kinel see ei ole, aga kahepoolne teip jahh,
Lihtsam on auk puurida ja täis pahteldada, kui seda latakat pärast eemaldada.... _________________ Hapud viinamarjad
puurid lakke ja lased tamiiliga õigele kõrgusele. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Pärast neljandat sauna kustusid kaks esimest, nüüd aasta hiljem põleb 12-nest veel ainult üks
Ainult läbi kärssanud LED-ide pärast oleks järgmiseks pooleks aastaks uue komplekti ostmine IMHO overkill.
Seega otsustasin ise LED dioodid ära vahetada.
Üllatuseks osutus aga 5mm 12V valgete LED dioodide leidmine erikeerukaks ettevõtmiseks.
Värvilisi on, valgeid mitte.
No nt punane on sobilike parameetritega
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=82193
Aga see on 5W (kui seal just trükiviga ei ole ja ei peaks olema 0,5W)
Originaal dioodid on 12V 0,3...0,6W (+/-10%) ja neid on 12tk.
Adapter on 12V,500mA
Küsimus elektroonikaspetsidele: Kas võib ja saab kaksteist 0,3...0,6W dioodi asendada 10x võimsamate 5W dioodidega?
Endale elektroonikavõhikuna tundub, et ilmselt ikka ei saa küll _________________ Jälle mõistus otsas
No samasse korpusesse neid 5W LED-e ei topi kuidagi.
Aga asenduseks ei pea otsima sugugi 12V LED-i, otsid sobiva mõõduga, spektriga jne dioodi, sellele arvutad eeltakisti andmelehe ning kalkulaatori abil ja saadki omale 12V LED-i.
Pärast neljandat sauna kustusid kaks esimest, nüüd aasta hiljem põleb 12-nest veel ainult üks
Ainult läbi kärssanud LED-ide pärast oleks järgmiseks pooleks aastaks uue komplekti ostmine IMHO overkill.
Seega otsustasin ise LED dioodid ära vahetada.
Üllatuseks osutus aga 5mm 12V valgete LED dioodide leidmine erikeerukaks ettevõtmiseks.
Värvilisi on, valgeid mitte.
No nt punane on sobilike parameetritega
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=82193
Aga see on 5W (kui seal just trükiviga ei ole ja ei peaks olema 0,5W)
Originaal dioodid on 12V 0,3...0,6W (+/-10%) ja neid on 12tk.
Adapter on 12V,500mA
Küsimus elektroonikaspetsidele: Kas võib ja saab kaksteist 0,3...0,6W dioodi asendada 10x võimsamate 5W dioodidega?
Endale elektroonikavõhikuna tundub, et ilmselt ikka ei saa küll
Mis asi on LED diood? Dioodi LED-i asemel ei ole mõttekas panna, ei anna valgust mitte. _________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Võimalik et kuskil kutsutakse lede leddioodideks. Põhjuseks see et ledil on väga oluline pluss ja miinus õigesti panna. Nagu dioodil. Vool liigub ainult ühtepidi.
ATM masinasse tuleb õige PIN number panna, muidu ei lähe LED diood põlema ja autol LSD differ ei tööta ja ega VIN numbri järgi uut ju ei leia. Kõige hullem on saada HIV viiruse, siis peab LCD displei kaudu PDF formaadis välja printima.
Üllatuseks osutus aga 5mm 12V valgete LED dioodide leidmine erikeerukaks ettevõtmiseks.
Mõistlik oleks alustuseks mõõta pinge nendel klemmidel, kuhu üksiku LEDi juhe läheb. Seal jaotuskarbis on arvatavasti mingi skeemike, mis pinge ja voolu LEDile sobivaks teeb. Sest valge LED on alati 3,3 volti või selle kordne. Sisemise takistiga LED (nagu see näiteks toodud punane) on kasutuses kohtades, kus peab skeem jääma võimalikult lihtsaks ja lollikindlaks.
Või pilt jaotuskarbi sisemusest, see annab ka vihjeid.
Kui vajalik on selles karbis, siis sobib iga 3,3 voldine LED, mis on sobiva võimsusega või võimsam. Võimsam LED hakkab ka tööle, lihtsalt heledus on väiksem.
(Modedele - see sobiks rohkem Asjad, kus on elekter sees - teemasse.)
No samasse korpusesse neid 5W LED-e ei topi kuidagi.
Aga asenduseks ei pea otsima sugugi 12V LED-i, otsid sobiva mõõduga, spektriga jne dioodi, sellele arvutad eeltakisti andmelehe ning kalkulaatori abil ja saadki omale 12V LED-i.
Mis põhjusel ei topi?
Lahti võetud LED korpus:
Spoiler
HDvurle kirjutas:
Mis asi on LED diood? Dioodi LED-i asemel ei ole mõttekas panna, ei anna valgust mitte.
Kas peaksin neile vastava küsimusega kirjad saatama? Et HV foorumis ei saada aru, mida te müüte ja sellest tulenevalt ei saada ka aru, mis oli minu küsimuse mõte?
Smati kirjutas:
ATM masinasse tuleb õige PIN number panna, muidu ei lähe LED diood põlema ja autol LSD differ ei tööta ja ega VIN numbri järgi uut ju ei leia. Kõige hullem on saada HIV viiruse, siis peab LCD displei kaudu PDF formaadis välja printima.
Tundub, et kui midagi kusagil internetis küsida, siis kohustuslikus korras on alati kohal vähemalt üks ortograafiafanaatik, vähemalt üks "komakoinija" ja kindlasti ka üks hea inimene, kes hakkab seletama sulle, kuidas peedist pesumasinale trumlit saab teha ja kui hea mõte see on. Küsimuse sisu neid üldjuhul kunagi ei huvita. Vastamine veel vähem. Mõtlesin, et see on omane üksnes Delfi peldikuseinale, aga võta näpust.
Kui minu poole pöördub näiteks geodeesia, kartograafia, GIS või GNSS teemasid puudutava küsimusega mõni elektroonik, IT mees või minupärast kirurg ja ei oska teemades mitteorienteerujana küsimust vähemalt algtaseme erialaspetsialisti tasemel esitada, kuid küsimus ja selle mõte on mulle arusaadav, siis viisaka inimesena ma talle ka vastan, ilma lauseehitust ja kasutatud sõnavara võimalikult ärapanevalt kommenteerimata. Ma arvan, et see on kena mõte ja lähenemine, mille üle võiks vahel ka teiste elualade spetsialistid mõtteid mõlgutada. Vanarahvas teadis ütelda, et küsija suu peale ei lööda.
**********
Scott kirjutas:
Mõistlik oleks alustuseks mõõta pinge nendel klemmidel, kuhu üksiku LEDi juhe läheb. Seal jaotuskarbis on arvatavasti mingi skeemike, mis pinge ja voolu LEDile sobivaks teeb. Sest valge LED on alati 3,3 volti või selle kordne. Sisemise takistiga LED (nagu see näiteks toodud punane) on kasutuses kohtades, kus peab skeem jääma võimalikult lihtsaks ja lollikindlaks.
Või pilt jaotuskarbi sisemusest, see annab ka vihjeid.
Kui vajalik on selles karbis, siis sobib iga 3,3 voldine LED, mis on sobiva võimsusega või võimsam. Võimsam LED hakkab ka tööle, lihtsalt heledus on väiksem.
(Modedele - see sobiks rohkem Asjad, kus on elekter sees - teemasse.)
Aitäh!
Asi sai selgemaks minu jaoks.
Käin lähiajal ja mõõdan LED pistiku klemmidel pinge ära, siis saab selgust.
LED-ide vastupidavuse teemadel ka natuke.
Need asjandused nimelt ei armasta sooja väga. Seepärast on sauna paigaldamine üsna problemaatiline ja neile tuleks leida võimalikult jahe paigalduskoht. Mida kuumem ümbrus, seda lühemaks valgusdioodi eluiga jääb.
Viimasel kasutatakse palju valgusjuhtidega lahendusi, siis saab valgusdioodid paigaldada jahedasse.
Mul kiudoptiline valgustus saunas, pole 40w pirni vist 10 aasta jooksul vahetanud
https://www.saunainter.com/et/cariitti_valgustus/kiudoptika_komplektid/ siin midagi pakutakse _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Jah, selliseid muidugi ei topi. Aga see lemona.ee pakub 12V 5mm LED-i mis on täpselt samade mõõtmetega, nagu originaalis selles korpuses sees on.
Hiina veebilehed pakuvad hunnikute kaupa samade füüsiliste mõõtmetega erineva võimsusega 12V 5mm LED-e aga märge on all, et Eestis tellida ei saa.
Ja enne kui mul asi täiesti selge pole, mida vaja on, mida tellida tasuks ja mida vastupidi tellida ei tasu, ma midagi soetama ei torma.
tcumen kirjutas:
LED-ide vastupidavuse teemadel ka natuke.
Need asjandused nimelt ei armasta sooja väga. Seepärast on sauna paigaldamine üsna problemaatiline ja neile tuleks leida võimalikult jahe paigalduskoht. Mida kuumem ümbrus, seda lühemaks valgusdioodi eluiga jääb.
Viimasel kasutatakse palju valgusjuhtidega lahendusi, siis saab valgusdioodid paigaldada jahedasse.
Jah. Ma olen terve rea erinevate 5mm ja 3mm jms mõõdus LED-ide teh.spets. tootelehti läbi lapanud ja on jäänud mulje, et valmistatakse erineva temperatuuritaluvusega LED-e + erineva kõrgemaid temperatuure taluva ajaperioodiga LED-e (osad kannatavad kõrgeid temperatuure ainult lühiajaliselt, osad stabiilselt ja aega ei piirata).
+85; +90 on kõrgemaid temperatuure pikaaegselt taluvatel LED-idel n.ö. "standardtemperatuurid". Olid ka mõned +95 ja +100.
Tulles tagasi selle Lemona Electronics lehel pakutava 5mm 12V LED-i juurde, siis toote "Data sheet" lehel on "Operating" ja "Storage" temp. kirjas näiteks +85 kraadi
Saunainter lehel, kus on täpselt see komplekt, mis ostetud sai, on teh.andmetes kirjas
tsitaat:
Kaabli temperatuur -20 - +85°C
Dioodide temperatuur -20 - +90°C
Ma ei küta sauna tavaliselt kuumemaks kui +75 - +80 kraadi.
Lühiajaliselt (kuum leiliaur vms) võib kerise kohal ja laes temperatuur muidugi tõusta ka sinna +100 kanti
LED-id on küll kinnises korpuses (ette käib veel paksu klaasiga kate), aga metallkorpus ülihea soojusjuhina kindlasti kuumeneb max temperatuurini, mis õhust saada on...
Samas, samasugused LED-id (või siis analoogsed) on enamus veekeskustes ka 100 kraadistes leiliruumides ja töötavad. Võib-olla on seal mingid eri LED-id sees, mis kannatavad ülikõrgeid temperatuure. Ei tea.
Siin (ja mitmes teises kohas) soomlased pakuvad +100 kraadi C kestvaid LED-e sauna
tsitaat:
Valaisimen max. käyttölämpötila +100 °C
Siin sakslased räägivad midagi +110 kraadisest temperatuurist (NB! ma ei ole saksa keeles tugev ja vajadusel kasutan Google tõlget)
tsitaat:
Temperaturbeständig bis +110 °C
tsitaat:
Wesentliche Eigenschaften unserer LED-Farbleuchten
Garantierte Temperaturbeständigkeit auch im gewerblic
hen Bereich bis +110 °C (Sauna-LED) bzw. +70 °C (Infrarot-LED)
jeesus188 kirjutas:
Mul kiudoptiline valgustus saunas, pole 40w pirni vist 10 aasta jooksul vahetanud
Jah. Kiudoptiline on juba teine teema ja kestab sellistes ekstreemoludes kindlasti kauem.
Kuna mul nüüd on nagu on, ehk saunas on süvistatuna paigaldatud just need "Sauna LED" valgustid ja ükskõik millest tingituna tundub, olgu see siis temperatuur näiteks, et LED-ide eluiga on keskmiselt pool aastat ja max 1 aasta, siis need LED-id on muutunud minu jaoks jooksvaks kuluartikliks ja ma otsin lihtsaid ning elementaarseid võimalusi neid LED-e vajadusel lihtsalt välja vahetada.
Kui üks selline LED ilma korpuse, juhtmete, alaldi ja juhtplokita (sorry, kui midagi valesti ütlesin ja see ei ole juhtplokk vaid midagi muud) maksab ainult paarkümmend eurosenti, koos kaabli ja korpusega üksik LED maksab aga juba 10-12 EUR ja kogu komplekt koos kõikide kellade ja viledega soodushinnaga ca 60 või enam EUR, siis inimesena, kelle käed otse tagumikust välja ei kasva ja suudab ka ise midagi teha, ma otseloomulikult otsin mõistlikus hinnaklassis lahendusvariante. Ja kui ma saan selgeks millised LED-id seal täpselt on, ning millega neid asendada saab, siis ma tellin neid vajadusel selle sama 60+ EUR eest ühe ämbritäie tagavaraks. _________________ Jälle mõistus otsas
Vot selle temperatuuriga on nii, et olgu ümbruse temperatuur 85 kraadi.
Aga LED ise eritab soojust, see eeltakisti eritab soojust, reaalne temperatuur valgust emiteerival kristallil on tõenäoliselt mitukümmend kraadi kõrgem.
Teine asi, mis valgusdioodi eluiga palju mõjutab, on teda läbiv vool, mis omakorda sõltub toitepingest. (Ohmi seadus). Ka ümbruse temperatuurist.
Kui toitepinge on liiga kõrge, võib vool ületada optimaalse väärtuse.
Mina sinu asemel võtaks ette selle süsteemi ümberehituse. (peedist trummel ). Kui soovid korpused samaks jätta, pane sinna sisse just tavalised ilma eeltakistita LED-id. Ja eraldi eeltakistid kuhugi jahedamasse kohta.
Sellega lööd mitu kärbest:
Esiteks saad takistil hajuva soojuse LED-ist eemale.
Teiseks tekib võimalus takisti valikuga LED-i tööreziimi täpsemalt valida, ka hiljem ja toiteallika parameetrite järgi sobitamist. On olemas klotse, mis hoiavad voolu konstantse ka toitepinge kõikudes.
Kolmandaks laieneb valgusallikate valik ja need on odavamad.
fucs, kui plaanid välja vahetada need leedid siis mõõda üle ka neisse minev toitepinge, kuigi nendele määratud nimipinge on näiteks 12V siis lisaks temperatuurile saab kestvust pikendada ka pinge alaldamisega, 1-2V võrra, või kuniks veel valgust annavad.
Ka see nipp annab elueale üsnagi palju juurde. Paned sellise asja toiteploki väljundisse ja keerad niipalju maha, kui kannatab valgustust vähendada. Need leedid võivad sul valgustada isegi 8V juures veel üsnagi hästi.
https://www.lemona.ee/?page=item&i_id=166027 _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tcumen, nendel 12V leedidel ei ole mingeid eeltakisteid olemas. See element ongi dimensioneertiud töötama otse 12V toiteploki taga. On ka LED elemente, mis töötavad otse 28-56-72-110V taga. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tcumen, nendel 12V leedidel ei ole mingeid eeltakisteid olemas. See element ongi dimensioneertiud töötama otse 12V toiteploki taga. On ka LED elemente, mis töötavad otse 28-56-72-110V taga.
Ära aja soga.
Vaata näiteks kasvõi paar posti ülespoole ja seal viidatud andmelehte.
Valdav osa neist madalavoolulistest (alla 20 mA) fikseeritud pinge jaoks mõeldud valmis tükke on eeltakistiga.
Ei välista, et on erandeid.
Suuremate voolude ja pingete jaoks mõeldud asjad on teine teema. Sel juhul hajuks takistil mõttetult palju võimsust.
Need asjad, mil on märgitud kindel tööpinge, sisaldavad siis ka sobivat draiverit, mis voolud paigas hoiab.
Loomulikult kasutatakse kõrgematel pingetel palju jadaühendust, aga voolu kontrolliv lülitus on seal ikka olemas.Enamasti.
viimati muutis avrn 07.01.2020 18:13:02, muudetud 1 kord
tcumen, nendel 12V leedidel ei ole mingeid eeltakisteid olemas. See element ongi dimensioneertiud töötama otse 12V toiteploki taga. On ka LED elemente, mis töötavad otse 28-56-72-110V taga.
Ära aja soga.
ei mingit soga, ma olen neid elemente igasuguseid näinud. See, mis seal sees on, et saaks selle pingega töötada, on iseasi, kuid kui väljundis on ainult 2 klemmi või jalga kuhu saad otse andmelehe 12V toitepinge peale lükata siis nii on.
Õigus, et on püsipingega ja on püsivooluga toidetavad leedid. eraldi asjad.
Jah, kunagi olid leedidel tõesti nimipinged umbes 2V ja eri värvi leedidel need pinged varieerusid, kuni 4 voldini vist. Tuli ise takistid arvutada jmt.
Aga aeg on edasi läinud, juba ammu toodetakse leede, milles on kõik vajalik sisse ehitatud, kuigi element näeb ikka välja just nii.
Spoiler
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Parketi spetsidele küsimus. Nimelt teen majas teisel korrusel remonti ja järg põrandateni jõudmas. Toad on keskmiselt 15-20m2 ja küllaltki ristküliku kujuga, et mingeid x nurki sees pole. Küte on teisel korrusel ahiküte, põrandaküte puudub. Aluspõrandaks on vineerplaadid, mis on mustale laudpõrandale paigaldatud kruvidega ja vahelagi/põrand on omakorda saepuruga täidetud. Peale tahaks puitparketi paigaldada. Nüüd aga küsimus, et kas liimida või "ujuvalt" panna või ujuvalt ja liitekohad liimida, et krigisemist vältida tulevikus? _________________ Geek it til it MHz
Krigiseb puitparkett siis, kui aluspind ebatasane (muhud ja lohud). Enne paigaldust kindlasti veendu, et vineer oleks ikka tihedalt laudise külge lastud ja laudis korralikult põrandataladele kinnitatud.
Ei päästa sind liimimine, kui aluspõrand pekkis on. Põranda ebatasasuse andestaks 2 meetri peal ~2mm.
Soovitan liimida puitparketi siis, kui ka põrandaküte on.(Laminaati mitte liimida!) Liitekohti mitte liimida, kuna tänapäevane clicksüsteem toimib väga edukalt. Parketti valides soovitan tuvtuda paigaldusnõuetega antud tootele.
Kui kunagi tekib vajadus parketti vahetada, võid kiruda, kas oli seda liimituna siis vaja paigaldada
parkett andestab ikka päris hästi vs laminaat. mul muidugi "roheline" + mingi tasanduskiht ka all.
Aga ujuvalt ikka.
Laminaat on ok mul vaid köögis, seal on täiesti nullist põrand.
Kus sai lihtsalt suuremad lohud täis pahteldatud ja õhuke aluskate pole tulemus ikka nii hea.
Omast kogemusest pane ennem kruve vineeri rohkem....
Ise sain aasta vana ülesse kakkuda, et 4-6 kruvi juurde lasta....oleks sis servas ei ikka keset tuba...
Mul oli kruve oi kui palju köögis. Aga õige soovitus.
//
Samas mis oleks vana põranda puhul parim variant kuhu läheb ilmselt laminaat.
ikka tasanduseguga vähemalt ühes sihis?
Kogu Maailma Raha.. mmmm
kas sa oma projektist tulenevalt ei peaks neid firmasid vaatama? sul pole nt. maaküttefirmaga asja kui projektis seda pole. mingi hange.ee peaks abiks olema.
võtmed kätte peaks sulle suvaline moodulmaja pakkuja teha mõistma. ka selle paneb su projekt paika.. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
selle kuradi projektiga on ka üks keberniit. Hange.ee vahendusel sai võetud, tegelane on kusagil tartus ja ei paista kohe üldse tahtvat siia kanti tulla, et oma silmaga üle vaadata. Muudkui tee pilt je ja joonista...
Hea meelega võtaks lähiümbrusest uue tegelase, aga ei viitsi uut hanget ka tegema hakata..
Kütte ja vendi projektiga on ka nii, et midagi need kütte firmad teevad kah. Aga mis tasemele? Nad ju ise teevad kõik, saavad üle jala ka lasta, kas klient on suuteline asjade headusest pädevalt aru saama?
Maja ehitades vajaks nii eel-(arhitektuurset) kui ka tööprojekti, kus on kõik täpselt välja arvutatud, mida, kuhu ja kui palju mingeid torusid ja armatuure üldse kulub. Selle alusel saaks teada, mis asi üldse maksma hakkab. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Üks tüüpprojekt on, mida proovin koos pakkujaga sobivaks modifitseerida. Samas hetkel veel lõplikku otsust pole, seega hea alternatiivi tekkimisel olen avatud ka muudele lahendustele.
Võtmed kätte pakkumiste osas on senine kogemus umbes selline, et kuna see hõlmab ehitajalt mitmete eri alltöövõtjate kaasamist, siis see tähendab ehitajale 1) tegelemise vaeva 2) riski, et kui mõni alltöövõtja praaki teeb, siis vastutab otseselt ikkagi peatöövõtja. Seetõttu kipub nii olema, et kes vähegi üldse viitsib võtmed kätte pakkumist teha, siis hind tuleb tegelemise vaeva ja riski tõttu üsna rasvane.
Omast kogemusest pane ennem kruve vineeri rohkem....
Ise sain aasta vana ülesse kakkuda, et 4-6 kruvi juurde lasta....oleks sis servas ei ikka keset tuba...
Mis kruvidega soovitate lasta? Selliste puidukatega, millel keere kogu ulatuses (minu loogika ütleks, et siis pole pinda, mida mööda vineer "kiikuda" saaks) või miskiste teistega? _________________ Geek it til it MHz
Kiikumine kruvi siledat osa või naela pidi üles-alla peaks põranda puhul üldjuhul tähendama ka kiiksumist (loe: nagisemist) _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Üks tüüpprojekt on, mida proovin koos pakkujaga sobivaks modifitseerida. Samas hetkel veel lõplikku otsust pole, seega hea alternatiivi tekkimisel olen avatud ka muudele lahendustele.
Võtmed kätte pakkumiste osas on senine kogemus umbes selline, et kuna see hõlmab ehitajalt mitmete eri alltöövõtjate kaasamist, siis see tähendab ehitajale 1) tegelemise vaeva 2) riski, et kui mõni alltöövõtja praaki teeb, siis vastutab otseselt ikkagi peatöövõtja. Seetõttu kipub nii olema, et kes vähegi üldse viitsib võtmed kätte pakkumist teha, siis hind tuleb tegelemise vaeva ja riski tõttu üsna rasvane.
Ma hiljuti mässasin just gaasiküttega. Ise kombineerides vs võtmed kätte lahendus oleks olnud 66% kallim. Põhiline võit tuli lihtlabase kaevetööde ja elektritööde arvelt. Oleks veelgi rohkem saanud, kui vaid oleks teadnud, kui lihtlabane puurimine oli. Osa säästu veel mitu korda hinna üle tingimisest ka, aga hinnavahe metsik ikka.
Kindlasti soovitan kombineerida, kui vähegi viitsimist ja suutlikkust selleks on. Võidad rahas päris viisakaid summasid.
Täpselt sama lugu oli kunagi ammu katuse ehitusega. Ise käed külge pannes ja kombineerides. 3 nädalat ehitust ja sääst oli pea 10k eur ja see oli juba päris palju aastaid tagasi. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
ranel, ise käed küljes ja kolm nädalat ehitust... kogu maailma vaba aeg
Minu palk ei ole selline ega ei hakka ka ilmselt lähitulevikus olema, et saaks nädalas 3k kõrvale panna. Kusjuures 2014.a oli keskmine brutopalk ~1000eur kuus.
Need numbrid peaks peas pirni põlema lööma tavalise sissetulekuga inimestel, kui palju annab säästa, kui ise ka juurde panustad. Selles suhtes arusaadav, et enda panust ei maksustata, aga kaotad vabas ajas. Sisseostetud teenus on aga mitmekordselt maksustatud ja inimesed tahavad lisaks palka ka saada tehtud töö eest(mille pealt jällegi makstakse maksud). _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
ranel, ise käed küljes ja kolm nädalat ehitust... kogu maailma vaba aeg
Minu palk ei ole selline ega ei hakka ka ilmselt lähitulevikus olema, et saaks nädalas 3k kõrvale panna. Kusjuures 2014.a oli keskmine brutopalk ~1000eur kuus.
Need numbrid peaks peas pirni põlema lööma tavalise sissetulekuga inimestel, kui palju annab säästa, kui ise ka juurde panustad. Selles suhtes arusaadav, et enda panust ei maksustata, aga kaotad vabas ajas. Sisseostetud teenus on aga mitmekordselt maksustatud ja inimesed tahavad lisaks palka ka saada tehtud töö eest(mille pealt jällegi makstakse maksud).
Ise vaatasin ka hiljuti, et odavam on töölt palgata puhkust võtta kui teenust osta, mis sest, et teenin üle keskmise normaalselt. Ehitajad tahavad lihtsalt veel 2x suuremat tasu saada kui summad pulkadeks lüüa. _________________ Geek it til it MHz
Kui eeldame, et uue kodu ehitus finantseeritakse panga abiga siis kui palju kõiksugu sertide ja kinnituspaberite saamisele täiendav aja- ja rahakulu on kui osa töid ise teha?
Puhtalt huvist. _________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
küsige hiiu käest, mis ta maja maksis.
vennal sama jutt. kui pangast raha võtad, tahab pank juba samasugust maja kõrvale saada. kui võtmed kätte võtad, on kokku kuskil kolm maja. kalkuleeris just, et taldmik läks ca 2500, kivid lähevad nati üle 10.. teeb umbes 180 ruutu.
ise möllas ehitusloaga. hetkel on see naljakas, et " justkui sa ise ei saakski projekti teha või esitada" aga kui sul on samamoodi mingi tüüpprojekt, materjalide kandearvutused jms asjad olemas siis tegelikult saad ise ka ehitusregistrisse need asjad panna. ta vist kõige esialgse asja eest kellelegi paarsada maksis kah.. _________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
viimati muutis laurx 14.01.2020 15:26:27, muudetud 1 kord
Kui eeldame, et uue kodu ehitus finantseeritakse panga abiga siis kui palju kõiksugu sertide ja kinnituspaberite saamisele täiendav aja- ja rahakulu on kui osa töid ise teha?
Puhtalt huvist.
Tellid lihtsalt vastava teenuse? Samamoodi tellitaks see kui lased ehitada kellelgi
küsige hiiu käest, mis ta maja maksis.
vennal sama jutt. kui pangast raha võtad, tahab pank juba samasugust maja kõrvale saada. kui võtmed kätte võtad, on kokku kuskil kolm maja. kalkuleeris just, et taldmik läks ca 2500, kivid lähevad nati üle 10.. teeb umbes 180 ruutu.
hiid kunagi ütles, et ühe liisinguauto intressikuluga ehitas oma maja
hiid kunagi ütles, et ühe liisinguauto intressikuluga ehitas oma maja
Kas ta teadis üldse sel hetkel, mida liisingu intressi kogukulu tähendab? _________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Nokk kinni-saba lahti matemaatika...
Lihtsalt vesistan suud kolme nädala puhkuse peale. Ausalt
Minu jaoks algavad need arutlused küsimusega- Kas mul üldse lootustki on see teema pädevalt valmis saada ilma välise abita? Puhkusega või ilma puhkuseta. Kui katuseehitusest essugi ei tea ja kaks korda ehitama ei taha hakata- pole seal ise suurt midagi ette võtta.
No see ongi prioriteetides kinni. Selle asemel, et arvutimänge mängida või seebikaid vaadata, võtad youtube lahti ja loed mõned ehitusalased raamatud läbi. Siis palkad omale ehituse ajaks konsultandi/järelvalve. Käib vahepeal kontrollimas ja näitamas ning saadki ise teha. Enne oli tegelikult üks eksitav fakt ka. Umbes 6-8h päevas oli keegi ikka abis ka. Üksinda seda ära ei teeks. Katuse ehitus on ikka kahe inimese töö. _________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Enne oli tegelikult üks eksitav fakt ka. Umbes 6-8h päevas oli keegi ikka abis ka. Üksinda seda ära ei teeks. Katuse ehitus on ikka kahe inimese töö.
ma tegin täiesti üksinda
Mitte te ma tahtnud oleks. _________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.