Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 86, 87, 88  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 02:28:34 vasta tsitaadiga

laurx, On aga mitte 14TB 400€+ kettaga. Need inimesed ajavad taga odavust. Pealegi see ei puutu antud hetkel üldse teemasse.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2019 09:46:13 vasta tsitaadiga

Ja kuidas selles NTFS failisüsteemi arhailisus süüdi on kui mahtu erinevate joonlaudadega mõõdetakse? icon_smile.gif
Su kaotus on tingitud erinevate süsteemide mõõtühikutest - terabait (TB) ja tebibait (TiB)
Tomorrow kirjutas:
Prealegi kasutatav pole siiski 14TB vaid 12,7TB. Siinkohal kirun arhailist NTFS failisüsteemi mille management overhead kasvab pidevalt, mida suuremaks kettad muutuvad. Hetkel kaotan 1,3TB mahtu puhtalt formaatimisega. Tulevikus veelgi rohkem:
tsitaat:
256GB = 238GiB
512GB = 476GiB
1TB = 909GiB
2TB = 1,8TiB
3TB = 2,7TiB
4TB = 3,6TiB
6TB = 5,4TiB
8TB = 7,2TiB
10TB = 9,09TiB
12TB = 10,9TiB
14TB = 12,7TiB
16TB = 14,5TiB
18TB = 16,3TiB
20TB = 18,1TiB
22TB = 20TiB
24TB = 21,8TiB
26TB = 23,6TiB
28TB = 25,4TiB
30TB = 27,2TiB
32TB = 29,1TiB
34TB = 30,9TiB
36TB = 32,7TiB
38TB = 34,5TiB
40TB = 36,3TiB


22TB peal on juba naljakas olukord, kus kasutatav on ainult 20TB.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 26.11.2019 23:48:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Prealegi kasutatav pole siiski 14TB vaid 12,7TB. Siinkohal kirun arhailist NTFS failisüsteemi mille management overhead kasvab pidevalt, mida suuremaks kettad muutuvad. Hetkel kaotan 1,3TB mahtu puhtalt formaatimisega. Tulevikus veelgi rohkem:
tsitaat:
256GB = 238GiB
512GB = 476GiB
1TB = 909GiB
2TB = 1,8TiB
3TB = 2,7TiB
4TB = 3,6TiB
6TB = 5,4TiB
8TB = 7,2TiB
10TB = 9,09TiB
12TB = 10,9TiB
14TB = 12,7TiB
16TB = 14,5TiB
18TB = 16,3TiB
20TB = 18,1TiB
22TB = 20TiB
24TB = 21,8TiB
26TB = 23,6TiB
28TB = 25,4TiB
30TB = 27,2TiB
32TB = 29,1TiB
34TB = 30,9TiB
36TB = 32,7TiB
38TB = 34,5TiB
40TB = 36,3TiB


22TB peal on juba naljakas olukord, kus kasutatav on ainult 20TB.


Ja arvesta maha veel vaba ruumi maht, et mitte ketast otsast-otsani täis kirjutada. Mitu protsenti tänapäeva suurtel ketastel oleks mõistlik vabaks jätta? Väiksematel olen 10%-15% vabaks jätnud.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 01:16:43 vasta tsitaadiga

10% kandis hakkas 8TB WD RED teostuma...

EDIT: prantsuse amazonis wd välised väga hea hinnaga..

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 23:56:51 vasta tsitaadiga

Uk amazonis oli ka täna My Book 8TB 135€. Koos transpordiga Eestisse läks 143€.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2019 01:47:53 vasta tsitaadiga

Jätsin ketta paariks päevaks krüpteerima & tagasitulles vaatas erroriteade vastu, et drive-i ei leitud, ent sai jätkata, jne.

Vaatasin WD tööriista ja HDTune-iga HEALTH-i ning: https://i.imgur.com/dFnm9qP.png

Kas ma saan õigesti aru, et viie "reallocated sectoriga" on garantiisse saadetav ning mul neid 100? Miks mõlemad asja okeiks kuulutavad?
"Seek error rate" ja "spin retry count" ka 100...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2019 02:32:54 vasta tsitaadiga

rmc, loeb see mis Data väljal kirjas on.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.12.2019 04:59:09 vasta tsitaadiga

Hahaha, ma olen miljard korda HDTune-i kasutanud ja nüüd kiirustades higistasin sellise asja välja. Eks ma proovin uuesti krüpteerima panna ja vaatan, mis teeb.

Arusaamatu, miks "unsafe shutdown count" on 15, kuivõrd alati "safely remove" teinud, ent märganud ise ka, et see ei lükka Win10 all kuuldavalt ketast välja nagu Win7 all tegi...

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.01.2020 12:42:59 vasta tsitaadiga

Küsiks soovitust.

Vaja oleks suuremat OP sys ketta järele. Hetkel 250 SSD Crucial BX100 (SATA). Arvan, et selline 1Tb oleks ok. Hiljem kasutaks seda ketast asjade hoiustamiseks, kui terve arvuti saab parema vastu välja vahetatud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2020 01:24:33 vasta tsitaadiga

Vaja on auto naviseadme jaoks SSD alates 200 Gb, mis mis annaks välja järgmist SMART infot (võetud seadme scriptist):

.rodata:0808B55D db 2
.rodata:0808B55E db 3
.rodata:0808B55F db 4
.rodata:0808B560 db 5
.rodata:0808B561 db 7
.rodata:0808B562 db 8
.rodata:0808B563 db 9
.rodata:0808B564 db Ah
.rodata:0808B565 db Ch
.rodata:0808B566 db C0h
.rodata:0808B567 db C1h
.rodata:0808B568 db C2h
.rodata:0808B569 db C5h

Kas on midagi soovitada? Olemasolevad pöörlevad kettad on Toshiba ja HGST tooted. Kõik see info peab tulema, muidu seade hakkab tõrkuma. Eriti oluline on temperatuur C2
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2020 03:15:33 vasta tsitaadiga

karuke, BX500 on okei olnud, ent vähegi püsivamate lahenduste jaoks olen ikkagi MX500 võtnud. Samas praegu on üsna nutune SATA SSD-d osta, hinnad on suuremate mahtude juures suht sarnased, mis hoopis teist laadi võimekusega M.2 NVMe seadmetel...
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 23.01.2020 14:22:53 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Vaja on auto naviseadme jaoks SSD alates 200 Gb, mis mis annaks välja järgmist SMART infot (võetud seadme scriptist):

.rodata:0808B55D db 2
.rodata:0808B55E db 3
.rodata:0808B55F db 4
.rodata:0808B560 db 5
.rodata:0808B561 db 7
.rodata:0808B562 db 8
.rodata:0808B563 db 9
.rodata:0808B564 db Ah
.rodata:0808B565 db Ch
.rodata:0808B566 db C0h
.rodata:0808B567 db C1h
.rodata:0808B568 db C2h
.rodata:0808B569 db C5h

Kas on midagi soovitada? Olemasolevad pöörlevad kettad on Toshiba ja HGST tooted. Kõik see info peab tulema, muidu seade hakkab tõrkuma. Eriti oluline on temperatuur C2
SSD-l ei saa teatud atribuute ollagi. Ma siin modisin ühe WD ketta firmware ja lisasin jõuga puuduvad atribuudid.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2020 01:32:45 vasta tsitaadiga

sass24 kirjutas:
Vaja on auto naviseadme jaoks SSD alates 200 Gb, mis mis annaks välja järgmist SMART infot (võetud seadme scriptist):

.rodata:0808B55D db 2
.rodata:0808B55E db 3
.rodata:0808B55F db 4
.rodata:0808B560 db 5
.rodata:0808B561 db 7
.rodata:0808B562 db 8
.rodata:0808B563 db 9
.rodata:0808B564 db Ah
.rodata:0808B565 db Ch
.rodata:0808B566 db C0h
.rodata:0808B567 db C1h
.rodata:0808B568 db C2h
.rodata:0808B569 db C5h

Kas on midagi soovitada? Olemasolevad pöörlevad kettad on Toshiba ja HGST tooted. Kõik see info peab tulema, muidu seade hakkab tõrkuma. Eriti oluline on temperatuur C2


Mis auto muidu ?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sass24
HV kasutaja

liitunud: 01.09.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2020 01:06:40 vasta tsitaadiga

BMW NBT seade. Kuid katsetasin erinevate ketastega, millel SMART isegi klappis, kuid sain siiski vastu nina. Nüüd ootan Hiinast originaalketast HGST 200GB HEJ423220H9E300 4260RPM (1-l seadmel läks ketas pekki ja tegin teisest sector by sector image). Kõige vastikum on see, et ketas pannakse kohe seadmesse pistmise järel lukku, milleks tuleb teda vastava utiliidiga QNX-is lahti lukustada (nii, et info säiluks). Failisüsteem on ka QNX 6.5 oma jne "huvitav teema".
Jutt netist siin, keda peaks huvitama https://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=787230&page=4
Õige QNX-i sain Torrenti kaudu. Kui kedagi peaks huvitama, siis magnet:?xt=urn:btih:ddb47897b6dec7ba3c6a55e65cc3e26e290646f4&dn=qnxsdp-6.5.0-201007091524-dvd.iso . Panin ta plaadile, teisiti ei soostunud käima. Kui väga igav, siis Solitare on seal ilus, icon_smile.gif. Installida ei saa, võtit pole, kuid kettalt töötab (buutides kettalt otse).
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2020 10:37:57 WD Red WD140EFFX vasta tsitaadiga

Tervist. Soetasin paar päeva tagasi endale igasugu faile ladustamiseks uue WD Red 14TB WD140EFFX (vana WD Red 6TB(WD60EFRX) läheb vahetamisele). Aga kui uue HDD'ga tööd teha siis võrreldes vanaga seda 'krõbinad' on ikka kole palju, valus kuulata. Tekkis kahtlus, et nii ei peaks ikkagi olema. Proovisin salvestada nati seda krõbinat....loodan, et see 'krõbin' on ikka peale jäänud. icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


On ehk kellelgi kokkupuuteid selle mudeliga (WD Red 14TB WD140EFFX) olnud? On see normaalne või garantii juhtum?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2020 12:11:18 vasta tsitaadiga

Timoha, Esmapilgul ütleks, et normaalne see kindlasti pole. Videost ei selgu mis pinna peal nad sul olid heli salvestamise ajal. Kas välises dokis või kuidas? Tekkis justkui tunne, et laua peal niisama ja siis andis seetõttu sellist heli.

Ühtlasi ilmselt hilinenud küsimus aga miks just see mudel sai ostetud? WD enda serveriversioon on 100€ odavam, 7200rpm vs 5400rpm ja omab 5 aastast garantiid vs 3 tavalisel Red mudelil. Ise ostsin just eelmise aasta lõpus ja isegi kettadokis on vaikne. Seda enam kastis see kus seda ei kuulegi.
Lisaks on MTBF näitaja 2,5x parem:
https://www.hinnavaatlus.ee/1439807/western-digital-ultrastar-dc-hc530-14tb/
https://geizhals.eu/?cmp=2165573&cmp=1810433

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2020 13:55:45 vasta tsitaadiga

Tomorrow, korpuse sees, kus enne oli vana WD RED 6TB mis sellist koledat häält ei teinud. Kahjuks jah, seda videos ei ole kuulda kui reaalselt - päris vali krõbin. Aga juba vist läheb garantiisse. Selle garantiiga on kah nüüd päris ebamugav olukord....võtsin ühendust ja seletasin probleemi ära, öeldi et toogu kohale, läheb garantiisse ja kuni 70 päeva. icon_sad.gif Mul seda aega kahjuks ei ole, palusin et ehk saab nii teha et ma loobun ostust (14 päeva tagastusõigus) aga kahtlen et nii selles olukorras saab kuna ikkagi on garantii lahendus. Kuigi mul seda HDD ruumi just selle nädala lõpuks vaja. Mõtlesin et ehk see nädal ostan midagi asemele ja seda vigast (juhul kui garantiist tuleb selline vastus) HDD'd lihtsalt ei võta vaid võtan raha tagasi. Kardan lihtsalt ei nad nagunii ei jõua selle nädalaga valmis (läheb kuskile Poola või mujale nagunii) ja ma olen sunnitud ostma paralleelselt veel ühe.
Sai seda WD RED seeriat vaadatud kuna enne oli väiksema mahuka sama seeriat ostetud ja kõik oli korras....nüüd siis mõtlesin et suurendan mahu...aga paistab et läks teisiti.
Hetkel piilun sinu pakutud Western Digital Ultrastar DC 14TB, ehk nüüd ostangi seda vahelduseks. Tuleviku plaan on tegelikult soetada veel sama suur HDD ja panna väiksesse NAS karbike püsti kuskile laua alla.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2020 14:21:59 vasta tsitaadiga

Timoha, Jep RED oli hea aga viimasel ajal on kvaliteet alla läinud aga küsitakse hinda mis on kallim kui kiirematel ja pikema garantiiga serveriketastel. Täiesti absurdne olukord. Muide sa pole ainuke siin teemas kellel vibraga probleeme olnud. Loe alates siit sarnast lugu 2x8TB RED kettaga: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10240255#10240255

Ühtlasi oleks hea kui paneksid pildi ka SMART andmetest. Mida ketta enda diagnostika näitab. Kui näitab midagi väga halba võib see olla väga mõjuv argument garantii jaoks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 11.02.2020 21:10:29 vasta tsitaadiga

Timoha, Kas ketas oli korpuses ikka korralikult kinni?
Osadel korpustel kus paned ketta "hoidjasse" ja hoidja korpusesse, jäävad loksud ikkagi hoidja ja korpuse suhtes. Mul omal ka kartongi tükid vahele lükatud, et korralikult fikseeritud oleks.
Vahepeal tundus selline hääl olevat nagu ketas oleks lahti.... aga muidu jah, kuidagi ebanorm heli.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2020 13:53:06 vasta tsitaadiga

Longero, ma arvan et kinnitusega oli kõik ok (WD Red 6TB WD60EFRX oli ülivaikne sama korpuse sees), sest samuti väljaspool korpust tegi väga äratuntava koleda tugeva krõbina. Kahjuks minu salvestus ei anna päris õiged heli, reaalselt on kohe esimene mõtte, et midagi on ikka valesti. icon_smile.gif Aga see isend on minu jaoks juba minevik, läks poodi tagasi. icon_smile.gif

P.S. ostsin siis asemele WD 14TB Ultrastar DC HC530 (WUH721414ALE6L4) ja olen siiani rahul. icon_smile.gif Ei mingid koledat krõbinat (võrreldes selle WD RED 14TB- kuigi arvan, et ta oli ikkagi vigane).
Tomorrow - tänud soovituse eest! thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.03.2020 00:09:29 vasta tsitaadiga

WD DC HC330 WUS721010ALE6L4 (0B42266) https://www.hinnavaatlus.ee/1671810/western-digital-wd-ultrastar-dc-hc330-wus721010ale6l4/
Kui selline ketas OEM ligi võtta siis kuda WD sellesse suhtub, saab vajadusel tootja enda utikat kasutada? 5a garantiid vist nagunii ei saa.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2020 00:20:45 vasta tsitaadiga

Longero, Mida sa täpselt OEM all silmas pead? Kui sa ostad poest, siis saad bulk pakendis ketta millele kehtib 5.a garantii ja pole kuidagi piiratud tarkvaraliselt.
Probleem võib tekkida nende ketastega mille ise välisest karbist välja võtad või koos OEM süsteemi (kastiga) ostad. Lingil olevale kettale see ei kehti. Peale kättesaamist saad WD lehelt kontrollida garantii olemasolu seerianumbri alusel icon_wink.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.03.2020 00:29:10 vasta tsitaadiga

Poest jah mõtlesin. Enam siis pole jaemüügi ja mitte jaemüügi omasi ve?

Edit: Siis on hea kui tarkvara piirangut pole. Vahest võib vaja minna hädajuhul, aga õnneks pole siiani vajadust olnud.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2020 00:59:38 vasta tsitaadiga

Longero, Üldiselt kui poest osta siis saab ikka edasimüügiks mõeldud mudeli. Mul endal oli ka kahtlus 14TB WD ostes, et miks see nii odav on ja kas tegu on äkki OEM kettaga millel garantii lühendatud võu puudub sootuks. Õnneks see hirm osutus asjatuks. Palju suurem risk on osta kuskilt foorumist või oktsionilt. Ja kui tõesti tuleb välja midagi halba, siis on 14 päevane tagastusõigus olemas.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.03.2020 01:10:13 vasta tsitaadiga

Selge
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2020 02:31:13 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
WD DC HC330 WUS721010ALE6L4 (0B42266) https://www.hinnavaatlus.ee/1671810/western-digital-wd-ultrastar-dc-hc330-wus721010ale6l4/

Minu kogemus sama tooteseeria ketastega: panin kaks WD HC320 (8TB variant) ketast Fractal Node 804 kasti. Läksid kastiga resonantsi ja tekitasid ebameeldivat madalsageduslikku müra. Kostus läbi kergseina teisest toast. Vahetasin kuue WD60EFRX ketta vastu ja bassimüra on palju vähem.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2020 17:28:12 vasta tsitaadiga

Pole ammu ükski HDD bad sectoreid omanud(viimati ilmselt 15+ aastat tagasi), üks WD Red 6TB näitab neid 2tk. Ega pole vist midagi väga teha, HDD'd remapivad sektoreid lennult ja kui enam ei suuda siis on pupu? Oluline info mujale kopeerida, seda 6TB'd võib kasutada väheolulise jaoks? Müügiväärtust tal ilmselt pole...

Või on mõtet üle formatida või midagi muud sarnast katsetada?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2020 00:40:29 vasta tsitaadiga

Wd utikaga üle. Garantisse kui saab. 6tb peaks nii uus küll olema, et joonistad annab.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2020 12:43:40 vasta tsitaadiga

Kas tänapäeval välistel SSD keteastel miskit vahet on? Mida 1Tb puhul soovitate?

Selle kohta küsiti kas on ok.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2020 17:33:26 vasta tsitaadiga

karuke, Kiirusevahe on. Seoses sellega küsimus, et kuhu seda ühendama hakatakse ja kui suuri faile seal liigutama peab?
1TB SATA kiirustega (max 500MB/s) on kuskil 100€+ välised SSD'd.

PCIe kiirustetga ehk siis 700MB/s ja rohkem on kuskil alates 140-170€ sõltuvalt kas osta välismaalt või Eestist.

Kiiremad on ka kiirema USB liidesega aga kui arvuti kuhu need ühendatakse ei toeta seda suuremat kiirust, siis pole kallima ja kiirema ostmisest eriti kasu, sest mõlemad seadmed peavad vastavat USB protokolli toetama.
Parima hinna ja kiiruse suhtega tundub olevat Crucial X8: https://www.hinnavaatlus.ee/1766373/crucial-x8-portable-ssd-1tb-usb-c/

Veel veidi kiirem koos sõrmejäljetuvastusega on Samsung T7 Touch ja kõige-kõige kiirem on Samsung X5.
Siin on kõik valikud: https://geizhals.eu/?cat=hdx&xf=2502_1000%7E5588_SSD%7E696_M2Pnvme%7E6_1000

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2020 13:00:57 vasta tsitaadiga

Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2020 13:50:44 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/


Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .

Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2020 13:58:31 vasta tsitaadiga

ufo56, teeb see üleliigset müra ka?
YouTube'is näha ja kuulda, kuidas mõnel ragistab hullusti või teeb idles iga viie sekundi tagant klõpsu
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2020 14:32:00 vasta tsitaadiga

Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2020 15:30:26 vasta tsitaadiga

Tänud X8 läks loosi.

Tomorrow kirjutas:
karuke, Kiirusevahe on. Seoses sellega küsimus, et kuhu seda ühendama hakatakse ja kui suuri faile seal liigutama peab?
1TB SATA kiirustega (max 500MB/s) on kuskil 100€+ välised SSD'd.

PCIe kiirustetga ehk siis 700MB/s ja rohkem on kuskil alates 140-170€ sõltuvalt kas osta välismaalt või Eestist.

Kiiremad on ka kiirema USB liidesega aga kui arvuti kuhu need ühendatakse ei toeta seda suuremat kiirust, siis pole kallima ja kiirema ostmisest eriti kasu, sest mõlemad seadmed peavad vastavat USB protokolli toetama.
Parima hinna ja kiiruse suhtega tundub olevat Crucial X8: https://www.hinnavaatlus.ee/1766373/crucial-x8-portable-ssd-1tb-usb-c/

Veel veidi kiirem koos sõrmejäljetuvastusega on Samsung T7 Touch ja kõige-kõige kiirem on Samsung X5.
Siin on kõik valikud: https://geizhals.eu/?cat=hdx&xf=2502_1000%7E5588_SSD%7E696_M2Pnvme%7E6_1000
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2020 18:03:59 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Wd utikaga üle.
Kas mõtled Data Lifeguard Diagnostics'it?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2020 21:16:19 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa
pidid 3.3V pin'iga kah jebima? Kui, siis millega katsid?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2020 21:22:41 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
laurx kirjutas:
Wd utikaga üle.
Kas mõtled Data Lifeguard Diagnostics'it?
Sellega sai jah ära "parandada". Kas muidu selline sectorit ümber mäppimine ei peaks automaatselt käima?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2020 21:48:41 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Ei saa öelda, käib 2U kastis mis lärmab nii või naa
pidid 3.3V pin'iga kah jebima? Kui, siis millega katsid?


Ise tellisin Aliexpressist "Kapton tape-i" ja tegin väiksed ribad.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.04.2020 22:55:36 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Baeskades kirjutas:
laurx kirjutas:
Wd utikaga üle.
Kas mõtled Data Lifeguard Diagnostics'it?
Sellega sai jah ära "parandada". Kas muidu selline sectorit ümber mäppimine ei peaks automaatselt käima?

Võib aga ei pea. Lisaks on kohati garantii jaoks veakoodi vaja.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 02:24:39 vasta tsitaadiga

Best Consumer Hard Drives: Q1 2020
https://www.anandtech.com/show/12075/best-consumer-hdds

Irooniline, et soovitatakse 14TB WD Red mis maksab 470 kui 14TB WD Ultrastar DC maksab 400 ja omab pikemat garantiid ja paremaid tehnilisi näitajaid k.a kiirus.
WD Red on tohutult ülehinnatud. Isegi Red Pro mis on 7200rpm jääb ikkagi DC ketastele alla vastupidavusnäitajatelt makstes samal ajal 150€ rohkem.

Peab raha peale vihane olema, et 14TB Red osta. Ise ostsin 14TB DC ja väga rahul. Mahu-hinna-jõudluse ja vastupidavusnäitajate osas pole sellele vastast.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 12:36:37 vasta tsitaadiga

Tomorrow, seal on segmendi küsimus. wd rede soovitatakse segmendis, kus vaiksem ja voolusäästlikum on thing.
kõrgemas segmendis aga saab exos enterprise eelise dc ees ilmselt eelkõige hinnaga, kusjuures nad ka märgivad, et dc saadavus usa-s pole kiita.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 05.04.2020 13:57:07 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
rmc kirjutas:
Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/


Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .

Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema.


Heeliumiga või tavalised?
Mul sattus kahesest pakist kaks erinevat icon_evil.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 14:54:53 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, seal on segmendi küsimus. wd rede soovitatakse segmendis, kus vaiksem ja voolusäästlikum on thing.
kõrgemas segmendis aga saab exos enterprise eelise dc ees ilmselt eelkõige hinnaga, kusjuures nad ka märgivad, et dc saadavus usa-s pole kiita.

Segmendi küsimus BS. Varem oli ikka enterprise kõige kallim kuna omas kõige pikemat garantiid ja parimaid specce. See, et mingi NAS ketas mis on 5400rpm ja seega marginaalselt vaiksem või voolusäästlikum maksab 50-150€ rohkem on täielik BS. Ma tahan näha seda kuldkõrva kes suudab NAS's DC ja Red ketastel vahet teha või voolutarbes näpuga järge ajada. Ja Seagate'l pole minu silmis erilist eelist nende maine tõttu. Not my problem, et DC saadavus USA's pole hea icon_rolleyes.gif . Mina lähtusin ikka Eesti hindadest. Selles mõttes kummaline otsus soovitada kehvemat ketast mis maksab rohkem ja seda puhtalt saadavuse põhjal. Justkui online tellimine välisriigist enam ei toimiks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 15:06:09 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ma tahan näha seda kuldkõrva kes suudab NAS's DC ja Red ketastel vahet teha või voolutarbes näpuga järge ajada.
Tomorrow, mina teen küll vabalt vahet.
wd red pealt wd red pro peale minek oli valus. ja enterprise kettaid on mul olnud, need olid kõrvale veel valusamad.

seda segmendi lugu ei mõelnud mina välja, su enda viidatud lugu rääkis ju sellest.
euroopas on needsamad seagate exosed ju ka odavamad kui wd dc. ja wd red samas hinnas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 05.04.2020 15:15:43, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 16:05:37 vasta tsitaadiga

londiste, No siis sa oled kuldkõrv sest mina oma vana 3TB Red (5400rpm) ja 14TB DC (7200rpm) vahel küll mingit vahet ei näe. Isegi välises dokis silma all istudes pole üks teisest märgatavalt lärmakam. Samas kui ma oma vana 10k Raptori käima lükkan, siis võrreldes sellega on kõik muu kökimöki icon_smile.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 16:11:22 vasta tsitaadiga

Kuna pidin vahepeal erinevaid HDD'sid suurde arvutisse panema siis - vastikult lärmakad on nad kõik, vahet pole mis mudel või tootja. Kui oled ikka SSD'dega hiirvaikse arvutiga ära harjunud siis HDD vibreerib ja lärmab - mis on ka loogiline kuna need 100+ pööret sekundis ja peade liigutamine ongi kuuldavad tegevused.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.04.2020 16:17:51 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Heeliumiga või tavalised?
Mul sattus kahesest pakist kaks erinevat icon_evil.gif


Mille järgi ütled, kas heeliumiga või tavalised?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 05.04.2020 16:21:32 vasta tsitaadiga

Smardis vms on kirjas ja välimus ka teine.
Tavaline on umbes 5c kuumem.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.04.2020 13:58:22 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
rmc kirjutas:
Shuckitav 12TB 160£ https://www.amazon.co.uk/dp/B07VXKF1L4/


Krt hea hind. Alles võtsin 5tk 8tb aga pea sama hinnaga mis 12tb .

Sees olid WD80EZAZ. Igati rahul, defaultis juba isegi TLER enabletud kuigi ei peaks olema.
Mul oli sees WD80EMAZ, ning märkena ka US7SAL080, mis peaks olema kui Ultrastar DC HC510
link (pdf) eusa_think.gif
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 86, 87, 88  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.