Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 235, 236, 237 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.12.2019 21:14:40 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
dohc-48v12 kirjutas:
Noo 5-e või 10-sse oleks ehk loogiline 1-te mõttetu( lihtsam juba kaevikusse ronida) ja 0-s on rind haavleid täis icon_lol.gif
Aga jah ise vast paneks raid 5-te lihtsalt ei ole nii julge et kaotada selline kogus andmeid.
On olemas softi põhised raid-d aga kas see just sama mis raua põhised ei oska kommenteerida.

RAID10 läheb küll pool kettamahust raisku, aga suurem töökindlus ja taastamise kiirus on paremad kui RAID5, lisaks ka jõudlus. Kohati olen 3 kettaga RAID5 teinud, sealjuures SSD'ga ilmselt jõudluse faktor ei oleks teemaks, lisaks 1 ketta turvalisus.


sõltub kui olulised su asjad sulle on.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2019 00:10:23 vasta tsitaadiga

Oeh. Kas raid10 on töökindlam kui raid5 sõltub eelkõige sellest, kuidas sa massiivi püsti paned.
Kui sul on 6 kettaline või suurem raid10, siis sõltub asi sellest kui pikad on seal raid0 striped ja kui laiad raid1 mirrorid. Et asja võiks töökindlamaks nimetada, on tarvis, et mirrori laius oleks üle kahe.
Neljakettalise raid10 massiivi kohta me teame ette, et stripe pikkus on kaks ja mirrori laius samuti kaks. Statistiliselt on ta töökindlam kui raid5, aga praktikas pead lootma, et teine ketas mis sureb, ei ole vale ketas. Nagu laulavad tuntud muusikuid, ära improviseeri, parem organiseeri. Kui asi on väärt tegemist, on ta väärt kindla peale välja minemist.
Serveripargis on raid10 oma koha peal, sest ta annab paremat jõudlust kui raid5 või raid6, jah. Aga see jõudlus omandab tähenduse pikkade stripede ja laiade mirrorite juures, seega kasutatav kettaruum on kolmandik või veel vähem koguruumist. Mis ilmselt ei ole see mida kodukasutaja tahab.
Serveripargis töökindlus raid10 juures kedagi ei koti. Piisav töökindlus tekib ise eelpoolmainitud jõudluse kõrvalproduktina. Lisaks, hotspared on alati küljes ootamas, andmed on ilmselt dubleeritud ka teises masinas ja backupitud kolmandas. Mis reeglina kodukasutaja kohta ei kehti.
Lisaks on omaette küsimus, kas see jõudlus on kodukasutaja tingimustes kasutatav. Nimelt juhtub tihtipeale, et laisad raidikaardi inseneerid või softiraidi progejad ühe threadiga lugemist ketaste peale laiali ei jaga - serveri tingimustes loeb massiivi niivõinaa mitu threadi korraga ja pole mõtet pongestada seda erandjuhtumit. Kodukasutaja jällegi reeglina just ühe threadiga loebki. Sellest tulenevalt, kas sul mingi jõudlus olemas on, ja milline, tuleb testida, mitte pliiatsist imeda.
Lisaks, niivõrd kuivõrd me antud massiivi nasis hoiame, on see jõudlus mõttetu niivõinaa - random accessiga kodukasutaja oma nasis suurt midagi ei tee, ja järjestiklugemises piisab ühest kettast ilma raiditagi et võrgukaart umbe lükata. Serveripargi tingimustes on koormus kas samas masinas kus massiiv, või on võrgukaart veidi rohkemat kui see mis sul kodus on.
Niisiis. Backupe sul oma nasist niivõinaa pole, on ju nii. Niisiis, kui su nasis on kaks sahtlit, siis kasuta raid1. Kui rohkem, siis otsusta ära, mitme ketta üheaegne surm on sinu jaoks aksepteeritava tõenäosusega põhjus kõigist andmetest ilma jäämiseks. Kui see number on kaks, siis kasuta raid5. Kui see number on kolm, siis raid6. Ja siis kasuta ja rõõmusta maksimaalse efektiivsusega kasutatava kettaruumi üle.
Ja siis kuluta oma energia hoopis küsimusele sellest, mis juhtub siis, kui sa ise või mõni krüptoviirus sinu failid ise tuksi keerab ja nas selle tuksis asja rõõmsalt ja kuulikindlalt tallele paneb.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.12.2019 10:49:01 vasta tsitaadiga

..ja jõuame jälle sinna tagasi, et " kui kallid sulle su andmed on". sa võid ju eelmist posti arvestades oma kiisupildid talletada. aga 7aasta raamatupidamist ühel kettal hoida on ka narr.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.12.2019 10:56:50 vasta tsitaadiga

laurx, Just, tuleb meeles pidada sellist lauset: "raid pole backup".
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 17:48:54 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/262566/minute-long-power-outage-at-samsung-plant-damages-millions-worth-dram-and-nand

https://www.techpowerup.com/262571/nand-flash-prices-to-rise-up-to-40-in-2020

Hästi icon_lol.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 18:00:44 vasta tsitaadiga

Winterwind, Kartelli taktika icon_rolleyes.gif thumbs_down.gif

Naljakas on see kuidas Samsungi voolukatkestus maagiliselt mõjutab teiste tootjate hindasid ülespoole icon_lol.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 18:03:49 vasta tsitaadiga

Eks nad ole ennegi trahvi saanud selle "nalja" eest aga neid see lihtsalt ei koti.
Ei usu never, et sellistel tehastel backup powerit pole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 18:27:55 vasta tsitaadiga

Kuniks trahvid on "slap on the wrist" mõjukusega, siis jäävadki seda tegema.. äriplaani sisse arvestatud juba icon_razz.gif
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2020 18:35:51 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Eks nad ole ennegi trahvi saanud selle "nalja" eest aga neid see lihtsalt ei koti.
Ei usu never, et sellistel tehastel backup powerit pole icon_biggrin.gif

Kindlasti on backup power. Kombinatsioon generaatoristest. Lokaalsest tehase kõrval asuvast elektrijaamast ja dubleeritud ülekandeliinidest mis ühendavad nad üldisesse elektrivõrku.
Seetõttu ongi äärmiselt ebausutav kogu see teema, et minutiline elektrikatkestus seiskab tootmise. Ma saaks aru kui tegu oleks looduskatastroofiga ja katkestus kestab tunde või päevi aga see praegune olukord ja eelmise aasta sarnased trikid on kõik üks BS kampaania, et hindu tõsta.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 03.01.2020 19:30:56 vasta tsitaadiga

Vaatasin jah et juba 30-50€ hindadel otsas per tera. Ma ka ei taha uskuda. Ja hinnad tõsevad teistel enne kui samyongil...

PS Ons KC2000 ka väärt SSD, A2000 Kingstonilt on saast nagu iga ketas pärast seda kurikuulsat v300 või mis see oligi aastaid tagasi. KC200 tundub päris ok, ainult hind kõrgevõitu..
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 13:11:41 vasta tsitaadiga

Aasta 2020 ja ühtegi mehhaanilist ketast enam masinas ei ole thumbs_up.gif .
Hinnatõus jama, mõtlesingi et miks SSD'd natuke kallimad tundusid, kui mõni kuu tagasi.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 13:22:31 vasta tsitaadiga

4TB SSD on suht kallis veel, et mehhaanilistest loobuda
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 13:38:14 vasta tsitaadiga

Korraliku neti olemasolul pole selle 4TB kettaga arvutis mul küll miskit teha 2tb 1tb ja 500GB ssd saavad hakkama, selle 1tb viskan ka välja varsti pole vaja seda sata otsa tolknema, m.2 on hulka meeldivam, ehk vahetab selle ühe 500GB ka 2TB vastu, või noh siis ongi 4 kokku icon_redface.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 14:09:39 vasta tsitaadiga

No neljast TB jääb väheseks. Eks uude masinasse jätan kindlasti 6TB hdd sisse, mis praegu masinas (midagi füüsilist ka backupiks)
Häält see anyway ei tee

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Froggy
HV kasutaja
Froggy

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 14:50:58 vasta tsitaadiga

ot:
Inimesed räägivad teradest icon_biggrin.gif Ma tegin just upgrade ja sai "suurem" 240gb m.2 sisse. varem oli 120gb sata. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 15:21:15 vasta tsitaadiga

Mnjah, mis mul öelda on - 12TB ketta initial setup on väga tüütu ja 1TB S11 Pro on mega lebo ;D
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.01.2020 19:23:29 vasta tsitaadiga

mida suurem üksik ketas lendab, seda rohkematest " kiisupiltidest " ilma jääd. kui juba paar tb jagu "kiisupilte", tasub paari kaupa hoida või igaks juhks panna sellise peale, mis masina küljest lahti on ühendatud. 1 siin just niutsus, et sai mingi kräki seest krüpto.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 22:42:43 vasta tsitaadiga

Teine on 10TB, sest 8TB jäi väikseks ning 12TB oli suht sama hinnaga korraks nagu 10TB - mõtlesin siis välise juba suurema võtta.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 23:19:03 vasta tsitaadiga

Kõikidel ketastel backupid....ses suhtes pole lendamine probleem....muu shita saab vanatädilt uuesti
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 09:01:59 vasta tsitaadiga

Küsin targematelt. Kas turul kõige suurema mahuga 2 TB ja 7 mm ketas on Seagate-lt Barracuda näol ? Oluline on just, et HDD jämedus ei ületaks 9.5 mm, aga vaja oleks juba vähemalt 4-5 TB ... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 09:30:59 vasta tsitaadiga

miga, Tundub jah: https://geizhals.eu/?cat=hde7s&xf=13810_2000%7E14771_9.5

Ega sul muud valikut polegi kui see 2TB HDD või siis mitu kallimat SSD'd.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 19:21:00 vasta tsitaadiga

kui rahakott puuga seljas on, siis 400€ pealt algavad 4tb ssd-d, mis on pea eranditult 7mm.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 10:31:28 vasta tsitaadiga

CES 2020: Samsung 980 PRO PCIe 4.0 SSD Makes An Appearance
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 11:28:37 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
CES 2020: Samsung 980 PRO PCIe 4.0 SSD Makes An Appearance

Oli ka aeg. Just seda ma ootangi uueks OS kettaks icon_cool.gif thumbs_up.gif
Väidetavalt on tulekul ka PCIe 4.0 Gen2 Optane aga vaadates praegust Optane valikut ja hindu, siis sealt midagi eriti ei oota (kuigi perf saab olema ilmselt vägev a'a Micron X100).
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 17:34:58 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
Le Inc, Möh? Matemaatikat ei tunne. 3x kiirus on ikka raid10'ne puhul.

RAID 10 peaks 6 ketta korral andma teoreetiliselt 6x lugemise ja 3x kirjutamise. Kalkulaator: http://www.raid-calculator.com/default.aspx
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 17:40:32 vasta tsitaadiga

Le Inc, teoreetiliselt küll. Praktikas võid saada ka ainult 2x lugemiskiiruse kui juhtud lugema selliseid andmeid, mis sattunud stripe ühe ketta peale.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 18:10:02 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Le Inc, teoreetiliselt küll. Praktikas võid saada ka ainult 2x lugemiskiiruse kui juhtud lugema selliseid andmeid, mis sattunud stripe ühe ketta peale.

Eks ta oleneb faili suurusest ja kui suur stripe on. Ma ise olen 64 KB kasutanud. Kunagi testisin suuremaid stripe, aga kiiruse vahet väga ei täheldanud. Andmebaaside puhul soovitavad pigem 64 KB.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 20:37:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
miga kirjutas:
CES 2020: Samsung 980 PRO PCIe 4.0 SSD Makes An Appearance

Oli ka aeg. Just seda ma ootangi uueks OS kettaks icon_cool.gif thumbs_up.gif
Väidetavalt on tulekul ka PCIe 4.0 Gen2 Optane aga vaadates praegust Optane valikut ja hindu, siis sealt midagi eriti ei oota (kuigi perf saab olema ilmselt vägev a'a Micron X100).

"Veidi" kiiremad kah tulekul: 7000/6100 @ 1000000 IOPS:

ADATA Unveils a Trio of PCIe Gen 4 M.2 SSDs That Aren't Phison E16 Fare
https://www.techpowerup.com/262740/adata-unveils-a-trio-of-pcie-gen-4-m-2-ssds-that-arent-phison-e16-fare
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 00:28:34 vasta tsitaadiga

ADATA paneb SSD-de vallas hullu ikka.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2020 17:00:25 vasta tsitaadiga

Mis oleks mõistlik valik 50-60€ eest 256GB 2.5" SATA SSD?
Hetkel on ühes masinas sees 147GB isend ja kipub natuke ruumi puudu jääma. Samas midagi väga vinget pole sinna mõtet osta kuna masin ise on Lenovo T420 ehk tõenäoliselt ei suudaks nagunii selle vingema ressurssi ära kasutada, seega prioriteet on pigem töökindlus mitte võimalikult uhked numbrid lugemise ja kirjutamise kiiruse juures.
Eelistaks uut, aga vähekasutatud secondhand varianti ka 100% ei välista.

HinnaVaatluses on kõige odavam selline https://www.hinnavaatlus.ee/1301123/apacer-as350-panther-256gb-25-sata3-6gbs/ , aga ei oska sellest tootjast ja kettast ise midagi arvata ja enamasti pole kõige odavam kõige parem valik.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2020 17:02:01 vasta tsitaadiga

60 on juba 500GB ketta hind
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2020 17:05:00 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, aga soovita midagi. Rohkem ruumi ei tee kunagi paha icon_smile.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2020 17:12:26 vasta tsitaadiga

päris 60 eest poest 500gb ei saa. 70 alt peaks saama cruciali mx500, mis on üsna lollikindel valik. western digitali ssd pole perfi osas suurem asi aga üldiselt on ka need odavas otsas okeid.
40-50 eest samade ketaste 250gb isendid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.01.2020 17:18:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
pots4t4j4, aga soovita midagi. Rohkem ruumi ei tee kunagi paha icon_smile.gif


Just paigaldasin koju servusse kaks sellist https://www.hinnavaatlus.ee/784449/adata-su800-512-gb/

Oleks võtnud kaks mx500 aga sellel on teada bug unixilistega et smart näitab aiateibaid reallocated sector counti osas.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.01.2020 08:18:40 vasta tsitaadiga

49.90 on kingstoni 480 ne letis targas, neid olen peoga harvesteridesse pannud.. käivad küll.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 29.01.2020 11:26:30 vasta tsitaadiga

Kas SDD'lt faili kustutades rakendub TRIM samuti kohe v .... möödub mingi aeg ja rakendub TRIM siis kui arvuti vähem ressursse tarbib vms sarnast?
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.01.2020 14:05:50 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Kas SDD'lt faili kustutades rakendub TRIM samuti kohe v .... möödub mingi aeg ja rakendub TRIM siis kui arvuti vähem ressursse tarbib vms sarnast?

Ära ole liialt sinisilmne - paljudel juhtudel võid sellest salapärasest Automaatsest TRIM-ist ainult und näha.
Ja edaspidi võiksid mäletada mida on ka varem kirjutatud.

Kordamine pidavat olema tarkuse ema.
1. Automaatne TRIM töötab ainult sel juhul kui SSD tunnistatakse kui SSD.
Kui tunnistatakse kui HDD siis sel juhul töötab Defragmenteerimine, mitte TRIM.

Link:
Windows seems to be defragging my SSDs
https://www.tenforums.com/performance-maintenance/147567-windows-seems-defragging-my-ssds.html
----------
2. Ja kui Windows ei suvatse teha seda salapärast Automaatset TRIM-i, siis tuleb arvutissse laadida taas igasugu moodsaid Twiikimis-programme ja siis muudkui Twiikida ja Twiikida... Vajadusel ka naabreid appi kutsudes, et siis Twiikimis-talguid läbi viia... icon_biggrin.gif beer_yum.gif

Link näiteks. Jutt käib enamjaolt vanematest Windowsitest kuid need programmid töötavad ka usinasti Windows 10-e all.
- ja maksavad raha... icon_smile.gif
5 Free SSD Optimizer To Boost Speed, Performance And Increase Lifespan
https://www.geckoandfly.com/24352/optimize-boost-ssd/
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 29.01.2020 14:38:35 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Link:
Windows seems to be defragging my SSDs
https://www.tenforums.com/performance-maintenance/147567-windows-seems-defragging-my-ssds.html
Siin on paremini lahti seletatud. Trim töötab ikkagi. https://www.hanselman.com/blog/TheRealAndCompleteStoryDoesWindowsDefragmentYourSSD.aspx
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 15:44:03 vasta tsitaadiga

See on keerulisem. TRIM tähendab sisuliselt seda, et OS ütleb kettale, et vastav plokk on vaba. Seda otsustab juba ketta kontroller, millal ta füüsiliselt selle ploki ära nullib.
Ehk siis ei pruugi TRIM kohe rakenduda
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 16:37:43 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
Siin on paremini lahti seletatud. Trim töötab ikkagi. https://www.hanselman.com/blog/TheRealAndCompleteStoryDoesWindowsDefragmentYourSSD.aspx


Huvitav, ei tea, kas igast tootjate utiilide "disable 8.3 filename creation" jne. on ka mõttetu?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 29.01.2020 17:48:16 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
See on keerulisem. TRIM tähendab sisuliselt seda, et OS ütleb kettale, et vastav plokk on vaba. Seda otsustab juba ketta kontroller, millal ta füüsiliselt selle ploki ära nullib.
Ehk siis ei pruugi TRIM kohe rakenduda
Translaatori tabelis aga muudetakse vastav LBA-de vahemik kohe vabaks.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 18:27:59 vasta tsitaadiga

Soovitage mõnda tarkvara, mis suudab teha ketta image võrgukettale.
Näiteks Macrium ja AOMEI suudavad nagu, aga mingil hetkel viskavad lusika nurka teatega cant read.... bad sector blablabla. No ei ole mul mingit bad sectorit ketta peal, usb kettale teevad ilusti image ära, aga tüütu on image usb kettale teha ja siis NASi kopeerida.
Võiks olla online ehk suuta töötavast kettast image teha.
Võiks olla tasuta, aga mõned(kümned) eurod olen nõus maksma ka, kui tasuta normaalset asja ei leia
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 18:33:28 vasta tsitaadiga

napoleon, mis Sul see lõpp-eesmärk on? Teha lihtsalt varundust või hiljem sealt masinaid kloonida?
Esimese ülesande tarbeks sobib imehästi Veeam Agent for Microsoft Windows (https://www.veeam.com/windows-cloud-server-backup-agent.html). Tasuta versioon võiks Sinu vajadused ilusti ära katta. Rohkemate kellade-vildede jaoks tuleb natuke rahakotti kergendada.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 18:58:28 vasta tsitaadiga

warwas, eesmärk on varundus, AGA tahan kloonida kogu füüsilise ketta. See on siis tegevus, mida kord-paar kuus teha, failide varundamiseks on lahendus olemas, aga klooni mõte on see, et kui peaks ketas surema või midagi s[steemiga päris <piixu> minema, siis saab kogu image sama või uue ketta peale taastada ja siis backupist vahepeal muutunud failid järgi kopeerida.
Ma sealt kirjeldusest otseselt ei leidnud, et see ketta image tegemiseks oleks.

Jah, kui masinas on ainult browser ja paar muud vidinat ja seda eriti muuks ei kasutatagi kui lõustaraamatus käimiseks ja arvete maksmiseks, siis on puhas install lihtne ja valutu. Aga kui on hunnik softi masinas mis lisaks installimist ja seadistamist tahab, siis on puhas install vähemalt terve päeva töö
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 19:23:18 vasta tsitaadiga

syno nas? +? kui jah, siis active backup for business
_________________
!!
Kommentaarid: 315 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 252
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 19:54:59 vasta tsitaadiga

renx09, synology jah, aga vist liiga lahja versioon ehk DS414. Vähemalt ei leidnud sealt sellist äppi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 29.01.2020 19:58:15 vasta tsitaadiga

napoleon, Kirjade järgi peaks luubama "network drives".
Image for DOS https://www.terabyteunlimited.com/image-for-dos.htm
Image for Windows https://www.terabyteunlimited.com/image-for-windows.htm
Ma ise võtsin kogu kompoti ligi https://www.terabyteunlimited.com/bundle-info.htm
Hea on see, et tehtud backupe saab mõlemaga kasutada, nii win välise "Image for DOS" ja installitava "Image for Windows".
BootIt Bare Metal https://www.terabyteunlimited.com/bootit-bare-metal.htm koos "Image for DOS'iga" USB pulgale installida on hea kombo.
Vähemalt enne paljud kasutajad kiitsid neid backup progesi väga. Kahjuks pole netis eriti ülevaateid nende kohta võrreldes teiste tuntud progedega, aga see on samamoodi julgelt TOP 10'sse kuuluv asi.
Võimalused on suured. Suur miinus on see, et manuali puurimisest ei pääse. Pole viitsinud omalegi asja veel selgeks teha, kõik algtasemel.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.01.2020 20:53:25 vasta tsitaadiga

ma pean natuke kaegama, norton ghost(32) mis 1909 t kloonida oskab on võrguvärgist puudu. DOS buudikad, millel hulk võrgukaartide tugesid olemas on ka kenasti olemas koos serveritarkvaraga.

https://community.norton.com/en/forums/i-need-ghost-version-running-windows-10

ilmselt tuleb siin veidi puurida.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 20:55:23 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Jah, kui masinas on ainult browser ja paar muud vidinat ja seda eriti muuks ei kasutatagi kui lõustaraamatus käimiseks ja arvete maksmiseks, siis on puhas install lihtne ja valutu. Aga kui on hunnik softi masinas mis lisaks installimist ja seadistamist tahab, siis on puhas install vähemalt terve päeva töö


Milleks on terve plaatsam vabavaralisi vahendeid olemas ja ka powershelliga saab nii mõndagi korda saata.
Mul ei võta ühegi oma masina puhas install ja seadistamine nullist üle tunni...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2020 21:18:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
warwas, eesmärk on varundus, AGA tahan kloonida kogu füüsilise ketta. See on siis tegevus, mida kord-paar kuus teha, failide varundamiseks on lahendus olemas, aga klooni mõte on see, et kui peaks ketas surema või midagi s[steemiga päris <piixu> minema, siis saab kogu image sama või uue ketta peale taastada ja siis backupist vahepeal muutunud failid järgi kopeerida.
Ma sealt kirjeldusest otseselt ei leidnud, et see ketta image tegemiseks oleks.

Just SEDA sellega teha saabki! Võid teha kas nö. "bare metal recovery" võimekusega koopia või kui nii palju varundada ei taha, siis saad ka kas volüümi või kataloogipõhiselt. Aga täiesti nullist üles ehitamiseks on vaja ikka seda nn. palja metalli oma.
Rakendus teeb sulle spets. recovery 'plaadi', millelt saad häda korral masina uuesti püsti tõmmata ja (uuele) kettale soovitud seisuga varunduse tagasi kirjutada.

Mul on seda kasutusel nii serverites kui tööjaamades. Niisama kogemata ära kustutatud failide taastamise kõrval on see näiteks aidanud kaduma läinud võtmega Bitlockeri "konservist" tagasi tulemisel. Või siis mingi krüptositaga pihta saanud masina taastamisel. Kuna mõlemal korral jooksis varundustöö iga päev, siis failide kadu oli ~pool päeva.
Muuhulgas olen sellega teinud ka P2V migreerimisi.

Tööpõhimõttelt on jah üsnagi sarnane Synology Active Backup for Business'ile. Kogemused on mõlemaga. Synology oma on minu jaoks veel natuke toores (just see füüsiliste masinate varundamise osa). Teades Veeam'i üsnagi eeskuulikku resümeed erinevate varunduslahenduste tegemisel, siis valiku ette panemise korral eelistaksin siiski Veeam'i.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 235, 236, 237 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.