Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 15:49:22 vasta tsitaadiga

1 gigase ma tellin nädalavahetusteks aegajalt.

Remux versioonid filmidest on 50-100 giga tk. Kuna olen kärsitu, siis tahan nii, et panen tirima, teen õlle lahti, valan kannu, võtan kannu õue kaasa suitsule minnes ja tuppa tulles on film valmis. Sama stsenaarium kordub järgmise kinuga jne. Ning GTA5 Steamis on 85 giga. Seda ma pelan nädalavahetustel. Kuna SSD on 480 giga, millest 100-120 giga on ainult vaba, siis peale mängu lasen maha uuesti. Savegame on ju Steami pilves ja progress kaduma ei lähe. Ja ma tahan seda game samuti peale eelmainitud protseduure pelama hakata, mitte ei viitsi oodata icon_lol.gif beer_yum.gif Aga see selleks. Kuna ühendust saab ka nö 0,x päeva kaupa tellida, siis kuumakse pm ei muutu.

Teine teema mida hiljuti küsisin: kas enne Intenot võib miskit vahele panna, sain vastuseks EI. Tegelikult töötab. Mikrotik on nüüd sillana ONT ja Inteno vahel ja tänu sellele pilt ei ruuduta enam, sest Inteno järel on ka boks (varem oli Mikrotik taga) ja Inteno ise saab ikka kõige paremini pildi ja neti majandamisega hakkama.

Kindlasti tekib küsimus, et miks ONT ei ole otse Inteno taga...kaabel on ca 50m, Intenol jääb netituli punaseks. Rumal switch ONT ja 50m kaablit + Inteno vahel lepib kokku 100se kiiruse. ONT+Mikrotik+50m kaablit + Inteno saab ilusti gigase ühenduse püsti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devilman
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 15:51:01 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
KillFrenzy, Sinu loogika järgi siis progressi ei peakski toimuma? Kuna meil on kõik niipalju parem kui vanasti, siis lõpetame igasuguse innovatsiooni ära? 1G jääb igavesti sama hinnaga ja suuremaid kiiruseid ametlike pakettidena pakkuma ei hakatagi?
100% piraatlus on muidugi liialdus. Tõde on kuskil vahepeal. Seoses legaalsete alternatiivide tekkimise ja innovatsiooniga on piraatlus ise ka vähenenud. Kuigi streaming wars tõotab seda jälle tõsta.


Vaidlus ju ei käigi selle üle kas 2-10gbit kunagi tuleb või ei tule. Sa tundud vaidlevat selle üle kas seda on TÄNA eraisikul vaja. Ja kellel päriselt on VAJA, see selle ka hangib. Muideks millised paljud firmad torrentit kasutavad? Minu teada taoliste asjade liigutamiseks kasutatakse endiselt ftp-d, ka Eestis enamus.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 16:35:28 vasta tsitaadiga

devilman, küllap ftp jah. Meil on firmal serverid Tallinnas, aga kontor kus ma olen, on Raplas. Raplas on 30/10 nett. Päris lõbus on suuri projekte liigutada icon_biggrin.gif

Edit: salvestust vaadates suudab Steam ikka hakkima ajada pildi (heli jääb jooksma). Ka siis võib asi selles olla, et salvestus on mingi teine tehnoloogi?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:29:12 vasta tsitaadiga

olafsand, jah, salvestus on teine tehnoloogia.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 18:00:12 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, jutt võib ju õige olla aga kui palju sa selle eest oleksid nõus maksma?

No väljakäidud 200€ oleks norm. Eriti arvestades, et seda 24/7 ei jooksuta.
londiste kirjutas:
telia 1gbit on täna 99€/kuus ja kiiruste suurenedes seal hind ka suureneb. ehk siis 10gbit oleks 1000€+ kuutasu.

Hind ei suurene lineaarselt. Jah 10G 1000+€ eest on kindlasti olemas aga see on firmadele koos 24/7 toega mis muudabki selle nii kalliks. Tavakasutajale pole seda tuge vaja ja seega on ka hind madalam.
tsitaat:
kiirus kuni 10 Mbit/s / 10 Mbit/s 16,00 €/kuu
kiirus kuni 50 Mbit/s / 50 Mbit/s 22,00 €/kuu
kiirus kuni 100 Mbit/s / 100 Mbit/s 25,00 €/kuu
kiirus kuni 300 Mbit/s / 300 Mbit/s 33,00 €/kuu
kiirus kuni 500 Mbit/s / 500 Mbit/s 42,00 €/kuu
kiirus kuni 1 Gbit/s / 1 Gbit/s 99,00 €/kuu


Nagu sa hinnakirja väljavõttest ise näed pole hetkelgi kiirusekasv hinnakasvuga lineaarne. Seega sinu lihtne korrutis 1Gx99€x10=1000€ on lihtsalt vale.
londiste kirjutas:
sinna otsa 10gbit ruutima/nattima võimeline seade, mis mõistliku kvaliteediga peaks ka sinna 1000+ minema. sisevõrgu 10gbit seadmed sinna otsa.

Lol 1000+ 10G seadme võid sa serveriruumi jaoks osta. Reaalselt saab hulga odavamalt kodukasutajale sobiva seadme. Mis sisevõrgu seadmed? Ma ei ürita mingit ülikiiret sisevõrku ehitada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 18:09:23 vasta tsitaadiga

Telia saaks iga kuu 398eur miinus km ja peaks looma üle eesti võimekuse igalepoole kus optika on, et saaks kasutada 10g.
thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 18:44:33 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, See võimekus on suures osas kohtades olemas kus optika juba on.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 18:47:43 vasta tsitaadiga

10 Mbit/s 16 EUR eest kuus on tõsiselt halb diil!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 18:50:01 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Wtf icon_confused.gif

See asi hakkab juba tahanteada valdkonda minema.
kusjuures mõtlen sama. Enne vaatamist järjestada videod pikkuse järjekorras? Wtf?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 19:02:24 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
10 Mbit/s 16 EUR eest kuus on tõsiselt halb diil!

Tegelikult mitte eriti. ADSL 12/1 on 21€ seega 16€ 10/10 eest on ok. Kuigi hinnavahe 50/50-ga on nii väike, et 6€ säästmine aga 5x aeglasema kiiruse eest pole seda väärt.
salatoimik kirjutas:
Enne vaatamist järjestada videod pikkuse järjekorras? Wtf?

Loogika ju. Vaadata lühemad videod enne ära, et sessiooni taastamisel mitte taastada tervet hulka pisikesi videoid. 2560 pikslit seab omad piirid siiski kaartide hulgale. Multirow kaardid jällegi võtavad vertikaalset ruumi ära.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 25.01.2020 22:56:40 vasta tsitaadiga

First World problem icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:44:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Nagu sa hinnakirja väljavõttest ise näed pole hetkelgi kiirusekasv hinnakasvuga lineaarne. Seega sinu lihtne korrutis 1Gx99€x10=1000€ on lihtsalt vale.
gigabiti eest maksad per ühik juba rohkem kui 500mbit eest.
ka gigabit on hinnakirjas ilmselgelt täpselt selle põhimõttega, mida keegi siin eespool ütles - juhuks kui entusiast on nõus selle eest premiumi maksma.
Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
sinna otsa 10gbit ruutima/nattima võimeline seade, mis mõistliku kvaliteediga peaks ka sinna 1000+ minema. sisevõrgu 10gbit seadmed sinna otsa.
Lol 1000+ 10G seadme võid sa serveriruumi jaoks osta. Reaalselt saab hulga odavamalt kodukasutajale sobiva seadme. Mis sisevõrgu seadmed? Ma ei ürita mingit ülikiiret sisevõrku ehitada.
on sul link mõnele kodukasutaja seadmele, mis 10gbit nattida oskab ja suudab? millise seadme sa ise täpselt soetaksid, oli sul mõni mõttes?
sisevõrgu osas - ühe masina jaoks 10gbit? icon_eek.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 25.01.2020 23:50:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:49:11 vasta tsitaadiga

10gbps., https://mikrotik.com/product/CCR1072-1G-8Splus

aint et mulle ei meeldi see rootiku soft. ja 10gigastes võrkudes ei ole reeglina sellist asja nagu nattimine, see on vaesemehe internet.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:49:57 vasta tsitaadiga

londiste, Gigabitt on hetkel kiirem ja seega on sellele "premium" hind pandud. Nagu sa isegi näed, siis kaks 500Mbit/s linki tuleb kokku 84€ mitte 99€. Selle põhjal ei saa kuidagi väita, et 10G maksab automaatselt 1k.
https://www.anandtech.com/show/10742/asus-xg-u2008-10gbase-t-network-switch-released-249-usd
https://www.anandtech.com/show/15102/buffalo-releases-lxw10g22g4-switch-two-10-gbe-four-25-gbe-ports

Kuskil 300 kandis peaks emma-kumma saama kätte.
Ma ei liiguta kodus masinate vahel erilisi andmemahtusid ja seega pole mõtet ka 10G sisevõrku teha. Singleport NIC ja 2x10G pordiga switch/ruuter on piisav.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:51:19 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
10gbps., https://mikrotik.com/product/CCR1072-1G-8Splus

aint et mulle ei meeldi see rootiku soft. ja 10gigastes võrkudes ei ole reeglina sellist asja nagu nattimine, see on vaesemehe internet.


Oled proovinud sellest 10Gbps reaalselt läbi ajada?
See kast käib juba 3Gbps juures kummuli. icon_rolleyes.gif

Tomorrow, need on switchid, mitte ruuterid... icon_rolleyes.gif
Kui sul tõesti ainult üks tarbija on, siis milleks sulle sinna switch vahele?
Ja kui sul on mitu tarbijat, siis jällegi, ainult switchist sulle ei piisa.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 25.01.2020 23:54:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:53:28 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
RCC kirjutas:
10gbps., https://mikrotik.com/product/CCR1072-1G-8Splus

aint et mulle ei meeldi see rootiku soft. ja 10gigastes võrkudes ei ole reeglina sellist asja nagu nattimine, see on vaesemehe internet.


Oled proovinud sellest 10Gbps reaalselt läbi ajada?
See kast käib juba 3Gbps juures kummuli. icon_rolleyes.gif


eesti tingimustes ju selge see et mitte - selleks tuleks minna www.hea.net - meil eestis, kui sa nüüd mõned lehed tagasi lappad - on internetiga suured icon_biggrin.gif probleemid.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:55:25 vasta tsitaadiga

RCC, vähemalt on meil morse, millega asju liigutada... thumbs_up.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 23:56:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
KillFrenzy, See võimekus on suures osas kohtades olemas kus optika juba on.


Kust selline info? Ja mida tähendab, et võimekus on olemas? Mis selle jaoks on vaja vahetada, teha et klient omale 10g tuppa saab?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 00:00:54 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
KillFrenzy, See võimekus on suures osas kohtades olemas kus optika juba on.
Kust selline info? Ja mida tähendab, et võimekus on olemas? Mis selle jaoks on vaja vahetada, teha et klient omale 10g tuppa saab?
mida on selle jaoks vaja vahetada/teha, et 10 klienti omale 10gbps tuppa saaks? näiteks samas korrusmajas icon_smile.gif

RCC kirjutas:
10gbps., https://mikrotik.com/product/CCR1072-1G-8Splus
aint et mulle ei meeldi see rootiku soft. ja 10gigastes võrkudes ei ole reeglina sellist asja nagu nattimine, see on vaesemehe internet.
RCC pakutud seade on juba peaaegu äge aga hinda tuleb ka nii 2.5k€.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 00:09:44 vasta tsitaadiga

sul peab olema lisaks ka selline nassvärk, mis võimaldaks andmeid kühveldada põhimõttel 1gigabait sekundis lugemist ja 800megabaiti kirjutamist, no see on tegelt ammu teostatav.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 21:01:22 vasta tsitaadiga

Oskate rääkida. Milles probleem on kui allalaadimine tohutult all kui üleslaadimine. Üleslaadimine ok .

Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 21:03:54 vasta tsitaadiga

estdata, arvuti otse onti taga sama probleemiga?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 26.01.2020 23:37:25 vasta tsitaadiga

estdata kirjutas:
Oskate rääkida. Milles probleem on kui allalaadimine tohutult all kui üleslaadimine. Üleslaadimine ok .


Mul oli sama jama 300/300 ühendusega, selgus et DG200 hakkas ära väsima. Kui rohkem kasutajaid taga oli siis kukkus download kiirus 100mbit kanti. Ruuteri vahetamine lahendas probleemi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 23:50:01 vasta tsitaadiga

väga veider et üleslaadimist ei mõjuta???
mõlemad ju samamoodi võrguliiklused?
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 23:56:52 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
väga veider et üleslaadimist ei mõjuta???
mõlemad ju samamoodi võrguliiklused?


On üksikuid üllatusi olnud, tundub, et osa võrguseadmetest on ettearvamatud ja surevad millal tahavad.
Praktikas peaks ilmselt tehnik oma seadmed kaasa võtma ja ükshaaval testima, ONT, Ruuter, Arvuti.

estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 27.01.2020 13:59:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:
estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe.


Pilti vaadates võiks eeldada et on mingi 500/500 ühendus. Kas elu akende taga on tõesti juba selline et ligi 414Mbps traffic ei paista mitte kuskilt välja...?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 14:14:03 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe.
intenod näitavad reaalajas tarbitavat internetikiirust graafikul. kui mälu ei peta, siis vist ka konkreetset tarbijat.

aga tehnikute ja telia kvaliteedi koha pealt ma nüüd nii kindel ei oleks. olen üsna kindel, et mulle viimati tehniku visiidil pähe määritud uue ruuteri asemel oli probleemi allikas tegelikult telia poolne seade. tunnistan samas ausalt, et olen piisavalt laisk mitte teliaga sel teemal sõimlemaks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 14:52:01 vasta tsitaadiga

Mul siiski mikrotik hap AC2 ruuter
Miskit nagu sega faktor siin

londiste kirjutas:
indrpo kirjutas:
estdata, puhul meenutab see mulle siiski, et samal ajal miski tarbib allalaadimist. Loomulikult visuaalselt ta seda ei näe.
intenod näitavad reaalajas tarbitavat internetikiirust graafikul. kui mälu ei peta, siis vist ka konkreetset tarbijat.

aga tehnikute ja telia kvaliteedi koha pealt ma nüüd nii kindel ei oleks. olen üsna kindel, et mulle viimati tehniku visiidil pähe määritud uue ruuteri asemel oli probleemi allikas tegelikult telia poolne seade. tunnistan samas ausalt, et olen piisavalt laisk mitte teliaga sel teemal sõimlemaks.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 14:57:41 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
estdata, arvuti otse onti taga sama probleemiga?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 17:01:50 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
estdata, arvuti otse onti taga sama probleemiga?

ei ole , otse panna , on korras
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 18:03:08 vasta tsitaadiga

Siis selge, ruuter katki.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 18:28:03 vasta tsitaadiga

Siis peab tiku gurude poole pöörduma. Kuskil oli isegi teema vist. Küll tv jaoks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
estdata
Kreisi kasutaja
estdata

liitunud: 27.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 19:04:49 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Siis peab tiku gurude poole pöörduma. Kuskil oli isegi teema vist. Küll tv jaoks.

Nuuh ma arvan et kui keegi siin vihjeks milles asi on . Ma kahtlustan et akke on tulemüüri reeglites asi .

Reaper kirjutas:
Siis selge, ruuter katki.

Ei ole katki ja ei ole mõtet niisama kommenteerima siin
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 27.01.2020 19:17:51 vasta tsitaadiga

Uuenda alustuseks ruuteri soft vähemalt 6.45.7 (stable) peale. Vanemal softil oli mingi kana kitkuda tolle ARM protsessoriga, mis AC2 seadmed kasutavad icon_wink.gif . Praegu viimane 6.46.1 tegi ka midagi jälle katki, nii et kindel oleks 6.45.7.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laizk
HV kasutaja
Laizk

liitunud: 23.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2020 19:40:47 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
estdata kirjutas:
Oskate rääkida. Milles probleem on kui allalaadimine tohutult all kui üleslaadimine. Üleslaadimine ok .


Mul oli sama jama 300/300 ühendusega, selgus et DG200 hakkas ära väsima. Kui rohkem kasutajaid taga oli siis kukkus download kiirus 100mbit kanti. Ruuteri vahetamine lahendas probleemi.


ükskord öösel kui uni ära läks - testisin ning downloadi kiirus jäi siis ka uploadi kiirusele alla icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
önneks minu vahe pole niisuur kui sinuoma ... thumbs_up.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 11:19:34 vasta tsitaadiga

Üle mitme aja tuleb Teliale siiski ka kriitikat teha. Fiiberühendus, iseteeninduses koduühenduse kiiruse suurendamise töövoog:

a) kiirus1 -> kiirus2, alla tuleb jutt tehnikutasust 12EUR ja no ei saa aru, et saadavad siis tehniku või mitte ja kui saadavad, siis milleks? Selgus ei teeks paha.
b) töövoogu on lisatud välistav *Telia* ruuteri valimine ja kuna mitte-Telia varianti pole võimalik valida, siis polnud muud teha, kui see asi katki jätta ja nüüd on uus kiirus hallis olekus "Aktiveerimisel", mida ei oska ei ära katkestada ega edasi tegutseda. Ei ole kasutajasõbralik ja arusaadav ega ka kliendisõbralik.

EDIT: OK, uuesti üle vaadates on arusaadavam ja siiski ei topita vägisi ruuterit kaasa: "Ei soovi, mul on seade olemas". Igaljuhul ei teeks paha seal nimekirjas üks "Ultra-äge muu ruuter, mida päriselt oskan konfida ja abi ei vaja ja kasutajatoele ei virise." Tehniku mittevajaduse küsimus saab ka hiljem selgeks.


viimati muutis jaakjaak22 29.01.2020 12:21:19, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 11:24:22 vasta tsitaadiga

Kõne infosse. Ruuteri valikul vali suvaline inteno.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 30.01.2020 22:10:47 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:

Elu on nii heaks läinud, et inimesed on ära unustanud disketti hunnikuga käisid sõbra juurest mänge toomas või dialup'ga napsterist mp3 laadisid või adsl otsas torust dvdripe käristasid.

...icon_lol.gif

Nii hea tunne tuli, et pidin ka oma naerunäo panema.
icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 22:29:41 vasta tsitaadiga

https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=88796891

mobiilsete kiirustega naaberriikidega suht ühel tasemel.
üllatav aga, et kaabliühendused järele ei tule.

Samas ei tea mida siin arvestatakse ka, kas 20M Koduinternet 4G on püsi või 4G internet ning seda kus uued optikad majas mis võimaldavad kuni Gbit aga klient on tellinud 10Mbit/s siis testi tehes tõmbab see keskmist alla?
Need kaks on eestis massiliselt levinud.

Ilmselt piisaks sellest kui optikakliendid teadlikult kaabli küljes suurimaid kiiruseid testiks, igas kuus, aasta jooksul. Enamasti kiputakse kehva wifi levi korral just kiirust kontrollima ja siis on tulemus kehv nii ehk naa.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 22:35:38 vasta tsitaadiga

Mis kuradi dialup, adsl!? Modemiga helistasid BBS-i ja lootsid et too üleval ning keegi midagi asjalikku ka sinna riputanud on. Doom shareware 3 floppy täit sai alla tirutud 2400bps modemi otsas ja siis kätevärinal seda mängima hakatud. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 22:46:01 vasta tsitaadiga

Telix v.3.21 , kuid tänasel päeval pole hajaasustuses ju sedagi.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 23:04:14 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=88796891

mobiilsete kiirustega naaberriikidega suht ühel tasemel.
üllatav aga, et kaabliühendused järele ei tule.

Samas ei tea mida siin arvestatakse ka, kas 20M Koduinternet 4G on püsi või 4G internet ning seda kus uued optikad majas mis võimaldavad kuni Gbit aga klient on tellinud 10Mbit/s siis testi tehes tõmbab see keskmist alla?
Need kaks on eestis massiliselt levinud.

Ilmselt piisaks sellest kui optikakliendid teadlikult kaabli küljes suurimaid kiiruseid testiks, igas kuus, aasta jooksul. Enamasti kiputakse kehva wifi levi korral just kiirust kontrollima ja siis on tulemus kehv nii ehk naa.


No võtame siis naabri lõunast.
https://www.tet.lv/internets/pieslegumu-veidi

Stardipakett on 200Mbit icon_lol.gif pole siis ime, et rebivad seal oma kiirustestis
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 23:41:03 vasta tsitaadiga

olc, just, nagu majanet vanasti, tellis majja adsl 8M ja müüs igale korterile 4M
igaüks eri aegadel kiirusetesti tegi, siis oligi keskmine tulemus hea.
Teine asi on leviala, kus keegi levib. Kui teha eesmärk ainult optikal levida ja suuri kiiruseid pakkuda, siis on see tõenäoliselt tiheasustuses. Sealne 200 mingis maapiirkonnas on unistus.

Aga soov oli aru saada, miks siinsed 100-500 ühendused, mida on omajagu, ei upita speedtesti tulemusi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 23:56:39 vasta tsitaadiga

Miks peaks?

Peaks mingi piiraja peale panema ja uute ip'dega hoopis 5megaseid speedtest tegema. Saaks nimekirjas veel allapoole icon_smile.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2020 23:59:11 vasta tsitaadiga

Ma vahel harva teen kui tunne on, et midagi mäda....aga harva on mäda 500/500 otsas.
Teste teevad need, kellel on pekkis nett ja see ka loogiline.

Siit ka soovitus, uppige alumist otsa ja ärge lootke tipu peale.
20/5 mobiilne koduühendus peaks oma aja ära elanud olema kui aus olla ..... jajaj, telia1 ja erilahendused....samas need tulemusid suuremas pildis ei paranda

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2020 00:13:57 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Siit ka soovitus, uppige alumist otsa ja ärge lootke tipu peale.

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2020 08:14:54 vasta tsitaadiga

olc kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Siit ka soovitus, uppige alumist otsa ja ärge lootke tipu peale.

thumbs_up.gif


Tiptop icon_biggrin.gif saimegi vastuse.
PS. ega siis test tegemata jää, kui aeglane pakett kasutusel on.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2020 11:45:05 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:

Elu on nii heaks läinud, et inimesed on ära unustanud disketti hunnikuga käisid sõbra juurest mänge toomas või dialup'ga napsterist mp3 laadisid või adsl otsas torust dvdripe käristasid.

...icon_lol.gif


Peale diskettide aega sai kõvakettaga sõbra juurde jalutatud. Kuni ükskord tagasi tulles ketas enam ei töötanud. icon_sad.gif
Hiljem oli eraldi transa kõvaketas, mille peale hakkasid aegamisi bad blockid tulema...

CD-kirjutaja oli liiga kallis, see tuli alles hiljem.

Modemit mul polnud (vanemad ei tahtnud, et ma erinevalt sõpradest hulle kõnearveid ei teeks, õige kah!)

KillFrenzy kirjutas:
Miks peaks?

Peaks mingi piiraja peale panema ja uute ip'dega hoopis 5megaseid speedtest tegema. Saaks nimekirjas veel allapoole icon_smile.gif


Võrgukaart konfi 10 Mbit/s peale ja olemas icon_smile.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2020 12:46:04 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:

KillFrenzy kirjutas:
Miks peaks?

Peaks mingi piiraja peale panema ja uute ip'dega hoopis 5megaseid speedtest tegema. Saaks nimekirjas veel allapoole icon_smile.gif


Võrgukaart konfi 10 Mbit/s peale ja olemas icon_smile.gif


thumbs_up.gif

Krt, kogemata tõstsin keskmist ükspäev, katsetasin mingi ap'd ja tegin speedtesti icon_confused.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2020 13:55:31 vasta tsitaadiga

Selle asja nimi on long tail. https://en.wikipedia.org/wiki/Long_tail
Kui pool Eestit vireleb umbemüüdud 4G otsas, ei tõsta keskmist paari linnasaksa gigane ühendus.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 336, 337, 338 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.