Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:37:20 vasta tsitaadiga

Tänud, jnt Eesmärk on tõepoolest asi enda jaoks lihtne ja hooldusvaba hoida. Eeliseks erinevate pensionifondide ees näen võimalust vajadusel ikkagi raha ilma suuremate takistuteta ja piiranguteta kätte saada.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:38:32 vasta tsitaadiga

raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi? icon_eek.gif

Elpex kirjutas:
Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta.

Sellist asja ei soovitaks ma oma vaenlasele ka. Piilu sisse, palju sa nende fondide eest Swed'ile maksad. icon_wink.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:41:52 vasta tsitaadiga

Õnneks/kahjuks mind fondidesse investeerimine ei huvita, seetõttu pole ka täpsemalt uurinud. Tean vaid, et selline võimalus Swedis olemas.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:56:20 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi? icon_eek.gif



Hmm, tundub et olen II samba reeglid omal peas ka III sambale külge pookinud. Paistab et mõistlik oleks Kasvukonto asemel LHV Indeks Plussile kolida.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 19:00:14 vasta tsitaadiga

raitl, thumbs_up.gif.
LHV, SEB ja Tuleva teevad kõik sarnaseid aktsiaindeksfonde, väikeste erinevustega.
SEB on 100% puhas aktsiafond.
LHV on 75% aktsiad, 25% kinnisvara.
Tuleval on 75% aktsiad ja 25% võlakirjad, mis kolme aastaga sujuvalt viiakse 100% aktsiate peale. (Nagu SEB praegu kohe on)

Tasud ka natuke erinevad, aga kõik samasse auku. (Ja palju odavam kui kasvukontoga jännata)

Kokkuvõttes suurt vahet pole. Võta, mis meeldib kõige rohkem. Mulle meeldib Tuleva, kes muu hulgas kogu selle palli ka veerema pani. icon_smile.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 19:26:46 vasta tsitaadiga

Kui oma investeeringud III sambasse tõsta, siis tasuks silma peal hoida tulumaksul. Seega kui sissemakstava summ on suurem kui 6000€ või 15% brutosissetulekust, siis ülejäänu pealt tulumaksu tagasi ei saa. Küll aga sambast välja makstes pead kogu summa pealt tulumaksu maksma.
https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/sissemaksed/maksusoodustus-sissemaksetele/

Olen õigesti aru saanud?
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 20:07:37 vasta tsitaadiga

Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 19.01.2020 21:37:45 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma.
hea veel 5 eurosega 1 toos tikke ostes ei pea kassast tagasi saadava 4,95€ pealt tulumaksu maksma.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 23:20:44 vasta tsitaadiga

Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 01:20:24 vasta tsitaadiga

Ernits kirjutas:
Kui oma investeeringud III sambasse tõsta, siis tasuks silma peal hoida tulumaksul. Seega kui sissemakstava summ on suurem kui 6000€ või 15% brutosissetulekust, siis ülejäänu pealt tulumaksu tagasi ei saa. Küll aga sambast välja makstes pead kogu summa pealt tulumaksu maksma.
https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/sissemaksed/maksusoodustus-sissemaksetele/

Olen õigesti aru saanud?


Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.

Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 19:35:07 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?


ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 23:47:55 vasta tsitaadiga

sogar kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?


ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Eksid küll jah. Ainus maksuvaba on Eesti Loto võidud(sest Eesti Loto maksab ise tulumaksu su eest).
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 07:32:23 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:

Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.

Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.


Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.

Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 10:20:01 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud. icon_smile.gif
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.

Selline tore avastus siin jaanuaris. icon_smile.gif

Kuidas see laenude ühisrahastus siiani on olnud? CrowdEstate'is ja EstateGurus vaikselt mingid projektid hapnevad. Mõnel juhul isegi laenu saajad pankrotis.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 11:43:58 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:

Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.

Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.

Kas sa tahad hakata II sambast III sambasse raha üle viima, mis selle mõte on?
Kas II samba indeksfondid ei ole piisavalt atraktiivsed?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:04:35 vasta tsitaadiga

raitl, kui sul tekib rohkem sääste, kui 15% brutost/6000€ aastas, siis see ülejääk pane nt kasvukontole, et asi lihtsana hoida. Aga esimesena pumpaks ma siiski 3. samba täis.
Teine sammas ei puutu kuidagi asjasse. Kolmandast saad jupi kaupa ka välja võtta...

Betamax, kinnisvara ühisrahastuses olen paaris projektis kunagi osalenud ja need olid väga edukad. (Kõik tegid mulle 14-16% aastast tootlust) Aga kinnisvara ühisrahastus vajab reaalset mõttetööd ja analüüsi iga objekti kohta. Päris igasse suvalisse asja ka raha sisse ei laristaks.
Samas mõned feilinud projektid käivadki asja juurde. Olekski imelik, kui midagi sellist ei toimuks.

Aga täna olen ma eelkõige läbi Mintose tagasiostu garantiiga (sisuliselt võtad laenu väljastaja putka riski, mitte laenaja enda riski) eraisikute tarbimislaene rahastamas. 12% kandis annualiseeritud tootlus kõigub ja asi toimib 100% hands-off stiilis. Valid viisakamad laenu väljastajad välja, sätid automaatpakkujad paika ja edaspidi vaid kanna raha peale ja ära rohkem näpi. icon_smile.gif

NB! Kui Mintose jutuks läks, siis siin on mu soovituskood, mis peaks olema veits ägedam, kui iga "tavaline" soovituskood. Praktikas saame me mõlemad mingit vaevumõõdetavat boonust lisaraha, kui uus liituja reaalset raha sisse kannab. (Oli vist 1% sisse kantud rahast esimesel kolmel kuul. Ehk kui iga kuu kannad 100€ sisse, saame mõlemad lõpuks 3€)
https://www.mintos.com/en/l/ref/MINTOSCLUB.80NMSY

Kui ei taha soovituslinki kasutada, mine lihtsalt mintos.com lehele. thumbs_up.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:12:48 vasta tsitaadiga

Kuidas see III sambasse kandmine üldse välja näeb? Teed mingi püsimakse või tuleb veel midagi allkirjastada või kannad kasvõi kohe see 6000 sinna üle?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:16:55 vasta tsitaadiga

fgth, mõte on selles et II samba puhul on raha liigutamine keerukam. Välja võtta saad ainult kogu täiega, siis uuesti liituda saad 10a pärast, teist korda välja võtta (ikka kogu täiega) saad omakorda 10a peale uuesti liitumist, jne. Elus võib kõike ette tulla ja ma eelistan et kui midagi juhtub, siis on mul valikuvariante.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:18:43 vasta tsitaadiga

Sold OUT, teed "sooviavalduse" suvalises netipangas või tuleva lehel ära (igalt poolt saab kõiki valikuid valida), et oleks teada, mis fondi su raha minema hakkab ja seejärel võid täiesti tavalise pangaülekande teha, kasvõi ühekorraga terve aasta eest. Järgneval aastal tuludeklarit täidad, saad TM'i tagasi sellest kantud rahast.

raitl, aa, sa räägid 2. samba lõpetamisest endal. Okei.

Ma jään 2. sambasse sisse - see 200% boost'i, mis tuleb sotsmaksu arvelt, on piisavalt magus. Lisaks, esimest sammast tehakse aina "võrdsemaks ja võrdsemaks", ehk lõpuks ei looda ma sealt midagi asjalikku saada. Kui on võimalik nüüd osa sotsmaksust enda isiklikuks fondirahaks keerata, siis ma seda ka teen. thumbs_up.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 15:29:30 vasta tsitaadiga

Paneks kah siia märgi maha... icon_smile.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:11:47 vasta tsitaadiga

Enam lollimat pealkirja ei saa vist panna: https://leht.postimees.ee/6881222/aktsiatarkus-pole-tahtis-millal-osta-peaasi-on-osta-jarjekindlalt
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:21:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Enam lollimat pealkirja ei saa vist panna: https://leht.postimees.ee/6881222/aktsiatarkus-pole-tahtis-millal-osta-peaasi-on-osta-jarjekindlalt


Mis sel pealkirjal häda on? Järjepidevus on üks olulisemaid omadusi üldse kogu investeerimise juures...

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 25.01.2020 17:33:44 vasta tsitaadiga

märk.
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:33:52 vasta tsitaadiga

Sinu aju registreerib loogikat, aga ullikeste oma mitte.
Tegelikult kommentaaris on üpris hästi öeldud - artiklis rõhutakse lolli järjekindluse peale, mis ei ole kõige alus. Järjekindlalt näiteks Uberisse tampida oleks lihtsalt lollus.
Spoiler Spoiler Spoiler

Arvestades, et praegu on investeerimismaania ja liikvel palju lolli raha, siis... mnjah.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 21:16:21 vasta tsitaadiga

Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)

Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 21:36:19 vasta tsitaadiga

Väga õige pealkiri, eks mõni teeb ennast tähtsaks lihtsalt.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 12:15:30 vasta tsitaadiga

Tihtipeale tundub, et mõned ajavad segamini rahaga spekuleerimise (raha paigutamise ajastamine, turust targem olemine, loodetav kiire ja kõrge tootlus) investeerimisega (pikaajaline hajutatud pidev raha paigutamine)
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 12:25:48 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)

Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...

Kõlad pisut nagu LHV müüginolgid kaubanduskeskustes, kes väidavad, et just LHV kaudu peab oma pensionifondi investeerima. Kui küsida, miks, tuleb vastuseks, et neil on ülihea tootlus võrreldes teistega. Kui selle peale küsida, et kuidas nad tulevikus samasugust tootlust suudavad garanteerida, siis on suud vett täis.
50 aastat on väga pikk aeg. Kes garanteerib, et 10-15 aasta pärast see S&P500 sellisel kujul üldse olemas on? Nagu LHV-s - USA indeksitesse investeerimine lõpetati ära ja toodi uued ning mitte nii head "asendustooted" sinna asemele. See keeras väga paljudel pikaajalise plaaniga investoritel plaanid pea peale. Kaasa arvatud minul.
https://fp.lhv.ee/news/5228736
Killer85 kirjutas:
Väga õige pealkiri, eks mõni teeb ennast tähtsaks lihtsalt.

Ma ei tee end tähtsaks. Mul kahjuks on ette tulnud taoliseid inimesi, kes on taoliste clickbait artiklite peale investeerima jooksnud ja hiljem küsinud, et miks miinuses on ega kordagi plussi pole näinud. Kui veidi selgitad tagamaid ja funktsioneerimist, siis tuleb üllatunud ilme: "A miks seal Äripäevas sellest siis ei räägitud?"

Asjale annab hagu juurde see investeerimispettus, mida ullikestele telefonitsi pähe määritakse. Ka seal on "järjepidevalt" ja "järjekindlalt" summasid üle kantud. Muidu jääd ju rongist maha.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 13:37:25 vasta tsitaadiga

Raha saab väljapetta ainult sealt kus seda on. Mul pole. Investeerimiskõnesi olen saanud küll.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 13:40:21 vasta tsitaadiga

Jah, ja ullikestel on praegu väga palju raha käes.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.01.2020 14:05:54 vasta tsitaadiga

Betamax, oskad nimetada instrumenti, mis kindlalt järgmised 50 aastat head tootlust toob? Kõik tootlused põhinevad ajalool, kui kindlalt midagi öelda oleks võimalik, oleks ka kõik miljonärid.
Kõik tänased investeerimisotsused põhinevad minevikuandmetel ja ootusel, et tulevik liigub samas trendis, lisaks siis juude startuppe, millel ajalugu puudub, aga ootus, et sellest saab midagi.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 14:15:00 vasta tsitaadiga

Investeerige endasse! Tehke sporti, õpige keeli ja töötage vähe. Maa ja kinnisvara on suht (aga suht) kindel koht kuhu oma liigne raha panna. Rahapakkidest kirst ei vääri lühikest elu. Aga eks see kõik igaühe oma valik ju. icon_cool.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 26.01.2020 14:32:27 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Investeerige endasse! Tehke sporti, õpige keeli ja töötage vähe. Maa ja kinnisvara on suht (aga suht) kindel koht kuhu oma liigne raha panna. Rahapakkidest kirst ei vääri lühikest elu. Aga eks see kõik igaühe oma valik ju. icon_cool.gif
endasse investeerida ja vähe töötada saab siis, kui on piisavalt raha, et katust peakohal oleks võimalik pidada ja võid leiva peale määrida selle vähe töötamise juures.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.01.2020 14:38:42 vasta tsitaadiga

SSD, keegi ei kahtle, et endasse tuleb investeerida (kusjuures mõned jõuavad selle mõtteni alles pensionieas). Maa ja kinnisvara on head mõtted, samas maa väärtus ei ole tavaliselt eriti kõrge kui see just heas piirkonnas pole, kinnisvara ka igikestev pole ja seda on vaja kõpitseda, üürnikega tegeleda jne.

Ehk siis, investeerid endasse, teed sporti, õpid keeli, töötad vähe, ja ühel tuisusel päeval sõidab üks roolijoodik su eluks ajaks vigaseks. Tööd enam teha ei saa, säästud sulavad, sõbrad kaovad ja siis jääb lootus, et on sul on mingi dividend kuskilt tulemas mis korraks päikese välja toob icon_biggrin.gif Vabandan morbiidse postituse pärast, aga isiklikult arvan, et hea oleks tagada omale mugav tagavara, millele vajadusel toetuda, kahjuks kõigil pole suurt peret ega omanimelist usaldusfondi millele toetuda kui asjad hapuks lähevad.


viimati muutis lightbluefox 26.01.2020 14:42:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 14:43:26 vasta tsitaadiga

Eestis saab. Ei pea mingeid ületunde tegema. Vähem raisata ja ongi elu ilus!
lightbluefox kirjutas:

Ehk siis, investeerid endasse, teed sporti, õpid keeli, töötad vähe, ja ühel tuisusel päeval sõidab üks roolijoodik su eluks ajaks vigaseks. Tööd enam teha ei saa, säästud sulavad, sõbrad kaovad ja siis jääb lootus, et on sul on mingi dividend kuskilt tulemas mis korraks päikse välja toob icon_biggrin.gif

Siis ei aita ka dividendid. Jah, nii võib alati juhtuda, keegi pole selle jama suhtes kaitstud. Ise tahaks sel juhul surma, aga see pole ju valida. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 15:13:04 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:

Siis ei aita ka dividendid. Jah, nii võib alati juhtuda, keegi pole selle jama suhtes kaitstud. Ise tahaks sel juhul surma, aga see pole ju valida. icon_neutral.gif


Sõidad Šveitsi ja saad ka seda valida...
Aga ka see eeldab, vastava kapitali olemasolu.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 15:23:34 vasta tsitaadiga

See on vist küll ainult HVF fenomen, et täiesti normaalset investeerimisteemalist artiklit clickbaitiks kutsutakse.

S&P 500 teemal, tõepoolest keegi ei garanteeri.
Küll võib siin hedgemiseks mingisuguse kena summa vahele panna, et indeks “sellisel kujul” ka 10 aasta pärast edasi eksisteerib. Luban, et ei tee Scarti.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cracker
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.08.2007




sõnum 26.01.2020 15:49:34 vasta tsitaadiga

Kes nö aktsia usku pole, investeerige põllumaasse thumbs_up.gif Väärtus kasvab iga aastaga + iga-aastane rent. Hooldusega eriti tegelema ei pea. Eks omad nüänsid ka põllumaa ostmisel, aga need pole väga keeruline endale selgeks teha.

Põhimõtteliselt ainult sõda viiks väärtuse alla, eurotoetuste kadumine võib ka tekitada olukorra, aga seda on väga raske ette ennustada mis siis juhtuks.

Endal hetkel eelmise aasta märtsist Kasvukonto tehtud, natukene panin algul sisse + kaardimaksete pealt läheb summa. Iseenesest hea mugav variant investeerimisega alustamiseks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 16:23:16 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:
See on vist küll ainult HVF fenomen, et täiesti normaalset investeerimisteemalist artiklit clickbaitiks kutsutakse.

Ei ole. Pigem on teema selles, et siinsed tarkurid ei suuda näha seda tavakodaniku vaatenurgast. Mul on selliste inimestega kogemus reaalselt olemas. Ja kahjuks korduv.

Alustame kasvõi sellest, et pealkirjas on "Aktsiatarkus: ...". Keskmine inimene tänavalt mõtleb selle peale kohe aktsiatest, mitte indeksfondidest. Suur osa inimestest pole indeksfondi nimetust oma elus kuulnudki. Veel enam teavad, mida see endast kujutab. Kõik teavad aktsiaid ja seda, et sealt saab dividende, osta odavalt-müü kallilt jms stampteadmised.

Olgu. Korralik feil on see "kestvus ja järjepidevus". Tavaline inimene loeb sellest välja, et tao lihtsalt raha sisse ja automaagiliselt hakkab kohe kasvama. Ei hakka. On tõusud ja mõõnad, aga nendest ei räägita tihtipeale. Sama nagu siin artiklis ja jõuamegi järgmise lolluse juurde "kui ja oleks". Kui tädil oleks rattad ja sarved, oleks ta trollibuss. See jätab mulje, et kui nüüd kohe ei alusta, siis kahetsed elulõpuni ja raharong on läinud. Sealt edasi veel järgmise üleskutse juurde: "Pikaajalise investori huvides ei olegi eriti oluline kas aktsiaid (jällegi siinkohal ei räägita indeksfondidest) osta langustsükli põhjas, tõusutsükli tipus või kusagil vahepeal". Jumalauta, aktsiad ja indeksfondid on siiski erinevad asjad, aga siin kasutatakse neid termineid läbisegi. Ja jällegi soovitus - hakka kohe ostma, pole oluline, kas langeb või tõuseb. Ilma mingisuguse eelneva uurimiseta, kas ehk langus jätkub või mitte. Kas tõus jätkub või mitte.

Meie, kes me teame, kuidas internet, börs ja muud asjad töötavad, omavad peas autokorrektuuri ega märka neid detaile. Seega põhimõtteliselt on kõik õige.
Pange nüüd end suvalise jürto olukorda, kes selles valdkonnas eriti kodus pole ega oma teadmiseid. Täiesti teine teema.

Krüptoraha teema on hea näide inimeste teadmatusest ja pimedusest, kui rahamärgid silme ette tekivad. Jah, alati on ju võimalik ise edasi uurida, aga kui sellised "usaldusväärsed" allikad seda nii veenvalt serveerivad, siis milleks see vaev?
Viimased head näited on Coopi aktsiad. Lihtsalt kolleegid ja tuttavad tulevad riburada minu juurde, sest on näinud, kuidas ma lõuna ajal loen Äripäeva ja keegi kusagilt kuulis, et ma vahetasin pensionifondi ja mul on aktsiaid - must be an expert.
"Kuule, ma tahan Coopi aktsiaid osta, aga palju ma ostma peaksin ja kuidas seda teha saab?" Enamasti, kui ma küsin, et miks seda või teist osta tahetakse, siis tavaline vastus on, et kohe kallilt maha müüa või dividendid. Oh god. Kui selgitan, et ma pole küll mingi ekspert ja isiklikult ei plaani neid osta, siis üllatutakse, et igal pool soovitatakse - mingi reklaam saadeti, ajalehes kirjutati ja tuttavad kõik ostavad, mis sul siis viga? Kui selgitan ära, et tõenäosus sellega kiiresti midagi teenida või isegi pikemas perspektiivis plussi jääda on väike, tuues välja erinevad võimalikud põhjused, siis mõni isegi saab aru, aga valdav osa jääb seisukohale, et ikka ostab, sest muidu pärast kahetseb.

Meil siingi üks briljantkäsi ju ostis LHV aktsiad, sai kõrvateada ja pärast ei osanud isegi neid maha müüa... icon_neutral.gif

Ma ei viitsi rohkem kirjutada. Lihtsalt sellised populaarteaduslikud üldsõnalised artiklid ajavad närvi, sest tean, kuidas need inimestele psühholoogiliselt mõjuvad.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:14:45 vasta tsitaadiga

Betamax, thumbs_up.gif Nii on.
Su kirjutise võiks lausa kuhugi salvestada.
Nii hästi tabatud ja selgitatud! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:23:17 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
jnt kirjutas:
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)

Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...

Kõlad pisut nagu LHV müüginolgid kaubanduskeskustes, kes väidavad, et just LHV kaudu peab oma pensionifondi investeerima. Kui küsida, miks, tuleb vastuseks, et neil on ülihea tootlus võrreldes teistega. Kui selle peale küsida, et kuidas nad tulevikus samasugust tootlust suudavad garanteerida, siis on suud vett täis.
50 aastat on väga pikk aeg. Kes garanteerib, et 10-15 aasta pärast see S&P500 sellisel kujul üldse olemas on? Nagu LHV-s - USA indeksitesse investeerimine lõpetati ära ja toodi uued ning mitte nii head "asendustooted" sinna asemele. See keeras väga paljudel pikaajalise plaaniga investoritel plaanid pea peale. Kaasa arvatud minul.
https://fp.lhv.ee/news/5228736


Möh, mida sa seletad? icon_lol.gif
LHV müüginolgid ei paku mingit indeksfondi sulle. Selle pealt pank sind koorida ju ei saa. S&P indeksfondid pole ka kuskile kadunud.
Tasub oma nina alt ikka gramm kaugemale ka vaadata...

Nagu ma kirjutasin: "Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...".
Ma algselt seda kirjutades sinu peale küll ei mõlenud, aga...

John C. Bogle seletab muidugi neid asju paremini, kui sina, mina või mingi suvaline artikkel kuskil laiatarbe ajalehes:
https://www.amazon.com/Little-Book-Common-Sense-Investing-ebook/dp/B075Z6HSCJ

Head lugemist!

NB! Coopi käik oli ju täiesti ette näha. Rääkisin seda isegi investor Toomase õhtul, kui kutsuti arvamust avaldama. Ei tahetud muidugi mind väga uskuda, aga näed, läks pihta.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:24:59 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Betamax kirjutas:
jnt kirjutas:
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)

Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...

Kõlad pisut nagu LHV müüginolgid kaubanduskeskustes, kes väidavad, et just LHV kaudu peab oma pensionifondi investeerima. Kui küsida, miks, tuleb vastuseks, et neil on ülihea tootlus võrreldes teistega. Kui selle peale küsida, et kuidas nad tulevikus samasugust tootlust suudavad garanteerida, siis on suud vett täis.
50 aastat on väga pikk aeg. Kes garanteerib, et 10-15 aasta pärast see S&P500 sellisel kujul üldse olemas on? Nagu LHV-s - USA indeksitesse investeerimine lõpetati ära ja toodi uued ning mitte nii head "asendustooted" sinna asemele. See keeras väga paljudel pikaajalise plaaniga investoritel plaanid pea peale. Kaasa arvatud minul.
https://fp.lhv.ee/news/5228736


Möh, mida sa seletad? icon_lol.gif
LHV müüginolgid ei paku mingit indeksfondi sulle. Selle pealt pank sind koorida ju ei saa.

Nagu ma kirjutasin: "Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...".
Ma algselt seda kirjutades sinu peale küll ei mõlenud, aga...

John C. Bogle seletab muidugi neid asju paremini, kui sina, mina või mingi suvaline artikkel kuskil laiatarbe ajalehes:
https://www.amazon.com/Little-Book-Common-Sense-Investing-ebook/dp/B075Z6HSCJ

Head lugemist!

Stupid is who stupid does... võiksid oma passiivse tulu elevandiluutornist ka pööbli sekka sattuda mõnikord.
Sa pole vist nende müügimeestega kokku puutunud või nende müügijuttu kõrvalt kuulnud? LHV Pensionifondides on indeksfondid sees.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:32:09 vasta tsitaadiga

Betamax, heheehe, aktiivses fondis on indeksfonde sees?
Ei päriselt ka, su arusaam indeksfondist ja selle omadustest on ikka nii kaugel reaalsusest, et tõesti, PALUN loe see raamat läbi.

Ma ei kujuta ette, mis elevandiluutornist sa räägid? Kui sa selles elad, siis sa tõesti ehk ei mõista just "pööblile" kättesaadavat strateegiat, milleks on järjepidev väiksemate summade investeerimine indeksitesse...

Tegelt ka, palun laienda silmaringi. Piinlik on. (Ja ma ei ütle seda üldse halva pärast, ausalt)

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:33:08 vasta tsitaadiga

Mul on tuleva indeksfond, aga mis tegelikult tuleb, seda me ei tea.
Mind üllatab üldse usk rahasse. Miks usute mis tahes riigi raha?
Eestimaal on olnud käibel palju rahasi. Lõpuks on neist kõigist saanud "lepaleht". Ja saab ka eurost.
Ma ei ütle et peaks viimasemagi euro kuhugi niisama sirgu lööma. Aga raha kogumine suures plaanis, ei ole mu meelest tark tegevus.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:34:29 vasta tsitaadiga

SSD, ainult sinu vanaema, kes sukasäärde raha kogub, "usub rahasse". Investorid ostavad varasid, ehk sedapidi "usuvad kõige vähem" rahasse...
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:39:29 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
SSD, ainult sinu vanaema, kes sukasäärde raha kogub, "usub rahasse". Investorid ostavad varasid, ehk sedapidi "usuvad kõige vähem" rahasse...

Mul oli kaks vanaema. Üks kogus hoiukassasse, teine ehitas maja. See vanaema kes kogus hoiukassasse, kaotas palju. Maja aga ei kadunud kuhugi.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:42:27 vasta tsitaadiga

Mm... ma pole rääkinud aktiivsest ega passiivsest spetsiifiliselt. Kust sa selle nüüd võtsid? Rääkisin pensionifondidest üldiselt ja sellest, kuidas neid kaubanduskeskustes turundatakse.

Üritan küll võimalikult selgelt koos näidetega seda selgitada, aga vist ei õnnestu. Asi pole investeerimises kui sellises, vaid selles, kuidas seda reklaamitakse ja serveeritakse. Oletan, et sa oled teadlik, et kui sina teenid börsil kasumeid ostu-müügitehingutega, siis see tuleb väga tihti selle arvelt, et keegi kusagil tegi kahjumliku tehingu. Reaalne elu börsil. Kõik ei ole võitjad. Mõni ei saagi kunagi kasumisse. Eriti need, kes ei tea, mida nad teevad. Ja selliseid inimesi näen ma liiga tihti, mis tõttu mind häirivad sellised "tarkused", mida laiale massile serveeritakse.

See, et sina oled tark, tubli ja edukas selles valdkonnas, ei tähenda, et ülejäänud seda on.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 17:49:04 vasta tsitaadiga

Betamax, Rumalus on massiline. Aga mis teha? Ega suurt midagi pole teha. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 18:04:33 vasta tsitaadiga

Betamax, kui sa ostad-müüd, et hinnavahest teenida, siis sa ei investeeri vaid kaupled. Investeerimine on, kui ostad selleks, et olla ettevõtte omanik ja ettevõtte tootmise kaudu teenitud kasumist oma osa saada. Need on sama spektri täiesti erinevad otsad, kauplemine vs investeerimine.

Ehk näed, pidevalt räägime mööda, kusjuures, sa pidevalt räägid mingist aiaaugust, nagu mingid jobud kaubanduskeskuses, kes btw ainult aktiivseid fonde sulle müüvadki, või tood välja kauplemise puuduseid, aga nimetad seda investeerimiseks, või tood välja üksikaktsiatega põhimõtteliselt ruleti mängimise ja seeläbi väidad väikeste summadega investeerimise olevat mõttetu.

Kõik sassis nagu körtpärtlisärk, puder ja kapsad.

NB! Lollidelt võetakse nii-või-naa raha ära. Ostavad aga järgmise kairose paketi, mingi mittekaubeldava "krüpto"mündi paketi (mis enamasti pole krüptorahadega üldse seotud) vmt ja ongi raha lännu.
Kui keegi isegi Coop'iga orki läks, siis äkki vähemalt sai nüüd oma "kooliraha" tasutud ja uurib veidi nüüd, et kuidas peaks tegelt neid asju vaatama ja tegutsema, et edaspidi nii ei läheks. Üldise rahva harituse mõõdupuu järgi on seegi ju positiivne. icon_razz.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2020 18:13:27 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Betamax, kui sa ostad-müüd, et hinnavahest teenida, siis sa ei investeeri vaid kaupled. Investeerimine on, kui ostad selleks, et olla ettevõtte omanik ja ettevõtte tootmise kaudu teenitud kasumist oma osa saada. Need on sama spektri täiesti erinevad otsad, kauplemine vs investeerimine.

Olgu. Närime tähti.
https://sonaveeb.ee/search/est-est/detail/investeerima/1
jnt kirjutas:
Kõik sassis nagu körtpärtlisärk, puder ja kapsad.

Ei ole. Ma saan väga hästi aru, mida kauplemine vs investeerimine all mõtled. Ka kuuks ajaks aktsiate ostmine on investeerimine.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele eelmine  1, 2, 3, ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.