Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Eestit on tabanud elektritõukside buum – mis need on ja kuidas endale sobiv valida? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.06.2019 14:32:19 Eestit on tabanud elektritõukside buum – mis need on ja kuidas endale sobiv valida? vasta tsitaadiga


ELISA PRESSITEADE - Linnas sõitvate elektriliste tõukerataste populaarsus ja hulk kasvavad väga kiires tempos. Liikumisvahendite lihtsus ja taskukohane hind meelitavad aina enam soovijaid linnas kiiremini liiklema ning ummikuid vältima.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnab, et viimase aasta jooksul on elektriliste tõukerataste ehk e-tõukerataste populaarsus hüppeliselt tõusnud. „Ummikud ja tihe liiklus kesklinnas on inimesi tüüdanud juba aastaid ja siinpuhul polegi imestada, et e-tõukerattad niivõrd populaarseks on saanud. Võimalus sõita kiirelt punktist A punkti B ja seda taskukohase hinnaga, on kahtlemata suurimaks ostuargumendiks.“
Möödunud aastaga võrreldes on tänaseks hetkeks tõusnud elektriliste tõukerataste müük Elisa e-poes rohkem kui kahekordseks, täpsemalt ligi 165 protsenti. Enim müüdi Xiaomi Mi Electric Scooter tõukeratast.

Võrreldes jalgrattaga on tõukeratas kordades kompaktsem ja nii ei saa ka kontrolör kurjaks, kui nobeda liiklusvahendiga rongi astud. „Sõitmine võib küll lõbus olla, kuid tasub meeles pidada, et tegu pole mänguasjaga. Levinumad mudelid sõidavad kiirustel 20-30km/h ja seega on kindlasti oluline turvalisus ning kiivri kandmine,“ lisab Ploomann.

Kui on soov muretseda tööl või koolis käimiseks e-tõukeratas, tuleb leida endale sobivaim. Valimisel tuleks arvesse võtta igapäevast kilometraaži ja maastiku. Enamike elektrooniliste tõukerataste sõiduulatus jääb 20-30 km vahemikku, kuid on ka erandeid nagu näiteks Xiaomi Scooter Pro, mis võimaldab sõita kuni 45 km ühe laadimisega.

Tasub ka uurida, mis tüüpi rehve tõukeratas kasutab – täiskummrattad või õhkrehv. Viimasega on mugavam sõita konarlikumal ja ebatasasemal pinnal. Kui teed on aga siledad, on mugav sõita ka täiskummratastega tõuksiga. Enne tänavale suundumist tuleks kindlasti harjutada sõitmist ka mõnel avatud platsil või tühjas parklas, et tunnetada elektrilise tõukeratta omadusi ja eripära. Sõitmine on sealjuures imelihtne ja paari minutiga võib igaüks tõukeratta peal ringi tuhiseda.
Paljudel elektrilistel tõukeratastel on ka äpid, kust on võimalik jälgida sõidukiirust, läbitud distantsi ja palju veel tõukerattaga sõita saab.

Populaarsemad mudelid on hetkel Segway ES1 ja Xiaomi Mi Electric Scooter. Mõlemast mudelist jõuavad müügile lähinädalatel ka võimsamad versioonid Segway ES2 ja Xiaomi Electric Scooter Pro. Kõik nimetatud mudelid kannavad kuni 100 kg sõitjat ja omavad püsikiiruse hoidjat.

Allikas: www.elisa.ee

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 14:41:25 vasta tsitaadiga

Kuidas liiklusseadus nendesse suhtub?
Kui tavalisel elektrirattal võib mootor töötada ainult väntamise ajal ja kuni 25km/h.
Siis tõuksi puhul sõida või 80 km/h, lisa sadul ja jokk? onfire.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 14:47:56 vasta tsitaadiga

Sadula lisad on tegemist pisimopeediga ja kehtib 25km/h.
Püsti seisad, siis reguleerimata.

võid mnt ametist järgi küsida seda..

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 16:25:32 vasta tsitaadiga

Seaduses puuduvad hetkel abivahenditele kiirusepiirangud jne punktid. Oodatakse kui korralik litakas ära käib (surmaga lõppenud tõuksidega seotud kokkupõrked jalakäijatega vms). Hetkel ei tohiks vahet olla kas saad jalutuskepiga piki piilumist või 40km/h tõuksiga pihta, liiklusõnnetusena kirja ei lähe.
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 16:40:13 vasta tsitaadiga

No tavalise ilma elektrita jalgrattaga saab ka sõita 25km/h. Heas füüsilises vormis olevad tegelased suudavad isegi püsivalt 40+km/h sõita. Eks õnnestusi ikka juhtub, aga pole nagu kuulda olnud et neid jalgratastega nüüd ebatavaöliselt palju oleks.
Ainuke probleem võib olla tõesti see, kui mõni <piix> tõesti selle tõukegaga 25+km/h süüdimatult rahvamassist läbi sõita üritab. Samas mingi enesealalhoiuinstinkt võiks ju olla, kellelegi otsa sõites saab ta ise umbes sama palju viga kui see kellele ta otsa sõitis.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 17:23:39 vasta tsitaadiga

Kahju, et kandevõime kuni 100kg. Muidu sõidaks ise ka. icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.06.2019 17:27:27 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Kahju, et kandevõime kuni 100kg. Muidu sõidaks ise ka. icon_smile.gif

Võid ju võtta sellise, mis 120kg ka kannatab. Või kui ei piisa, siis peaks isegi natukene suurema kandevõimega neid olema...aga ilmselt vaid hiina kaudu.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 17:31:20 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
yerba kirjutas:
Kahju, et kandevõime kuni 100kg. Muidu sõidaks ise ka. icon_smile.gif

Võid ju võtta sellise, mis 120kg ka kannatab. Või kui ei piisa, siis peaks isegi natukene suurema kandevõimega neid olema...aga ilmselt vaid hiina kaudu.


120 piisaks ja jääks ülegi. Eluskaalu on 108kg. Riietega koos 109, kui eeldada, et sõites peavad riided seljas olema. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 17:49:46 vasta tsitaadiga

yerba, ma sinu asemel väga ei muretseks. Eks see kandevõime on kindlasti varuga pandud arvestades, et mõnikord on inimesel raske seljakott seljas vms.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.06.2019 17:54:51 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
yerba, ma sinu asemel väga ei muretseks. Eks see kandevõime on kindlasti varuga pandud arvestades, et mõnikord on inimesel raske seljakott seljas vms.

Range, kiirus ja kiirendus on sellest mõjutatud.
Hiinakatel väikses kirjas juures, et lubatud range ja max kiirus on saavutatud 50kg kaaluva sõitjaga icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 20:50:57 vasta tsitaadiga

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/bolt-toob-ootamatult-suure-kasutushuvi-tottu-lahipaevil-tallinna-tanavatele-toukerattaid-juurde?id=86596713
Läheb lahti! icon_razz1.gif
Aga jah 1h 6,5€
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 20:59:07 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Janis kirjutas:
yerba kirjutas:
Kahju, et kandevõime kuni 100kg. Muidu sõidaks ise ka. icon_smile.gif

Võid ju võtta sellise, mis 120kg ka kannatab. Või kui ei piisa, siis peaks isegi natukene suurema kandevõimega neid olema...aga ilmselt vaid hiina kaudu.


120 piisaks ja jääks ülegi. Eluskaalu on 108kg. Riietega koos 109, kui eeldada, et sõites peavad riided seljas olema. icon_smile.gif
E-TWOW, Minimotors, GPAD jt valikus ka max 120kg mudeleid, ainult et maksavad kaks ja enam korda rohkem. Muidugi saad rohkem powerit kah
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2019 22:19:52 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/bolt-toob-ootamatult-suure-kasutushuvi-tottu-lahipaevil-tallinna-tanavatele-toukerattaid-juurde?id=86596713
Läheb lahti! icon_razz1.gif
Aga jah 1h 6,5€


Tundub siuke niššitoode. Õnneks ise rattaga ja selle vastu huvi puudub.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 20.06.2019 22:39:33 vasta tsitaadiga

Elisa varastab juba sellise teema ka endale. Kus on tavaline loba teemal kuidas on täiega investeeritud uusimatesse sageduskihtidesse ja levisse?! icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 21.06.2019 11:33:03 vasta tsitaadiga

phpBB [media]


Miski selliseid asju ka sellega olemas. Peab ikka eriline hull olema, kes julgeb sellisega nii kiirelt sõita muidugi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.06.2019 11:35:59 vasta tsitaadiga

lopes39, kasuta media tage
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2019 12:02:16 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
yerba kirjutas:
Janis kirjutas:
yerba kirjutas:
Kahju, et kandevõime kuni 100kg. Muidu sõidaks ise ka. icon_smile.gif

Võid ju võtta sellise, mis 120kg ka kannatab. Või kui ei piisa, siis peaks isegi natukene suurema kandevõimega neid olema...aga ilmselt vaid hiina kaudu.


120 piisaks ja jääks ülegi. Eluskaalu on 108kg. Riietega koos 109, kui eeldada, et sõites peavad riided seljas olema. icon_smile.gif
E-TWOW, Minimotors, GPAD jt valikus ka max 120kg mudeleid, ainult et maksavad kaks ja enam korda rohkem. Muidugi saad rohkem powerit kah


Tänud! Kaen, et 3000 eest saab juba täitsa asjaliku aparaadi, mis veab kaherattaveoga 100+ kg kodaniku ka ära. icon_smile.gif
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2019 12:47:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kuidas liiklusseadus nendesse suhtub?

https://www.postimees.ee/6708130/elektritoukerattad-hakkavad-pealinnas-tuhisema-jalakaijate-vahel

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2019 12:54:17 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Janis kirjutas:
yerba kirjutas:
Kahju, et kandevõime kuni 100kg. Muidu sõidaks ise ka. icon_smile.gif

Võid ju võtta sellise, mis 120kg ka kannatab. Või kui ei piisa, siis peaks isegi natukene suurema kandevõimega neid olema...aga ilmselt vaid hiina kaudu.


120 piisaks ja jääks ülegi. Eluskaalu on 108kg. Riietega koos 109, kui eeldada, et sõites peavad riided seljas olema. icon_smile.gif


Endal eluskaal olenevalt nädalapäevast 107-110 kg. Xiaomi m365 saab ilusti hakkama.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 08:48:05 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
No tavalise ilma elektrita jalgrattaga saab ka sõita 25km/h. Heas füüsilises vormis olevad tegelased suudavad isegi püsivalt 40+km/h sõita. Eks õnnestusi ikka juhtub, aga pole nagu kuulda olnud et neid jalgratastega nüüd ebatavaöliselt palju oleks.
Ainuke probleem võib olla tõesti see, kui mõni <piix> tõesti selle tõukegaga 25+km/h süüdimatult rahvamassist läbi sõita üritab. Samas mingi enesealalhoiuinstinkt võiks ju olla, kellelegi otsa sõites saab ta ise umbes sama palju viga kui see kellele ta otsa sõitis.


nendega pannakse pigem kruusal käna kui kuskile millegi otsa. sõber ostis omale ka xiaomi oma. vähemalt korra on saanud selle pärast ka emos käia. paugutab küll vingelt edasi aga vaja on ideaalsiledat asfalti, et see pisike ratas sul trikke tegema ei hakkaks. pidevalt täiega lased, on ninalikäimine ainult aja küsimus.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 23.06.2019 10:43:30 vasta tsitaadiga

Kui keegi on kaalumas elektrilise tõukejalgratta ostmist siis see on hetkel maailma parima hinna ja kvaliteediga isend - https://www.indiegogo.com/projects/ninebot-max-ultimate-electric-scooter-by-segway#/
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 10:45:34 vasta tsitaadiga

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-xiaomi-electric-scooter.html
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 23.06.2019 11:47:55 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
napoleon kirjutas:
No tavalise ilma elektrita jalgrattaga saab ka sõita 25km/h. Heas füüsilises vormis olevad tegelased suudavad isegi püsivalt 40+km/h sõita. Eks õnnestusi ikka juhtub, aga pole nagu kuulda olnud et neid jalgratastega nüüd ebatavaöliselt palju oleks.
Ainuke probleem võib olla tõesti see, kui mõni <piix> tõesti selle tõukegaga 25+km/h süüdimatult rahvamassist läbi sõita üritab. Samas mingi enesealalhoiuinstinkt võiks ju olla, kellelegi otsa sõites saab ta ise umbes sama palju viga kui see kellele ta otsa sõitis.


nendega pannakse pigem kruusal käna kui kuskile millegi otsa. sõber ostis omale ka xiaomi oma. vähemalt korra on saanud selle pärast ka emos käia. paugutab küll vingelt edasi aga vaja on ideaalsiledat asfalti, et see pisike ratas sul trikke tegema ei hakkaks. pidevalt täiega lased, on ninalikäimine ainult aja küsimus.

Ei ütleks et ideaalset asfalti vaja on, ma olen ikka igasugusele pinnasele sattunud sellega. Kehvema pinnase ja aukude korral tuleb lihtsalt keha ja põlvedega ka natuke tööd teha, siis kõik ok...
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nipi1000
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 16:10:46 vasta tsitaadiga

lihtsalt korralikke amorte vaja icon_wink.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


edit: kui keegi soovib tellida, siis sama mudel pm alla 1,5k euri 24ah akuga, väidetavalt 110km läbisõitu ja 65km/h top speed...andmed on küll muljetavaldavad icon_eek.gif
ei tea palju toll ja saatmiskulud tulevad küll...
https://www.falconpev.com.sg/products/zero-10x?variant=12223484657731
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 16:23:04 vasta tsitaadiga

sellise asjaga peegelsiledal teel võibolla julgeks 65km/h sõita, Tallinna tänavatel küll mitte icon_biggrin.gif Olgu need amordid kui vinged tahes, nende pisikeste ratastega on üks natuke suurem auk ja oled külili või üle kaela. Pluss ma isegi ei tea, kus sellega sõitma peaks. Kiiruse poolest pigem sõiduteel, aga seaduse järgi vist siiski kõnniteel icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 23.06.2019 18:08:58 vasta tsitaadiga

Imelik et meil seadusega pole ettenähtud kiivrit tõukerattastele ja eriti just neile elektrilistele.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 23.06.2019 18:40:23 vasta tsitaadiga

Küll need reeglid ka ühel päeval tulevad. Nappi nädal tagasi oli Õhtulehes nupuke, kus kirjutati, et Pariisis plaanitakse piiranguid, kui kiiresti võib sõita ja kus tohib sõita. Vist üks surmaga lõppenud õnnetus oli ka juba. Mingi teine linn oli veel kusagil Euroopas, mis pidi nende rataste kasutamisele reeglid kehtestama. Kahjuks leht on juba kõige kaduva teed läinud, oleks saanud täpsemini tsiteerida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 18:45:10 vasta tsitaadiga

No osades kohtades on need täiesti keelatud, nt Inglismaa.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 19:09:56 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Imelik et meil seadusega pole ettenähtud kiivrit tõukerattastele ja eriti just neile elektrilistele.
Autojuhtidele ja kaassõitjatele ikka kuna enamus liiklusõnnetustes kannatanutest istuvad autos.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2019 19:18:11 vasta tsitaadiga

lopes39 kirjutas:
Imelik et meil seadusega pole ettenähtud kiivrit tõukerattastele ja eriti just neile elektrilistele.
No meil tehakse seadusi ju tagantjärgi 5 aastase delayga või siis, kui keegi end kabelisse sõidab
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2019 21:15:52 vasta tsitaadiga

Jah, võiks kohe üldse ruttu ära keelata, rohelise kaardiga on bussid tasuta, ja jala saab ka käia.
_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maka1
HV veteran
maka1

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2019 15:56:01 vasta tsitaadiga

gemini kirjutas:
Kui keegi on kaalumas elektrilise tõukejalgratta ostmist siis see on hetkel maailma parima hinna ja kvaliteediga isend - https://www.indiegogo.com/projects/ninebot-max-ultimate-electric-scooter-by-segway#/


Note: This campaign is not valid for residents in Europe, Middle East, and Africa.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2019 09:58:28 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/toukerataste-rent-joudis-eestisse-ajal-mil-uks-euroopa-pealinn-puuab-nende-levikut-hadaga-peatada?id=86685149
Tallinnas kokkulepel lubatud kiirus kuni 20km/h
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2019 11:32:49 vasta tsitaadiga

... keegi seda nii kui nii ei kontrolli, kui just need rattad pole selle kiirusega piiratud icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2019 11:40:24 vasta tsitaadiga

Tallinnas ka näha juba seda "parkimiskultuuri" thumbs_down.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2019 21:09:21 vasta tsitaadiga

era-tõuksiga saad ikka kiiremini kui 20km/h sõita
_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gemini
HV Guru

liitunud: 03.12.2001




sõnum 02.07.2019 21:01:02 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... keegi seda nii kui nii ei kontrolli, kui just need rattad pole selle kiirusega piiratud icon_rolleyes.gif

Neid jagamistõukejalgrattaid kontrollitakse firmware tasandil ehk siis sisse ehitatud piirkiirused võivad isegi GPS-iga kontrollitud olla.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2019 12:54:09 vasta tsitaadiga

... mis õiguslik alus on selliste andmete põhjal kedagi süüdi mõista? Isegi politsei pidi taatlemata kiirusmõõtja tõttu tehtud trahvid tagasi maksma ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2019 13:00:22 vasta tsitaadiga

Süüdi polegi vaja mõista. Limiter on peal lihtsalt.
_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2019 13:49:34 vasta tsitaadiga

... siis pole probleemi, seda ma juba mainisin, kui just allamäge ei sõida vms. ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2019 13:57:43 vasta tsitaadiga

Aga kui kontrollivad, siis isegi võib trahvi teha:
tsitaat:

§ 50. Sõidukiiruse valimine
(1) Juht peab järgima käesoleva seaduse §-s 15 sätestatud suurimat lubatud sõidukiirust.

(2) Õppesõidu ajal ja esmase või piiratud juhtimisõigusega juhiloa omaja ei tohi sõita kiiremini kui 90 kilomeetrit tunnis.

(3) Juht peab kohandama oma sõiduki kiiruse olukorrale vastavaks, kuid ei tohi ületada suurimat lubatud kiirust. Juht peab:
1) sõidukiiruse valikul arvestama oma sõidukogemust, teeolusid, tee ja sõiduki seisundit, veose iseärasusi, ilmastikutingimusi, liikluse tihedust ning muid liiklusolusid, et ta suudaks seisma jääda sõiduki eespoolse nähtavusulatuse piires ning teel oleva sellise takistuse ees, mida juht pidi ette aimama;
2) vähendama kiirust ning vajaduse korral seisma jääma, kui tingimused seda nõuavad, eriti siis, kui nähtavus on halb;
3) viima kaugtuledelt lähituledele üleminekul sõidukiiruse vastavusse uue nähtavusulatusega;
4) vähendama kiiruse selliseks, mis võimaldaks vältida teist liiklejat kahjustavat vee, pori, kruusa või muu sellise ülespaiskamist ning vältida või vähendada liikleja ja teega piirneva elamuala tolmutamist.

(4) Juht peab sõitma piisavalt väikese kiirusega ja vajaduse korral seisma jääma, kui ta möödub:
1) teel või tee läheduses olevast lapsest;
2) teel olevast lastebussist, millel on sisselülitatud ohutuled;
3) valge kepiga või juhtkoeraga pimedast jalakäijast;
4) jalakäijast, kellest on näha, et puude või haiguse tõttu on tema liikumine takistatud või häiritud;
5) pärisuunalisest trammist, mis seisab või hakkab peatuma trammipeatuses;
6) sisselülitatud vilkuriga eritalituse sõidukist.

(5) Juht ei tohi sõita kiiremini:
1) sõiduki valmistajakiirusest. Autorongi ja masinrongi kiirus ei tohi ületada ühegi tema koosseisus oleva sõiduki valmistajakiirust;
2) kiiruspiirangu tunnusmärgil olevast kiirusest;
3) liikluskorraldusvahendiga lubatud kiirusest.

(6) Käesoleva paragrahvi lõike 5 punktis 2 nimetatud kiiruspiirangu tunnusmärk peab olema paigaldatud sõiduki tagaosale tagaliiklejale nähtavale kohale, kui sõiduki, välja arvatud tasakaaluliikuri, pisimopeedi või mopeedi, suurim kiirus peab olema väiksem käesoleva seaduse § 15 lõike 1 punktis 1 nimetatud kiirusest. Mootorsõidukil või autorongil, välja arvatud mopeedil, mis ei tohi või ei saa sõita kiiremini kui 40 kilomeetrit tunnis, peab olema taga vasakul äärel või keskel aeglase sõiduki tunnusmärk.

(7) Juht ei tohi:
1) põhjendamatult aeglase sõiduga takistada teisi sõidukeid;
2) järsult pidurdada, kui see pole vajalik ohutuse tagamiseks.


See nüanss muidugi on, et tekib küsimus mis asi see tõuks seaduse mõistes on ehk kas isik kes sellega sõidab on seaduse mõistes juht või mitte.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.07.2019 11:29:28 vasta tsitaadiga

napoleon,
Liiklusseadus kirjutas:
§ 2. Mõisted
19) juht on isik, kes juhib sõidukit või maastikusõidukit, juhib või ajab teel loomi. Õppesõidu või sõidupraktika ajal loetakse juhiks ka mootorsõidukijuhi õpetajat või -juhendajat, eksamisõidul loetakse juhiks eksamineeritav;
73) sõiduk on teel liiklemiseks ettenähtud või teel liiklev seade, mis liigub mootori või muul jõul;
Elektritõukeratas liigub mootori jõul, mis tähendab et ta on sõiduk.
Jah, sa võid talle jalgsi ka hoogu lükata, aga samamoodi võid sa seda teha mopeediga näiteks.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2019 11:44:20 vasta tsitaadiga

mikk36, ei ole sõiduk. Ja ei ole ka pisimopeed nagu arvatakse. Saada maanteeametisse kiri ja küsi. Mulle vastati pool aastat tagasi, et need on reguleerimata ning ei lähegi ühegi olemas oleva kategooria alla.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
muusik
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2007




sõnum 04.07.2019 13:45:59 vasta tsitaadiga

Sõber küsis 2 nädalat tagasi PPA-lt seisukohta ja vastuseks:
Tere! Liiklusseaduse kohaselt on pisimopeed vähemalt kaherattaline sõiduk, mille suurim kasulik võimsus sisepõlemismootori korral või mille suurim püsi-nimivõimsus elektrimootori korral ei ületa ühte kilovatti ja valmistajakiirus ei ületa 25 kilomeetrit tunnis. Seega ei liigitu sinu sõiduk pisimopeedide alla. Liiklusseadusest lähtudes suhtub politsei elektrilisse tõukerattasse praegu kui jalakäija abivahendisse – sellega tohib liikuda kõnniteedel, ent mitte sõiduteel. Seejuures pole muidugi mõistlik 31 km/h tunnikiirusega kõnniteel liikuda, jalakäija vahetus läheduses tuleks liigelda jalakäija tavakiirusega.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 04.07.2019 13:50:28 vasta tsitaadiga

muusik, no kui kiirus üle 25 ja kuni 45, siis tavaline mopeed. Üle 45 juba mootorratas.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2019 21:46:12 vasta tsitaadiga

Küll saavad varsti numbrid külge ja kindlustuse ka selga.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2019 06:17:46 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
icon_razz.gif
Bolt FEIL!
Citybee thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2019 10:28:19 vasta tsitaadiga

Tüübid pargivadki oma tõuksid suvaliselt kusagile keset teed? Parkla küll, aga ikkagi.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2019 10:32:14 vasta tsitaadiga

Betamax, tüüpiline “parkimiskultuur” thumbs_down.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Femb
HV kasutaja
Femb

liitunud: 31.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2020 18:23:39 vasta tsitaadiga

Käisin täna proovisõidul Dualtron Ultraga, mis on siis väga võimas relv kus ühe mootori võimsus on 1200W, ehk siis 2400W kokku, tal on 11" õhkrehvid ning kiirendus on selline, et ossa püsss. Kui saaks hoiaks kahe käega mütsi kinni aga seda jõuad sa ka siis teha, kui sa oled selle pealt maha astunud ja adrekas veel peale sõitu 30 min endast tunda annab.

Asfaldil, kui ka kruusa peal laseb mõlemad rattad ringi nagu naksti, minu 106Kg mehe all on jõudu nii, et tapab. Maha tuled, siis veel tükk aega käed värisesid kuid selle eest sõiduelamus, asfaldil, lahtisel kruusal, mullal ja ebatasase pinna peal oli nii mõnus, et mingeid ebamugavusi sa seal küll ei tunne.

See pani minu sees vastu võtma otsuse, et mingit odavat junni, millega ringi venida ma küll ei osta. Käin selle 2000 või 3000 EURi välja ja ostan endale korraliku pilli, millest saab minu uus hobi. 100 kuni 120 EURi kuus maksta selle eest, et sul iga päev silm säraks ja elu keeks ei ole küll mingi summa küsitud.

Ühesõnaga, korralikud kaitsmed ja kiiver, kui metsa alla lähed + rinna ja seljakaitsmed peale ja elu saab keema. Muidu linnas piisab kiivrist, sest linnas nagunii rohkem kui 25Km tunnis ei tohi lasta aga kui teinekord korra vaja, siis saab mägedest üles ja kiirest eest ära kui olukord seda vajab.

Ma ei oleks iial uskunud, et ma sellist nii ulme võimsat elukat endale soovin aga kui sõita saad ja kui julged seda veel mõistusega nautida, siis miks mitte.

Siin üks video korralikest võimsatest elukatest


Link
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Eestit on tabanud elektritõukside buum – mis need on ja kuidas endale sobiv valida? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.