Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 340, 341, 342 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 19:09:56 vasta tsitaadiga

Aga kui vaatad minu TV-st samal ajal - ilma hokilitrita?

Äkki Telia vaikselt teeb P2P ja sa striimid edasi naabritele icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 19:11:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga kui vaatad minu TV-st samal ajal - ilma hokilitrita?

Kusjuures otse arvutist vaadata TV polnud väga viga, paar korda 10 min jooksul tegi trikki

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 19:48:17 vasta tsitaadiga

Ruuteri confi keegi sul vaevalt muudab.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2020 19:51:11 vasta tsitaadiga

ilmselt ikka robot muudab, vastavalt tellitud teenuste nõudmistele.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 20:08:24 vasta tsitaadiga

Ma pole siin foorumis eriti aktiivne enam aga:
TeliaTV Telia kaablis digiboksiga on multicast, ruuteris on QoS ja see töötab seni kuni ühenduste arv vms. ruuteri lihtsalt üle koormab. (hetkel pole see teemaks ilmselt.)
KUI teil väikese koormusega selline probleem avaldub, siis muud polegi öelda kui kõne/kiri Teliasse. Las haldurid lahkavad.
Mingid spekulatsioonid, et Telia ruuterit konfib vastavalt kiirusele ei pea paika.
Isegi kui kasutajal on 1000/1000 ühendus kiirusega koormatud, peab tv pilt toimima ja see haukab lihtsalt vastava kiiruse tv jaoks ära (8Mbit/s 1HD)

TeliaTV arvutis ja nutiseadmes on HLS striimiga ning bufferdatud, see töötab siis ka veel minut aega puhtalt, isegi kui nett on juba läinud. Seega sellega ei saa midagi testida.

AINUS kindel probleem on:
Telial korrusmajamaja keldris 100M cisco switch (hetkeks enamasti juba ajalugu)
või
Kliendi kaabel keldrist tuppa vigane ja 100M link (paraku on üksikud kortermajad kasutanud võrgukaablit sisevõrgus paraleelselt uksetelefoni ja neti jaoks või on kaabli otsastus vigane)
NING koos eelnevaga, kliendil tellitud täpselt 100M internet.
siis võib pilt hakkida suurema neti koormamisega.

Intenod kindlasti korras, torrentiga linuxeid laadinud küll tv tarbimisega, genexist veel nii põhjalikult proovinud pole, sellel võib hetkel mõni teine probleem avalduda kuid see laheneb uue softiga.
digiboksil ka vahet pole, kamandavad striime samamoodi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 21:00:30 vasta tsitaadiga

Aastaid tagasi sai lasnamäe tornmajades ise ka CAT5 kaablit veetud. 4-soonelist, seega sobilik ainult max 100 Mbit/s jaoks. Kokkuhoid tööandja poolt!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
(b)itiboy
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 21:24:48 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Ma pole siin foorumis eriti aktiivne enam aga:
TeliaTV Telia kaablis digiboksiga on multicast, ruuteris on QoS ja see töötab seni kuni ühenduste arv vms. ruuteri lihtsalt üle koormab. (hetkel pole see teemaks ilmselt.)
KUI teil väikese koormusega selline probleem avaldub, siis muud polegi öelda kui kõne/kiri Teliasse. Las haldurid lahkavad.
Mingid spekulatsioonid, et Telia ruuterit konfib vastavalt kiirusele ei pea paika.
Isegi kui kasutajal on 1000/1000 ühendus kiirusega koormatud, peab tv pilt toimima ja see haukab lihtsalt vastava kiiruse tv jaoks ära (8Mbit/s 1HD)

TeliaTV arvutis ja nutiseadmes on HLS striimiga ning bufferdatud, see töötab siis ka veel minut aega puhtalt, isegi kui nett on juba läinud. Seega sellega ei saa midagi testida.


Kus juures mul TeliaTV Telia kaablis digiboksiga 5305, tegin nädalavahetusel ruuterile DG400PRIME tehaseseadete reseti (5G wifi hakkas peetima), ja imestasin, et kui ruuter resettis ennast, siis pilt jooksis veel mingi 20 sekki, siis pilt mustaks aga hääl jooksis veel edasi mingi 10-20 sekki icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darkside
HV veteran
darkside

liitunud: 20.05.2005




sõnum 03.03.2020 22:30:30 vasta tsitaadiga

(b)itiboy kirjutas:
indrpo kirjutas:
Ma pole siin foorumis eriti aktiivne enam aga:
TeliaTV Telia kaablis digiboksiga on multicast, ruuteris on QoS ja see töötab seni kuni ühenduste arv vms. ruuteri lihtsalt üle koormab. (hetkel pole see teemaks ilmselt.)
KUI teil väikese koormusega selline probleem avaldub, siis muud polegi öelda kui kõne/kiri Teliasse. Las haldurid lahkavad.
Mingid spekulatsioonid, et Telia ruuterit konfib vastavalt kiirusele ei pea paika.
Isegi kui kasutajal on 1000/1000 ühendus kiirusega koormatud, peab tv pilt toimima ja see haukab lihtsalt vastava kiiruse tv jaoks ära (8Mbit/s 1HD)

TeliaTV arvutis ja nutiseadmes on HLS striimiga ning bufferdatud, see töötab siis ka veel minut aega puhtalt, isegi kui nett on juba läinud. Seega sellega ei saa midagi testida.


Kus juures mul TeliaTV Telia kaablis digiboksiga 5305, tegin nädalavahetusel ruuterile DG400PRIME tehaseseadete reseti (5G wifi hakkas peetima), ja imestasin, et kui ruuter resettis ennast, siis pilt jooksis veel mingi 20 sekki, siis pilt mustaks aga hääl jooksis veel edasi mingi 10-20 sekki icon_rolleyes.gif

Oli sama mure DG400-ga. Vahetasin esinduses välja, sest ei aidanud reset, tarkvara uuendused ja ka erinevad seadistuse proovimised.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 23:07:42 vasta tsitaadiga

(b)itiboy, darkside, liigute eelnevast teemast kõrvale, aga jah, kui käimas on mõni järelvaatamine, võib nii juhtuda.. kui boks on läinud OTT peale.. lihtsaim viis tuvastada, kas ETV jms kanali nimekirjas on näha HD/SD märk või mitte, kui mitte siis boks on otsustanud peale katkestusi käivituda OTT reziimis ja pilt on buffris. Kaabli kliendil pole see hea. Seega iga ruuteri reseti, pikema katkestuse korral, kui digiboks käitub kahtlaselt, restart aitab.

Ot: wifi osas soovitus, pane 2,4 wifile oma nimi ja 5Ghz wifile oma nimi. Ei tohiks "peetida" asjalikumad julgad kiirema külge ja need mis "tagatubades", tavalise külge.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2020 23:11:51 vasta tsitaadiga

ehh, misasi see OTT reziim on? icon_neutral.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 23:18:53 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
ehh, misasi see OTT reziim on? icon_neutral.gif

OverTheTop ehk üle avaliku interneti toimiv tv teenus, sama mis suvalises süleris, nutitelefoni või tahvli äpis ja sama mida kasutavad kliendid üle 4G või teise teenusepakkuja interneti taga Telia digiboksiga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2020 23:22:41 vasta tsitaadiga

Nüüd sa ajasid juhtme kokku mul.
Kas siis saab Telia juhtme või optika otsas ka sinna OTT peale vaatamine minna? Sain nii su kirjatükist aru.
See OTT oli varem 4G minuTV teema vististi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 23:33:03 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Nüüd sa ajasid juhtme kokku mul.
Kas siis saab Telia juhtme või optika otsas ka sinna OTT peale vaatamine minna? Sain nii su kirjatükist aru.
See OTT oli varem 4G minuTV teema vististi.


Jah, miks mitte, pane mingi suvaline trendnet ruuter optika ONT otsa ja digiboks ruuteri järele. mis juhtub?
Juhtub see, et telia ruuteri "vlan" iptv nat konfi pole ja digiboks käivitubki ott reziimis.

Igasuguste restartide ja vooluprobleemide korral võib digiboks laadida ennast ülesse ka inteno taga ott reziimis ja restart boksile aitab.
Mina pole seda näinud, aga siin just oli jutuks, et peale ruuteri restarti 20sek pilt liikus. Ps. multicast seiskub sekundiga kui ühendus läinud.
Seega...
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2020 23:44:45 vasta tsitaadiga

Jaa, kuid meil siin ikka Telia Intenod ja muu sarnane "originaalmant" kasutusel.
Kuidas see küll juhtuma peaks, et süsteem ei suuda aru saada, kus ja millise traadi otsas TeliaTV treenus jookseb.

Kuid paistab su kirjeldusest, et see ei pruugigi haruldane olla.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2020 23:50:50 vasta tsitaadiga

jägaja, See on see kui sa otsid klubis pikkade juustega naist selja tagant ja kui ta ümber keerab on vuntsid ees.
Voolukatkestus ja boot time võib seda OTT mitme seadme koosmõjul põhjustada kuid nagu ma ütlesin, pigem harva ja pigem mingi ADSL/VDSL korral.
See polnud hetkel põhiteema, pilt peab seiskuma kohe kui fiiber/lan katkeb ja märgiseks tv menüüs on HD/SD olemasolu.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 04.03.2020 22:07:16 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Jaa, kuid meil siin ikka Telia Intenod ja muu sarnane "originaalmant" kasutusel.
Kuidas see küll juhtuma peaks, et süsteem ei suuda aru saada, kus ja millise traadi otsas TeliaTV treenus jookseb.

Kuid paistab su kirjeldusest, et see ei pruugigi haruldane olla.

Mul koduvalt seda juhtunud, seega saan Indreku juttu kinnitada. Optika, DG400 ja kõige uuem arris.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telex
HV kasutaja
Telex

liitunud: 06.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 22:31:24 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Aastaid tagasi sai lasnamäe tornmajades ise ka CAT5 kaablit veetud. 4-soonelist, seega sobilik ainult max 100 Mbit/s jaoks. Kokkuhoid tööandja poolt!


Äkki mäletad valesti icon_question.gif Minu teada CAT5 kaabel on alati olnud kaheksa sooneline icon_rolleyes.gif Kui oli nelja sooneline, siis ei olnud ta CAT5. Muidugi tõsi ta on, et ka kaheksa sooneline CAT5 on mõeldud max 100 Mbit/s kiiruste jaoks. Seda siis erinevalt CAT5e-st, mis on ette nähtud kuni 1 Gbit/s kiirustele icon_idea.gif


viimati muutis Telex 04.03.2020 22:32:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 04.03.2020 22:32:02 vasta tsitaadiga

Ise ei ole osanud sellisele nähtusele tähelepanu pöörata. Kogu Telia staaži jooksul pole selline asi varasemalt probleem olnud.
Eks ta nii ole, et lõime kõik teenused ühte potti ja nüüd on mingi kammajaa.

Või noh, nii siin räägitakse, ise pole täheldanud, ptüi ptüi

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 22:39:57 vasta tsitaadiga

Nelja sooneline oli Cat3. Peab tõdema, et sellise kaabliga võrku enam Telial olla ei tohiks.
Need majad said ilmselt PONi ja need mis korraliku Cat5 kaabliga, 10G uplingiga switchid keldrisse.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2020 13:01:15 vasta tsitaadiga

Mäletan kindlalt, et selle 4-soonelise kaabli peale oli trükitud CAT5.

Aga noh, kirjutada võib ju mida iganes, kuskil Hiina tehases!

Positiivsena oli kaabel peenem, sai igast aukudest kergemini läbi tõmmatud.

Negatiivsena tulid peenele kaablile kergemini sõlmed peale. Ja siis tuli ainult 10 Mbit/s läbi. Kui sedagi...

Aasta oli siis 2004...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 05.03.2020 15:29:59 vasta tsitaadiga

Aastal 2004 oligi see hea kaabel. Täitis oma ülesanded ootuspäraselt.

Edit: 2001 - Cat 5e standard - ANSI/TIA/EIA-568-B.2
Ehk siis 2004 oli cat5e alles saanud standardiks ning tasapisi alustas võidukäiku.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 22:07:26 vasta tsitaadiga

Äkki keegi oskab nõu anda - Telia 300/300 ühendus, valguskaabli kaudu. Probleem selles, et ühendus suvaliselt "disconnectib".
Füüsiliselt ruuteri juures vaadates on näha, kuidas WAN pordis tuled kustuvad. See juhtub paar korda nädalas ja järjest 4-5x.
Ruuteriks Inteno DG200, logis on sellised kirjed tol hetkel:
Mar 7 20:55:56 Inteno dnsmasq[11048] read /tmp/hosts/odhcpd - 0 addresses
Mar 7 20:55:56 Inteno dnsmasq[11048] read /tmp/hosts/dhcp - 1 addresses
Mar 7 20:55:56 Inteno dnsmasq[11048] read /etc/hosts - 1 addresses
Mar 7 20:55:55 Inteno dropbear[407] Not backgrounding
Mar 7 20:55:55 Inteno dropbear[406] Not backgrounding
Mar 7 20:55:54 Inteno dropbear[31053] Early exit: Terminated by signal
Mar 7 20:55:54 Inteno dropbear[31050] Early exit: Terminated by signal
Mar 7 20:55:47 Inteno firewall Reloading firewall due to ifup of internet6 (eth4.1)

Katkestused on piisavalt väiksed, et sellest ei saagi kohe aru, aga teleka pilt hangub 15sekundiks kuna digiboks ei reconnecti koheselt, toimetab aeglasemalt ühenduse taastamisel.
Teliaga põgusalt rääkides oli vastus väga ähmane, et viga ikka minu seadmetes kuskil (ruuter ostetud nende käest ja optika konverter ka nende oma äsja paigaldatud).
Kusjuures vana ruuteri ja vana konverteriga seda katkestuste probleemi polnud ja vana ruuteri testimine on plaanis... Aga on ideid, et milles asi võib olla? Vigane ruuteri või optika konverter vms?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 22:33:28 vasta tsitaadiga

Miks konverterit vahetasid kui vana toimis?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 22:37:46 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Miks konverterit vahetasid kui vana toimis?

Telia tehnik ise vahetas, väidetavalt vana ei sobinud ja vana ei jäetud mulle vaid võeti kaasa... Asi võis selles olla, et vana ühendus oli 100mbs ja nüüd 300 peale minnes väidetavalt oli vaja uus konverter panna.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 22:51:07 vasta tsitaadiga

p2tu kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Miks konverterit vahetasid kui vana toimis?

Telia tehnik ise vahetas, väidetavalt vana ei sobinud ja vana ei jäetud mulle vaid võeti kaasa... Asi võis selles olla, et vana ühendus oli 100mbs ja nüüd 300 peale minnes väidetavalt oli vaja uus konverter panna.


100M konverterid vahetati gigaste vastu, nii jaamas kui sinu juures.
Võib olla vigane patch ruuteri ja konverteri vahel, vahetada saad?
Samas võid vaadata konverteri taha, seal auto/force nupp. pakun, et see on auto peal, proovi force peale, kui üldse ei toimi siis peab auto peale jätma. muidu nupu eesmärk on linki üleval hoida sunniviisiliselt nii optika kui lan poolel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 23:28:00 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
p2tu kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Miks konverterit vahetasid kui vana toimis?

Telia tehnik ise vahetas, väidetavalt vana ei sobinud ja vana ei jäetud mulle vaid võeti kaasa... Asi võis selles olla, et vana ühendus oli 100mbs ja nüüd 300 peale minnes väidetavalt oli vaja uus konverter panna.


100M konverterid vahetati gigaste vastu, nii jaamas kui sinu juures.
Võib olla vigane patch ruuteri ja konverteri vahel, vahetada saad?
Samas võid vaadata konverteri taha, seal auto/force nupp. pakun, et see on auto peal, proovi force peale, kui üldse ei toimi siis peab auto peale jätma. muidu nupu eesmärk on linki üleval hoida sunniviisiliselt nii optika kui lan poolel.

Patch kaabli testimine on hea mõte, katsun leida cat5e kaablijupi kuskilt. Mul on vana ruuter ka alles, teoorias saaks ju ka vana ruuteriga testida, kas sama jama.
Konverter ise on Huawei EchoLife ja sellel pole taga seda "force" nuppu, aga taga kirjas, et sellel on IP 192.168.100.1 ja admini + parool ehk siis sinna saab sisse logida ja vb on seal võimalik mul ise midagi seadistada?
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 23:33:28 vasta tsitaadiga

Indrpo arvas, et sa oled erilahenduse ja meedia konverteriga dsl jaama küljes, mitte gpon küljes. Gpon küljes pole sul mingit nuppu.
Kui ei toimi, tee kisa, las uurivad ja remondivad.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 23:35:04 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Indrpo arvas, et sa oled erilahenduse ja meedia konverteriga dsl jaama küljes, mitte gpon küljes. Gpon küljes pole sul mingit nuppu.
Kui ei toimi, tee kisa, las uurivad ja remondivad.

Okei, eks ma teen, mõtlesin igaks juhuks küsida siit, aga jah, kisan veelkorra ja kõvemini. Tänud kõigile! icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 23:41:35 vasta tsitaadiga

Aga jah, enne proovi teise kaabliga ruuteri ja onti vahel, enne kui ennast niisama lolliks teed suure kisaga icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2020 23:46:43 vasta tsitaadiga

Jep, konverter meenutas mulle kohe erilahendusi. Antud juhul on tegemist ONTiga ehk optical network terminal mis eesti keeli võib konverteriks nimetatud olla küll.

Siis ikkagi patch kuna probleem "wan" tuli kistub ja taastub justkui viitab sellele.
Teine variant muidugi vigane WAN/LAN ruuteril/ONTil.
Oletan, et ontil jääb samal ajal PON roheliseks ikka.

Kui vana ruuterit katsetad, kas sellel WAN on ikka gigabit või on mõni vana 100M ruuter?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2020 19:51:08 vasta tsitaadiga

Leidsin kapist vana Telia ruuteriga kaasas olnud täpselt samasuguse patch kaabli, punaste otstega nagu tehnik "uue" pani, samuti cat5e, proovin sellega nüüd.
Igatahes vana ruuter on Thomson TG784 ja see ei ole gigabitiste portidega.
Sellel konverteril katkestuse ajal üksi tuli ära ei kustunud jah, isegi seal LAN tuli põles kui õigesti mäletan, niiet väga veider, justkui ruuter ikkagi lükkaks WAN pordi täiesti tummaks. Kui see kaablivahetus ei aita, siis kisan Telia tehnikutele icon_smile.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.03.2020 19:54:21 vasta tsitaadiga

p2tu, mis ruuter sul praegult kasutusel on?
See kapist leitud kaabel,mis ilmselt tolle TG784 kaasa tuli on ainult neljasooneline ja ei vasta mingitele tänapäevastele nõuetele.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.03.2020 20:02:46 vasta tsitaadiga

jägaja, DG200 on tal.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2020 20:29:24 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
p2tu, mis ruuter sul praegult kasutusel on?
See kapist leitud kaabel,mis ilmselt tolle TG784 kaasa tuli on ainult neljasooneline ja ei vasta mingitele tänapäevastele nõuetele.

Punaste otstega oli ikka 8 sooneline. üsna ok kaabel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.03.2020 20:32:41 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, kas see oli värviga seotud, igatahes neid vanu, kapist leitud kaableid, kummitas jah see nelja soone puudumine. See on läbi pistiku korpuse hästi naha õnneks, millega tegu.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2tu
HV kasutaja
p2tu

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2020 20:55:00 vasta tsitaadiga

Vaatasin üle, see on jah 8 soonega ja ruuter näitab ka, et wan 1000mbs full duplex, speedtest 275mbs. See vist nii vana kaabel ei olnud, vb oli hoopis uue Telia ruuteri miski kaabel, mis kogemata vana karpi torgatud...
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monomakk
HV kasutaja

liitunud: 18.01.2012




sõnum 09.03.2020 01:27:27 vasta tsitaadiga

Kumb 5ghz ruuter pigem hetkel valida, kas Inteno DG400P või Genexis Pure ED500 ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.03.2020 09:10:52 vasta tsitaadiga

monomakk, Inteno on raua osas veidi võimekam (kuigi see ei paista eriti silma tavakasutuses). Lisaks vanem, seega on lootust et probleemid on välja juuritud. Genexis jooksutab Inteli rauda, seega mina seda väga ei usaldaks. Mingid välimuse erinevused neil on aga hind on sama.
Kummagil pole mingeid suuri plusse või miinuseid teisega võrreldes. Seega võta see kumb rohkem meeldib.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 09:14:21 vasta tsitaadiga

Intenol on pordid debiilse koha peal.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 10:06:09 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Intenol on pordid debiilse koha peal.

Just. Intenol on kaabliühendused kõhu all, ehk ruuteri loomulik asend on sreval püsti seismine. Seinale panemine raskendatud, jääb kaablite pärast eemale turritama.
Genexisel aga on kaablite väljumine tagaservast, ehk ruuter saab lapiti kõhu peal lebada või ka mugavalt seinale panna.

Paljud valiks selle juhtmepaigutuse pärast Genexise pigem.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.03.2020 10:22:41 vasta tsitaadiga

Eks see ole maitse asi. Endal pole kunagi seina peal olnud ja pigem eelistangi püsiselt seisvat, sest see võtab vähem horisontaalset ruumi. Vertikaalse ruumiga pole endal probleeme. Lisaks on jahutus parem kui lapiti laual seisval ja ka pind millelt tolmu koristada on väiksem.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Charly
HV vaatleja


liitunud: 02.12.2001




sõnum 09.03.2020 11:07:04 vasta tsitaadiga

monomakk kirjutas:
Kumb 5ghz ruuter pigem hetkel valida, kas Inteno DG400P või Genexis Pure ED500 ?


Vahetasin just nädalavahetusel 400P Genexise vastu välja - 400P wifi oli omadega läbi, nüüd Genexisega tundub olevat leviala suurem-võimsam esimeste testide baasil, ja saab ka taas wifi võrgu kaudu mobiilipanka sisse, mida 400P wifi kaudu enam ei saanud - andis veateate ebaturvalisest võrgust. Samuti kadus wifi 400P'l lihtsalt lambist ära, et siis suvalisel hetkel taas tagasi tulla - ka seda pole nüüd veel Genexisega esinenud.

_________________
I'm just 2 people short of a threesome.Help!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 11:10:08 vasta tsitaadiga

Charly kirjutas:
Samuti kadus wifi 400P'l lihtsalt lambist ära, et siis suvalisel hetkel taas tagasi tulla - ka seda pole nüüd veel Genexisega esinenud.

vaat sellest ma polegi aru saanud, kas wifi kaob läpkal või ruuteril ära. Tavaliselt teen arvuti wifi on/off ja toimib jälle.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Charly
HV vaatleja


liitunud: 02.12.2001




sõnum 09.03.2020 11:30:29 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Charly kirjutas:
Samuti kadus wifi 400P'l lihtsalt lambist ära, et siis suvalisel hetkel taas tagasi tulla - ka seda pole nüüd veel Genexisega esinenud.

vaat sellest ma polegi aru saanud, kas wifi kaob läpkal või ruuteril ära. Tavaliselt teen arvuti wifi on/off ja toimib jälle.


Mul on siin 1 lauaarvuti wifi-adapteriga, 1 läppar, 3 erinevat telefoni ja 1 tahvel, ja kõigil neil ühtemoodi wifi kadus ära. Peale ruuteri restarti ei olnud mingit vahet, wifi natuke aega toimis ja siis hakkas sama moodi jukerdama, kui enne. Wifi sisse-välja lülimisel polnud samuti mingit olulist efekti.

_________________
I'm just 2 people short of a threesome.Help!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 11:38:20 vasta tsitaadiga

Kas Genexise levi on siis parem kui 400P-l? Niisama ei tahaks vahetama hakata, aga levi tahaks paremaks...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2020 13:33:00 vasta tsitaadiga

Charly, majapidamises endalgi kolm eri arvutit, pole lihtsalt kuulnud teiste kasutajate kurtmist. Mingi aeg kurdti tegelt jah, et üks arvuti ei suuda wifiga ühenduda. Aga ei mäletagi, kas see oli vanema DG301 või uuema DG400P ajastust.
Peaks kodus uurimustööd tegema, mis nad wifi levist pajatavad.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 23:50:21 vasta tsitaadiga

conx kirjutas:
Kas Genexise levi on siis parem kui 400P-l? Niisama ei tahaks vahetama hakata, aga levi tahaks paremaks...

Rusikareeglid on sellised
a) levi on nii hea, kui kaugele ruuter JA klient mõlemad üksteist kuulevad ning kokku suudavad leppida. Levivõimsus sõltub riigi regulatsioonidest.
b) ruuterid on piiratud väljakiiratava koguvõimsusega, 2.4GHz WiFi kiirgab seda ühtlaselt igas suunas, 5GHz 802.11AC võimaldab koguvõimsust suunata (beam forming)
c) 2.4GHz levib kaugemale, aga see tähendab kortermajades ka rohkem segavat müra. Mitu kaabliga ühendatud väiksemat ruuterit on paremad kui üks võimas ruuter
d) Pane 2.4GHz ja 5GHz WiFile eraldi nimed. Lülita prooviks 2.4GHz WiFi üldse välja ning kontrolli, kas kõik kliendid saavad 5GHz WiFisse ligi. Võib-olla polegi sul 2.4GHz WiFit vaja, endal ja teistel vähem müra
e) Eemalda 2.4GHz ruuterist vanemate standardite tugi kui 802.11N, sest nende kasutamine mõjutab teiste WiFis olevate seadmete töökiirusi
f) Pane WiFi-ruuter soovitava leviala keskele ja nähtavale kohale
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2020 09:08:01 vasta tsitaadiga

Head soovitused, aga vana standardit ei saa kinni keerata (lülitid ja nupud jne), elamise keskele ei saa ka asetada, et siis jääb ainult ruuteri lisamine. Otsin siis väikest odavat 5Ghz ruuterit...
https://www.tp-link.com/in/home-networking/wifi-router/archer-c20/#overview oleks ok telia võrgus?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2020 10:08:04 vasta tsitaadiga

conx kirjutas:
Head soovitused, aga vana standardit ei saa kinni keerata (lülitid ja nupud jne), elamise keskele ei saa ka asetada, et siis jääb ainult ruuteri lisamine. Otsin siis väikest odavat 5Ghz ruuterit...
https://www.tp-link.com/in/home-networking/wifi-router/archer-c20/#overview oleks ok telia võrgus?


Kui soovid lisa ruuterit/AP'ed paigaldada levi parandamiseks siis ei ole sellist asja nagu Telia, Elisa jne. võrku icon_smile.gif
Siis on lihtsalt võrk ja tuleb lihtsalt valida sobivate parameetritega ja võimalustega ruuter , mis siis sinu nõudmised täidaks.
Ja ku sul eesmärk ikkagi ainult levi parandada siis soovitaks ikkagi miski AP valida, mitte ruuter. Mida rohkem ruutereid võrgus seda suurem võimalus, et midagi läheb viltu. Ja kui sa väga sina peal ei ole ruuteritega siis tuleb jälle kasutada õlekõrt "helistan sõbrale" icon_razz.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2020 10:27:17 vasta tsitaadiga

conx kirjutas:
Head soovitused, aga vana standardit ei saa kinni keerata (lülitid ja nupud jne), elamise keskele ei saa ka asetada, et siis jääb ainult ruuteri lisamine. Otsin siis väikest odavat 5Ghz ruuterit...
https://www.tp-link.com/in/home-networking/wifi-router/archer-c20/#overview oleks ok telia võrgus?

Võrguehitamine pole Lego, et klotsid kokku ja läheb, seega võiks enne olla plaan ja siis teostus. 1-2 lisaruuterit ja põlve otsas lahendusena vali midagi sellist, mida saab bridge-režiimi panna, niiviisi säästad end paljudest jamadest: topelt-NAT, kattuvad sisevõrgud, mitu DHCP-d ühes võrgus jms. Lühike plaan võiks olla nii, et see ruuter, mis on sissetuleva välisühenduse küljes ehk edge-router, teeb tulemüüri/NAT/DHCP ja selle külge ühendad kaabelühenduste jaoks switchi või traadita ühenduste jaoks kaabliga bridge-režiimis WiFi-ruuteri(d). Tulemuseks see, et edge-router haldab kõiki võrgus olevaid kliente ühes kohas. Viisakam lahendus on muidugi mingi AP-de keskhaldus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 340, 341, 342 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.