Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 194, 195, 196  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 27.01.2020 12:35:42 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Kas keegi oskab soovitada head ja lihtsat displaid elutuppa seinale/kapile mis võimaldaks sinna kuvada olemasolevate andurite infot, ala: välistemp, toa sisekliima, kellaaeg ja vbl midagi veel. Juhtida ei ole sealt vaja ja androidi tablet/telefon ei ole esimene soov.

Endal on Nest Hub ja HomeAssistant. Kodu saab nii kõnega kui ka ekraanilt juhtida, uksekella peale saadetakse ekraanile kaamerast pilt. Lisaks saab sinna ka muud toredat castida
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 27.01.2020 13:30:36 vasta tsitaadiga

lampisjalg kirjutas:
Hetkel on elamine tüüpilises paneelikas, kuid plaan on hakata ka uut elamut püstitama täiesti nullist.

Räägin enda kogemusest - ei pretendeeri kõige odavama või õigema lahenduse tiitlile.

Alustasin samuti korterist, sel hetkel SmartThings hubi ja enamjaolt Fibaro Dimmer (FGD-212) ehk lüliti taga asuvate moodulite pealt. Mõte oli algusest peale, et korteris katsetada ja hiljem kogutud pudinad majja ümber paigutada. Proovisin ka Ikea, Aqara jms Hiina päritoluga Wifi peal töötavaid tooteid, mis pea kõik jätsid lõpuks töökindluselt soovida. Korteris neid ka kasutasin, kuid maja puhul otsustasin täielikult Z-wave peale minna. Polnud kindlasti kõige odavam otsus, kuid majaehituse eelarve juures siiski pigem väikese osakaaluga.

Majas sai keskuseks Fibaro HC2, sest planeerimise käigus oli mõte kasutada seda ventseadme juhtimiseks üle ModBusi, mida teistel keskustel pigem ei olnud. Sidenote, et praegu siiski ModBusi ei kasuta ja juhin ventseadet üle kahe Fibaro Smart Implant kuivkontakti. Praegu otsustaks ilmselt pigem Homey või mõne muu soodsama keskuse kasuks. Samas valgustite juhtimise jätaks jätkuvalt Fibaro moodulite peale ja seda just seetõttu, et süsteem on lihtsalt arendatav-laiendatav, kuid wife acceptance factor on täiesti tavaliste (ja ilusate) lülitite tõttu ok.

Uue maja ehituse puhul vaata igaks juhuks ka kilbis asuvate automaatikate poole. Ise seda teed ei läinud, sest varasemalt kogutud seadmed oleks kasutuks muutunud ja ausalt öeldes ei omanud ise piisavalt teadmisi, et seda planeerida (või teistele selle eest maksta).

Kuna patareide vahetamine oli kindel ei, siis sensorite asukohtadesse sai üle maja veetud 8-soonelist signalisatsioonikaablit, mille otsas istuvad odavad ca 6 eurosed Hiinast tellitud liikumisandurid, ds18b20 temperatuuriandurid ja osades kohtades ka kallimad multiandurid (nt Aeotec Multisensor 6). Odavamad andurid saadavad oma signaali mööda kaablit tagasi ja kilbis koguvad need kokku hulk Fibaro Universal Binary Sensoreid. Kusjuures ühele Fibaro UBS-le saab ühendada 2 liikumis- või muud NO/NC andurit ning 4 temperatuuriandurit. Multiandurid võtavad ainult voolu ja saadavad info üle Z-wave.

Tagantjärele tarkusena oleks pidanud kogu kaablimajanduse veel täpsemalt üle mõtlema. Mõnesse kohta olen pidanud siiski kaabli tagantjärgi juurde vedama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2020 14:20:33 vasta tsitaadiga

1234567, pikalt sul kaablid jooksevad. 20-30m? 5v või 12v? Mingeid pingelangusi pole, mis segaks andurite toimetamist vms?
Endal eramu projekteerimises ning mõtlen samuti kaabeldust läbi hetkel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 27.01.2020 15:18:34 vasta tsitaadiga

-vodafone- kirjutas:
1234567, pikalt sul kaablid jooksevad. 20-30m? 5v või 12v? Mingeid pingelangusi pole, mis segaks andurite toimetamist vms?
Endal eramu projekteerimises ning mõtlen samuti kaabeldust läbi hetkel.

Pikim jooks on ~40m edasi-tagasi. Pean küll tunnistama, et ma pole seal pingelangu mõõtnud, aga 12V NC liikumisandur ja ds18b20 toimetab selle peale minu arvates laitmatult.

Olen lühema jooksu peale ka ühe rohkem ampreid nõudva 5V seadme ühendanud. Sellel sai siis 4 soont kokku pandud, 24V sisse ja enne seadet 5V peale tagasi tuldud. Ideaalis oleks sobivama kaabli vedanud, aga ei näinud seda nõudlust ette paraku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2020 01:02:19 vasta tsitaadiga

1234567 kirjutas:
Alustasin samuti korterist, sel hetkel SmartThings hubi ja enamjaolt Fibaro Dimmer (FGD-212) ehk lüliti taga asuvate moodulite pealt. Mõte oli algusest peale, et korteris katsetada ja hiljem kogutud pudinad majja ümber paigutada. Proovisin ka Ikea, Aqara jms Hiina päritoluga Wifi peal töötavaid tooteid, mis pea kõik jätsid lõpuks töökindluselt soovida.

Tekib küsimus, missugune oli wifi allikas? Mul pole küll nende hiinakatega pikka kogemust, aga anomaaliaid pole veel esinend. Sõbral Aqara pudinad paar aastat kasutuses ja 1x on patakaid vahetanud. Zigbee levi on ka päris hea võiks öelda. Mul on zigbee USB sniffer garaažis rackis ja levib ~20m raadiuses ilusti. Isegi naabermajast (lähim ~50m) võttis mingi Ikea lambi külge. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 28.01.2020 11:24:53 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
1234567 kirjutas:
Alustasin samuti korterist, sel hetkel SmartThings hubi ja enamjaolt Fibaro Dimmer (FGD-212) ehk lüliti taga asuvate moodulite pealt. Mõte oli algusest peale, et korteris katsetada ja hiljem kogutud pudinad majja ümber paigutada. Proovisin ka Ikea, Aqara jms Hiina päritoluga Wifi peal töötavaid tooteid, mis pea kõik jätsid lõpuks töökindluselt soovida.

Tekib küsimus, missugune oli wifi allikas? Mul pole küll nende hiinakatega pikka kogemust, aga anomaaliaid pole veel esinend. Sõbral Aqara pudinad paar aastat kasutuses ja 1x on patakaid vahetanud. Zigbee levi on ka päris hea võiks öelda. Mul on zigbee USB sniffer garaažis rackis ja levib ~20m raadiuses ilusti. Isegi naabermajast (lähim ~50m) võttis mingi Ikea lambi külge. icon_smile.gif

Aqara asjad on Zigbee peal, mis on levi ja töökindluse poolest igati okei, aga Aqara asjade sidumine laiemasse ökosüsteemi on päris keeruline - näiteks kütte- või ventilatsiooniseadmega ühendamine. Siin muidugi mõned keskused võivad olla võimekamad kui teised. SmartThings suutis Aqara asju kasutada küll, aga piiratud funktsionaalsusega ehk näiteks kahenupulisest lülitist suutis tuvastada vaid esimese vajutusi.

Wifi peal töötavatest asjadest sai katsetatud näiteks selliseid, millele custom firmware peale lastud. Analoogselt peaksid töötama Sonoffi seadmed Tasmota peal. Wifi kogemus oli lühidalt selline, et kuigi korteris polnud wifi levialaga ühtegi probleemi, siis seadmetel tekkis tõrkeid ikka. Maja puhul ma ei suuda normaalselt Wifi levialagi tekitada hetkel. Z-wave mesh on selles osas ikka kordades lollikindlam ja hooldusvabam.

Lisaks proovisin ka 433Mhz seadmeid üle Broadlink RM Pro. Selle peamiseks nõrkuseks jäi mu silmis seadme hetkeseisu kohta info puudumine + mingi mitte väga töökindla vaheserveri kasutus.

spezwend kirjutas:
Sõbral Aqara pudinad paar aastat kasutuses ja 1x on patakaid vahetanud.

Ma arvan, et patareide vahetamise valulävend sõltub seadmete arvust. Paari-nelja seadme patareisid 1x aastas vahetada pole kindlasti kontimurdev, aga kui seadmeid on juba 15-20 ja nende patareid tühjenevad erineva kiirusega, siis üle nädala midagi vahetada on minu meelest liig.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 28.01.2020 17:46:39 vasta tsitaadiga

Vaatan, et Tasmota käib tihti läbi ja ehk kokkupuuteid kellelgi.
Kas ja kuidas on keegi pannud Tasmota FW Google home'ga (hääljuhtimine) toimima? Hetkel osa seadmeid (Sonoff/Shelly) jätsingi sellel põhjusel originaal firmware'ga. IFTTT leian et ei ole hea lahendus (aeglane ja ei toimi alati).

Openhab või HASS'ga keegi hästi toimima saanud või variante veel?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 28.01.2020 19:13:40 vasta tsitaadiga

Node-Red ja NORA. Lisaboonuseks see, et kasutad suhtluseks MQTT’d mitte Tasmota ebaturvalist veebiliidest. Kasutan umbes pool aastat igapäevaselt. Ei ole kordagi tõrkunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2020 19:49:05 vasta tsitaadiga

1234567 kirjutas:
Aqara asjad on Zigbee peal, mis on levi ja töökindluse poolest igati okei, aga Aqara asjade sidumine laiemasse ökosüsteemi on päris keeruline - näiteks kütte- või ventilatsiooniseadmega ühendamine. Siin muidugi mõned keskused võivad olla võimekamad kui teised. SmartThings suutis Aqara asju kasutada küll, aga piiratud funktsionaalsusega ehk näiteks kahenupulisest lülitist suutis tuvastada vaid esimese vajutusi.

Aqara asjad ühilduvad väga hästi kasutades zigbee2mqtt ja hass.io ilma Aqara gateway'ta.

1234567 kirjutas:
Maja puhul ma ei suuda normaalselt Wifi levialagi tekitada hetkel.

Äkki kasutad valesti seadmeid/võtteid? Või on maja betoonist? Äkki oli ikkagi sama probleem ka korteris kuna need väiksed vidinad ei hiilga oma antennidega võrreldes läpakate ja telefonidega.

1234567 kirjutas:
Ma arvan, et patareide vahetamise valulävend sõltub seadmete arvust. Paari-nelja seadme patareisid 1x aastas vahetada pole kindlasti kontimurdev, aga kui seadmeid on juba 15-20 ja nende patareid tühjenevad erineva kiirusega, siis üle nädala midagi vahetada on minu meelest liig.

Tõsi, aga mida veel peale temp anduri võiks patareilt toita? Liikumisandurid reeglina juhtmega, sonoffid juhtmega, valgustid juhtmega, mainisid veel venti/kütet, sinna saab ka sonoffi pista + temp. andur. Ma plaanin välja(õue) panna ka Aqra anduri aga juhtmeotsa. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oskar.r
HV kasutaja
Oskar.r

liitunud: 30.06.2007




sõnum 28.01.2020 23:36:18 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
Node-Red ja NORA. Lisaboonuseks see, et kasutad suhtluseks MQTT’d mitte Tasmota ebaturvalist veebiliidest. Kasutan umbes pool aastat igapäevaselt. Ei ole kordagi tõrkunud.

Tundub huvitav asi icon_biggrin.gif
Jooksutad neid siis RPi peal? aga siin kodulehel ütleb, et:
tsitaat:
Publicly available and free of charge. If a very big number of active users is exceeded (more than 2K...) I may need to charge or block access.
link
Mhm, MQTT peaks olema ikka krüpteeritud kui internetti läheb. Aga vaatangi kas proovin seda, HASSi või openhabi siiski, viimased tunduvad natuke pikk töö, et üles seada. Esimesega ka see asi, et kehva kui maksu alla läheb, kui kord juba üles seatud icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 29.01.2020 00:19:33 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult väldiks nutikodu ehitamisel wifi seadmeid võimalikult palju. Võrreldes näiteks zwave ja zigbeega on wifi koguaeg eetris ja kui on valida, siis ma ei paneks tervet maja wifi saatjaid täis.

Teise peavaluna näen seda, kui peaks ruuterist ja wifi võrku ringi ehitama. Asjatundjal on lihtsam protsess läbi mõelda, aga kui vähegi võhikum oled võib väga kaua aega minna kõikide üksikute seadmete wifi settingute muutmine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2020 01:29:03 vasta tsitaadiga

Tasmota seadmete jaoks on hassio-l keskhalduse add-on TasmoAdmin. Samuti oleks mõistlik keskhaldus maja wifil. Aastal 2020 ma ei kujutaks ette, et panen kuskile ühe "wifiruuteri" huugama ja kõik. Oleneb muidugi maja tüübist ja suurusest. Samas on probleem ka tüüpilise magala korteril ühe purgiga stabiilse wifi leviala saavutamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 29.01.2020 04:42:22 vasta tsitaadiga

Oskar.r kirjutas:
Esimesega ka see asi, et kehva kui maksu alla läheb, kui kord juba üles seatud icon_lol.gif


Selle pärast pole mõtet muretseda. Node-Redi peale on erinevaid tasuta Google Assistant pluginaid kõvasti. (Näiteks see või see) NORA on lihtsalt see mis mulle esimesena ette jäi, kasutusele võtsin ja pole olnud põhjust vahetada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 29.01.2020 10:24:48 vasta tsitaadiga

Jääb vist nutikodu teemast veidi välja, aga oskab keegi palun äkki soovitada. Kas oleks tavalise klahvlüliti taha miskit võimalik panna, et kui tule põlema panen, siis tunni aja mõõdudes lülitatakse vool ikkagi välja? Keldris kipuvad kõik lambid koguaeg põlema ununema...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1234567
HV vaatleja

liitunud: 05.11.2003




sõnum 29.01.2020 10:27:25 vasta tsitaadiga

spezwend kirjutas:
Äkki kasutad valesti seadmeid/võtteid? Või on maja betoonist? Äkki oli ikkagi sama probleem ka korteris kuna need väiksed vidinad ei hiilga oma antennidega võrreldes läpakate ja telefonidega.

Korraliku Wifi katvuse saavutamine on kindlasti võimalik.

Mu seisukoht oli pigem, et Z-wave meshi on tavainimesele lihtsam hallata - paneb ennast sisuliselt ise püsti ja hoiab jooksvalt korras ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002




sõnum 29.01.2020 10:50:08 vasta tsitaadiga

olafsand, Sonoff Mini. Kas siis originaal firmwarega või Tasmotaga - vaba valik. Teed reegli peale, et kui sisse lülitatakse, siis X aja pärast välja tagasi. Kui keldris wifit ei ole, siis toas teed seadistuse valmis, viid keldrisse ja kruvid paika. Töötab lokaalselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.01.2020 10:57:29 vasta tsitaadiga

olafsand, muidu oleks soovitanud https://vallin.ee/toode/trepikoja-relee-elpa-047/ vastavat releed, kuid neil ongi standardina suht max. aeg 20 minutit.
Sonoff mini on lihtsaim ja mugavaim valik. thumbs_up.gif Oomipoest saad umbes 10-12€ eest.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2020 11:28:34 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Oomipoest saad umbes 10-12€ eest.

Hiinast saab poole odavamalt kui kiiret pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.01.2020 11:59:06 vasta tsitaadiga

No hiinast 5€ eest ikka ei saa, lisaks tulevad sealsed pakid juba 3 kuud. thumbs_down.gif
Siit saab soodamalt ja kiiremini https://www.indome.ee/et/a/sonoff-mini 9.99€

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2020 12:01:41 vasta tsitaadiga

Kuidas nende sonoffide jms kasutamisel kindlustus vaatab? Vajab uusehitise puhul projektis juba kajastamist?
Et kui mingi jama ja midagi kuskil maha põleb siis näe - sul oli mingi isepandud sonoff ja kindlustus kahjusid ei kata icon_idea.gif Teab keegi?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 29.01.2020 13:22:40 vasta tsitaadiga

Oh, super, tänud! Kas see võiks idee poolest toosi sisse lüliti taha ära mahtuda? 20mm ruumi seal lüliti taga ei tohiks olla, mul seike tunne. Wifi probleemi ka pole, sest lüliti asub esimesel korrusel.

spezwend, Hiinast ma ei viitsi ammu juba asju tellida. Lihtsalt ei viitsi oodata kauba saabumist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.01.2020 14:02:23 vasta tsitaadiga

Mini ise on küll mõeldud otse lüliti taha paigaldamiseks, samas lüliti taha mahtumine võib olla vanemas paigaldises või ka uuemas, kus suht pisikesed harutoosid, probleemne jah.
Eks siis tuleb vaadata, näiteks otsid selle harutoosi üles, kuhu lüliti juhtmed lähevad ja paned sinna harutoosi kõrvale veel ühe pindmise toosi ja sinna teed ühendused. Eks paigaldusel ilmneb.

Muidu võid sellele Minile originaal tarkvara peale jätta, kui jännata ei viitsi. Teed konto ja Sonoffi äpist määrad selle sobiliku väljalülitusviite ning seejärel paigaldad tolle mooduli ja unustad.
Lüliti peab wifis olema ainult siis, kui seal midagi muuta tahad või telefoniga juhtida soovid.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 29.01.2020 14:06:33 vasta tsitaadiga

jägaja, väga hea, suur tänu! Nüüd mul suund käes vähemalt. thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 29.01.2020 15:12:45 vasta tsitaadiga

Kui lüliti taga ruumi pole, pane sonoff lüliti praeguse asemele. beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.01.2020 15:34:27 vasta tsitaadiga

Lauri_s, sa mõtled seda puutetundlikut lülitit, mis tahab ka neutraaljuhet toimimiseks?


Muidugi on hea, et see sirab vastu sulle ka pimedas, küll aga ei saa seda möödaminnes töö- või talvelkindaga tööle, märjale ja niiskele käele ei reageeri jmt. hädad. Pigem ikka mehhaaniline klahviga lüliti.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 78, 79, 80 ... 194, 195, 196  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.