Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 217, 218, 219 ... 276, 277, 278  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oleksid nõus windows 10-t teenusena ostma ehk iga kuu kasutamise eest maksma?
Kindlasti mitte
65%
 65%  [ 381 ]
Pigem ei
27%
 27%  [ 158 ]
Pigem jah
5%
 5%  [ 33 ]
Kindlasti jah
1%
 1%  [ 8 ]
hääli kokku : 580

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mati29
Kreisi kasutaja
mati29

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 20:13:23 vasta tsitaadiga

Fujitsu Siemens H250l wifi kaart 3945 annab bsodi, driver on viimane 13.4.0.134... midagi muud annab sinna panna? Netwlv64.sys...
_________________
Number profiili! Keskmine EKRE valija toetab Eesti alkotootjaid ja Soome riiki maksudega, meie riiki ka laevapiletite kaudu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 21:10:21 vasta tsitaadiga

sama123 kirjutas:
Suhteliselt värske win10x64 hangub peale sleep-i? Masin on Dell M2800, 4-janda seeria inteli prose. Kas ka teistel on sama täheldatud? Seda küll mitte alati aga peale järjestikust 3-ndat sleepi kohe 99%

Milles pangestumine väljendub? Kuvab desktoppi aga midagi klikkida ei lase või ei näita üldse midagi?
Mul ühel tuttaval 1809 LTSC samuti sleepist väljudes väidetavalt kiilub kinni. Pole veel jõudnud külas käia, et vaadata milles asi. Tal 2 seeria Inteli prose (Sandy Bridge). Uusim BIOS on kahjuks 2013 aastast pärit. Muud draiverid said viimati kõik uued pandud. Windowsi uuendused tehtud. Win on loomulikult SSD peal. SSD ise korras SMART andmetel. Mälu on 2x4GB ja puudu ei jää. Kummaline.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2020 21:46:24 vasta tsitaadiga

arvamus, et w10 tunneb juba kõik ise ära, on petlik.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 04.01.2020 21:46:49 vasta tsitaadiga

vaata seda:
https://www.dell.com/support/article/us/en/04/sln122264/steps-for-fixing-computers-that-do-not-wake-up-or-resume-from-suspend-hibernate-mode-but-power-on
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 05.01.2020 03:04:00 vasta tsitaadiga

"netplwiz" ja linnukese eemaldamine nagu vanematel siin ei aita. Tegin lokaalkonto, sest MS kontoga sisselogida paroolivabalt ei saa. Ikka nõuab nüüd PIN-i? OK, nüüd on siis PIN aga opse ekraanile ikka ei boodi ja passwordi 3-e tähelist ei luba teha, pikk nagu oli MS akuandil
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2020 11:30:53 vasta tsitaadiga

Lokaalse konto teed võrguta.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 05.01.2020 12:06:37 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Lokaalse konto teed võrguta.

Seda muidugi aga lokaalse konto all ei lase ka ilma paroolita logimist
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2020 12:29:27 vasta tsitaadiga

see on seesama kräkitud masin, mille sa krüptoga lukku lasid või?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2020 15:53:49 vasta tsitaadiga

sama123, minul küll toimib icon_rolleyes.gif. MS kontoga sisse logitud, netplwiz aknast linnuke eemaldatud ja Windowsi käivitamisel logitakse konto automaatselt sisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 05.01.2020 17:13:03 vasta tsitaadiga

Ramones kirjutas:
sama123, minul küll toimib icon_rolleyes.gif. MS kontoga sisse logitud, netplwiz aknast linnuke eemaldatud ja Windowsi käivitamisel logitakse konto automaatselt sisse.

Imelik, et minul see ei toimi. Ei MS kontoga ega ka nüüd lokaalkontoga. Sleep-ist ärgates nõudis enne parooli, nüüd enam ei nõua, muud vahet pole
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 16:06:04 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
windowsi arvutiteadlased on leiutanud arvuti, mis ei oska arvutada. nimelt üritades avada calculator nimelist rakendust, viskab korraks ette sinise ristküliku, millele järgneb eelpool mainitud ristküliku haihtumine. thumbs_up.gif

Ja sellele ei ole siiamaani lahendust leitudki icon_lol.gif

Lokaalsete kasutajatega veel toimib, aga logi sisse domeenikasutajaga ja näed samamoodi vaid korraks seda aknaraami ja see on kõik.

Olen igasugu trikid läbi teinud ja ei saagi tööle seda.

Enne jõule jäi töö pooleli uue default kasutajaprofiili tegemisega, kuna leidsin et kalkulaatoriga on see jama. Proovisin siis ka üht ja teist, äpi resettimist ja uuesti installimist jms ja lõpuks mõtlesin, et olen default kasutaja registris midagi peeti keeranud. Taastasin algse (windowsi installimisel vaikimisi loodud) registri varukoopiast ja ennäe imet - sellega järsku töötas. Järeldus - ongi minu viga.

Täna proovin uuesti - enam ei tööta! icon_lol.gif Ei tööta selle MS enda vaikimisi registriga ka, kui domeenikasutajaga sisse logid. Admin õigustes toimib, varemalt loodud (millalgi oktoobris sai selle nikerdamisega vaikselt alustatud) domeenikasutaja all töötab endiselt, aga ühegi uuega enam mitte.

Täna veel tegin läbi nii MS Store kui kõigi selle äppide uuendamise, siin soovitatud kõikide appx-ide üleregistreerimise, kalkulaatori paigaldasin uuesti puhtalt jne

Nüüd proovisin veel, et kui teha uus lokaalne kasutaja, siis sellega töötab ka. Aga domeenikasutajad näevad endiselt ainult vilksamisi seda akent.

Tundub et see on puhtalt igiammune microsofti mädapaise, peab mingi muu kalkulaatori vaatama lihtsalt ja selle microsofti oma kukele saatma. Kõik muu ju toimib, teised appx-id töötavad, ainus viga ongi see kalkulaatori äpp.

Mingit soovitust lihtsa välimusega, aga nii tavalist "%" nupuga režiimi omavat, "teadlase" ja "progeja" režiimiga kalkulaatorit Windowsi junni asendamiseks?

_______________________

Proovin seda Windows 7/8 kalkulaatorit ilmselt: https://winaero.com/download.php?view.1795

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 16:22:47 vasta tsitaadiga

Mis võib selle põhjus olla, et kui panen õhtul masina lukku(winklahv+L nagu ikka) ja jätan käima, siis hommikul on ees must pilt ja ainult hiire kursor liigub. Lasen masina hibernate'i (power nupp on konfitud seda tegema) ja uuesti käima ning siis on ilusti sisselogimise aken olemas.
Ärge nüüd kõvasti lööge, aga win 10 versioon on 1703 ja pole hetkel erilist soovi uuendada. Masin ise on Lenovo T420.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 16:25:23 vasta tsitaadiga

Event Vieweris ehk midagi huvitavat?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.01.2020 16:57:11 vasta tsitaadiga

Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 17:14:19 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid?


TL/DR? icon_lol.gif

Loe algust ka.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.01.2020 17:27:16 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Mnator kirjutas:
Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid?


TL/DR? icon_lol.gif

Loe algust ka.
lugesin aga sealt ma miskipärast ei saanud sotti just minu küsitud asjaolu suhtes

kui sul probleem just kaasasoleva kalkulaatoriga, siis jääb jutust mulje, et ikkagi oma järelhäälestuste käigus oled osanud paugu panna ja sel juhul win poest saadavad võivad kõik teha sama tempu
parem katsu jälile saada millega kogemata paugu panid
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 17:44:55 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mis võib selle põhjus olla, et kui panen õhtul masina lukku(winklahv+L nagu ikka) ja jätan käima, siis hommikul on ees must pilt ja ainult hiire kursor liigub. Lasen masina hibernate'i (power nupp on konfitud seda tegema) ja uuesti käima ning siis on ilusti sisselogimise aken olemas.
Ärge nüüd kõvasti lööge, aga win 10 versioon on 1703 ja pole hetkel erilist soovi uuendada. Masin ise on Lenovo T420.

Krt, see on täitsa tuttav stsenaarium. Mul tööl oli ka mingi hetk sarnane epideemia. Ja just mingi sellise vanema reliisiga.
Täpset lahendust enam ei mäleta aga äkki oli tegu selle nn "fast startup"'i kalaga. Aitas selle featuuri välja lülitamine. Tõsi, mul ei avaldunud see sleepist välja tulemisel vaid kinni pandud masina uuesti käivitamisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 18:01:06 vasta tsitaadiga

fast startup on põhimõttelt pigem hibernate, ehk siis süsteemi ja softi olek ei tule mitte rebodilt vaid eelnevalt salvestatud olekust.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 18:01:21 vasta tsitaadiga

Mis põhjusel Windows 10 konfiguratsioonis "Display language EN-US, Locale ET, Keyboard ET" ja ET language-i alt variandina ära kaotatud, st. ainuke keeleprofiil ongi seesama + kõikidele useritele kaela surutud ka see mingil hetkel lambist ET profiili kõrvale ikkagi tekitab?
Aru saan kui tekib Language Bar, kus saab valida. Language-i all samas ET profiili, mida kustutada, ei ole ja kustutamiseks pean lisama ET ja kustutama, siis kaob ka Language Bar. Ja Locale lülitub ümber "Display language preferred" peale, ehk käsitsi peab selle ka ära tegema.

icon_biggrin.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 18:05:06 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
fast startup on põhimõttelt pigem hibernate, ehk siis süsteemi ja softi olek ei tule mitte rebodilt vaid eelnevalt salvestatud olekust.

Jep! Ju siis see mälu sisu kettale kirjutamine läks kuidagi hapuks või krt teab, mis toona see häda oli aga mul jätkus seda hommikust nutulaulu ikka päris pikalt. Kui kuidagi õnnestus masin restardile saata (Ctrl+Alt+Del'iga trikitades reeglina õnnestus) siis pärast seda oli kõik jälle ilus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 18:52:08 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mis võib selle põhjus olla, et kui panen õhtul masina lukku(winklahv+L nagu ikka) ja jätan käima, siis hommikul on ees must pilt ja ainult hiire kursor liigub. Lasen masina hibernate'i (power nupp on konfitud seda tegema) ja uuesti käima ning siis on ilusti sisselogimise aken olemas.
Ärge nüüd kõvasti lööge, aga win 10 versioon on 1703 ja pole hetkel erilist soovi uuendada. Masin ise on Lenovo T420.

Krt, see on täitsa tuttav stsenaarium. Mul tööl oli ka mingi hetk sarnane epideemia. Ja just mingi sellise vanema reliisiga.
Täpset lahendust enam ei mäleta aga äkki oli tegu selle nn "fast startup"'i kalaga. Aitas selle featuuri välja lülitamine. Tõsi, mul ei avaldunud see sleepist välja tulemisel vaid kinni pandud masina uuesti käivitamisel.


No ma ei lasknud masinat sleepi vaid jätsin käima. Juhtme otsas olles on automaatne sleep ka keelatud, samuti on LID sulgemisel sleep keelatud. Ja sleepi masin ei läinud, muidu oleks näiteks lahti jäetud ssh sessioon katkenud jms. Hibernate'i lasin hommikul kui ekraan must oli ja sealt üles tulles oli jälle kombes.

Event viewer midagi mõistliku ei näidanud. Kobises midagi ainult autoriseerimise teemal et ei saa win update service't käivitada, aga see on ootuspärane ehk masin on sihilikult nii seadistatud, et windows ei saaks seda oma algatusel (taas)käivitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 19:17:08 vasta tsitaadiga

1 hakkas järsku repair i tahtma. Oeh.. haiseb reset i järgi..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 21:12:47 vasta tsitaadiga

Mul oleks vaja mingit rakendust mis ise automaatselt windowsist välja logiks kui tund aega näiteks täis saab. Poja ei taha kuidagi suusõnaliselt aru saada, et nüüd aitab ja siis kaasneb suur sõda ja draama. Siis vähemalt oleks asi konkreetne.

Aitäh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timok
Kreisi kasutaja
timok

liitunud: 04.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 21:19:23 vasta tsitaadiga

Vanemlik järelvalve või Parental control, Microsoftil täitsa olemas, veebi kaudu hallatav ja puha, saad programmi/lehe/ajapõhiselt õiguseid jagada. Teed pojale user õigustega kasutaja MS kontoga ja enda MS konto alt sead piirangud.
Kui lokaalne konto, siis pead midagi muud otsima.
https://support.microsoft.com/en-us/help/4028244/microsoft-account-set-up-screen-time-limits-for-your-child
https://www.lifewire.com/microsoft-family-safety-parental-controls-4153037
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 21:28:18 vasta tsitaadiga

selle vanemliku järelvalve jaoks oleks eraldi teemat vaja.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 21:32:13 vasta tsitaadiga

PJT kirjutas:
Mul oleks vaja mingit rakendust mis ise automaatselt windowsist välja logiks kui tund aega näiteks täis saab. Poja ei taha kuidagi suusõnaliselt aru saada, et nüüd aitab ja siis kaasneb suur sõda ja draama. Siis vähemalt oleks asi konkreetne.

Aitäh

PJT, kui tahta põlveotsas midagi kokku klopsida, siis ma teeks ühe (powershelli) skripti, mis "At logon" trigeriga käima tõmmatakse ja mille sees on lihtsalt tunniajane taimer, mis otsa saades kasutaja välja logib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 21:32:57 vasta tsitaadiga

timok kirjutas:
Vanemlik järelvalve või Parental control, Microsoftil täitsa olemas, veebi kaudu hallatav ja puha, saad programmi/lehe/ajapõhiselt õiguseid jagada. Teed pojale user õigustega kasutaja MS kontoga ja enda MS konto alt sead piirangud.
Kui lokaalne konto, siis pead midagi muud otsima.
https://support.microsoft.com/en-us/help/4028244/microsoft-account-set-up-screen-time-limits-for-your-child
https://www.lifewire.com/microsoft-family-safety-parental-controls-4153037


Tuttav leidis sellise lahenduse
http://www.pcwintech.com/simple-shutdown-timer?fbclid=IwAR2vbAhhWGSFYppnhQ8Mue_4uEzAuyKURpbDEXtsK7809ic7eJNW9Cejkks
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.01.2020 21:41:34 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
Sa ei saa mingi asjaga uefi pardile kallale.
Seepärast ma küsin, et miks seda ketast kuskil buutida ei saa?


misasi sul see UEFI part õige on? Pole olemas sellist asja mu teada.

UEFI alglaaduri puhul on winni part lihtsalt erinev MBRi omast, aga data on ikka tavaline. Kui sa just bitlockerit pole sinna kallale lasknud.

UEFI/GPT ja sektsioneeritakse neljaks, System - MSR - Windows - Recovery

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 21:52:44 vasta tsitaadiga

mäletan valesti

oli 1 kord juhus, kus oli tehtud UEFI install ning see oli pekki läind ning sealt pealt oleks justkui olnud vaja asju tagasi tuua. sai see ketas siis pandud mingi asja külge, aga ei miskit. sai veel tehtud üht-teist aga lõpuks tuli ketas kasutatavaks saamiseks tootja tööriistaga nullida.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Froggy
HV kasutaja
Froggy

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 22:20:18 vasta tsitaadiga

PJT, commandisse käsk "shutdown –s –t 3600"(aeg sekundites/hetkel siis 1 tund). Pole mingt lisa vaja

E: Muidugi, kui laps ekspert on siis käsuga saab tühistada ka
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.01.2020 22:28:09 vasta tsitaadiga

eksperdist lapsele icon_cool.gif shutdown /a
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 11:42:35 vasta tsitaadiga

OK, teete skripti, mis arvuti automaatselt kinni paneb, aga mis takistab uuesti Power nuppu vajutada? icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.01.2020 11:48:16 vasta tsitaadiga

no sa peaks nöüüd küll mäletama, kui arvutitel olis sellised asjad küljes kunagi
Spoiler Spoiler Spoiler


teed skripti või vanemliku järelevalve reegli , mis ei lase arvutit enne teatud kellaja saabumist uuesti kasutada doh.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 11:49:03 vasta tsitaadiga

Ja kui ise tahad kasutada? icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.01.2020 14:01:46 vasta tsitaadiga

miks sa lapse arvutit näpid öösiti?
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Froggy
HV kasutaja
Froggy

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 14:21:00 vasta tsitaadiga

Sõbral on asi lahendatud nii, et teatud ajani võib laps arvutis olla. Peale kella kukkumist on voolu juhe köögis lauapeal icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 14:28:08 vasta tsitaadiga

Pigem lihtsam jah ise distsiplineerida kuidagi lihtsamini ja just nii, et laps ise peab harjuma õigesti üle andma, mitte, et surutakse välja.
Ning kui ei allu, siis 24h ilma arvutita peaks distsiplineerima küll. Aga, eks seal asi selles, et nii peab ise aktiivselt kasvatama last, st. jälgima-järgima režiimi, ent tulemus 100x parem - laps on kasvatatud, mitte tuimalt arvuti poolt hüvest ilma jäetud :p

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 15:11:06 vasta tsitaadiga

No ma mäletan kui ma noorem olin siis sai ikka nõrkemiseni pelatud. Ma ei ütle, et see on õige või isegi tervislik aga minu puhul see toimis nii, et mul sai lihtsalt kõrini. Ehk siis mulle ei keelatud vaid lubati kasutada niipalju kui tahtsin ja just see võttiski huvi ära icon_lol.gif
Teadagi, et keelatud asjad on alati need kõige magusamad icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 16:35:05 vasta tsitaadiga

Jah, endal lasti ka mängida nii palju kui soovisin, ent kui on soov piirata, siis tuleb seda konkreetselt ja mõtestatult ning püsivalt teha. Selliselt, et kui on karistused, siis need ka püsivad.
Üldlevinud on, et seatakse piiranguid, ei aidata lapsel neid täita ega ka jälgita, et laps neid täidaks ning siis on tüli pidevalt majas, ähvardatakse ulmekaristustega, tegelikkuses isegi kui vahepeal karistatakse, lõdvendatakse seda kohe, jne.
Tulemuseks on kasvatamatu-karistamatu laps ning pidev tõmblus icon_razz.gif

Üpris OT muidu, ent teemakohasele küsimusele ei oska keegi vastata :[
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10330919#10330919

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 16:46:48 vasta tsitaadiga

rmc, no selleks ongi vaja piirangud tehniliselt teostada. Ükski keeld ei toimi väga hästi, kui järelvalve on nõrk ja kes see ikka nüüd 7x24 stopperiga selja taga seisab.
Kas seda just windowsis realiseerima peab on omaette teema. Mina teeks pigem ruuteris vastavad reeglid kuna suurem osa tegevustest on nagunii interneti kolinud ehk ilma netiühenduseta arvuti vastu kaotab laps kiiresti huvi... kaua ta seal ikka a'la solitaire't laob icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 08.01.2020 16:55:11 vasta tsitaadiga

napoleon, hakkab igavusest progema võibsüsteemi näppima?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 16:57:50 vasta tsitaadiga

Vael, noh see võibolla polegi kõige hullem. Sellega saab ju kasulikke teadmisi, mida võib hiljem raha teenimise eesmärgil ka rakendada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 17:44:09 vasta tsitaadiga

napoleon, järelvalve on nõrk siis kui vanem kasvatamise vastu huvi ei tunne - see vanemal last kasvatada on sarnane pingutus nagu lapsel korda sisse harjutada, ongi nö. kooskasvamine. Tegelikult on pingutada vaja vaid alguses, ent siis üpris korralikult.
Piisab täiesti sellest kui wc-s vmt. ringi jalutades kontrollida, kas kõik on korras - 24/7 ja 0 vahel on paras maa tegutseda. :]
Okei järelvalve ja korraliku karistussüsteemiga teeb imesid tegelikult üpris ruttu ning lapsel ongi ajus uued närviteed "sisse tallatud" ja vanad "kasvavad rohtu" = käitumismuster murtud ning teise suunda pööratud.

AGA, tõesti - ma teeks ka seda läbi neti. Arvutis võib küll netita ka tegevusi leida (ehk võiks isegi ise neid lapsele leida, midagi loovat, a'la muusika, kunst, videotöötlus, vmt.), ent netita arvuti vastu kaotatakse tõesti üpris lihtsalt huvi.
Eriti lihtne on netti piirata kui ruuteril on Dual Band võimekus - saab lastele 2,4GHz panna ning seda vastavalt piirata, ise 5GHz peal muretult toimetades.

Viimane post on icon_lol.gif.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 15:58:30 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Mnator kirjutas:
Dogbert, kas sul w10 installi järel kohe kalkulaatorit kaasas polegi, et seda kuskilt win poest otsid?


TL/DR? icon_lol.gif

Loe algust ka.
lugesin aga sealt ma miskipärast ei saanud sotti just minu küsitud asjaolu suhtes

kui sul probleem just kaasasoleva kalkulaatoriga, siis jääb jutust mulje, et ikkagi oma järelhäälestuste käigus oled osanud paugu panna ja sel juhul win poest saadavad võivad kõik teha sama tempu
parem katsu jälile saada millega kogemata paugu panid


Ma vist leidsin vea põhjuse üles, aga tolku on sellest vähe, sest parandada ei oska mitte. Praegu veel.

Nimelt avastasin just praegu, et kui logida sisse domeenikasutajaga, millega enne ei ole konkreetsesse arvutisse kunagi sisse logitud, siis esimest korda kasutajaprofiili luues ei ole calc talle vaikimisi paigaldatud - tuleb store'st käsitsi paigaldada (ma ei teagi, miks). Ja siis pärast installimist kalkulaator töötab!

Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu.

Oletan, et põhjus on selles, et AppX äpile luuakse igale kasutajale unikaalne "kasutusluba" iga AppX kasutamiseks ja salvestatakse see kusagile karupeesse.
Kui nüüd kustutad Windowsi profiili ära, siis seal karupees asuv luba jääb alles selle kasutajanimega ja kui luuakse uus Windowsi profiil, siis selle nimi küll klapib loas salvestatud nimega (Windows näitab, et calc on installitud), aga uus lokaalne SID ei klapi loas olevaga ja põrgukoerana iga luba kontrolliv RuntimeBroker killib ta selle eest maha.

Äpi resettimine ega reinstall ei anna tulemusi. Peab selle karu üles leidma nähtavasti ja klistiiri tegema.

Kusjuures kummaline on see, et ainult calc-i kaitstakse nii agressiivselt. Kõik muud tasuta pakutavad AppX-id töötavad, sh Windows Calendar jms mudru, rääkimata Inteli ja Delli AppX jubinatest.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 09.01.2020 16:15:55, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.01.2020 16:00:48 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
Peab selle karu üles leidma nähtavasti ja klistiiri tegema.


ehhhee, see karu oled ju sa ise icon_razz1.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 16:17:04 vasta tsitaadiga

No minu tagumikus need AppX litsentsid/load päris kindlasti salvestatud ei ole icon_confused.gif

Ei tea sedagi, kas peab registrist otsima või failisüsteemist neid.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 09.01.2020 16:19:41, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 16:18:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu.

Kas sa alustad sellega, et System alt kõigepealt profiil maha ja seejärel alles registrist ning Users kaustast ülejäänud maha? Kui ei, siis seal su probleem ongi. Kunagi Vista ajal sain kogemuse kätte sellega.
https://winaero.com/blog/delete-user-profile-windows-10/

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 16:22:26 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
tsitaat:
Probleem tekib siis kui selle profiili ära kustutad masinast - st registrist HKLM\SOFTWARE\Microsoft\WIndows NT\CurrentVersion\ProfileList alt registrivõtme ja C:\Users alt kasutajaprofiili ja siis pärast seda uuesti sama kasutajaga sisse logid. Siis tehakse küll uus Windowsi profiil ja selles on calc nüüd juba installitud, aga ei käivitu.

Kas sa alustad sellega, et System alt kõigepealt profiil maha ja seejärel alles registrist ning Users kaustast ülejäänud maha? Kui ei, siis seal su probleem ongi. Kunagi Vista ajal sain kogemuse kätte sellega.
https://winaero.com/blog/delete-user-profile-windows-10/

Proovin, aitäh!

________________________

Ja ongi kõik anomaaliad lahendatud!
Stardimenüüs on AppX äpid nüüd kenasti eestikeelsete nimedega ja vaikimisi on paigaldatud muuhulgas ka kalkulaator. Ja nüüd kalkulaator töötab! icon_lol.gif

sysdm.cpl dialoogist kasutajaprofiilide kustutamine on ilmselt see ainuõige variant ja mille peale ma ise ei osanud kuidagi tulla, kuigi see koht on tuttav.
Kas sellele analoogset CMD või PowerShell käsku ka on, mis selle õige kustutusprotsessi käivitab? Peab otsima vist natuke. Või palju.

Windows 7 all eelnimetatud meetodil kustutamisel probleeme ei tekkinud, aga Windows 10 oma AppX-dega ikaldub. Õige profiili kustutamisprotsessi käivitamisel tehakse AppX karule ka ilmselt vastav loputus ära icon_lol.gif

Igatahes suur tänu sulle, Betamax!


_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 09.01.2020 16:38:50, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 16:31:51 vasta tsitaadiga

See on mingi huvitava meedia pealt installitud või?
Kui kunagi MS'i kodukalt installikas tiritud sai, siis anti küll kalkulaator kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2020 16:34:51 vasta tsitaadiga

Killer85, tekkis sama mõte. 1909 peal ja kalkulaator ka olemas ning töötab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 10 üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 217, 218, 219 ... 276, 277, 278  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.