Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2019 14:51:42 Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta vasta tsitaadiga


Kui sinul või tuttaval, sugulasel, maal vanaemal on veel Windows 7-ga arvuti, siis on varsti viimane aeg selle kasutamine ära lõpetada, sest Windows 7 operatsioonisüsteemi tugi Microsoftilt lõpeb 14. jaanuaril 2020. Kas seda ikka veel pikendatakse, pole teada, aga 2009. aastal lubati 10 aastat toodet toetada. Seega - kingi vana operatsioonisüsteemi kasutavale sõbrale või sugulasele uus arvuti, kui Windows 10 sinna enam peale ei lähe või õpeta kasvõi Linuxit kasutama.

Jaanuaris lõpetab Microsoft turvauuenduste ja tugiteenuste osutamise ka Eestis levinud operatsioonisüsteemile Windows 7 ja lisaks ka serverirakendusele Server 2008. Rakendused töötavad küll edasi, kuid uuendusi enam ei tule ning aegunud rakenduste kasutamine tähendab kasutajate jaoks suuremat turvariski - aina suuremat, kuna aja jooksul võidaks leida aina uusi turvaauke, mida keegi enam ei lapi.

Loe edasi: https://www.am.ee/Windows-7-tugi-lopeb

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scott
Kreisi kasutaja
Scott

liitunud: 09.08.2016




sõnum 22.11.2019 23:44:39 vasta tsitaadiga

Kas vanad uuendused, mida pole veel peale lasknud, on peale nimetatud kuupäeva jätkuvalt saadaval või korjatakse need ka maha?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.11.2019 02:40:51 vasta tsitaadiga

Scott, Kõik seni väljastatud uuendused jäävad ülesse. Muudatus puudutab ainult uuendusi pärast 14.01.2020 kuupäeva. Kuigi olen üsna kindel, et firmadele ja erandkorras (nt mingi suurem pahavara levima hakkab vms) ka üldiselt väljastatakse uuendusi järgmised 3 aastat pärast seda kuupäeva. Ehk siis kuni 14.01.2023 saab Win7 mingil kujul veel turvauuendusi.

Põhjus on selles, et firmad saavad osta lisatasu eest toe kas 1, 2 või 3 aastaks veel ja olen üsna kindel, et see sisaldab ka uuendusi.
Iseasi kuidas eraisik neid uuendusi peale laseb. Tõenäoliselt tulevad need jätkuvalt .msu pakettidena aga nende hankimiseks tuleb teatud risk võtta, sest MS neid otse pakkuma ei hakka.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.11.2019 12:02:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Scott, Kõik seni väljastatud uuendused jäävad ülesse. Muudatus puudutab ainult uuendusi pärast 14.01.2020 kuupäeva. Kuigi olen üsna kindel, et firmadele ja erandkorras (nt mingi suurem pahavara levima hakkab vms) ka üldiselt väljastatakse uuendusi järgmised 3 aastat pärast seda kuupäeva. Ehk siis kuni 14.01.2023 saab Win7 mingil kujul veel turvauuendusi.

Põhjus on selles, et firmad saavad osta lisatasu eest toe kas 1, 2 või 3 aastaks veel ja olen üsna kindel, et see sisaldab ka uuendusi.
Iseasi kuidas eraisik neid uuendusi peale laseb. Tõenäoliselt tulevad need jätkuvalt .msu pakettidena aga nende hankimiseks tuleb teatud risk võtta, sest MS neid otse pakkuma ei hakka.

Oletamise asemel võiks julguse kokku võtta ning Google & MS-i lahti teha. icon_cool.gif

Kõik puust ja punaselt firmadele lahti selgitatud - kes saab ja kes ei saa.
Ning kes saab siis milliste rahade eest saab.

Kaks pilti sellest ametlikust jutust:



Link ise siis neile kes ise otsida ei viitsi või ei oska otsida... beer_yum.gif icon_cool.gif
FAQ about Extended Security Updates for Windows 7
Applies to: Windows 7Windows 7 Enterprise ESUWindows 7 Professional ESU
https://support.microsoft.com/en-us/help/4527878/faq-about-extended-security-updates-for-windows-7
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2019 17:06:23 vasta tsitaadiga

Sellega seoses lõpeb ka ID-tarkvara tugi windows 7-le. Kas seda kuupäeva on ka kuskil välja öeldud?
Kui kedagi peaks huvitama siis võiks proovida:
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/kuidas-praegu-windows-7-tasuta-ja-legaalselt-windows-10-ks-muuta/
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.11.2019 17:40:12 Re: Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Kui sinul või tuttaval, sugulasel, maal vanaemal on veel Windows 7-ga arvuti, siis on varsti viimane aeg selle kasutamine ära lõpetada, sest Windows 7 operatsioonisüsteemi tugi Microsoftilt lõpeb 14. jaanuaril 2020. Kas seda ikka veel pikendatakse, pole teada, aga 2009. aastal lubati 10 aastat toodet toetada. Seega - kingi vana operatsioonisüsteemi kasutavale sõbrale või sugulasele uus arvuti, kui Windows 10 sinna enam peale ei lähe või õpeta kasvõi Linuxit kasutama.
jooksul võidaks leida aina uusi turvaauke, mida keegi enam ei lapi.


minul on töös veel vägagi eksootilised masinad, nagu 2003, nt4 terminal, winn95 jne. sest kui asi töötab, siis ta töötab ja täidab oma ülesannet. mis puudutab turvaauke, siis windows ongi üks suur turvaauk, ja mida versioon edasi, seda suuremaks põhjatumaks auguks see muutub. 10 on pmst juba kuristik, ei taha mõeldagi, mis käkk see järgmisena tulla võib.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2019 13:39:38 vasta tsitaadiga

No aga kui masin ka Windows 10-ne nö välja veab siis soovitab W7 võtmega uuem versioon peale lasta... Kuna W7-t oli mingi aeg võimalik tasuta upgradeda siis on võimalik ka antud hetkel uuemat W10-t kasutusele võtta - ainult selle erinevusega, et hetkel toimib vaid "puhas" install. Vanemale arvutile soovitatav korraga ka ssd paigaldada - saate mõne aastakese veel edukalt masinat kasutada... Aga jah toimivad veel endalgi nii W2k kui W98SE masinad (see viimane küll internetti ei tarbi)
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
time123
HV Guru
time123

liitunud: 11.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2019 20:41:03 vasta tsitaadiga

Meil haiglas tiksub pool osakonda kahetuumaliste Celeronide ja Windows 7 peal. Olen toe lõppemise osas positiivselt meelestatud; ehk uuendatakse lisaks tarkvarale ka riistvara.
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 179
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2019 22:28:32 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
No aga kui masin ka Windows 10-ne nö välja veab siis soovitab W7 võtmega uuem versioon peale lasta... Kuna W7-t oli mingi aeg võimalik tasuta upgradeda siis on võimalik ka antud hetkel uuemat W10-t kasutusele võtta - ainult selle erinevusega, et hetkel toimib vaid "puhas" install. Vanemale arvutile soovitatav korraga ka ssd paigaldada - saate mõne aastakese veel edukalt masinat kasutada... Aga jah toimivad veel endalgi nii W2k kui W98SE masinad (see viimane küll internetti ei tarbi)

Et microsoft kinkis kõigile win 7 kasutajatele tasuta win 10? Piiratud aja jooksul oli võimalik tasuta upgradeda win 10-le ja siis sai uue legaalse digitaalse võtme. Peale seda võimalik clean install digitaalse võtmega.

Kes vaevus lugema siis paar posti üleval pool.
wex kirjutas:
...
Kui kedagi peaks huvitama siis võiks proovida:
https://digi.geenius.ee/rubriik/uudis/kuidas-praegu-windows-7-tasuta-ja-legaalselt-windows-10-ks-muuta/
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2019 22:52:20 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
No aga kui masin ka Windows 10-ne nö välja veab siis soovitab W7 võtmega uuem versioon peale lasta... Kuna W7-t oli mingi aeg võimalik tasuta upgradeda siis on võimalik ka antud hetkel uuemat W10-t kasutusele võtta - ainult selle erinevusega, et hetkel toimib vaid "puhas" install. Vanemale arvutile soovitatav korraga ka ssd paigaldada - saate mõne aastakese veel edukalt masinat kasutada... Aga jah toimivad veel endalgi nii W2k kui W98SE masinad (see viimane küll internetti ei tarbi)

On ikka veel võimalik aga mitte nii lihtsalt....

_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 11:17:19 vasta tsitaadiga

täpselt nii nagu ka wex andis juhised, olen viimase paari kuu jooksul oma kümmekond masinat ära uuendanud - kõigil peal tiksumas W10 v1909 versioonina!
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Manivald
HV kasutaja
Manivald

liitunud: 28.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 14:47:46 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
täpselt nii nagu ka wex andis juhised, olen viimase paari kuu jooksul oma kümmekond masinat ära uuendanud - kõigil peal tiksumas W10 v1909 versioonina!

Mul ka sama - hunnikute kaupa seitsmelt kümnele üle viidud. Vaid vahel harva on riistvara nii kusine, et tuleb muu lahendus leida (st. poodi minna)
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2019 15:02:45 vasta tsitaadiga

huvitav kas arvutis midagi teha ka kannatab, kui 10 selga panna, mingi kahetuumaline mis xpeega koos oleks nagu rakett kukkus 10 nega lausa kooma, mälu poolteist giga (xp 125m) läinud, prose vehkis 10 minutit midagi teha, jne jne. ühesõnaga rämps.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 15:05:17 vasta tsitaadiga

Peale seda, kui olen sugulaste uutel arvutitel win10 seadistanud ja sealjuures kõvasti kirunud ja päevi aega kulutanud, siis plaanin enda masinad Win10-st nii kaua eemal hoida, kui võimalik.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 17:00:05 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Peale seda, kui olen sugulaste uutel arvutitel win10 seadistanud ja sealjuures kõvasti kirunud ja päevi aega kulutanud, siis plaanin enda masinad Win10-st n kaua eemal hoida, kui võimalik.
No Su enda masinad (profiilis i7 ja i5) jooksutavad W10 küll kenasti ära...

RCC kirjutas:
huvitav kas arvutis midagi teha ka kannatab, kui 10 selga panna, mingi kahetuumaline mis xpeega koos oleks nagu rakett kukkus 10 nega lausa kooma, mälu poolteist giga (xp 125m) läinud, prose vehkis 10 minutit midagi teha, jne jne. ühesõnaga rämps.
C2D ülemise otsa masinad, millel vähemalt 4GB ram-i jooksutavad SSD-ga W10-ne ära aga mingisugusekski mängimiseks peaks vähemalt GTX 1050 või samaväärne Radeon sees olema. Tuttava masinal sai proovitud (E8500)! Siiski nii c2d kui ka esimese ja teise põlvkonna i3-ed, i5-ed või i7-ed jäävad nüüdseks juba vanakooli masinateks.
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 17:44:40 vasta tsitaadiga

silicoid: küsimus pole perfis, vaid et mulle üldse ei meeldi Win10 GUI ja seadistamine.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 18:05:02 vasta tsitaadiga

Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 18:38:33 vasta tsitaadiga

Reaper, selle häda tuleneb sellest, et kuni W10'ni on lihtsalt liiga ära harjutud vanematega mis olid väga sarnased.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 19:10:22 vasta tsitaadiga

6kantv6ti kirjutas:
Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.
Ja aina rohkem selliste probleemide otsa satud. Peagi ei tee keegi enam muud tarkvara ka mis W7 peal toimiks.
Ainult UI pärast mitte upgradeda on ikka päris naljakas. Palju sa seda OSi UId üldse näed? See ei ole tõesti kõige õnnestunum. Kuid ei midagi katastroofilist. Ja no väga harva kui üldse selle UI'ga kokku peab puutuma. Kasutad ju ikka rakendusi millega midagi teha on.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 19:29:39 vasta tsitaadiga

6kantv6ti kirjutas:
Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.

Kasuta seda, et sellest unsupported teatest lahti saada: https://github.com/zeffy/wufuc
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.11.2019 20:21:23 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
masinad Win10-st n kaua eemal hoida, kui võimalik.
No Su enda masinad (profiilis i7 ja i5) jooksutavad W10 küll kenasti ära...
ka esimese ja teise põlvkonna i3-ed, i5-ed või i7-ed jäävad nüüdseks juba vanakooli masinateks.[/quote]

Siin on asjast natuke valesti aru saadud, OS-I kontsept ei ole mitte see, et teda peab olema hästi palju ja kui mul on 128x16 prosetuuma, siis pisvinn võib seal vabalt laamendada - ei arvuti ja süsteem on ikka ennekõike mu enda huvde (rakenduste) töötamiseks. st võtma minimaalselt ressurssi ja hakkama saama minimaalse konfiga, isegi kui vaja on tuumateadust teha. ms pisvinni ülesehitus on juba algusest saati kööbakas, ja hilisemad versioonid sisaldavad täpselt neidsamu vigu pluss siis nendele vigadele on külge poogitud üüratult suur hulk rämpsu + mingisugused lakkamatud pingutused shelli tuunimisel, mis lõpeb arusaamatu käkiga - kuid ressurssi võtab mehemoodi. töö tegemise kiirus ja funktsionaalsus aga vastupidi kannatab. - w10 puhul on see muutunud pea olematuks. viimane funktsionaalseim on 2000

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 00:08:11 vasta tsitaadiga

Eks tuleb ka rauaga vaikselt ajaga kaasa minna. Mulle ka W10 UI algul absull ei meeldinud, olin pikalt 7 peal edasi. Proovisin isegi vahepeal kuu aega 10-t (et ehk saab ikkagi vägisi armsaks) ja kolisin 7-le tagasi. Nüüd siiski juba mõni aeg 10 peal olnud ja olen nii harjunud, et enam 7 otseselt taga ei nuta. Tuleb aru saada, et ega keegi aega tagasi ei keera ja su vastu puiklemine kedagi ei huvita. Endal on lihtsalt suurem ja veel valusam hüpe, kui mingi hetk siiski kolima pead, kuna uuem raud vana OS-i lihtsalt ei toeta.

Mäletan, et 95(OSR2) > 98(SE) > XP > 7 installid (ME, Vista ja 8(.1) jäid minu jaoks isiklikult täiesti vahele, kuigi eks teistele toe pakkumiseks muidugi näppida tuli; NT4/2k kasutasin ainult töömasinates) on kõik omajagu rohkem kettaruumi õginud. Samas andmekandjad on ka sama raha eest mahukamaks muutunud, so what? RAM-i õgimine? Panin just eile oma kodukasti 32 giga asemele mobo max toetatava 64, sest see 200 (32 müügist veel ~100 tagasi ka) ei ole ju eriline summa, mille pärast mingeid unexpected erroreid kannatada. SSD pealt HDD peale ei läheks enam never tagasi. Paariteraseid pean veel natuke liiga kirveks, aga ootan juba ammu, et HDD ka ladustamise rollist täiesti välja visata saaks.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kreisa
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2008




sõnum 28.11.2019 01:15:21 vasta tsitaadiga

Classic Shell / Open Shell aitab start menüü "normaalseks tagasi"
https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu
Kiirem, seadistatavam.


Kuigi jah, W10 konfimise GUI-ga on endiselt paras ikaldus, pooled menüüd uuel põhjal, pooled uuel, vahel pole just lihtne leida õiget kohta.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 02:01:29 vasta tsitaadiga

Teise poolega nõus, esimesega on pigem nii, et ega praktiliselt ei kasutagi start menüüd. Enimkasutatav kraam on taskbarile pinnitud ja muu leiab "Win" vajutades ja kirjutama hakates kiiremini. Start-nuppu ma kasutan hiire paremaga palju rohkem kui vasakuga (kui win+x asemel on mugavam hiirt pruukida). Classic shell'i ja muid analooge sai proovitud, kui Win 8 oma tüütu start menüüga tuli, peamiselt teistele soovijatele installides. Hetkel ei näe pointi ise pruukida. Kasutusharjumus on muutunud. Win+X > us/uu/ur on ka juba nii käe sees.

Tuli täitsa lambist meelde, et ma kolisin 2017 kevadel isikliku lauaka 7-lt 10-le. Läpaka paar kuud hiljem.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 02:59:22 vasta tsitaadiga

Ma ei oska öelda kas W10 start menüü on kohutav või mitte. Ma pole seda iialgi kasutanud. Kõik leiab üles stiilis vajuta "win" nupp ja siis kirjutad "device manager" näiteks. Või "environment variables".

Kasutan maksimaalselt kümmet programmi, mis on ilusti desktopil. Igapäevased programmid on pinnitud tarkbarile. Ja kui on erakordne juhus ja vaja kord aastas mingit imeprogrammi kasutada siis jällegi win nupp ja "imeprogramm".'

W7 kasutajad aidake mõista, miks W7 startmenüü vajalik on? Tooge konkreetseid näiteid mida start menüüst igapäevaselt taga otsitakse.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 03:40:01 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
6kantv6ti kirjutas:
Mul on palju lahedam probleem hetkel.

Masinas on Ryzen 5, OS on W7. Ostsin ASUS STRIX helikaardi. Helikaardi draiverid ei paigaldu, kuna mul on "windowsi uuendused tegemata". Windowsi uuendused on tegemata, kuna protsessor on "unsupported".
Vanakooli muinasjutt tuleb meelde, nokk kinni, saba lahti.

Win10 ei meeldi, user interface on kaka.

Kasuta seda, et sellest unsupported teatest lahti saada: https://github.com/zeffy/wufuc


Sain draiveri installitud, vähemalt 4packi olen sees Sulle!

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 10:24:43 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Eks tuleb ka rauaga vaikselt ajaga kaasa minna. Mulle ka W10 UI algul absull ei meeldinud, olin pikalt 7 peal edasi. Proovisin isegi vahepeal kuu aega 10-t (et ehk saab ikkagi vägisi armsaks) ja kolisin 7-le tagasi. Nüüd siiski juba mõni aeg 10 peal olnud ja olen nii harjunud, et enam 7 otseselt taga ei nuta. Tuleb aru saada, et ega keegi aega tagasi ei keera ja su vastu puiklemine kedagi ei huvita. Endal on lihtsalt suurem ja veel valusam hüpe, kui mingi hetk siiski kolima pead, kuna uuem raud vana OS-i lihtsalt ei toeta.

Mäletan, et 95(OSR2) > 98(SE) > XP > 7 installid (ME, Vista ja 8(.1) jäid minu jaoks isiklikult täiesti vahele, kuigi eks teistele toe pakkumiseks muidugi näppida tuli; NT4/2k kasutasin ainult töömasinates) on kõik omajagu rohkem kettaruumi õginud. Samas andmekandjad on ka sama raha eest mahukamaks muutunud, so what? RAM-i õgimine? Panin just eile oma kodukasti 32 giga asemele mobo max toetatava 64, sest see 200 (32 müügist veel ~100 tagasi ka) ei ole ju eriline summa, mille pärast mingeid unexpected erroreid kannatada. SSD pealt HDD peale ei läheks enam never tagasi. Paariteraseid pean veel natuke liiga kirveks, aga ootan juba ammu, et HDD ka ladustamise rollist täiesti välja visata saaks.

Mina läksin kah raua tõttu üle. Tehniliselt oleks saanud profiiliraua ka tööle Win7 all aga kokkuvõttes Win10 seadistamine enda käe järgi osutus kiiremaks, kui Win7 tööle häkkimine. Eks see ongi nö "tipping point" kui vana töölesaamine muutub tüütumaks, kui uue seadistamine.

Mitmed asjad mulle Win10 juures isegi meeldivad: näiteks tume teema silmade säästmiseks, asjalikum task manager ja file copy dialoog jne.
Samas ei meeldi sisselogimisekraan. Vana Win7 oma kuvas korraga kasvõi 20 konto ikooni. Uuel on mingi nurisünnitis kus ma pean hiirt kasutama, et vasakult väiksest keritavast nimekirjast õige valima.
Vanal oli lihtne kui Start Menüüs oli seadistatud log off. Panin lihtsalt windows.gif -> ENTER ja logi kuval nooreklahv ja ENTER. Uuel läheb kauem aega hiirega sudides kui arvuti ees ei istu. Lisaks ebavajalik lock screen kodus. Kuskil töö juures või avalikus kohas ma mõistan selle mõtet.

Lisaks Task Manager ja veel mõned asjad ei tõeta veel tumadat teemat. Exploreril pole jätkuvalt tabe jne. UI mulle jätkuvalt ei meeldi. Konfisin tiitliribad veidi värvilisemaks, et aktiivset ja mitteaktiivset akent paremini eristada.
Ei Win7 oli ja on (vanemal raual) üks Microsofti parimaid OS-e. Väga stabiilne. Puhas desktop OS mis mõeldud hiire ja klaviatuuriga kasutamiseks, väga vähe bloati, näeb hea välja. Head mälestused on sellest, sest sai 10+ aastat kasutatud seda.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raul141
HV veteran
raul141

liitunud: 17.05.2003




sõnum 28.11.2019 14:07:34 vasta tsitaadiga

Ei oska va pildiseansi välja lülitada koos ajaga, enne sisselogimisakent. See siis talveunest ärkamisel, restardil jah tuleb kohe sisselogimiskoodi ainult kasutada. Aga jah tuleb lisamälu vist kuskilt fosiilile leida. Netis surfamine suurt kiirust ei sega, aga just opereerimine programmidega just.
_________________
dell somm ding mi poi
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 17:04:41 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Reaper, selle häda tuleneb sellest, et kuni W10'ni on lihtsalt liiga ära harjutud vanematega mis olid väga sarnased.


No minu jaoks on Windowsi välimus ikka "classic", ehk siis Win2000 välimus. Seda Win10 enam ei võimalda.

Start menüü probleemid siiani lahendanud Classicshelliga, aga Win10 muudetakse nii tihti, et nüüd Classicshelli arendaja enam ei suutnud:

http://www.classicshell.net/forum/viewtopic.php?f=4&t=8147

Hetkel küll veel tööl Classicshell toimib uue Win10 versiooniga.


viimati muutis Reaper 28.11.2019 17:12:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
delef
HV veteran

liitunud: 12.12.2009




sõnum 28.11.2019 17:10:09 vasta tsitaadiga

win10 on cancer, User Interface on nii värdjas kui vähegi olla saab.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 125
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 21:09:15 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
No minu jaoks on Windowsi välimus ikka "classic", ehk siis Win2000 välimus. Seda Win10 enam ei võimalda.

Eks see olegi individuaalne, et mis kellegi silmis "classic" on. Mõne jaoks Win 3.1 (for workgroups!) oma, mõne jaoks 98/2K oma, mõne jaoks W7 aero ja mõne jaoks W10 default. Millessegi väga kinni jäädes võib endalegi märkamatult väikseks vastikuks kibestunud vanainimeseks muutuda. icon_smile.gif Ma ka kunagi 98/XP ajal tuunisin ilgelt UI-d: TweakUI-d, System Mechanicud, registrihäkid, custom theme'id, wallpaperid jne. W7 puhul juba vähem, vahel lükkasin aero välja, kui lahjem masin oli ja taust mustaks, kuna seda niikuinii kunagi ei vahi, W10-ga ilmselt veel vähem. Mida rohkem windoozat installima pead, seda vähem viitsid aega neile poolepäevastele (pluss vähemalt nädal fine tuningut) tuunimissessioonidele raisata. Pigem kohaned olemasolevaga. Kui veel teistele IT-tuge ka pakud, on ühe asjana oluline ka ise reaalselt viimaseid versioone kasutada, kuna sel juhul ei jää sa pelgalt koolituste-teoreetikuks, teisalt on hea, kui oled harjunud võrdlemisi ületuunimata keskkonda kasutama, kuna siis võib eeldada, et ka abivajaja masinas on asjad sama koha peal. Eestikeelse UI otsa sattumine võib küll ikkagi jalad alt lüüa... icon_smile.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2019 22:06:59 vasta tsitaadiga

Mul oli tuunimise aeg win98. Kõik konfisin väga värviliseks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2019 11:46:51 vasta tsitaadiga

Antud artikkel tundus "uue arvuti pähemäärimisena" ja sestap võetigi sõna, et alati ei pea kohe tormama uut ostma! Kommentaarides luges ka koheselt välja, et kes vähegi oskajamad arvuti rauaga kokkupuutel, need saavad oma ligimesi antud mures aidata. icon_wink.gif
Ma ise ka W7-s töömasinaga veel kinni kuid kodumasinad W10-le uuendanud ning võin väita, et hakkab harjuma...

_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.12.2019 17:42:30 vasta tsitaadiga

Windows 10 saab veel installida clean installiga vanale arvutile millel on vähemalt Windows 7 litsentsi kleeps peal.
Ma võtsin win7 arvuti registrist võtme, et win10 peale panna sellega, aga selgus, et see võti erineb arvuti peal olevast kleebisest, lõpuks avastasin, et ainult arvuti korpusel olev võti sobib win10 installiks. Windows XP tegi sama nalja, et peale SP pakkide installi registris litsentsi võti muutus teiseks, mis polnud sama mis korpuse peal. Home võti sobib vaid win10 home jaoks jne. Home ja pro on eelseadistatud erineva värviga taskbaril. Kõige parem viis win10 installiks on media creation tool windows10 jaoks Microsofti lehelt. Sellega saab nii usb pulga installika teha kui dvd, ma ise installisin vaid mälupulgalt. Uuemad arvutid millel on UEFI bios, neil on litsentsi võti bioses, ja piisab kohe installima hakkamisest, sest installi käigus võetakse windows 7 võti sealt.
Media creation tool link: https://www.microsoft.com/et-ee/software-download/windows10

Üks argument noore inimesena on veel see, win10 peale üle minna, et igasugune ümberõpe ja kohanemine aitab aju hoida plastilisena. Tööl, oli esimene kokkupuude Windows 10-ga 2016 aastal, kus arvutile oli tehtud upgrade ja ilma video draiveriteta oli kogu süsteem ja pidin enne töö tegema hakkamist nullist ennem arvuti endale meelepäraseks seadistama otsast lõpuni. Nüüd olen täiendanud end edasi win10 osas, sest inimesed uuel aastal on hädas win7-tega, et tahavad uusi peale saada, et kõik turvaline oleks.
Soovitan vaadata siia: https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet
Sellel lingil näeb erinevate süsteemide toetuse lõpu tähtaegasid, sealt selgub, et kui windows10 feature update pole tehtud, siis ka win10 tugi lõppeb kiirelt, mu enda kogemuse põhjal pole need kunagi toimunud ise automaatselt vaid pean eraldi käivitama feature update installi.

Mul on Acer win7 sülearvutis Dolby Home theater 4 tarkvara mis muudab heli ülimalt kvaliteetseks, win10 peal see töötas mitteametlikuna, foorumi abil installides, kuid kvaliteet on väga halb. Seega ainus lahendus on uus arvuti ja väline helikaart sest enam ei pruugi nii hästi vedada, et on hea kvaliteediga integreeritud helikaart sülearvutis.
Õnnestus isegi ühele vanale 2008 aastast amd turion prosega tablet pc 4gb mäluga peale installida Win10, algul videokaardi draiverile tuge polnud aga läbi foorumi trikkide õnnestus videodraiver tööle saada, graafika kaart oli Geforce6150se nforce430, lisaks ka coprocessor draiver tuli installida, kel huvi sama teha, võib küsida privaatsõnumis.
Windows10 on juba peaaegu 5 aastat väljas olnud, selle ajaga on palju muresid ja valusid "testijad" üle elanud ja nüüd üle minnes saab parema süsteemi kui 5 aastat tagasi tarkvara uuenduste näol.
Samuti ka igasugu privaatsuse rikkumise teemad on rohkem selgeks saanud, kust mida kinni keerata. Vabalt võib pool tundi kuluda, et kõik turvariskid värskest süsteemist välja rookida. Youtubes õpetusi nende kohta. Ma ise keerasin privacy alt kõik asjad kinni mis annab kinni keerata. Lisaks ka Microsofti kontosse tuleb eraldi sisse logida browseris, et juba logitud andmed sealt ära kustutada ja kõik logimise salvestused ära keelata jäädavalt.

Kes tahab vanakooli stiilis installida win10 ehk ilma Microsoft kasutajakontota, see peab vanakooli stiilis ka netijuhtme tagant ära võtma, siis installi käigus küsib sama küsimust mitu korda järjest, et kas tahad ikka installida ilma netita lõpuni. Siis saab sisestada kasutajanime mis võib mis iganes väljamõeldud olla.
Kui installida netiga ühendatult siis ilma microsofti kasutajata ei lase installida. Kui selliselt microsofti kasutajaga installida, siis users kausta jääb ikka microsofti kasutaja nimi täispikkuses või lühendatult, seega ka peale installi seadistades vanakooli tavalise kasutajanime põhiseks, siis users kausta jääb ikka su nimi.
Kuskilt kuulsin, et ilma litsentsita windows10 töötab edasi, lihtsalt ei saa windowsi seadistada ja vist ka suuremaid uuendusi ei saa, ilma netita installi puhul mul õnnestus arvuti ennem ära seadistada ja siis internet külge lastes pani alles piirangu peale, ning kõik seadistused jäid nii nagu määrasin.

Netis müüakse windows 10 litsentsi võtmeid odavalt, ise ostsin alla 4 euro maksva win10 litsentsi, aga ei kasutanud seda, hiljem uurisin, et scam selles mõttes, et massi litsentsi keegi kasutab mitte eesmärgipäraselt ja võib võti lakata töötamast, üle maailma müüakse neid, ka office omasid mis ei pidanud turvalised olema, sest jagatakse ühte kasutajat mitmete vahel ja pilves võivad failid liikvele minna.
Info siit https://www.howtogeek.com/392080/cheap-windows-10-keys-do-they-work/
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2019 11:29:34 vasta tsitaadiga

teretalv, ilmaaegu keberniitisid, upgrade W7 ja 8.1 selga toimib tänini.

kreisa kirjutas:
Classic Shell / Open Shell aitab start menüü "normaalseks tagasi"
https://github.com/Open-Shell/Open-Shell-Menu
Kiirem, seadistatavam.


Kuigi jah, W10 konfimise GUI-ga on endiselt paras ikaldus, pooled menüüd uuel põhjal, pooled uuel, vahel pole just lihtne leida õiget kohta.


W10 Sätetes on alati link täiendavatele seadetele, mis avaneb vanakooli Juhtpaneelis.
Midagi keerulist pole. Ulmemuresid paljudel ikka... icon_biggrin.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.12.2019 11:56:40 vasta tsitaadiga

Kui tihti te seal juhtpaneelides käite ja mida seadistate? Mul on see siiani olnud pmst ühekordne tegevus nii Windows 7 kui 10 puhul. Vaatasin just üle pika aja oma Control Panelit - muhvigi seal teha pole, kõik töötab. Kui kõik töötab, siis ei torgi.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2019 10:24:13 vasta tsitaadiga

Novot just. Ilmselt arvatakse, et kui 1503 oligi ebamugav ja kõik laiali, siis 1909 on see samuti. icon_biggrin.gif
Aga enam ei ole.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2019 11:24:42 vasta tsitaadiga

7 pealt tulija jaoks on ikkagi, 8/10 kasutajana oled sellega lihtsalt juba harjunud. 7 pealt tulnuna vihastab seaks ilmselt juba see, et osad seaded on "metro" UI-ga, osad vanamoelisega.

Ja mis mõttes ei käi juhtpaneelis? Igal hommikul ja õhtul käid ja vaatad ju ikka üle, kas ja kuidas süsteem töötab!
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2019 12:12:31 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
7 pealt tulija jaoks on ikkagi, 8/10 kasutajana oled sellega lihtsalt juba harjunud. 7 pealt tulnuna vihastab seaks ilmselt juba see, et osad seaded on "metro" UI-ga, osad vanamoelisega.

Ja mis mõttes ei käi juhtpaneelis? Igal hommikul ja õhtul käid ja vaatad ju ikka üle, kas ja kuidas süsteem töötab!

Vaatad Devices and Printers alt, kuidas printeri eluke veereb - äkki tint või tooner lõppemas? Vahetad Users alt profiilipilti, sest praegune on juba eelmisest nädalast ja ära tüütanud? Kiikad Network Sharing Centerisse, sest äkki mõni uus seade kusagilt su võrku tekkinud ja saaks äkki miskit konfida?
Võimalusi on niiiii palju icon_biggrin.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.12.2019 12:18:22 vasta tsitaadiga

kui juba 7 me võrgustäkk on nii pekkis, et ei lase enam tahanteada nagi antenne resettida (no ei ilmu ega ilmu seade nähtavale, kuna winni üüber tulemüür on üüber) siis mis seal 10 ne all veel juhtuda võib. 2003 ja asi hakkas lausa lendama.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2019 13:58:58 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kui tihti te seal juhtpaneelides käite ja mida seadistate? Mul on see siiani olnud pmst ühekordne tegevus nii Windows 7 kui 10 puhul. Vaatasin just üle pika aja oma Control Panelit - muhvigi seal teha pole, kõik töötab. Kui kõik töötab, siis ei torgi.
icon_lol.gif

Võibolla oled vähenõudlik siis. icon_biggrin.gif
Windows pole ju toode, mis töötaks stabiilselt "out of the box" ning saaks kõikide raudvaraliste muudatustega iseseisvalt hakkama. Täna ei suudeta juba enam operatsioonisüsteemile plaastreidki ilma ikaldusteta toota ja default sätted on alati tagasi.

Ma olen aegajalt ikka üle 2-3 aasta jõusaali kiiganud, ennast selles viibivate klientidega võrrelnud ning tagasi pöördunud. Muhvigi seal teha pole. Ilmselt olen vähenõudlik. icon_razz.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiirP
HV Guru
tiirP

liitunud: 07.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.12.2019 14:01:48 vasta tsitaadiga

Suur osa käesolevast kogukonnast on siia kokku tulnud ja siia aastateks jäänud tänu Windowsi suurepärasele töökindlusele. icon_lol.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 12.01.2020 13:37:22 vasta tsitaadiga

MA kahtlen win7 supporti jätkumises. Läheb nii nagu XP-ga - mõnda aega (vist olid mõned kuud) olid veel asjad saadaval ja siis kadus windows update ära ning õige pea eemaldati mistahes softi install MS serveritest.
Et vihasem oleksid siis kästakse uus riistvara osta või vägista 10 peale.

Soe soovitus - tõmmake niipalju kui saate installmeediat alla ja arhiveerige kuhu iganes. Ise olen juba hädas MS jaoks on uppuja päästmine uppuja enda asi. Nad ei paku tänagi MS supporti win7-le.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 14:05:01 vasta tsitaadiga

kalvis, ei saa su postitusest hästi aru.

MS ei peagi enam supportima W7 ju. Sellest see uudis ka räägib, et see support kaob ära. Nad on sellest piisavalt pikalt ka ette teada andnud.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.01.2020 15:35:14 vasta tsitaadiga

ms õppigu enne tegema üks toimiv korralik, funktsionaalne (dev/fucnt/) süsteem, mitte ärgu keevitagu mingeid arusaamatuid käkke, mis supporti sa loodad sealt saada, kui asi ise üdini mäda on.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 16:48:43 vasta tsitaadiga

Ma ka ei saa aru, milleks üldse startmenüüd vaja? Ok, puutekate puhul veel saan aru. Töö juures on rohkelt roostevabas kastis terminale ja seal on ilma menüüta keeruline, samas kasutajal ei ole ka sinna menüüsse asja.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 16:57:18 vasta tsitaadiga

kalvis kirjutas:
MA kahtlen win7 supporti jätkumises. Läheb nii nagu XP-ga - mõnda aega (vist olid mõned kuud) olid veel asjad saadaval ja siis kadus windows update ära ning õige pea eemaldati mistahes softi install MS serveritest.
Et vihasem oleksid siis kästakse uus riistvara osta või vägista 10 peale.

Soe soovitus - tõmmake niipalju kui saate installmeediat alla ja arhiveerige kuhu iganes. Ise olen juba hädas MS jaoks on uppuja päästmine uppuja enda asi. Nad ei paku tänagi MS supporti win7-le.


Arvan et sellist "tarkust" ei ole vaja siin jagada. Kui kellelgi peaks olema vaja win XP-d küllap ta ka selle leiab:
link

Nii palju on muidugi õige, et win 7-ga läheb samamoodi.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 18:40:08 vasta tsitaadiga

Mul on ükes läpakas xp lükkasin korraks käima kõik on tore kuid kui internetti tahad lugeda siis enamuse veebilehtedest ei tule enam lahtigi. Proovisin firefoxi kuid ega seegi midagi muutnud. windows 7 asjaga juhtub sama mingist hetkest pole midagi teha enam. Ilmselt mingi hetk muutub usse täis ja viskad nurka.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 12.01.2020 18:42:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wex
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 18:42:00 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Mul on ükes läpakas xp lükkasin korraks käima kõik on tore kuid kui internetti tahad lugeda siis enamuse veebilehtedest ei tule enam lahtigi. Proovisin firefoxi kuid ega seegi midagi muutnud. windows 7 asjaga juhtub sama mingist hetkest pole midagi teha enam.

Asi eiole mitte XP-s vaid veebilehitsejas või õigemini selle versioonis. Kui hästi tahta leiab ka xp-le sellise veebilehtseja mis toimib ka tänapäeval.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.01.2020 18:44:04 vasta tsitaadiga

wex kirjutas:
Margus kirjutas:
Mul on ükes läpakas xp lükkasin korraks käima kõik on tore kuid kui internetti tahad lugeda siis enamuse veebilehtedest ei tule enam lahtigi. Proovisin firefoxi kuid ega seegi midagi muutnud. windows 7 asjaga juhtub sama mingist hetkest pole midagi teha enam.

Asi eiole mitte XP-s vaid veebilehitsejas või õigemini selle versioonis. Kui hästi tahta leiab ka xp-le sellise veebilehtseja mis toimib ka tänapäeval.


Ma ei viitsi seda ronti muuks kasutada kui aniult SPI flashimiseks ja sedagi pole vaja enam.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 tugi lõpeb 14. jaanuaril, vanemad arvutid võivad jääda turvauuendusteta mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.