|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.01.2020 18:37:20
|
|
|
| Tänud, jnt Eesmärk on tõepoolest asi enda jaoks lihtne ja hooldusvaba hoida. Eeliseks erinevate pensionifondide ees näen võimalust vajadusel ikkagi raha ilma suuremate takistuteta ja piiranguteta kätte saada.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
19.01.2020 18:38:32
|
|
|
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi?
| Elpex kirjutas: |
| Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta. |
Sellist asja ei soovitaks ma oma vaenlasele ka. Piilu sisse, palju sa nende fondide eest Swed'ile maksad.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
19.01.2020 18:41:52
|
|
|
| Õnneks/kahjuks mind fondidesse investeerimine ei huvita, seetõttu pole ka täpsemalt uurinud. Tean vaid, et selline võimalus Swedis olemas.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.01.2020 18:56:20
|
|
|
| jnt kirjutas: |
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi?
|
Hmm, tundub et olen II samba reeglid omal peas ka III sambale külge pookinud. Paistab et mõistlik oleks Kasvukonto asemel LHV Indeks Plussile kolida.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
19.01.2020 19:00:14
|
|
|
raitl, .
LHV, SEB ja Tuleva teevad kõik sarnaseid aktsiaindeksfonde, väikeste erinevustega.
SEB on 100% puhas aktsiafond.
LHV on 75% aktsiad, 25% kinnisvara.
Tuleval on 75% aktsiad ja 25% võlakirjad, mis kolme aastaga sujuvalt viiakse 100% aktsiate peale. (Nagu SEB praegu kohe on)
Tasud ka natuke erinevad, aga kõik samasse auku. (Ja palju odavam kui kasvukontoga jännata)
Kokkuvõttes suurt vahet pole. Võta, mis meeldib kõige rohkem. Mulle meeldib Tuleva, kes muu hulgas kogu selle palli ka veerema pani.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
19.01.2020 21:37:45
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma. |
hea veel 5 eurosega 1 toos tikke ostes ei pea kassast tagasi saadava 4,95€ pealt tulumaksu maksma.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
20.01.2020 01:20:24
|
|
|
Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.
Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laifstaile
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
20.01.2020 19:35:07
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada? |
ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
20.01.2020 23:47:55
|
|
|
| sogar kirjutas: |
| Kristoferr kirjutas: |
| Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada? |
ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või  |
Eksid küll jah. Ainus maksuvaba on Eesti Loto võidud(sest Eesti Loto maksab ise tulumaksu su eest).
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
21.01.2020 07:32:23
|
|
|
| jnt kirjutas: |
Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.
Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks. |
Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.
Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
21.01.2020 10:20:01
|
|
|
| jnt kirjutas: |
Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud.
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.
Selline tore avastus siin jaanuaris.  |
Kuidas see laenude ühisrahastus siiani on olnud? CrowdEstate'is ja EstateGurus vaikselt mingid projektid hapnevad. Mõnel juhul isegi laenu saajad pankrotis.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fgth
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.08.2004
|
21.01.2020 11:43:58
|
|
|
| raitl kirjutas: |
Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.
Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse. |
Kas sa tahad hakata II sambast III sambasse raha üle viima, mis selle mõte on?
Kas II samba indeksfondid ei ole piisavalt atraktiivsed?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
21.01.2020 12:04:35
|
|
|
raitl, kui sul tekib rohkem sääste, kui 15% brutost/6000€ aastas, siis see ülejääk pane nt kasvukontole, et asi lihtsana hoida. Aga esimesena pumpaks ma siiski 3. samba täis.
Teine sammas ei puutu kuidagi asjasse. Kolmandast saad jupi kaupa ka välja võtta...
Betamax, kinnisvara ühisrahastuses olen paaris projektis kunagi osalenud ja need olid väga edukad. (Kõik tegid mulle 14-16% aastast tootlust) Aga kinnisvara ühisrahastus vajab reaalset mõttetööd ja analüüsi iga objekti kohta. Päris igasse suvalisse asja ka raha sisse ei laristaks.
Samas mõned feilinud projektid käivadki asja juurde. Olekski imelik, kui midagi sellist ei toimuks.
Aga täna olen ma eelkõige läbi Mintose tagasiostu garantiiga (sisuliselt võtad laenu väljastaja putka riski, mitte laenaja enda riski) eraisikute tarbimislaene rahastamas. 12% kandis annualiseeritud tootlus kõigub ja asi toimib 100% hands-off stiilis. Valid viisakamad laenu väljastajad välja, sätid automaatpakkujad paika ja edaspidi vaid kanna raha peale ja ära rohkem näpi.
NB! Kui Mintose jutuks läks, siis siin on mu soovituskood, mis peaks olema veits ägedam, kui iga "tavaline" soovituskood. Praktikas saame me mõlemad mingit vaevumõõdetavat boonust lisaraha, kui uus liituja reaalset raha sisse kannab. (Oli vist 1% sisse kantud rahast esimesel kolmel kuul. Ehk kui iga kuu kannad 100€ sisse, saame mõlemad lõpuks 3€)
https://www.mintos.com/en/l/ref/MINTOSCLUB.80NMSY
Kui ei taha soovituslinki kasutada, mine lihtsalt mintos.com lehele.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.01.2020 12:12:48
|
|
|
Kuidas see III sambasse kandmine üldse välja näeb? Teed mingi püsimakse või tuleb veel midagi allkirjastada või kannad kasvõi kohe see 6000 sinna üle?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
21.01.2020 12:16:55
|
|
|
| fgth, mõte on selles et II samba puhul on raha liigutamine keerukam. Välja võtta saad ainult kogu täiega, siis uuesti liituda saad 10a pärast, teist korda välja võtta (ikka kogu täiega) saad omakorda 10a peale uuesti liitumist, jne. Elus võib kõike ette tulla ja ma eelistan et kui midagi juhtub, siis on mul valikuvariante.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
21.01.2020 12:18:43
|
|
|
Sold OUT, teed "sooviavalduse" suvalises netipangas või tuleva lehel ära (igalt poolt saab kõiki valikuid valida), et oleks teada, mis fondi su raha minema hakkab ja seejärel võid täiesti tavalise pangaülekande teha, kasvõi ühekorraga terve aasta eest. Järgneval aastal tuludeklarit täidad, saad TM'i tagasi sellest kantud rahast.
raitl, aa, sa räägid 2. samba lõpetamisest endal. Okei.
Ma jään 2. sambasse sisse - see 200% boost'i, mis tuleb sotsmaksu arvelt, on piisavalt magus. Lisaks, esimest sammast tehakse aina "võrdsemaks ja võrdsemaks", ehk lõpuks ei looda ma sealt midagi asjalikku saada. Kui on võimalik nüüd osa sotsmaksust enda isiklikuks fondirahaks keerata, siis ma seda ka teen.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.01.2020 15:29:30
|
|
|
Paneks kah siia märgi maha...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
25.01.2020 17:21:36
|
|
|
Mis sel pealkirjal häda on? Järjepidevus on üks olulisemaid omadusi üldse kogu investeerimise juures...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
25.01.2020 17:33:44
|
|
|
märk.
_________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
25.01.2020 17:33:52
|
|
|
Sinu aju registreerib loogikat, aga ullikeste oma mitte.
Tegelikult kommentaaris on üpris hästi öeldud - artiklis rõhutakse lolli järjekindluse peale, mis ei ole kõige alus. Järjekindlalt näiteks Uberisse tampida oleks lihtsalt lollus.
Spoiler 
Arvestades, et praegu on investeerimismaania ja liikvel palju lolli raha, siis... mnjah.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
25.01.2020 21:16:21
|
|
|
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)
Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
25.01.2020 21:36:19
|
|
|
| Väga õige pealkiri, eks mõni teeb ennast tähtsaks lihtsalt.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fgth
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.08.2004
|
26.01.2020 12:15:30
|
|
|
| Tihtipeale tundub, et mõned ajavad segamini rahaga spekuleerimise (raha paigutamise ajastamine, turust targem olemine, loodetav kiire ja kõrge tootlus) investeerimisega (pikaajaline hajutatud pidev raha paigutamine)
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
26.01.2020 12:25:48
|
|
|
| jnt kirjutas: |
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)
Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad... |
Kõlad pisut nagu LHV müüginolgid kaubanduskeskustes, kes väidavad, et just LHV kaudu peab oma pensionifondi investeerima. Kui küsida, miks, tuleb vastuseks, et neil on ülihea tootlus võrreldes teistega. Kui selle peale küsida, et kuidas nad tulevikus samasugust tootlust suudavad garanteerida, siis on suud vett täis.
50 aastat on väga pikk aeg. Kes garanteerib, et 10-15 aasta pärast see S&P500 sellisel kujul üldse olemas on? Nagu LHV-s - USA indeksitesse investeerimine lõpetati ära ja toodi uued ning mitte nii head "asendustooted" sinna asemele. See keeras väga paljudel pikaajalise plaaniga investoritel plaanid pea peale. Kaasa arvatud minul.
https://fp.lhv.ee/news/5228736
| Killer85 kirjutas: |
| Väga õige pealkiri, eks mõni teeb ennast tähtsaks lihtsalt. |
Ma ei tee end tähtsaks. Mul kahjuks on ette tulnud taoliseid inimesi, kes on taoliste clickbait artiklite peale investeerima jooksnud ja hiljem küsinud, et miks miinuses on ega kordagi plussi pole näinud. Kui veidi selgitad tagamaid ja funktsioneerimist, siis tuleb üllatunud ilme: "A miks seal Äripäevas sellest siis ei räägitud?"
Asjale annab hagu juurde see investeerimispettus, mida ullikestele telefonitsi pähe määritakse. Ka seal on "järjepidevalt" ja "järjekindlalt" summasid üle kantud. Muidu jääd ju rongist maha.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 13:37:25
|
|
|
| Raha saab väljapetta ainult sealt kus seda on. Mul pole. Investeerimiskõnesi olen saanud küll.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004

|
26.01.2020 14:05:54
|
|
|
Betamax, oskad nimetada instrumenti, mis kindlalt järgmised 50 aastat head tootlust toob? Kõik tootlused põhinevad ajalool, kui kindlalt midagi öelda oleks võimalik, oleks ka kõik miljonärid.
Kõik tänased investeerimisotsused põhinevad minevikuandmetel ja ootusel, et tulevik liigub samas trendis, lisaks siis juude startuppe, millel ajalugu puudub, aga ootus, et sellest saab midagi.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 14:15:00
|
|
|
Investeerige endasse! Tehke sporti, õpige keeli ja töötage vähe. Maa ja kinnisvara on suht (aga suht) kindel koht kuhu oma liigne raha panna. Rahapakkidest kirst ei vääri lühikest elu. Aga eks see kõik igaühe oma valik ju.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
26.01.2020 14:32:27
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Investeerige endasse! Tehke sporti, õpige keeli ja töötage vähe. Maa ja kinnisvara on suht (aga suht) kindel koht kuhu oma liigne raha panna. Rahapakkidest kirst ei vääri lühikest elu. Aga eks see kõik igaühe oma valik ju.  |
endasse investeerida ja vähe töötada saab siis, kui on piisavalt raha, et katust peakohal oleks võimalik pidada ja võid leiva peale määrida selle vähe töötamise juures.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004

|
26.01.2020 14:38:42
|
|
|
SSD, keegi ei kahtle, et endasse tuleb investeerida (kusjuures mõned jõuavad selle mõtteni alles pensionieas). Maa ja kinnisvara on head mõtted, samas maa väärtus ei ole tavaliselt eriti kõrge kui see just heas piirkonnas pole, kinnisvara ka igikestev pole ja seda on vaja kõpitseda, üürnikega tegeleda jne.
Ehk siis, investeerid endasse, teed sporti, õpid keeli, töötad vähe, ja ühel tuisusel päeval sõidab üks roolijoodik su eluks ajaks vigaseks. Tööd enam teha ei saa, säästud sulavad, sõbrad kaovad ja siis jääb lootus, et on sul on mingi dividend kuskilt tulemas mis korraks päikese välja toob Vabandan morbiidse postituse pärast, aga isiklikult arvan, et hea oleks tagada omale mugav tagavara, millele vajadusel toetuda, kahjuks kõigil pole suurt peret ega omanimelist usaldusfondi millele toetuda kui asjad hapuks lähevad.
viimati muutis lightbluefox 26.01.2020 14:42:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 14:43:26
|
|
|
Eestis saab. Ei pea mingeid ületunde tegema. Vähem raisata ja ongi elu ilus!
| lightbluefox kirjutas: |
Ehk siis, investeerid endasse, teed sporti, õpid keeli, töötad vähe, ja ühel tuisusel päeval sõidab üks roolijoodik su eluks ajaks vigaseks. Tööd enam teha ei saa, säästud sulavad, sõbrad kaovad ja siis jääb lootus, et on sul on mingi dividend kuskilt tulemas mis korraks päikse välja toob  |
Siis ei aita ka dividendid. Jah, nii võib alati juhtuda, keegi pole selle jama suhtes kaitstud. Ise tahaks sel juhul surma, aga see pole ju valida.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
26.01.2020 15:13:04
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Siis ei aita ka dividendid. Jah, nii võib alati juhtuda, keegi pole selle jama suhtes kaitstud. Ise tahaks sel juhul surma, aga see pole ju valida.  |
Sõidad Šveitsi ja saad ka seda valida...
Aga ka see eeldab, vastava kapitali olemasolu.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
26.01.2020 15:23:34
|
|
|
See on vist küll ainult HVF fenomen, et täiesti normaalset investeerimisteemalist artiklit clickbaitiks kutsutakse.
S&P 500 teemal, tõepoolest keegi ei garanteeri.
Küll võib siin hedgemiseks mingisuguse kena summa vahele panna, et indeks “sellisel kujul” ka 10 aasta pärast edasi eksisteerib. Luban, et ei tee Scarti.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cracker
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.08.2007
|
26.01.2020 15:49:34
|
|
|
Kes nö aktsia usku pole, investeerige põllumaasse Väärtus kasvab iga aastaga + iga-aastane rent. Hooldusega eriti tegelema ei pea. Eks omad nüänsid ka põllumaa ostmisel, aga need pole väga keeruline endale selgeks teha.
Põhimõtteliselt ainult sõda viiks väärtuse alla, eurotoetuste kadumine võib ka tekitada olukorra, aga seda on väga raske ette ennustada mis siis juhtuks.
Endal hetkel eelmise aasta märtsist Kasvukonto tehtud, natukene panin algul sisse + kaardimaksete pealt läheb summa. Iseenesest hea mugav variant investeerimisega alustamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
26.01.2020 16:23:16
|
|
|
| Killer85 kirjutas: |
| See on vist küll ainult HVF fenomen, et täiesti normaalset investeerimisteemalist artiklit clickbaitiks kutsutakse. |
Ei ole. Pigem on teema selles, et siinsed tarkurid ei suuda näha seda tavakodaniku vaatenurgast. Mul on selliste inimestega kogemus reaalselt olemas. Ja kahjuks korduv.
Alustame kasvõi sellest, et pealkirjas on "Aktsiatarkus: ...". Keskmine inimene tänavalt mõtleb selle peale kohe aktsiatest, mitte indeksfondidest. Suur osa inimestest pole indeksfondi nimetust oma elus kuulnudki. Veel enam teavad, mida see endast kujutab. Kõik teavad aktsiaid ja seda, et sealt saab dividende, osta odavalt-müü kallilt jms stampteadmised.
Olgu. Korralik feil on see "kestvus ja järjepidevus". Tavaline inimene loeb sellest välja, et tao lihtsalt raha sisse ja automaagiliselt hakkab kohe kasvama. Ei hakka. On tõusud ja mõõnad, aga nendest ei räägita tihtipeale. Sama nagu siin artiklis ja jõuamegi järgmise lolluse juurde "kui ja oleks". Kui tädil oleks rattad ja sarved, oleks ta trollibuss. See jätab mulje, et kui nüüd kohe ei alusta, siis kahetsed elulõpuni ja raharong on läinud. Sealt edasi veel järgmise üleskutse juurde: "Pikaajalise investori huvides ei olegi eriti oluline kas aktsiaid (jällegi siinkohal ei räägita indeksfondidest) osta langustsükli põhjas, tõusutsükli tipus või kusagil vahepeal". Jumalauta, aktsiad ja indeksfondid on siiski erinevad asjad, aga siin kasutatakse neid termineid läbisegi. Ja jällegi soovitus - hakka kohe ostma, pole oluline, kas langeb või tõuseb. Ilma mingisuguse eelneva uurimiseta, kas ehk langus jätkub või mitte. Kas tõus jätkub või mitte.
Meie, kes me teame, kuidas internet, börs ja muud asjad töötavad, omavad peas autokorrektuuri ega märka neid detaile. Seega põhimõtteliselt on kõik õige.
Pange nüüd end suvalise jürto olukorda, kes selles valdkonnas eriti kodus pole ega oma teadmiseid. Täiesti teine teema.
Krüptoraha teema on hea näide inimeste teadmatusest ja pimedusest, kui rahamärgid silme ette tekivad. Jah, alati on ju võimalik ise edasi uurida, aga kui sellised "usaldusväärsed" allikad seda nii veenvalt serveerivad, siis milleks see vaev?
Viimased head näited on Coopi aktsiad. Lihtsalt kolleegid ja tuttavad tulevad riburada minu juurde, sest on näinud, kuidas ma lõuna ajal loen Äripäeva ja keegi kusagilt kuulis, et ma vahetasin pensionifondi ja mul on aktsiaid - must be an expert.
"Kuule, ma tahan Coopi aktsiaid osta, aga palju ma ostma peaksin ja kuidas seda teha saab?" Enamasti, kui ma küsin, et miks seda või teist osta tahetakse, siis tavaline vastus on, et kohe kallilt maha müüa või dividendid. Oh god. Kui selgitan, et ma pole küll mingi ekspert ja isiklikult ei plaani neid osta, siis üllatutakse, et igal pool soovitatakse - mingi reklaam saadeti, ajalehes kirjutati ja tuttavad kõik ostavad, mis sul siis viga? Kui selgitan ära, et tõenäosus sellega kiiresti midagi teenida või isegi pikemas perspektiivis plussi jääda on väike, tuues välja erinevad võimalikud põhjused, siis mõni isegi saab aru, aga valdav osa jääb seisukohale, et ikka ostab, sest muidu pärast kahetseb.
Meil siingi üks briljantkäsi ju ostis LHV aktsiad, sai kõrvateada ja pärast ei osanud isegi neid maha müüa...
Ma ei viitsi rohkem kirjutada. Lihtsalt sellised populaarteaduslikud üldsõnalised artiklid ajavad närvi, sest tean, kuidas need inimestele psühholoogiliselt mõjuvad.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 17:14:45
|
|
|
Betamax, Nii on.
Su kirjutise võiks lausa kuhugi salvestada.
Nii hästi tabatud ja selgitatud!
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
26.01.2020 17:23:17
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| jnt kirjutas: |
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)
Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad... |
Kõlad pisut nagu LHV müüginolgid kaubanduskeskustes, kes väidavad, et just LHV kaudu peab oma pensionifondi investeerima. Kui küsida, miks, tuleb vastuseks, et neil on ülihea tootlus võrreldes teistega. Kui selle peale küsida, et kuidas nad tulevikus samasugust tootlust suudavad garanteerida, siis on suud vett täis.
50 aastat on väga pikk aeg. Kes garanteerib, et 10-15 aasta pärast see S&P500 sellisel kujul üldse olemas on? Nagu LHV-s - USA indeksitesse investeerimine lõpetati ära ja toodi uued ning mitte nii head "asendustooted" sinna asemele. See keeras väga paljudel pikaajalise plaaniga investoritel plaanid pea peale. Kaasa arvatud minul.
https://fp.lhv.ee/news/5228736
|
Möh, mida sa seletad?
LHV müüginolgid ei paku mingit indeksfondi sulle. Selle pealt pank sind koorida ju ei saa. S&P indeksfondid pole ka kuskile kadunud.
Tasub oma nina alt ikka gramm kaugemale ka vaadata...
Nagu ma kirjutasin: "Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...".
Ma algselt seda kirjutades sinu peale küll ei mõlenud, aga...
John C. Bogle seletab muidugi neid asju paremini, kui sina, mina või mingi suvaline artikkel kuskil laiatarbe ajalehes:
https://www.amazon.com/Little-Book-Common-Sense-Investing-ebook/dp/B075Z6HSCJ
Head lugemist!
NB! Coopi käik oli ju täiesti ette näha. Rääkisin seda isegi investor Toomase õhtul, kui kutsuti arvamust avaldama. Ei tahetud muidugi mind väga uskuda, aga näed, läks pihta.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
26.01.2020 17:24:59
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| Betamax kirjutas: |
| jnt kirjutas: |
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)
Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad... |
Kõlad pisut nagu LHV müüginolgid kaubanduskeskustes, kes väidavad, et just LHV kaudu peab oma pensionifondi investeerima. Kui küsida, miks, tuleb vastuseks, et neil on ülihea tootlus võrreldes teistega. Kui selle peale küsida, et kuidas nad tulevikus samasugust tootlust suudavad garanteerida, siis on suud vett täis.
50 aastat on väga pikk aeg. Kes garanteerib, et 10-15 aasta pärast see S&P500 sellisel kujul üldse olemas on? Nagu LHV-s - USA indeksitesse investeerimine lõpetati ära ja toodi uued ning mitte nii head "asendustooted" sinna asemele. See keeras väga paljudel pikaajalise plaaniga investoritel plaanid pea peale. Kaasa arvatud minul.
https://fp.lhv.ee/news/5228736
|
Möh, mida sa seletad?
LHV müüginolgid ei paku mingit indeksfondi sulle. Selle pealt pank sind koorida ju ei saa.
Nagu ma kirjutasin: "Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...".
Ma algselt seda kirjutades sinu peale küll ei mõlenud, aga...
John C. Bogle seletab muidugi neid asju paremini, kui sina, mina või mingi suvaline artikkel kuskil laiatarbe ajalehes:
https://www.amazon.com/Little-Book-Common-Sense-Investing-ebook/dp/B075Z6HSCJ
Head lugemist! |
Stupid is who stupid does... võiksid oma passiivse tulu elevandiluutornist ka pööbli sekka sattuda mõnikord.
Sa pole vist nende müügimeestega kokku puutunud või nende müügijuttu kõrvalt kuulnud? LHV Pensionifondides on indeksfondid sees.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
26.01.2020 17:32:09
|
|
|
Betamax, heheehe, aktiivses fondis on indeksfonde sees?
Ei päriselt ka, su arusaam indeksfondist ja selle omadustest on ikka nii kaugel reaalsusest, et tõesti, PALUN loe see raamat läbi.
Ma ei kujuta ette, mis elevandiluutornist sa räägid? Kui sa selles elad, siis sa tõesti ehk ei mõista just "pööblile" kättesaadavat strateegiat, milleks on järjepidev väiksemate summade investeerimine indeksitesse...
Tegelt ka, palun laienda silmaringi. Piinlik on. (Ja ma ei ütle seda üldse halva pärast, ausalt)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 17:33:08
|
|
|
Mul on tuleva indeksfond, aga mis tegelikult tuleb, seda me ei tea.
Mind üllatab üldse usk rahasse. Miks usute mis tahes riigi raha?
Eestimaal on olnud käibel palju rahasi. Lõpuks on neist kõigist saanud "lepaleht". Ja saab ka eurost.
Ma ei ütle et peaks viimasemagi euro kuhugi niisama sirgu lööma. Aga raha kogumine suures plaanis, ei ole mu meelest tark tegevus.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
26.01.2020 17:34:29
|
|
|
SSD, ainult sinu vanaema, kes sukasäärde raha kogub, "usub rahasse". Investorid ostavad varasid, ehk sedapidi "usuvad kõige vähem" rahasse...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 17:39:29
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| SSD, ainult sinu vanaema, kes sukasäärde raha kogub, "usub rahasse". Investorid ostavad varasid, ehk sedapidi "usuvad kõige vähem" rahasse... |
Mul oli kaks vanaema. Üks kogus hoiukassasse, teine ehitas maja. See vanaema kes kogus hoiukassasse, kaotas palju. Maja aga ei kadunud kuhugi.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
26.01.2020 17:42:27
|
|
|
Mm... ma pole rääkinud aktiivsest ega passiivsest spetsiifiliselt. Kust sa selle nüüd võtsid? Rääkisin pensionifondidest üldiselt ja sellest, kuidas neid kaubanduskeskustes turundatakse.
Üritan küll võimalikult selgelt koos näidetega seda selgitada, aga vist ei õnnestu. Asi pole investeerimises kui sellises, vaid selles, kuidas seda reklaamitakse ja serveeritakse. Oletan, et sa oled teadlik, et kui sina teenid börsil kasumeid ostu-müügitehingutega, siis see tuleb väga tihti selle arvelt, et keegi kusagil tegi kahjumliku tehingu. Reaalne elu börsil. Kõik ei ole võitjad. Mõni ei saagi kunagi kasumisse. Eriti need, kes ei tea, mida nad teevad. Ja selliseid inimesi näen ma liiga tihti, mis tõttu mind häirivad sellised "tarkused", mida laiale massile serveeritakse.
See, et sina oled tark, tubli ja edukas selles valdkonnas, ei tähenda, et ülejäänud seda on.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
26.01.2020 17:49:04
|
|
|
Betamax, Rumalus on massiline. Aga mis teha? Ega suurt midagi pole teha.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
26.01.2020 18:04:33
|
|
|
Betamax, kui sa ostad-müüd, et hinnavahest teenida, siis sa ei investeeri vaid kaupled. Investeerimine on, kui ostad selleks, et olla ettevõtte omanik ja ettevõtte tootmise kaudu teenitud kasumist oma osa saada. Need on sama spektri täiesti erinevad otsad, kauplemine vs investeerimine.
Ehk näed, pidevalt räägime mööda, kusjuures, sa pidevalt räägid mingist aiaaugust, nagu mingid jobud kaubanduskeskuses, kes btw ainult aktiivseid fonde sulle müüvadki, või tood välja kauplemise puuduseid, aga nimetad seda investeerimiseks, või tood välja üksikaktsiatega põhimõtteliselt ruleti mängimise ja seeläbi väidad väikeste summadega investeerimise olevat mõttetu.
Kõik sassis nagu körtpärtlisärk, puder ja kapsad.
NB! Lollidelt võetakse nii-või-naa raha ära. Ostavad aga järgmise kairose paketi, mingi mittekaubeldava "krüpto"mündi paketi (mis enamasti pole krüptorahadega üldse seotud) vmt ja ongi raha lännu.
Kui keegi isegi Coop'iga orki läks, siis äkki vähemalt sai nüüd oma "kooliraha" tasutud ja uurib veidi nüüd, et kuidas peaks tegelt neid asju vaatama ja tegutsema, et edaspidi nii ei läheks. Üldise rahva harituse mõõdupuu järgi on seegi ju positiivne.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|