|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma? |
| Kindlasti mitte |
|
65% |
[ 381 ] |
| Pigem ei |
|
27% |
[ 158 ] |
| Pigem jah |
|
5% |
[ 33 ] |
| Kindlasti jah |
|
1% |
[ 8 ] |
|
| hääli kokku : 580 |
|
| autor |
|
mati29
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.03.2005
|
04.01.2020 20:13:23
|
|
|
Fujitsu Siemens H250l wifi kaart 3945 annab bsodi, driver on viimane 13.4.0.134... midagi muud annab sinna panna? Netwlv64.sys...
_________________ Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2020 21:10:21
|
|
|
| sama123 kirjutas: |
| Suhteliselt värske win10x64 hangub peale sleep-i? Masin on Dell M2800, 4-janda seeria inteli prose. Kas ka teistel on sama täheldatud? Seda küll mitte alati aga peale järjestikust 3-ndat sleepi kohe 99% |
Milles pangestumine väljendub? Kuvab desktoppi aga midagi klikkida ei lase või ei näita üldse midagi?
Mul ühel tuttaval 1809 LTSC samuti sleepist väljudes väidetavalt kiilub kinni. Pole veel jõudnud külas käia, et vaadata milles asi. Tal 2 seeria Inteli prose (Sandy Bridge). Uusim BIOS on kahjuks 2013 aastast pärit. Muud draiverid said viimati kõik uued pandud. Windowsi uuendused tehtud. Win on loomulikult SSD peal. SSD ise korras SMART andmetel. Mälu on 2x4GB ja puudu ei jää. Kummaline.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
04.01.2020 21:46:24
|
|
|
arvamus, et w10 tunneb juba kõik ise ära, on petlik.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
05.01.2020 03:04:00
|
|
|
| "netplwiz" ja linnukese eemaldamine nagu vanematel siin ei aita. Tegin lokaalkonto, sest MS kontoga sisselogida paroolivabalt ei saa. Ikka nõuab nüüd PIN-i? OK, nüüd on siis PIN aga opse ekraanile ikka ei boodi ja passwordi 3-e tähelist ei luba teha, pikk nagu oli MS akuandil
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
05.01.2020 11:30:53
|
|
|
Lokaalse konto teed võrguta.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
05.01.2020 12:06:37
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Lokaalse konto teed võrguta. |
Seda muidugi aga lokaalse konto all ei lase ka ilma paroolita logimist
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
05.01.2020 12:29:27
|
|
|
see on seesama kräkitud masin, mille sa krüptoga lukku lasid või?
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004

|
05.01.2020 15:53:49
|
|
|
sama123, minul küll toimib . MS kontoga sisse logitud, netplwiz aknast linnuke eemaldatud ja Windowsi käivitamisel logitakse konto automaatselt sisse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
05.01.2020 17:13:03
|
|
|
| Ramones kirjutas: |
sama123, minul küll toimib . MS kontoga sisse logitud, netplwiz aknast linnuke eemaldatud ja Windowsi käivitamisel logitakse konto automaatselt sisse. |
Imelik, et minul see ei toimi. Ei MS kontoga ega ka nüüd lokaalkontoga. Sleep-ist ärgates nõudis enne parooli, nüüd enam ei nõua, muud vahet pole
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
07.01.2020 16:06:04
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
windowsi arvutiteadlased on leiutanud arvuti, mis ei oska arvutada. nimelt üritades avada calculator nimelist rakendust, viskab korraks ette sinise ristküliku, millele järgneb eelpool mainitud ristküliku haihtumine.  |
Ja sellele ei ole siiamaani lahendust leitudki
Lokaalsete kasutajatega veel toimib, aga logi sisse domeenikasutajaga ja näed samamoodi vaid korraks seda aknaraami ja see on kõik.
Olen igasugu trikid läbi teinud ja ei saagi tööle seda.
Enne jõule jäi töö pooleli uue default kasutajaprofiili tegemisega, kuna leidsin et kalkulaatoriga on see jama. Proovisin siis ka üht ja teist, äpi resettimist ja uuesti installimist jms ja lõpuks mõtlesin, et olen default kasutaja registris midagi peeti keeranud. Taastasin algse (windowsi installimisel vaikimisi loodud) registri varukoopiast ja ennäe imet - sellega järsku töötas. Järeldus - ongi minu viga.
Täna proovin uuesti - enam ei tööta! Ei tööta selle MS enda vaikimisi registriga ka, kui domeenikasutajaga sisse logid. Admin õigustes toimib, varemalt loodud (millalgi oktoobris sai selle nikerdamisega vaikselt alustatud) domeenikasutaja all töötab endiselt, aga ühegi uuega enam mitte.
Täna veel tegin läbi nii MS Store kui kõigi selle äppide uuendamise, siin soovitatud kõikide appx-ide üleregistreerimise, kalkulaatori paigaldasin uuesti puhtalt jne
Nüüd proovisin veel, et kui teha uus lokaalne kasutaja, siis sellega töötab ka. Aga domeenikasutajad näevad endiselt ainult vilksamisi seda akent.
Tundub et see on puhtalt igiammune microsofti mädapaise, peab mingi muu kalkulaatori vaatama lihtsalt ja selle microsofti oma kukele saatma. Kõik muu ju toimib, teised appx-id töötavad, ainus viga ongi see kalkulaatori äpp.
Mingit soovitust lihtsa välimusega, aga nii tavalist "%" nupuga režiimi omavat, "teadlase" ja "progeja" režiimiga kalkulaatorit Windowsi junni asendamiseks?
_______________________
Proovin seda Windows 7/8 kalkulaatorit ilmselt: https://winaero.com/download.php?view.1795
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
07.01.2020 16:22:47
|
|
|
Mis võib selle põhjus olla, et kui panen õhtul masina lukku(winklahv+L nagu ikka) ja jätan käima, siis hommikul on ees must pilt ja ainult hiire kursor liigub. Lasen masina hibernate'i (power nupp on konfitud seda tegema) ja uuesti käima ning siis on ilusti sisselogimise aken olemas.
Ärge nüüd kõvasti lööge, aga win 10 versioon on 1703 ja pole hetkel erilist soovi uuendada. Masin ise on Lenovo T420.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
07.01.2020 16:25:23
|
|
|
| Event Vieweris ehk midagi huvitavat?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
07.01.2020 16:57:11
|
|
|
| Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
07.01.2020 17:14:19
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid? |
TL/DR?
Loe algust ka.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
07.01.2020 17:27:16
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid? |
TL/DR?
Loe algust ka. |
lugesin aga sealt ma miskipärast ei saanud sotti just minu küsitud asjaolu suhtes
kui sul probleem just kaasasoleva kalkulaatoriga, siis jääb jutust mulje, et ikkagi oma järelhäälestuste käigus oled osanud paugu panna ja sel juhul win poest saadavad võivad kõik teha sama tempu
parem katsu jälile saada millega kogemata paugu panid
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
07.01.2020 17:44:55
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Mis võib selle põhjus olla, et kui panen õhtul masina lukku(winklahv+L nagu ikka) ja jätan käima, siis hommikul on ees must pilt ja ainult hiire kursor liigub. Lasen masina hibernate'i (power nupp on konfitud seda tegema) ja uuesti käima ning siis on ilusti sisselogimise aken olemas.
Ärge nüüd kõvasti lööge, aga win 10 versioon on 1703 ja pole hetkel erilist soovi uuendada. Masin ise on Lenovo T420. |
Krt, see on täitsa tuttav stsenaarium. Mul tööl oli ka mingi hetk sarnane epideemia. Ja just mingi sellise vanema reliisiga.
Täpset lahendust enam ei mäleta aga äkki oli tegu selle nn "fast startup"'i kalaga. Aitas selle featuuri välja lülitamine. Tõsi, mul ei avaldunud see sleepist välja tulemisel vaid kinni pandud masina uuesti käivitamisel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
07.01.2020 18:01:06
|
|
|
fast startup on põhimõttelt pigem hibernate, ehk siis süsteemi ja softi olek ei tule mitte rebodilt vaid eelnevalt salvestatud olekust.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.01.2020 18:01:21
|
|
|
Mis põhjusel Windows 10 konfiguratsioonis "Display language EN-US, Locale ET, Keyboard ET" ja ET language-i alt variandina ära kaotatud, st. ainuke keeleprofiil ongi seesama + kõikidele useritele kaela surutud ka see mingil hetkel lambist ET profiili kõrvale ikkagi tekitab?
Aru saan kui tekib Language Bar, kus saab valida. Language-i all samas ET profiili, mida kustutada, ei ole ja kustutamiseks pean lisama ET ja kustutama, siis kaob ka Language Bar. Ja Locale lülitub ümber "Display language preferred" peale, ehk käsitsi peab selle ka ära tegema.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
07.01.2020 18:05:06
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| fast startup on põhimõttelt pigem hibernate, ehk siis süsteemi ja softi olek ei tule mitte rebodilt vaid eelnevalt salvestatud olekust. |
Jep! Ju siis see mälu sisu kettale kirjutamine läks kuidagi hapuks või krt teab, mis toona see häda oli aga mul jätkus seda hommikust nutulaulu ikka päris pikalt. Kui kuidagi õnnestus masin restardile saata (Ctrl+Alt+Del'iga trikitades reeglina õnnestus) siis pärast seda oli kõik jälle ilus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
07.01.2020 18:52:08
|
|
|
| warwas kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
Mis võib selle põhjus olla, et kui panen õhtul masina lukku(winklahv+L nagu ikka) ja jätan käima, siis hommikul on ees must pilt ja ainult hiire kursor liigub. Lasen masina hibernate'i (power nupp on konfitud seda tegema) ja uuesti käima ning siis on ilusti sisselogimise aken olemas.
Ärge nüüd kõvasti lööge, aga win 10 versioon on 1703 ja pole hetkel erilist soovi uuendada. Masin ise on Lenovo T420. |
Krt, see on täitsa tuttav stsenaarium. Mul tööl oli ka mingi hetk sarnane epideemia. Ja just mingi sellise vanema reliisiga.
Täpset lahendust enam ei mäleta aga äkki oli tegu selle nn "fast startup"'i kalaga. Aitas selle featuuri välja lülitamine. Tõsi, mul ei avaldunud see sleepist välja tulemisel vaid kinni pandud masina uuesti käivitamisel. |
No ma ei lasknud masinat sleepi vaid jätsin käima. Juhtme otsas olles on automaatne sleep ka keelatud, samuti on LID sulgemisel sleep keelatud. Ja sleepi masin ei läinud, muidu oleks näiteks lahti jäetud ssh sessioon katkenud jms. Hibernate'i lasin hommikul kui ekraan must oli ja sealt üles tulles oli jälle kombes.
Event viewer midagi mõistliku ei näidanud. Kobises midagi ainult autoriseerimise teemal et ei saa win update service't käivitada, aga see on ootuspärane ehk masin on sihilikult nii seadistatud, et windows ei saaks seda oma algatusel (taas)käivitada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
07.01.2020 19:17:08
|
|
|
1 hakkas järsku repair i tahtma. Oeh.. haiseb reset i järgi..
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
07.01.2020 21:12:47
|
|
|
Mul oleks vaja mingit rakendust mis ise automaatselt windowsist välja logiks kui tund aega näiteks täis saab. Poja ei taha kuidagi suusõnaliselt aru saada, et nüüd aitab ja siis kaasneb suur sõda ja draama. Siis vähemalt oleks asi konkreetne.
Aitäh
|
|
| tagasi üles |
|
 |
timok
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.08.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
07.01.2020 21:28:18
|
|
|
selle vanemliku järelvalve jaoks oleks eraldi teemat vaja.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
07.01.2020 21:32:13
|
|
|
| PJT kirjutas: |
Mul oleks vaja mingit rakendust mis ise automaatselt windowsist välja logiks kui tund aega näiteks täis saab. Poja ei taha kuidagi suusõnaliselt aru saada, et nüüd aitab ja siis kaasneb suur sõda ja draama. Siis vähemalt oleks asi konkreetne.
Aitäh |
PJT, kui tahta põlveotsas midagi kokku klopsida, siis ma teeks ühe (powershelli) skripti, mis "At logon" trigeriga käima tõmmatakse ja mille sees on lihtsalt tunniajane taimer, mis otsa saades kasutaja välja logib.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
07.01.2020 21:41:34
|
|
|
| laurx kirjutas: |
Sa ei saa mingi asjaga uefi pardile kallale.
Seepärast ma küsin, et miks seda ketast kuskil buutida ei saa? |
misasi sul see UEFI part õige on? Pole olemas sellist asja mu teada.
UEFI alglaaduri puhul on winni part lihtsalt erinev MBRi omast, aga data on ikka tavaline. Kui sa just bitlockerit pole sinna kallale lasknud.
UEFI/GPT ja sektsioneeritakse neljaks, System - MSR - Windows - Recovery
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
07.01.2020 21:52:44
|
|
|
mäletan valesti
oli 1 kord juhus, kus oli tehtud UEFI install ning see oli pekki läind ning sealt pealt oleks justkui olnud vaja asju tagasi tuua. sai see ketas siis pandud mingi asja külge, aga ei miskit. sai veel tehtud üht-teist aga lõpuks tuli ketas kasutatavaks saamiseks tootja tööriistaga nullida.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Froggy
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2009
|
07.01.2020 22:20:18
|
|
|
PJT, commandisse käsk "shutdown –s –t 3600"(aeg sekundites/hetkel siis 1 tund). Pole mingt lisa vaja
E: Muidugi, kui laps ekspert on siis käsuga saab tühistada ka
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
07.01.2020 22:28:09
|
|
|
eksperdist lapsele shutdown /a
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.01.2020 11:48:16
|
|
|
no sa peaks nöüüd küll mäletama, kui arvutitel olis sellised asjad küljes kunagi
Spoiler 
teed skripti või vanemliku järelevalve reegli , mis ei lase arvutit enne teatud kellaja saabumist uuesti kasutada
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.01.2020 14:01:46
|
|
|
miks sa lapse arvutit näpid öösiti?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Froggy
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2009
|
08.01.2020 14:21:00
|
|
|
Sõbral on asi lahendatud nii, et teatud ajani võib laps arvutis olla. Peale kella kukkumist on voolu juhe köögis lauapeal
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2020 14:28:08
|
|
|
Pigem lihtsam jah ise distsiplineerida kuidagi lihtsamini ja just nii, et laps ise peab harjuma õigesti üle andma, mitte, et surutakse välja.
Ning kui ei allu, siis 24h ilma arvutita peaks distsiplineerima küll. Aga, eks seal asi selles, et nii peab ise aktiivselt kasvatama last, st. jälgima-järgima režiimi, ent tulemus 100x parem - laps on kasvatatud, mitte tuimalt arvuti poolt hüvest ilma jäetud :p
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
08.01.2020 15:11:06
|
|
|
No ma mäletan kui ma noorem olin siis sai ikka nõrkemiseni pelatud. Ma ei ütle, et see on õige või isegi tervislik aga minu puhul see toimis nii, et mul sai lihtsalt kõrini. Ehk siis mulle ei keelatud vaid lubati kasutada niipalju kui tahtsin ja just see võttiski huvi ära
Teadagi, et keelatud asjad on alati need kõige magusamad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2020 16:35:05
|
|
|
Jah, endal lasti ka mängida nii palju kui soovisin, ent kui on soov piirata, siis tuleb seda konkreetselt ja mõtestatult ning püsivalt teha. Selliselt, et kui on karistused, siis need ka püsivad.
Üldlevinud on, et seatakse piiranguid, ei aidata lapsel neid täita ega ka jälgita, et laps neid täidaks ning siis on tüli pidevalt majas, ähvardatakse ulmekaristustega, tegelikkuses isegi kui vahepeal karistatakse, lõdvendatakse seda kohe, jne.
Tulemuseks on kasvatamatu-karistamatu laps ning pidev tõmblus
Üpris OT muidu, ent teemakohasele küsimusele ei oska keegi vastata :[
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10330919#10330919
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
08.01.2020 16:46:48
|
|
|
rmc, no selleks ongi vaja piirangud tehniliselt teostada. Ükski keeld ei toimi väga hästi, kui järelvalve on nõrk ja kes see ikka nüüd 7x24 stopperiga selja taga seisab.
Kas seda just windowsis realiseerima peab on omaette teema. Mina teeks pigem ruuteris vastavad reeglid kuna suurem osa tegevustest on nagunii interneti kolinud ehk ilma netiühenduseta arvuti vastu kaotab laps kiiresti huvi... kaua ta seal ikka a'la solitaire't laob
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
08.01.2020 16:55:11
|
|
|
| napoleon, hakkab igavusest progema võibsüsteemi näppima?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
08.01.2020 16:57:50
|
|
|
| Vael, noh see võibolla polegi kõige hullem. Sellega saab ju kasulikke teadmisi, mida võib hiljem raha teenimise eesmärgil ka rakendada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2020 17:44:09
|
|
|
napoleon, järelvalve on nõrk siis kui vanem kasvatamise vastu huvi ei tunne - see vanemal last kasvatada on sarnane pingutus nagu lapsel korda sisse harjutada, ongi nö. kooskasvamine. Tegelikult on pingutada vaja vaid alguses, ent siis üpris korralikult.
Piisab täiesti sellest kui wc-s vmt. ringi jalutades kontrollida, kas kõik on korras - 24/7 ja 0 vahel on paras maa tegutseda. :]
Okei järelvalve ja korraliku karistussüsteemiga teeb imesid tegelikult üpris ruttu ning lapsel ongi ajus uued närviteed "sisse tallatud" ja vanad "kasvavad rohtu" = käitumismuster murtud ning teise suunda pööratud.
AGA, tõesti - ma teeks ka seda läbi neti. Arvutis võib küll netita ka tegevusi leida (ehk võiks isegi ise neid lapsele leida, midagi loovat, a'la muusika, kunst, videotöötlus, vmt.), ent netita arvuti vastu kaotatakse tõesti üpris lihtsalt huvi.
Eriti lihtne on netti piirata kui ruuteril on Dual Band võimekus - saab lastele 2,4GHz panna ning seda vastavalt piirata, ise 5GHz peal muretult toimetades.
Viimane post on .
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
09.01.2020 15:58:30
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid? |
TL/DR?
Loe algust ka. |
lugesin aga sealt ma miskipärast ei saanud sotti just minu küsitud asjaolu suhtes
kui sul probleem just kaasasoleva kalkulaatoriga, siis jääb jutust mulje, et ikkagi oma järelhäälestuste käigus oled osanud paugu panna ja sel juhul win poest saadavad võivad kõik teha sama tempu
parem katsu jälile saada millega kogemata paugu panid |
Ma vist leidsin vea põhjuse üles, aga tolku on sellest vähe, sest parandada ei oska mitte. Praegu veel.
Nimelt avastasin just praegu, et kui logida sisse domeenikasutajaga, millega enne ei ole konkreetsesse arvutisse kunagi sisse logitud, siis esimest korda kasutajaprofiili luues ei ole calc talle vaikimisi paigaldatud - tuleb store'st käsitsi paigaldada (ma ei teagi, miks). Ja siis pärast installimist kalkulaator töötab!
Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu.
Oletan, et põhjus on selles, et AppX äpile luuakse igale kasutajale unikaalne "kasutusluba" iga AppX kasutamiseks ja salvestatakse see kusagile karupeesse.
Kui nüüd kustutad Windowsi profiili ära, siis seal karupees asuv luba jääb alles selle kasutajanimega ja kui luuakse uus Windowsi profiil, siis selle nimi küll klapib loas salvestatud nimega (Windows näitab, et calc on installitud), aga uus lokaalne SID ei klapi loas olevaga ja põrgukoerana iga luba kontrolliv RuntimeBroker killib ta selle eest maha.
Äpi resettimine ega reinstall ei anna tulemusi. Peab selle karu üles leidma nähtavasti ja klistiiri tegema.
Kusjuures kummaline on see, et ainult calc-i kaitstakse nii agressiivselt. Kõik muud tasuta pakutavad AppX-id töötavad, sh Windows Calendar jms mudru, rääkimata Inteli ja Delli AppX jubinatest.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 09.01.2020 16:15:55, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.01.2020 16:00:48
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
Spoiler 
| Mnator kirjutas: |
| Dogbert kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid? |
TL/DR?
Loe algust ka. |
lugesin aga sealt ma miskipärast ei saanud sotti just minu küsitud asjaolu suhtes
kui sul probleem just kaasasoleva kalkulaatoriga, siis jääb jutust mulje, et ikkagi oma järelhäälestuste käigus oled osanud paugu panna ja sel juhul win poest saadavad võivad kõik teha sama tempu
parem katsu jälile saada millega kogemata paugu panid |
Ma vist leidsin vea põhjuse üles, aga tolku on sellest vähe, sest parandada ei oska mitte. Praegu veel.
Nimelt avastasin just praegu, et kui logida sisse domeenikasutajaga, millega enne ei ole konkreetsesse arvutisse kunagi sisse logitud, siis esimest korda kasutajaprofiili luues ei ole calc talle vaikimisi paigaldatud - tuleb store'st käsitsi paigaldada (ma ei teagi, miks). Ja siis pärast installimist kalkulaator töötab!
Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu.
Oletan, et põhjus on selles, et AppX äpile luuakse igale kasutajale unikaalne "kasutusluba" iga AppX kasutamiseks ja salvestatakse see kusagile karupeesse.
Kui nüüd kustutad Windowsi profiili ära, siis seal karupees asuv luba jääb alles selle kasutajanimega ja kui luuakse uus Windowsi profiil, siis selle nimi küll klapib loas salvestatud nimega (Windows näitab, et calc on installitud), aga uus lokaalne SID ei klapi loas olevaga ja põrgukoerana iga luba kontrolliv RuntimeBroker killib ta selle eest maha.
Äpi resettimine ega reinstall ei anna tulemusi.
Peab selle karu üles leidma nähtavasti ja klistiiri tegema. |
ehhhee, see karu oled ju sa ise
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
09.01.2020 16:17:04
|
|
|
No minu tagumikus need AppX litsentsid/load päris kindlasti salvestatud ei ole
Ei tea sedagi, kas peab registrist otsima või failisüsteemist neid.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 09.01.2020 16:19:41, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
09.01.2020 16:18:44
|
|
|
| tsitaat: |
| Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu. |
Kas sa alustad sellega, et System alt kõigepealt profiil maha ja seejärel alles registrist ning Users kaustast ülejäänud maha? Kui ei, siis seal su probleem ongi. Kunagi Vista ajal sain kogemuse kätte sellega.
https://winaero.com/blog/delete-user-profile-windows-10/
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
09.01.2020 16:22:26
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| tsitaat: |
| Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu. |
Kas sa alustad sellega, et System alt kõigepealt profiil maha ja seejärel alles registrist ning Users kaustast ülejäänud maha? Kui ei, siis seal su probleem ongi. Kunagi Vista ajal sain kogemuse kätte sellega.
https://winaero.com/blog/delete-user-profile-windows-10/ |
Proovin, aitäh!
________________________
Ja ongi kõik anomaaliad lahendatud!
Stardimenüüs on AppX äpid nüüd kenasti eestikeelsete nimedega ja vaikimisi on paigaldatud muuhulgas ka kalkulaator. Ja nüüd kalkulaator töötab!
sysdm.cpl dialoogist kasutajaprofiilide kustutamine on ilmselt see ainuõige variant ja mille peale ma ise ei osanud kuidagi tulla, kuigi see koht on tuttav.
Kas sellele analoogset CMD või PowerShell käsku ka on, mis selle õige kustutusprotsessi käivitab? Peab otsima vist natuke. Või palju.
Windows 7 all eelnimetatud meetodil kustutamisel probleeme ei tekkinud, aga Windows 10 oma AppX-dega ikaldub. Õige profiili kustutamisprotsessi käivitamisel tehakse AppX karule ka ilmselt vastav loputus ära
Igatahes suur tänu sulle, Betamax!
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 09.01.2020 16:38:50, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
09.01.2020 16:31:51
|
|
|
See on mingi huvitava meedia pealt installitud või?
Kui kunagi MS'i kodukalt installikas tiritud sai, siis anti küll kalkulaator kaasa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
09.01.2020 16:34:51
|
|
|
| Killer85, tekkis sama mõte. 1909 peal ja kalkulaator ka olemas ning töötab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|