|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
11.03.2020 16:09:52
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 15.04.2024 01:25:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
11.03.2020 16:11:44
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Maxim Puente kirjutas: |
| Kui süüa pole, siis ei pea ka sittuma |
Siit muide täiesti eluline varuvajadus: kui vett pole, ei saa WC-d enam kasutada, nii et kui õues põõsa all sital käia ei taha (kortermaja ees koguneb sinna päris kiirelt päris korralik kogus kraami), tasub selleks varuda kilekotte. |
Kujutan ette magalarajoonis sel moel asjatamist. On hea, kui hoovi ümber olevate majade rahvas ühineb ja oma kodudes veidi lammutab, et hoovidesse peldikud teha.
Hullemal juhul muidugi on mõnes majas laskur, kes ajaviiteks kõike hoovil liikuvat jahib ja siis tuleb tõesti oma laadungid kilekotti panna. Boonusena saab siis ehitada katapuldi ja need kotid vaenuliku maja pihta saata
Ükskord lõpevad kilekotidki otsa ja mis siis saama hakkab? Siis ilmselt läheb asi keskaegseks. Kõik lasevad mingisse anumasse ja maja kõige ohutumal poolel tühjendavad anuma aknast välja.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.03.2020 16:12:47
|
|
|
| Prügisahti tühendad selle ämbri
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.03.2020 16:19:44
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| jah, kui kosmonaudid saavad siis miks maalased ei saa kotti tehtud. |
Milline kosmonaut sul kotti teeb?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.03.2020 16:23:46
|
|
|
Eks mingil ajal jäetakse linnad niikuinii maha, aga kuni esialgseid varusid jagub, loodavad kõik heaoluühiskonna peatsele taastumisele. See võib, aga ei pruugi juhtuda. Seepärast ei taha keegi väga ka oma korteri põrandalaudu peldikuseinteks jagada ega viitsi ka auku kaevama minna, kuni veel ilma saab.
Kui praegune kord ei taastugi, on üsna tõenäoline, et mingist hetkest hakatakse vaikselt siiski üheskoos ühiskonda üles ehitama, aga vajaduspõhine ühiskond erineb praegusest üleregullitud heaoluühiskonnast üsna kardinaalselt. Iga feminist saab saab seal aru, kus tema koht hierarhias tegelikult on.
Katapuldi idee on hea!
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.03.2020 16:24:49
|
|
|
Te olete nii kinni nendes lääne filmides oma viimsepäeva teemades. Nendes linnades on 10 miljonit elanikku. Meil tuleb riigi peale kokku miljon elanikku.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.03.2020 16:26:26
|
|
|
See kilekotikasutus käib ikka samamoodi, kui kodune prügimajandus, kus kodus ju prüginõusse asetad prügikoti, selle täitumisel suled koti ja viid prügikasti, mis on hügeenilisem, kui otse prügi ämbrisse ja pärast igakordset ämbritühjendust ämbrit loputada.
Väljutusel samamoodi, paraskisse asetad kilekoti, ja vastavalt oludele, kui kogu pere end tühjendanud või muu reeglistik, suled koti ja hermeetilist kotti saad elamises hoiustada, kui väljumine ohtlik on.
Kunagi oli kriisis ellujäämisest Jugoslaavia lagunemisel sõdadest blokaadis ellujääja oma kogemused kirja pannud, kus olid huvitavad kirjeldused. Üheks kõvemaks valuutaks paradoksaalselt osutus just WC paber ja hügeenitarbed tervikuna, samuti ravimid olid kõva valuuta.
Rikkad said kõige enam kannatada, sest linna tekkisid relvastatud jõugud, kes esmajoones tungisid sisse ja rüüstasid nn rikkama seltskonna eramuid-kortereid - tõenäoliselt need jõugud ei otsinud niiväga kõhutäit, konserve-jm, kui just väärisesemeid ja muud sarnast aga kui rikkuri pere keldrist kätte saadi riisuti loomulikult kõike.
Kasulik oli püsida tagasihoidlikus kohas, hoida madalat profiili, väljas liikumine oli ebasoovitav, eriti üksi, võis jõukude kätte sattuda, kes piirdunud kaasas-seljas oleva röövimisega, vaid töötlesid füüsiliselt, saamaks infot, kas sul on varusid ja kus peidad ning kellega redutad, või kas tead, kellel midagi on.
Omaette teema olid naised, tavalised pereemad lastega, kelle mehed olid nö läinud sõtta ja muidu tedamata kadunuks jäänud, laste äratoitmiseks-elushoidmiseks käidi ennast toidu eest pakkumas-kupeldamas - see oli paljudele ainuke võimalus oma lapsi ja end elus hoida.
Mõttekoht, kas panustada redutamisele või näidata initsiatiivi jõugus...
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
11.03.2020 16:33:12
|
|
|
Keegi ütleb ka, mitme nädala küsimus on eestis selline olukord?
Teaks ka preppida.
_________________ ------ |
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
11.03.2020 16:33:39
|
|
|
Mul see osa isiklikult ei ole teemaks, nagunii kakan paaki (imbväljak) ja vesi õuel salvkaevus - pikemad elektrikatkestused seni sedasi üle elanud, kus tavaline WC kasutuses, potti peale valamiseks kasutan kaevust nööri-ämbriga vinnatud vett.
Vanast ajast oli väli kuivkäimla ka, aga see sai ära lammutatud - vbl peaks uue tegema.
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.03.2020 16:38:18
|
|
|
| Iga vend käib oma sellisega ringi?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
11.03.2020 16:45:08
|
|
|
| Janis kirjutas: |
| Iga vend käib oma sellisega ringi? |
Miks sellega ilmtingimata ringi käima peaks?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.03.2020 16:48:46
|
|
|
No kuidas siis selle sinna väljalõhutud sansõlmega korterisse saab? Ikka pead kaasa tassima. Salatikarp hea mobiilne lahendus.
Ega suurematel väliüritustel on ka salatikarp parem lahendus tavaliselt kui pakutavad spetsiaalsed putkad
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
11.03.2020 16:49:42
|
|
|
Hommikul ostad salati karbis.
Lõunatad
Enne õhtut nr2 karpi.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
11.03.2020 16:51:09
|
|
|
| Janis kirjutas: |
No kuidas siis selle sinna väljalõhutud sansõlmega korterisse saab? Ikka pead kaasa tassima. Salatikarp hea mobiilne lahendus.
Ega suurematel väliüritustel on ka salatikarp parem lahendus tavaliselt kui pakutavad spetsiaalsed putkad |
Ühe korra vedada vaja, see nüüd mõni mõis.
Tööriistad ju auto pealt samuti sisse tassida vaja.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.03.2020 16:51:55
|
|
|
| No mine räägi mõnele ehitajale seda juttu et hakaku mingit sitapotti autoga kaasas vedama
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
11.03.2020 17:00:17
|
|
|
see vist hoiab kõige paremini hinda
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.03.2020 17:02:12
|
|
|
| H_K kirjutas: |
| Mul see osa isiklikult ei ole teemaks, nagunii kakan paaki (imbväljak) ja vesi õuel salvkaevus - pikemad elektrikatkestused seni sedasi üle elanud, kus tavaline WC kasutuses, potti peale valamiseks kasutan kaevust nööri-ämbriga vinnatud vett. |
Kui omal imbväljakuga peldik ja salvkaev olemas, on see suur pluss. Korterielanikele on mu soovitus aga asjakohane. Sellele poolele ei osata tähelepanu pöörata, kuni sitt nuppu vajutades veekohinal kuskile müstilisse kohta haihtub.
| ykshuntka kirjutas: |
Hommikul ostad salati karbis.
Lõunatad
Enne õhtut nr2 karpi. |
Kui nüüd poes kulinaarialeti äärde satute, vaatate hoopis teise pilguga karpi, millel on "nr 2".
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
11.03.2020 17:06:36
|
|
|
Imbväljakuga peldik ja salvkaev
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
commer
HV Guru

liitunud: 03.10.2002
|
11.03.2020 17:58:50
|
|
|
Käisin poes, oli soodukas nii turisti einel kui purgisuppidel ja riiulid olid täis, külvate siin asjata hirmu
_________________ Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi
|
|
| Kommentaarid: 928 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
714 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
11.03.2020 18:01:19
|
|
|
| Kus poes veel saada on?!
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.03.2020 18:15:20
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
Imbväljakuga peldik ja salvkaev  |
igal pool talu- ja maa kui ka väikealevites on see üsna tavaline
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.03.2020 18:24:59
|
|
|
| Killer85 kirjutas: |
| Kus poes veel saada on?! |
Peetri selveris. Ostsin paki kanafileed ja 6packi värskat. Homme on ka pood lahti
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
11.03.2020 18:34:26
|
|
|
| hans kirjutas: |
Keegi ütleb ka, mitme nädala küsimus on eestis selline olukord?
Teaks ka preppida. |
Tagantjärele tarkus paraku. Seni oled kindel, et homme on ka pood lahti. Oleks ma teadnud, et 2010 saab sama raha eest 3 korterit, oleks ma silma pilgutamata 2007 suvel oma korteri ära müünud. Mitte üks kõrgepalgaline analüütik ei oska hetkel isegi 50% tõenäosusega öelda, mida tulevik toob.
Sellega on nii, et ehitusmehe jaoks pole see eriline probleem, kui kord juba läbi tehtud. Eriti kui üksi korteris toimetab. Kaasaveetavad asjad on optimeeritud, sitapott oleks ju kena, aga saab ka ilma. Samas kui sul töömees vannitoa remonti teeb ja nädala terve perega ilma potita olema pead, siis igati mõistlik variant.
viimati muutis rex 11.03.2020 18:39:54, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
11.03.2020 18:37:37
|
|
|
Meil foorumis õnneks spetsid olemas, kes täpselt teavad, mis tulemas on.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfer
HV Guru

liitunud: 15.08.2006
|
11.03.2020 18:42:11
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Meil foorumis õnneks spetsid olemas, kes täpselt teavad, mis tulemas on. |
Vähemalt mingeid stsenaariume genereeritakse ja igaüks vastavalt närvikavale toimetab.
Aga disla odav, ostaks kah varuks... kus odavaid kanistreid müüakse?
|
|
| Kommentaarid: 351 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
299 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
11.03.2020 20:25:55
|
|
|
Kuidas te küll eluga hakkama saate
vesi kaob ära ja kohe on mõistus otsas, kuis ja kuhu sittuda .. päris hea, jätkake samas vaimus
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.03.2020 20:38:22
|
|
|
| Sold OUT kirjutas: |
| Killer85 kirjutas: |
| Kus poes veel saada on?! |
Peetri selveris. Ostsin paki kanafileed ja 6packi värskat. Homme on ka pood lahti |
jah, homme saab sealt poe invertari osta kui veel on
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.03.2020 22:27:40
|
|
|
https://ecoop.ee/et/s/xkDN6lvlgevm/
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tont23
HV veteran

liitunud: 13.06.2006
|
11.03.2020 22:55:45
|
|
|
| commer kirjutas: |
Käisin poes, oli soodukas nii turisti einel kui purgisuppidel ja riiulid olid täis, külvate siin asjata hirmu  |
tartus ühes poes tundus et purgisupid/purgisöögid lähevad hästi kaubaks-riiulil oli ikka tühje kohti kah, pole nagu varem sellist asja tähele pannud
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
11.03.2020 23:30:14
|
|
|
...
viimati muutis number 11.04.2020 22:02:15, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
villu70
HV Guru

liitunud: 19.12.2006
|
11.03.2020 23:39:51
|
|
|
Vaatasin pukabaari sisu üle, nädala peaks rõõmsalt vastu pidama ennem kui poodi vaja minna..... 14 päeva läheb kahtlaseks, siis tuleb juurde varuda.
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
122 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
12.03.2020 00:44:41
|
|
|
| number kirjutas: |
Trassivee kadumisel läheb kortermajades väga ruttu pupuks.
Arvab tõesti keegi, et ülemiste korruste elanikud viitsivad ämbriga vett 5 korrusele tassida et see peldikupotist alla lasta?
Nope. |
Täiesti õigus. Varutud või vaevaga kuskilt koju tassitud joogivett ei hakkaks ükski korterielanik peldikusse valama (kui just pole maakoht ja maja vahetus läheduses käsipumbaga või salvkaevu).
| number kirjutas: |
Kuse najal kanalisatsiooni töös ei hoia ning üsna kärmelt on torud umbes.
Esimeste korruste elanikud on sunnitud kiiresti evakueeruma, sest kõik mis ülevalt alla lastakse hakkab nende peldikutest tuppa pressima. |
Mõtlesin isegi enne sellele stsenaariumile ja tegelikult ilmselt ei ole seda alumiste pottidest ülemiste pasa välja pressimise ohtu, kuna pole enam miskit, mis paksema kraami haisulukust edasi aitaks. Helbekesed situks oma poti halvemal juhul lihtsalt prilllauani täis ja peaksid siis ikkagi alternatiive otsima hakkama. Leidlikumad jätavad selle ääreni täis laskmise osa vahele, kuna see ei saa ilmselgelt jätkusuutlik olla. Nii "taibukaid", kes poti eemaldaks ja otse püstikusse sittuda üritaks, leiduks ilmselt väga vähe. Küll aga täituksid ülemise korruseni prügisahtid (ka sellesama kottides, ämbrites, karpides toodud inimsitaga) ja seal läheks elu keema. Nii et madalamate, ilma sahtideta majade elanikud on paremas olukorras. Rääkimata ju sellest, kui mõnus on ilma liftita 16. korrusele lipata. Eriti kui seesama täitunud prügisaht ja kõik, mis ära mahtumise tõttu kõrvale maha visatud, pidevalt kõrval.
| number kirjutas: |
Lohutuseks võib tõdeda, et kui asjad juba niikaugele jõuavad pole kortermajas elamine enam esmane vajadus.
Ja kui see stsenaarium juhtub talvisel ajal, siis kotti sittumine on viimane asi millele mõeldakse. |
Pursuikad ehitataks õige kiirelt sisse. Suitsutoru aknast välja või ventlõõri. Endiste kolhoosikeskuste jms korrusmajades, kus kaugküte ära on kadunud või liiga kalliks läinud, on seda juba praegu massiliselt tehtud.
Nii et võib ju naeruvääristada, aga kotti sittumine on pärast tsentraalse vee kadumist korterielanikele "day 1" küsimus, kui toas sita sisse uppuda ei taha. Pikendab oluliselt korteri kasutuskõlblikkust.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
12.03.2020 00:45:04
|
|
|
Sellele juba viidati, kuid postitan uuesti:
Postimees kirjutab: https://www.postimees.ee/3329857/kas-koju-on-tarvis-toiduvaru
| tsitaat: |
Maaeluministeeriumi 2010. aastal tellitud koduste toiduvarude uuringust selgubki, et keskmine Eesti leibkond suudaks kriisiolukorras, kus tavapärane varustusvõrgustik puudub, aga elekter, gaas ja vesi on olemas, end toita seitse päeva.
Keskmine on muidugi arvutuste tulemus, selle reaalsuses toimimiseks tuleks ilmselt ka suhelda oma lähimate naabritega ja omavahel toitu jagada. Neil, kes ise oma toitu kasvatavad, on varusid sageli mitmeks kuuks, 15 protsendil Eesti elanikest seevastu pole üldse midagi koju varutud.
...
Maaeluministeeriumi ülesandeks on valmistuda ka hädaolukordadeks, kus riik peaks hakkama ise suurt osa elanikkonnast toiduga varustama.
«Oleme palju mõelnud, mis olukord see olema peaks, kus meil tuleks varustada toiduainetega tervet Eestit,» räägib Noot. Ta nendib, et sellise kriisi ettekujutamisel hakkavad tema mõtted tõrkuma. Tegu peaks olema niivõrd suure katastroofiga, et on kaheldav, kas siis üldse kuidagi toitu kohale toimetada saaks või kedagi toita oleks.
Sellegipoolest püüdleb riik selle poole, et kogu aeg võiks olemas olla seitsme päeva toiduvaru kõigile Eesti elanikele. Tõenäolisem on taas siiski see, et toiduga tuleks varustada mõnd väikest äralõigatud piirkonda. Ka siin on aga oluline, et inimestel oleks paariks päevaks endal kodus süüa, sest riikliku abi jõudmine võib samuti aega võtta.
|
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
A-Circus.
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.10.2002
|
12.03.2020 02:29:30
|
|
|
Paari kuu pärast saab metsas juba kuuse kasve järada . Selle ajani vast ikka vastu peab.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003

|
12.03.2020 08:48:25
|
|
|
putukafarm tuleks luua, aasias maiustatakse igasuguste sitikatega
ja nad sigivad ka nagu prussakad järelikult asi toimib
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
12.03.2020 08:57:35
|
|
|
| B6 kirjutas: |
putukafarm tuleks luua, aasias maiustatakse igasuguste sitikatega
ja nad sigivad ka nagu prussakad järelikult asi toimib  |
Aasias maiustatakse nahkhiirtega ka. Vaadates mis hetkel maailmas toimub siis tundub mõistlik.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003

|
12.03.2020 09:10:37
|
|
|
ma arvan, et koduse nahkhiirefarmi rajamine läheb keeruliseks
mul pistis kass nahkhiired nahka pole juba paar aastat ühtegi näinud
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
12.03.2020 09:30:07
|
|
|
Aasias maiustatakse paljude loomadega, mille tõttu ongi kandunud inimestel loomade haigus, mis muteerus ja nüüd levib laialdaselt. Tunneme seda koroona nime all (ja ma ei mõtle seda lauamängu)
Ning selline loomadelt inimestele muteerunud haigus pole isegi esmakordne.
Iga selline loomasöömine on lõppenud mingit laadi kriisiga, seekordne on veel alles algusjärgus
Edit Valmistuge kriisiks
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/otseblogi-trump-teatas-et-keelab-kuuks-ajaks-reisimise-euroopast-usa-sse?id=89201333
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.03.2020 09:33:48
|
|
|
Vaadates hetkel Hiinat ja kuidas tippaeg juba möödas, siis tundub ülepaisutamisena. Mitte, et kodus kapp toidust tühi peaks olema, aga siiski.
Kallid matkatoidud on kõik ka ära ostetud. Äkki aasta pärast saab odavalt järelturult neid soetada.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
degrass
HV kasutaja

liitunud: 23.12.2004
|
12.03.2020 09:58:43
|
|
|
| ranel kirjutas: |
Vaadates hetkel Hiinat ja kuidas tippaeg juba möödas, siis tundub ülepaisutamisena. Mitte, et kodus kapp toidust tühi peaks olema, aga siiski.
Kallid matkatoidud on kõik ka ära ostetud. Äkki aasta pärast saab odavalt järelturult neid soetada.  |
Arvan, et tõeline kriis on veel alles ees.
Juhul, kui täna kõik riigid karantiini panna, jätkub haigestunute arvu kasv veel paar nädalat, enne kui me näeme rakendatud meetmete mõju. Täna positiivse testitulemuse saanud inimesed nakatusid nädal-kaks tagasi.
_________________ All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
12.03.2020 10:03:27
|
|
|
E-poodidel suur koormus, nii Selverist kui Coopist tellides on järjekord 2 päeva. Selverist siis igapäine kaup ja Coopist veidi puutumatut tagavara.
E-kaubanduse õitsehetk on saabunud.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
12.03.2020 10:23:36
|
|
|
https://www.err.ee/1032792/hiina-teadlased-soomusloom-voib-olla-uue-viiruse-vaheperemees
Viirused muteeruvad, see on evolutsiooni paratamatus, tavaline inimeselt inimesele leviv ja tappev gripp samamoodi püsib endiselt elus täna kiirele muteerumisele, pole loomi vajagi.
Kuskilt meelde jäänud, et maailmas viirused on üldse vähe uuritud teema, ei mäleta täpseid protsente aga viirused millest me teame moodustasid olematud protsendid. Loomulikult enamus viirusi ei puuduta inimesi, vaid omad viirused levivad kõigil bakteritest, vetikatest kuni ei imestaks, kui kuskil mõni viirus ise kannatab teise viiruse käes.
Vandenõuteooriate radadele laskudes, võivad uued viirused levida ka teadusasutustest, täna on leitud uus suur suund kasutada viirusi ära vähiravis ja muude haiguste puhul, kus erinevad viirused omavad unikaalseid tehnikaid rakkudesse muukida, saaks viiruse geene mudides viirustest teha liitlased. Aga kuidas me saame kindlad olla, kui mõnda suhteliselt ohutut viirust geneetiliselt katsete jaoks sajal eri moel manipuleeritakse, et mõni manipulatsioon võib saada omaduse, mis teeb ta palju nakkavamaks ning ohtlikumaks.
Kui ohtlikke viirusi käideldakse teadlaste poolt rangete nõuetega laborites, siis kergemaid viirusi võidakse näppida doktoritöö raames kuskil suvalises ülikooli või haigla laboris, kus turvanõuded puudulikud ja rahvast üliõpilasest koristajani näpib geneetiliselt muundatud viirusega saastunud pindasid.
Ei saa välistada ka skeemi, kus inimese muundatud viirusele järgneb viiruse enda geneetiline mutatsioon, mis kombinatsioonina osutub erakordselt nakkavaks, tapvaks või halvimal juhul mõlemat.
Pere ei austa minu kriisivaruplaani, õhtusöögiks läks purgitoit käiku, sest naine ei viitsinud kartulit koorida ja laps ajas näpub batoonidele taha
Järeldus - varusid ei tule peita ainult võõraste silmade eest, vaid esimene julgeolekuoht varudele tuleneb seestpoolt - kõlab nagu küberoht, kus kurja häkkeri rünnak on vähemtõenäolisem, kui suvalise USB pulgaga majandav töötaja või kahtlastel internetilehekülgedel kolav pereliige.
Meede - soetatud varusid lähedastele mitte reklaamida, hoiustada pere eest varjatult
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
12.03.2020 10:43:02
|
|
|
| degrass kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
Vaadates hetkel Hiinat ja kuidas tippaeg juba möödas, siis tundub ülepaisutamisena. Mitte, et kodus kapp toidust tühi peaks olema, aga siiski.
Kallid matkatoidud on kõik ka ära ostetud. Äkki aasta pärast saab odavalt järelturult neid soetada.  |
Arvan, et tõeline kriis on veel alles ees.
Juhul, kui täna kõik riigid karantiini panna, jätkub haigestunute arvu kasv veel paar nädalat, enne kui me näeme rakendatud meetmete mõju. Täna positiivse testitulemuse saanud inimesed nakatusid nädal-kaks tagasi. |
suht s1tt viirus. nii kaua aega see "epideemia" olnud ja selle aja jooksul ainult 126k nakatunut ja 4600 surnut terve maailma peale kokku. sama mõttetu nagu kõik linnu-, sea-, lehmataudid ha antraksid ja mis siin kõik veel vahepeal olnud on. puhas ajupesumasin.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
12.03.2020 10:52:14
|
|
|
Ostsin maximast kaks konservi, WC paberid samal ajal käeotsas.
Kolm kaubalaadur neidu vaatasid mind härda pilguga nagu veaksin puid.
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
12.03.2020 10:54:55
|
|
|
Ratas kuulutab kriisiolukorra kell 10. välja ja siis röövitakse sind poe ukse taga paljaks. Sestap nad sind härda pilguga vaatavadki, kahju on sust, sinu peatset tulevikku silmas pidades. Jäädes kõigest sellest ilma
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ykshuntka
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
12.03.2020 11:16:24
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| suht s1tt viirus. nii kaua aega see "epideemia" olnud ja selle aja jooksul ainult 126k nakatunut ja 4600 surnut terve maailma peale kokku. sama mõttetu nagu kõik linnu-, sea-, lehmataudid ha antraksid ja mis siin kõik veel vahepeal olnud on. puhas ajupesumasin. |
Mina ka viirust otse ei ole kartnud aga ka see teema on ajendatud pandeemiaga kaasnevatest mõjudest, mis võib minu igapäevast toimetulekut oluliselt mõjutada.
Kuigi ka viiruse otsest mõju ei tasu alahinnata, eriti pandeemia olukorras. Paradoksaalselt võib täna hetke seisus Eestis olla kasulik võimalikult kiiresti nakatuda, sest täna riik ja haiglad suudavad veel viirust tuvastada ja võimalike tüsistuste korral abi pakkuda. Viiruse massiline levimine ja riiklikud karantiinid viivad kiiresti seisu, kus riik ei ole võimeline enam kõigil kahtlusalustel viirust diagnoosima (Eestis deklareeriti ainult 60 laboratoorset proovi ööpäevas võimekus), samuti ägeda viiruse tüsistuse korral (nt kopsu tüsistus) on intensiivse ravi nagu kunstlik hingamine jm äärmiselt piiratud.
Kui nakkus peaks levima haiglatesse, on täitsa pupu, halvimal juhul võivad kannatama hakata ka muud erakorralist abi vajajad, näiteks vaja kiiret pimesoolelõikust aga kogu kirurgiaosakond on viirusega krantiinis.
Lähen pärast poodi, käperdan linke, korvisangasid jm ning autos lakun käed üle - lootusega, et ilmnevad sümptomid ja saan enne massipuhangut koroona diagnoosi ning põdemisel tüsistuste tekkimisel veel kättesaadavat abi
Tegelikult piirdun hetkel veel toimetuleku tagamisega, toon täna varusid juurde.
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|