Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2019 00:48:25 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Kus sul see lääg on? Volvo, vw, bmw, audi, mb jne kõik väga head. Oled kasutanud, et tead läägist rääkida? Muidugi mingi 20k€ eest ei pruugigi saada nii head meedia süsteemi. Kuigi jaapanlased need väga ei taju sujuvat ilusa pildiga süsteeme teha.


Sirvisin hiljuti VW oma esinduses. Mingisuguses uuemas sakslases kogesin täpselt sama veel.
Lisaks otsisin Doug-i hiljutisest videost välja auto, milles justkui kõik super olla võiks: https://www.youtube.com/watch?v=GOREqfzgN9M&t=19m28s
Seal videos ütleb, et all lingitud autode reviewdes annab enam infot, ok... https://www.youtube.com/watch?v=nL5l-_9bIVk&t=8m6s ... ülistamise käigus ütleb "immediately" ja samal ajal läägib icon_lol.gif.
See on umbes sama responsive kui Samsung Galaxy S2 icon_biggrin.gif (mul on riiulis väga harva kasutamiseks üks alles).
Teises videos "Comforti" juurde jõudes läägib jällegi: https://www.youtube.com/watch?v=Ms8gUQQJSBE&t=9m45s
PLUS olen igasugust materjali palju vaadanud ning kohtan ikka ja jälle sama.

Ütle palun, kus konkreetselt kõik väga super on?


BTW. ma keeran Androidis nt. Developeri all animatsioonide aja 0,5x peale igal värskel setupil. :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 05.12.2019 10:51:09 vasta tsitaadiga

Küll Porsche selle kiirelt korda teeb kui päris ostjad häält tegema hakkavad. Ma loodan vähemalt.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2019 13:23:03 vasta tsitaadiga

Ma olen aru saanud, et kasutajad on sellise asjaga ära harjutatud... ega muidu Doug sellise suhtumisega poleks, et läägine UI on justkui superhüperhea ja tundub paremgi kui tegelikult ka sujuv UI. Lihtsalt varasem on nii kohutav olnud, et praegune tundub normaalne icon_lol.gif.

Aga eks loodan minagi, et kõik tootjad selle korda teevad - pole põhjust, miks see nii olema peaks.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 20:56:17 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/Guruleaks1/status/1203754579864825857
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2019 02:02:21 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Aga sellist asja, et volüümi reguleerimiseks tuleb toksida, sellist asja ei oleks ma läbi lasknud icon_lol.gif icon_lol.gif

Lääg ja tundetu puuteekraan on kurjast, aga ma isiklikult armatuuril/keskkonsoolil olevast voluuminupust puudust ei tunneks. Kahel autol, millega hetkel suht vaheldumisi sõidan, on nupud roolil ja ma ei mäleta, millal "tavalist" nuppu kasutasin. Juhina mind ka absull ei huvita, et kõrvalistuja seda mugavalt näppida ei saa - parem ongi. Hetkel on kergelt ebamugav ainult, et Audil on voluum roolil parema, Tojotsil vasaku pöidla all. Samas on vastupidi pea kõik, mis olla saab: kojamehed Audil ühekordne alla, astmed üles, Toyotal vastupidi. Kiirusehoidja kang Audil vasakul, Toyotal paremal, kusjuures Audil ei pea seda iga kord eraldi sisse lülitama ja vajutad fix-iks ainult otsas nuppu, Toyotal aga lülitab vajutus alles kiirusehoidja sisse. Audil tõmbad kangi enda poole, et jätkata, Toyotal on see cancel. Pikk jutt lühidalt: ei ütlegi, et üks on otseselt halvem kui teine, pigem harjumuse asi, aga hea oleks, kui need liigutused tuleks sõites ilma mõtlemata lihasmälust, vaheldumisi otseste vastanditega sõites on see aga keeruline.

See Doug seal pööritab ühe ekraani teise juhtimiseks touchpadina kasutamise peale silmi, justkui poleks ise kunagi reaalselt autoga sõitnud ega tundnud, kui ebamugav sõidu ajal enda seljatoest välja küünitamine on? Pluss palju täpsemalt saad konarlikul teel asjadele pihta, kui küünarnukk on toetatud. See on Porschelt 5+ mugavus- ja ohutuslahendus. Mitte, et seal midagi meeletult innovaatilist oleks - eraldi touchpad'e ja joystick'e on suurte ekraanide jaoks autodel juba ammu olnud.

GUI/UX on ka niikuinii ühelt poolt maitse, teiselt harjumuse küsimus. Kusjuures üks kujundab pea alati teist. Porschemehed ei kurda ilmselt, et süütelukk/nupp vasakul pool asub. Nagu sigullimehedki mitte.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.12.2019 13:15:47 vasta tsitaadiga

teslat nillima:
https://majandus24.postimees.ee/6847228/ka-tesla-ostjad-saavad-nuud-5000-eurose-stardiraha?_ga=2.224187282.823568065.1575896867-282771766.1568289263
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2019 13:29:58 vasta tsitaadiga

Väga mõistlik ja õiglane - tõenäoliselt ka õiguslikult korrektne, mida varasem variant polnud.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2019 01:30:58 vasta tsitaadiga

Nüüd lõpuks siis, päris venima läks, hakkasin juba kõhklema, et pole üldse mõtet kuhugi kirjutada.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.12.2019 23:52:03 vasta tsitaadiga

https://www.teslarati.com/tesla-cybertruck-lars-buro-cybunker-solar-garage/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2019 22:16:42 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.12.2019 23:22:28 vasta tsitaadiga

https://www.teslarati.com/tesla-model-s-ranked-in-car-and-drivers-top-10-quickest-cars-of-the-decade-list/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2019 02:07:01 vasta tsitaadiga

Model3 sai vahepeal väikse buusti: https://electrek.co/2019/12/19/tesla-acceleration-boost-model-3-dual-motor/ & https://electrek.co/2019/12/19/tesla-model-3-acceleration-boost-tested-0-60-in-3-8-more-power-and-torque/ + mingisugune maksulise buusti leke ka: https://electrek.co/2019/12/18/tesla-acceleration-boost-upgrade-leaks-model-3/
Tesla andis Hiinas novembris 5000 autot üle: https://electrek.co/2019/12/20/tesla-delivers-5000-cars-november-alone-china/
& see on huvitav suund:
https://electrek.co/2019/12/20/what-if-dealers-got-bonuses-for-selling-evs/
"Imagine walking into a traditional car dealership and having the salesperson take you straight to the EVs. When you ask about the gas cars with lower price tags, the dealer explains that electric cars have a lower total cost, among many other benefits. Why is the dealership pushing electrics? Because it would get a big bonus for selling a vehicle with lower CO2 output. This is precisely what will happen at PSA, Nissan, and other dealerships in Europe starting in 2020.
Two weeks from now, new EU rules go into effect, requiring carmakers to lower their vehicle average CO2 output to 95 gram per kilometer. The approaching standard, established in 2008 but going into effect in 2020, is sending shockwaves through the European auto industry. Every gram over the target brings a penalty of more than $100. The total industry bill could be a whopping $28 billion."
Üleminek saab toimuma - mingil hetkel tuleb igast aknast-august põhjuseid, miks doominokive järjest kukub.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2019 12:49:27 vasta tsitaadiga

ot:
Kustutasin teemavälised postitused ära. Palun hoidkem fookust teemas.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2019 22:33:41 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Model3 sai vahepeal väikse buusti: https://electrek.co/2019/12/19/tesla-acceleration-boost-model-3-dual-motor/ & https://electrek.co/2019/12/19/tesla-model-3-acceleration-boost-tested-0-60-in-3-8-more-power-and-torque/ + mingisugune maksulise buusti leke ka: https://electrek.co/2019/12/18/tesla-acceleration-boost-upgrade-leaks-model-3/


https://electrek.co/2019/12/19/tesla-acceleration-boost-model-3-dual-motor/ 2k$ ja 0,5s kiirenduselt maha (LR Model 3)

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2019 23:11:30 vasta tsitaadiga

Jõule AHV-idele.
Mul siin vahepeal möödus 100 000 miili elektrikaga (162Mm).
Aku, millel EI ole aktiivset jahutust, kaotanud auto arvates 6-7% mahtu.
Ise pakun pigem 8-9% (number kõigub seoses aastaajaga).
Vahet pole. Ma ei oodanud nii head tulemust 5a tagasi.
2% aastas oleks tavakasutusel norm, aga ma kasutan ikka PÄRIS palju.

Tundub et kestab vabalt 20a ära. Kui vaid muud jubinad kestaks nii kaua icon_cry.gif
Tegin korraliku puhastuste lakile. Roostet ei ole, veel. Krunt on ülikõva. Kümneid
kivitäkkeid saanud (mida olen pintslipotsikuga katnud), kuid krunt ei anna üldse alla.
Velgedel on mõni oksiidiuss roomama hakanud värvi all, kaugemas otsas, silma veel ei riiva.
Tehase pidurikettad on poolel teel. Ennustan et 2021 peaksin koos klotsidega ära vahetama.
Veermikus pole ühtegi mutikat puudutatud veel.
Laadimisluugi hinged logisevad ja kõrvalistuja uks vajus ära, peab suvel veidi putitama icon_razz.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2019 23:15:33 vasta tsitaadiga

Kui vana auto on?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2019 23:34:21 vasta tsitaadiga

5½ varsti.
_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 04:03:05 vasta tsitaadiga

https://www.err.ee/1018309/erdogan-esitles-turgis-toodetud-elektriauto-prototuupe
"Türgi president Recep Tayyip Erdogan esitles reedel kohaliku elektriauto prototüüpe, mis peaksid teedele jõudma kolme aasta jooksul.

"Täna oleme me tunnistajaks ajaloolisele päevale, mil Türgi 60 aasta vanune unistus täitub," ütles Erdogan tseremoonial Kocaeli provintsis.

Türgil on märkimisväärne autotööstus, kuid valdavalt koosneb see rahvusvaheliste tootjate tütarfirmadest või partnerlustest.

"Türgist on saanud riik, mis ei ole ainult uute tehnoloogiate turg, vaid ka nende arendaja, tootja ja eksportija," ütles president.

Neljapäeval esitleti kaht mudelit, kuid plaanis on kokku viis, mille aku sõiduulatus oleks 500 kilomeetrit.

Viiest Türgi tööstusfirmast koosnev konsortsium TOGG peaks tootmist alustama 2022. aastal. Aastas plaanitakse toota umbes 175 000 autot."

EDIT: https://insideevs.com/news/390040/turkey-electric-car-debut/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 10:48:10 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
5½ varsti.


Leaf?
Kommentaarid: 992 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 782
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.12.2019 10:50:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Tundub et kestab vabalt 20a ära. Kui vaid muud jubinad kestaks nii kaua icon_cry.gif


Misasi, auto või aku ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.12.2019 10:53:03 vasta tsitaadiga

Kasutage tsitaadi märke palun.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 14:47:07 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Tundub et kestab vabalt 20a ära. Kui vaid muud jubinad kestaks nii kaua icon_cry.gif


Misasi, auto või aku ?


No kui ma räägin natukene akust ja siis ütlen "tundub et kestab 20a" siis.. miks ma peaks rääkima autost.
Pealegi järgmine lause oli "kui vaid muud jubinad". Kas rääkidest autost saab rääkida peale seda "muudest jubinatest".
Ma vist olin väga kaine, kui ma oma Leafist rääkisin. Igaks juhuks rasvaseks - äkki jääb ühe silma vahele icon_razz1.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 29.12.2019 15:01:45 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Markos kirjutas:
tsitaat:
Tundub et kestab vabalt 20a ära. Kui vaid muud jubinad kestaks nii kaua icon_cry.gif


Misasi, auto või aku ?


No kui ma räägin natukene akust ja siis ütlen "tundub et kestab 20a" siis.. miks ma peaks rääkima autost.
Pealegi järgmine lause oli "kui vaid muud jubinad". Kas rääkidest autost saab rääkida peale seda "muudest jubinatest".
Ma vist olin väga kaine, kui ma oma Leafist rääkisin. Igaks juhuks rasvaseks - äkki jääb ühe silma vahele icon_razz1.gif


Tee 10a pealt kokkuvõte uuesti, degratsioon ei ole lineaarne, pealegi, mida hakata peale autoga, mille sõiduulatus on vähenenud 2x ? Jälgides vastavaid gruppe, siis on akude vahetus nii mõnelgi päevakorras. Tõenäoliselt on juba 10a vanustena turg täis el autosi, mida keegi ei taha.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 16:30:32 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
arnis kirjutas:
Markos kirjutas:
tsitaat:
Tundub et kestab vabalt 20a ära. Kui vaid muud jubinad kestaks nii kaua icon_cry.gif


Misasi, auto või aku ?


No kui ma räägin natukene akust ja siis ütlen "tundub et kestab 20a" siis.. miks ma peaks rääkima autost.
Pealegi järgmine lause oli "kui vaid muud jubinad". Kas rääkidest autost saab rääkida peale seda "muudest jubinatest".
Ma vist olin väga kaine, kui ma oma Leafist rääkisin. Igaks juhuks rasvaseks - äkki jääb ühe silma vahele icon_razz1.gif


Tee 10a pealt kokkuvõte uuesti, degratsioon ei ole lineaarne, pealegi, mida hakata peale autoga, mille sõiduulatus on vähenenud 2x ? Jälgides vastavaid gruppe, siis on akude vahetus nii mõnelgi päevakorras. Tõenäoliselt on juba 10a vanustena turg täis el autosi, mida keegi ei taha.


Tahad FUDitada, võta sõna auto24 foorumis, mitte siin.
Kui sul pole oma sõnu mitte millegagi kinnitada, siis nii ongi.

lillatäpp indeed yawn.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 16:45:08 vasta tsitaadiga

Piisab kui ennustuste puhul ei minda liiga emotsionaalseks ja arvestatakse, et nii hirmus kui ka õnnelik visioon tulevikust on hetkel puhtalt visioon ning tõde selgub ajas icon_biggrin.gif
Mina vs. Tema vaidlustele võiks vähem eetrit pühendada - rohkem sisu!


https://electrek.co/2019/12/28/5-things-tesla-bring-market-2020/ "5 things Tesla is bringing to market in 2020"
https://electrek.co/2019/12/27/kia-will-produce-its-sporty-imagine-ev-in-2021-but-an-11000-compact-ev-for-europe-is-elusive/ "Kia will produce its sporty Imagine EV in 2021, but an $11,000 compact EV for Europe is elusive"
https://electrek.co/2019/12/27/los-angeles-considers-making-uber-and-lyft-go-all-electric/ "Los Angeles considers making Uber and Lyft go all-electric"

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 17:05:33 vasta tsitaadiga

Deff Dahn ja ta tiim juba aastaid tagasi seisis probleemi ees, kuidas tõestada lühikese ajaga (nädalatega), kui kaua (aastates) aku kestab.
Ja lahendus oli leitud umbes 6 aastat tagasi. Sellest on materjali ka netis olemas kes tahab vaadata.
Ja kuna tulemused on eeskujulikud, siis mees on põimunud Teslaga mõni aasta tagasi. Hetkel käib töö "miljoni miili akukeemia peenhäälestamiseks".

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 17:23:40 vasta tsitaadiga

No ei kesta see aku nii kaua ju.
https://www.auto24.ee/used/3296751
75%
https://www.auto24.ee/used/3130505
92%


viimati muutis hkurujo88r 29.12.2019 17:44:14, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 17:34:55 vasta tsitaadiga

Lingid samad..
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 17:41:42 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, kas kahe suvalise näite alusel saad öelda, kuidas kõigil kestab? Sotsiaaltöötajate autode akud surid väidetavalt pideva "saba seinas" oleku tõttu.
Endal mobiilide akud kestavad pikalt, sest laen kui 20-25% ja võtan laadimast kui 95%

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 17:46:26 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
hkurujo88r, kas kahe suvalise näite alusel saad öelda, kuidas kõigil kestab? Sotsiaaltöötajate autode akud surid väidetavalt pideva "saba seinas" oleku tõttu.
Endal mobiilide akud kestavad pikalt, sest laen kui 20-25% ja võtan laadimast kui 95%


Ei ole suvalised näited, elulised näited, masinaid on kasutatud. Ja turul on päris palju masinaid millel aku normaalselt vähenenud.
Muidugi jälle nüüd hakkad seletama, et kasutaja jo*u, ei oska laadida.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 17:51:03 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
võtan laadimast kui 95%


Passid peale kuni 95% või mismoodi see välja näeb?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 18:32:54 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Praktilisuse poolelt kõik kena, aga kas uuem mudel puht emotsionaalselt juba ei isuta?
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 19:40:23 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, kaks suvalist masinat suvalisel ajahetkel on ju suvalised näited.
KillFrenzy, OT, ent panen laadima hetkel, kus on piisavalt aega, et lõpuni laadida ning käin aeg-ajalt möödaminnes vaatamas, kas on 95% (telefoni laadimistuli muutub 90% juures ka punasest roheliseks).

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 19:43:07 vasta tsitaadiga

Kui pikka listi sul siis vaja nendest? Käid ja vingud, mitte miski ei sobi sulle, ainult ülistama peab.
Kes see viitsib sellist laadimist harrastada ja vahtida mingeid %?
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.12.2019 19:45:09 vasta tsitaadiga

No mis elu see ka on. Panen laadima ja võtan seinast, kui vaja kasutada. Olgu see protsent siis mis ta on. Samsung S2 on 7-8 aastat sellisena vastu pidanud. Nokia 6320i aku ka vist sama kaua ja ei näita väsimuse mätke, kui hiljuti kasutasin.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 29.12.2019 19:45:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 19:47:10 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, selliseid fakte võib faktidena arvestada, ent mingeid põhjapanevaid järeldusi väga teha ei saa - selles point.
Laadimise osas viitsivad mõistlikult laadida need, kel kestmine oluline.


"Käid ja lärmad, kuidas kõik halb on ja ei toimi, ainult mutta tampima peab" - viitsid keskendu sisule ja tõmba emotsioone maha.


jägaja, ma ei näe, et ma midagi sellise eluviisiga kaotaksin - see on absoluutselt muretu tegevus minujaoks. Suvaline rutiinne asi. Nagu hambapesu vmt.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 19:47:39 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
hkurujo88r, selliseid fakte võib faktidena arvestada, ent mingeid põhjapanevaid järeldusi väga teha ei saa - selles point.
Laadimise osas viitsivad mõistlikult laadida need, kel kestmine oluline.


"Käid ja lärmad, kuidas kõik halb on ja ei toimi, ainult mutta tampima peab" - viitsid keskendu sisule ja tõmba emotsioone maha.


Sellepärast küsisingi mis värk on, kas ei kesta. Kõik auto24 masinad sellised kus akut vingelt vähenenud kui mõned aastad vanad.
Firmasse vaja varsti uusi kastikaid või 7-8 kohalisi busse. Tesla kastikas pakub huvi hetkel kõige rohkem.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.12.2019 19:49:48 vasta tsitaadiga

Me olem muidugi elektriauto akude osast sujuvalt telefonide omadesse kaldunud icon_smile.gif Need ei ole võrreldavad asjad kusagilt otsast.
Kuigi kasutatakse, siiski vahetatakse telefon 2-4 aasta jooksul uue vastu ja see aeg pole akule enamasti probleeme kujundanud.

Aga hinnates, kas me plaanime Leafiga 10 aastat sõita ja hinnates selle akupaki maksumist siis ei tahaks küll, et selle eluiga lühikeseks jääb.

rmc kirjutas:
[b]jägaja, ma ei näe, et ma midagi sellise eluviisiga kaotaksin - see on absoluutselt muretu tegevus minujaoks. Suvaline rutiinne asi. Nagu hambapesu vmt.

Ei vaidle vastu, et kellegi jaoks võib see valutu tegevus olla, harjumuse asi. Ilmselt enamuse jaoks, mina kaasaarvatud, ei pööra telefoni aku laadimisele mingit täheleanu. Eriti veel autos Qi laadimise najal. Hoidikusse ja hoidikust välja.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 29.12.2019 19:53:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 19:49:51 vasta tsitaadiga

hkurujo88r, ei näinud küsimust - nentimist nägin.
Aga akukuluvuse ja üleüldse sõiduulatuse ning primaarfunktsiooniga seotult on Tesla ainuõige tee, hoopis teine tera ja seda tõestatult. CYBERTRUCK tuleb uue gen akudega ka vist?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 19:54:34 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
hkurujo88r, ei näinud küsimust - nentimist nägin.
Aga akukuluvuse ja üleüldse sõiduulatuse ning primaarfunktsiooniga seotult on Tesla ainuõige tee, hoopis teine tera ja seda tõestatult. CYBERTRUCK tuleb uue gen akudega ka vist?

Selle eestisse saaks oleks väga vinge, võib Rami ja Hiluxid ära unustada.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 20:00:49 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
rmc kirjutas:
hkurujo88r, selliseid fakte võib faktidena arvestada, ent mingeid põhjapanevaid järeldusi väga teha ei saa - selles point.
Laadimise osas viitsivad mõistlikult laadida need, kel kestmine oluline.


"Käid ja lärmad, kuidas kõik halb on ja ei toimi, ainult mutta tampima peab" - viitsid keskendu sisule ja tõmba emotsioone maha.


Sellepärast küsisingi mis värk on, kas ei kesta. Kõik auto24 masinad sellised kus akut vingelt vähenenud kui mõned aastad vanad.
Firmasse vaja varsti uusi kastikaid või 7-8 kohalisi busse. Tesla kastikas pakub huvi hetkel kõige rohkem.


Läbisôit ja tsüklid - 100k km ongi keskmise inimese nelja aasta kilometraaž. 2% per 25k km vähenenud ju täitsa ok. Need elektritaksod on ju püsivalt liikumises.
Kommentaarid: 992 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 782
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.12.2019 20:04:44 vasta tsitaadiga

Flab kirjutas:
Läbisôit ja tsüklid - .

Just, näitena arvutite müügiteemades küsitakse tihti just aku laadimistsüklite hulka.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 20:09:05 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:

KillFrenzy, OT, ent panen laadima hetkel, kus on piisavalt aega, et lõpuni laadida ning käin aeg-ajalt möödaminnes vaatamas, kas on 95% (telefoni laadimistuli muutub 90% juures ka punasest roheliseks).


Joppen puhh, kus inimesed teevad oma elu keeruliseks ikka.
Miljard inimest viskab ööseks juhtme järgi ja hommikul võtab ära. Ja kui peaks aku kehva olema kolme aasta pärast, siis saab uue panna.

https://www.androidpolice.com/2017/03/29/the-galaxy-s8s-new-battery-will-degrade-less-quickly-than-the-galaxy-s7s/
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 21:28:38 vasta tsitaadiga

Kas te elate aastas 2000, et laadimistsükleid plaanima peate? Tänapäevase aku puhul on sellest täiesti savi. Loeb kokkuvõttes see elektronide hulk mis kust läbi on käinud. Mitte see kas laed jupiti või alati 100% täis.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 21:39:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Miljard inimest viskab ööseks juhtme järgi ja hommikul võtab ära. Ja kui peaks aku kehva olema kolme aasta pärast, siis saab uue panna.

Seepärast Greta nutabki. Ja ega need miljard inimest ju laadijat seinast tõmba sel ajal, kui ei kasuta. Miljardid vatid lastakse niisama taevast kuumutama! icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 21:40:50 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
Miljard inimest viskab ööseks juhtme järgi ja hommikul võtab ära. Ja kui peaks aku kehva olema kolme aasta pärast, siis saab uue panna.

Seepärast Greta nutabki. Ja ega need miljard inimest ju laadijat seinast tõmba sel ajal, kui ei kasuta. Miljardid vatid lastakse niisama taevast kuumutama! icon_smile.gif
what?
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 21:52:45 vasta tsitaadiga

tänapäeval 100% täis pole hea. pigem 90% max. Ja alla 20-30% mitte lasta.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 22:12:20 vasta tsitaadiga

Renka, seda juttu on sada aastat räägitud, kuidas võib laadida palju vaja, iga järgmine ajahetk tuleb taas sama jutt, et minevikus jah ei tohtinud, ent nüüd võib laadida, kuidas tahad. icon_biggrin.gif
salatoimik, thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 22:39:09 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
tänapäeval 100% täis pole hea. pigem 90% max. Ja alla 20-30% mitte lasta.


Kus tead et 100% täis on? Vbl telefon näitab 100% aga tegelikult on hoopis 90%

Renka kirjutas:
Kas te elate aastas 2000, et laadimistsükleid plaanima peate? Tänapäevase aku puhul on sellest täiesti savi. Loeb kokkuvõttes see elektronide hulk mis kust läbi on käinud. Mitte see kas laed jupiti või alati 100% täis.


Sul polegi telefonis NiCd aku, millel mälu efekt tekib kui igakord tühjaks ilusti ei lase, enne laadimist? icon_eek.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2019 23:13:14 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kus tead et 100% täis on? Vbl telefon näitab 100% aga tegelikult on hoopis 90%

Tavatarbijale näidatavat ei tasu absoluutse tõena võtta, jah. Ei ole see "tühi" aku ka veel kaugeltki 0V. Ilmselt kõvasti kõrgem sellestki, mida akutootja madalaimaks loeb (ühe Li-ioon elemendi korral mingi 3,5V kanti vms.)
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.