|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
13.11.2019 22:00:34
|
|
|
| Sai ka soetatud Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Siit küsimus, kuidas sel isendil aktiveerida Volte, vähemalt telefoni rewiew ütleb,et peab toetama, kuigi menüüst ei suuda leida. Teenust pakub Elisa ja ka pakett peaks seda toetama. Kuigi Elisa lehel väljatoodud telefonide nimekirjas pole ühtegi Xiaomi toodet mis oleks Volte toega. Kas see oleneb ka Elisast, et Elisa võrgus nt Xiaomidel üldsegi Volte ei toimi. Või siiski telefon Voltet tegelikult ei toeta ja nt Klick lehel on valeandmed.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.11.2019 22:15:08
|
|
|
Kui elisa ei toeta, siis ka ei saa punkt
Teenusepakkuja peab toe lisama, hiinakatega vähe usutav
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
13.11.2019 22:32:48
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Kui elisa ei toeta, siis ka ei saa punkt
Teenusepakkuja peab toe lisama, hiinakatega vähe usutav |
Ja mis asi see Huawei on siis, ka ju hiinlane, neil tugi olemas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.11.2019 23:04:06
|
|
|
| inczp kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
Kui elisa ei toeta, siis ka ei saa punkt
Teenusepakkuja peab toe lisama, hiinakatega vähe usutav |
Ja mis asi see Huawei on siis, ka ju hiinlane, neil tugi olemas |
Suur hiinlane.....no vb tuleb xiaomile ka....eks aeg näitab
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
13.11.2019 23:10:26
|
|
|
| Mis see volte annab, et see oluline on ?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.11.2019 23:16:41
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
| Mis see volte annab, et see oluline on ? |
Ei kuku 3G-sse sitas 4g levis. Minule vägagi vajalik lisa angaaris olles.
3G peal nett pea olematu. Enne voltet kui kõne tuli, siis pidin andmeside kinni korraks panema, et uuest 4g võrku otse läheks.
Vägagi tüütu tegevus.
Mul mobla teeb hotspoti tööl
Kõne 4g-s ka nagu parema kvaliteediga
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
13.11.2019 23:47:23
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| lopes39 kirjutas: |
| Mis see volte annab, et see oluline on ? |
Ei kuku 3G-sse sitas 4g levis. Minule vägagi vajalik lisa angaaris olles.
3G peal nett pea olematu. Enne voltet kui kõne tuli, siis pidin andmeside kinni korraks panema, et uuest 4g võrku otse läheks.
Vägagi tüütu tegevus.
Mul mobla teeb hotspoti tööl
Kõne 4g-s ka nagu parema kvaliteediga |
Isegi mingi YT-s oleva õpetusega sai seda aktiveerida, st tuli kuskilt peidetud menüüst välja see funktsioon. Aga kui kõne teha, siis tundub et ikkagi ei toimi. Jääb vist Elisa taha, või tahab lisaks mingit spets toega SIMi. Millegipärast pärast ei taha MMS ka välja minna, jääbki püsivalt saatmisel olekusse. Vastu küll võttis. Mitte et see MMS nii oluline oleks, aga tuleb funktsioone katsetada, ja vahel harva on teist tarvis ka olnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.11.2019 23:53:30
|
|
|
Aktiveerida saab jah, aga kui operaatori tuge pole, siis kasu null paraku
Ei ole spets sim vaja, väike update telole ja olemas. Elisa peab xiaomiga läbirääkima
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.11.2019 00:39:35
|
|
|
Imelikud standardid misnei ühildu
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
14.11.2019 00:42:58
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Imelikud standardid misnei ühildu  |
Telial samuti
Vast ühildub, aga mingit luba vaja vms.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.11.2019 00:43:42
|
|
|
Seda mõtlengi. Kas see asi võrkude vahel ikka toimib?
Ja ega siis ka ju mitte kui teisel poolel volte telo pole?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
14.11.2019 00:53:12
|
|
|
VoLTE jaoks on operaatoritel (vähemalt eestis) nn. whitelist. Standard on kõik sobilik, aga nad lisavad käsitsi telefone nimekirja, millele nad seda lubavad.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
14.11.2019 00:54:33
|
|
|
A mis takistab sinna kõiki telosi lisamast? Laiskus või telotootja ei köhi piisavalt pappi vms?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
14.11.2019 00:57:27
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| VoLTE jaoks on operaatoritel (vähemalt eestis) nn. whitelist. Standard on kõik sobilik, aga nad lisavad käsitsi telefone nimekirja, millele nad seda lubavad. |
Mingit survet on tarvis avaldada või. Milles küll teema, tootja ei käi piisavalt pappi lauale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
14.11.2019 15:08:50
|
|
|
Miks see nii on, ei oska ma öelda.
Elisal oli vist whitelist ka IMEI prefixi pihta ja ma pidin neile kirjutama, et poisid, mis värk on? Täiesti 0 levi igasugust? Ja kõrval Teliaga töötas. (Tegemist oli mingi natuke vähem tuntud hiinakaga)
Täpselt ei mäleta, võis ka vastupidi olla, aga emmal-kummal oli whitelist ka IMEI kaudu peal...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
14.11.2019 15:57:23
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| A mis takistab sinna kõiki telosi lisamast? Laiskus või telotootja ei köhi piisavalt pappi vms? |
Väidetavalt pole VoLTE niisama lihtne ja universaalne standard, seega selleks, et ühes konkreetses võrgus üks konkreetne telefoni mudel töötaks:
- Peavad telefoni tootja ja operaator suhtlema
- Telefoni tootja peab vastava võrgu VoLTE seaded telefoni softi lisama
- Operaator peab konkreetse mudeli IMEI vahemiku oma võrgus white-listima VoLTE lubamiseks sellele mudelile
Kui saaks lihtsamalt - küllap seda tehtaks. Ei ole ükski tootja ega operaator huvitatud mingist täiendavast niisama bürokraatiast, mis neile raha sisse ei too.
Minu 2 senti VoLTE osas:
Endale enam VoLTE toeta telefoni ei ostaks.
Kõned ühenduvad hetkega ning telefon ei tee mõttetut tõmblemist 4G - 2/3G vahel iga kord kui kõne sisse tuleb.
Lisaks on VoWIFI ka tore - eriti kuskil kehva mobiilileviga kohas - saab teha tavakõned wifit kandjana kasutades, selle asemel et telefon akut tapab minimaalsest levist kinni hoides ja täie võimsusega saates.
Näiteks kuskil metsatalus kus muidu mobiililevi kehv, on lahenduseks korraliku väliantenniga mobiilse neti püüdmine, mis majas wifiga laiali jagatakse.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
14.11.2019 16:21:51
|
|
|
Märkuseks... Elisa Eesti ei kasuta IMEI whitelist. Seega saab mistahes Snapdragon SOC telefoniga, mis on rootitav... panna VoLTE/VoWifi tööle Elisas.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
14.11.2019 16:37:09
|
|
|
[veix], tänud täpsustuse eest.
Oskad äkki kommenteerida, kuivõrd operaatorite kaupa need VoLTE seaded tegelikult erinevad?
Ehk kas see protsess tõesti peab olema nii bürokraatlik...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
14.11.2019 17:57:01
|
|
|
| [veix] kirjutas: |
| Märkuseks... Elisa Eesti ei kasuta IMEI whitelist. Seega saab mistahes Snapdragon SOC telefoniga, mis on rootitav... panna VoLTE/VoWifi tööle Elisas. |
Ma olen tunde maadelnud erinevatel hetkedel aga ei ole volte't oma masinal käima saanud.
Uusim Lineage OS Pocophone F1 peal. No ei saa käima. *#*#3646#*#* all on volte asjad hallid ja ims status räägib, et volte, vowifi jmt kõik unavailable. APN seadetega olen ka mänginud, aga no ei tule seda volte't...
EDIT: Ise küsin, ise vastan. Seekordsel jälle proovimisel sain valikud menüüdesse! (build.prop'i oli vaja mõned read lisada)
https://forum.xda-developers.com/poco-f1/help/4g-volte-europe-countries-t3857207
Sellega on mulle igale poole tekkinud vajalikud asjad, mida mudida seadetes. Kas reaalselt nüüd Elisa'ga töötab ka, on omaette teema...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
14.11.2019 18:04:11
|
|
|
Draqula, ei erine väga palju. operaatori põhised seaded modemis on seotud tavaliselt ims ja interneti APN erinevustega ning teatud tresholdide/väärtuste erinevused volte/vowifi aktiveerimiseks või deaktiveerimiseks. Samuti kõnekvaliteedi seaded VoLTE/VoWIFI jaoks. Aga enamus opekaid kasutab apn-idena "internet" ja "ims" seega sobivad ühe operaatori konfid teistele ka üldjoontes. Samuti, kui ühe OEM telefoniga testitakse need volte parameetrid ära siis need ei muutu sama OEM tuleviku seadmete jaoks.
jnt, ma pigem soovitaks stock peal asi toimima saada ja siis proovida Lineage OS.
VoLTE tööle saamine sõltub kahest põhi komponendist 1) volte seadistustega modemi confi (.mbn) laadimine 2) androidi volte seadete lubamine. Teine punkt ehk Androidi seadete lubamine Volte jaoks on enam levinud õpetus netis(Magisk voEnabler module) aga sellest ei piisa.
Vaja on et telefoni EFS-i oleks laetud modemi conf kus on volte seaded sees. By default, kui opeka tuge ei ole siis laetakse miski "common" või "row" mcfg_sw.mbn kus volte seadeid ei ole.
1 võimalus kuidas laadida mbn kus on volte seaded sees, kasutada qualcommi tooli nimega PDC, mis on saadavalt kui installid QPST toolkiti(netist leiab kindlasti). näiteks üks sakslaste õpetus op6 puhul https://android-hubo.de/thread/8127-anleitung-oneplus-6-6t-dual-volte-vowifi-freischalten-de-en-ohne-root/?pageNo=1
2. võimalus on tuimalt root explorer abil kopeerida row kaustas olev .mbn file üle mõne teise operaatori .mbn failiga ja siis paar korda sim-i swappida et see üle kirjutatud mbn ka laetakse telefoni EFSI. See meetod eeldab et mbn-id on kuskil system(root) all olemas.
3. võimalus on extractida toimivalt sama SOC-iga telefoni EFS-ist vastavad failid välja ja siis kopeerida oma telefoni EFS-i. Abiks siis QPST jällegi.
Kui volte configa modem on edukalt laetud siis peaks *#*#4636#*#* phone info menüüs "VoLTE provisioned" olema sinine. Peale seda lubada androidi seadetest volte ja siis võib IMS service statust vaadata 4636 menüü alt. Kui IMS service status on ikkagi not registered, siis tasuks telefoni EFS-is (policyman kaustas) üle kontrollida carrier_policy.xml failis ei oleks "home plmn" väärtuseks on midagi muud peale kodu mnc ehk "248-02".
Kui kõik kontrollitud ja ikka ei toimi, siis tasub installida Network Signal Guru nimeline proge. See näitab ära Siganling tab-is kas toimib IMS liiklust ja sealt on võimalik ka välja lugeda, kui on mingeid reject või error messageid IMS serveri poolt. Kui üldse IMS messageid pole(peale airplane mode toggle) siis tasuks chekkida kindlasti üle et volte lubatud teie numbrile.
Ma algul ei tahtnud sellist pikka juttu kirjutada kuna ma ei ole väga palju erinevaid telefone läbi testinud elisa volte-ga. Seega pead ei anna aga võibolla on abiks kellelegi.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
14.11.2019 18:10:18
|
|
|
[veix], tänud, kindlasti mängin läbi ja jagan oma kogemust. (Modemi poolne teema ilmselt mul veel puudu, niisama hetkel ei tööta)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
15.11.2019 10:48:16
|
|
|
Lihtsalt näidiseks siia teema jätkuks "50x zoom". P30pro ja 50x zoom käest kuu pihta
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
19.11.2019 18:25:32
|
|
|
Mul tuli just telefonil Miui 11.0.3.0 uuenduse. Telefon jäi android 9 peale.
Redmi note 5 ai dual cam
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
25.11.2019 16:50:44
|
|
|
QIN Full Screen Phone Global Version Multi-Language 4G Network With Wifi 5.05 inch 2100mAh Andriod 9.0 SC9832E Quad Core Feature Phone from Xiaomi youpin - Black
link
89.99+1.70 usd
tore väike telefon
kahjuks omadustelt veidi lahjavõitu
ja hädavajadus omal puudub
kingiks kellelegi võiks sobida
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inczp
HV kasutaja
liitunud: 09.06.2014
|
25.11.2019 21:03:23
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Mul tuli just telefonil Miui 11.0.3.0 uuenduse. Telefon jäi android 9 peale.
Redmi note 5 ai dual cam |
Redmi Note 8 Prol-le tuli täna sama uuendus. Probleem, ei õnnestu enam teha Swedbanki viipemakseid. Kõik seadistused pandud nagu vaja.
Sain korda
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
25.11.2019 22:16:57
|
|
|
| kfl kirjutas: |
QIN Full Screen Phone Global Version Multi-Language 4G Network With Wifi 5.05 inch 2100mAh Andriod 9.0 SC9832E Quad Core Feature Phone from Xiaomi youpin - Black
link
89.99+1.70 usd
tore väike telefon
kahjuks omadustelt veidi lahjavõitu
ja hädavajadus omal puudub
kingiks kellelegi võiks sobida |
Suuruse poolest ja ekraani poolest on ok, kuid ülejäänud on ikka õudus ruudus.
Mul ema otsib väiksemat telefoni endale, aga kuna ta reisidel kasutab oma telefoni kaamerat, siis see QIN oma tundub veel hullem olevat.
Mul emal on mingi LG Leon luts telefon, kuid on ikkagi rohkem mp kaameral. 5mp kaamera on krt mul mingi lumia 520 peal ja see on parax pixel fest kui pilt.
Neid pisemaid lutse on sealt hiinast veel nagu Melrose, Anica, Soyes jne.
link
Näiteks siis. Kehvem aku, kuid igas mõttes muus vast parem kui see QIN
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
26.11.2019 16:26:40
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Miks sa oma emale normaalset telefoni normaalse kaameraga ei osta, kui ta pildistada tahab? Reisile mingi hiinakast säästuluts fotokaks? Džiisas  |
Asi pole selles kaameras. Asi on selles, et telefonid on liiga suured ja ta ei taha endale tahvlit kotis kaasas tassida, mida me tänapäeval telefonideks nimetame.
Ta tahab väikest telefoni, aga väikestel telefonidel mida tänapäeval liikumas on, on see mure et kõik on suhteliselt saast. Nii raudvara kui ka kaamera.
Selle QIN telefoni kohta ma nägin ka kuskil uudist ja seal polnud raudvarast juttu. Oleks sellel ainult parem kaamera küljes ja oleks kohe ostmas.
Teised väikesed hiinakad on samasugused, et kaamera on saast ja sellepärast ei osta neid ka.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
26.11.2019 21:20:12
|
|
|
...
viimati muutis number 13.12.2019 09:08:34, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
27.11.2019 00:29:41
|
|
|
Xiaomi ja teised võiksid väledalt kopeerida Motorolat, kokkuklapitav nutikas on tegelikult äge asi.
Kui naine nägi seda Motorola Razr uusversiooni, siis tundus olevat armastus esimesest silmapilgust. Ainult 1500€ on pisut palju.
Xiaomil on mingi patent olemas küll:
https://www.t3.com/news/xiaomi-is-working-on-a-motorola-razr-killing-foldable-phone
Tavamõõdus nutikas, mille saab tahvliks lahti voltida, on tore küll, aga väiksemaks kokku voltimine on omadus, mida paljud oodanud.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
30.11.2019 02:52:10
|
|
|
ma ei tea, Oneplus on v2ga solid teema. Xsaomi poole enam ei vaata, see oli viga.
6T oli vahepeal kaks kuud kadunud... Vaatasin juba uuemaid kui see vana välja ilmus.
Väärt lutsud, tasub hoidmist.
Xsaomi oli rohkem selline üle pingutatud android.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KoldK
HV veteran

liitunud: 05.07.2011
|
30.11.2019 21:06:23
|
|
|
Keegi siit Xiaomi Mi Note 10 ka juba ligi võtnud? Muljeid kaamera osas jne?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
02.12.2019 01:03:52
|
|
|
kuskil kirjas ka on, kelle kaamera sensorid mi a1-s pesitsevad?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
02.12.2019 10:24:24
|
|
|
| busta kirjutas: |
ma ei tea, Oneplus on v2ga solid teema. Xsaomi poole enam ei vaata, see oli viga.
6T oli vahepeal kaks kuud kadunud... Vaatasin juba uuemaid kui see vana välja ilmus.
Väärt lutsud, tasub hoidmist.
Xsaomi oli rohkem selline üle pingutatud android. |
Sellega oli mul ka teema - ei meeldinud MIUI.
Kuid Android One mudelid puhta androidiga on norm.
Laste käes A2 Lite käib kenasti - mõistlik suurus, puhas android, suur aku.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anryo
HV kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
04.12.2019 17:06:44
|
|
|
Mida võiks valida, kui soov oleks leida mingi ~7...8" ekraaniga telefoni/tabletit, mis oleks puhas Android 8.0+, 4G, GPS ja LDAC Bluetooth'iga.
Muud specid ei ole olulised, läheb statsionaarselt autosse.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
05.12.2019 10:20:17
|
|
|
| anryo kirjutas: |
Mida võiks valida, kui soov oleks leida mingi ~7...8" ekraaniga telefoni/tabletit, mis oleks puhas Android 8.0+, 4G, GPS ja LDAC Bluetooth'iga.
Muud specid ei ole olulised, läheb statsionaarselt autosse. |
Kui puhas Android siis siin wiki artiklis on kõik Android One seadmed kirjas:
https://en.wikipedia.org/wiki/Android_One#Products_by_year_of_announcement_or_release
Teine variant on Pixel seade, kah puhas Android, aga veidi karmima hinnalipikuga.
LDAC kohta ei oska öelda.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anryo
HV kasutaja
liitunud: 14.10.2004
|
05.12.2019 14:22:33
|
|
|
Tänan, sealt on studeerimist nüüd küll.
"Puhas" Android ütlesin selle pärast, et kuna antud teema pealkiri on "hiinakad", siis olen aru saanud, et seal on tihti kasutusel mingi oma tarkvara, mis on tihti väga piiratud kasutusvõimalustega. Ilmselt laiatarbe Samsung jne. variandid on vähe leebemad?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
05.12.2019 15:27:11
|
|
|
| anryo kirjutas: |
Tänan, sealt on studeerimist nüüd küll.
"Puhas" Android ütlesin selle pärast, et kuna antud teema pealkiri on "hiinakad", siis olen aru saanud, et seal on tihti kasutusel mingi oma tarkvara, mis on tihti väga piiratud kasutusvõimalustega. Ilmselt laiatarbe Samsung jne. variandid on vähe leebemad? |
See on suhteline, maitse asi.
Minu jaoks on Xiaomi MIUI häiriv - üritab kõike võimaldada oma vahenditega, kuid ei tee miskit hästi. Täpselt vastupidine Apple lähenemisele (lubame teha vähe, kuid väga täpselt ja läbimõeldult). Paljudele siin teemas samas sobib.
Sony oma poolt peale määritav kiht mind ei häirinud, väga minimalistlikult lisatud asju.
Viimaste Samsungite puhul (S7 ja S10) ma ka ei tunne, et oleks häirivalt paks "kiht peal". Kui S10 esimest korda kasutusele võtta siis ta viisakalt laseb sul valida milliseid Samsungi oma rakendusi sa soovid (Brauser, Samsung Health, jne). Ei pea enam otsima võimalusi kuidas neist tagantjärgi vabaneda. Galaxy S5 oli viimane vanematest Samsungidest mille hingeeluga olude sunnil hästi kursis olin ning see ajas oksele, venis jubedalt.
[offtopic]
Minu enda kriteeriumid telefoni valikul olid:
- Suur ja usaldusväärne tootja, korralikult turvauuendusi
- Suur ekraan (telkod ekraani jagamisega jälgitavad)
- VoLTE tugi (et telefon kõnede pärast ei peaks pidevalt 2G/2G ja 4G vahel pendeldama)
- Hea aku pidamine
- Väga hea fotokas, et laste kasvamine saaks kvaliteetselt (mõistuse piires) jäädvustatud
Valisin lõpuks Galaxy S10+, kuna Note 9 näpujäljelugeja oli tagaküljel (autohoidiku mõttes täielik õnnetus) ning Note 10 polnud veel väljas.
[/offtopic]
viimati muutis Draqula 05.12.2019 15:31:01, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
05.12.2019 15:27:33
|
|
|
anryo, ma pigem ütleks vastupidi. Need laiatarbe samsungid ja lg'd on pigem need kõige hullemad.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
05.12.2019 17:56:20
|
|
|
| anryo kirjutas: |
Tänan, sealt on studeerimist nüüd küll.
"Puhas" Android ütlesin selle pärast, et kuna antud teema pealkiri on "hiinakad", siis olen aru saanud, et seal on tihti kasutusel mingi oma tarkvara, mis on tihti väga piiratud kasutusvõimalustega. Ilmselt laiatarbe Samsung jne. variandid on vähe leebemad? |
Ma igaks juhuks täpsustaks, et reeglina on kasutusel ikkagi kõige tavalisem android kõigi androidi kasutusvõimalustega (mida iga tootja lihtsalt natuke väliselt sätib). Mille üle teinekord nurisetakse (näiteks selle Xiaomi Miui puhul) on üldiselt kosmeetilised eripärad ja seadistusvõimalused, mis otstarbekohast kasutamist reeglina ei sega (kuid võivad vajada veidi harjumist, mis on põhjus miks mõned seda puhast androidi taga ajavad). Hiinakad, millel pole näiteks Google play poodi vms, mis juba kasutamist segama hakkab, peaks pigem haruldased olema (vbolla mingid üliodavad Aliexpressi tundmatud tootjad kelle tooted on tegelikult ainult hiinasse mõeldud). Ehk siis tavakasutuse puhul pole see "puhas" android kui selline otseselt vajalik.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTC
HV kasutaja
liitunud: 31.01.2011
|
05.12.2019 19:25:49
|
|
|
Kes tunneb, et enam ilma 5G ta enam hakkama ei saa kuidagi siis GeekBuying-s hetkel Mi Mix 3 5G sinine keraamiline 6+128 GB Global Version 335.- Eur
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
06.12.2019 11:02:53
|
|
|
Karta on, et nimi on selle telefoni ainus müügiargument...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Murdock
HV kasutaja
liitunud: 09.08.2006
|
06.12.2019 15:53:54
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
Karta on, et nimi on selle telefoni ainus müügiargument... |
Loen sealt alt kommentaare, kes mida ootab Osama bin Laden Pro XL Limited Edition.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
09.12.2019 10:47:34
|
|
|
Kas kellelgi on Mi 9T/Redmi K20? Kuidas rahul olete? Kas on ok telefon? Midagi häirib?
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Murdock
HV kasutaja
liitunud: 09.08.2006
|
09.12.2019 15:45:22
|
|
|
| Chaza! kirjutas: |
| Kas kellelgi on Mi 9T/Redmi K20? Kuidas rahul olete? Kas on ok telefon? Midagi häirib? |
OK telefon. Häirib et ei saa eraldi kontaktide kiirvalimist üksiku klahvi alla panna. A'la et hoiad klahvi nr 4 alla ja helistad naabrimehele. Mix 2'l oli see vähemalt võimalik. See võib olla muidugi ka Android 10'ga seotud kiiks, mitte telefoniga.
Ja märguandetuli on pop-up kaamera otsas, seega 90% juhtudest ei pane seda tähele. Muidu midagi häirivat ei ole. Aku veab päris hästi.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
09.12.2019 15:49:49
|
|
|
| Murdock, kui sa näiteks klahvistikul nr 5 pikalt all hoiad, siis ka ei paku, et lisa kiirvalik?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|