Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2020 19:07:39 vasta tsitaadiga

kinel see ei ole, aga kahepoolne teip jahh,
Lihtsam on auk puurida ja täis pahteldada, kui seda latakat pärast eemaldada....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2020 20:21:41 vasta tsitaadiga

puurid lakke ja lased tamiiliga õigele kõrgusele.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.01.2020 20:30:13 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kinel see ei ole, aga kahepoolne teip jahh,
Lihtsam on auk puurida ja täis pahteldada, kui seda latakat pärast eemaldada....

Lihtsam jah
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 19:13:27 LED dioodid vasta tsitaadiga

Küsimus LED dioodide kohta.

Sai soetatud aasta tagasi sauna LED valgustid
https://www.saunainter.com/et/sauna_valgustus/sauna_led_valgustus/sauna_led_valgustus_sun_gold/bl_s12g_cw/

"Long Life 50 000h" icon_cool.gif

Pärast neljandat sauna kustusid kaks esimest, nüüd aasta hiljem põleb 12-nest veel ainult üks icon_lol.gif
Ainult läbi kärssanud LED-ide pärast oleks järgmiseks pooleks aastaks uue komplekti ostmine IMHO overkill.
Seega otsustasin ise LED dioodid ära vahetada.

Üllatuseks osutus aga 5mm 12V valgete LED dioodide leidmine erikeerukaks ettevõtmiseks.
Värvilisi on, valgeid mitte.
No nt punane on sobilike parameetritega
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=82193

Datasheet:
https://www.lemona.ee/LIUSE/Pdf/OSXXXX5A3XA-12V.pdf

Ainus valge ja klaar 5mm 12V LED diood mis ma leidsin on saadaval Lemona.ee lehel
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=82189

Aga see on 5W (kui seal just trükiviga ei ole ja ei peaks olema 0,5W)
Originaal dioodid on 12V 0,3...0,6W (+/-10%) ja neid on 12tk.
Adapter on 12V,500mA

Küsimus elektroonikaspetsidele: Kas võib ja saab kaksteist 0,3...0,6W dioodi asendada 10x võimsamate 5W dioodidega?
Endale elektroonikavõhikuna tundub, et ilmselt ikka ei saa küll icon_rolleyes.gif

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 19:37:35 vasta tsitaadiga

anna aga minna icon_cool.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 20:08:15 vasta tsitaadiga

No samasse korpusesse neid 5W LED-e ei topi kuidagi.
Aga asenduseks ei pea otsima sugugi 12V LED-i, otsid sobiva mõõduga, spektriga jne dioodi, sellele arvutad eeltakisti andmelehe ning kalkulaatori abil ja saadki omale 12V LED-i.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 06.01.2020 23:22:07 Re: LED dioodid vasta tsitaadiga

fucs kirjutas:
Küsimus LED dioodide kohta.

Sai soetatud aasta tagasi sauna LED valgustid
https://www.saunainter.com/et/sauna_valgustus/sauna_led_valgustus/sauna_led_valgustus_sun_gold/bl_s12g_cw/

"Long Life 50 000h" icon_cool.gif

Pärast neljandat sauna kustusid kaks esimest, nüüd aasta hiljem põleb 12-nest veel ainult üks icon_lol.gif
Ainult läbi kärssanud LED-ide pärast oleks järgmiseks pooleks aastaks uue komplekti ostmine IMHO overkill.
Seega otsustasin ise LED dioodid ära vahetada.

Üllatuseks osutus aga 5mm 12V valgete LED dioodide leidmine erikeerukaks ettevõtmiseks.
Värvilisi on, valgeid mitte.
No nt punane on sobilike parameetritega
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=82193

Datasheet:
https://www.lemona.ee/LIUSE/Pdf/OSXXXX5A3XA-12V.pdf

Ainus valge ja klaar 5mm 12V LED diood mis ma leidsin on saadaval Lemona.ee lehel
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=82189

Aga see on 5W (kui seal just trükiviga ei ole ja ei peaks olema 0,5W)
Originaal dioodid on 12V 0,3...0,6W (+/-10%) ja neid on 12tk.
Adapter on 12V,500mA

Küsimus elektroonikaspetsidele: Kas võib ja saab kaksteist 0,3...0,6W dioodi asendada 10x võimsamate 5W dioodidega?
Endale elektroonikavõhikuna tundub, et ilmselt ikka ei saa küll icon_rolleyes.gif

Mis asi on LED diood? Dioodi LED-i asemel ei ole mõttekas panna, ei anna valgust mitte.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 23:31:11 vasta tsitaadiga

Võimalik et kuskil kutsutakse lede leddioodideks. Põhjuseks see et ledil on väga oluline pluss ja miinus õigesti panna. Nagu dioodil. Vool liigub ainult ühtepidi.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 23:35:43 vasta tsitaadiga

SSD, ehk siis light emitting diode diode?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 06.01.2020 23:48:34 vasta tsitaadiga

ATM masinasse tuleb õige PIN number panna, muidu ei lähe LED diood põlema ja autol LSD differ ei tööta ja ega VIN numbri järgi uut ju ei leia. Kõige hullem on saada HIV viiruse, siis peab LCD displei kaudu PDF formaadis välja printima.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 00:22:46 vasta tsitaadiga

Ma lihtsalt pakkusin välja põhjuse, miks kuskil mingi kauplus võis ledi dioodlediks nimetada. Ei muud.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 07.01.2020 00:33:57 Re: LED dioodid vasta tsitaadiga

fucs kirjutas:
https://www.saunainter.com/et/sauna_valgustus/sauna_led_valgustus/sauna_led_valgustus_sun_gold/bl_s12g_cw/

Üllatuseks osutus aga 5mm 12V valgete LED dioodide leidmine erikeerukaks ettevõtmiseks.


Mõistlik oleks alustuseks mõõta pinge nendel klemmidel, kuhu üksiku LEDi juhe läheb. Seal jaotuskarbis on arvatavasti mingi skeemike, mis pinge ja voolu LEDile sobivaks teeb. Sest valge LED on alati 3,3 volti või selle kordne. Sisemise takistiga LED (nagu see näiteks toodud punane) on kasutuses kohtades, kus peab skeem jääma võimalikult lihtsaks ja lollikindlaks.

Või pilt jaotuskarbi sisemusest, see annab ka vihjeid.

Kui vajalik on selles karbis, siis sobib iga 3,3 voldine LED, mis on sobiva võimsusega või võimsam. Võimsam LED hakkab ka tööle, lihtsalt heledus on väiksem.


(Modedele - see sobiks rohkem Asjad, kus on elekter sees - teemasse.)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 13:00:45 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
No samasse korpusesse neid 5W LED-e ei topi kuidagi.
Aga asenduseks ei pea otsima sugugi 12V LED-i, otsid sobiva mõõduga, spektriga jne dioodi, sellele arvutad eeltakisti andmelehe ning kalkulaatori abil ja saadki omale 12V LED-i.


Mis põhjusel ei topi?

Lahti võetud LED korpus:
Spoiler Spoiler Spoiler



HDvurle kirjutas:

Mis asi on LED diood? Dioodi LED-i asemel ei ole mõttekas panna, ei anna valgust mitte.


No ma ei tea. Netis müüvad "High Lumen Green single 5mm 0.06W 20mA Round Lamp DIP LED Diode"; "5mm red bidirectional LED Emitting Diode light Super Bright Bulb Lamp" ; "LED-diood Ø5mm 12V, valge, läbipaistev" jne.

Kas peaksin neile vastava küsimusega kirjad saatama? Et HV foorumis ei saada aru, mida te müüte ja sellest tulenevalt ei saada ka aru, mis oli minu küsimuse mõte? icon_rolleyes.gif


Smati kirjutas:
ATM masinasse tuleb õige PIN number panna, muidu ei lähe LED diood põlema ja autol LSD differ ei tööta ja ega VIN numbri järgi uut ju ei leia. Kõige hullem on saada HIV viiruse, siis peab LCD displei kaudu PDF formaadis välja printima.

Tundub, et kui midagi kusagil internetis küsida, siis kohustuslikus korras on alati kohal vähemalt üks ortograafiafanaatik, vähemalt üks "komakoinija" ja kindlasti ka üks hea inimene, kes hakkab seletama sulle, kuidas peedist pesumasinale trumlit saab teha ja kui hea mõte see on. Küsimuse sisu neid üldjuhul kunagi ei huvita. Vastamine veel vähem. Mõtlesin, et see on omane üksnes Delfi peldikuseinale, aga võta näpust.

Kui minu poole pöördub näiteks geodeesia, kartograafia, GIS või GNSS teemasid puudutava küsimusega mõni elektroonik, IT mees või minupärast kirurg ja ei oska teemades mitteorienteerujana küsimust vähemalt algtaseme erialaspetsialisti tasemel esitada, kuid küsimus ja selle mõte on mulle arusaadav, siis viisaka inimesena ma talle ka vastan, ilma lauseehitust ja kasutatud sõnavara võimalikult ärapanevalt kommenteerimata. Ma arvan, et see on kena mõte ja lähenemine, mille üle võiks vahel ka teiste elualade spetsialistid mõtteid mõlgutada. Vanarahvas teadis ütelda, et küsija suu peale ei lööda.

**********

Scott kirjutas:

Mõistlik oleks alustuseks mõõta pinge nendel klemmidel, kuhu üksiku LEDi juhe läheb. Seal jaotuskarbis on arvatavasti mingi skeemike, mis pinge ja voolu LEDile sobivaks teeb. Sest valge LED on alati 3,3 volti või selle kordne. Sisemise takistiga LED (nagu see näiteks toodud punane) on kasutuses kohtades, kus peab skeem jääma võimalikult lihtsaks ja lollikindlaks.

Või pilt jaotuskarbi sisemusest, see annab ka vihjeid.

Kui vajalik on selles karbis, siis sobib iga 3,3 voldine LED, mis on sobiva võimsusega või võimsam. Võimsam LED hakkab ka tööle, lihtsalt heledus on väiksem.


(Modedele - see sobiks rohkem Asjad, kus on elekter sees - teemasse.)


Aitäh!
Asi sai selgemaks minu jaoks.

Käin lähiajal ja mõõdan LED pistiku klemmidel pinge ära, siis saab selgust.

Aga muidu üksiku LED-ina (ilma jaotuskarbita) müüakse neid samuti kui 12 voldiseid LED-e:
"DIY LED kerise valgusti sauna 1 LED teras 3000K, LED 0,3W, +180C, 12V, 3000K"
mis viitaks siiski justkui 12V LED-ile...

Kahjuks ei pääse millegipärast praegu tootja kodulehele ligi, muidu vaataks ka sealt, kas on täpsemat infot.
Manus


_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 13:25:22 vasta tsitaadiga

Miks ei topi?
Netist võetud suva pildid:
5mm LED:
Spoiler Spoiler Spoiler

link
5W LED:
Spoiler Spoiler Spoiler

link

LED-ide vastupidavuse teemadel ka natuke.
Need asjandused nimelt ei armasta sooja väga. Seepärast on sauna paigaldamine üsna problemaatiline ja neile tuleks leida võimalikult jahe paigalduskoht. Mida kuumem ümbrus, seda lühemaks valgusdioodi eluiga jääb.
Viimasel kasutatakse palju valgusjuhtidega lahendusi, siis saab valgusdioodid paigaldada jahedasse.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 13:30:34 vasta tsitaadiga

Mul kiudoptiline valgustus saunas, pole 40w pirni vist 10 aasta jooksul vahetanud icon_rolleyes.gif

https://www.saunainter.com/et/cariitti_valgustus/kiudoptika_komplektid/ siin midagi pakutakse

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fucs
HV vaatleja

liitunud: 03.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 15:10:48 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Miks ei topi?
Netist võetud suva pildid:...


Jah, selliseid muidugi ei topi. Aga see lemona.ee pakub 12V 5mm LED-i mis on täpselt samade mõõtmetega, nagu originaalis selles korpuses sees on.
Hiina veebilehed pakuvad hunnikute kaupa samade füüsiliste mõõtmetega erineva võimsusega 12V 5mm LED-e aga märge on all, et Eestis tellida ei saa. icon_evil.gif
Ja enne kui mul asi täiesti selge pole, mida vaja on, mida tellida tasuks ja mida vastupidi tellida ei tasu, ma midagi soetama ei torma. icon_smile.gif

tcumen kirjutas:
LED-ide vastupidavuse teemadel ka natuke.
Need asjandused nimelt ei armasta sooja väga. Seepärast on sauna paigaldamine üsna problemaatiline ja neile tuleks leida võimalikult jahe paigalduskoht. Mida kuumem ümbrus, seda lühemaks valgusdioodi eluiga jääb.
Viimasel kasutatakse palju valgusjuhtidega lahendusi, siis saab valgusdioodid paigaldada jahedasse.

Jah. Ma olen terve rea erinevate 5mm ja 3mm jms mõõdus LED-ide teh.spets. tootelehti läbi lapanud ja on jäänud mulje, et valmistatakse erineva temperatuuritaluvusega LED-e + erineva kõrgemaid temperatuure taluva ajaperioodiga LED-e (osad kannatavad kõrgeid temperatuure ainult lühiajaliselt, osad stabiilselt ja aega ei piirata).

+85; +90 on kõrgemaid temperatuure pikaaegselt taluvatel LED-idel n.ö. "standardtemperatuurid". Olid ka mõned +95 ja +100.
Tulles tagasi selle Lemona Electronics lehel pakutava 5mm 12V LED-i juurde, siis toote "Data sheet" lehel on "Operating" ja "Storage" temp. kirjas näiteks +85 kraadi

Saunainter lehel, kus on täpselt see komplekt, mis ostetud sai, on teh.andmetes kirjas
tsitaat:
Kaabli temperatuur -20 - +85°C
Dioodide temperatuur -20 - +90°C

Ma ei küta sauna tavaliselt kuumemaks kui +75 - +80 kraadi.
Lühiajaliselt (kuum leiliaur vms) võib kerise kohal ja laes temperatuur muidugi tõusta ka sinna +100 kanti icon_rolleyes.gif
LED-id on küll kinnises korpuses (ette käib veel paksu klaasiga kate), aga metallkorpus ülihea soojusjuhina kindlasti kuumeneb max temperatuurini, mis õhust saada on...
Samas, samasugused LED-id (või siis analoogsed) on enamus veekeskustes ka 100 kraadistes leiliruumides ja töötavad. Võib-olla on seal mingid eri LED-id sees, mis kannatavad ülikõrgeid temperatuure. Ei tea.

Siin (ja mitmes teises kohas) soomlased pakuvad +100 kraadi C kestvaid LED-e sauna
tsitaat:
Valaisimen max. käyttölämpötila +100 °C


Siin sakslased räägivad midagi +110 kraadisest temperatuurist (NB! ma ei ole saksa keeles tugev ja vajadusel kasutan Google tõlget)
tsitaat:
Temperaturbeständig bis +110 °C

tsitaat:
Wesentliche Eigenschaften unserer LED-Farbleuchten
Garantierte Temperaturbeständigkeit auch im gewerblic
hen Bereich bis +110 °C (Sauna-LED) bzw. +70 °C (Infrarot-LED)



jeesus188 kirjutas:
Mul kiudoptiline valgustus saunas, pole 40w pirni vist 10 aasta jooksul vahetanud

Jah. Kiudoptiline on juba teine teema ja kestab sellistes ekstreemoludes kindlasti kauem.

Kuna mul nüüd on nagu on, ehk saunas on süvistatuna paigaldatud just need "Sauna LED" valgustid ja ükskõik millest tingituna tundub, olgu see siis temperatuur näiteks, et LED-ide eluiga on keskmiselt pool aastat ja max 1 aasta, siis need LED-id on muutunud minu jaoks jooksvaks kuluartikliks ja ma otsin lihtsaid ning elementaarseid võimalusi neid LED-e vajadusel lihtsalt välja vahetada.

Kui üks selline LED ilma korpuse, juhtmete, alaldi ja juhtplokita (sorry, kui midagi valesti ütlesin ja see ei ole juhtplokk vaid midagi muud) maksab ainult paarkümmend eurosenti, koos kaabli ja korpusega üksik LED maksab aga juba 10-12 EUR ja kogu komplekt koos kõikide kellade ja viledega soodushinnaga ca 60 või enam EUR, siis inimesena, kelle käed otse tagumikust välja ei kasva ja suudab ka ise midagi teha, ma otseloomulikult otsin mõistlikus hinnaklassis lahendusvariante. Ja kui ma saan selgeks millised LED-id seal täpselt on, ning millega neid asendada saab, siis ma tellin neid vajadusel selle sama 60+ EUR eest ühe ämbritäie tagavaraks. icon_cool.gif

_________________
Jälle mõistus otsas
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 16:38:56 vasta tsitaadiga

Vot selle temperatuuriga on nii, et olgu ümbruse temperatuur 85 kraadi.
Aga LED ise eritab soojust, see eeltakisti eritab soojust, reaalne temperatuur valgust emiteerival kristallil on tõenäoliselt mitukümmend kraadi kõrgem.
Teine asi, mis valgusdioodi eluiga palju mõjutab, on teda läbiv vool, mis omakorda sõltub toitepingest. (Ohmi seadus). Ka ümbruse temperatuurist.
Kui toitepinge on liiga kõrge, võib vool ületada optimaalse väärtuse.
Mina sinu asemel võtaks ette selle süsteemi ümberehituse. (peedist trummel icon_cool.gif ). Kui soovid korpused samaks jätta, pane sinna sisse just tavalised ilma eeltakistita LED-id. Ja eraldi eeltakistid kuhugi jahedamasse kohta.
Sellega lööd mitu kärbest:
Esiteks saad takistil hajuva soojuse LED-ist eemale.
Teiseks tekib võimalus takisti valikuga LED-i tööreziimi täpsemalt valida, ka hiljem ja toiteallika parameetrite järgi sobitamist. On olemas klotse, mis hoiavad voolu konstantse ka toitepinge kõikudes.
Kolmandaks laieneb valgusallikate valik ja need on odavamad.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.01.2020 16:47:57 vasta tsitaadiga

fucs, kui plaanid välja vahetada need leedid siis mõõda üle ka neisse minev toitepinge, kuigi nendele määratud nimipinge on näiteks 12V siis lisaks temperatuurile saab kestvust pikendada ka pinge alaldamisega, 1-2V võrra, või kuniks veel valgust annavad.
Ka see nipp annab elueale üsnagi palju juurde. Paned sellise asja toiteploki väljundisse ja keerad niipalju maha, kui kannatab valgustust vähendada. Need leedid võivad sul valgustada isegi 8V juures veel üsnagi hästi.
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=166027

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.01.2020 16:50:07 vasta tsitaadiga

tcumen, nendel 12V leedidel ei ole mingeid eeltakisteid olemas. See element ongi dimensioneertiud töötama otse 12V toiteploki taga. On ka LED elemente, mis töötavad otse 28-56-72-110V taga.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 18:05:21 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
tcumen, nendel 12V leedidel ei ole mingeid eeltakisteid olemas. See element ongi dimensioneertiud töötama otse 12V toiteploki taga. On ka LED elemente, mis töötavad otse 28-56-72-110V taga.

Ära aja soga. kopp.gif
Vaata näiteks kasvõi paar posti ülespoole ja seal viidatud andmelehte.
Valdav osa neist madalavoolulistest (alla 20 mA) fikseeritud pinge jaoks mõeldud valmis tükke on eeltakistiga.
Ei välista, et on erandeid.
Suuremate voolude ja pingete jaoks mõeldud asjad on teine teema. Sel juhul hajuks takistil mõttetult palju võimsust.
Need asjad, mil on märgitud kindel tööpinge, sisaldavad siis ka sobivat draiverit, mis voolud paigas hoiab.
Loomulikult kasutatakse kõrgematel pingetel palju jadaühendust, aga voolu kontrolliv lülitus on seal ikka olemas.Enamasti.


viimati muutis avrn 07.01.2020 18:13:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2020 18:08:51 vasta tsitaadiga

Smati kirjutas:
HIV viiruse

HI Viiruse viiruse

Sama nagu LED diood :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 07.01.2020 18:11:20 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Smati kirjutas:
HIV viiruse

HI Viiruse viiruse

Sama nagu LED diood :]


Kõik kolmetähelised lühendid seal tekstis on sellised. Tahtlikult.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.01.2020 19:55:10 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
jägaja kirjutas:
tcumen, nendel 12V leedidel ei ole mingeid eeltakisteid olemas. See element ongi dimensioneertiud töötama otse 12V toiteploki taga. On ka LED elemente, mis töötavad otse 28-56-72-110V taga.

Ära aja soga. kopp.gif


ei mingit soga, ma olen neid elemente igasuguseid näinud. See, mis seal sees on, et saaks selle pingega töötada, on iseasi, kuid kui väljundis on ainult 2 klemmi või jalga kuhu saad otse andmelehe 12V toitepinge peale lükata siis nii on.

Õigus, et on püsipingega ja on püsivooluga toidetavad leedid. eraldi asjad.

Jah, kunagi olid leedidel tõesti nimipinged umbes 2V ja eri värvi leedidel need pinged varieerusid, kuni 4 voldini vist. Tuli ise takistid arvutada jmt.
Aga aeg on edasi läinud, juba ammu toodetakse leede, milles on kõik vajalik sisse ehitatud, kuigi element näeb ikka välja just nii.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 20:48:02 vasta tsitaadiga

Parketi spetsidele küsimus. Nimelt teen majas teisel korrusel remonti ja järg põrandateni jõudmas. Toad on keskmiselt 15-20m2 ja küllaltki ristküliku kujuga, et mingeid x nurki sees pole. Küte on teisel korrusel ahiküte, põrandaküte puudub. Aluspõrandaks on vineerplaadid, mis on mustale laudpõrandale paigaldatud kruvidega ja vahelagi/põrand on omakorda saepuruga täidetud. Peale tahaks puitparketi paigaldada. Nüüd aga küsimus, et kas liimida või "ujuvalt" panna või ujuvalt ja liitekohad liimida, et krigisemist vältida tulevikus?
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2020 22:55:26 vasta tsitaadiga

Krigiseb puitparkett siis, kui aluspind ebatasane (muhud ja lohud). Enne paigaldust kindlasti veendu, et vineer oleks ikka tihedalt laudise külge lastud ja laudis korralikult põrandataladele kinnitatud.
Ei päästa sind liimimine, kui aluspõrand pekkis on. Põranda ebatasasuse andestaks 2 meetri peal ~2mm.
Soovitan liimida puitparketi siis, kui ka põrandaküte on.(Laminaati mitte liimida!) Liitekohti mitte liimida, kuna tänapäevane clicksüsteem toimib väga edukalt. Parketti valides soovitan tuvtuda paigaldusnõuetega antud tootele.
Kui kunagi tekib vajadus parketti vahetada, võid kiruda, kas oli seda liimituna siis vaja paigaldada beer_yum.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.01.2020 09:41:26 vasta tsitaadiga

parkett andestab ikka päris hästi vs laminaat. mul muidugi "roheline" + mingi tasanduskiht ka all.
Aga ujuvalt ikka.

Laminaat on ok mul vaid köögis, seal on täiesti nullist põrand.
Kus sai lihtsalt suuremad lohud täis pahteldatud ja õhuke aluskate pole tulemus ikka nii hea.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 16:26:09 vasta tsitaadiga

Omast kogemusest pane ennem kruve vineeri rohkem....
Ise sain aasta vana ülesse kakkuda, et 4-6 kruvi juurde lasta....oleks sis servas ei ikka keset tuba...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 13.01.2020 12:37:10 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif thumbs_up.gif
Mul oli kruve oi kui palju köögis. Aga õige soovitus.
//
Samas mis oleks vana põranda puhul parim variant kuhu läheb ilmselt laminaat.
ikka tasanduseguga vähemalt ühes sihis?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 13.01.2020 22:29:14 vasta tsitaadiga

Vaja hakata maja ehitama Tallinna lähedal, äkki siin kellelgi soovitusi firmade osas:

1) Võtmed kätte ehitaja?
kuna see 1) tundub olevat üsna lootusetu leida, siis ka

2) Torutööde (vee/kanali) firmat?
3) Kütte/vendi firmat?
4) Siseviimistluse firmat?
5) Trepifirmat?
5) Elektrifirmat?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 00:24:02 vasta tsitaadiga

Kogu Maailma Raha.. mmmm
kas sa oma projektist tulenevalt ei peaks neid firmasid vaatama? sul pole nt. maaküttefirmaga asja kui projektis seda pole. mingi hange.ee peaks abiks olema.

võtmed kätte peaks sulle suvaline moodulmaja pakkuja teha mõistma. ka selle paneb su projekt paika..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.01.2020 01:40:36 vasta tsitaadiga

Esimesed popimad maaküttefirmad, kelle olen Googlest leidnud pakuvad ka õhk-vesi lahendusi ja ka ventilatsiooni nt.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 14.01.2020 10:21:55 vasta tsitaadiga

vent ja küte ongi üks osa täna, sest muidu läheb vastutus rändama.

Projekti üldse pole veel?
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.01.2020 10:57:12 vasta tsitaadiga

selle kuradi projektiga on ka üks keberniit. Hange.ee vahendusel sai võetud, tegelane on kusagil tartus ja ei paista kohe üldse tahtvat siia kanti tulla, et oma silmaga üle vaadata. Muudkui tee pilt je ja joonista...
Hea meelega võtaks lähiümbrusest uue tegelase, aga ei viitsi uut hanget ka tegema hakata..


Kütte ja vendi projektiga on ka nii, et midagi need kütte firmad teevad kah. Aga mis tasemele? Nad ju ise teevad kõik, saavad üle jala ka lasta, kas klient on suuteline asjade headusest pädevalt aru saama?
Maja ehitades vajaks nii eel-(arhitektuurset) kui ka tööprojekti, kus on kõik täpselt välja arvutatud, mida, kuhu ja kui palju mingeid torusid ja armatuure üldse kulub. Selle alusel saaks teada, mis asi üldse maksma hakkab.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.01.2020 11:04:37 vasta tsitaadiga

Üks tüüpprojekt on, mida proovin koos pakkujaga sobivaks modifitseerida. Samas hetkel veel lõplikku otsust pole, seega hea alternatiivi tekkimisel olen avatud ka muudele lahendustele.

Võtmed kätte pakkumiste osas on senine kogemus umbes selline, et kuna see hõlmab ehitajalt mitmete eri alltöövõtjate kaasamist, siis see tähendab ehitajale 1) tegelemise vaeva 2) riski, et kui mõni alltöövõtja praaki teeb, siis vastutab otseselt ikkagi peatöövõtja. Seetõttu kipub nii olema, et kes vähegi üldse viitsib võtmed kätte pakkumist teha, siis hind tuleb tegelemise vaeva ja riski tõttu üsna rasvane.
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 14:18:25 vasta tsitaadiga

sogar kirjutas:
Omast kogemusest pane ennem kruve vineeri rohkem....
Ise sain aasta vana ülesse kakkuda, et 4-6 kruvi juurde lasta....oleks sis servas ei ikka keset tuba...


Mis kruvidega soovitate lasta? Selliste puidukatega, millel keere kogu ulatuses (minu loogika ütleks, et siis pole pinda, mida mööda vineer "kiikuda" saaks) või miskiste teistega?

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 14:23:14 vasta tsitaadiga

Kiikumine kruvi siledat osa või naela pidi üles-alla peaks põranda puhul üldjuhul tähendama ka kiiksumist icon_rolleyes.gif (loe: nagisemist)
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 14:47:42 vasta tsitaadiga

_marek kirjutas:
Üks tüüpprojekt on, mida proovin koos pakkujaga sobivaks modifitseerida. Samas hetkel veel lõplikku otsust pole, seega hea alternatiivi tekkimisel olen avatud ka muudele lahendustele.

Võtmed kätte pakkumiste osas on senine kogemus umbes selline, et kuna see hõlmab ehitajalt mitmete eri alltöövõtjate kaasamist, siis see tähendab ehitajale 1) tegelemise vaeva 2) riski, et kui mõni alltöövõtja praaki teeb, siis vastutab otseselt ikkagi peatöövõtja. Seetõttu kipub nii olema, et kes vähegi üldse viitsib võtmed kätte pakkumist teha, siis hind tuleb tegelemise vaeva ja riski tõttu üsna rasvane.

Ma hiljuti mässasin just gaasiküttega. Ise kombineerides vs võtmed kätte lahendus oleks olnud 66% kallim. icon_eek.gif Põhiline võit tuli lihtlabase kaevetööde ja elektritööde arvelt. Oleks veelgi rohkem saanud, kui vaid oleks teadnud, kui lihtlabane puurimine oli. Osa säästu veel mitu korda hinna üle tingimisest ka, aga hinnavahe metsik ikka.

Kindlasti soovitan kombineerida, kui vähegi viitsimist ja suutlikkust selleks on. Võidad rahas päris viisakaid summasid.

Täpselt sama lugu oli kunagi ammu katuse ehitusega. Ise käed külge pannes ja kombineerides. 3 nädalat ehitust ja sääst oli pea 10k eur ja see oli juba päris palju aastaid tagasi.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 14:55:25 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:52:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 14:57:18 vasta tsitaadiga

No kui 3 nädalaga teenid rohkem kui 10k siis muidugi ei ole mõtet icon_rolleyes.gif
_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:05:50 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
ranel, ise käed küljes ja kolm nädalat ehitust... kogu maailma vaba aeg drool.gif

Minu palk ei ole selline ega ei hakka ka ilmselt lähitulevikus olema, et saaks nädalas 3k kõrvale panna. Kusjuures 2014.a oli keskmine brutopalk ~1000eur kuus.
Need numbrid peaks peas pirni põlema lööma tavalise sissetulekuga inimestel, kui palju annab säästa, kui ise ka juurde panustad. Selles suhtes arusaadav, et enda panust ei maksustata, aga kaotad vabas ajas. Sisseostetud teenus on aga mitmekordselt maksustatud ja inimesed tahavad lisaks palka ka saada tehtud töö eest(mille pealt jällegi makstakse maksud).

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:15:17 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
NightStriker kirjutas:
ranel, ise käed küljes ja kolm nädalat ehitust... kogu maailma vaba aeg drool.gif

Minu palk ei ole selline ega ei hakka ka ilmselt lähitulevikus olema, et saaks nädalas 3k kõrvale panna. Kusjuures 2014.a oli keskmine brutopalk ~1000eur kuus.
Need numbrid peaks peas pirni põlema lööma tavalise sissetulekuga inimestel, kui palju annab säästa, kui ise ka juurde panustad. Selles suhtes arusaadav, et enda panust ei maksustata, aga kaotad vabas ajas. Sisseostetud teenus on aga mitmekordselt maksustatud ja inimesed tahavad lisaks palka ka saada tehtud töö eest(mille pealt jällegi makstakse maksud).


Ise vaatasin ka hiljuti, et odavam on töölt palgata puhkust võtta kui teenust osta, mis sest, et teenin üle keskmise normaalselt. Ehitajad tahavad lihtsalt veel 2x suuremat tasu saada kui summad pulkadeks lüüa.

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:20:44 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 15.04.2024 00:52:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 14.01.2020 15:23:52 vasta tsitaadiga

Kui eeldame, et uue kodu ehitus finantseeritakse panga abiga siis kui palju kõiksugu sertide ja kinnituspaberite saamisele täiendav aja- ja rahakulu on kui osa töid ise teha?
Puhtalt huvist.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:24:45 vasta tsitaadiga

küsige hiiu käest, mis ta maja maksis.
vennal sama jutt. kui pangast raha võtad, tahab pank juba samasugust maja kõrvale saada. kui võtmed kätte võtad, on kokku kuskil kolm maja. kalkuleeris just, et taldmik läks ca 2500, kivid lähevad nati üle 10.. teeb umbes 180 ruutu.

ise möllas ehitusloaga. hetkel on see naljakas, et " justkui sa ise ei saakski projekti teha või esitada" aga kui sul on samamoodi mingi tüüpprojekt, materjalide kandearvutused jms asjad olemas siis tegelikult saad ise ka ehitusregistrisse need asjad panna. ta vist kõige esialgse asja eest kellelegi paarsada maksis kah..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582


viimati muutis laurx 14.01.2020 15:26:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 14.01.2020 15:25:31 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Kui eeldame, et uue kodu ehitus finantseeritakse panga abiga siis kui palju kõiksugu sertide ja kinnituspaberite saamisele täiendav aja- ja rahakulu on kui osa töid ise teha?
Puhtalt huvist.

Tellid lihtsalt vastava teenuse? Samamoodi tellitaks see kui lased ehitada kellelgi
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:25:41 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
küsige hiiu käest, mis ta maja maksis.
vennal sama jutt. kui pangast raha võtad, tahab pank juba samasugust maja kõrvale saada. kui võtmed kätte võtad, on kokku kuskil kolm maja. kalkuleeris just, et taldmik läks ca 2500, kivid lähevad nati üle 10.. teeb umbes 180 ruutu.


hiid kunagi ütles, et ühe liisinguauto intressikuluga ehitas oma maja icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 14.01.2020 15:26:46 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:

hiid kunagi ütles, et ühe liisinguauto intressikuluga ehitas oma maja icon_rolleyes.gif


Kas ta teadis üldse sel hetkel, mida liisingu intressi kogukulu tähendab?

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:27:31 vasta tsitaadiga

Samapalju teadis nagu pooled autoteemas postitajad icon_lol.gif
_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.01.2020 15:42:37 vasta tsitaadiga

NightStriker kirjutas:
Nokk kinni-saba lahti matemaatika...
Lihtsalt vesistan suud kolme nädala puhkuse peale. Ausalt icon_biggrin.gif

Minu jaoks algavad need arutlused küsimusega- Kas mul üldse lootustki on see teema pädevalt valmis saada ilma välise abita? Puhkusega või ilma puhkuseta. Kui katuseehitusest essugi ei tea ja kaks korda ehitama ei taha hakata- pole seal ise suurt midagi ette võtta.

No see ongi prioriteetides kinni. Selle asemel, et arvutimänge mängida või seebikaid vaadata, võtad youtube lahti ja loed mõned ehitusalased raamatud läbi. Siis palkad omale ehituse ajaks konsultandi/järelvalve. Käib vahepeal kontrollimas ja näitamas ning saadki ise teha. Enne oli tegelikult üks eksitav fakt ka. Umbes 6-8h päevas oli keegi ikka abis ka. Üksinda seda ära ei teeks. Katuse ehitus on ikka kahe inimese töö.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.01.2020 16:18:08 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Enne oli tegelikult üks eksitav fakt ka. Umbes 6-8h päevas oli keegi ikka abis ka. Üksinda seda ära ei teeks. Katuse ehitus on ikka kahe inimese töö.


ma tegin täiesti üksinda icon_rolleyes.gif
Mitte te ma tahtnud oleks. icon_confused.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.