|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
25.01.2020 15:49:22
|
|
|
1 gigase ma tellin nädalavahetusteks aegajalt.
Remux versioonid filmidest on 50-100 giga tk. Kuna olen kärsitu, siis tahan nii, et panen tirima, teen õlle lahti, valan kannu, võtan kannu õue kaasa suitsule minnes ja tuppa tulles on film valmis. Sama stsenaarium kordub järgmise kinuga jne. Ning GTA5 Steamis on 85 giga. Seda ma pelan nädalavahetustel. Kuna SSD on 480 giga, millest 100-120 giga on ainult vaba, siis peale mängu lasen maha uuesti. Savegame on ju Steami pilves ja progress kaduma ei lähe. Ja ma tahan seda game samuti peale eelmainitud protseduure pelama hakata, mitte ei viitsi oodata Aga see selleks. Kuna ühendust saab ka nö 0,x päeva kaupa tellida, siis kuumakse pm ei muutu.
Teine teema mida hiljuti küsisin: kas enne Intenot võib miskit vahele panna, sain vastuseks EI. Tegelikult töötab. Mikrotik on nüüd sillana ONT ja Inteno vahel ja tänu sellele pilt ei ruuduta enam, sest Inteno järel on ka boks (varem oli Mikrotik taga) ja Inteno ise saab ikka kõige paremini pildi ja neti majandamisega hakkama.
Kindlasti tekib küsimus, et miks ONT ei ole otse Inteno taga...kaabel on ca 50m, Intenol jääb netituli punaseks. Rumal switch ONT ja 50m kaablit + Inteno vahel lepib kokku 100se kiiruse. ONT+Mikrotik+50m kaablit + Inteno saab ilusti gigase ühenduse püsti
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
devilman
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2003
|
25.01.2020 15:51:01
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
KillFrenzy, Sinu loogika järgi siis progressi ei peakski toimuma? Kuna meil on kõik niipalju parem kui vanasti, siis lõpetame igasuguse innovatsiooni ära? 1G jääb igavesti sama hinnaga ja suuremaid kiiruseid ametlike pakettidena pakkuma ei hakatagi?
100% piraatlus on muidugi liialdus. Tõde on kuskil vahepeal. Seoses legaalsete alternatiivide tekkimise ja innovatsiooniga on piraatlus ise ka vähenenud. Kuigi streaming wars tõotab seda jälle tõsta. |
Vaidlus ju ei käigi selle üle kas 2-10gbit kunagi tuleb või ei tule. Sa tundud vaidlevat selle üle kas seda on TÄNA eraisikul vaja. Ja kellel päriselt on VAJA, see selle ka hangib. Muideks millised paljud firmad torrentit kasutavad? Minu teada taoliste asjade liigutamiseks kasutatakse endiselt ftp-d, ka Eestis enamus.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
25.01.2020 16:35:28
|
|
|
devilman, küllap ftp jah. Meil on firmal serverid Tallinnas, aga kontor kus ma olen, on Raplas. Raplas on 30/10 nett. Päris lõbus on suuri projekte liigutada
Edit: salvestust vaadates suudab Steam ikka hakkima ajada pildi (heli jääb jooksma). Ka siis võib asi selles olla, et salvestus on mingi teine tehnoloogi?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
25.01.2020 17:29:12
|
|
|
| olafsand, jah, salvestus on teine tehnoloogia.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.01.2020 18:00:12
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Tomorrow, jutt võib ju õige olla aga kui palju sa selle eest oleksid nõus maksma? |
No väljakäidud 200€ oleks norm. Eriti arvestades, et seda 24/7 ei jooksuta.
| londiste kirjutas: |
| telia 1gbit on täna 99€/kuus ja kiiruste suurenedes seal hind ka suureneb. ehk siis 10gbit oleks 1000€+ kuutasu. |
Hind ei suurene lineaarselt. Jah 10G 1000+€ eest on kindlasti olemas aga see on firmadele koos 24/7 toega mis muudabki selle nii kalliks. Tavakasutajale pole seda tuge vaja ja seega on ka hind madalam.
| tsitaat: |
kiirus kuni 10 Mbit/s / 10 Mbit/s 16,00 €/kuu
kiirus kuni 50 Mbit/s / 50 Mbit/s 22,00 €/kuu
kiirus kuni 100 Mbit/s / 100 Mbit/s 25,00 €/kuu
kiirus kuni 300 Mbit/s / 300 Mbit/s 33,00 €/kuu
kiirus kuni 500 Mbit/s / 500 Mbit/s 42,00 €/kuu
kiirus kuni 1 Gbit/s / 1 Gbit/s 99,00 €/kuu |
Nagu sa hinnakirja väljavõttest ise näed pole hetkelgi kiirusekasv hinnakasvuga lineaarne. Seega sinu lihtne korrutis 1Gx99€x10=1000€ on lihtsalt vale.
| londiste kirjutas: |
| sinna otsa 10gbit ruutima/nattima võimeline seade, mis mõistliku kvaliteediga peaks ka sinna 1000+ minema. sisevõrgu 10gbit seadmed sinna otsa. |
Lol 1000+ 10G seadme võid sa serveriruumi jaoks osta. Reaalselt saab hulga odavamalt kodukasutajale sobiva seadme. Mis sisevõrgu seadmed? Ma ei ürita mingit ülikiiret sisevõrku ehitada.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
25.01.2020 18:09:23
|
|
|
Telia saaks iga kuu 398eur miinus km ja peaks looma üle eesti võimekuse igalepoole kus optika on, et saaks kasutada 10g.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
25.01.2020 18:47:43
|
|
|
| 10 Mbit/s 16 EUR eest kuus on tõsiselt halb diil!
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
25.01.2020 18:50:01
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Wtf
See asi hakkab juba tahanteada valdkonda minema. |
kusjuures mõtlen sama. Enne vaatamist järjestada videod pikkuse järjekorras? Wtf?
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
25.01.2020 19:02:24
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| 10 Mbit/s 16 EUR eest kuus on tõsiselt halb diil! |
Tegelikult mitte eriti. ADSL 12/1 on 21€ seega 16€ 10/10 eest on ok. Kuigi hinnavahe 50/50-ga on nii väike, et 6€ säästmine aga 5x aeglasema kiiruse eest pole seda väärt.
| salatoimik kirjutas: |
| Enne vaatamist järjestada videod pikkuse järjekorras? Wtf? |
Loogika ju. Vaadata lühemad videod enne ära, et sessiooni taastamisel mitte taastada tervet hulka pisikesi videoid. 2560 pikslit seab omad piirid siiski kaartide hulgale. Multirow kaardid jällegi võtavad vertikaalset ruumi ära.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
190318
HV kasutaja
liitunud: 19.03.2018
|
25.01.2020 22:56:40
|
|
|
First World problem
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
25.01.2020 23:44:16
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Nagu sa hinnakirja väljavõttest ise näed pole hetkelgi kiirusekasv hinnakasvuga lineaarne. Seega sinu lihtne korrutis 1Gx99€x10=1000€ on lihtsalt vale. |
gigabiti eest maksad per ühik juba rohkem kui 500mbit eest.
ka gigabit on hinnakirjas ilmselgelt täpselt selle põhimõttega, mida keegi siin eespool ütles - juhuks kui entusiast on nõus selle eest premiumi maksma.
| Tomorrow kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
| sinna otsa 10gbit ruutima/nattima võimeline seade, mis mõistliku kvaliteediga peaks ka sinna 1000+ minema. sisevõrgu 10gbit seadmed sinna otsa. |
Lol 1000+ 10G seadme võid sa serveriruumi jaoks osta. Reaalselt saab hulga odavamalt kodukasutajale sobiva seadme. Mis sisevõrgu seadmed? Ma ei ürita mingit ülikiiret sisevõrku ehitada. |
on sul link mõnele kodukasutaja seadmele, mis 10gbit nattida oskab ja suudab? millise seadme sa ise täpselt soetaksid, oli sul mõni mõttes?
sisevõrgu osas - ühe masina jaoks 10gbit?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 25.01.2020 23:50:04, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
25.01.2020 23:49:11
|
|
|
10gbps., https://mikrotik.com/product/CCR1072-1G-8Splus
aint et mulle ei meeldi see rootiku soft. ja 10gigastes võrkudes ei ole reeglina sellist asja nagu nattimine, see on vaesemehe internet.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
25.01.2020 23:51:19
|
|
|
Oled proovinud sellest 10Gbps reaalselt läbi ajada?
See kast käib juba 3Gbps juures kummuli.
Tomorrow, need on switchid, mitte ruuterid...
Kui sul tõesti ainult üks tarbija on, siis milleks sulle sinna switch vahele?
Ja kui sul on mitu tarbijat, siis jällegi, ainult switchist sulle ei piisa.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 25.01.2020 23:54:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
25.01.2020 23:53:28
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Oled proovinud sellest 10Gbps reaalselt läbi ajada?
See kast käib juba 3Gbps juures kummuli.  |
eesti tingimustes ju selge see et mitte - selleks tuleks minna www.hea.net - meil eestis, kui sa nüüd mõned lehed tagasi lappad - on internetiga suured probleemid.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
25.01.2020 23:55:25
|
|
|
RCC, vähemalt on meil morse, millega asju liigutada...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
25.01.2020 23:56:00
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| KillFrenzy, See võimekus on suures osas kohtades olemas kus optika juba on. |
Kust selline info? Ja mida tähendab, et võimekus on olemas? Mis selle jaoks on vaja vahetada, teha et klient omale 10g tuppa saab?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.01.2020 00:00:54
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| KillFrenzy, See võimekus on suures osas kohtades olemas kus optika juba on. |
Kust selline info? Ja mida tähendab, et võimekus on olemas? Mis selle jaoks on vaja vahetada, teha et klient omale 10g tuppa saab? |
mida on selle jaoks vaja vahetada/teha, et 10 klienti omale 10gbps tuppa saaks? näiteks samas korrusmajas
RCC pakutud seade on juba peaaegu äge aga hinda tuleb ka nii 2.5k€.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
26.01.2020 00:09:44
|
|
|
sul peab olema lisaks ka selline nassvärk, mis võimaldaks andmeid kühveldada põhimõttel 1gigabait sekundis lugemist ja 800megabaiti kirjutamist, no see on tegelt ammu teostatav.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
26.01.2020 21:01:22
|
|
|
Oskate rääkida. Milles probleem on kui allalaadimine tohutult all kui üleslaadimine. Üleslaadimine ok .
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
26.01.2020 21:03:54
|
|
|
| estdata, arvuti otse onti taga sama probleemiga?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
26.01.2020 23:37:25
|
|
|
| estdata kirjutas: |
Oskate rääkida. Milles probleem on kui allalaadimine tohutult all kui üleslaadimine. Üleslaadimine ok .
 |
Mul oli sama jama 300/300 ühendusega, selgus et DG200 hakkas ära väsima. Kui rohkem kasutajaid taga oli siis kukkus download kiirus 100mbit kanti. Ruuteri vahetamine lahendas probleemi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
26.01.2020 23:50:01
|
|
|
väga veider et üleslaadimist ei mõjuta???
mõlemad ju samamoodi võrguliiklused?
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
26.01.2020 23:56:52
|
|
|
| siven kirjutas: |
väga veider et üleslaadimist ei mõjuta???
mõlemad ju samamoodi võrguliiklused? |
On üksikuid üllatusi olnud, tundub, et osa võrguseadmetest on ettearvamatud ja surevad millal tahavad.
Praktikas peaks ilmselt tehnik oma seadmed kaasa võtma ja ükshaaval testima, ONT, Ruuter, Arvuti.
estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
27.01.2020 13:59:08
|
|
|
| tsitaat: |
| estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe. |
Pilti vaadates võiks eeldada et on mingi 500/500 ühendus. Kas elu akende taga on tõesti juba selline et ligi 414Mbps traffic ei paista mitte kuskilt välja...?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
27.01.2020 14:14:03
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe. |
intenod näitavad reaalajas tarbitavat internetikiirust graafikul. kui mälu ei peta, siis vist ka konkreetset tarbijat.
aga tehnikute ja telia kvaliteedi koha pealt ma nüüd nii kindel ei oleks. olen üsna kindel, et mulle viimati tehniku visiidil pähe määritud uue ruuteri asemel oli probleemi allikas tegelikult telia poolne seade. tunnistan samas ausalt, et olen piisavalt laisk mitte teliaga sel teemal sõimlemaks.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
27.01.2020 14:52:01
|
|
|
Mul siiski mikrotik hap AC2 ruuter
Miskit nagu sega faktor siin
| londiste kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe. |
intenod näitavad reaalajas tarbitavat internetikiirust graafikul. kui mälu ei peta, siis vist ka konkreetset tarbijat.
aga tehnikute ja telia kvaliteedi koha pealt ma nüüd nii kindel ei oleks. olen üsna kindel, et mulle viimati tehniku visiidil pähe määritud uue ruuteri asemel oli probleemi allikas tegelikult telia poolne seade. tunnistan samas ausalt, et olen piisavalt laisk mitte teliaga sel teemal sõimlemaks. |
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
27.01.2020 14:57:41
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| estdata, arvuti otse onti taga sama probleemiga? |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
27.01.2020 17:01:50
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| estdata, arvuti otse onti taga sama probleemiga? |
|
ei ole , otse panna , on korras
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
27.01.2020 18:03:08
|
|
|
| Siis selge, ruuter katki.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
27.01.2020 18:28:03
|
|
|
| Siis peab tiku gurude poole pöörduma. Kuskil oli isegi teema vist. Küll tv jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
estdata
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.09.2004
|
27.01.2020 19:04:49
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Siis peab tiku gurude poole pöörduma. Kuskil oli isegi teema vist. Küll tv jaoks. |
Nuuh ma arvan et kui keegi siin vihjeks milles asi on . Ma kahtlustan et akke on tulemüüri reeglites asi .
| Reaper kirjutas: |
| Siis selge, ruuter katki. |
Ei ole katki ja ei ole mõtet niisama kommenteerima siin
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
27.01.2020 19:17:51
|
|
|
Uuenda alustuseks ruuteri soft vähemalt 6.45.7 (stable) peale. Vanemal softil oli mingi kana kitkuda tolle ARM protsessoriga, mis AC2 seadmed kasutavad . Praegu viimane 6.46.1 tegi ka midagi jälle katki, nii et kindel oleks 6.45.7.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laizk
HV kasutaja

liitunud: 23.06.2003
|
27.01.2020 19:40:47
|
|
|
| JazZ kirjutas: |
| estdata kirjutas: |
Oskate rääkida. Milles probleem on kui allalaadimine tohutult all kui üleslaadimine. Üleslaadimine ok .
 |
Mul oli sama jama 300/300 ühendusega, selgus et DG200 hakkas ära väsima. Kui rohkem kasutajaid taga oli siis kukkus download kiirus 100mbit kanti. Ruuteri vahetamine lahendas probleemi. |
ükskord öösel kui uni ära läks - testisin ning downloadi kiirus jäi siis ka uploadi kiirusele alla
önneks minu vahe pole niisuur kui sinuoma ...
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
29.01.2020 11:19:34
|
|
|
Üle mitme aja tuleb Teliale siiski ka kriitikat teha. Fiiberühendus, iseteeninduses koduühenduse kiiruse suurendamise töövoog:
a) kiirus1 -> kiirus2, alla tuleb jutt tehnikutasust 12EUR ja no ei saa aru, et saadavad siis tehniku või mitte ja kui saadavad, siis milleks? Selgus ei teeks paha.
b) töövoogu on lisatud välistav *Telia* ruuteri valimine ja kuna mitte-Telia varianti pole võimalik valida, siis polnud muud teha, kui see asi katki jätta ja nüüd on uus kiirus hallis olekus "Aktiveerimisel", mida ei oska ei ära katkestada ega edasi tegutseda. Ei ole kasutajasõbralik ja arusaadav ega ka kliendisõbralik.
EDIT: OK, uuesti üle vaadates on arusaadavam ja siiski ei topita vägisi ruuterit kaasa: "Ei soovi, mul on seade olemas". Igaljuhul ei teeks paha seal nimekirjas üks "Ultra-äge muu ruuter, mida päriselt oskan konfida ja abi ei vaja ja kasutajatoele ei virise." Tehniku mittevajaduse küsimus saab ka hiljem selgeks.
viimati muutis jaakjaak22 29.01.2020 12:21:19, muudetud 3 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
29.01.2020 11:24:22
|
|
|
| Kõne infosse. Ruuteri valikul vali suvaline inteno.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
30.01.2020 22:10:47
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Elu on nii heaks läinud, et inimesed on ära unustanud disketti hunnikuga käisid sõbra juurest mänge toomas või dialup'ga napsterist mp3 laadisid või adsl otsas torust dvdripe käristasid.
... |
Nii hea tunne tuli, et pidin ka oma naerunäo panema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.01.2020 22:29:41
|
|
|
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=88796891
mobiilsete kiirustega naaberriikidega suht ühel tasemel.
üllatav aga, et kaabliühendused järele ei tule.
Samas ei tea mida siin arvestatakse ka, kas 20M Koduinternet 4G on püsi või 4G internet ning seda kus uued optikad majas mis võimaldavad kuni Gbit aga klient on tellinud 10Mbit/s siis testi tehes tõmbab see keskmist alla?
Need kaks on eestis massiliselt levinud.
Ilmselt piisaks sellest kui optikakliendid teadlikult kaabli küljes suurimaid kiiruseid testiks, igas kuus, aasta jooksul. Enamasti kiputakse kehva wifi levi korral just kiirust kontrollima ja siis on tulemus kehv nii ehk naa.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
30.01.2020 22:35:38
|
|
|
Mis kuradi dialup, adsl!? Modemiga helistasid BBS-i ja lootsid et too üleval ning keegi midagi asjalikku ka sinna riputanud on. Doom shareware 3 floppy täit sai alla tirutud 2400bps modemi otsas ja siis kätevärinal seda mängima hakatud.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
30.01.2020 22:46:01
|
|
|
Telix v.3.21 , kuid tänasel päeval pole hajaasustuses ju sedagi.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
30.01.2020 23:04:14
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=88796891
mobiilsete kiirustega naaberriikidega suht ühel tasemel.
üllatav aga, et kaabliühendused järele ei tule.
Samas ei tea mida siin arvestatakse ka, kas 20M Koduinternet 4G on püsi või 4G internet ning seda kus uued optikad majas mis võimaldavad kuni Gbit aga klient on tellinud 10Mbit/s siis testi tehes tõmbab see keskmist alla?
Need kaks on eestis massiliselt levinud.
Ilmselt piisaks sellest kui optikakliendid teadlikult kaabli küljes suurimaid kiiruseid testiks, igas kuus, aasta jooksul. Enamasti kiputakse kehva wifi levi korral just kiirust kontrollima ja siis on tulemus kehv nii ehk naa. |
No võtame siis naabri lõunast.
https://www.tet.lv/internets/pieslegumu-veidi
Stardipakett on 200Mbit pole siis ime, et rebivad seal oma kiirustestis
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.01.2020 23:41:03
|
|
|
olc, just, nagu majanet vanasti, tellis majja adsl 8M ja müüs igale korterile 4M
igaüks eri aegadel kiirusetesti tegi, siis oligi keskmine tulemus hea.
Teine asi on leviala, kus keegi levib. Kui teha eesmärk ainult optikal levida ja suuri kiiruseid pakkuda, siis on see tõenäoliselt tiheasustuses. Sealne 200 mingis maapiirkonnas on unistus.
Aga soov oli aru saada, miks siinsed 100-500 ühendused, mida on omajagu, ei upita speedtesti tulemusi.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.01.2020 23:56:39
|
|
|
Miks peaks?
Peaks mingi piiraja peale panema ja uute ip'dega hoopis 5megaseid speedtest tegema. Saaks nimekirjas veel allapoole
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
30.01.2020 23:59:11
|
|
|
Ma vahel harva teen kui tunne on, et midagi mäda....aga harva on mäda 500/500 otsas.
Teste teevad need, kellel on pekkis nett ja see ka loogiline.
Siit ka soovitus, uppige alumist otsa ja ärge lootke tipu peale.
20/5 mobiilne koduühendus peaks oma aja ära elanud olema kui aus olla ..... jajaj, telia1 ja erilahendused....samas need tulemusid suuremas pildis ei paranda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
31.01.2020 00:13:57
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Siit ka soovitus, uppige alumist otsa ja ärge lootke tipu peale. |
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
31.01.2020 08:14:54
|
|
|
| olc kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Siit ka soovitus, uppige alumist otsa ja ärge lootke tipu peale. |
 |
Tiptop saimegi vastuse.
PS. ega siis test tegemata jää, kui aeglane pakett kasutusel on.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
31.01.2020 11:45:05
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Elu on nii heaks läinud, et inimesed on ära unustanud disketti hunnikuga käisid sõbra juurest mänge toomas või dialup'ga napsterist mp3 laadisid või adsl otsas torust dvdripe käristasid.
... |
Peale diskettide aega sai kõvakettaga sõbra juurde jalutatud. Kuni ükskord tagasi tulles ketas enam ei töötanud.
Hiljem oli eraldi transa kõvaketas, mille peale hakkasid aegamisi bad blockid tulema...
CD-kirjutaja oli liiga kallis, see tuli alles hiljem.
Modemit mul polnud (vanemad ei tahtnud, et ma erinevalt sõpradest hulle kõnearveid ei teeks, õige kah!)
| KillFrenzy kirjutas: |
Miks peaks?
Peaks mingi piiraja peale panema ja uute ip'dega hoopis 5megaseid speedtest tegema. Saaks nimekirjas veel allapoole  |
Võrgukaart konfi 10 Mbit/s peale ja olemas
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.01.2020 12:46:04
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
Miks peaks?
Peaks mingi piiraja peale panema ja uute ip'dega hoopis 5megaseid speedtest tegema. Saaks nimekirjas veel allapoole  |
Võrgukaart konfi 10 Mbit/s peale ja olemas  |
Krt, kogemata tõstsin keskmist ükspäev, katsetasin mingi ap'd ja tegin speedtesti
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
31.01.2020 13:55:31
|
|
|
Selle asja nimi on long tail. https://en.wikipedia.org/wiki/Long_tail
Kui pool Eestit vireleb umbemüüdud 4G otsas, ei tõsta keskmist paari linnasaksa gigane ühendus.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|