|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
15.10.2018 21:40:14
|
|
|
| netcat kirjutas: |
| Hah meie korteriühistus oli aegade algusest all trepikojas nimekiri korterinumbritest ja elanikest, see korjati juba aastaid tagasi ära viidates andmekaitseseadusele. Viimasel ajal see enam tõele väga ei vastanud nagunii, kuna seal seisid korterite omanike, mitte elanike nimed, aga sellegipoolest. Järgmisena kadusid ühistu juhatuse ja esimehe nimed ja kontaktid ja nüüd ongi tegu infoga, mida levitatakse käest kätte nagu mingid vandenõulased. Isegi naabrid ei tea enam, kes kõrval korteris elab. |
Varsti kaovad ka korterite Nr.-id ja edasi võib ise arvata....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.02.2019 13:25:53
|
|
|
See on lihtne juhtum. Eks siis tulebki see nimi PDF-st kokku korjata, erilist vaidluskohta ma siin ei näe.
Keerulisem oleks asi näiteks siis, kui mõni id kaardiga autentimata kasutaja hakkaks Tanelilt nõudma siit foorumist oma postituste kustutamist. Rumal on sellise case puhul see, et isikuandmetega on tegemist ka siis, kui need on muude andmekogudega kõrvutades isikuga seotud. Aga keeruliseks muudab asja see, et Tanel näeb näiteks IP-d millelt postitus on tehtud ja veel üht-teist ning ISP, rahvastikuregistri, maksuameti jne. baasidega võrreldes on isik võimalik tuvastada kui ta just spetsiaalselt enda varjamisega vaeva pole näinud, AGA foorumi haldajal ei ole võimalik neist teistest baasidest infot kätte saada ehk tegelikult ei ole võimalik tuvastada, kas isik kes andmete eemaldamist nõuab on üldse andmdesubjekt ise.
Neid näiteid võib veel tuua. Kasvõi rehvivahetus, juuksur jms. kus on teada kontaktnumber ja inimese enda öeldud eesnimi(mida muuhulgas võidi telefonis kuuldu põhjal natuke valesti kirja panna).
Teistpidi see sama GDPR ütleb ka seda, et andmeid ei tohi koguda rohkem kui on vajalik teenuse pakkumiseks ehk see sama juuksur või rehvivahetus ei tohi nõuda ka isikukoodi vms. andmeid kui nendega ei teki just sellist võlaiguslikku suhet, et on vajalik teise poole tuvastamine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.02.2019 14:28:34
|
|
|
Mina olen selle koha pealt kahepidisel seisukohal, kas peaks olema õigus andmete kustutamist nõuda või mitte.
Ühest küljest olen poolt, et kasvõi kommertsasutused, kust olen võibolla vaid korra midagi ostnud, et peaks minu andmeid spämmimise eesmärgil igavesti säilitama. Samuti olen poolt, et mul peaks olema õigus nõuda andmete eemaldamist kui keegi avaldab minu era- või tööelu kohta infot, mille avaldamisel pole mingit arusaadavat põhjust.
AGA medali teine külg on see, et huiarite elu muudab see ka lihtsamaks kuna neil on samuti õigus nõuda, et info nende vägitegude kohta kustutataks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
14.02.2019 14:31:00
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Mina olen selle koha pealt kahepidisel seisukohal, kas peaks olema õigus andmete kustutamist nõuda või mitte.
Ühest küljest olen poolt, et kasvõi kommertsasutused, kust olen võibolla vaid korra midagi ostnud, et peaks minu andmeid spämmimise eesmärgil igavesti säilitama. Samuti olen poolt, et mul peaks olema õigus nõuda andmete eemaldamist kui keegi avaldab minu era- või tööelu kohta infot, mille avaldamisel pole mingit arusaadavat põhjust.
AGA medali teine külg on see, et huiarite elu muudab see ka lihtsamaks kuna neil on samuti õigus nõuda, et info nende vägitegude kohta kustutataks. |
Selleks on loodud tsiviilkohus ja kohtulahendid, mis on avalikud.
Omakohus pole kunagi okei olnud.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
14.02.2019 14:57:28
|
|
|
Ma olen seda natuke uurinud.
Lühidalt: postitusi EI PEA kustutama, kui kasutaja on umbisikustatud ja kõikvõimalikud isikuandmed eemaldatud, nii kasutaja profiilist kui postitustest.
See on umbes sama, et sa ei lähe nõudma Kõpu tuletorni külalisteraamatust nõudma oma anonüümse sissekande "Tore oli siin" kustutamist.
Küll aga on vastuseta see, kas ma võin oma mällu talletada inimese isikuandmeid ja tulevikus kasutada seda topeltkonto käsitsi tuvastamiseks ja blokeerimiseks
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
AlvinL
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.03.2013
|
14.02.2019 15:47:47
|
|
|
Huiamise all mõistan hetkeseisuga äriga seotud petturlust.
Huiamiste kustutamist võib nõuda, aga neid nõudeid ei rahuldata, sest need on asitõendid kriminaaltegevusest. Selle koha pealt aga ei oska hetkel öelda, kuhu need andmed võivad jääda ja kuhu mitte.
Mis puutub meeldejätmisse: GDPR kontekstis kasutatakse väljendit "data processing". Tasub uurida, kas inimmõistuses toimub formaalselt nn "data processing". Ma arvan, et vastus on eitav. Seega pole õigust juurdepääsule, kustutamisele vms. Kui töö on foorum trollidest ja huiaritest lagedana hoida, siis andmete kasutamine nende tabamiseks on õigustatud. Küll aga, ei tohi nende isikuandmeid kuritarvitada st kasutada andmeid kuidagi tööväliselt enda kasuks või nende kahjuks.
_________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud. |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
14.02.2019 16:41:42
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Ma olen seda natuke uurinud.
Lühidalt: postitusi EI PEA kustutama, kui kasutaja on umbisikustatud ja kõikvõimalikud isikuandmed eemaldatud, nii kasutaja profiilist kui postitustest.
See on umbes sama, et sa ei lähe nõudma Kõpu tuletorni külalisteraamatust nõudma oma anonüümse sissekande "Tore oli siin" kustutamist.
Küll aga on vastuseta see, kas ma võin oma mällu talletada inimese isikuandmeid ja tulevikus kasutada seda topeltkonto käsitsi tuvastamiseks ja blokeerimiseks  |
Teoorias tõenäoliselt mitte, sest kui pöördutakse kohtu poole, siis kindlasti lastakse ka välja selgitada, kuidas tekkis sidusus ja kui ütled, et sinu peas mälu järgi, siis see pole piisav.
Aga no kuule - kammooon... on tõesti nii hull see teema?
| A-lvin kirjutas: |
Huiamise all mõistan hetkeseisuga äriga seotud petturlust.
Huiamiste kustutamist võib nõuda, aga neid nõudeid ei rahuldata, sest need on asitõendid kriminaaltegevusest. Selle koha pealt aga ei oska hetkel öelda, kuhu need andmed võivad jääda ja kuhu mitte.
Mis puutub meeldejätmisse: GDPR kontekstis kasutatakse väljendit "data processing". Tasub uurida, kas inimmõistuses toimub formaalselt nn "data processing". Ma arvan, et vastus on eitav. Seega pole õigust juurdepääsule, kustutamisele vms. Kui töö on foorum trollidest ja huiaritest lagedana hoida, siis andmete kasutamine nende tabamiseks on õigustatud. Küll aga, ei tohi nende isikuandmeid kuritarvitada st kasutada andmeid kuidagi tööväliselt enda kasuks või nende kahjuks. |
Tõenäoliselt pole nii must-valge.
Kui on ametlik juurdlus, siis ilmselgelt asitõendite hävitamine on keelatud. Siiski ilma igasugu juriidilise sekkumiseta (kohus, politsei) ei ole ka õigestu hoida andmeid alles, kui andmesubjekt seda keelab ja/või käsib kustutada.
Siiski on see tõepoolest keeruline teema, sest seni kuni pole menetlust alustatud on ka õigus nõuda andmete hävitamist, AGA MITTE TINGIMATA koheselt, vaid seal tekib ajaline viide, sest igasugune andmete töötlus (s.h kustutamine) võtab lihtsalt aega.
Teavitadki osapoolt, et andmete kustutamine võtab aega 90 kalendripäeva ja nii ongi. Kui ei olda nõus, siis pöörduge kohtu poole.
Kui soovib kiiremini, siis võib teha hinnakirja alusel.
PS: Igasugune menetlusväline arutelu, näiteks seadusega pahuksis, on teoorias laimamine ja õnneks pole veel keegi saagi käima tõmmanud. Kui aga keegi sae käima tõmbab, siis tõenäoliselt ei jää Tanelil muud üle, kui alamfoorum sulgeda ja soovitada osapooltel tsiviilhagi korras olukordi lahendada.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003

|
30.05.2019 08:40:15
|
|
|
Sitt on sitt (gdpr), selles pole täiemõistuslikud kahelnudki
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
30.05.2019 22:45:13
|
|
|
| CnZ kirjutas: |
Sitt on sitt (gdpr), selles pole täiemõistuslikud kahelnudki  |
noh, saadame andrus winrarile kõik selle kirja v? las poiss siis vaatan, mis sita kokku keeras seal oma digivolitsemisega saab neid seemneid ja fooliummütsikesi lademes näha
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
31.05.2019 10:12:29
|
|
|
| 100 tundub üsna vähe
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
30.06.2019 22:29:39
|
|
|
Tanel, yo. kle ma koliks ühe fb teemaga siia üle. kas HV on saanud mingeid postituste kustutamise nõudeid ning kuidas sa oled seda lahendanud?
kui inimene soovib oma gdpr'i alla kuuluvaid isikuandmeid täielikult kustutada ning nõuab ka kogu tema poolt loodud sisu kustutamist. lihtsalt saada kukele ja kustutad kasutaja?
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
30.06.2019 23:18:54
|
|
|
see inimene peab tegema digiallkirjastatud avalduse ja saatma tanelile, siis tanel vastab tema avaldusele 30p jooksul - kustutab kõik tema postitused & konto. siis teeb nii, et seesama kasutaja kunagi uut kontot teha ei saaks.
edit: or not
| Tanel kirjutas: |
Ma olen seda natuke uurinud.
Lühidalt: postitusi EI PEA kustutama, kui kasutaja on umbisikustatud ja kõikvõimalikud isikuandmed eemaldatud, nii kasutaja profiilist kui postitustest.
See on umbes sama, et sa ei lähe nõudma Kõpu tuletorni külalisteraamatust nõudma oma anonüümse sissekande "Tore oli siin" kustutamist.
Küll aga on vastuseta see, kas ma võin oma mällu talletada inimese isikuandmeid ja tulevikus kasutada seda topeltkonto käsitsi tuvastamiseks ja blokeerimiseks  |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
01.07.2019 10:23:12
|
|
|
ma tegelikult ei pidanud üldse HV-d silmas. lihtsalt lootsin, et on sellise juraga tegelemise kogemust...
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.08.2019 00:24:41
|
|
|
Kui mul oleks USA turule suunatud leht mida pigistama hakatakse, siis paneks vist ka pigem EU jaoks kinni kui hakkaks bürokraatiaga tegelema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
09.08.2019 02:17:54
|
|
|
| Ei saa aru, kuidas see blokeerimine takistab näiteks sinust kirjutamist ja selliste andmete avaldamist, mis ei ole kooskõlas GDPR-ga. Selleks see üle lombi ongi blokeeritud, et sina seda ei näeks ja ei hakkaks kobisema, kui seal juhuslikult peaks avaldatama, mis ei vasta GDPR-le. Need lehed on ainult EU jaoks lukus. Ülejäänud maailmale on kättesaadavad. Ajalehtedest saan veel aru, aga miks põllumajandustehnikat müütav ja mingi toitlust pakkuv leht blokeeritud on, sellele ei saa pihta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
09.08.2019 02:22:24
|
|
|
| ahoioi, kui EU kasutaja ei näe, siis JOKK. EU direktiivid õnneks või kahjks teisel pool lompi ei kehti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
09.08.2019 02:28:03
|
|
|
| ahoioi kirjutas: |
| Ei saa aru, kuidas see blokeerimine takistab näiteks sinust kirjutamist ja selliste andmete avaldamist, mis ei ole kooskõlas GDPR-ga. Selleks see üle lombi ongi blokeeritud, et sina seda ei näeks ja ei hakkaks kobisema, kui seal juhuslikult peaks avaldatama, mis ei vasta GDPR-le. Need lehed on ainult EU jaoks lukus. Ülejäänud maailmale on kättesaadavad. Ajalehtedest saan veel aru, aga miks põllumajandustehnikat müütav ja mingi toitlust pakkuv leht blokeeritud on, sellele ei saa pihta. |
Otseselt ei takista, kuid nii öelda karistab.
EU ei ole väike klientuur, millest blokeerimislistis olemisel ilma jääd.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
09.08.2019 09:29:50
|
|
|
| Karistab tavakodanikku. Peab VPN-ile raha maksma et lehte näha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
09.08.2019 10:30:12
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| ahoioi, kui EU kasutaja ei näe, siis JOKK. EU direktiivid õnneks või kahjks teisel pool lompi ei kehti. |
Jõustamine on iseasi, kuid vähemalt ideeliselt kehtib GDPR kõigile, kes EU kodanike isikuandmeid töötlevad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
09.08.2019 10:57:25
|
|
|
| Mida need kohalikud või poolkohalikud USA lehed neid isikuandmeid nii väga töötlevad. Rohkem ikka võib tegemist olla uudistes seoses mõne sündmusega, kus on infot saadud isikute kohta, mis meie mõistes liigituvad delikaatsete isikuandmete alla, aga USA-s sellise nurga alt ei läheneta. Näiteks alles hiljuti lugesin vene inforuumist ühe kohaliku sündmuse kohta, täpselt enam mäletagi, mis oli, aga meelde on jäänud see, et seal oli selliseid andmeid, mis meil oleks kohe delikaatsete isikuandmete alla liigitunud ja ajakirjanduses mitte avaldatud. Sellepärast pannaksegi blokeering peale, et mitte pärast maid ja puid jagada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
09.08.2019 12:39:45
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Mis isikuandmeid see USA sait ikka korjab (kui just ei registreeru). IP-aadress?
Puhtalt sellepärast, et EU bürokraatiast mitte läbi närida, on lihtsam trääsa näidata ja ligipääs ära keelata.
Kokkuvõttes tekivad eraldi Internetid (EU oma GDPR pornoga, Hiina oma Suure Tulemüüriga + USA ja ülejäänud maailm) |
No järelikult töötleb, kui GDPR-ga mittevastavuse pärast ära blokeeritakse. Niisama naljalalt ju seda otsust vastu ei võeta.
Või võetakse? On kellelgi reaalset kogemust sellega, mida jagada meiega?
Sama teema on ju EMTA-ga mittevastavuses hasartmängulehtedega. Või sooviksite, et need ka nähtavad oleks? Et kasutaja saaks ise igal lehel taustauuringut teha ning ise otsustada, kas soovib selle teenusepakkujaga tegemist teha?
Pärast pikki näppe saab, siis ise oli rumal?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
09.08.2019 13:12:27
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
LKits, ega EU blokeeri, vaid sait ise.
Ega tema viitsi väheste EU kasutajate pärast oma süsteeme hakata ümber tegema. |
Aaaaa, sain valesti aru. Sain aru, et ISP/DNS vms blokeerib. Okei, vabandan.
No siis saidi haldaja arvab, et lihtsam on blokeerida, kui kooskõlastada enda andmetöötluspraktikaid vastavusse EU õigusaktidega. Ehk ise otsustavad, kes nende kliendid on - seda võivad ju kõik teenusepakkujad teha?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
18.08.2019 14:22:37
|
|
|
Loe esimene artikkel läbi, ikka läheb ju küll
| tsitaat: |
For social engineering purposes, GDPR has a number of real benefits, Pavur said. Firstly, companies only have a month to reply to requests and face fines of up to 4 per cent of revenues if they don't comply, so fear of failure and time are strong motivating factors.
In addition, the type of people who handle GDPR requests are usually admin or legal staff, not security people used to social engineering tactics. This makes information gathering much easier. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
18.08.2019 15:25:09
|
|
|
| Eestis on lihtne. Saatku taotlus id kaardiga allkirjastatuna
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
18.08.2019 16:28:09
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Jah, "hirm, et konto kinni pannakse, kui kohe-kohe kirjale ei vasta" on samuti sotsiaalse manipulatsiooni metoodika.
|
GDPR puhul on inimesel reaalselt õigus nõuda kõiki andmeid mis firmal tema kohta on ja täiesti reaalselt võib päris kopsaka trahvi saada, kui keeldud neid andmeid väljastamast. Küsimus on siin nüüd selles, kuidas veenduda, et küsija on ikka see isik ise.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
29.02.2020 18:19:49
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Jätan selle siia: https://gdpr24.ee/soogikoht-sai-trahvi-valesti-paigutatud-valvekaamera-eest
| tsitaat: |
| Huvitava täiendusena tuleb mainida Hispaania Ülemkohtu 14.novembri 2019.a otsust, milles kohus leidis, et ka nö heidutuse eesmärgil paigutatud kaamerad, mis on suunatud naaberkinnistule, kuid tegelikkuses ei filmi, on lubamatud. Juba asjaolu, et nad jätavad inimestele mulje nagu neid filmitaks, on nende privaatsuse riive. |
|
Ehk siis võrdsustame fake kaamera paigadamise relvataolise esemega ähvardamisega
Saan muidugi aru, et kui on päris kaamera mis lihtsalt ei filmi, siis proovi sa tagantjärele tõestada kas filmis või mitte, aga kui tegemist on imitatsiooniga, mis isegi teoorias ei saa filmida, siis mnjah....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|