Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.02.2020 01:04:38 vasta tsitaadiga

Jaa, me ikka mäletama, kui Fibarol v4 püsivara välja tuli. Polnud see nii valutu midagi
Aastate jooksul on siis arenguid toimunud. Paremuse poole.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 29.02.2020 01:08:50 vasta tsitaadiga

Sa vist V2 uuenduste juures ei olnud veel? beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.02.2020 01:16:19 vasta tsitaadiga

eee, see läks vist must mööda, mis sa mõtlesid sellega icon_rolleyes.gif
Fibaro ostsin vist kuus aasta tagasi. Aeg lippab ja kogemusi igasuguseid olnud selle ajaga.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 29.02.2020 09:23:21 vasta tsitaadiga

V2.x oli selline, et peale paari uuendust otsustati nullist uus põhi teha ja järgmine oli 3.19 vms, ei tea mis juhtus, aga see oli päris õnnetu. V3 saadi üsna heaks ning mäletan ka, et 4 peale üleminek läks üle kivide ja kändude, tänaseks on v4.xx umbes 100x parem kui esimesed HC2-d mis välja tulid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.02.2020 14:24:01 vasta tsitaadiga

ei mäleta enam, kas oli tollal ka V2 tegu või mitte. Mul oli üks esimesi HCL, ilmselt V3 siis juba.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2020 14:37:09 vasta tsitaadiga

Lauri_s, mis sa sellisest http://haseman-electric.com/ tootjast tead? või keegi keegi teine?
Tehniliselt mõneti parema lahendusega tundub, kui Heatit anaoogsed.

Link

------------------------------------------

Fibaro reklaamib, et
tsitaat:
Everyone likes good news & we are excited to announce that today we have a very good one to share with you! Starting March, we are lowering prices for your favourite FIBARO products. Keep following us to discover them all!

No eks saame näha.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 09.03.2020 07:27:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi HC3 sisemusse on vaadanud? Huvitaks, kuidas tal see sisemine antenn ühendatud on - kas joodetud trükkplaadile või mingi pistik-pesa abil?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 09:43:56 vasta tsitaadiga

Natuke küll võibolla mitte päris see teema, aga:
Mul siin väike kogemus "targa maja" lahendusega kortermajas. Maja 2006 ehitatud ja on paigaldatud nn kesksed vee ja elektrinäidu lugejad. Aga - mõlemad lugemis softid on win xp-le icon_sad.gif . Elektrinäidu korjaja on üldse eesti väikese firma poolt kokku kirjutatud soft. Ja muidugi sellist firmat ei eksisteeri jne.
Et siis see "nutitundus" on pidevas arengus ja võimatu on leida lahendust mis töötaks ka 10-15a pärast. Ja kui tekivadki 5G-d jne, siis arvatavasti on see ka 10a-ga minevik. Kuidagi jabur on iga 10a tagant leida uus lahendus ja kogu korrusmaja uuesti ära "võrgutada"...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 10:00:57 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Kas keegi HC3 sisemusse on vaadanud? Huvitaks, kuidas tal see sisemine antenn ühendatud on - kas joodetud trükkplaadile või mingi pistik-pesa abil?

tõenäoliselt on siiski pistikuga. Kavõi seepärast, et see võimaldab antenni optimaalsemalt korpuses paigaldada, tagamaks paremat leviulatust.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.03.2020 11:05:30 vasta tsitaadiga

conx kirjutas:
Natuke küll võibolla mitte päris see teema, aga:
Mul siin väike kogemus "targa maja" lahendusega kortermajas. Maja 2006 ehitatud ja on paigaldatud nn kesksed vee ja elektrinäidu lugejad. Aga - mõlemad lugemis softid on win xp-le icon_sad.gif . Elektrinäidu korjaja on üldse eesti väikese firma poolt kokku kirjutatud soft. Ja muidugi sellist firmat ei eksisteeri jne.
Et siis see "nutitundus" on pidevas arengus ja võimatu on leida lahendust mis töötaks ka 10-15a pärast. Ja kui tekivadki 5G-d jne, siis arvatavasti on see ka 10a-ga minevik. Kuidagi jabur on iga 10a tagant leida uus lahendus ja kogu korrusmaja uuesti ära "võrgutada"...


Näitude lugemisega on väga lihtne, kasutatakse tõenäoliselt kas impulsslugejaid või M-busi. Mõlema jaoks on täna "riiulist" tooted olemas, vahetad selle windows XP jaoks kodukootud softi kokku ja asendad kaasaegsega.

HC3 antennid on peale joodetud, eraldi pistikuid ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 15:27:40 vasta tsitaadiga

Kas HCL oskab lugeda relee sisendi mitmekordset vajutamist, ja lülitada mingit kolmandat asja, mitte seda releed ennast?
LUAs ma olen seda teinud...

Ja see HC3... Kas Aqara seadmed saab ka millalgi tööle?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 17:09:12 vasta tsitaadiga

HCL oskab loomulikult ka topeltklikki ja kolmekordset klikki stseeni käivitamiseks tõlgendada. https://manuals.fibaro.com/knowledge-base-browse/run-a-scene-using-device-buttons/

HC3.... seal ei tööta ikka kuuldavasti paljud needki asjad, mis HC2 olid, Zigbee protokolli tugi tuleb 100 aast pärast tõenäoliselt (sest tulevikus, nagu nad fibaros lubavad, on just nii kaugel icon_lol.gif ). Päriselt.
Homey kasutajad ka kurdavad, et seal vajaks Zigbee parandamist, ise ei kasuta, ei tea, mis seal valesti on.
PS. Ehk siis oled omale uue mänguasja soetanud icon_razz.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 17:51:06 vasta tsitaadiga

Mina ei ole midagi uut soetanud, ainult vanu kasutatud juppe. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 18:06:10 vasta tsitaadiga

Nojah, eks see HC3 ole vana jah juba icon_wink.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 18:13:50 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Nojah, eks see HC3 ole vana jah juba icon_wink.gif
Veel ei ole vana. Aga mul ei ole ka seda. Ei tunne vajadust katsetada kui peab ainult Z-Wave juppidega piirduma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 18:15:55 vasta tsitaadiga

Ahnii, tundsid lihtsalt huvi Agara toimimise kohta. Ma kahtlustasin juba, et näpud hakkasid sügelema ja soetasid mängimiseks. icon_smile.gif
Aga Homey peal siis Agarat toimima ei saanud? Peaks vist ikka toimima, mingi äpp neil selleks treitud on. https://homey.app/en-us/app/com.xiaomi-mi/Aqara-&-Xiaomi-ZigBee/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 09.03.2020 18:16:54, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 18:16:53 vasta tsitaadiga

Sel juhul oleksin aru saanud, et ei tööta. icon_biggrin.gif

Homey peal toimib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 18:21:31 vasta tsitaadiga

nuh, selge siis.
Fibaro foorumisse on selline vastus postitatud.
tsitaat:
Hello,

Zigbee protocol will be fully functional by the end of the year.

There is a zigbee chip implemented already but for the premiere it will not be operational.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 10.03.2020 13:10:23 vasta tsitaadiga

HC3 Zigbee seadmete tuge ma ootaks kõige varem aasta lõpuks. Paistab, et zigbee seadmete ühildamine üleüldiselt on suurem peavalu kui Z-Wave maailmas. link

Osram lõpetas oma Lightify projekti ära: The LIGHTIFY system is meanwhile technically outdated: Its performance (e.g. in respect to reaction times when controlling devices) is significantly lower compared to other systems in the market. Furthermore, the implemented ZigBee® standard is not state of the art anymore (ZigBee® Light Link and ZigBee® Home Automation instead of ZigBee® 3.0) which makes it more and more difficult to ensure compatibility to other smart home systems. The needed investments can unfortunately not be made – especially in regard to the divestment of the general lighting end-consumer business in 2016.

Juhtmevaba protokollide mitmekesisus on müügiargumendina hea, aga kui pühapäeva kasutajana asjale läheneda, siis tunduks eelistatum hoida ühesugused seadmed sama protokolli küljes. Juhul kui on vajadus teha muudatusi vms, siis ei teki olukorda, kus vannitoa lamp on Zigbee, lüliti on Wifi ja liikumisandur on Z-wave. Siis wifi ruuteri vahetusega pead minema lülitit jälle seadistama vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.03.2020 17:21:58 vasta tsitaadiga

Lauri_s, ei ole probleem, kui sama ap nimi ja parool panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2020 17:25:00 vasta tsitaadiga

mikk36, pühapäeva kasutaja jaoks on see juba paras pähkel. Eriti kui valemisse lisada potentsiaalselt muutuda võiv IP alamvõrk või gateway aadress.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2020 11:55:39 vasta tsitaadiga

Plaan on panna köögikubu toru sisse pisem ventilaator, et tekitada lisaks vannitoale ka kööki sundventilatsioon. Kas kellelgi on kogemust või teadmist mõne sellise ventilaatori osas, mis käib toru *sisse* ning mille pöörded oleks muuhulgas juhitavad/jälgitavad mõne targa kodu protokolli kaudu? Võimalik probleem on muidugi see, et kui köögikubu ise tööle panna, siis võib ventika katki teha. Kuid mingi lahenduse tahaks sinna välja mõelda küll, mis oleks sealjuures distantsilt juhitav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2020 12:53:38 vasta tsitaadiga

Kõigepealt anna vastus küsimusele, kas see lõõr on ainult sinu kasutuses või on kuskil veel sisendeid? Viimasel juhul on sinna ventikaga (kaasaarvatud aktiivne kubu) ülerõhu tekitamine lubamatu! Ühiskasutusega ventlõõris võib kasutada ainult katusel olevat väljatõmbeventikat.

Kui on ainult sinu lõõr ja selles on juba aktiivne kubu, siis juhi parem selle mootorit. Kõikide mootorite pöördeid saab reguleerida.

Mille alusel soovid seda venti juhtida? Ruumi temperatuuri? Õhu kvaliteedi anduri?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 16.03.2020 22:02:38 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
...HC3 antennid on peale joodetud, eraldi pistikuid ei ole.

Huvitav, kas seal on pisut ruumi, et saaks ise mingi pistikühenduse vahele konstrueerida? Kas oleks ehk võimalik mõni pilt HC3 sisemusest üles panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2020 22:50:35 vasta tsitaadiga

Eramaja elektriprojekt koostamisel.
Mis kaabel vedada 12v/5v jaoks anduritele (cat5/6 käraks?) ja kas PC toitekat allikana kasutada on mõte mille peaks kohe eos maha matma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 17.03.2020 00:38:21 vasta tsitaadiga

mryx kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
...HC3 antennid on peale joodetud, eraldi pistikuid ei ole.

Huvitav, kas seal on pisut ruumi, et saaks ise mingi pistikühenduse vahele konstrueerida? Kas oleks ehk võimalik mõni pilt HC3 sisemusest üles panna?



Miks sul eraldi antenni vaja on pistikuga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2020 10:07:20 vasta tsitaadiga

-vodafone-, teoorias cat5 kaabel kärab küll. Ma näen, et madalpinge mehed ikka veavad võrgukaabliga ka andureid, kui muud käepärast pole.
Küll aga, 5V on suht väike pinge ja hakkab sumbuma pikas kaablis. Koormus võib ka veel pinget alla tõmmata. Sideelektri juhtmed on ka suurema ristlõikega, kui see CAT5 0.205 mm2.
Vaatasin praegu riiuist, et andurikaablite ristlõiked on 0.8 mm2 ja 1.0 mm2 jne.


Lauri_s kirjutas:
mryx kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
...HC3 antennid on peale joodetud, eraldi pistikuid ei ole.

Huvitav, kas seal on pisut ruumi, et saaks ise mingi pistikühenduse vahele konstrueerida? Kas oleks ehk võimalik mõni pilt HC3 sisemusest üles panna?

Miks sul eraldi antenni vaja on pistikuga?

x2.
Lisaks on selleks vaja vägagi spetsiaalset antenni, mida muidugi müüakse iseenesest. Nii z-wave, zigbee kui ka RF433/868 jaoks.
Otstarbekus ja saavutatav lisandväärtus on lihtsalt kaheldav.
Muidugu, kui on vaja panna seade ise kusagile tulekindlasse seifi ja lootus antenn keset tuba lohistada siis raadiotehniliselt on see liiga küsitav. Ilmselt Rantelonis oskaks nad sul selle välja arvestada.
-----------------------------
Endal ka sama küsimus ühelt kliendilt, et RF433 ilmajaama andurid ei levi läbi uue maja paksu seina toas oleva jaamani. Ma ei oskaks seda signaali pikendada kuidagi ja läbi maja seina auku enam puurida pole ka väga võimalik, et antenn õue viia.
Lahendus seega?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 10:14:33 vasta tsitaadiga

CAT6 kablat võiks vähemalt kasutada, kuna selle karv on 0,5 ruutu ja toiteks saab neid kenasti kokku liita - 4x1 või isegi 2x2 ruuduks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2020 10:21:52 vasta tsitaadiga

Toiteks võiks siis juba õige ristlõikega kaablit kasutada.
Paljusoonelise CAT kaabli eelis on, et lisaks toitele saab ka sealt juhtsignaalid edastada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 10:29:13 vasta tsitaadiga

Ok, lähen Cat6 teed ja toiteks 2xkeerupaar - saab ühe veetud kaabliga 2 seadet voolutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 10:42:31 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Toiteks võiks siis juba õige ristlõikega kaablit kasutada.
Paljusoonelise CAT kaabli eelis on, et lisaks toitele saab ka sealt juhtsignaalid edastada.

No just. 2 paari sildad toiteks ja ikka veel jääb 4 tk data jaoks üle. CAT pluss on just universaalsus ja see, et nõrkvoolumeestel seda üldjuhul ikka jagub. Analoogia 3-soonelise tugevvoolukaabliga, kus rohe-kollast justkui lisaliiniks kasutada ei tohiks, kuid reaalsus on see, et selline kaabel on alati käepärast, samuti kõige odavam ja teeb reaalselt sama töö ära kui õigesti värvitud isolatsiooniga kaabel.

Pika kaabli korral võib toidet ja datat kõrvuti karvades transportides interferents tekkida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2020 11:40:55 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Pika kaabli korral võib toidet ja datat kõrvuti karvades transportides interferents tekkida.

selle jaoks ongi keerupaarikaabel doh.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 12:01:12 vasta tsitaadiga

Juhul, kui seda eesmärgipäraselt kasutad - keerupaari teine karv on maandus/varjestus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.03.2020 13:14:00 vasta tsitaadiga

ot:
rex kirjutas:
Juhul, kui seda eesmärgipäraselt kasutad - keerupaari teine karv on maandus/varjestus.

doh.gif ega ikka ole küll tegu maanduse või varjestusega. Enamasti ei ole nii. Kuid see on juba offtopic.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
studiosus
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2020 16:49:16 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kõigepealt anna vastus küsimusele, kas see lõõr on ainult sinu kasutuses või on kuskil veel sisendeid? Viimasel juhul on sinna ventikaga (kaasaarvatud aktiivne kubu) ülerõhu tekitamine lubamatu! Ühiskasutusega ventlõõris võib kasutada ainult katusel olevat väljatõmbeventikat.

Kui on ainult sinu lõõr ja selles on juba aktiivne kubu, siis juhi parem selle mootorit. Kõikide mootorite pöördeid saab reguleerida.

Mille alusel soovid seda venti juhtida? Ruumi temperatuuri? Õhu kvaliteedi anduri?

See lõõr on 5-aastat vanas kortermajas, mida jagab (vist) ühiselt 3 korterit. Vannitoas on eraldi väljatõmme (see on ilmselt see, mida Sa silmas pead ühiskasutuse ventlõõri all). Minu poolt nimetatud lõõri ongi juba algselt projekteeritud köögi väljatõmbe ventilatsioon, seega ei tohiks olla ju probleem, kui sinna puhub sisse 24/7 mingi pisem ventilaator.

Asja eesmärk on kahetine: esmalt takistada seda, et kui alumine naaber täisvõimsusel enda kubu tööle paneb, siis ei lööks tema söögitegemise aroomid läbi meie kubu sisse (jah, paigaldasin ise ka tagasilöögi klapi toru sisse, aga sellest pole suurt kasu, sest ei ole hermeetiline ja midagi tuleb ikka läbi), ning teine eesmärk on parandada õhuvahetust, kuna CO2 näidud on, eriti talvel, liiga kõrged.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 20.03.2020 00:49:16 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
mryx kirjutas:
Lauri_s kirjutas:
...HC3 antennid on peale joodetud, eraldi pistikuid ei ole.

Huvitav, kas seal on pisut ruumi, et saaks ise mingi pistikühenduse vahele konstrueerida? Kas oleks ehk võimalik mõni pilt HC3 sisemusest üles panna?



Miks sul eraldi antenni vaja on pistikuga?

Tahaks HC3 elektrikilpi panna, aga see on rauast ja maandatud.
HCL-ga sai selle probleemi lihtsalt lahendada. Tal käib antenn SMA pistikuga ja polnud keeruline 2m antennikaablit sobivate pistikutega vahele lisada. Näiteks:
https://www.oomipood.ee/product/csgp02210bk20_sma_rp_pikenduskaabel_sma_rp_pistik_sma_rp_pesa_2m
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 20.03.2020 01:30:34 vasta tsitaadiga

Mryx - midagi sellist on emaplaadil https://images.app.goo.gl/QE3wEU33SoxQEbzS8

Muust teemast ka nutikodu meestele:


https://www.akuvox.com/ProductsDisp.aspx?pid=17
Olen testinud siin ühte vähe ägedamat fonopaneeli ja mõtlesin natuke ka teiega jagada.
Tegemist on oma olemuselt sellise pigem profi tootega, mitte doorbird või Ring sarnase "laen äpi ja kasutan" lahendusega. Mis omakorda tähendab, et asi on paindlik ja mitmeti seadistatav. Ning vajadusel ka suletud ainult sulle endale kasutamiseks - oma SIP server ja oma setup. Või siis tootja enda pilvelahendus.

Põhilised omadused, mis mulle endale isiklikult väga meeldivad.
* Näotuvastust. Selle jaoks kasutatakse kahte kaamerat ning toimis väga hästi. Põhimõtteliselt saad oma näo sisse skännida ja öelda et kui ma tulen tee uks ja värav lahti
* 7" puutetundlik ekraan. Talve pole olnud ja testida ei saanud, aga tootja lubab et -20C ei ole mingi probleem ja vajadusel on olemas ka -40C mudel
* Ekraan on üsna suures osas seadistatav. St saad kuvada ekraanile ainult ühe nupu kui tahad (eramaja näiteks) või kontori setupi või kortermaja lahenduse. Nuppude asetust ja nimetusi saab ka mingis osas sättida
* Nutikodu huvilistele - nagu meie siin oleme, on asi ka äge. Nimelt saab kasvõi seda sama näotuvastust ära kasutada et nutikodu kontrollerit triggerdada.

Ehk siis fonopaneel ei pea igav klots värava juures olema, vaid täna on juba täitsa ägedaid asju saada. Mul endal kõige rohkem kogemusi Helios 2N, Doorbird ja Fibaro fonoga, senimaani see Akuvoxi oma on kõige rohkem muljet avaldanud. Hinnatase ei ole tal küll odavaim https://shop.indome.ee/et/a/akuvox-r29c-fonopaneel-naotuvastusega aga oma võimaluste poolest hetkel absoluutne lemmik. Heli on väga hea, pilt on hea, funktsionaalsus on väga-väga hea ning liidestatavus ka.

Olemas on tal ka 3 väljund releed, mis võivad avada garaaziust, maja ust ja väravat näiteks.


Kes tahab siis 13" ekraaniga väliosa on ka olemas icon_rolleyes.gif https://shop.indome.ee/et/a/akuvox-x916-fonopaneel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 21.03.2020 08:07:08 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Mryx - midagi sellist on emaplaadil https://images.app.goo.gl/QE3wEU33SoxQEbzS8
...

Karta on, et kui selline Onboard SMD antenna asendada SMA pesaga ja sinna 2m pikkuse kaabli kaudu mingi 868MHz piirkonnas töötav väline antenn ühendada, siis selline
kooslus ei hakkaks korralikult toimima.
Pean esialgu oma HCL-i juurde jääma. Eks näis, missuguseid Z-Wave keskseadmeid tulevik toob.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 21.03.2020 10:12:59 vasta tsitaadiga

Ma olen üsna kindel, et HC3 seal kilbis sees levib sama hästi või paremini kui hcl 2m antennikaabliga varustatuna. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 21.03.2020 10:29:24 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Ma olen üsna kindel, et HC3 seal kilbis sees levib sama hästi või paremini kui hcl 2m antennikaabliga varustatuna. icon_smile.gif

Kilbis sees on levi kindlasti hea, aga mul z-wave andurid paiknevad kõik väljapool kilpi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 21.03.2020 15:33:48 vasta tsitaadiga

Täpsustan siis - usun et sealt kilbist välja levib ta ka. Ma iseenesest ei näe põhjust miks juhtmevaba automaatika kontroller metall kilbis üleüldse olema peaks. See 2m peenike kaabel su HCL küljes mingit positiivset mõju kindlasti ei oma hetkel.

Kui sa tahad upgrade teha siis umbes 100x vahe on kui HClite pealt kolid HC2 peale, neid praegu juba liigub väga mõistliku raha eest, Nutikodulahenduste FB grupis alla 200€ https://www.facebook.com/groups/181516105987863/

Paned oma sama antennikaabli siia külge, igaksjuhuks võid veel RAMi ka laduda sisse. HClite pealt saad seadmed üle tuua ilma et peaks midagi käsitsi kustutama-lisama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.03.2020 19:11:43 vasta tsitaadiga

Varem, need möned korrad, mil sinna sattusin, oli ka võõrale näha sealsed pakkumised ja muu tehnikajutt, nüüd miski salajane nutigrupp loodud icon_cool.gif
Ei hakka nüüd seepärast kontot ka tegama.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 21.03.2020 22:10:11 vasta tsitaadiga

Karantiinis veel 28 päeva. icon_smile.gif Tegelikult väike näpukas aga tore fb ei lase kohe tagasi muuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.03.2020 15:47:16 vasta tsitaadiga

Midagi kasulikku ehk android 11 tulekuga nutikodu kontrolimiseks.
https://9to5google.com/2020/03/20/android-11-dp2-quick-controls/amp/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 28.03.2020 21:53:33 vasta tsitaadiga

Lisasin ühte Fibaro seadmetel põhinevasse z-wave võrku Smart Implant-i, millel lisaks üks DS18B20 temp.andur küljes. Muidu kõik ilus, aga natuke nagu liiga palju alamseadmeid lisandus koos Smart Implant-ga. Oletame, et põhiseade on ID numbriga 133. Lisaks tulid alamseadmed:
1) 133.0.1 - temperatuuri mõõtmine (sisemine andur?)
2) 133.0.2 - kaugjuhitav kontroller
2) 133.1 - INPUT1, kasutusel kui binary input NC
3) 133.2 - INPUT2, kasutusel kui binary input NC
4) 133.3 - multilevel sensor
5) 133.4 - multilevel sensor
6) 133.5 - sisse/välja lüliti (arvatavasti OUTPUT1)
7) 133.6 - sisse/välja lüliti (arvatavasti OUTPUT2)
8) 133.7 - multilevel sensor
9) 133.8 - temperatuuri mõõtmine (sisemine andur 2 ?)
10) 133.9 - temperatuuri mõõtmine (väline DS18B20)

Mind hämmastab kõige rohkem, et oleks justkui kaks sisemist temperatuuri andurit? Näitavad peaaegu sama väärtust 0,1°C erinevusega.
Kas keegi oskab seda selgitada? Ja mis võiks olla need multilevel sensorid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2020 22:29:19 vasta tsitaadiga

Mis fibaro softiversioon on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 28.03.2020 22:49:03 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Mis fibaro softiversioon on?

Hetkel on tarkvara versioon: 4.570
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 29.03.2020 07:55:45 vasta tsitaadiga

Sisemine andur minu andmetel ikka 1tk, aga sellest mingit reaalset kasu ei ole, kuna korpuse sisemus soojeneb päris mitu kraadi kõrgemale ümbruskonna temperatuurist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.03.2020 12:02:34 vasta tsitaadiga

Sain ka reedel ühe smart implanti kätte, kuid HCL näitab selle kohta, kui andmeid päritakse, hardware failure kirjet... icon_rolleyes.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 29.03.2020 12:59:07 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Sisemine andur minu andmetel ikka 1tk, aga sellest mingit reaalset kasu ei ole, kuna korpuse sisemus soojeneb päris mitu kraadi kõrgemale ümbruskonna temperatuurist.

Nii see tõesti on - mul näitab sisemine temp. 5...7°C rohkem võrreldes välise DS18B20-ga.

Igaks juhuks märgin veel, et Smart Implant-i tarkvara versioon: 5.1 ja staatus: ajakohane.

Ega ma tegelikult ei nurise, Smart Implant töötab mul kenasti, lihtsalt imestan, et mis loogikaga neid alamseadmeid nii palju on tekkinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.