|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
20.09.2019 14:09:59
|
|
|
| Andrus Luht, see on DIY alamfoorum ja küsiti hiinakat. Syno teema on mujal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andrus Luht
itimees.ee

liitunud: 11.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
30.11.2019 10:56:22
|
|
|
Ma samuti valiku dilemma ees. Varasemalt kasutasin FreeNas, aga kogu värk tundus liiga aeganõudev ja kohati ka keeruline üles sättida ning voolukatkestuste korral ei taht alati iseseisvalt lõpuni üles laadida. Oli see asi siis tarkvaras või riistvaras, ei teagi - põhjuse likvideerimiseni ei jõudnud.
Nüüdseks DSM mugavusega ära hellitatud ja enam tagasi minna ei sooviks. Vajan võimekamat (muuhulgas) veebi jooksutavat masinat ja ei tea kas see teha DIY Xpenology või eraldiseisev linuxil jooksev veebiserver. Viimasega oleks jälle rohkelt õppimist ja googeldamist iga kord kui miskit süsteemi baasil teha tahan.
Tõenäoliselt lähen Ryzen Xpenology teed ja vast saab ka selle korralikult tööle. Netist leiab ka mõned success storyd, mis kindlustunnet lisavad.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
30.11.2019 19:47:49
|
|
|
| Mul Xpenology 4-5 aastat juba, suht ok imho.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
izzo
HV kasutaja

liitunud: 09.05.2003
|
02.02.2020 19:26:41
|
|
|
Helios64
Akuga tegelane ei teagi mis riigist.
https://kobol.io/
Tee See Ise jääb siis tarkvara poolele soovi korral.
_________________ elisa: saad viie euro eest kuus nokia telefoni! |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
03.02.2020 12:15:06
|
|
|
UPS võiks olla vahetatavate 18650 cellidega
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
05.02.2020 20:05:18
|
|
|
ei viitsinud enam mänguasjadega jaurata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
05.02.2020 20:23:11
|
|
|
jaank, kuidas häält teeb?
_________________ Dima oli siin |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
05.02.2020 21:46:43
|
|
|
hea, et küsisid. kuna oma elukorralduse tõttu ei saa ma tervet tuba serverite jaoks eraldada, oli see just põhiküsimus. või oli see naisele oluline, vot enam ei mäleta.
esialgu mõtlesin, et panen noctuad sisse ja olemas... nii lihtsalt ikkagi ei lähe tuleb välja.
emaplaat on asrock rack... mis ühtlasi tähendab, et ideaalis on ventikatel täpselt kaks kiirust, 0 ja 1.
läheb paar nädalat mööda, kirjutasin siis scripti, mis üle ipmi vastavalt cpu ja ketaste tempile ventikaid reguleerib. (kui debianile keegi otsib, võin jagada)
kast on inter-techi oma, usas vist müüakse norco nime all. igatahes on sealsed töökad insenerid surunud 3x5.25 sisse 5 kohta 3.5 ketastele.
kui nüüd sinna 5 ketast sisse suruda, on nad niipalju tihkelt, et õhk ei taha vahelt läbi käia. kettad üle ühe pannes polnud ka suur tolku.
ketaste tempi alla 38 polegi normaalselt saanud, las ta siis jääda.
lisaks on nad otsustanud vältida igasugust kummi või muud vibratsiooni vähendavat materjali... olen nüüd ükshaaval ketaste ümbruses pukse vahele pannud ja hakkab vaikselt akstsepteeritavaks saama.
hdd vent on 1300 rpm, ülejäänud 500-800rpm. enamus lärmi teevad kettad ja vibra.
lõppkokkuvõtteks kulus selle sita peale aega piisavalt, et oleks võnud mingi normaalse valmislahenduse võtta. samas pole ühtegi mõistliku lärmiga lahendust silma jäänud.
või peaks lihtsalt kuskil 2u ruumi rentima.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ruger
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2003
|
23.02.2020 00:42:48
|
|
|
Koduse lahtise rackikapi ehitamine IKEA laua baasil. Vajalik 2 IKEA Lack mudeli lauda või 3 kokku liimida ning ongi kodune rackikapp olemas. Googlesse otsinguks IKEA lackrack ja tuleb tulemusi ning pilte. Üks lauake maksab alla 10 euro(ise järgi minnes). 2tk on 20 eurot.
_________________ Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi. |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
25.02.2020 17:04:25
|
|
|
Plaan ehitada Lian-Li PC-Q25 kasti NAS ning olen hetkel hädas emaplaadi valikuga. Emaplaat võiks olla miniITX suurusega, omada 5xSATA3 ühendust või siis miniSAS + paar SATA-t. Kast ja kettad on ainukesed, mis praegu olemas seega platvorm pole väga oluline. Olen ise kaalunud AMD-d, aga supermicro pakub päris häid Atom C3000 prosedega workstation plaate ka. Masina eesmärk suures plaanis oleks jooksutada FreeNAS või siis unraid ning paaris konteineris Sonarr ja Radarr, aga suures plaanis sellega masina kasutus ka piirduks. Media Player asub Shieldi peal nii et Plexi vajadust ka pole. Oskab keegi selle info põhjal midagi soovitada kolmest kategooriast:
1. Odav
2. Hea hinna ja kvaliteedi suhtega
3. Väga hea
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SCREAMER
HV Guru

liitunud: 08.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
26.02.2020 10:46:19
|
|
|
Atom C2000 seeria asju ei taha. Hardware bugi brickib plaate.
https://www.theregister.co.uk/2017/02/06/cisco_intel_decline_to_link_product_warning_to_faulty_chip/
| tsitaat: |
Radio silence
We asked Intel to provide specific details about when it began and stopped shipping Intel Atom C2000 processors with faulty clock outputs. Intel declined to comment. The official errata says the B0 stepping of C2xxx Atoms are vulnerable to failure, and these parts began shipping in 2013. The specific SKUs are:
C2308, C2338, C2350, C2358, C2508, C2518, C2530, C2538, C2550, C2558, C2718, C2730, C2738, C2750, and C2758. |
Ise vaatasin sellist plaati: https://www.ebay.co.uk/itm/2061551-A2SDi-4C-HLN4F-Embedded-Denverton-mITX-4-Core-Quad-1GbE/401958745716?hash=item5d969bb674:m:mmOty5OKK_CpN8vmaFODvBw
Selle 8C variant jäi ka silma, aga see on juba 600€ ja Eestist koha pealt kuskilt normaalse hinnaga ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
28.02.2020 19:47:53
|
|
|
NASi lärmi probleemi lõpetuseks.
Panin esialgu ventikate kiiruse kõige kuumema HDD järgi.
Tuli välja, et minu kahest korraga ostetud WD Red 8TB kettast üks on heeliumiga täidetud ja teine mitte.
Põhimõtteliselt võis ventikaid poole võrra maha keerata ning ilma heeliumita ketas töötas ikka samal tempil, kuid +4c võrreldes heelium kettaga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
26.03.2020 16:20:24
|
|
|
Tervist kõigile! Seda me vajame hetkel vist kõige rohkem
Tahtsin nati abi küsida koduse NAS-i soetamise kohta. Soov on siis väike (2-bay) karbike mis oleks maksimaalselt vaikne, sisse läheb esijalgu üks WD 14TB Ultrastar DC HC530 (tulevikus ehk lisan veel ühe sinna) mida oleks siis võimalik ühendada läbi Telia ruuteri (INTENO DG400 PRIME) lauaarvutiga ja hiljem ka telekaga. Plaan kasutada ainult filmide/muusika ja muude asjade hoidmiseks/vaatamiseks/kuulamiseks.
Tore oleks kui hind jääks sinna 200-300€.
P.S. endale jäi silma selline ilus asi: QNAP Network Storage TS-228A
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
18.10.2020 23:24:43
|
|
|
Panin oma FreeNAS süsteemi racki
Varem oli Fractal Node 804 kastis:
Spoiler 
Spoiler 
Rackis:
Spoiler 
Spoiler 
Uus korpus on Logic Case SC-4316S. Kaua otsisin lühikese sügavusega, mis sinna nurka ära mahuks. Ootasin umbes aasta, et see seal poes in stock tuleks.
Racki oli ka raske leida just sellise kõrgusega, et elektrikilpi ära ei blokiks. Saksa epoed ei saatnud seda rasket asja Eestisse. Leidsin UK amazonist ühe müüja, kes lõpuks ära saatis.
Serveri raud:
- Ryzen 1700
- X470D4U emaplaat
- emaplaadi QVL listist 2x16 GB ECC unbuffered mälud
- LSI Broadcom 9211-8i HBA
- Mellanox ConnectX-3 SFP+ NIC
- 6x WD60EFRX kettad
- 2x Kingston A2000 NVMe boot pooli jaoks
Keskel 3x Arctic P12 ventilaatorit @1100 RPM, hoiavad kettaid hetkel alla 40 kraadi.
viimati muutis skyTronic 07.01.2021 02:07:00, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
07.01.2021 00:48:13
|
|
|
Upitan teemat ja räägin mõne sõnaga enda uuest projektikast.
Masinaks Zen2 koduserver, mis hakkab jooksutama Unraid'i.
Raua kooslus nii:
Fractial Define 7
Asrock X570 TaiChi
Ryzen 9 3950X @ 4200mhz + Noctua NH-D15
64GB (2x32) DDR4 3200mhz, CL16 (hiljem teine 64GB juurde) - ehk siis 4GB per thread.
Gigabyte Radeon 5700XT Gaming OC
1TB m.2 SSD cache drive. (hiljem ehk 1-2tk juurde raid1 või raid 0)
HDD punte jooksutab Adaptec ASR-71605 1GB HBA
4x 4TB WD Blue. (Hiljem 8tk mingeid suuremaid juurde)
Corsair Gold RM850X
Hiljem vast veel 10G netikas sisse ja kui kastis olevast kettamahust väheks hakkab jääma, siis on võimalus ka thunderbolt3 või mõni SAS expander välise kettaräki jaoks juurde panna.
Mida see monster siis jooksutab? Esialgu jooksutab mõnda krüptoprojekti, Plexi, jms igapäevast pahna. Hiljem tuleb neid krüptoprojekte ilmselt juurde.
Krüptoprojektidest tiksub vähemalt talveperioodil kaasa eth ja xmr minerid. Suvel vast võtan need maha, sest ilmselt läheb liiga palavaks. Muudest krüptodest Storj, 0Chain, ja SIA kettaruumi sööma. LINK ja GRP katsun ka indekseerima saada. ETH node hakkab teisi toitma ja siis edasi vaatab olenevalt sellest, kui palju aega ja viitsimist uusi huvitavaid asju otsida on.
Tulusus? Kohvipaksupealt ennustan, et masin ja töö tasub end hiljemalt kolme aastaga ära, aga suuresti on see kõik ikkagi hobiprojekt. Seega kui plaanid ei õnnestu, siis aega taga ei nuta. Huvitav on.
Täna sai masin esimese tuuningu ja häshib Win10 peal. Kui asi stabiilne, ja mõned puuduvad pudinad ka postiga kohal, siis läheb Unraid peale. Installin VM'id ja konteinerid ja sealt edasi siis juba lihtsam - monitooring ja uuendused.
Netiga on kitsas siin. See ongi hetkel kõige suurem pidur. 200/50 ühendusega saab see masin hädapärast hakkama, aga ootan pikkisilmi gigast toru.
Mingi hetk panen pilti kah.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
viimati muutis Kristoferr 07.01.2021 00:48:34, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
07.01.2021 00:48:34
|
|
|
| Just hakkan sarnast kasti Fractal R5-te ehitama. Kuidas müraga on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.01.2021 01:59:53
|
|
|
skyTronic, pole teemat veidi aega vaadanud, ent päris korralik projekt.
_________________

viimati muutis rmc 07.01.2021 06:51:00, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.01.2021 02:56:57
|
|
|
| skyTronic kirjutas: |
Panin oma FreeNAS süsteemi racki
Varem oli Fractal Node 804 kastis:
Spoiler 
Spoiler 
Rackis:
Spoiler 
Spoiler 
Uus korpus on Logic Case SC-4316S. Kaua otsisin lühikese sügavusega, mis sinna nurka ära mahuks. Ootasin umbes aasta, et see seal poes in stock tuleks.
Racki oli ka raske leida just sellise kõrgusega, et elektrikilpi ära ei blokiks. Saksa epoed ei saatnud seda rasket asja Eestisse. Leidsin UK amazonist ühe müüja, kes lõpuks ära saatis.
Serveri raud:
- Ryzen 1700
- X470D4U emaplaat
- emaplaadi QVL listist 2x16 GB ECC unbuffered mälud
- LSI Broadcom 9211-8i HBA
- Mellanox ConnectX-3 SFP+ NIC
- 6x WD60EFRX kettad
- 2x Kingston A2000 NVMe boot pooli jaoks
Keskel 3x Arctic P12 ventilaatorit @1100 RPM, hoiavad kettaid hetkel alla 40 kraadi. |
Plaan enda server sama tootja kasti tõsta, kuid teine mudel: https://www.logic-case.com/products/rackmount-chassis/4u/4u-short-chassis-10x-35-hdd-+-3-x-525-bays-sc-43480b/
Ainult ~100 eur.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
07.01.2021 03:55:20
|
|
|
Mul on sarnane, nõks pikem. Siin samas teemas natuke eespool pilt kah.
Muidu pole nagu viga, aga vaikseks teda küll kuidagi ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.01.2021 04:14:12
|
|
|
| No kaasatulevad ventikad viskan ma esimese asjana välja ja olemasolev BeQuiet! läheb asemele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dolph
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
27.01.2021 19:04:39
|
|
|
| Küsimus: kas LSI Broadcom 9211-8i HBA toetab ka SATA ketaste niisama ühendamist ilma RAID'i kasutamata? Vist loll küsimus, aga kogu dokumentatsioon räägib ainult RAID'idest. Kas niisama saab ka kettaid ühendada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
27.01.2021 23:38:12
|
|
|
Miks mitte Adaptec ASR-71605?
+ pole vaja fläshida. Töötab nii HBA kui RAID režimis. (X570 puhul kõik MB biosest confitav).
+ 1GB hea kiirusega cache.
+ kuni 16 ketast ja uuem SAS standard.
+ ebays hetkel alates 50$. (ise ostsin @60€).
+ pcie3x8
Unraidis plug&play. Midagi confida pole vaja. Freenas ilmselt samamoodi.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
28.01.2021 00:49:59
|
|
|
Ei ole mahti hetkel netisügavustes kaevma hakata, aga kui see Kristoferr'i mainitud "1GB hea kiirusega cache" töötab ka selles nn. HBA režiimis, siis tehakse sealt mingit pettust (e. ühe kettaga RAID 0).
HBA puhul peab ketaste serveerimine OS'ile toimuma täiesti ilma igasuguste vahelülideta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dolph
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
28.01.2021 01:31:12
|
|
|
| Tänan info eest. skyTronicu viidatud link on suureks abiks. Muidugi 16 ketta lisamine tundub mulle oluliselt seksikam kui 8 ketta lisamine ja usun, et tulevikus läheb vaja. Hea oleks, kui üks kaart seda võimaldaks, aga SATA kettad ikkagi 1-kaupa Windowsi ilmuksid, mitte RAID'is.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
28.01.2021 01:47:14
|
|
|
Vahetasin just enda LSI 9211-8i HBA kaardi 9400-16i vastu, et saaks kõiki korpuse drive baysid (kokku 16) kasutada:
Spoiler 
Kaart on jahedam ka, 10W max ja suurem radikas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dolph
HV kasutaja
liitunud: 19.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
28.01.2021 02:09:08
|
|
|
| Mul oli peal juba IT-mode jah, ei tea kas sellele üldse RAID firmware eraldi on. Ebayst ostes vaata müüja ajalugu ja kas ta seda sama toodet liiga tihti ei relisti, et vältida fake LSI kaarte. Ise ostsin Amazonist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
28.01.2021 02:10:02
|
|
|
| skyTronic kirjutas: |
Vahetasin just enda LSI 9211-8i HBA kaardi 9400-16i vastu, et saaks kõiki korpuse drive baysid (kokku 16) kasutada:
Spoiler 
Kaart on jahedam ka, 10W max ja suurem radikas. |
Mis korpus ?
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
skyTronic
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.09.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MMx
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005
|
31.03.2025 08:19:29
|
|
|
Vahepeal vett merre juurde voolanud, seega uuriks mis praegu võiks mõistlik olla.
NAS või mingi mediaserver arvuti? Millest alustada üldse?
Eesmärk oleks üle koduvõrgu filme jagada telerite vahel (hetkel 2 telerit - korraga vist väga samal ajal ei vaadata) ja võimalusel ka nt oma "Cloud server" üles panna, et telefonist pildid/videod varundada seda teist varianti jagaks ehk ka teistele tuttavatele (vb mingi 5-20 kasutajat, hetkel pole veel uurinud teiste vajadust).
Nett ise on Telia 200Mbit 5G ja toas jagab praegu asja laiali TP-Link Archer C6.
äkki midagi sellist: https://www.youtube.com/watch?v=QsM6b5yix0U&t=532s&ab_channel=LinusTechTips
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
31.03.2025 08:41:18
|
|
|
Ma jätkuvalt soovitan sama tarkvara, mille peale ise tagasi tulin ja jäin. Truenas Scale. Õpikurv on olemas, aga tasub reeglina end ära.
Varundamine toimub mul läbi Syncthingi. Seda siis telefonidest serverisse ja arvutitest serverisse. Seadistada saad seda ka nii nagu soovid.
Väljaspoole koduvõrku liiklust võid suunata kudas iganes sulle aksepteeritav on. Ma teen seda läbi OpnVPN tunneli, sest nii on turvalisem ja mul pole vajadust koduvõrku suvalistest masinatest ronida.
Nii syncthing kui OpnVPN on 24/7 aktiivsed (OpnVPN lülitub koduvõrgus välja, sest pole vajadust) ja põhimõtteliselt on nii, et kui midagi pildistan, siis mõne sekundi pärast on see pilt juba ka serverist saadaval, ilma selleks midagi tegemata.
_________________ Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga! |
|
| tagasi üles |
|
 |
MMx
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005
|
31.03.2025 11:00:03
|
|
|
| Või pigem kas ja kui mõttekas on üldse oma tehnika püsti panna, kui 2EUR/kuus saab endale piiramatu andmemahu https://www.kiliaro.com/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
31.03.2025 11:15:33
|
|
|
Kaua ta "piiramatu" on ja kelle valdusesse su perepildid tegelikult lähevad?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
31.03.2025 12:03:42
|
|
|
Ise olen kasutanud viimased paar aastat unRaid lahendust. https://unraid.net
Riistvara osas minuteada pirtsakas pole.
Vajab küll veidike seadistamist, aga seda tuleb teha ainult korra. Mul pole nende aastate jooksul mingeid muresid olnud. Sinna saab mugavalt ka lisa rakendusi paigaldada ja seadistada (VPN, HomeAssistant, TeslaMate jne)
_________________ RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos! |
|
| tagasi üles |
|
 |
MMx
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005
|
31.03.2025 13:13:13
|
|
|
| kurv kirjutas: |
Kaua ta "piiramatu" on ja kelle valdusesse su perepildid tegelikult lähevad?  |
ega ma ise ei teagi, alles täna avastasin selle teenuse...
Tele2 lehelt selline info:
"Piiramatu pilv
Kiliaro
Rootslaste Kiliaro (ehk Tele2 Piiramatu Pilv) on spetsialiseerunud Sinu mälestuste varundamisele, olgu selleks fotod või videod. Aktsepteeritud on tavapärased jpg, png, avi, mp4 ja mpg, aga kahjuks mitte raw. Ka dokumente ei saa salvestada. Sisuliselt on tegu Google Photosega, ainult et kogu kraam salvestatakse originaalsuuruses ja teenuse hinnastamine on palju lihtsam.
Esimesed 30 päeva saad Kiliarot tasuta kasutada ja hiljem maksab piiramatu pilvemaht vägagi taskukohased 2 € kuus. Ehk sisuliselt ühe hot dogi hinna eest saad kõik mälestused alles jätta. Kiliarol on äpid nii Androidi, iOSi, Windowsi kui ka veebi jaoks.
Fotod ja videod kuvatakse ajajoone põhimõttel ning soovi korral saad luua erinevaid albumeid, mida sõprade ja perega jagada. Lubatakse ka kõrgendatud turvalisust, kuna isegi Kiliaro enda töötajad ei pääse kasutajate fotodele ligi. Suur eelis Google ees, kes regulaarselt Sinu ja minu kraami robotite (ja ilmselt ka inimeste) silmadega skännib.
Tele2 kliendid saavad teenusega mugavalt liituda, sidudes selle oma telefoninumbriga. See päästab krediitkaardiga arveldamisest ja ohust, et teenus katkeb, kui kaart aegub."
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
31.03.2025 15:43:32
|
|
|
| Läheb ostab lihtsalt mingi kahe või nelja kettaga synology ja mure murtud. Jääb ära iseehitamine, saad töötava tarkvara, haldamise lihtsuse ja muretu elu järgimiseks 10'ks aastaks. Mingit hinnavõitu ei tule ka, iseehitatu võib isegi kallimaks minna + iseehitatud kastide voolutarve kipub synology't kordades ületama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
31.03.2025 15:59:53
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Läheb ostab lihtsalt mingi kahe või nelja kettaga synology ja mure murtud. Jääb ära iseehitamine, saad töötava tarkvara, haldamise lihtsuse ja muretu elu järgimiseks 10'ks aastaks. Mingit hinnavõitu ei tule ka, iseehitatu võib isegi kallimaks minna + iseehitatud kastide voolutarve kipub synology't kordades ületama. |
+1. Ei ole ka viitsinud ise ehitada. Ehitamise hind on nii ja naa muidugi. Oleneb kas teeks selle ajaga muidu midagi kasu(m)likumat või mitte. Rauaks võib miski vanema läpaka ka võtta.
Aga Syno on jah üle prahi asi, kompaktne ja lihtne hallata. Järelturult leiab neid suht OK hinnaga ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|