Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  KÕVAKETASTE OSTUABI märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Kopz
HV kasutaja

liitunud: 24.11.2007




sõnum 21.10.2018 04:21:52 vasta tsitaadiga

Mis oleks siis parem valik?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2018 13:15:56 vasta tsitaadiga

WD RED on alati lollikindel valik.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.10.2018 13:54:50 vasta tsitaadiga

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-stats-for-q2-2018/

Kõige parem avalik statistika, piisavalt suure valimiga.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kopz
HV kasutaja

liitunud: 24.11.2007




sõnum 21.10.2018 16:16:40 vasta tsitaadiga

Kuidas oleks Seagate Barracuda'ga? Vaatasin, et seda ketast on soovitatud paaril korral ostuabi teemas arvuti komplekteerimisel hiljuti. Ja WD Red'ist on see üle 15eur soodsam.
https://www.hinnavaatlus.ee/770690/seagate-barracuda-st2000dm006-2tb/ ja https://www.hinnavaatlus.ee/1253245/seagate-barracuda-st2000dm008-2tb/
Kaks ketast suht sama hinnaga. Ei saagi täpselt aru, milles see vahe neil seisneb.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirc
HV kasutaja
Mirc

liitunud: 18.08.2010




sõnum 21.10.2018 16:26:17 vasta tsitaadiga

Maitse asi.
Minul elus läinud vähemalt 2 seagate ja 1 samsungi ketas läbi.

Samas western digital kettaid läpakas + kahes arvutis ja emale sai ka valitud see bränd.
Pole probleeme.
Olen ostnud kasutaja Dreamlover käest paar wd ketast, mis olnud kasutatud mingil määral, aga toimivad siiamaani väga hästi.

Kui töökindlust taga ajada, siis kindlasti see wd red ketas.
Ps! seagate ma ise enam küll ei osta. Aastaid tagasi läks kaduma andmeid, mida väga taga tahaks nutta.
Lapse pildid, kui oli väike. Tol ajal polnud seda pilve võimalust ka, nii nagu hetkel on asjad kuskil varuks olemas.

_________________
▂ ▃ ▅ ▆ █ We forget to live █ ▆ ▅ ▃ ▂
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 27.11.2018 13:26:36 vasta tsitaadiga

Kas tänapäeval 2,5" puhast 512 byte (mitte512e) saada?
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 15.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 15:15:47 vasta tsitaadiga

nii. selline küsimus, et oleks vaja 2-3 TB ketast. ainsaks nõudmiseks oleks töökindlus. kiirus ja kõik muu selline võivad jääda tahaplaanile. läheb piltide hoiustamiseks vaid, millele ligipääsu ei ole igapäevaselt vaja, kuigi kindlasti peaks arvutil taga pidevalt olema. võib olla nii sisemine ketas 3.5 tolli kui ka väline ketas. ja mida odavam seda parem icon_cool.gif

https://www.hinnavaatlus.ee/649954/western-digital-blue-wd20ezrz-2tb/
Kas selline asi oleks töökindel piltide hoiustamiseks või pigem peaks mõne muu värvitooni poole vaatama nagu Red? Miks on sinisel 2a garantii, aga teistel toonidel on 3-5 aastat garantii? Või vaadata midagi Seagate seeriast?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 15:27:45 vasta tsitaadiga

Vaata arhiivikettaid thumbs_up.gif

Ma olen ise ostnud/kasutanud Seagate Archive isendeid (ST8000AS0002 ja ST6000AS0002) ja väga rahul. Seni kuni "write once, read many" loogikat kasutad on nad pommikindlad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 15:49:34 vasta tsitaadiga

Samuti ei väsi soovitamast WD RED'i.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 16:03:24 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Samuti ei väsi soovitamast WD RED'i.


Sama siin.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 15.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 16:31:35 vasta tsitaadiga

mõistan, et RED on küll kiirem isend, aga kas ka see ketta eluiga pikendab? kiirus antud juhul mul endal ei ole absoluutselt oluline… Lihtsalt tahaks, et oleks mingi ketas, mille peale võib lootma jääda, et see 2a pärast saba ei anna.

Hetkel mul üks väline Seagate andis saba ja mul vaja sealt andmeid vaikselt ümber tõsta, midagi loeb veel välja, mõnigaid asju enam mitte.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 16:38:42 vasta tsitaadiga

Mul pole veel ükski Seagate Archive saba andnud, valim on muidugi väiksevõitu 10 ketast..

Töötunde on samas korralikult, kõige vanem 8TB isend käib kolmandat aastat 24/7 (meediaketas).
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 15.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 22:36:21 vasta tsitaadiga

HV andmetel on valik üsna väike Seagate Archive ketaste osas ja nende suurused kahjuks jäävad ülemäära suureks, mida HV näitab (ja ka hind). Ja tellida kuskilt kaugelt väga ei tahaks, heal juhul ostaks see nv ära või äärmisel juhul, et saaks nädala alguses kätte… Aga vist peab REDi suunal tõesti vaatama, sinise ja lillaga võrreldes on hinnavahe üpris tagasihoidlik (~20 euri).
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 22:37:33 vasta tsitaadiga

Mul on üks kasutamata 6TB isend üle icon_smile.gif

(soovitada lihtsalt julgen, isiklikust kogemusest)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2018 22:39:37 vasta tsitaadiga

posthuman kirjutas:
/---/Lihtsalt tahaks, et oleks mingi ketas, mille peale võib lootma jääda, et see 2a pärast saba ei anna/---/
Kui tegelikult ka on olulised asjad, siis tuleks lisaks sellele kettale hoida teist koopiat kuskil veel. Kõigil tootjatel esineb praaki ja õnnetus ei hüüa tulles. Olukorras, kus sul juba osad asjad loetamatud on, võiks tulevikuks paremat lahendust mõelda icon_rolleyes.gif
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
posthuman
HV Guru
posthuman

liitunud: 15.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2018 20:58:49 vasta tsitaadiga

xtr, jap olen sinuga täiesti nõus. see juba aastatepikkune pikk mõtlemine olnud, et raidi teha, aga no kuna asi mõtlemiseni jäänud, siis tihtilugu läheb tegudeks vaid siis, kui jama käes. tegelikult sain ka head vitsad juba 8a tagasi, kui tähtsaim ketas saba andis. ikka ei õppinud icon_biggrin.gif

aga Red tuli täna koju ja võib vist hetkeseisuga vaid kiita, vaikne ja väle. Väga viisakas ketas. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2018 21:12:19 vasta tsitaadiga

Ei pea tingimata seda müstilist RAID'i tegema. Krüptoviiruste võtmes ongi parem, kui teine ketas on väline USB, mis ei ole koguaeg arvuti taga, vaid korra kuus ühendad külge ja "süngid".
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2018 14:42:04 vasta tsitaadiga

http://jrs-s.net/2015/02/06/zfs-you-should-use-mirror-vdevs-not-raidz/

Hea lugemine thumbs_up.gif

TL;DR
tsitaat:

Too many words, mister sysadmin. What’s all this boil down to?

don’t be greedy. 50% storage efficiency is plenty.
for a given number of disks, a pool of mirrors will significantly outperform a RAIDZ stripe.
a degraded pool of mirrors will severely outperform a degraded RAIDZ stripe.
a degraded pool of mirrors will rebuild tremendously faster than a degraded RAIDZ stripe.
a pool of mirrors is easier to manage, maintain, live with, and upgrade than a RAIDZ stripe.
BACK. UP. YOUR POOL. REGULARLY. TAKE THIS SERIOUSLY.

TL;DR to the TL;DR – unless you are really freaking sure you know what you’re doing… use mirrors. (And if you are really, really sure what you’re doing, you’ll probably change your mind after a few years and wish you’d done it this way to begin with.)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2018 14:53:16 vasta tsitaadiga

xtr kirjutas:
Ei pea tingimata seda müstilist RAID'i tegema. Krüptoviiruste võtmes ongi parem, kui teine ketas on väline USB, mis ei ole koguaeg arvuti taga, vaid korra kuus ühendad külge ja "süngid".
Täpselt. RAIDi võib ju kusagil nimekirja lõpus teha aga enne seda on märksa olulisemaid punkte. Või kui on äärmiselt oluline see, et kõnealune storage on 99,99% SLA'ga ning äärmiselt konsistentne(mida korra kuus sünkides ilmselgelt ei taga :)) siis loomulikult peab midagi dubleerima. Aga noh, siis võiks täitsa hulluks ära minna, võiks siis kodus mitu NASi juba olla, kõikide sees loomulikult RAID.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2019 14:16:50 vasta tsitaadiga

Palun soovitage välist kõvaketast, mille saaks võrgu (Wifi?) kaudu mitme arvutiga ühendada. Hea meelega võtakd WD, aga seal oli väikseim 4TB. Nii suurt ei ole vaja, 2'st piisaks vabalt...
_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 13.03.2019 01:05:21 vasta tsitaadiga

SSD vs HDD teemast lugesin, et WD RED kettad järjest surevad ja ka minu tellitud RED saabus juba poest (pool)surnuna. Mis marki ja mudelit selle asemel võiks valida? NAS-i jaoks.
Või ikkagi RED ja lasta paar nädalat ebaolulisi andmeid kirjutada-lugeda, et praak välja tuleks?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minisvami
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:17:30 vasta tsitaadiga

Välise kõvaketta otsingul: tahaks panna ressiiveri USB porti, et ress sealt flac faile maha mängiks. Aga eraldi välist toidet ei taha sugugi. Ressiiver suudab oma pordist välja anda 5V/1A kirjade järgi ja ketas peab olema FAT vormingus. Eriti teda ringi ei väntsutata, vahel arvuti taha pistetakse, et uut sisu peale laadida. Imekiirusi pole vaja, samuti mitte röögatuid mahte (vbolla 1TB oleks paras). Kas niisuguseid on olemas?
_________________
OM MONEY PADME HUM!
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2019 11:33:51 vasta tsitaadiga

Hetkel läheb Saksa Amazonis WD My Book 8TB ülimaheda hinnaga - 144€.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 06:43:25 vasta tsitaadiga

Kas keegi võiks juhendada kuidas varundada andmeid kõvakettale.
Praegu on arvutis 3 HDD ja 1 SDD mida sooviks varundada iga päevaselt. Kokku on praegu mahtu umbes 10 TB jagu, kuid kasvab pidevalt.

Kas peaks üldse mõtlema NAS-i peale ?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UnknowFunk
Kreisi kasutaja
UnknowFunk

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2019 21:51:39 vasta tsitaadiga

Kas eestis kuskil m.2 mälu covereid on?
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 84
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.08.2019 22:39:44 vasta tsitaadiga

UnknowFunk kirjutas:
Kas eestis kuskil m.2 mälu covereid on?

Kas sa pead silmas radikaid?
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.08.2019 08:08:33 vasta tsitaadiga

https://www.tweaktown.com/reviews/9101/seagate-16tb-ironwolf-pro-exos-x16-hdd-review/index.html
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 05.10.2019 22:19:08 vasta tsitaadiga

Liiklusvideote jaoks vaja 4TB HDD-d. 2TB on mahult väike ja 8TB jääb eelarvest välja. Kiirus pole oluline, vastupidavus/garantii on!
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2020 12:18:27 vasta tsitaadiga

Milline võiks WD valikust olla mõistlik variant failide arhiveerimiseks? Hetkel on kasutuses 10 a vana WD Caviar Green 1,5 TB, aga see on ka kõik need 10 a. arvutis töötanud (kardan, et ressurss võib hakata lõppema) ja samuti maht kipub väikeseks jääma. Ehk siis kui on neil selles suhtes mingit vahet, siis võiks eelistada kõrget töökindlust. Kaalun 4 ja 6 TB suuruse vahel. 4 TB tundub olema kõige soodsama TB hinnaga ja iseenesest hetkel oleks kettale panna ainult u. 2 TB jagu kraami, nii et jääb varu küll.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2020 15:55:27 vasta tsitaadiga

Tervist! Tulin väikse abi küsima. icon_smile.gif
Hetkel masinas WD Red 6TB(WD60EFRX) mida kasutan filmide, muusika ja muidu failide arhiveerimiseks/hoidmiseks. Tähtsamad asjad dubleerin teatud aja jooksul välis-HDD'le. Hakkas kõik pihta sellest, et tekkis soov suurendada maht. Mõtlesin sinna 10/12 ja isegi ehk 14TB peale. Lihtsalt ostan ühe sama seeria aga suurema mahuga HDD ja mure murtud!...aga....aju ei andnud rahu...ja kuna tulevikus plaan/soov teha nii et ma saan ka telekaga sinna ligi (filmide vaatamiseks näiteks) siis mõtlesin et ehk juba peaks soetama mõni odava NAS karbike, panema sinna oma vana WD Red 6TB(WD60EFRX) + ostma juurde sama HDD ja asi korras.
Mõtte on see, et teha üks koht kus saan hoida kogu seda stuffi nagu praegu ja veel tulevikus ehk ühendada karbiga ka telekas. icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2020 18:58:32 vasta tsitaadiga

Väga tore, et tulid abi küsima, aga ei näe küsimust. icon_lol.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2020 17:49:46 vasta tsitaadiga

Mobileman, icon_smile.gif lootsin vist, et ehk keegi soovitab mõnda NAS karbikest just minu olukorrale. Ja kas peab ostma sama HDD ning panema neid RAID0 või JBOD (eriti tugev selles ei ole) või kuidas ratsionaalsem teha?
Pea mõtteid ja informatsiooni täis, ei suutnud end vist arusaadavalt väljendada lõpuni icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2020 18:18:18 vasta tsitaadiga

Mul on 2-kettapesaga NAS, milles on Basic disk ilma igasuguse RAIDita ning tähtsamad asjad on kopeeritud ka mujale. Või noh, tegelikult hetkel ajutiselt on RAID1 pandud, sest varasemale 2TB kettale lisasin 10TB ketta (millest 8TB pole võimalik kasutada, kuna pole olnud veel mahti RAID-i Basicuks lammutada). Plaan lihtsalt see 2TB eraldi kettaks Basicuks panna lisaks NAS-i.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rayer155
HV kasutaja

liitunud: 09.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2020 11:35:05 vasta tsitaadiga

Millist 1TB nvme ketast soovitate? Hind võiks odavapoolsem olla icon_cool.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 18.02.2020 21:33:55 vasta tsitaadiga

Crucial P1 1TB
https://www.hinnavaatlus.ee/1298496/crucial-p1-1tb-m2/

Kiiremad kettad maksavad juba märgatavalt rohkem (nt ADATA XPG SX8200 PRO, Samsung 970EVO+).
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rayer155
HV kasutaja

liitunud: 09.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2020 12:01:22 vasta tsitaadiga

kristjan* kirjutas:
Crucial P1 1TB
https://www.hinnavaatlus.ee/1298496/crucial-p1-1tb-m2/

Kiiremad kettad maksavad juba märgatavalt rohkem (nt ADATA XPG SX8200 PRO, Samsung 970EVO+).


Otsustasin siiski selle kasuks:
https://www.adata.com/jo/feature/596 sai hea hinnaga kätte loe:(sada kolmkümmend ja viis)

Cruciali P1 jäi kripeldama see, et kui liiga täis on siis on sata kiirus, tundus natuke häiriv.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2020 17:43:04 vasta tsitaadiga

Kas Toshiba X300 4TB tundub hea HDD?
https://www.1a.ee/p/toshiba-x300-4tb-7200rpm-sataiii-3-5-bulk-hdwe140uzsva/l4

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 03.03.2020 13:31:15 vasta tsitaadiga

Juppe kõvasti üle siis paneks teise masina kokku ja kuna c7h olemas siis jätkasks Asuse joont ja sai tellitud->>> https://www.hinnavaatlus.ee/1625457/asus-socket-am4-tuf-gaming-x570-plus-wi-fi/

Opsüsteemi jaoks on vaja üks 500gb M.2 juurde vaadata.

Endal silma jäänud:
https://www.hinnavaatlus.ee/1183368/samsung-970-evo-500gb-m2-2280/
https://www.hinnavaatlus.ee/1506921/samsung-970-evo-plus-b2b-500gb-m2/

Vbl on kellelgi veel midagi muud odavamat soovitada, võib ka terane ketas olla kui hind väga krõbedaks ei kisu. Üldiselt võiks soti piiresse jääda.
Ei ole ise kursis ja iga nõu on tervitatud icon_cool.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2020 21:07:32 vasta tsitaadiga

rayer155 kirjutas:
kristjan* kirjutas:
Crucial P1 1TB
https://www.hinnavaatlus.ee/1298496/crucial-p1-1tb-m2/

Kiiremad kettad maksavad juba märgatavalt rohkem (nt ADATA XPG SX8200 PRO, Samsung 970EVO+).


Otsustasin siiski selle kasuks:
https://www.adata.com/jo/feature/596 sai hea hinnaga kätte loe:(sada kolmkümmend ja viis)

Cruciali P1 jäi kripeldama see, et kui liiga täis on siis on sata kiirus, tundus natuke häiriv.


Kust sa nii hea hinnaga adata said?

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2020 21:35:47 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
rayer155 kirjutas:
kristjan* kirjutas:
Crucial P1 1TB
https://www.hinnavaatlus.ee/1298496/crucial-p1-1tb-m2/

Kiiremad kettad maksavad juba märgatavalt rohkem (nt ADATA XPG SX8200 PRO, Samsung 970EVO+).


Otsustasin siiski selle kasuks:
https://www.adata.com/jo/feature/596 sai hea hinnaga kätte loe:(sada kolmkümmend ja viis)

Cruciali P1 jäi kripeldama see, et kui liiga täis on siis on sata kiirus, tundus natuke häiriv.


Kust sa nii hea hinnaga adata said?
selle hind isegi veel madalamal käinud
https://www.hinnavaatlus.ee/product/graph/1438975/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 16.03.2020 02:21:48 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:


Opsüsteemi jaoks on vaja üks 500gb M.2 juurde vaadata.

Endal silma jäänud:
https://www.hinnavaatlus.ee/1183368/samsung-970-evo-500gb-m2-2280/
https://www.hinnavaatlus.ee/1506921/samsung-970-evo-plus-b2b-500gb-m2/

Läks siit foorumist, Foxy käest üks 2tb Evo Plus loosi.
Aitäh mitte millegi eest, mõttetu teema aretus. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ignacio
HV kasutaja

liitunud: 14.08.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2020 15:53:40 vasta tsitaadiga

Crucial P1 1TB NVME (~110 €) VS WD Blue SN550 (~130 €). Tundub WD igal juhul parem valik? Või on mõni variant veel sarnases hinnaklassis?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2020 17:08:21 vasta tsitaadiga

No väike hinnavahe on WD kahjuks icon_wink.gif Ülevaated tunduvad küll positiivsed olema.
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 04.04.2020 10:44:39 vasta tsitaadiga

Vaatan kust sellised kettaid võimalikult hea hinnaga saaks, WD Ultrastar DC HC330 WUS721010ALE6L4 10TB https://www.hinnavaatlus.ee/1671810/western-digital-wd-ultrastar-dc-hc330-wus721010ale6l4/

Otsisin niisama Eesti linke ka googlist ja mis ma näen... idikad, aga selliseid poode on teisigi icon_lol.gif .... https://www.photopoint.ee/komponendid/1512568-western-digital-ultrastar-dc-hc330-35-10000-gb-serial-ata-iii#product-info_tab

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2020 01:12:24 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Vaatan kust sellised kettaid võimalikult hea hinnaga saaks, WD Ultrastar DC HC330 WUS721010ALE6L4 10TB https://www.hinnavaatlus.ee/1671810/western-digital-wd-ultrastar-dc-hc330-wus721010ale6l4/

Otsisin niisama Eesti linke ka googlist ja mis ma näen... idikad, aga selliseid poode on teisigi icon_lol.gif .... https://www.photopoint.ee/komponendid/1512568-western-digital-ultrastar-dc-hc330-35-10000-gb-serial-ata-iii#product-info_tab
milliseid teisi poode on veel?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.04.2020 22:12:49 vasta tsitaadiga

NASi jaoks RAIDi kõvakettaid ostes peab silmas pidama, et võib kettatootjatelt pühada saada.
https://www.techspot.com/amp/news/84914-wd-seagate-toshiba-found-selling-slow-smr-drives.html

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2020 12:50:35 vasta tsitaadiga

Tänud, väga oluline teema koduserveri kasutajatele.

Hetkel mul on 6TB Toshiba X300 ja S300 kettad RAID-is, ma saan aru, et neet ei ole SMR?

Aga varasemast vedeleb laua peal üks 3TB Toshiba P300, HDWD130UZSVA, ma saan aru, et see on siis SMR...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2020 14:53:00 vasta tsitaadiga

Uus test. Korras nüüd.

Keegi, kelle email on vana või vale, jälgis seda teemat - sellest ka postitamise aeglus ja time-out.
Viskasime mõned tüübid välja, nüüd on vast korras.

Peaks tegema mingi e-mailide masstestimise.
Päris palju on fake või mitte-toimivaid e-maile kasutusel.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2020 15:56:58 vasta tsitaadiga

Kuidas mingi e-maili asi asja puutub?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2020 16:02:16 vasta tsitaadiga

Kui on kellelgi teavitus tellitud, et kui keegi postitab, läheb teavitus e-mailile, käsikäes postitamisega.
Foorumi konf vanast ajast nähtavasti selline, et üritab selle kohale toimetada ja kui e-mail fake (e-mail kohaletoimetamatu), siis tulebki veateade.
Ma ei oska seletada seda paremini.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  KÕVAKETASTE OSTUABI mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.