|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
28.09.2019 12:44:26
Re: Küsimus telia ühenduse kohta |
|
|
| timpzzz kirjutas: |
| Kui võtta näiteks kui võtta telia dsl (rj11 otsaga) otsa mingi üleminek rj45 ja panna see mingisse muu seadme wan'i (nt mikrotik seade). Kas see töötab, on keegi katsetanud? |
Kunagi vist keegi katsetas, kogemata küll, lõppes läbipõlenud pordiga. Tänapäeval õnneks telefonijaamad liinilt kadunud, seega pinge ohutult pisikene, võid julgesti katsetada. Tööle küll ei hakka, midagi maha ka ei põle.
Seega DSL liini korral DSL võimelisest ruuterist pääsu pole.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
28.09.2019 12:44:51
|
|
|
Ega see DSL pesa pole seal niisama, selle pesa taga on ikka vastav kivi selle ruuteri sees mis seda signaali töötleb.
Inteno asemel võid kasutada mõnda muud ruuterit millel DSL võimekus. Selliseid muidugi eriti pole.
Ja milleks sa mitu ruuterit teineteise sappa peaksid panema? Kasutada tuleks ikka ruuter->switch->AP või ruuter->AP lahendust kui vajadust netti laiemalt jagada.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
29.09.2019 13:11:35
|
|
|
Uskumatu, kuid saabuski see hetk kus üle vase pandi käima 200/50 ühendus ja terve 1€ odavam kui 60/10
GO Telia
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
29.09.2019 19:55:48
|
|
|
Kuulge kui Telia tehnik kaabli tuppa toob siis kas kaabli seina külge kinnitamine on asi mida ta peaks ka tegema või mitte?
Mulle on kahes kohas optika toodud ja kenasti seina külge kinnitatud klambritega.
Pereliikmel toodi täna kaabel tuppa ja jäeti see niisama vedelema. Küsimise peale ka ei oldud nõus seda viisakalt kinnitama.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
29.09.2019 20:02:25
|
|
|
Renka, jah, olen ka seda kohanud. Diagonaalis veeti üle toa lausa, kunagi sai pildid ka siia pandud.
Ma arvan, et tee delfisse nupuke "töö kvaliteedist" siis alles hakkab saama..
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
29.09.2019 20:11:07
|
|
|
| tehnik pole kohustatud seda tegema tasuta. tahad, siis maksad juurde... kaabli kinnitamine läheb tasulise lisatöö alla.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
29.09.2019 20:12:00
|
|
|
| maty kirjutas: |
| tehnik pole kohustatud seda tegema. tahad, siis maksad juurde... kaabli kinnitamine läheb tasulise lisatöö alla. |
Kas elektrik saab ka seinale (vabandust, põrandale) selliselt kaabli panna? Lisatasu eest saab seinale ja veelgi rohkem makstes ehk ka lae alla
Ma ei usu hästi, et see on Telia ametlik seisukoht, et viskame kera põrandale ja tehtud.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
viimati muutis jägaja 29.09.2019 20:12:55, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
29.09.2019 20:12:32
|
|
|
Huvitav, et mulle on kaks korda seda tasuta tehtud ilma igasuguse küsimiseta
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
29.09.2019 20:17:15
|
|
|
mul tehnik vedas ka ilusti põrandaliistu sisse jms ilma lisatasuta.
| jägaja kirjutas: |
| maty kirjutas: |
| tehnik pole kohustatud seda tegema. tahad, siis maksad juurde... kaabli kinnitamine läheb tasulise lisatöö alla. |
Kas elektrik saab ka seinale (vabandust, põrandale) selliselt kaabli panna? Lisatasu eest saab seinale ja veelgi rohkem makstes ehk ka lae alla
Ma ei usu hästi, et see on Telia ametlik seisukoht, et viskame kera põrandale ja tehtud. |
| indrpo kirjutas: |
| Kaabli vedamine ja ühendamine on tasuta jah, kinnitamine on tasuline või kinnitad ise hiljem. |
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
29.09.2019 21:02:11
|
|
|
| Optika toodi siis mees veel küsis, et kuhu augu võib seina lasta klambri jaoks. Mingit lisa ei küsitud.
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
29.09.2019 22:50:08
|
|
|
1. Telia soovil vaskühenduse vahetusel optika vastu, kaablipaigaldus pinnaealse kinnitusega TASUTA. Visiit TASUTA.
2. Kliendi tellimus optikale, liitumine, ümberpaigaldus, tasuline töö. kliendi soovil vastavalt 15€/15min (sisaldab kõiki materjale, kaablit, otsastust, pesasid, kinnitusvahendeid) või lahtiselt (materjali hind) TASUTA ühendamine, klient ise paigaldab põrandaliistu sisse vms. Visiit 12€
Mainin ära, et peres on tihti segadus sellega, et kohapeal on keegi kellega lepitakse tegevused kokku, hiljem peres leitakse, et see ei sobi.
Seega tihti on otsus, et kohe tehnik seinapeale kaablit ei klammerda, hiljem "keegi" paneb liistu taha.. paraku see keegi ilmub õhtul ja ei viitsi seda teha. jne.. on vaid näide.
st Tehnik ei lahku enne kliendi juurest kui kokkulepitud tegevused on tehtud ja arveldatud kas tasuta või tasulisena.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
margus645
HV veteran
liitunud: 04.01.2007
|
30.09.2019 14:57:08
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
Uskumatu, kuid saabuski see hetk kus üle vase pandi käima 200/50 ühendus ja terve 1€ odavam kui 60/10
GO Telia  |
Olen juba mingi 6a 60/10 peal olnud, mis imenippe selle 200/50 saamiseks tegema peaks?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
127 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
30.09.2019 15:34:36
|
|
|
Ei miskit, mingi hetk (pakun juuli) tuli iseteenindusse märge, et midagi toimetavad ja kuskil novembris võiks elu paremaks minna.
Eile hommikul käisin kolamas ja vaatasin et valikud olemas, klik , klik ja 5 min hiljem juba uus toru laiutas.
Muidugi kliendi vaatest on Telia ikka nõrk ja kliendi vaenulik nati, mingi krdi e-mail oleks võinud ikka tulla uute võimaluste tekkimisest aga seda on tehnoloogia hiiult palju nõuda.
Vaenulik siis selles osas, et laseb vana ja kallimat teenust tarbida.
Sisuturunudst oskavad krt saata küll, kuigi mul lind sees, et mind ei huvita kampaaniad.
Selles osas veel on mägedega arenemisruumi.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
30.09.2019 16:49:32
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
1. Telia soovil vaskühenduse vahetusel optika vastu, kaablipaigaldus pinnaealse kinnitusega TASUTA. Visiit TASUTA.
2. Kliendi tellimus optikale, liitumine, ümberpaigaldus, tasuline töö. kliendi soovil vastavalt 15€/15min (sisaldab kõiki materjale, kaablit, otsastust, pesasid, kinnitusvahendeid) või lahtiselt (materjali hind) TASUTA ühendamine, klient ise paigaldab põrandaliistu sisse vms. Visiit 12€
Mainin ära, et peres on tihti segadus sellega, et kohapeal on keegi kellega lepitakse tegevused kokku, hiljem peres leitakse, et see ei sobi.
Seega tihti on otsus, et kohe tehnik seinapeale kaablit ei klammerda, hiljem "keegi" paneb liistu taha.. paraku see keegi ilmub õhtul ja ei viitsi seda teha. jne.. on vaid näide.
st Tehnik ei lahku enne kliendi juurest kui kokkulepitud tegevused on tehtud ja arveldatud kas tasuta või tasulisena. |
See nüüd küll õige jutt ei ole.
Mul oli korteris enne liitumist LAN välja ehitatud, ent ikka maksin tunnihinda.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
30.09.2019 17:58:29
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
1. Telia soovil vaskühenduse vahetusel optika vastu, kaablipaigaldus pinnaealse kinnitusega TASUTA. Visiit TASUTA.
2. Kliendi tellimus optikale, liitumine, ümberpaigaldus, tasuline töö. kliendi soovil vastavalt 15€/15min (sisaldab kõiki materjale, kaablit, otsastust, pesasid, kinnitusvahendeid) või lahtiselt (materjali hind) TASUTA ühendamine, klient ise paigaldab põrandaliistu sisse vms. Visiit 12€
Mainin ära, et peres on tihti segadus sellega, et kohapeal on keegi kellega lepitakse tegevused kokku, hiljem peres leitakse, et see ei sobi.
Seega tihti on otsus, et kohe tehnik seinapeale kaablit ei klammerda, hiljem "keegi" paneb liistu taha.. paraku see keegi ilmub õhtul ja ei viitsi seda teha. jne.. on vaid näide.
st Tehnik ei lahku enne kliendi juurest kui kokkulepitud tegevused on tehtud ja arveldatud kas tasuta või tasulisena. |
Sai üle küsitud ja tehnik ei pakkunud sellist võimalust. Oli vastanud ainult, et see ei ole tema töö.
Igatahes soovitasin inimesel Telia suppordist lisa uurida ju ta vajadusel seda teeb ja jõuab tagasiside sinna kuhu vaja.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.09.2019 20:45:22
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
Ei miskit, mingi hetk (pakun juuli) tuli iseteenindusse märge, et midagi toimetavad ja kuskil novembris võiks elu paremaks minna.
Eile hommikul käisin kolamas ja vaatasin et valikud olemas, klik , klik ja 5 min hiljem juba uus toru laiutas.
Muidugi kliendi vaatest on Telia ikka nõrk ja kliendi vaenulik nati, mingi krdi e-mail oleks võinud ikka tulla uute võimaluste tekkimisest aga seda on tehnoloogia hiiult palju nõuda.
Vaenulik siis selles osas, et laseb vana ja kallimat teenust tarbida.
Sisuturunudst oskavad krt saata küll, kuigi mul lind sees, et mind ei huvita kampaaniad.
Selles osas veel on mägedega arenemisruumi. |
Tegelikult vastupidi, kui võrk on valmis siis vähemalt mitmed jaamapiirkonnad helistati üksipulki läbi, pakuti uut kiirust ja vormistati kohe ka ära, vajadusel pakuti 200 ja 100 jaoks uut ruuterit.
Tõsi, minutipealt pakkumine käima ei lähe, vahel võib paar kuud kuluda enne kui kõnesid võtma hakatakse. Ma ei ole ise arveid infokirjade kohalt uurinud aga kui minu jaamapiirkond uuenes, siis tuli teavitus juba koos hooldustöödega, et teostame võrgu uuendustöid millega saab edaspidi kiiremat jms. teenust tarbida. See oli piisav, et hiljem kontrollida kas saan uut teenust.
| Renka kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
1. Telia soovil vaskühenduse vahetusel optika vastu, kaablipaigaldus pinnaealse kinnitusega TASUTA. Visiit TASUTA.
2. Kliendi tellimus optikale, liitumine, ümberpaigaldus, tasuline töö. kliendi soovil vastavalt 15€/15min (sisaldab kõiki materjale, kaablit, otsastust, pesasid, kinnitusvahendeid) või lahtiselt (materjali hind) TASUTA ühendamine, klient ise paigaldab põrandaliistu sisse vms. Visiit 12€
Mainin ära, et peres on tihti segadus sellega, et kohapeal on keegi kellega lepitakse tegevused kokku, hiljem peres leitakse, et see ei sobi.
Seega tihti on otsus, et kohe tehnik seinapeale kaablit ei klammerda, hiljem "keegi" paneb liistu taha.. paraku see keegi ilmub õhtul ja ei viitsi seda teha. jne.. on vaid näide.
st Tehnik ei lahku enne kliendi juurest kui kokkulepitud tegevused on tehtud ja arveldatud kas tasuta või tasulisena. |
Sai üle küsitud ja tehnik ei pakkunud sellist võimalust. Oli vastanud ainult, et see ei ole tema töö.
Igatahes soovitasin inimesel Telia suppordist lisa uurida ju ta vajadusel seda teeb ja jõuab tagasiside sinna kuhu vaja. |
No ma ei tea, kelle tehnik see oli. Tahaks küsida, et mis selle tehniku töö siis on, kullerit seadmetele mängida? Autos on kaabel ja haamer olemas, klammerdaja ja otsad ka.. milleks?
Tehniku töö ei ole kindlasti majas remonti teha, liiste ja lagesid lahti ei lõhuta ja kaablit kipsi taha ei uuristata. Visiidiaeg on 1,15h ja selle ajaga peab olema juhe toas ja üks teler pildiga.
Tagasiside Teliale on siin kindlasti kohane.
| Killer85 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
1. Telia soovil vaskühenduse vahetusel optika vastu, kaablipaigaldus pinnaealse kinnitusega TASUTA. Visiit TASUTA.
2. Kliendi tellimus optikale, liitumine, ümberpaigaldus, tasuline töö. kliendi soovil vastavalt 15€/15min (sisaldab kõiki materjale, kaablit, otsastust, pesasid, kinnitusvahendeid) või lahtiselt (materjali hind) TASUTA ühendamine, klient ise paigaldab põrandaliistu sisse vms. Visiit 12€
Mainin ära, et peres on tihti segadus sellega, et kohapeal on keegi kellega lepitakse tegevused kokku, hiljem peres leitakse, et see ei sobi.
Seega tihti on otsus, et kohe tehnik seinapeale kaablit ei klammerda, hiljem "keegi" paneb liistu taha.. paraku see keegi ilmub õhtul ja ei viitsi seda teha. jne.. on vaid näide.
st Tehnik ei lahku enne kliendi juurest kui kokkulepitud tegevused on tehtud ja arveldatud kas tasuta või tasulisena. |
See nüüd küll õige jutt ei ole.
Mul oli korteris enne liitumist LAN välja ehitatud, ent ikka maksin tunnihinda. |
Seda vähem maksad, kui tehnik sul 30min-1h kaablit kinnitab maksad ju koos tunnihinnaga materjali sisuliselt kinni.
Märgin ära, et varem oli 15min/10€+materjali hind nüüd uuem lahendus 15min/15€ vajadusel koos materjaliga. Juhin tähelepanu, et see materjal on vaid vajadusel ja koos kinnitamisega, rulli keegi sulle majapeale laiali 15 minutiga ei keri.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
30.09.2019 21:22:08
|
|
|
| tsitaat: |
Tegelikult vastupidi, kui võrk on valmis siis vähemalt mitmed jaamapiirkonnad helistati üksipulki läbi, pakuti uut kiirust ja vormistati kohe ka ära, vajadusel pakuti 200 ja 100 jaoks uut ruuterit.
Tõsi, minutipealt pakkumine käima ei lähe, vahel võib paar kuud kuluda enne kui kõnesid võtma hakatakse. Ma ei ole ise arveid infokirjade kohalt uurinud aga kui minu jaamapiirkond uuenes, siis tuli teavitus juba koos hooldustöödega, et teostame võrgu uuendustöid millega saab edaspidi kiiremat jms. teenust tarbida. See oli piisav, et hiljem kontrollida kas saan uut teenust.
|
Ei, mina ei näe seda sellisena, et pean ridade vahelt lugema "midagi".
Edasta info erakliendi bossudele, et mõistlik on saata see info mingi suva turuduis sõnumiga kaasa kui Telia ei ole võimeline muud moodi teavitama, et kliendil on saadaval uued teenused iseteeninduses.
Sama oli kunagi ka 60/10 ühenduse, krt teab kaua see olemas oli iseteeninduses. Ma käin seal max korra kvartalis.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ahtif
HV kasutaja
liitunud: 17.07.2004
|
04.10.2019 13:31:07
|
|
|
| Avastasin täna, et Telia pakub oma Telia1 raames ka 4G koduinternetile poole suuremat kiirust sama raha eest. Sai ära vormistatud. Õhtul saab katsetada, palju reaalselt tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 89 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.10.2019 13:35:17
|
|
|
| Ahtif kirjutas: |
| Avastasin täna, et Telia pakub oma Telia1 raames ka 4G koduinternetile poole suuremat kiirust sama raha eest. Sai ära vormistatud. Õhtul saab katsetada, palju reaalselt tuleb. |
Mis kiirused? kodulehel ikka vaid 20/5
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
04.10.2019 13:44:37
|
|
|
| jeesus188, saab 5/1 hinnaga ehk siis 16€ mitte 21€. Kiirus jah max siiski 20/5 Ahtif
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
04.10.2019 13:44:52
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Ahtif kirjutas: |
| Avastasin täna, et Telia pakub oma Telia1 raames ka 4G koduinternetile poole suuremat kiirust sama raha eest. Sai ära vormistatud. Õhtul saab katsetada, palju reaalselt tuleb. |
Mis kiirused? kodulehel ikka vaid 20/5  |
no ise kasutand juba aasta 60/12
kodukal enidselt seda ei näita aadresi sisestamisel?
nt kui keegi vaatab samast majast mis neti võtta ja vaatab telia mega aeglane ja läheb starmani hoopis kes pakub 300/50.
ise mõtlend ammu sellele ,et kodukal oleva info põhjal ju teevad paljud otsuse mis neti võtta ,telia lihtsalt kaotab kliente sellega.
või on tõesti võimalik ,et mu naabrimees samas majas või kõrval trepikojas ei saa sellist kiirust:D?
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ahtif
HV kasutaja
liitunud: 17.07.2004
|
04.10.2019 13:47:32
|
|
|
| Kiirus ikka 40/10, kui enne oli 20/5.
|
|
| Kommentaarid: 89 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
04.10.2019 13:52:53
|
|
|
siven, 4G kodunett sul 60/12?
Ahtif, siis on küll päris hea ju! Tuleb läbi ka ilusti suurem kiirus?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.10.2019 13:54:35
|
|
|
| 4G personaalne pakkumine juhul kui tugijaama koormus võimaldab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
04.10.2019 13:56:17
|
|
|
indrpo, a ok, tänud info eest!
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
04.10.2019 13:59:29
|
|
|
vasekaabli ühendus.
ootan seda roosamannat 200/50...
vb olemas aga telia pole pannud kodukale ülesse:D?
viimati klienditeenindus ei saavat ka aru kuidas mul 60 ühendus kui nemad pakuvad max 40 sellel aadresil.
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ahtif
HV kasutaja
liitunud: 17.07.2004
|
04.10.2019 14:07:18
|
|
|
| Õhtul saan proovida palju reaalselt läbi tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 89 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
04.10.2019 14:18:13
|
|
|
siven, nojah, jutt oli 4G fixnetist ennist.
Ja oli ka mul selline teema, et näitas kodukal ja iseteeninduses max ühenduse võimaluseks 20/5 kuigi reaalselt tarbisin 40/10 ühendust vase taga. 40/10 tellimise võimaluse avastasin tookord kogemata üldse läbi digiboksi menüü.
Nüüd on optika ja elu muidugi lill. Huvitav on see veel, et kunagi varem sai optika taga kiirust tõsta nö 1 ööpäeva kaupa, nüüd telli näiteks paariks tunniks. Aegajalt tõstan 500se 1000de peale ja muudan paari-kolme tunni pärast tagasi 500 peale näiteks. Siis arvel kajastub gigane nett ka näiteks 0,2 päeva jne. Väga positiivne lahendus mu meelest
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.10.2019 14:36:24
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| 4G personaalne pakkumine juhul kui tugijaama koormus võimaldab. |
ohoh, kuhu kirjutama peab?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.10.2019 14:40:08
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| 4G personaalne pakkumine juhul kui tugijaama koormus võimaldab. |
ohoh, kuhu kirjutama peab? |
teistpidi käib asi ikka, siis kui sulle pakutakse
mainin ära, et teenindusest pole mõtet küsima minna, nad ei tea sellest midagi ega saa seda ka vormistada.
kui klient on telia1 valimis ehk kasutab kõiki telia teenuseid, mobnett, kodunett ja tv ning ta on 4G koduinterneti heas levialas, siis kuvatakse talle ka iseteeninduses suurem kiirus.
viimati muutis indrpo 04.10.2019 14:42:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.10.2019 14:42:35
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| 4G personaalne pakkumine juhul kui tugijaama koormus võimaldab. |
ohoh, kuhu kirjutama peab? |
teistpidi käib asi ikka, siis kui sulle pakutakse  |
Et nagu masti küljes on 20 inimest, siis lambist helistatakse kellelegi, et kuule, meil on kiirust üle, soovid?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.10.2019 14:43:34
|
|
|
| jeesus188, meil tuleb, täiendasin posti.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
04.10.2019 14:44:24
|
|
|
| jeesus188, siis kuvatakse talle ka iseteeninduses suurem kiirus
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
04.10.2019 22:15:27
|
|
|
Ruuterid, millede SSID algab "TELIA-AE7..." on miskid uued seadmed, mis võimaldavad tugevaid signaale mitmel erineval kanalil paraleelselt, või on lisaseadmed kasutusele võetud ning risustavad ülejäänute eetrit?
Miski signaal ületab kõikide ülejäänud naabrite omi circa 5dBm nonstop (ridaelamu) ning seda kanalil nii 1 kui ka 11.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
05.10.2019 08:49:17
|
|
|
| tiirP kirjutas: |
Ruuterid, millede SSID algab "TELIA-AE7..." on miskid uued seadmed, mis võimaldavad tugevaid signaale mitmel erineval kanalil paraleelselt, või on lisaseadmed kasutusele võetud ning risustavad ülejäänute eetrit?
Miski signaal ületab kõikide ülejäänud naabrite omi circa 5dBm nonstop (ridaelamu) ning seda kanalil nii 1 kui ka 11. |
Telia ruuterid on vaikimisi 20Mhz peal, käsitsi saab 40Mhz panna.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
05.10.2019 13:13:03
|
|
|
Eile hommikul oli nett olemas, õhtul koju jõudes vaatasin, et netti ei saa. Kui üritan avada mingi lingi, lööb ette Telia lehe, et nende süsteemis tekkis viga. Täna lõunal telia tehnik ütles, et septembrist saati pole ruuteriga ühendust ja esitas idiootseid küsimusi, lubas uurida ja lõpetas kõne. Samas nt ping 8.8.8.8 töötab.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
naabrikass
HV kasutaja
liitunud: 11.07.2011
|
07.10.2019 18:47:31
|
|
|
Kasutan kodus läbi optika tulevat 50/50 paketti ja tahtsin vahetada selle 100/100 vastu, aga vastuseks ütleb, et sinu poolt tellitav internetiühenduse kiiruse muudatus on tehniliselt teostatav, aga nõuab lisatöid ning teostatakse hiljemalt 2 tp jooksul.
Samas aga 300/300, 500/500 ja 1G/1G-le vahetamisel ütleb, et on tehniliselt teostatav ja võtab aega kuni 15 minutit.
Mis imeloom see 100/100 siis nende suuremate kiiruste kõrval on, et lisatöid nõuab?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
08.10.2019 08:01:32
|
|
|
| aga proovi kas 300/300 saad kui selleks reaalselt soovi avaldad
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
08.10.2019 11:57:34
|
|
|
Weird, ma vahetasin iseteeninduses 50/50 ühenduse 100/100 vastu. Poole tunni jooksul oli 100/100 sees.
Ma ei saa aru, kuidas "kõik teised" satuvad mingisuguste veidrate klienditeenindajate otsa. Pole Teliaga vähemalt telefonitsi mingeid probleeme olnud. Raskeim olukord oli siis, kui tagastasin vigast ruuterit ja kukuti poes itkema, et mingi vajalik papitükk on ruuterikarbist puudu vms.
_________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud. |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
levitu
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2019
|
08.10.2019 20:56:29
|
|
|
Telia eriti nahaalne.
Hetkel tuleb sisse 12/1 ühendus läbi ADSLI. Nüüd mõni aeg tagasi sai uuesti uuritud, et no kas läheb ka kunagi paremaks? Vastati, et no, paari aasta pärast jah (jah, see paari aasta pärast oli ka vähemalt 5 aastat tagasi, hoia suu üldse kinni mitte ära viska suvakaid lubadusi).
Väideti, et kindlasti ärge enda hetkesest ADSLi kaudu tulevasest ühendusest loobuge (see soovitus ei tulnud suvaliselt klienditeenindajalt - mingi piirkonnategelane oli). Muidu kaotatakse see ADSL kaabel üldse teilt ära. Jaotuspunkt > maja on kaabel vanal ajal endal sisse ostetud.
Sai siis küsitud, et kas on võimalik ehk mingisugune teine lahendus? Jah on. 4G 20/5. Ei noh, ei aitähhh... Siis öeldi, et no kui tahate paremat 4G-d siis tooge mobiilid ka Teliasse ja saame 4G-ga pakkuda 40/10 - ehk siis see Telia1 pakkumine . Ehh, ei aitähh.
Nüüd eile v üleeile helistati ja küsiti, et kas te tundsite kunagi huvi parema kui 12/1 internetiühenduse vastu? Et meil pakkuda 20/5 läbi 4G.
Nagu nad niiväga tahavad seda ADSL-i nüüd minema viia ja suruda enda 4G-d peale? Ega ma arvasingi, et sellest > https://tehnika.postimees.ee/4106513/telia-asub-vanast-heast-vaskkaablist-valja-pigistama-imekiirusi võibki ainult unistama jääda ;D
Tervel külal nüüd selle ADSL-i minema tahavad viia ja 4G-ga asendada (kohas, kus on puud blokeerivad ja 4G-ga neti saamisest võid siin unistada)... siis ma ei tea, ikka väga haiged tegelased seal.
Jah, minul küll puud asja ei blokeeri... Aga ega mul sellesse 4G-sse usku pole, ülejäänud küla on aga puude taga ;D Tohh, ELASA jookseb kõikidest majadelt lihtsalt tuimalt mööda ja ma mõtlen nagu reaalselt otse kõikidest majadest, tervest külast ;D
Telia mitte ei taha seda kaablit kasutusele võtta, et sealt midagi välja arendada (või noh, küla lõpus on see kasutusele võetud... hoolekandeteenused)... Ma aru ei saa, kes neid kuramuse otsuseid seal küll vastu võtab
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
08.10.2019 20:59:14
|
|
|
| levitu kirjutas: |
Tohh, ELASA jookseb kõikidest majadelt lihtsalt tuimalt mööda ja ma mõtlen nagu reaalselt otse kõikidest majadest, tervest külast ;D
Telia mitte ei taha seda kaablit kasutusele võtta, et sealt midagi välja arendada (või noh, küla lõpus on see kasutusele võetud... hoolekandeteenused)... Ma aru ei saa, kes neid kuramuse otsuseid seal küll vastu võtab  |
Mitu potentsiaalset klienti oleks, kes tahaks üldse üle vasepaari rohkem kui 12/1 saada?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
levitu
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2019
|
08.10.2019 21:08:47
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| levitu kirjutas: |
Tohh, ELASA jookseb kõikidest majadelt lihtsalt tuimalt mööda ja ma mõtlen nagu reaalselt otse kõikidest majadest, tervest külast ;D
Telia mitte ei taha seda kaablit kasutusele võtta, et sealt midagi välja arendada (või noh, küla lõpus on see kasutusele võetud... hoolekandeteenused)... Ma aru ei saa, kes neid kuramuse otsuseid seal küll vastu võtab  |
Mitu potentsiaalset klienti oleks, kes tahaks üldse üle vasepaari rohkem kui 12/1 saada? |
Nii palju, kui mina olen kuulnud, siis huvilisi on (ei ole ma siin otseselt loendust teinud ja väga ei suhtle ka aga...). Ja on ka huvilisi, kellel pole ka vaske (noh, nad siin külaäärel - hulk uusi majasi) ja kasutavad 4Gd ja on sellega leviprobleemides.
Aga isegi... kui Telial ei ole see valguskaabli asi mõttekas... siis ADSLi üldse ära kaotada ja 4G-ga asendada on ikka väga haige otsus... Sellises olukorras nagu siin on
Tõsi, nad ei ole mingisugust otsust otseselt nüüd välja lasknud... Aga vaadates kuidas nad seda 4G-d peale suruvad ja mis see piirkonnategelane seletas... siis noh, ega see kaugel ilmselt ei ole kui mingisugusele osale see 4G suudetakse pähe määrida (eiriti jutuga, et kiirus "kuni" on ju suurem kui 12/1 ;D).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mryx
HV kasutaja
liitunud: 14.03.2005
|
08.10.2019 21:14:43
|
|
|
| levitu kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| levitu kirjutas: |
Tohh, ELASA jookseb kõikidest majadelt lihtsalt tuimalt mööda ja ma mõtlen nagu reaalselt otse kõikidest majadest, tervest külast ;D
Telia mitte ei taha seda kaablit kasutusele võtta, et sealt midagi välja arendada (või noh, küla lõpus on see kasutusele võetud... hoolekandeteenused)... Ma aru ei saa, kes neid kuramuse otsuseid seal küll vastu võtab  |
Mitu potentsiaalset klienti oleks, kes tahaks üldse üle vasepaari rohkem kui 12/1 saada? |
Nii palju, kui mina olen kuulnud, siis huvilisi on (ei ole ma siin otseselt loendust teinud ja väga ei suhtle ka aga...). Ja on ka huvilisi, kellel pole ka vaske (noh, nad siin külaäärel - hulk uusi majasi) ja kasutavad 4Gd ja on sellega leviprobleemides.
Aga isegi... kui Telial ei ole see valguskaabli asi mõttekas... siis ADSLi üldse ära kaotada ja 4G-ga asendada on ikka väga haige otsus... Sellises olukorras nagu siin on
Tõsi, nad ei ole mingisugust otsust otseselt nüüd välja lasknud... Aga vaadates kuidas nad seda 4G-d peale suruvad ja mis see piirkonnategelane seletas... siis noh, ega see kaugel ilmselt ei ole kui mingisugusele osale see 4G suudetakse pähe määrida (eiriti jutuga, et kiirus "kuni" on ju suurem kui 12/1 ;D). |
Ära muretse, Elektrilevi ehitab operaatorineutraalse optikavõrgu, siis saad valida mitme internetiteenusepakkuja vahel
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
levitu
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2019
|
08.10.2019 21:17:30
|
|
|
| mryx kirjutas: |
| levitu kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| levitu kirjutas: |
Tohh, ELASA jookseb kõikidest majadelt lihtsalt tuimalt mööda ja ma mõtlen nagu reaalselt otse kõikidest majadest, tervest külast ;D
Telia mitte ei taha seda kaablit kasutusele võtta, et sealt midagi välja arendada (või noh, küla lõpus on see kasutusele võetud... hoolekandeteenused)... Ma aru ei saa, kes neid kuramuse otsuseid seal küll vastu võtab  |
Mitu potentsiaalset klienti oleks, kes tahaks üldse üle vasepaari rohkem kui 12/1 saada? |
Nii palju, kui mina olen kuulnud, siis huvilisi on (ei ole ma siin otseselt loendust teinud ja väga ei suhtle ka aga...). Ja on ka huvilisi, kellel pole ka vaske (noh, nad siin külaäärel - hulk uusi majasi) ja kasutavad 4Gd ja on sellega leviprobleemides.
Aga isegi... kui Telial ei ole see valguskaabli asi mõttekas... siis ADSLi üldse ära kaotada ja 4G-ga asendada on ikka väga haige otsus... Sellises olukorras nagu siin on
Tõsi, nad ei ole mingisugust otsust otseselt nüüd välja lasknud... Aga vaadates kuidas nad seda 4G-d peale suruvad ja mis see piirkonnategelane seletas... siis noh, ega see kaugel ilmselt ei ole kui mingisugusele osale see 4G suudetakse pähe määrida (eiriti jutuga, et kiirus "kuni" on ju suurem kui 12/1 ;D). |
Ära muretse, Elektrilevi ehitab operaatorineutraalse optikavõrgu, siis saad valida mitme internetiteenusepakkuja vahel  |
Vaadates kuhu see Elektrilevi enda optikat ehitab... siis mul tekivad selle kohta veel suuremad küsimused kui ELASA olulisuse kohta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
08.10.2019 21:59:00
|
|
|
| mryx kirjutas: |
Ära muretse, Elektrilevi ehitab operaatorineutraalse optikavõrgu, siis saad valida mitme internetiteenusepakkuja vahel  |
sa oskad ikka väga heal tasemel mõnitada. aga see kaabel jääbki sealt majadest mööda käima - reaalselt ja virtuaalselt.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
09.10.2019 09:59:49
|
|
|
| levitu kirjutas: |
| Nii palju, kui mina olen kuulnud, siis huvilisi on (ei ole ma siin otseselt loendust teinud ja väga ei suhtle ka aga...). |
Ükski firma ei hakka end liigutama, sest keegi olevat kusagilt kuulnud midagi. Võtke küla kokku ja tehke kõik avaldused ära - kui operaator näeb, et suurem kogus inimesi sealt soovib uut ühendust, siis on suurem lootus, et miskit hakkab toimuma. Pole mõtet Teliat siin omaette kiruda. Loomulikult võib juhtuda, et külapoe juures on kõik suured lubajad ja liitujad, aga kui asjaks läheb, siis saab 3 tüüpi kokku... Siis pole miskit teha.
ADSL on Eestis mahakandmisel nagu päris paljudes riikides. Selle üle jaurata pole enam mõtet. Kui sul peaks selle ADSL ühendusega mingi rike tekkima, siis on suur võimalus, et seda ei parandata ja pakutakse 4G asemele.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
09.10.2019 11:07:32
|
|
|
Loodetavasti panustatakse üle õhu võimekusse siis piisavalt, et see õnnetu, kes peab 4G peale minema sealt ka midagi saaks peale peavalu.
| Betamax kirjutas: |
| ADSL on Eestis mahakandmisel nagu päris paljudes riikides. Selle üle jaurata pole enam mõtet. Kui sul peaks selle ADSL ühendusega mingi rike tekkima, siis on suur võimalus, et seda ei parandata ja pakutakse 4G asemele. |
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002

|
09.10.2019 11:20:55
|
|
|
| olc kirjutas: |
| Loodetavasti panustatakse üle õhu võimekusse siis piisavalt, et see õnnetu, kes peab 4G peale minema sealt ka midagi saaks peale peavalu. |
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
09.10.2019 11:35:45
|
|
|
Ma ei tea mis imeasi see 4G on, et seda kardetakse?
Iga päev käib rahvas ringi, keskmiselt 100Mbit/s taskus olemas, vähemalt ma lappan speedteste igas asulas kust läbi käin.
nõus sõltub asukohast ja kellaajast aga nüüd on ka võimekad PoE pannid olemas millega saab kõrgemalt vajadusel kõik võimalikud sagedused kätte saada ja mingi mets pole siin küll taksituseks, kui siis mets ja see kui mast peaks olema 10km kaugusel... mida ta tõenäoliselt ei ole.
koormatus? jah, püsiv nähtus on see võibolla jah mõnes kohas kus terve tiheasustus elab mobiilse võrgu peal.
no näitena Aespa/Vilivere, mingid tallinna merepoolsed "uusarendused" kus kaablivõrk täiesti puudulik.
Ülejäänud on mingis ajahetkes lahendatavad probleemid, sagedused, mastid, laienev fiibrivõrk jne.
ja kui keegi tuleb väitma et temal on kehv 4G siis suures osas on see lahendatav mitte 4G "parandamisega" vaid hoopis seadmete paigutusega, vahetusega, suunamisega vms.
Selles suhtes, et räägime alati väliantennist kui tegemist on statsionaarse lahendusega et õhtul telerit näha.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|