Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  levikom.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 09.10.2019 23:32:07 vasta tsitaadiga

Teenus kui rahateenimise vahend või teenus kui tehniline tegevus, nagu FTP liiklus läbi portide 21 ja 20 (või ka läbi passiveFTP)... Inglise keeles on see sõna service.
Tavaline kasutaja ei genereeri niisugust andemahtu mis küüniks 20Mbps juurde, kaugel sellest. Järelikult on mingi (tehniline) teenus mis vajab/kasutab suurt uploadi, FTP, valvekaamerad, mingid muud striimid, kodune cloud vms. Kui midagi tuleb toru mahus uploadi, järelikult on midagi mis "siit võrgust lahti on lastud".

Telex kirjutas:
Huvitav, et sel firmal veel kliente on icon_rolleyes.gif ---
Ma ei kujuta ette, kui purjus ma peaks olema, et selle firma kliendiks hakkaksin icon_neutral.gif


Mul tõmbavad käed rusikasse kui meenutan Telia tegelaste möla, mida teha et netti saada. Esiteks, maksta 600 000 eeku kaabli eest kus oleks olnud vaid telefoniteenus, kui see (või RAS1000) ei sobinud, siis soovitus kolida tsivilisatisooni, sealt naasnuna aga soovitus kasutada F4G'd... mis töötas nagu tigu märjal... kui üldse. Üht ülekande tegemist ootasin kolm ööpäeva, sest pangaühendus kukkus kogu aeg ära. Rääkimata et igasuguse IPTV või kasvõi juutuubi vaatamise võis unustada, iTunes raadio konnektis every now and then. Mitte ühtegi asja polnud võimalik teha mis eeldanuks reaalajas tegutsemist. Aga mast särab tuppa, tõmba kardinad ette kasvõi.
LKE ühendus töötab selle kõrval kui järgmisest sajandist. Probleeme on olnud, aga vähem kui tsivilisatsioonis Teliaga ja need on alati mõistiliku lahenduse saanud. Võibolla on lihtsalt vedanud, aga on nigu on.
Ja see kõik on valdavalt kaine peaga ära juhtunud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 10.10.2019 00:09:52 vasta tsitaadiga

Telex kirjutas:
Huvitav, et sel firmal veel kliente on icon_rolleyes.gif Kui nad lõplikult sellest 5G-st ilma jäävad, siis on ju selge, et nendega on lõpp. Tegelikult oleks lõpp ka sel juhul, kui nad selle 5G saaksid, aga siis natuke teistmoodi. Kui see firma loodi, siis läks mul terve trobikond tuttavaid sinna tööle, aga tänaseks on nad kõik sealt uttu tõmmanud. Kui ikka äri idee lonkab ja pappi pole, siis head nahka sealt tulla ei saa ju. Ma ei kujuta ette, kui purjus ma peaks olema, et selle firma kliendiks hakkaksin icon_neutral.gif


Mhm ... et ma peaks Telia 12/1 otsas edasi istuma? icon_lol.gif kui ma maksan sama raha ja saan endale 30/10 .

Kui sooviks, tuleks vabalt 100/100 ka
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
levitu
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2019




sõnum 10.10.2019 07:11:15 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Teenus kui rahateenimise vahend või teenus kui tehniline tegevus, nagu FTP liiklus läbi portide 21 ja 20 (või ka läbi passiveFTP)... Inglise keeles on see sõna service.
Tavaline kasutaja ei genereeri niisugust andemahtu mis küüniks 20Mbps juurde, kaugel sellest. Järelikult on mingi (tehniline) teenus mis vajab/kasutab suurt uploadi, FTP, valvekaamerad, mingid muud striimid, kodune cloud vms. Kui midagi tuleb toru mahus uploadi, järelikult on midagi mis "siit võrgust lahti on lastud".

Nüüd sa kinnitasid seda, et sa ei mängi lolli, vaid oled loll. Lõpeta see Levikomi kaitsmine iga hinna eest. Kas sulle makstakse selle eest? Nagu maksti neile, kes plakateid käes hoiaks.

Miks teenusepakkujad siis üldse pakuvad uploadi rohkem kui 2 Mbps? Kui tavakasutaja nagunii seda 20Mbps kunagi ära ei kasuta (rääkimata siis suurematest numbritest).
tsitaat:
Järelikult on mingi tehniline teenus, mis vajab kasutab suurt uploadi.

Jah, tehniline teenus - teen speedtesti ja saan 20 Mbps asemel 2. Kurat, jää vait.
Mul ei ole mingisuguseid valvekaameraid, FTP serverit ega midagi taolist siin võrgus käimas. Nagu reaalselt kasutan vahepeal välisesse serverisse ühendamiseks Filezillat. Ühendan serverisse, tahan faile sinna üleslaadida. 20 Mbps asemel kiirusega 2 Mbps.
Tavakasutaja ei peagi saama sellist teenust kasutada? Sama youtube üleslaadimised, google drive failide üleslaadimised jne. Tavakasutaja ei tohigi kasutada neid? Kurat, aasta 2019 ja loen sellist juttu.
Mine palun arene natukene.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 07:53:55 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:


Mhm ... et ma peaks Telia 12/1 otsas edasi istuma? icon_lol.gif kui ma maksan sama raha ja saan endale 30/10 .
Kui sooviks, tuleks vabalt 100/100 ka


nali naljaks, kusi kaljaks, perseas paljaks , maamees maksab 30/10 ne eest 25 euri, kui linnamees maksab 100/100 eest 23 euri, (infoneti järgi) seejuures on teenus ikkagi VÄHEMALT 2x kehvem, mis siis et komm väidab, et ei ei vahet ei ole. no kuulge. täistallaga hagu andes optilises võrgus on ping ka pärast seda veel adekvaatne 5-10ms. kui posti otsast võttes läheb see ikka sadadesse ja enamgi.
Maldur vist torkis teemat missioonikriitiline nett icon_lol.gif icon_lol.gif tõepoolest tavakasutaja kes hängib telhvis ja postitab aferkilosse (või latertonni) pilte sellest, kuidas ta hommikuti oma pudlu mugib ei vaja tõesti MGB-LX SFP st läbiminevat üle mõistuse uploadi, lihtsalt kodanik levitu on viidud viimse piirini, sest midagi on kuskil mäda.
alustada lihtsalt sellest, et panna oma kola lihtsalt ainult ühe ruuteri järgi pole vist pähe tulnud. on posti otsas 5ghz seade > kaabel > switvh > igalepoole mujale. milleks sul on topeltruutimine?

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.10.2019 11:11:23 vasta tsitaadiga

RCC - sinu skeemis "5ghz seade-kaabel-switch" ei ole Levikomi variandis veel ruutimist. CPE on nimelt bridge. Nii et tubane ruuter on esimene koht kus kliendi juures midagi ruuditakse.

Neile kes ei tea - Filezilla kasutab samuti FTP teenust. Aga nagu sm.flix, omistab ka levitu mulle mõtteid ja sõnu mida mina pole avaldanud. Kus ma olen väitnud et "tavakasutaja ei peagi saama, ei tohigi kasutada neid" kuni 20Mbps üleslaadimisi... Ma kirjutasin: tuleb aru saada et ükski kohalik teenusepakkuja ei vastuta välisühenduste kiiruse eest - isegi mitte Telia, keda teenindab samuti Telia Carrier! See on reaalsus, see on fakt! Aga siseriiklikult peab 20Mbps upload küll toimima, arvestades ka veaparandusi siis speedtest peaks näitama vähemalt 18,xx kiiruseid.

Ma ei viitsi jonnipunnidega jahuda - palka ei saa, isegi plakatit pole antud ja publik ei oskaks sealt ka lugeda kui olekski, nii et over and out! icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 11:25:14 vasta tsitaadiga

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/12678473-Levikom-Eesti-O%C3%9C icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 11:46:31 vasta tsitaadiga

ma ei julge praegu peast kohe tulistada, kas ubi on vaikimisi nattimise võimaluse ära korjanud, aga viimasel airmaxi pannil oli see täiesti olemas.
aga näiteks roogandi (mikrotiku) juures on sada-50 võimalust, sh ka brigde või station bridge, aga ilmselt ei ole neil sätetel kommi jaoks mingit vahet. seega sõltumata sellest mis seal on oskab seesama roogand suurepäraselt nattida kuhu vaja. ehk antud lahendus - roogandi kopsik posti otsas > switch > selle küljes wifit tegev linksüs ja peetäis masinaid. töötab. pordid otse loomulikult avatud. slsk peab raporteerima et port open, muidu on kohe seakisa. aga levitu probleemi see ei lahendaks, sest vist oli juba kirjutatud, et ta pani selle ubi ka otse arvutile sappa.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 12:02:21 vasta tsitaadiga

Telex kirjutas:
Huvitav, et sel firmal veel kliente on icon_rolleyes.gif Kui nad lõplikult sellest 5G-st ilma jäävad, siis on ju selge, et nendega on lõpp. Tegelikult oleks lõpp ka sel juhul, kui nad selle 5G saaksid, aga siis natuke teistmoodi. Kui see firma loodi, siis läks mul terve trobikond tuttavaid sinna tööle, aga tänaseks on nad kõik sealt uttu tõmmanud. Kui ikka äri idee lonkab ja pappi pole, siis head nahka sealt tulla ei saa ju. Ma ei kujuta ette, kui purjus ma peaks olema, et selle firma kliendiks hakkaksin icon_neutral.gif

Maal sul erilist valikut pole kas Levkom või mõni mobiili operaator. Su rõõmuks võin öelda, et nad oma kasutaja toe suhtumisega tegelevad aktiivselt kliendibaasi vähendamisega icon_biggrin.gif

Koliks hea meelega mujale ja sai isegi proovitud Elisa 4G kodulahendust paraku kiirused (eriti õhtustel) aegadel on ebastabiilsed. Selles suhtes Levikomi vana kokku ostetud infra veel peab. Kui vahel tuleb katkestusi siis tuleb natuke meedias maadelda, et "nett korda" saaks.[/spoiler]
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
levitu
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2019




sõnum 10.10.2019 12:19:43 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ma ei julge praegu peast kohe tulistada, kas ubi on vaikimisi nattimise võimaluse ära korjanud, aga viimasel airmaxi pannil oli see täiesti olemas.
aga näiteks roogandi (mikrotiku) juures on sada-50 võimalust, sh ka brigde või station bridge, aga ilmselt ei ole neil sätetel kommi jaoks mingit vahet. seega sõltumata sellest mis seal on oskab seesama roogand suurepäraselt nattida kuhu vaja. ehk antud lahendus - roogandi kopsik posti otsas > switch > selle küljes wifit tegev linksüs ja peetäis masinaid. töötab. pordid otse loomulikult avatud. slsk peab raporteerima et port open, muidu on kohe seakisa. aga levitu probleemi see ei lahendaks, sest vist oli juba kirjutatud, et ta pani selle ubi ka otse arvutile sappa.

Ubi otse arvutile sappa pannes puudub igasugune internetiühendus. Ei pingi, ei midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 12:48:10 vasta tsitaadiga

no vot seal su probleem ongi, ühendus peab igaljuhul olema, ubil endal on seal peetäis utikaid, ruutida, pingida, möllata. esmalt tee selgeks kellele seade kuulub ja kui on isiklik siis tee reset ja hakka uuesti konffima. võrku lubamine käib neil maci alusel ,seega kui sa uue seadmega meelitama lähed pead esmalt neile selgeks tegema kes sa oled. sealt omakorda saab kopsik dhcp-ga ip . kui su vahemaa mastist on alla 5km siis kõlbab sulle ka mikrotiku tavaline valge kopsik.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
levitu
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2019




sõnum 10.10.2019 15:55:33 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
no vot seal su probleem ongi, ühendus peab igaljuhul olema, ubil endal on seal peetäis utikaid, ruutida, pingida, möllata. esmalt tee selgeks kellele seade kuulub ja kui on isiklik siis tee reset ja hakka uuesti konffima. võrku lubamine käib neil maci alusel ,seega kui sa uue seadmega meelitama lähed pead esmalt neile selgeks tegema kes sa oled. sealt omakorda saab kopsik dhcp-ga ip . kui su vahemaa mastist on alla 5km siis kõlbab sulle ka mikrotiku tavaline valge kopsik.

Seadmed (ruuter, vastuvõtja) kuuluvad Levikomile, st. on Levikomilt renditud. Minul nendele juurdepääs puudub. Nagu ma ka mainisin, võeti ka ruuteri ligipääs ära. Rääkimata siis ubist.
Ja reaalselt on see ju Levikomi asi see värk korda teha, või tahab keegi vastu vaielda?
Ja kui nad ei suuda, siis ei suuda mina nende klient ka olla. Suhtumine ja tehnilised probleemid kokku liita paneb vägagi neile keskmist näitama.

Maldur kirjutas:
Neile kes ei tea - Filezilla kasutab samuti FTP teenust.

Oh kas tõesti? Ma arvasin, et Filezilla peamine eesmärk on mingi teine. On kaks vahet, kas ma laen enda arvutist kuhugi serverisse faile (st. valin failid ja saadan serveri poole teele) või jooksutan ma enda arvutis FTP serverit ja soovin, et maailm saaks siit andmeid.
Enda arvutis avalikult FTP serverit ma ei tee ja ei hakkagi tegema. Küll aga tahan laadida faile üles enda arvutist FTP kaudu serverisse.
Ja see polegi point. Ma saaks aru, kui probleem olekski ainult FTP-ga. Ma tõin selle kõigest näitena.
Probleem on kogu üleslaadimisega. Kiirusetestidest kuni ma ei tea milleni välja. 20 Mbps asemel 2 Mbps.

Ah, ma ei viitsi seletada enam. See foorumis jagelemine on veel mõttetum tegevus kui Levikomi tehnikutele midagi selgeks teha (nt seda, et 20 Mbps asemel on 2 Mbps).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 16:03:00 vasta tsitaadiga

Mul näiteks on Ubi taga oma ruuter, Levikom andis kunagi ammu ammu liitudes IPd (10.x.x.x), mis sisse laduda, ja siiani toimib. Ja on ka olnud ajaloos olukordi, kus kiirus mõnda aega oli alla lubatu (selgelt oli näha, et tehislikult oli piiratud), see läks iseenesest korda mingi hetk muidu.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 16:16:49 vasta tsitaadiga

levitu kirjutas:

Ubi otse arvutile sappa pannes puudub igasugune internetiühendus. Ei pingi, ei midagi.

Kui ma otse arvuti Ubi taha ühendan pean käsitsi IP arvutile ette andma aga mul tellitud staatiline IP kah.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.10.2019 17:06:59 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
sealt omakorda saab kopsik dhcp-ga ip .


Ei tule LKE võrgust mingit DHCP'd. See päris nii kodukopsikute võrk siiski pole. Kes teab IP rühmadest, see näeb ka kohe et 10.xx.xx.xx on sisevõrgu IP. Esimene kliendi juures toimuv ruutimine tehakse pärast CPE'd, aga mitte selles endas.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 10.10.2019 17:56:21 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Goon kirjutas:


Mhm ... et ma peaks Telia 12/1 otsas edasi istuma? icon_lol.gif kui ma maksan sama raha ja saan endale 30/10 .
Kui sooviks, tuleks vabalt 100/100 ka


nali naljaks, kusi kaljaks, perseas paljaks , maamees maksab 30/10 ne eest 25 euri, kui linnamees maksab 100/100 eest 23 euri, (infoneti järgi) seejuures on teenus ikkagi VÄHEMALT 2x kehvem, mis siis et komm väidab, et ei ei vahet ei ole. no kuulge. täistallaga hagu andes optilises võrgus on ping ka pärast seda veel adekvaatne 5-10ms. kui posti otsast võttes läheb see ikka sadadesse ja enamgi.
Maldur vist torkis teemat missioonikriitiline nett icon_lol.gif icon_lol.gif tõepoolest tavakasutaja kes hängib telhvis ja postitab aferkilosse (või latertonni) pilte sellest, kuidas ta hommikuti oma pudlu mugib ei vaja tõesti MGB-LX SFP st läbiminevat üle mõistuse uploadi, lihtsalt kodanik levitu on viidud viimse piirini, sest midagi on kuskil mäda.
alustada lihtsalt sellest, et panna oma kola lihtsalt ainult ühe ruuteri järgi pole vist pähe tulnud. on posti otsas 5ghz seade > kaabel > switvh > igalepoole mujale. milleks sul on topeltruutimine?


Mõni on luulelises meeleolus, selle üle on hea meel. Aga kui Telia on siuke äpu, et suudab ainult 12/1 ühendust pakkuda. Ei tasu mulle kilomeetri pikkust iba ajada kuidas Levikom on sitt oma 30/10 ühendusega kui faili alla laadimine võtab 2 korda vähem aega ja latentsus on väiksem. Kui interneti kasutus piirduks ainult lehtede lugemisega, siis piisaks ka väiksemast kiirusest kui see, mis Telia pakub. Aga jõudu tööle oma teooriaga, Teist saab kõva filosoof.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 20:55:56 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
RCC kirjutas:
sealt omakorda saab kopsik dhcp-ga ip .


Ei tule LKE võrgust mingit DHCP'd. See päris nii kodukopsikute võrk siiski pole. Kes teab IP rühmadest, see näeb ka kohe et 10.xx.xx.xx on sisevõrgu IP. Esimene kliendi juures toimuv ruutimine tehakse pärast CPE'd, aga mitte selles endas.


no aga mul ta töötab niiviisi. mul ei ole mingeid eraldi ruutereid ja pole ka kunagi olnud. isegi hallidel aegadel kui sai üle seatud lahendus linksysi wrt baasil - mis siis kuskilt püüdis vist 128 kilobitist netti (oh õudu) tegi samas ka natti. ma ei ole nüüd see aasta proovinud, aga näiteks mõni aeg tagasi tuli kommist dhcp-ga ip mis mürin. edasi muidugi ei saanud - kuid netilehele minnes tuli ette tekst, et olete nüüd selles võrgus jne. kasutamiseks tuleb siis oma seadme mäkk neile selgeks teha, millega kaasneb siis mingi teenusleping.
mikrotik lhg > gigabit switch > selle sabas masinad osad optika otsas , osad tavaline rj ja siis wifi kopsik. seejuures igal masinal on oma käsitsi sisevõrgu ip ja ainus mis dhcp-d teeb on wifi kopsik tutitelefonidele.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.10.2019 21:50:42 vasta tsitaadiga

Saab muidugi nii, aga kui tehnik mul vormistas n.ö. ühendust, siis uudistas ka samasugust algkonfi, ohkas et kui nemad ka nii saaks, aga ei saa, saab ainult bridge teha. Kuna mul ruutereid oli, viskasin midagi sappa ja tehtud.
Võib olla küll et nad on lisanud mingi DHCP et kuidagi juhuslikult võrku sattunud hinged suunata infolehele - kuid ma ei usu et ükski klient tegelikult istukski kogu aeg DHCP otsas. Kui mina liitusin, siis ei olnud veel niisugust juhuslike hingede discovery featuuri (rakendatud).
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2019 23:14:39 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Saab muidugi nii, aga kui tehnik mul vormistas n.ö. ühendust, siis uudistas ka samasugust algkonfi, ohkas et kui nemad ka nii saaks, aga ei saa, saab ainult bridge teha. Kuna mul ruutereid oli, viskasin midagi sappa ja tehtud.
Võib olla küll et nad on lisanud mingi DHCP et kuidagi juhuslikult võrku sattunud hinged suunata infolehele - kuid ma ei usu et ükski klient tegelikult istukski kogu aeg DHCP otsas. Kui mina liitusin, siis ei olnud veel niisugust juhuslike hingede discovery featuuri (rakendatud).

tahanteada v2.0?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 10.10.2019 23:48:38 vasta tsitaadiga

...Mingi libe on maas juba we et nii põrutada saanud...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.10.2019 20:52:08 vasta tsitaadiga

Tuleb välja, et Levikomi palju lubatud internet ongi ainult speedtestide jaoks. maksad 50 euri kuus nägemaks paberil kiirust 50DL / 20UP. Aeg-ajal teed neid speedteste ja numbrid mis vastu vaatavad 70% ulatuses klapivad aga kui tahad ühele perele võtta kus kaks last vaatavad Youtube, 1 mängib, ise tridi npm pakke siis kogu nett koomas. Naljakas on see, et esimesena läheb TV teenus mis on erladatud põhi internetist (väidetavalt). Niimoodi istudki reede õhtul kodus ja roteerid lapsi, et nüüd sa vaata youtube 1h, teised loevad raamatut kuna internetti pole ja kliendituge veel vähem. Ja siis käiakse siin foorumis mingit udu ajamas, et Eesti asja ajame ja tavakastuaja ei peagi saama uploadida. Masendav.

Ausalt kes valivad endale internetti maale siis pigem eelistage mobiili operaatoreid - levi võib kõikuda aga vähemalt ei saad midagi ja vähemalt klienditoe kes päriselt ka eskisteerib foorumis lamisemise asemel.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
levitu
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2019




sõnum 29.10.2019 23:32:24 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Ausalt kes valivad endale internetti maale siis pigem eelistage mobiili operaatoreid - levi võib kõikuda aga vähemalt ei saad midagi ja vähemalt klienditoe kes päriselt ka eskisteerib foorumis lamisemise asemel.

Hästi öeldud.

Levikom 50/20:

Täna istusin 4 tundi ilma netita. Nädala jooksul 2. korda netist ilma.

Elisa piiramatu 4G:


Testid CITIC Telecom CPC-sse (linxtelecomi).




Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
surender007
HV kasutaja
surender007

liitunud: 13.09.2002




sõnum 30.10.2019 00:00:49 vasta tsitaadiga

See et levikomil upload kehv on tingitud 5Ghz wifi sageduse umbesse müümisest ja ka teistest seadmetest, mis töötavad samal sagedusel. Pmst saab igaüks omale 5ghz lingi teha samade sagedustega ja siis hakkabki jama pihta.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 31.10.2019 10:46:10 vasta tsitaadiga

Räägid kogemusest või lihtsalt niisama...?
Miks DL ei kannata vaid ainult UL kui eeter umbe on topitud?
---
Kuna vastust ei tulnud, siis selgitan natuke. Samal sagedusel töötava seadme võimalus on olemas küll, kuid selle mõju esinemiseks on mõned tingimused vaja korraldada. Kuna CPE on reeglina kitsa raadiokiirega, aga sektor mastis märksa laiemaga (120kraadi tavaliselt), siis on vaja korraldada segav saatja praktiliselt otse CPE antenni vahetusse lähedusse, või siis sektori ette. Tavaline user saab teha suht lihtsalt esimest poolt, kuid masti varjutada saab ainult ühel moel, nii et segav seade asub samas mastis (alt maapealt see on ikka päris keeruline, et juhuslikul juhtuks). Iga tehnik kel ligipääs mastiseadmele, saab kohe näha kas mastis on konkureeriv olukord või mitte ja kui on, tuleb konkureerijaga kokku leppida - kumb siis sagedust nihutab (probleem sageduskattuvusega tekib mõlemal osapoolel). On saadaval ka sellise olukorra leevendamiseks vastavad varjeekraanid, mis piiravad sissekiirgumist tagant ja veidi kõrvalt.

Selleks et CPE suundantenn n.ö. lukku kisada, peab olema segava saatja võimsus arulagedalt üleval ja paiknemine samuti. Nii et CPE vaatab potentsiaalse segaja poole ehk üle selle. Seepärast ongi valdavalt CPE seadmed võimalkult kitsa kiirega, et mitte korjata häireid lähikonnast. Näiteks kod. levitu võib lasta (juhul kui kasutab) välja lülitada 5GHz saatja oma HAP'is, ja siis jägida olukorda (kahtlane et see aitab aga võimalik).

Sageduse umbemüümist vabasagedusel, noh on raske kommenteerida. Aga kui teenus (andmemaht (per sektor)) on ülemüüdud, kannatab ikka DL kõigepealt, mitte UL. UL probleemiga sektori ülemüügi puhul peab selles olema kliendid kes pidevat maksimaalselt midagi üles laevad, selline tegevus on lihtsalt monitooritav. Kuna enamik kliente ei uploadi reeglina pea midagi pidevalt , siis see on üsna erandlik olukord.

Kuna kod. levitul on HAP, siis soovitan lasta selles uuendada RouterOS vähemalt versioonini 6.45.6, äkki ravib mõned kasvuraskused icon_wink.gif.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2019 18:20:30 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Tuleb välja, et Levikomi palju lubatud internet ongi ainult speedtestide jaoks. maksad 50 euri kuus nägemaks paberil kiirust 50DL / 20UP. Aeg-ajal teed neid speedteste ja numbrid mis vastu vaatavad 70% ulatuses klapivad aga kui tahad ühele perele võtta kus kaks last vaatavad Youtube, 1 mängib, ise tridi npm pakke siis kogu nett koomas. Naljakas on see, et esimesena läheb TV teenus mis on erladatud põhi internetist (väidetavalt). Niimoodi istudki reede õhtul kodus ja roteerid lapsi, et nüüd sa vaata youtube 1h, teised loevad raamatut kuna internetti pole ja kliendituge veel vähem. Ja siis käiakse siin foorumis mingit udu ajamas, et Eesti asja ajame ja tavakastuaja ei peagi saama uploadida. Masendav.

Ausalt kes valivad endale internetti maale siis pigem eelistage mobiili operaatoreid - levi võib kõikuda aga vähemalt ei saad midagi ja vähemalt klienditoe kes päriselt ka eskisteerib foorumis lamisemise asemel.

Mis need põnnid vahiavad sul yuotube 4k@60hz?


Nagu ikka, õhtune tipptund: Abikaasa vahib youtube (tavaliselt FHD 30hz) ja laeb pitle/video klippe üles, mul endal youtube lahti ning lisaks muud tegevused netis (pelad, sirvid veebi lehti või muud, sikuta või suuremat ISO alla) - probleeme pole olnud. Jah, kui toru umbe tõmmatud sikutamiste ja youtube-ga siis selle kõrval online FPS pelasid ei pela aga kaks youtube-i(mõlemad full hd) ja pelamine ei ole probleemiks olnud.
Algselt teenuse võtmisega esines kasvuraskusi aga kuskil poole aastaga stabiliseerus see elu. Rääkisin murest, vaatasid logisi ja jälgisid ühendust - võimalusel uuendasid/seadistasid ning lõpuks sai murest lahti. On olnud ka olukord kus ütlevad, et neile pasitab kõik OK.. ühe järgmise võrguhooldustöödega (vahetasid seadme kuskil) probleem kadus.

Aastaga või veidi enamaga kasvasid mõned kased ette ja vaikselt tekkis taas probleeme kuniks enam ei kannatanud (minu ja masti vahel on mõned kilomeetrid (3-4? ei teagi täpselt) -> vastuvõtja sai kõrgemale tõsta ja probleem lahenes.
Ühenduse stabiilsus on olnud väga stabiilne ka koormuse all. Mobiili operaatoriga sama stabiilsust ei ole kunagi saanud, 1 youtube(HD) ja online fps pelamine on juba kohati veidi auklik, kahest yotube videost rääkimata.

Vaadates mida siin teemas kirjutanud olen: esimene pool aastat nende kliendina olles ikka kirjutasin... pärast seda aga vaikus(endiselt nende klient).
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2019 11:14:30 vasta tsitaadiga

maxman321 kirjutas:

Mis need põnnid vahiavad sul yuotube 4k@60hz?

Ma maksan iga kuu 50 eurot ühendus eest millega peaksin saama 50 mpbs alla ja 20 mpbs üles + sõltumatu TV teenus. See milline sisu seal 50 mpbs kanalis jookseb pole relevante (küsimus on nagu ühe teise siinse Levikomi eestkõneleja stiilis, et "tava kasutaja ei peagi saama uploadida"). Pakutud teenus mida ostan ei täida lubadust.

Levikomi sai üle kahe nädalaga tagasi reede õhtul ticketeid tehtud. Äri aeg läbi kedagi ei huvita ja keegi pole vastanud. 5 sekundilised katkestused TV teenuses on iga õhtune norm isegi pärast seda kui sai hakatud sisevõrgus seadme põhiliselt piiranguid rakendama. See nädal olen sisuliselt Elisa teenuse otsas elanud mis õnneks toimib ilma tõrgeteta ja neil on isegi toimiv kliendi tugi olemas võrreldes "Eesti asja" sahkerdajatele.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2019 12:38:57 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
maxman321 kirjutas:

Mis need põnnid vahiavad sul yuotube 4k@60hz?

Ma maksan iga kuu 50 eurot ühendus eest millega peaksin saama 50 mpbs alla ja 20 mpbs üles + sõltumatu TV teenus. See milline sisu seal 50 mpbs kanalis jookseb pole relevante (küsimus on nagu ühe teise siinse Levikomi eestkõneleja stiilis, et "tava kasutaja ei peagi saama uploadida"). Pakutud teenus mida ostan ei täida lubadust.

Levikomi sai üle kahe nädalaga tagasi reede õhtul ticketeid tehtud. Äri aeg läbi kedagi ei huvita ja keegi pole vastanud. 5 sekundilised katkestused TV teenuses on iga õhtune norm isegi pärast seda kui sai hakatud sisevõrgus seadme põhiliselt piiranguid rakendama. See nädal olen sisuliselt Elisa teenuse otsas elanud mis õnneks toimib ilma tõrgeteta ja neil on isegi toimiv kliendi tugi olemas võrreldes "Eesti asja" sahkerdajatele.


Lepingus kirjas, mida nad tagama peaksid ja kui seda ei suuda siis räägi jutud selgeks: kui lubatud teenust tagada ei saa siis selle vigase asja eest maksma ka ei pea. Eks see paras s**t seis ole aga viisakalt on võimalik nii mõnedki asjad selgeks rääkida ja paika panna.
Endal pole ei elisa ega teliaga head kogemust, nemad ütlevad et kiirused kuni see ja too aga ega tipptunni aeg ei saanud isegi youtube vaadata resolutsiooniga 480p.. Klienditeenindus kehitas õlgu ja ütlesid et nemad ei saa midagi teha, nende poolt kõik ok.

filx kirjutas:
...
Koliks hea meelega mujale ja sai isegi proovitud Elisa 4G kodulahendust paraku kiirused (eriti õhtustel) aegadel on ebastabiilsed. ....

Aga tundub et see aeg on möödas, võid ka üle kolida kui nad tõesti sinu asukohas midagi paremaks ei saa või ei taha teha.
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2019 13:45:17 vasta tsitaadiga

Ma vaikselt üritangi kolida. Hetkel on natuke pikemaks ajaks kasutada/testida Elisa "kodulahenduse" komplekt. Jah, tipp aegadel internet paistab venivat aga kuna hetkel lepinguline klient pole ja olen alles selles ära ostmise faasis siis müügimehed lubavad nagu ikka igasugu imesid. Väidadetavalt pidi väline antenn asjad korda ajama ja lubasid selle ka testimiseks anda. Eks näis kuidas läheb.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2019 14:07:26 vasta tsitaadiga

ei ole see väline antenn ka miski imeriist. kui tipptundidel ikka tarbimine taga, siis pupus kõikidel pakkujatel.
lihtsalt mitte tipp ajal on elisa 50/20 paberil sama hinna eest parem kui telia 20/5
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2019 15:30:33 vasta tsitaadiga

Kristocfc kirjutas:
ei ole see väline antenn ka miski imeriist. kui tipptundidel ikka tarbimine taga, siis pupus kõikidel pakkujatel.
lihtsalt mitte tipp ajal on elisa 50/20 paberil sama hinna eest parem kui telia 20/5


kõik sõltub ükskõik millise operaatori levist ja tugijaama koormusest.
paberil võib lubada kõike ja müüa ka. tihti ka nii, et saadame sulle ruuteri kapi nurgale koos digiboksiga ja kui ei virise siis maksa, tegelikult kiirus ongi ainult 8Mbit/s

Levikomist alusta siis kui mast katuselt näha ja masti kiirused korras, muudel juhtudel tuleb valida 4G pakkujate hulgast.
lihtsaim viis tõesti õhtuti kõnekaartidega testida akna peal kiiruseid, peale seda mõni operaator kes pakub PoE toitega väliruuterit ja paigaldust.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2019 23:56:04 vasta tsitaadiga

Jep, tean, et väline antenn ei paranda õhtust tipp tundi ja on kasulik kui levi raadioside mõistes tõesti kehva. Majas sees oli tavalise mobiili leviga kehvad lood seega on proovimist väärt kui kogu komplekt nagunii tasuta testimiseks antud.

Levikonil otsenähtavus olemas ja miski circa 200 meetrit.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
levitukom
Aeg Maha 2a

liitunud: 09.11.2019




sõnum 09.11.2019 16:04:41 vasta tsitaadiga

levitu siinpool.

https://www.facebook.com/LevikomEesti/posts/846812929067863
https://www.facebook.com/wortexgaming/posts/2773942169316897
https://www.facebook.com/ulvi.valjur/posts/2654959687860261 (Erakliendi kliendisuhte- ja müügiosakonna juht)
https://www.facebook.com/tanel.paut/posts/3424775994206908 (Erakliendi üksuse direktor)
Vähe ei aja sellised kinnimakstud reklaamid (minu olukorras) närvi...

tsitaat:
60fps / 1080p - Levikom võimaldab meil nüüdsest ka suuremaid bitrate kasutada ja läägi vabalt mängida!


Jaa... Hakkan ka 1080p 60fps streamima?


Ilmselt küll ;D

Host: CITIC (linxtelecom)

Ilmselt tulebki teekond Tarbijakaitseametisse ette võtta. Ega muidu nad ju aru ei saa, et probleem on nende pool mitte minu (nagu nemad väitnud on)...
Varsti peaks uuesti maksma hakkama... Sellise teenuse eest ei kavatse küll täissummat tasuda. Lisame veel klienditeeninduse suhtumise juurde... Nad ei peaks sentigi saama!

Ulvi tahtlikult eriab minu kirju... FB-s kriitika kustutatakse... Normaalne ;D Idioodikari.
Selle asemel, et teha väike soodustus ja vabandanda ning öelda, et tõesti. Oleme saamatud ja ei oska probleemi lahendada. Kõige selle asemel teevad lihtsalt ennast maha... Ei, hea äritaktika. Loodetavasti jõuate nii kaugele.

Toon näitena Tele2. Sai seda 4G-d katsetatud. Käisin infot küsimas, juba öeldi, et võib olla probleeme seal piirkonnas. Eks kohapeal näeb. Katsetasin ära, oli probleemne.
Läksin kohapeale, et tagastan seadmed ja lõpetan prooviperioodi. Vabandati ette ja taha. Klienditeenindaja tasemel vabandati!
Mida teeb Levikom? Juhtide tasemel süüdistavad klienti ja suhtuvad klienti nagu ma ei tea kellesse. Tase. Ajate enda Eesti asja, right?


Korralik huumor, naera ribadeks.

"Puudu on tahtmisest. Meil seda jätkub. On keegi, kes viitsib. On lahendus. On Levikom."
https://www.levikom.ee/ettevottest/meie-lugu/
Mhmhmhm.

//EDIT:
https://www.levikom.ee/kkk/
"Kiiruse kõikuvus? Levikomi kiiruste kõikuvus on sarnaselt kaabelühendustele minimaalne (maksimaalselt 10%)."
20 asemel 2. Ma ei tea, matemaatika? Maksimaalselt 10%?

Kas Levikomil on filmiriiul? Filmiriiuli lisamine on Levikomil samuti plaanis ning hetkel on see arenduses.
Ei tea, 3 aastat juba arenduses.
https://www.infomir.eu/eng/solutions/ministra-tv-platform/ - Levikom? Infomiri teenuseid ja tooteid te ju kasutate.

Kas ilma digiboksita ehk äpi kaudu saab telekat vaadata? Hetkel kahjuks ei saa, kuid oleme arendamas rakendust näiteks Androidi platvormile.
Samuti 3 aastat juba arenduses.
https://www.infomir.eu/eng/solutions/ministra-tv-platform/ - Levikom? Infomiri teenuseid ja tooteid te ju kasutate.

https://blog.ministra.com/en/

Ilmselt on nad seal Levikomis kõik masti otsas käinud ja vist kukkunud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2019 00:11:53 vasta tsitaadiga

levitukom kirjutas:
levitu siinpool.

Mis su eelmisest kontost siin sai?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2019 03:23:28 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
levitukom kirjutas:
levitu siinpool.

Mis su eelmisest kontost siin sai?
eelmistest*
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2019 11:22:25 vasta tsitaadiga

eelmised kontod ei uploadunud enam hv.foorumisse.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2019 22:26:01 vasta tsitaadiga

solistaja kirjutas:
filx kirjutas:
levitukom kirjutas:
levitu siinpool.

Mis su eelmisest kontost siin sai?
eelmistest*

Tänud, inim keeletoimetaja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
levitukom
Aeg Maha 2a

liitunud: 09.11.2019




sõnum 13.11.2019 19:02:43 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Mis su eelmisest kontost siin sai?

Probleem emaili teenusepakkujaga pani konto lukku. Teemaväline ja pikk lugu.

solistaja kirjutas:
eelmistest*

Ei tea mis eelmistest? mitmus? Ilmselt ajad midagi segi. Eelmine konto oli levitu. rohkem pole.

RCC kirjutas:
eelmised kontod ei uploadunud enam hv.foorumisse.

Täpselt. Vaat, nüüd oligi see, et ma sain uploadimise hetkel korda... Ja sain uue postituse teha icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Telia / CITIC
Nüüd tekkis küsimus - miks see hetkel korras on?
1 - Kas see läks jälle ajutiselt lambist korda? Reaalselt mina mitte kui midagi muutnud ei ole.
2 - Kas hakkasid toimima mu tüütamised ja "krõbedad sõnad" FB-s? Ma lasin mitmete isikute Messengerid sõnumitega üle icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif No mis teed kui kliendituge ei ole? Varem oli see vähemalt HinnaVaatluses, siit kah ära kadunud (hei lauri). Järgmine koht - FB icon_biggrin.gif

Eile oli probleem. Täna probleemi pole.
Igatahes Levikomi poolt minuga ühendust võetud ei ole. Kirjutasin ise kirja, et kas toimus mingisugune muudatus?

Vastuseid saab olla kaks.
1 - Me ei ole midagi muutnud, meie poolt kõik koguaeg korras olnud - ehk siis lõpptulemusena teenus paneb pange edasi.
2 - Nad lõpuks said aru, et kuskil on mingisugune kala ja tegid fixi...

Kas ja millal nad vastavad on iseasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.11.2019 21:54:50 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Miks sa juba mõne operaatori 4G teenust pole hakanud püsivalt kasutama?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
levitukom
Aeg Maha 2a

liitunud: 09.11.2019




sõnum 15.11.2019 17:20:56 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

Miks sa juba mõne operaatori 4G teenust pole hakanud püsivalt kasutama?

Relax. Ei. Kui ettevõte süüdistab klienti, et asi on küll kliendi arvutis, kaablis ja milles iganes veel - tehakse arveid... siis ei saa olla rahulik. Seda enam, et klient on lihtsalt kõik nende süüdistused tuimalt ümber lükkand.

Süüdistused Levikomi poolt:
1. Teed ebausaldusväärsesse Testmy.net keskkonda üleslaadimise teste. Google ütles, et ebausaldusväärne.
2. Sul on sitad seadmed. Tuuakse mingi haige võrdlus.
3. Tõin otseülekande näite neile. Siis räägiti, et kasutad liiga suurt bitrate. 1080p 6000 bitrate. IDK. On nad gaming otseülekannete ja Twitchiga kursis? Ilmselt mitte, siis tasuks lihtsalt vait olla. https://stream.twitch.tv/encoding/
https://watchbeam.zendesk.com/hc/en-us/articles/210090606-Stream-Settings-the-basics - Mixer supports up to 10000.
3. Sul on kaabli ots vigane. Arve.
4. Ah ei tea, sul on terve maja vigane. (Lauri: Me ei tea mis teie majas toimub, meil on kõik korras)

Reaalselt kui sain kreeditarved siis ma jätsingi asja sinnapaika. Rääkisin foorumis, nendega enam ei suhelnud. Nemad hakkasid seda asja ise seekord torkima, et noh - vahetame siis ruuteri välja ja ka seekord väitsid, et neil probleemi ei ole. Selge, tahavad torkida, jaurame edasi.
Lisaks sellele nüüd veel mingisugused jutud, et ooo tänu meile saavad kliendid paremat bitrate kasutada streamimiseks ja mida iganes veel... mis selgelt on tingitud uploadist... siis vähe ei aja närvi, et tehakse reklaami asjale... millega ma jauran hetkel juba pm pool aastat (ja ilmselt terve nende meeskond teab juba sellest probleemist).

4G teenusega on see, et kiirused on tõesti paremad... aga samas kannatab stabiilsus. Levikomi allalaadimise stabiilsuse üle pole väga kurta. Valgust 6000€ vedama ei hakka...
Aga 4G-ga selliseid üleslaadimise probleeme ei ole, samad seadmed. Seega fakt, et asi on Levikomis. Ei ole ka vahet kas kasutan WIFI seadmeid või mingisuguseid muid seadmeid mis tahavad kaablit. Tõestatud - asi on Levikomis. No perse, ei saa majas terve tehnika niimodi vigane olla, et üleslaadimine on probleemne ainult Levikomi teenustega.
Ma tegin reaalselt neile isegi video kuidas ma tegin kiirusetesti Levikomi võrgust - oli probleem. Tõstsin arvuti kaabli Elisa 4G ruuterisse ja probleem kadunud.

Täna sain Levikomilt vastuse.
tsitaat:
Vaatasime kronoloogiliselt ühendust ja selle kulgu, mis võis toimuda 12-13.11.2019.
Mastis midagi olulist muudetud ei ole. Küll oli sektor2-ga probleemid ja osad kliendid said ringi tõstetud, kuid see ei saanud kuidagi Teie teenuse uploadi mõjutada – teenuse monitooringud on olnud kahe nädala lõikes ühesugused.

Seega. Jälle, nemad endal probleemi ei näe ja ikka on klient süüdi.
Hetkel on aga korras (ehk siis alates 13.11.)

Selge. Seega te lihtsalt enda veebilehel tuimalt valetate.
"Kindlasti ei ole Eestis IT ja sidevaldkonnas puudu kompetentsist ega ressurssidest. Puudu on tahtmisest. Levikom on valmis pingutama. See annabki meile olulise eelise võrreldes teiste Eestis tegutsejatega."
Ei pea paika. Levikom ei ole valmis pingutama.

Ja siin tekib see, et noh... saada see Levikom siis pikalt...
Ei, hetkel veel mitte. Ma jauran seni, kuni nad on lihtsalt sunnitud enda viga üles tunnistama ja vabandama... Vabandama selle eest, et lihtsalt tuimalt süüdistatakse klienti. Ka kreeditarvete saamisega ei tulnud vabandust. Peale sedagi käis tehnik ja ütles, et neil ju probleeme ei ole. Isegi kui nad oleks vabandanud, poleks see olnud siiras, kui hiljem ikka väidate, et klient süüdi. Juba hetkel on mul lihtsalt hunnikutes tõendeid selle kohta, milline on nende klienditeenindus ja valed...
Ei ole normaalne, et üks EESTI ASJA ajav ettevõte võib lihtsalt tulla ja tuimalt kliente süüdistada ilma silmagi pilgutamata. Samas käia pm riigi vastu kohtus ja rääkida kui toredad nad ikka ja kuidas nemad ikka seda EESTI ASJA ajavad ning kuidas riik neid piinab. Sellele kõigele lisame mis üldiselt Levikomiga toimub - maksuvõlad, haiged reklaamid (PISTKE SEE NETIPULK ENDALE PERSE) jne.

Jah, ma võiksin ju selle asja sinnapaika jätta... aga... lihtsalt annamegi nii igale asjale lihtsalt järgi? Et noh, on sitt - mis teha, maksame pooleldi tühja ja laseme ennast süüdistada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2019 19:15:36 vasta tsitaadiga

Ära saa asjast valesti aru, kõik on valmis pingutama, kuid vaid sinnamaani, kuini tuleb sõber kapitalism, siis on see nagu üks tummine puuks, - tuleb ära ja edaspidi on lihtsalt jällegi niisama hea olla.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 10:43:53 vasta tsitaadiga

levitukom, kui sul e-mailiga probleem, siis võta ühendust adminniga ja lase e-mail ära muuta doh.gif
Selmet topeltkontosid vorpida, mis on siin rangelt keelatud (avastamisel lähevad kõik lukku)

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 11:56:12 vasta tsitaadiga

levitukom kirjutas:
On nad gaming otseülekannete ja Twitchiga kursis? Ilmselt mitte, siis tasuks lihtsalt vait olla.


Vaata ette mida soovid, saidki nüüd mis tahtsid. Võiksid isegi sama teha, nagu katkine grammofon siin.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.11.2019 16:27:56 vasta tsitaadiga

Proovisin ka seda testmy.net testi. See näitab ikka täielikke aiateibaid. Mitte mingist asendist ei ole seal näidatavad numbrid reaalsusega kooskõlas mu Telia ühenduse taga icon_eek.gif ~8-12x vahe on reaalsusega.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 16:48:46 vasta tsitaadiga

olen kasutanu fast commi
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.11.2019 17:53:22 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Proovisin ka seda testmy.net testi. See näitab ikka täielikke aiateibaid. Mitte mingist asendist ei ole seal näidatavad numbrid reaalsusega kooskõlas mu Telia ühenduse taga icon_eek.gif ~8-12x vahe on reaalsusega.

Kas sulle interneti-võrgukoolis ei õpetatud:
1. kõigepealt õpid värki kasutama
2. ja siis alles kasutad.
icon_cool.gif

Kui oskad kasutada - siis töötab täiesti õigesti.
Vaata ja imetle:
Tõsi, on küll Elisa pakett - kuid näitab selgelt, et pead oskama valida nii Serverit kui ka selle:
- kas Multithread on On või Off. See jällegi sõltub sellest kumba sinu enda võrk kasutab.

Esimene pilt:
valitud server on London ning Multithread on Off:


Teine pilt:
kiirus on täpselt selline nagu see olema peab. Ja pole mingeid aiateibaid:
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.11.2019 18:16:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
olen kasutanu fast commi

Ma olen kasutanud vahel isegi fast food'i, aga kuidas see seostuks probleemiga... icon_wink.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2019 19:57:35 vasta tsitaadiga

Vahest on tulnud kasutada isegi kond ja oomi , aga kes soovib ikka õiget statistikat, see kasutab midagi, mis näitab tegelikke numbreid püsiva koormuse all.


_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2019 14:59:40 vasta tsitaadiga

Stiilinäide kuidas hooldustöödest teavitamine käib. 42 minutit enne algust on hea tulemus (varasemeaid teateid ei olnud, see oli esimene ja ainuke).
Manus

Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2019 15:02:12 vasta tsitaadiga

Mind on vähemalt 1 ööpäev ette teavitatud. Aga teine kord esineb erakorralisi olukordi .. vähemalt see 40min kui et suvalisel hetkel haihtuv ühendus. icon_lol.gif
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2019 19:41:36 vasta tsitaadiga

te ei ole missioonikriitilised kliendid, mina sain võrgutöödest maili Tue, Dec 3, 4:35 PM (13 days ago), mille üle ma pehmelt öeldes imestasin, et miks nii vara - pealegi ei ole ma isegi aru saanud, et nad seal midagi teevad, sest järgi on ainult kriitiline nett, mida tõsi peab hakkama tegema veelgi kriitilisemaks.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.12.2019 20:32:04 vasta tsitaadiga

Ju nad midagi ikka teevad. Mulle tuli kiri 3. December, 16:37:
"Lugupeetud klient

Teavitame Teid plaanilistest võrguhooldustöödest: 15.12.2019 00:00-04:00
Tööde ajal võib teenuste edastuses esineda häireid või katkestusi.
---"
Heake küll, tegelikult tehti tööd 16 kuupäeva öösel ja umbes 25 minuti jooksul, minu võrgusegmendist kaugemal, nii et ehk polnudki midagi peale profülaktika teha. See on hea kui enne pühadeperioodi igaks juhuks üle käiakse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  levikom.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.