|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
23.12.2019 21:14:40
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
| dohc-48v12 kirjutas: |
Noo 5-e või 10-sse oleks ehk loogiline 1-te mõttetu( lihtsam juba kaevikusse ronida) ja 0-s on rind haavleid täis
Aga jah ise vast paneks raid 5-te lihtsalt ei ole nii julge et kaotada selline kogus andmeid.
On olemas softi põhised raid-d aga kas see just sama mis raua põhised ei oska kommenteerida. |
RAID10 läheb küll pool kettamahust raisku, aga suurem töökindlus ja taastamise kiirus on paremad kui RAID5, lisaks ka jõudlus. Kohati olen 3 kettaga RAID5 teinud, sealjuures SSD'ga ilmselt jõudluse faktor ei oleks teemaks, lisaks 1 ketta turvalisus. |
sõltub kui olulised su asjad sulle on.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
24.12.2019 00:10:23
|
|
|
Oeh. Kas raid10 on töökindlam kui raid5 sõltub eelkõige sellest, kuidas sa massiivi püsti paned.
Kui sul on 6 kettaline või suurem raid10, siis sõltub asi sellest kui pikad on seal raid0 striped ja kui laiad raid1 mirrorid. Et asja võiks töökindlamaks nimetada, on tarvis, et mirrori laius oleks üle kahe.
Neljakettalise raid10 massiivi kohta me teame ette, et stripe pikkus on kaks ja mirrori laius samuti kaks. Statistiliselt on ta töökindlam kui raid5, aga praktikas pead lootma, et teine ketas mis sureb, ei ole vale ketas. Nagu laulavad tuntud muusikuid, ära improviseeri, parem organiseeri. Kui asi on väärt tegemist, on ta väärt kindla peale välja minemist.
Serveripargis on raid10 oma koha peal, sest ta annab paremat jõudlust kui raid5 või raid6, jah. Aga see jõudlus omandab tähenduse pikkade stripede ja laiade mirrorite juures, seega kasutatav kettaruum on kolmandik või veel vähem koguruumist. Mis ilmselt ei ole see mida kodukasutaja tahab.
Serveripargis töökindlus raid10 juures kedagi ei koti. Piisav töökindlus tekib ise eelpoolmainitud jõudluse kõrvalproduktina. Lisaks, hotspared on alati küljes ootamas, andmed on ilmselt dubleeritud ka teises masinas ja backupitud kolmandas. Mis reeglina kodukasutaja kohta ei kehti.
Lisaks on omaette küsimus, kas see jõudlus on kodukasutaja tingimustes kasutatav. Nimelt juhtub tihtipeale, et laisad raidikaardi inseneerid või softiraidi progejad ühe threadiga lugemist ketaste peale laiali ei jaga - serveri tingimustes loeb massiivi niivõinaa mitu threadi korraga ja pole mõtet pongestada seda erandjuhtumit. Kodukasutaja jällegi reeglina just ühe threadiga loebki. Sellest tulenevalt, kas sul mingi jõudlus olemas on, ja milline, tuleb testida, mitte pliiatsist imeda.
Lisaks, niivõrd kuivõrd me antud massiivi nasis hoiame, on see jõudlus mõttetu niivõinaa - random accessiga kodukasutaja oma nasis suurt midagi ei tee, ja järjestiklugemises piisab ühest kettast ilma raiditagi et võrgukaart umbe lükata. Serveripargi tingimustes on koormus kas samas masinas kus massiiv, või on võrgukaart veidi rohkemat kui see mis sul kodus on.
Niisiis. Backupe sul oma nasist niivõinaa pole, on ju nii. Niisiis, kui su nasis on kaks sahtlit, siis kasuta raid1. Kui rohkem, siis otsusta ära, mitme ketta üheaegne surm on sinu jaoks aksepteeritava tõenäosusega põhjus kõigist andmetest ilma jäämiseks. Kui see number on kaks, siis kasuta raid5. Kui see number on kolm, siis raid6. Ja siis kasuta ja rõõmusta maksimaalse efektiivsusega kasutatava kettaruumi üle.
Ja siis kuluta oma energia hoopis küsimusele sellest, mis juhtub siis, kui sa ise või mõni krüptoviirus sinu failid ise tuksi keerab ja nas selle tuksis asja rõõmsalt ja kuulikindlalt tallele paneb.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
25.12.2019 10:49:01
|
|
|
..ja jõuame jälle sinna tagasi, et " kui kallid sulle su andmed on". sa võid ju eelmist posti arvestades oma kiisupildid talletada. aga 7aasta raamatupidamist ühel kettal hoida on ka narr.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
25.12.2019 10:56:50
|
|
|
laurx, Just, tuleb meeles pidada sellist lauset: "raid pole backup".
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
02.01.2020 18:03:49
|
|
|
Eks nad ole ennegi trahvi saanud selle "nalja" eest aga neid see lihtsalt ei koti.
Ei usu never, et sellistel tehastel backup powerit pole
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
02.01.2020 18:27:55
|
|
|
Kuniks trahvid on "slap on the wrist" mõjukusega, siis jäävadki seda tegema.. äriplaani sisse arvestatud juba
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
02.01.2020 18:35:51
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Eks nad ole ennegi trahvi saanud selle "nalja" eest aga neid see lihtsalt ei koti.
Ei usu never, et sellistel tehastel backup powerit pole  |
Kindlasti on backup power. Kombinatsioon generaatoristest. Lokaalsest tehase kõrval asuvast elektrijaamast ja dubleeritud ülekandeliinidest mis ühendavad nad üldisesse elektrivõrku.
Seetõttu ongi äärmiselt ebausutav kogu see teema, et minutiline elektrikatkestus seiskab tootmise. Ma saaks aru kui tegu oleks looduskatastroofiga ja katkestus kestab tunde või päevi aga see praegune olukord ja eelmise aasta sarnased trikid on kõik üks BS kampaania, et hindu tõsta.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
03.01.2020 19:30:56
|
|
|
Vaatasin jah et juba 30-50€ hindadel otsas per tera. Ma ka ei taha uskuda. Ja hinnad tõsevad teistel enne kui samyongil...
PS Ons KC2000 ka väärt SSD, A2000 Kingstonilt on saast nagu iga ketas pärast seda kurikuulsat v300 või mis see oligi aastaid tagasi. KC200 tundub päris ok, ainult hind kõrgevõitu..
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A-Circus.
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.10.2002
|
04.01.2020 13:11:41
|
|
|
Aasta 2020 ja ühtegi mehhaanilist ketast enam masinas ei ole .
Hinnatõus jama, mõtlesingi et miks SSD'd natuke kallimad tundusid, kui mõni kuu tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.01.2020 13:22:31
|
|
|
4TB SSD on suht kallis veel, et mehhaanilistest loobuda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
04.01.2020 13:38:14
|
|
|
Korraliku neti olemasolul pole selle 4TB kettaga arvutis mul küll miskit teha 2tb 1tb ja 500GB ssd saavad hakkama, selle 1tb viskan ka välja varsti pole vaja seda sata otsa tolknema, m.2 on hulka meeldivam, ehk vahetab selle ühe 500GB ka 2TB vastu, või noh siis ongi 4 kokku
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.01.2020 14:09:39
|
|
|
No neljast TB jääb väheseks. Eks uude masinasse jätan kindlasti 6TB hdd sisse, mis praegu masinas (midagi füüsilist ka backupiks)
Häält see anyway ei tee
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Froggy
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2009
|
04.01.2020 14:50:58
|
|
|
| ot: |
Inimesed räägivad teradest Ma tegin just upgrade ja sai "suurem" 240gb m.2 sisse. varem oli 120gb sata. |
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.01.2020 15:21:15
|
|
|
Mnjah, mis mul öelda on - 12TB ketta initial setup on väga tüütu ja 1TB S11 Pro on mega lebo ;D
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.01.2020 19:23:29
|
|
|
mida suurem üksik ketas lendab, seda rohkematest " kiisupiltidest " ilma jääd. kui juba paar tb jagu "kiisupilte", tasub paari kaupa hoida või igaks juhks panna sellise peale, mis masina küljest lahti on ühendatud. 1 siin just niutsus, et sai mingi kräki seest krüpto.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.01.2020 22:42:43
|
|
|
Teine on 10TB, sest 8TB jäi väikseks ning 12TB oli suht sama hinnaga korraks nagu 10TB - mõtlesin siis välise juba suurema võtta.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.01.2020 23:19:03
|
|
|
Kõikidel ketastel backupid....ses suhtes pole lendamine probleem....muu shita saab vanatädilt uuesti
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
06.01.2020 09:01:59
|
|
|
Küsin targematelt. Kas turul kõige suurema mahuga 2 TB ja 7 mm ketas on Seagate-lt Barracuda näol ? Oluline on just, et HDD jämedus ei ületaks 9.5 mm, aga vaja oleks juba vähemalt 4-5 TB ...
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.01.2020 19:21:00
|
|
|
kui rahakott puuga seljas on, siis 400€ pealt algavad 4tb ssd-d, mis on pea eranditult 7mm.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.01.2020 11:28:37
|
|
|
Oli ka aeg. Just seda ma ootangi uueks OS kettaks
Väidetavalt on tulekul ka PCIe 4.0 Gen2 Optane aga vaadates praegust Optane valikut ja hindu, siis sealt midagi eriti ei oota (kuigi perf saab olema ilmselt vägev a'a Micron X100).
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
08.01.2020 17:40:32
|
|
|
| Le Inc, teoreetiliselt küll. Praktikas võid saada ka ainult 2x lugemiskiiruse kui juhtud lugema selliseid andmeid, mis sattunud stripe ühe ketta peale.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
08.01.2020 18:10:02
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Le Inc, teoreetiliselt küll. Praktikas võid saada ka ainult 2x lugemiskiiruse kui juhtud lugema selliseid andmeid, mis sattunud stripe ühe ketta peale. |
Eks ta oleneb faili suurusest ja kui suur stripe on. Ma ise olen 64 KB kasutanud. Kunagi testisin suuremaid stripe, aga kiiruse vahet väga ei täheldanud. Andmebaaside puhul soovitavad pigem 64 KB.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.01.2020 00:28:34
|
|
|
ADATA paneb SSD-de vallas hullu ikka.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.01.2020 17:00:25
|
|
|
Mis oleks mõistlik valik 50-60€ eest 256GB 2.5" SATA SSD?
Hetkel on ühes masinas sees 147GB isend ja kipub natuke ruumi puudu jääma. Samas midagi väga vinget pole sinna mõtet osta kuna masin ise on Lenovo T420 ehk tõenäoliselt ei suudaks nagunii selle vingema ressurssi ära kasutada, seega prioriteet on pigem töökindlus mitte võimalikult uhked numbrid lugemise ja kirjutamise kiiruse juures.
Eelistaks uut, aga vähekasutatud secondhand varianti ka 100% ei välista.
HinnaVaatluses on kõige odavam selline https://www.hinnavaatlus.ee/1301123/apacer-as350-panther-256gb-25-sata3-6gbs/ , aga ei oska sellest tootjast ja kettast ise midagi arvata ja enamasti pole kõige odavam kõige parem valik.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
28.01.2020 17:02:01
|
|
|
| 60 on juba 500GB ketta hind
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
28.01.2020 17:05:00
|
|
|
pots4t4j4, aga soovita midagi. Rohkem ruumi ei tee kunagi paha
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.01.2020 17:12:26
|
|
|
päris 60 eest poest 500gb ei saa. 70 alt peaks saama cruciali mx500, mis on üsna lollikindel valik. western digitali ssd pole perfi osas suurem asi aga üldiselt on ka need odavas otsas okeid.
40-50 eest samade ketaste 250gb isendid.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
29.01.2020 08:18:40
|
|
|
49.90 on kingstoni 480 ne letis targas, neid olen peoga harvesteridesse pannud.. käivad küll.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
29.01.2020 11:26:30
|
|
|
Kas SDD'lt faili kustutades rakendub TRIM samuti kohe v .... möödub mingi aeg ja rakendub TRIM siis kui arvuti vähem ressursse tarbib vms sarnast?
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.01.2020 14:05:50
|
|
|
| Longero kirjutas: |
| Kas SDD'lt faili kustutades rakendub TRIM samuti kohe v .... möödub mingi aeg ja rakendub TRIM siis kui arvuti vähem ressursse tarbib vms sarnast? |
Ära ole liialt sinisilmne - paljudel juhtudel võid sellest salapärasest Automaatsest TRIM-ist ainult und näha.
Ja edaspidi võiksid mäletada mida on ka varem kirjutatud.
Kordamine pidavat olema tarkuse ema.
1. Automaatne TRIM töötab ainult sel juhul kui SSD tunnistatakse kui SSD.
Kui tunnistatakse kui HDD siis sel juhul töötab Defragmenteerimine, mitte TRIM.
Link:
Windows seems to be defragging my SSDs
https://www.tenforums.com/performance-maintenance/147567-windows-seems-defragging-my-ssds.html
----------
2. Ja kui Windows ei suvatse teha seda salapärast Automaatset TRIM-i, siis tuleb arvutissse laadida taas igasugu moodsaid Twiikimis-programme ja siis muudkui Twiikida ja Twiikida... Vajadusel ka naabreid appi kutsudes, et siis Twiikimis-talguid läbi viia...
Link näiteks. Jutt käib enamjaolt vanematest Windowsitest kuid need programmid töötavad ka usinasti Windows 10-e all.
- ja maksavad raha...
5 Free SSD Optimizer To Boost Speed, Performance And Increase Lifespan
https://www.geckoandfly.com/24352/optimize-boost-ssd/
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2020 15:44:03
|
|
|
See on keerulisem. TRIM tähendab sisuliselt seda, et OS ütleb kettale, et vastav plokk on vaba. Seda otsustab juba ketta kontroller, millal ta füüsiliselt selle ploki ära nullib.
Ehk siis ei pruugi TRIM kohe rakenduda
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
29.01.2020 16:37:43
|
|
|
Huvitav, ei tea, kas igast tootjate utiilide "disable 8.3 filename creation" jne. on ka mõttetu?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
29.01.2020 17:48:16
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
See on keerulisem. TRIM tähendab sisuliselt seda, et OS ütleb kettale, et vastav plokk on vaba. Seda otsustab juba ketta kontroller, millal ta füüsiliselt selle ploki ära nullib.
Ehk siis ei pruugi TRIM kohe rakenduda |
Translaatori tabelis aga muudetakse vastav LBA-de vahemik kohe vabaks.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2020 18:27:59
|
|
|
Soovitage mõnda tarkvara, mis suudab teha ketta image võrgukettale.
Näiteks Macrium ja AOMEI suudavad nagu, aga mingil hetkel viskavad lusika nurka teatega cant read.... bad sector blablabla. No ei ole mul mingit bad sectorit ketta peal, usb kettale teevad ilusti image ära, aga tüütu on image usb kettale teha ja siis NASi kopeerida.
Võiks olla online ehk suuta töötavast kettast image teha.
Võiks olla tasuta, aga mõned(kümned) eurod olen nõus maksma ka, kui tasuta normaalset asja ei leia
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
29.01.2020 18:33:28
|
|
|
napoleon, mis Sul see lõpp-eesmärk on? Teha lihtsalt varundust või hiljem sealt masinaid kloonida?
Esimese ülesande tarbeks sobib imehästi Veeam Agent for Microsoft Windows (https://www.veeam.com/windows-cloud-server-backup-agent.html). Tasuta versioon võiks Sinu vajadused ilusti ära katta. Rohkemate kellade-vildede jaoks tuleb natuke rahakotti kergendada.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2020 18:58:28
|
|
|
warwas, eesmärk on varundus, AGA tahan kloonida kogu füüsilise ketta. See on siis tegevus, mida kord-paar kuus teha, failide varundamiseks on lahendus olemas, aga klooni mõte on see, et kui peaks ketas surema või midagi s[steemiga päris <piixu> minema, siis saab kogu image sama või uue ketta peale taastada ja siis backupist vahepeal muutunud failid järgi kopeerida.
Ma sealt kirjeldusest otseselt ei leidnud, et see ketta image tegemiseks oleks.
Jah, kui masinas on ainult browser ja paar muud vidinat ja seda eriti muuks ei kasutatagi kui lõustaraamatus käimiseks ja arvete maksmiseks, siis on puhas install lihtne ja valutu. Aga kui on hunnik softi masinas mis lisaks installimist ja seadistamist tahab, siis on puhas install vähemalt terve päeva töö
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
29.01.2020 19:23:18
|
|
|
syno nas? +? kui jah, siis active backup for business
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.01.2020 19:54:59
|
|
|
| renx09, synology jah, aga vist liiga lahja versioon ehk DS414. Vähemalt ei leidnud sealt sellist äppi.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
29.01.2020 20:55:23
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Jah, kui masinas on ainult browser ja paar muud vidinat ja seda eriti muuks ei kasutatagi kui lõustaraamatus käimiseks ja arvete maksmiseks, siis on puhas install lihtne ja valutu. Aga kui on hunnik softi masinas mis lisaks installimist ja seadistamist tahab, siis on puhas install vähemalt terve päeva töö |
Milleks on terve plaatsam vabavaralisi vahendeid olemas ja ka powershelliga saab nii mõndagi korda saata.
Mul ei võta ühegi oma masina puhas install ja seadistamine nullist üle tunni...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
29.01.2020 21:18:44
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
warwas, eesmärk on varundus, AGA tahan kloonida kogu füüsilise ketta. See on siis tegevus, mida kord-paar kuus teha, failide varundamiseks on lahendus olemas, aga klooni mõte on see, et kui peaks ketas surema või midagi s[steemiga päris <piixu> minema, siis saab kogu image sama või uue ketta peale taastada ja siis backupist vahepeal muutunud failid järgi kopeerida.
Ma sealt kirjeldusest otseselt ei leidnud, et see ketta image tegemiseks oleks. |
Just SEDA sellega teha saabki! Võid teha kas nö. "bare metal recovery" võimekusega koopia või kui nii palju varundada ei taha, siis saad ka kas volüümi või kataloogipõhiselt. Aga täiesti nullist üles ehitamiseks on vaja ikka seda nn. palja metalli oma.
Rakendus teeb sulle spets. recovery 'plaadi', millelt saad häda korral masina uuesti püsti tõmmata ja (uuele) kettale soovitud seisuga varunduse tagasi kirjutada.
Mul on seda kasutusel nii serverites kui tööjaamades. Niisama kogemata ära kustutatud failide taastamise kõrval on see näiteks aidanud kaduma läinud võtmega Bitlockeri "konservist" tagasi tulemisel. Või siis mingi krüptositaga pihta saanud masina taastamisel. Kuna mõlemal korral jooksis varundustöö iga päev, siis failide kadu oli ~pool päeva.
Muuhulgas olen sellega teinud ka P2V migreerimisi.
Tööpõhimõttelt on jah üsnagi sarnane Synology Active Backup for Business'ile. Kogemused on mõlemaga. Synology oma on minu jaoks veel natuke toores (just see füüsiliste masinate varundamise osa). Teades Veeam'i üsnagi eeskuulikku resümeed erinevate varunduslahenduste tegemisel, siis valiku ette panemise korral eelistaksin siiski Veeam'i.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|