Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Half-Life: Alyx märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 27.03.2020 18:55:30 vasta tsitaadiga

Teleportimine jms ainult aitab, mitte ei eemalda probleemi. VR ikka täielikult aju ära ei peta ja see toob kaasa igasugu probleeme... Mõnel pole häda midagi ja mõnel on päris hull.
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 27.03.2020 20:18:30 vasta tsitaadiga

Mina vähemalt ei kujuta ette, kuidas seda mängu tavalise monitori kaudu mängida oleks võimalik. Tundub täiesti apsurdse ja mõttetu asjana. Aga elame näeme.
Soovitan osta kas või mitme peale kasutatud Rift CV1. Seda suudab ka veidi nõrgem pc ringi ajada. Pildikvaliteet on täiesti rahuldav ja joysticid töötavad ideaalselt. Isegi plekpurkide kortsu pigistamine õnnestub jne. thumbs_up.gif . (isiklik kogemus).

PS. Näiteks selline: https://www.tori.fi/etela-pohjanmaa/Oculus_Rift_CV1__Kolmella_sensorilla_67547017.htm?ca=18&w=3
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 27.03.2020 21:05:18 vasta tsitaadiga

Naljaks lugeda kuidas VR mehed on uhkeks läinud icon_biggrin.gif
Ei, ei, ei ja veelkord ei mingit tavalist porti, jumal küll see nii mõttetu ju siis kui VR'is ei mängi, mingi vaene rott oled või et ei jaksa VR seadet osta või jne jne jne.

Mängi seda VR's kui võimalus ja tahmine on aga nii nagu teistele mängudele tuleb VR port tuleb ka sellele millaski nö old school klaviatuuri, hiire ja monitoriga port.
Ei lähe see VR veel massidesse midagi, Steam ei suuda ju isegi oma VR komplekti turustada, mis see järjekord on mingi 2 kuud või enamgi veel? Aga moitori, hiire ja klavaituuri saab iga kell kätte icon_wink.gif Minu arust on see tänane VR lahendus poolik ja mulle seda maha ei müü, kui must-have asi. Aga VR on kindlasti tulnud, et jääda, kuid monitori hiirt/klavaituuri/pulti veel niipea välja ei vaheta. Olge nüüd rahulikud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 27.03.2020 21:27:12 vasta tsitaadiga

bugbrake. Küsin ilma igasuguse tagamõtteta. Kas sina oled üldse kunagi õiget VR proovinud? See, et paljud on ennast "haigeks" maksnud, siis usu, selleks on olnud ka põhjus. Uhkeldamisega siin ei ole midagi tegemist. icon_wink.gif Mängimine VR-is on täiesti teine maailm, kuhu soovitan ka sinul sisse astuda.

viimati muutis Avot 27.03.2020 21:41:42, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 27.03.2020 21:28:22 vasta tsitaadiga

Keegi ei suuda viimaselajal oma komplekte toota, oculuse kõik mudelid on igalpool otsas, sama lugu indexiga ja see nali oli juba tükk aega enne seda karoona värki.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 27.03.2020 22:02:02 vasta tsitaadiga

Saadavus on tootja mäng.

Muidu veetsin mitu tundi Futuruumis HTC Vive peal ja ütleks ei midagi sensatsioonilist. Proovisin ehk kümmekond mängu, Alyxit küll mitte. See pikslite teema on ikka jama. Ehk nii viie või kümne aasta pärast tasub uuesti proovida kui 4/8k standard.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 393 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 340
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2020 22:26:23 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Saadavus on tootja mäng.
See pikslite teema on ikka jama. Ehk nii viie või kümne aasta pärast tasub uuesti proovida kui 4/8k standard.

Saab juba praegu proovida:
https://varjo.com/products/vr-2-pro/
Kui osta kannatab (enamusel ei kannata), aga tegu on põhimõtteliselt tehnoloogia edasi arendusega, mis võiks öelda, et
võrdub umbes 16k ekraaniga, samas ei vaja võimast masinat, sest detailsust suurendatakse ainult selles punktis, mida inimene vaatab.

Sellega ilmselt alyx ei toimi ka, pole sellist detailsust, mõeldud rohkem teistele rakendustele hetkel, aga loodame, et see tehnoloogia saabub tulevikus ka mõistliku
hinnaga massidesse.

P.S. hetkel on tõesti saadavuse problem Oculuse ja Valve Indexiga, kuna Hiina tehased on mitu kuud kinni olnud (nüüd töötavad jälle), siis vahepeal
on laost kõik otsa saanud. Võimalus on osta HTC tooteid endiselt, mida toodetakse Lõuna Koreas või oodata paar kuud, kuni teised müüki jõuvad uuesti.
Kommentaarid: 211 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rastaman
Kreisi kasutaja
rastaman

liitunud: 27.02.2011




sõnum 27.03.2020 22:39:45 vasta tsitaadiga

Ise ootan näha mida see endast kujutab, võib midagi head tulla - https://www8.hp.com/us/en/vr/reverb-g2-vr-headset.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 27.03.2020 23:13:45 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
bugbrake. Küsin ilma igasuguse tagamõtteta. Kas sina oled üldse kunagi õiget VR proovinud? See, et paljud on ennast "haigeks" maksnud, siis usu, selleks on olnud ka põhjus. Uhkeldamisega siin ei ole midagi tegemist. icon_wink.gif Mängimine VR-is on täiesti teine maailm, kuhu soovitan ka sinul sisse astuda.

Jah, proovitud ja ei tekitanud minu mingeid tundeid ning vasika vaimustust. Muidugi ma ei tea kuidas sa tõlgendad, et mis on õige VR ja mis on siis see vale VR.
Ma jõuan oodata küll millal normaalne tavaline port tuleb ja siis ehk proovin järgi ja kui ei tulegi niipea aga tahaks näha mis seal nii "ägedat" on siis saab alati vaadata kellegi teise läbi mängimist telekas.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 27.03.2020 23:47:44 vasta tsitaadiga

Küsimus neile kellel on Half-Life Alyx juba läbi mängitud. Millest võiks aru saada/aimata, millal mäng on umbes poole peal? Äki jäi kellelegi meelde mingi "kilomeetri post"? icon_biggrin.gif
Nüüdseks mängitud piisavalt palju, et võib julgelt öelda: ei mäleta mitte ühtgi teist mängu, mis saavad mind positiivseid külmavärinaid tundma. Tõeliselt hea mänguelamus.


PS. Tuletaks nüüd vahepeal neile tegelastele meelde, kellel üldse Half-Life Alyx mängu, ega ka VR ei ole, et see siin on Half-Life Alyx teema.


viimati muutis Avot 28.03.2020 22:08:02, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 28.03.2020 00:20:13 vasta tsitaadiga

Avot,
minu arust on "pool" enamvähem siis, kui
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 28.03.2020 22:49:33 vasta tsitaadiga

johhaidii... selle raha eest saab ju suveks korraliku murutraktori.
Vanaviisi mängitavat versiooni ei tulegi?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003




sõnum 29.03.2020 10:25:30 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Naljaks lugeda kuidas VR mehed on uhkeks läinud icon_biggrin.gif
Ei, ei, ei ja veelkord ei mingit tavalist porti, jumal küll see nii mõttetu ju siis kui VR'is ei mängi, mingi vaene rott oled või et ei jaksa VR seadet osta või jne jne jne.

Mängi seda VR's kui võimalus ja tahmine on aga nii nagu teistele mängudele tuleb VR port tuleb ka sellele millaski nö old school klaviatuuri, hiire ja monitoriga port.
Ei lähe see VR veel massidesse midagi, Steam ei suuda ju isegi oma VR komplekti turustada, mis see järjekord on mingi 2 kuud või enamgi veel? Aga moitori, hiire ja klavaituuri saab iga kell kätte icon_wink.gif Minu arust on see tänane VR lahendus poolik ja mulle seda maha ei müü, kui must-have asi. Aga VR on kindlasti tulnud, et jääda, kuid monitori hiirt/klavaituuri/pulti veel niipea välja ei vaheta. Olge nüüd rahulikud.


Eespool ju öeldi, et pordis läheks pooled lahendused kaduma lihtsalt. Seega kas on üldse mõtet nii räigelt nuditud versiooni (ametlikult) teha. Keegi ei kohusta ka midagi ostma ega midagi mängima. Ma olin ise ka pikalt VR skeptik, aga nüüd HL-i kogemuse põhjal olen enda arvamust aina enam muutmas.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 29.03.2020 11:59:13 vasta tsitaadiga

devilman kirjutas:
bugbrake kirjutas:
Naljaks lugeda kuidas VR mehed on uhkeks läinud icon_biggrin.gif
Ei, ei, ei ja veelkord ei mingit tavalist porti, jumal küll see nii mõttetu ju siis kui VR'is ei mängi, mingi vaene rott oled või et ei jaksa VR seadet osta või jne jne jne.

Mängi seda VR's kui võimalus ja tahmine on aga nii nagu teistele mängudele tuleb VR port tuleb ka sellele millaski nö old school klaviatuuri, hiire ja monitoriga port.
Ei lähe see VR veel massidesse midagi, Steam ei suuda ju isegi oma VR komplekti turustada, mis see järjekord on mingi 2 kuud või enamgi veel? Aga moitori, hiire ja klavaituuri saab iga kell kätte icon_wink.gif Minu arust on see tänane VR lahendus poolik ja mulle seda maha ei müü, kui must-have asi. Aga VR on kindlasti tulnud, et jääda, kuid monitori hiirt/klavaituuri/pulti veel niipea välja ei vaheta. Olge nüüd rahulikud.


Eespool ju öeldi, et pordis läheks pooled lahendused kaduma lihtsalt. Seega kas on üldse mõtet nii räigelt nuditud versiooni (ametlikult) teha. Keegi ei kohusta ka midagi ostma ega midagi mängima. Ma olin ise ka pikalt VR skeptik, aga nüüd HL-i kogemuse põhjal olen enda arvamust aina enam muutmas.

No siis läheb see osa kaduma ja siis? Tundub, et nõudlust ja huvi oleks inimestel sellest olenemata. Kui tavalisest vanamoodsast mängust tehakse VR port siis keegi ei heida ju ette:
ole nüüd see on siiski mõledud vanaviisi mängimiseks, ei ei ei nii ikka ei saa (nt Skyrim).
Lihtsalt see kategooriline ei on ka imelik. Mina olen kindle, et küll tuleb ka see "tavaline igav ja mõttetu" port. Kas siis ametlikult või mitte ametlikult. Ja selle nõudluse taga on siiski mäng nimega HL. Kui see oleks tulnud teise nimega ja olnut täiesti teine uus mäng millega poleks olnud HL mingit pistmist siis vaevalt oleks inimesed vaevanud küsima nii agaralt vanamoodsat porti VR mängule.
Ja see et Steam ise ei suuda müüa oma VR koplekti, millel on ebanormaalselt pikk tarneaeg (ja see on vist nii olnud algusest peale) ka just ei aita kaasa VR populariseerimisele.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.03.2020 12:57:37 vasta tsitaadiga

Eile õhtul tuli mängitud pikemalt. Mängust välja tulles, et wc käia jäin ust avades mõtlema, kumma käega oleks parem wc ust avada. Hetkeks käis peast läbi, et miks ma ei näe palju minul elu veel alles on ja kus minu relv jäi jne. Hea VR mäng viib ikka 100% endaga kaasa sinna Half-Life maailma!


bugbrake. Kuna sinul selgelt puudub ettekujutus VR-ist (nagu paljudel teistelgi). Siin sinul on raske aru saada, mida sinule on siin juba korduvalt öeldud.
Saa nüüd aru, et näiteks kõikkide lukkude lahti muukimise ülesanded on tehtud 3D mõõtmes ja on vaja füüsiliselt mõlemaid käsi MÄNGU SEES (mitte klaviatuuril ja hiirel). Näed ülesande 3D mõõtmes ja ka ülesande lahendamine on 3D mõõtmes! Selliseid asju on palju ja terve mäng on nende peale ülesse ehitatud. Räägime siis tulistamisest või purgi kortsu vajutamisest (käega), siis selles mängus sa mitte ainult ei näe ja kuule, vaid ka tunned neid asju füüsiliselt! Lühidalt VR-ga oled sa mängu sees, mitte monitori taga, mille kaudu sa ainult näed mängu ja sedagi täiesti puudulikult.

PS. Mootorattale võid ju jalgratta pedaalid külge toppida ja mootorit mitte kasutada, aga kardan et sõiduomadused ja kiirus jäävad väga puudulikuks. Sellel lihtsalt puudub mõte.


viimati muutis Avot 29.03.2020 13:36:19, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.03.2020 12:58:10 vasta tsitaadiga

Pole aastaid midagi praktiliselt mänginud ning nüüd viimasel ajal sai hangitud üks ~500 eurone Oculuse ja PC komplekt ja ka seda mängu proovitud. Kusjuures isegi saab mängida sellise setupiga low settingutega.

Ma ka ei mõista, miks keegi peaks tahtma seda ekraani ja klaviatuuri taga mängida icon_rolleyes.gif See mäng ei ole üldse selleks loodud.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 29.03.2020 13:01:05 vasta tsitaadiga

No half life on kõik kellel headseti pole tahavad kuidagi proovida ja kui ka tahaks osta headseti siis hetkel pole see võimalik tänu saamatutuele tootjatele.
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.03.2020 13:10:05 vasta tsitaadiga

Märkasin et LOW ja ULTRA vahe on VÄGA väike, selle mängu puhul (vähemalt minu silmale). https://www.youtube.com/watch?v=-rJS7IRHNA4
Julgen isegi väitta, et nõrgema resoga nagu näiteks Oculus Rift CV1 jne. on LOW pilt nagu teravam.


viimati muutis Avot 29.03.2020 13:20:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Online

sõnum 29.03.2020 13:18:25 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
...

Jah sain aru. Ei ei ja veelkord ei, ei mingit tavalist porti, nüüdsest ja igavesks on HL edaspidi ainult VR exclusive ja kui keegi tahab sellest "tavalist igavat" porti siis on ta vanamoeline loll, kes ei taha ajaga kaasa minna icon_biggrin.gif
Las ta siis jääda teie kõigi heaks VR jaoks. Olen edasi see "vanamoodne" loll icon_wink.gif
Hea et sa tead, et ma pole kunagi VR proovinud, äkki tead veel midagi minust mida ma ise ei tea icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.03.2020 13:25:53 vasta tsitaadiga

bugbrake. Esiteks ei ole keegi sind lolliks nimetanud. Teiseks tean sinust veel seda, et kui tahad VR mängumaailmas kaasas käia, tuled varem või hiljem endale ostma VR seadme. See on vaid aja küsimus. icon_rolleyes.gif Seniks sinule kõike kõige paremat soovides Avot.

viimati muutis Avot 29.03.2020 14:53:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rastaman
Kreisi kasutaja
rastaman

liitunud: 27.02.2011




sõnum 29.03.2020 13:40:10 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
kui tahad mängumaailmas kaasas käia


VR-mängumaailmas*
klassikaline meetod ei kao kuskile veel niipea
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 29.03.2020 15:03:37 vasta tsitaadiga

rastaman. Sinul on täiesti õigus. Monitori, telefoni jne. kaudu mängimine ei kao kuhugi. Lihtsalt VR-il mängimine laieneb. Mina näiteks mängin vahest wc-es telefonil pasianssi. See on aga natuke teine formaat, kui Half-Life Alyx VR-is icon_lol.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002




sõnum 29.03.2020 15:06:40 vasta tsitaadiga

peldikus pole vr proovinud?
Kommentaarid: 488 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 396
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vihmausss
Kreisi kasutaja
Vihmausss

liitunud: 22.12.2013




sõnum 29.03.2020 20:44:47 vasta tsitaadiga

Viimane chapter ja ending oli vaga kova
_________________
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.03.2020 07:52:14 vasta tsitaadiga

bugbrake kirjutas:
Avot kirjutas:
...

Jah sain aru. Ei ei ja veelkord ei, ei mingit tavalist porti, nüüdsest ja igavesks on HL edaspidi ainult VR exclusive ja kui keegi tahab sellest "tavalist igavat" porti siis on ta vanamoeline loll, kes ei taha ajaga kaasa minna icon_biggrin.gif
Las ta siis jääda teie kõigi heaks VR jaoks. Olen edasi see "vanamoodne" loll icon_wink.gif
Hea et sa tead, et ma pole kunagi VR proovinud, äkki tead veel midagi minust mida ma ise ei tea icon_lol.gif
aga mina tahan dirt rally 2.0 teksti baasil mängida. miks ei ole teksti porti sellest whäö-whäää-whäähöhähäääähäää icon_cry.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Half-Life: Alyx mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.