Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kriisiks valmistumine, kriisivarude teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 45, 46, 47  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:09:52 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 01:25:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:11:44 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Maxim Puente kirjutas:
Kui süüa pole, siis ei pea ka sittuma

Siit muide täiesti eluline varuvajadus: kui vett pole, ei saa WC-d enam kasutada, nii et kui õues põõsa all sital käia ei taha (kortermaja ees koguneb sinna päris kiirelt päris korralik kogus kraami), tasub selleks varuda kilekotte.


Kujutan ette magalarajoonis sel moel asjatamist. On hea, kui hoovi ümber olevate majade rahvas ühineb ja oma kodudes veidi lammutab, et hoovidesse peldikud teha.
Hullemal juhul muidugi on mõnes majas laskur, kes ajaviiteks kõike hoovil liikuvat jahib ja siis tuleb tõesti oma laadungid kilekotti panna. Boonusena saab siis ehitada katapuldi ja need kotid vaenuliku maja pihta saata icon_smile.gif
Ükskord lõpevad kilekotidki otsa ja mis siis saama hakkab? Siis ilmselt läheb asi keskaegseks. Kõik lasevad mingisse anumasse ja maja kõige ohutumal poolel tühjendavad anuma aknast välja.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.03.2020 16:12:47 vasta tsitaadiga

Prügisahti tühendad selle ämbri
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:19:44 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
jah, kui kosmonaudid saavad siis miks maalased ei saa kotti tehtud.


Milline kosmonaut sul kotti teeb?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:23:46 vasta tsitaadiga

Eks mingil ajal jäetakse linnad niikuinii maha, aga kuni esialgseid varusid jagub, loodavad kõik heaoluühiskonna peatsele taastumisele. See võib, aga ei pruugi juhtuda. Seepärast ei taha keegi väga ka oma korteri põrandalaudu peldikuseinteks jagada ega viitsi ka auku kaevama minna, kuni veel ilma saab.

Kui praegune kord ei taastugi, on üsna tõenäoline, et mingist hetkest hakatakse vaikselt siiski üheskoos ühiskonda üles ehitama, aga vajaduspõhine ühiskond erineb praegusest üleregullitud heaoluühiskonnast üsna kardinaalselt. Iga feminist saab saab seal aru, kus tema koht hierarhias tegelikult on.

Katapuldi idee on hea! icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:24:49 vasta tsitaadiga

Te olete nii kinni nendes lääne filmides oma viimsepäeva teemades. Nendes linnades on 10 miljonit elanikku. Meil tuleb riigi peale kokku miljon elanikku.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.03.2020 16:26:26 vasta tsitaadiga

See kilekotikasutus käib ikka samamoodi, kui kodune prügimajandus, kus kodus ju prüginõusse asetad prügikoti, selle täitumisel suled koti ja viid prügikasti, mis on hügeenilisem, kui otse prügi ämbrisse ja pärast igakordset ämbritühjendust ämbrit loputada.
Väljutusel samamoodi, paraskisse asetad kilekoti, ja vastavalt oludele, kui kogu pere end tühjendanud või muu reeglistik, suled koti ja hermeetilist kotti saad elamises hoiustada, kui väljumine ohtlik on.

Kunagi oli kriisis ellujäämisest Jugoslaavia lagunemisel sõdadest blokaadis ellujääja oma kogemused kirja pannud, kus olid huvitavad kirjeldused. Üheks kõvemaks valuutaks paradoksaalselt osutus just WC paber ja hügeenitarbed tervikuna, samuti ravimid olid kõva valuuta.
Rikkad said kõige enam kannatada, sest linna tekkisid relvastatud jõugud, kes esmajoones tungisid sisse ja rüüstasid nn rikkama seltskonna eramuid-kortereid - tõenäoliselt need jõugud ei otsinud niiväga kõhutäit, konserve-jm, kui just väärisesemeid ja muud sarnast aga kui rikkuri pere keldrist kätte saadi riisuti loomulikult kõike.
Kasulik oli püsida tagasihoidlikus kohas, hoida madalat profiili, väljas liikumine oli ebasoovitav, eriti üksi, võis jõukude kätte sattuda, kes piirdunud kaasas-seljas oleva röövimisega, vaid töötlesid füüsiliselt, saamaks infot, kas sul on varusid ja kus peidad ning kellega redutad, või kas tead, kellel midagi on.
Omaette teema olid naised, tavalised pereemad lastega, kelle mehed olid nö läinud sõtta ja muidu tedamata kadunuks jäänud, laste äratoitmiseks-elushoidmiseks käidi ennast toidu eest pakkumas-kupeldamas - see oli paljudele ainuke võimalus oma lapsi ja end elus hoida.

Mõttekoht, kas panustada redutamisele või näidata initsiatiivi jõugus... icon_rolleyes.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:29:21 vasta tsitaadiga

H_K, thumbs_up.gif

Kes varub, ei tasu tähelepanuta jätta: https://www.pakendikeskus.ee/kotid/kilekotid/pakkekotid-sangadeta/labipaistev-kilekott-ld-18x26cm-1kg-rullis-250tk - saab kasutada väikesema nõuga ühe häda tarbeks.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:33:12 vasta tsitaadiga

Keegi ütleb ka, mitme nädala küsimus on eestis selline olukord?
Teaks ka preppida.

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 11.03.2020 16:33:39 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
H_K, thumbs_up.gif

Kes varub, ei tasu tähelepanuta jätta: https://www.pakendikeskus.ee/kotid/kilekotid/pakkekotid-sangadeta/labipaistev-kilekott-ld-18x26cm-1kg-rullis-250tk - saab kasutada väikesema nõuga ühe häda tarbeks.
Mul see osa isiklikult ei ole teemaks, nagunii kakan paaki (imbväljak) ja vesi õuel salvkaevus - pikemad elektrikatkestused seni sedasi üle elanud, kus tavaline WC kasutuses, potti peale valamiseks kasutan kaevust nööri-ämbriga vinnatud vett.
Vanast ajast oli väli kuivkäimla ka, aga see sai ära lammutatud - vbl peaks uue tegema.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:35:56 vasta tsitaadiga

Mind jälle hakkas huvitama, et miks need ehitusinsenerid ilmtingimata just salatikarpidesse sittuma peavad?
Mingi sihuke pill ju hulga etem:
https://kaup24.ee/et/sport-puhkus-turism/matkamine/biotualetid/kuivkaimla-thetford-porta-potti-165-valge?id=2931841
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.03.2020 16:38:18 vasta tsitaadiga

Iga vend käib oma sellisega ringi?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:45:08 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Iga vend käib oma sellisega ringi?


Miks sellega ilmtingimata ringi käima peaks?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.03.2020 16:48:46 vasta tsitaadiga

No kuidas siis selle sinna väljalõhutud sansõlmega korterisse saab? Ikka pead kaasa tassima. Salatikarp hea mobiilne lahendus.
Ega suurematel väliüritustel on ka salatikarp parem lahendus tavaliselt kui pakutavad spetsiaalsed putkad
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:49:42 vasta tsitaadiga

Hommikul ostad salati karbis.
Lõunatad
Enne õhtut nr2 karpi.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 16:51:09 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
No kuidas siis selle sinna väljalõhutud sansõlmega korterisse saab? Ikka pead kaasa tassima. Salatikarp hea mobiilne lahendus.
Ega suurematel väliüritustel on ka salatikarp parem lahendus tavaliselt kui pakutavad spetsiaalsed putkad


Ühe korra vedada vaja, see nüüd mõni mõis.
Tööriistad ju auto pealt samuti sisse tassida vaja.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 11.03.2020 16:51:55 vasta tsitaadiga

No mine räägi mõnele ehitajale seda juttu et hakaku mingit sitapotti autoga kaasas vedama
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 17:00:17 vasta tsitaadiga

see vist hoiab kõige paremini hinda
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 17:02:12 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Mul see osa isiklikult ei ole teemaks, nagunii kakan paaki (imbväljak) ja vesi õuel salvkaevus - pikemad elektrikatkestused seni sedasi üle elanud, kus tavaline WC kasutuses, potti peale valamiseks kasutan kaevust nööri-ämbriga vinnatud vett.

Kui omal imbväljakuga peldik ja salvkaev olemas, on see suur pluss. thumbs_up.gif Korterielanikele on mu soovitus aga asjakohane. Sellele poolele ei osata tähelepanu pöörata, kuni sitt nuppu vajutades veekohinal kuskile müstilisse kohta haihtub. icon_smile.gif

ykshuntka kirjutas:
Hommikul ostad salati karbis.
Lõunatad
Enne õhtut nr2 karpi.

Kui nüüd poes kulinaarialeti äärde satute, vaatate hoopis teise pilguga karpi, millel on "nr 2". icon_wink.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 17:06:36 vasta tsitaadiga

Imbväljakuga peldik ja salvkaev thumbs_up.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 17:58:50 vasta tsitaadiga

Käisin poes, oli soodukas nii turisti einel kui purgisuppidel ja riiulid olid täis, külvate siin asjata hirmu icon_exclaim.gif
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 18:01:19 vasta tsitaadiga

Kus poes veel saada on?!
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.03.2020 18:15:20 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Imbväljakuga peldik ja salvkaev thumbs_up.gif

igal pool talu- ja maa kui ka väikealevites on see üsna tavaline

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 18:24:59 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
Kus poes veel saada on?!


Peetri selveris. Ostsin paki kanafileed ja 6packi värskat. Homme on ka pood lahti

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 18:34:26 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
Keegi ütleb ka, mitme nädala küsimus on eestis selline olukord?
Teaks ka preppida.

Tagantjärele tarkus paraku. Seni oled kindel, et homme on ka pood lahti. Oleks ma teadnud, et 2010 saab sama raha eest 3 korterit, oleks ma silma pilgutamata 2007 suvel oma korteri ära müünud. Mitte üks kõrgepalgaline analüütik ei oska hetkel isegi 50% tõenäosusega öelda, mida tulevik toob.

Killer85 kirjutas:
Mind jälle hakkas huvitama, et miks need ehitusinsenerid ilmtingimata just salatikarpidesse sittuma peavad?
Mingi sihuke pill ju hulga etem:
https://kaup24.ee/et/sport-puhkus-turism/matkamine/biotualetid/kuivkaimla-thetford-porta-potti-165-valge?id=2931841

Sellega on nii, et ehitusmehe jaoks pole see eriline probleem, kui kord juba läbi tehtud. Eriti kui üksi korteris toimetab. Kaasaveetavad asjad on optimeeritud, sitapott oleks ju kena, aga saab ka ilma. Samas kui sul töömees vannitoa remonti teeb ja nädala terve perega ilma potita olema pead, siis igati mõistlik variant.


viimati muutis rex 11.03.2020 18:39:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 18:37:37 vasta tsitaadiga

Meil foorumis õnneks spetsid olemas, kes täpselt teavad, mis tulemas on.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 18:42:11 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Meil foorumis õnneks spetsid olemas, kes täpselt teavad, mis tulemas on.


Vähemalt mingeid stsenaariume genereeritakse ja igaüks vastavalt närvikavale toimetab.

Aga disla odav, ostaks kah varuks... kus odavaid kanistreid müüakse?
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 20:25:55 vasta tsitaadiga

Kuidas te küll eluga hakkama saate icon_rolleyes.gif
vesi kaob ära ja kohe on mõistus otsas, kuis ja kuhu sittuda .. päris hea, jätkake samas vaimus icon_lol.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 11.03.2020 20:38:22 vasta tsitaadiga

Sold OUT kirjutas:
Killer85 kirjutas:
Kus poes veel saada on?!


Peetri selveris. Ostsin paki kanafileed ja 6packi värskat. Homme on ka pood lahti

jah, homme saab sealt poe invertari osta icon_razz1.gif kui veel on

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 21:35:56 vasta tsitaadiga

Annelt tasub liha küsima minna: https://kroonika.delfi.ee/news/inimesed/anne-veski-jatab-koroonaviiruse-ohus-reisi-ara-loe-mida-laulja-on-pandeemia-puhul-koju-soogiks-varunud?id=89197881
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 22:27:40 vasta tsitaadiga

https://ecoop.ee/et/s/xkDN6lvlgevm/
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 22:55:45 vasta tsitaadiga

commer kirjutas:
Käisin poes, oli soodukas nii turisti einel kui purgisuppidel ja riiulid olid täis, külvate siin asjata hirmu icon_exclaim.gif


tartus ühes poes tundus et purgisupid/purgisöögid lähevad hästi kaubaks-riiulil oli ikka tühje kohti kah, pole nagu varem sellist asja tähele pannud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 11.03.2020 23:30:14 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 11.04.2020 22:02:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2020 23:39:51 vasta tsitaadiga

Vaatasin pukabaari sisu üle, nädala peaks rõõmsalt vastu pidama ennem kui poodi vaja minna..... 14 päeva läheb kahtlaseks, siis tuleb juurde varuda. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 122
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 00:44:41 vasta tsitaadiga

number kirjutas:
Trassivee kadumisel läheb kortermajades väga ruttu pupuks.
Arvab tõesti keegi, et ülemiste korruste elanikud viitsivad ämbriga vett 5 korrusele tassida et see peldikupotist alla lasta?
Nope.

Täiesti õigus. Varutud või vaevaga kuskilt koju tassitud joogivett ei hakkaks ükski korterielanik peldikusse valama (kui just pole maakoht ja maja vahetus läheduses käsipumbaga või salvkaevu).

number kirjutas:
Kuse najal kanalisatsiooni töös ei hoia ning üsna kärmelt on torud umbes.
Esimeste korruste elanikud on sunnitud kiiresti evakueeruma, sest kõik mis ülevalt alla lastakse hakkab nende peldikutest tuppa pressima.

Mõtlesin isegi enne sellele stsenaariumile ja tegelikult ilmselt ei ole seda alumiste pottidest ülemiste pasa välja pressimise ohtu, kuna pole enam miskit, mis paksema kraami haisulukust edasi aitaks. Helbekesed situks oma poti halvemal juhul lihtsalt prilllauani täis ja peaksid siis ikkagi alternatiive otsima hakkama. Leidlikumad jätavad selle ääreni täis laskmise osa vahele, kuna see ei saa ilmselgelt jätkusuutlik olla. Nii "taibukaid", kes poti eemaldaks ja otse püstikusse sittuda üritaks, leiduks ilmselt väga vähe. Küll aga täituksid ülemise korruseni prügisahtid (ka sellesama kottides, ämbrites, karpides toodud inimsitaga) ja seal läheks elu keema. Nii et madalamate, ilma sahtideta majade elanikud on paremas olukorras. Rääkimata ju sellest, kui mõnus on ilma liftita 16. korrusele lipata. Eriti kui seesama täitunud prügisaht ja kõik, mis ära mahtumise tõttu kõrvale maha visatud, pidevalt kõrval.

number kirjutas:
Lohutuseks võib tõdeda, et kui asjad juba niikaugele jõuavad pole kortermajas elamine enam esmane vajadus.
Ja kui see stsenaarium juhtub talvisel ajal, siis kotti sittumine on viimane asi millele mõeldakse.

Pursuikad ehitataks õige kiirelt sisse. Suitsutoru aknast välja või ventlõõri. Endiste kolhoosikeskuste jms korrusmajades, kus kaugküte ära on kadunud või liiga kalliks läinud, on seda juba praegu massiliselt tehtud.

Nii et võib ju naeruvääristada, aga kotti sittumine on pärast tsentraalse vee kadumist korterielanikele "day 1" küsimus, kui toas sita sisse uppuda ei taha. Pikendab oluliselt korteri kasutuskõlblikkust.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.03.2020 00:45:04 vasta tsitaadiga

Sellele juba viidati, kuid postitan uuesti:

Postimees kirjutab: https://www.postimees.ee/3329857/kas-koju-on-tarvis-toiduvaru


tsitaat:

Maaeluministeeriumi 2010. aastal tellitud koduste toiduvarude uuringust selgubki, et keskmine Eesti leibkond suudaks kriisiolukorras, kus tavapärane varustusvõrgustik puudub, aga elekter, gaas ja vesi on olemas, end toita seitse päeva.

Keskmine on muidugi arvutuste tulemus, selle reaalsuses toimimiseks tuleks ilmselt ka suhelda oma lähimate naabritega ja omavahel toitu jagada. Neil, kes ise oma toitu kasvatavad, on varusid sageli mitmeks kuuks, 15 protsendil Eesti elanikest seevastu pole üldse midagi koju varutud.

...
Maaeluministeeriumi ülesandeks on valmistuda ka hädaolukordadeks, kus riik peaks hakkama ise suurt osa elanikkonnast toiduga varustama.

«Oleme palju mõelnud, mis olukord see olema peaks, kus meil tuleks varustada toiduainetega tervet Eestit,» räägib Noot. Ta nendib, et sellise kriisi ettekujutamisel hakkavad tema mõtted tõrkuma. Tegu peaks olema niivõrd suure katastroofiga, et on kaheldav, kas siis üldse kuidagi toitu kohale toimetada saaks või kedagi toita oleks.

Sellegipoolest püüdleb riik selle poole, et kogu aeg võiks olemas olla seitsme päeva toiduvaru kõigile Eesti elanikele. Tõenäolisem on taas siiski see, et toiduga tuleks varustada mõnd väikest äralõigatud piirkonda. Ka siin on aga oluline, et inimestel oleks paariks päevaks endal kodus süüa, sest riikliku abi jõudmine võib samuti aega võtta.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 02:29:30 vasta tsitaadiga

Paari kuu pärast saab metsas juba kuuse kasve järada thumbs_up.gif . Selle ajani vast ikka vastu peab.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 08:48:25 vasta tsitaadiga

putukafarm tuleks luua, aasias maiustatakse igasuguste sitikatega
ja nad sigivad ka nagu prussakad icon_biggrin.gif järelikult asi toimib thumbs_up.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 12.03.2020 08:57:35 vasta tsitaadiga

B6 kirjutas:
putukafarm tuleks luua, aasias maiustatakse igasuguste sitikatega
ja nad sigivad ka nagu prussakad icon_biggrin.gif järelikult asi toimib thumbs_up.gif


Aasias maiustatakse nahkhiirtega ka. Vaadates mis hetkel maailmas toimub siis tundub mõistlik. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 09:10:37 vasta tsitaadiga

ma arvan, et koduse nahkhiirefarmi rajamine läheb keeruliseks eusa_think.gif

mul pistis kass nahkhiired nahka icon_evil.gif pole juba paar aastat ühtegi näinud icon_sad.gif
Kommentaarid: 187 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 159
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.03.2020 09:30:07 vasta tsitaadiga

Aasias maiustatakse paljude loomadega, mille tõttu ongi kandunud inimestel loomade haigus, mis muteerus ja nüüd levib laialdaselt. Tunneme seda koroona nime all (ja ma ei mõtle seda lauamängu)
Ning selline loomadelt inimestele muteerunud haigus pole isegi esmakordne.
Iga selline loomasöömine on lõppenud mingit laadi kriisiga, seekordne on veel alles algusjärgus

Edit Valmistuge kriisiks icon_exclaim.gif
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/otseblogi-trump-teatas-et-keelab-kuuks-ajaks-reisimise-euroopast-usa-sse?id=89201333

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 09:33:48 vasta tsitaadiga

Vaadates hetkel Hiinat ja kuidas tippaeg juba möödas, siis tundub ülepaisutamisena. Mitte, et kodus kapp toidust tühi peaks olema, aga siiski.
Kallid matkatoidud on kõik ka ära ostetud. Äkki aasta pärast saab odavalt järelturult neid soetada. icon_biggrin.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.03.2020 09:58:43 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Vaadates hetkel Hiinat ja kuidas tippaeg juba möödas, siis tundub ülepaisutamisena. Mitte, et kodus kapp toidust tühi peaks olema, aga siiski.
Kallid matkatoidud on kõik ka ära ostetud. Äkki aasta pärast saab odavalt järelturult neid soetada. icon_biggrin.gif


Arvan, et tõeline kriis on veel alles ees.
Juhul, kui täna kõik riigid karantiini panna, jätkub haigestunute arvu kasv veel paar nädalat, enne kui me näeme rakendatud meetmete mõju. Täna positiivse testitulemuse saanud inimesed nakatusid nädal-kaks tagasi.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 10:03:27 vasta tsitaadiga

E-poodidel suur koormus, nii Selverist kui Coopist tellides on järjekord 2 päeva. Selverist siis igapäine kaup ja Coopist veidi puutumatut tagavara.
E-kaubanduse õitsehetk on saabunud.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.03.2020 10:23:36 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1032792/hiina-teadlased-soomusloom-voib-olla-uue-viiruse-vaheperemees
Viirused muteeruvad, see on evolutsiooni paratamatus, tavaline inimeselt inimesele leviv ja tappev gripp samamoodi püsib endiselt elus täna kiirele muteerumisele, pole loomi vajagi.
Kuskilt meelde jäänud, et maailmas viirused on üldse vähe uuritud teema, ei mäleta täpseid protsente aga viirused millest me teame moodustasid olematud protsendid. Loomulikult enamus viirusi ei puuduta inimesi, vaid omad viirused levivad kõigil bakteritest, vetikatest kuni ei imestaks, kui kuskil mõni viirus ise kannatab teise viiruse käes.

Vandenõuteooriate radadele laskudes, võivad uued viirused levida ka teadusasutustest, täna on leitud uus suur suund kasutada viirusi ära vähiravis ja muude haiguste puhul, kus erinevad viirused omavad unikaalseid tehnikaid rakkudesse muukida, saaks viiruse geene mudides viirustest teha liitlased. Aga kuidas me saame kindlad olla, kui mõnda suhteliselt ohutut viirust geneetiliselt katsete jaoks sajal eri moel manipuleeritakse, et mõni manipulatsioon võib saada omaduse, mis teeb ta palju nakkavamaks ning ohtlikumaks.
Kui ohtlikke viirusi käideldakse teadlaste poolt rangete nõuetega laborites, siis kergemaid viirusi võidakse näppida doktoritöö raames kuskil suvalises ülikooli või haigla laboris, kus turvanõuded puudulikud ja rahvast üliõpilasest koristajani näpib geneetiliselt muundatud viirusega saastunud pindasid.
Ei saa välistada ka skeemi, kus inimese muundatud viirusele järgneb viiruse enda geneetiline mutatsioon, mis kombinatsioonina osutub erakordselt nakkavaks, tapvaks või halvimal juhul mõlemat.


Pere ei austa minu kriisivaruplaani, õhtusöögiks läks purgitoit käiku, sest naine ei viitsinud kartulit koorida ja laps ajas näpub batoonidele taha icon_confused.gif
Järeldus - varusid ei tule peita ainult võõraste silmade eest, vaid esimene julgeolekuoht varudele tuleneb seestpoolt - kõlab nagu küberoht, kus kurja häkkeri rünnak on vähemtõenäolisem, kui suvalise USB pulgaga majandav töötaja või kahtlastel internetilehekülgedel kolav pereliige.
Meede - soetatud varusid lähedastele mitte reklaamida, hoiustada pere eest varjatult icon_biggrin.gif

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 12.03.2020 10:43:02 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
ranel kirjutas:
Vaadates hetkel Hiinat ja kuidas tippaeg juba möödas, siis tundub ülepaisutamisena. Mitte, et kodus kapp toidust tühi peaks olema, aga siiski.
Kallid matkatoidud on kõik ka ära ostetud. Äkki aasta pärast saab odavalt järelturult neid soetada. icon_biggrin.gif


Arvan, et tõeline kriis on veel alles ees.
Juhul, kui täna kõik riigid karantiini panna, jätkub haigestunute arvu kasv veel paar nädalat, enne kui me näeme rakendatud meetmete mõju. Täna positiivse testitulemuse saanud inimesed nakatusid nädal-kaks tagasi.
suht s1tt viirus. nii kaua aega see "epideemia" olnud ja selle aja jooksul ainult 126k nakatunut ja 4600 surnut terve maailma peale kokku. sama mõttetu nagu kõik linnu-, sea-, lehmataudid ha antraksid ja mis siin kõik veel vahepeal olnud on. puhas ajupesumasin.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 10:52:14 vasta tsitaadiga

Ostsin maximast kaks konservi, WC paberid samal ajal käeotsas.
Kolm kaubalaadur neidu vaatasid mind härda pilguga nagu veaksin puid.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.03.2020 10:54:55 vasta tsitaadiga

Ratas kuulutab kriisiolukorra kell 10. välja ja siis röövitakse sind poe ukse taga paljaks. Sestap nad sind härda pilguga vaatavadki, kahju on sust, sinu peatset tulevikku silmas pidades. Jäädes kõigest sellest ilma icon_razz1.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ykshuntka
HV kasutaja
ykshuntka

liitunud: 15.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2020 10:59:12 vasta tsitaadiga

Ratta süü veeretamise LIVE kah:
https://www.err.ee/1062546/otse-kell-10-peaminister-ratase-poliitiline-avaldus
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.03.2020 11:16:24 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
suht s1tt viirus. nii kaua aega see "epideemia" olnud ja selle aja jooksul ainult 126k nakatunut ja 4600 surnut terve maailma peale kokku. sama mõttetu nagu kõik linnu-, sea-, lehmataudid ha antraksid ja mis siin kõik veel vahepeal olnud on. puhas ajupesumasin.

Mina ka viirust otse ei ole kartnud aga ka see teema on ajendatud pandeemiaga kaasnevatest mõjudest, mis võib minu igapäevast toimetulekut oluliselt mõjutada.
Kuigi ka viiruse otsest mõju ei tasu alahinnata, eriti pandeemia olukorras. Paradoksaalselt võib täna hetke seisus Eestis olla kasulik võimalikult kiiresti nakatuda, sest täna riik ja haiglad suudavad veel viirust tuvastada ja võimalike tüsistuste korral abi pakkuda. Viiruse massiline levimine ja riiklikud karantiinid viivad kiiresti seisu, kus riik ei ole võimeline enam kõigil kahtlusalustel viirust diagnoosima (Eestis deklareeriti ainult 60 laboratoorset proovi ööpäevas võimekus), samuti ägeda viiruse tüsistuse korral (nt kopsu tüsistus) on intensiivse ravi nagu kunstlik hingamine jm äärmiselt piiratud.

Kui nakkus peaks levima haiglatesse, on täitsa pupu, halvimal juhul võivad kannatama hakata ka muud erakorralist abi vajajad, näiteks vaja kiiret pimesoolelõikust aga kogu kirurgiaosakond on viirusega krantiinis.

Lähen pärast poodi, käperdan linke, korvisangasid jm ning autos lakun käed üle - lootusega, et ilmnevad sümptomid ja saan enne massipuhangut koroona diagnoosi ning põdemisel tüsistuste tekkimisel veel kättesaadavat abi icon_biggrin.gif
Tegelikult piirdun hetkel veel toimetuleku tagamisega, toon täna varusid juurde.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Kriisiks valmistumine, kriisivarude teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 45, 46, 47  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.