Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 319, 320, 321 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.06.2019 17:54:21 vasta tsitaadiga

Spezz, DG400 ja ka Prime ise suhteliselt Premium, toimib kuni toimib ja seade rikkis pole.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:13:40 vasta tsitaadiga

Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:20:32 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda?

Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)

lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:25:08 vasta tsitaadiga

hästi, teliat eluaeg kasutanud, viimati tuli LAN otse tuppa ja seal polnud oma seadmete kasutamine mingi probleem.
Kolisin. Siin olemas Elisa. Kuna kasutan oma domeeni ja meiliserverit ka, siis tuli väga halva üllatusena, et Elisa lihtsalt blokib port 25. Tellid omale staatilise ip ja saad blokeeritud pordi.
Tellisin siia ta Telia interneti, just tehnik lahkus ja tundub, et jällegi kasutu diil. Kui nende kahe variandi vahel valima peab, siis loobun 25 pordist. Telia enda seadmeid küll kasutama ei hakka.
Saab see DG400 vlan'idega hakkama?

indrpo kirjutas:
keevitus kirjutas:
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda?

Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)

lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:30:46 vasta tsitaadiga

Kas sind Inteno DMZ ehk kogu suunamine serverisse ei aitaks?
Staatilise tellid nii ehk naa.
Kõik intenod on samast puust ja vdsl puhul pead siis alternetiivi otsima kui Telia seadmed ei sobi.

Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised icon_biggrin.gif

keevitus kirjutas:
hästi, teliat eluaeg kasutanud, viimati tuli LAN otse tuppa ja seal polnud oma seadmete kasutamine mingi probleem.
Kolisin. Siin olemas Elisa. Kuna kasutan oma domeeni ja meiliserverit ka, siis tuli väga halva üllatusena, et Elisa lihtsalt blokib port 25. Tellid omale staatilise ip ja saad blokeeritud pordi.
Tellisin siia ta Telia interneti, just tehnik lahkus ja tundub, et jällegi kasutu diil. Kui nende kahe variandi vahel valima peab, siis loobun 25 pordist. Telia enda seadmeid küll kasutama ei hakka.
Saab see DG400 vlan'idega hakkama?

indrpo kirjutas:
keevitus kirjutas:
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda?

Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)

lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:37:48 vasta tsitaadiga

Staatiline juba olemas.

Ma ka valin interneti järgi elukohta icon_smile.gif Hetkel ajutiselt peab leppima olemasolevaga.

Jah, niimoodi saab, et annan intenost dhcp ja selle kaudu pfsense saab neti teistele seadmetele.
Digitv juhe jääb inteno külge.
Anyway ma ei hakka oma aastaid lifitud konfi lõhkuma icon_smile.gif Leian parem võimaluse kuidas SMTP ilma port 25 kasutamata töötaks.

indrpo kirjutas:
Kas sind Inteno DMZ ehk kogu suunamine serverisse ei aitaks?
Staatilise tellid nii ehk naa.
Kõik intenod on samast puust ja vdsl puhul pead siis alternetiivi otsima kui Telia seadmed ei sobi.

Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised icon_biggrin.gif

keevitus kirjutas:
hästi, teliat eluaeg kasutanud, viimati tuli LAN otse tuppa ja seal polnud oma seadmete kasutamine mingi probleem.
Kolisin. Siin olemas Elisa. Kuna kasutan oma domeeni ja meiliserverit ka, siis tuli väga halva üllatusena, et Elisa lihtsalt blokib port 25. Tellid omale staatilise ip ja saad blokeeritud pordi.
Tellisin siia ta Telia interneti, just tehnik lahkus ja tundub, et jällegi kasutu diil. Kui nende kahe variandi vahel valima peab, siis loobun 25 pordist. Telia enda seadmeid küll kasutama ei hakka.
Saab see DG400 vlan'idega hakkama?

indrpo kirjutas:
keevitus kirjutas:
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda?

Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)

lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:40:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised

Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 17:43:55 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised

Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida icon_rolleyes.gif


Ma vahest naeran vanemate inimeste lauset, "aga vanasti oli nii.."
Samas leidub küllaga neid inimesi kes hindavadki vaikust ja rahu ning 4G netipulgast piisab, et arveid maksta ja vabalevist, et "kriisitv'd" vaadata.
Nendest ma ei räägi kes "lollidemaa" uusarendusse tutika karbi ilma sidevõimalusteta ostsid, you get what you buy.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 06.06.2019 23:23:48 vasta tsitaadiga

Niisiis kauaoodatud tiigrihüpe sai tehtud Vdsl 35b peal (Inteno 301) ja kiiruseks 50/10. Päris välja ei anna, nii et kavatsen vist võtta 30/10, sest hetkel speedtest näitab keskmisel 32 Mbit alla. Rahalises mõttes muidugi kolmekordne võit (vana 10/2) võrreldes. Jään ootama millal Elektrilevi oma optilise alusvõrguga minuni jõuab (pidavat arendsusplaanides minu aadress sees olema). Siis saab mõelda juba sellistele kiirustele, kus Gigabit ethernetist ka kasu on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 23:50:59 vasta tsitaadiga

ab79, 301 ei toeta ju 35B. Võta rendist prooviks prime ja vaatane tubane kaabeldus ka kriitiliselt üle. Kaugel oled jaamast?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 07.06.2019 00:25:07 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ab79, 301 ei toeta ju 35B. Võta rendist prooviks prime ja vaatane tubane kaabeldus ka kriitiliselt üle. Kaugel oled jaamast?


Ok minu viga, et 301 ei toeta 35B, aga töötab ju kõrgematel kiirustel, hetkel VDSLAnnex B. (ruuteri paneelis aktiivne 55 Mbit alla 12 üles).

Jaamast ca 400m kaugusel. Iseteenindus lubab max 100/25. ubane kaabeldus Mis mul ikka on. telefoniliin RJ11 tuleb sisse. Mudinud seda ei ole. Arvad et kontaktist ruuterini võiks uue kaabli peale mõelda?

Ma võin proovida Primet (üürida testiks). Mõtlen sellele. Tänud soovituse eest! t
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 00:30:57 vasta tsitaadiga

301 Töötab 17A peal ja kuni 100/25 aga prime ja 35B kasutamine võib parameetreid parandada.
Eeldan et oma kiiruseteste tegid ikka kaabliotsas.

Toas vanast ajast mingeid paralleel kaableid pole?
Tuppa tulev kaabel peab otse ja ainult ruuterisse minema. Igasugused hargnemised tuleb lahti ühendada isegi kui seal enam telefoni küljes pole.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 07.06.2019 00:45:54 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
301 Töötab 17A peal ja kuni 100/25 aga prime ja 35B kasutamine võib parameetreid parandada.
Eeldan et oma kiiruseteste tegid ikka kaabliotsas.

Toas vanast ajast mingeid paralleel kaableid pole?
Tuppa tulev kaabel peab otse ja ainult ruuterisse minema. Igasugused hargnemised tuleb lahti ühendada isegi kui seal enam telefoni küljes pole.


Ah ok Tuppatuleval on tõesti tegelikult 2 pesa vahel. Vahepeal proovisin kaabliga kiirusetesti teha. Jah, tulemus vastab lubatule. Kahju, et üle Wifi nii palju kätte ei saa. Ma proovin ruuterid korruste vahel ära vahetada ja vaatan, mis siis saab, et kas siis üldpilt läheb paremaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 00:48:40 vasta tsitaadiga

Üle wifi saab kätte küll kiirused, aga lihtsalt 2.4GHz eeter on täis. Kõik kiiritivad selle peal midagi. Pole mõtet neid db numbreid ka vahtida, see ei anna mitte midagi.
Pane 5GHz wifi, seal hetkel ruumi veel on. Leviala küll väheneb aga kiirus ja stabiilsus parem.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 07.06.2019 00:55:33 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Üle wifi saab kätte küll kiirused, aga lihtsalt 2.4GHz eeter on täis. Kõik kiiritivad selle peal midagi. Pole mõtet neid db numbreid ka vahtida, see ei anna mitte midagi.
Pane 5GHz wifi, seal hetkel ruumi veel on. Leviala küll väheneb aga kiirus ja stabiilsus parem.


icon_biggrin.gif 5 GHz on hetkel täitsa puhas õhk. Minu naabruses kokku võib-olla 5-7 purki, mis kõik eri kanalitel 2,4 GHz peal. Praegu veel ei pane 5 GHz. Siis kui optilise majja saan kunagi, et saaks välisvõrgust otse sisevõrku stabiilse kiirusega üle kanda, siis on jumet. Seda enam, et mul läpaka Wifi on samuti 2,4 GHz bgn. Selleks, et 5 GHz läpakas kasutada, tuleb mingi ac Wifi USB kaart (õnneks on 2 porti arvutil USB3.0) osta. Aga tõenäoliselt on selleks ajaks mul juba uus arvuti (küllap jälgin, kas on ka ac standardi wifi kaardiga mudeleid). See tehnika peaks ju aja jooksul odavamaks minema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 00:59:38 vasta tsitaadiga

Läpaka ac kaardid ei maksa enam ammu enam pmst. mitte midagi. Kasutatuna ka lademes saadaval.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 08:29:50 vasta tsitaadiga

Ax poole vaadata juba pigem. See jube mõnes aspektis fundamentaalselt erinev eelnevatest wifi standarditest.

KillFrenzy kirjutas:
Läpaka ac kaardid ei maksa enam ammu enam pmst. mitte midagi. Kasutatuna ka lademes saadaval.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.06.2019 09:24:33 vasta tsitaadiga

.ax ei ole aktuaalne, ametlik nimi on WIFI 6.
Erinevat pole seal aga täna midagi (kuna reaalelu kogemus veel puudub), isegi WPA3 on testide põhjal sama sitt ehk suht lihtsalt murtav, kui varasem WPA2. Kõik taandub lihtsalt inimese mugavuse aga mitte turvalisuse järgi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 10:42:35 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised

Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida icon_rolleyes.gif


Ma vahest naeran vanemate inimeste lauset, "aga vanasti oli nii.."
Samas leidub küllaga neid inimesi kes hindavadki vaikust ja rahu ning 4G netipulgast piisab, et arveid maksta ja vabalevist, et "kriisitv'd" vaadata.
Nendest ma ei räägi kes "lollidemaa" uusarendusse tutika karbi ilma sidevõimalusteta ostsid, you get what you buy.


Ja siis loed artikleid stiilis, et "ei saa 4G ühenduse tagant riigihankeid esitada, ühendus aegub ära" icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 07.06.2019 11:04:03 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
indrpo kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
tsitaat:

Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised

Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida icon_rolleyes.gif


Ma vahest naeran vanemate inimeste lauset, "aga vanasti oli nii.."
Samas leidub küllaga neid inimesi kes hindavadki vaikust ja rahu ning 4G netipulgast piisab, et arveid maksta ja vabalevist, et "kriisitv'd" vaadata.
Nendest ma ei räägi kes "lollidemaa" uusarendusse tutika karbi ilma sidevõimalusteta ostsid, you get what you buy.


Ja siis loed artikleid stiilis, et "ei saa 4G ühenduse tagant riigihankeid esitada, ühendus aegub ära" icon_biggrin.gif
see on lihtsalt "jututoa auliikmete" uusim relv soovimatu konkurentsi väljalülitamiseks icon_wink.gif icon_lol.gif icon_wink.gif
(meie it-banaanivabariigis käib ikka asi peenemalt, mitte nagu pankurid Essexi rongis koos reisides ikka oskasidi jälje maha jätta)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2019 11:02:59 vasta tsitaadiga

See on väga fundamentaalselt erinev osas kuidas edastatakse signaali korraga mitme kasutaja vahel. Varasem wifi töötas ainult järjekorra põhimõttel, et iga klient saab oma päringu/vastuse kui eelnevad paketid on läbi lastud. Nüüd saab iga klient omale nn oma kanali, kus info liigub olenemata sellest kuidas teised seadmed purgiga suhtlevad.

jägaja kirjutas:
.ax ei ole aktuaalne, ametlik nimi on WIFI 6.
Erinevat pole seal aga täna midagi (kuna reaalelu kogemus veel puudub), isegi WPA3 on testide põhjal sama sitt ehk suht lihtsalt murtav, kui varasem WPA2. Kõik taandub lihtsalt inimese mugavuse aga mitte turvalisuse järgi.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2019 11:09:37 vasta tsitaadiga

keevitus, selle asja nimi on MU-MIMO ja see on olemas juba aastaid tänaste ac ruuterite juures.
Aga see pole lihtsalt laialt levinud.

Küll aga arvatakse, et wifi6 teeb selle tehnoloogia laiemalt levinuks.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2019 15:06:29 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
keevitus, selle asja nimi on MU-MIMO ja see on olemas juba aastaid tänaste ac ruuterite juures.
Aga see pole lihtsalt laialt levinud.

Küll aga arvatakse, et wifi6 teeb selle tehnoloogia laiemalt levinuks.
ei, seal on põhimõtteline tehnoloogia muutus, mis võimaldab ühe antenniga ja saatjaga paralleelselt erinevate seadmetega suhelda, kusjuures kanalite laiused on vastavalt seadmele erinevad

Lisaks on ka muid uuendusi, nt koordineeritakse, millal andmeid saata, et ei tekiks kollisioone ja uuesti saatmisi (ehk siis suur-üritustel muutub wifi reaalselt kasutatavaks)
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2019 17:34:06 vasta tsitaadiga

Kõik on jumalast õige jutt, aga võtaks hoogu maha ja tuletaks meelde, et kõigi nende ägedate uute standardite nautimiseks peavad seda oskama nii ruuter kui ka KLIENTSEADE. Isegi kui uued ruuterid juba pigem toetavad 802.11AC standardit, siis klientseadmetes on olukord alles fifty-sixty. Küll ja veel näen viimase aasta sees ostetud “soodsaid” nutitelefonile, mis isegi 5GHz ei toeta, AC-st rääkimata. MU-MIMOga sama lugu, AC-ruuteritest mõned paremad oskavad, aga kliendid? 802.11ax pole mõtet enne paari aastat üldse jahuda, hetkel ainult paar ruuterit väljas, kliente mitte. Praegu on juba väga hästi, kui saab 2.4GHz ära kinni lülitada või vähemalt 802.11N only režiimi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2019 17:45:42 vasta tsitaadiga

jaakjaak22 kirjutas:
Kõik on jumalast õige jutt, aga võtaks hoogu maha ja tuletaks meelde, et kõigi nende ägedate uute standardite nautimiseks peavad seda oskama nii ruuter kui ka KLIENTSEADE. Isegi kui uued ruuterid juba pigem toetavad 802.11AC standardit, siis klientseadmetes on olukord alles fifty-sixty. Küll ja veel näen viimase aasta sees ostetud “soodsaid” nutitelefonile, mis isegi 5GHz ei toeta, AC-st rääkimata. MU-MIMOga sama lugu, AC-ruuteritest mõned paremad oskavad, aga kliendid? 802.11ax pole mõtet enne paari aastat üldse jahuda, hetkel ainult paar ruuterit väljas, kliente mitte. Praegu on juba väga hästi, kui saab 2.4GHz ära kinni lülitada või vähemalt 802.11N only režiimi.
AC on kodus kasutusel juba aastaid*. See, et tädi Kapa-Kohilas N-i kasutab, mind ei kõiguta, küll ka Wifi6 klientseadmed üsna varsti ilmuma hakkavad. Suursündmustel on AC niikuinii kasutamatu, seega võib sama hästi juba Wifi6 võrgu püsti panna.

* - igasuguste seda mittetoetavate seadmete jaoks on paralleelvõrk 2.4GHz peal :)
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2019 19:40:36 vasta tsitaadiga

miks siinkandis mingite suursündmuste raames üldse wifi´t kasutatakse, kui igalmehel on nutitelefon suht 10 aastat taskus olnud koos mobiilse netiga?

Ja muidugi, rahvarohkes kohas pole ka sellel tehnoloogial klientide teenindamiseks ressurssi olnud. Seda on proovitud küll kunstlikult püsti hoida tugijaamade ajutise lisamisega telekomide poolt.

Muidugi, see pole enam telia koduinternti teema.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2019 22:06:41 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
AC on kodus kasutusel juba aastaid*. See, et tädi Kapa-Kohilas N-i kasutab, mind ei kõiguta, küll ka Wifi6 klientseadmed üsna varsti ilmuma hakkavad. Suursündmustel on AC niikuinii kasutamatu, seega võib sama hästi juba Wifi6 võrgu püsti panna.


Mul pole endiselt ühtegi AC WIFI seadet kodus, kuigi AP alates 2a tagasi AC võimelise. Isegi töö läpakas, mille vahel koju kaasa võtsin, töötab N peal...
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2019 22:58:35 vasta tsitaadiga

Mul on, Telia ruuteriga tuli kaks kuud tagasi. Küll aga pole klientseadmetel seda AC tuge, mõnel telefonil ja ühel arvutil vähemasti on. Delfi ja postimees kiiremini ei avane ning uudiseid loen ikka sama kiirelt kui vanasti, n ruuteriga. icon_wink.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaakjaak22
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2019 23:41:12 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Delfi ja postimees kiiremini ei avane ning uudiseid loen ikka sama kiirelt kui vanasti, n ruuteriga. icon_wink.gif

Aga täpselt nii ongi: kui teenusest piisab ja spetsiifiline huvi puudub, siis polegi vahet ja tuleb nagu tuleb. Veerand eestimaalastest doseerivad endale Facebooki, Youtube'i ja Netflixi üle IPv6, aga tõenäoliselt imevähesed seda endale teadvustavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2019 12:09:21 vasta tsitaadiga

ac ja mu-mimmu on kasutusel linkide ehitamisel, tädile piisab täiesti a-st või b-st , N oleks ka juba ilmselge raiskamine. - kui tädil ei ole plaanis muidugi rakendada oma telos seda va missioonikriitilist netti - 100gigased lingid nagu eenet nüüd omale sai.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2019 18:12:13 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ac ja mu-mimmu on kasutusel linkide ehitamisel, tädile piisab täiesti a-st või b-st , N oleks ka juba ilmselge raiskamine. - kui tädil ei ole plaanis muidugi rakendada oma telos seda va missioonikriitilist netti - 100gigased lingid nagu eenet nüüd omale sai.

Võin omast kogemusest öelda, et isegi G ei suuda 10/10 väga korralikult läbi lasta. Ainult siis kui oled ruuteri kõrval saad umbes 25 kätte.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 13:56:39 vasta tsitaadiga

Äike käis üle tlnas. Eramaja, vask tuleb tuppa. Vask oli väljas, aga vool oli veel sees ruuteris. Pauk käis õues ja kilbist peakaitsme lõi välja. 301 ruuteril nüüd esipaneelil kõik tuled korraga teevad kiiret värvimuusikat. Sai pihta ja kutu nüüd?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 13.06.2019 16:09:25 vasta tsitaadiga

Müüa DG 301, pool poehinnast icon_razz1.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 13.06.2019 18:44:46 vasta tsitaadiga

olafsand, mitte ilmtingimata. Tee ruuterile restart ja vaata mis juhtub. Mul oli kunagi ühe ST780WL'ga sama asi; peale restarti töötas edasi, välja arvatud üks RJ45 port. Teeb mul siiani WiFi AP'd.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:06:53 vasta tsitaadiga

Zuumbox, too on ikka kutu. Restardid ja resetid proovitud. Vool sappa, siis esipaneelil vilgub wps tuli taktis taga olevate kõikide lan pesade tuledega. Ja kuulda on ka klõps-klõps kiiret tiksumist kestast vilkumise taktis. Aga ple lugu, võtsin kiirelt esindusest 400p kaenlusse ja asi korras. Muidugi hetkel on väljas, sest uued sähvid tulevad jälle peale täpselt icon_razz.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 13.06.2019 21:23:43 vasta tsitaadiga

olafsand, no siis on puuks jah. Äike on ettearvamatu, paraku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2019 21:00:32 vasta tsitaadiga

Zuumbox, saatuslikuks sai siis ülepinge vooluvõrgus.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2019 22:42:51 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Zuumbox, saatuslikuks sai siis ülepinge vooluvõrgus.

Kui piirdus vaid sellega, siis isegi hästi

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2019 19:05:37 vasta tsitaadiga

jeesus188, vase juhe oli väljas, aga ruuter ise vooluvõrgus. Kui litakas käis, siis maja peakaitse lõi välja. Muud kui ülepinget ei oska pakkuda icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrikU
HV veteran

liitunud: 14.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2019 16:19:25 vasta tsitaadiga

Tähelepanekuid suviselt kodumaalt icon_arrow.gif

Koht: Abruka saar
Nähtus: Mitte alaliselt elatavasse majapidamisse on tekkinud õhuliinid tuttavate kastidega posti otsas ja toas tuttav pasiivkopsik icon_idea.gif

Pole paha thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 129 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2019 17:49:56 vasta tsitaadiga

Kuidas DG400P seadistuse varukoopia saab teha?
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2019 19:28:33 vasta tsitaadiga

aise, Minuteada vist ei saagi. See valik korjati kasutajaliidesest ära juba DG301 ajal millalgi. Muidugi eks oma osa mängis see, et see varukoopia sobis ainult sellele tarkvaraversioonile mille pealt see tehtud oli. Ehk siis uuendades pidi niikuinii kõik nullist konfima.
Võibolla keegi teab mingit teist viisi aga selline info mul viimati meeles oli.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 18.06.2019 13:02:17 vasta tsitaadiga

Õnn jõudis lõpuks ka minu õuele ja saadavale tuli kiirem 200/50 vaseühendus. Otsustasin seekord Telia karbi uuenduse vahele jätta ja võtsin ligi VDSL2 35b toega DrayTek Vigor165 modemi. Telia klienditugi oli üllatavalt mõistlik selle jutu peale, et ma enda seadmega tulen. Küll aga kõneta ei saanud, sest süsteem ei tunnistanud seadet sobivaks ja Telia poolt pidi teenust käsitsi sisse lülitama. Konfimist ja aega läks veidi rohkem kui ametliku ruuteriga aga tulemus sellevõrra parem ja topelt-NATist lahti. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.06.2019 14:10:57 vasta tsitaadiga

Traf, thumbs_up.gif
Kui võimalik, võiksid olulised konfitavad parameetrid ka siia tekitada, kindlasti on neist kellelegi suur abi.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2019 17:52:40 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Traf, thumbs_up.gif
Kui võimalik, võiksid olulised konfitavad parameetrid ka siia tekitada, kindlasti on neist kellelegi suur abi.

Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.
peale seda omas ruuteris vlanid vastavasse porti või iptv nat lahendusena.

Neti osa on ilmselgelt by default toimiv ja ei vaja näppimist.

uurisin ka varem vdsl 35b modemite kohta, arris teeb ühte ja ka teine tootja SFPd oma ruuterile mis on varsti tulemas, viimane huvitaks väga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2019 19:00:22 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.


VPI ja VCI on ainult ADSL jaoks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2019 19:11:10 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
indrpo kirjutas:

Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.


VPI ja VCI on ainult ADSL jaoks.


Seega IPTV ja Neti lahendamise osa jääb ruuterile mis on peale modemit... ilmselt.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2019 19:43:35 vasta tsitaadiga

Ühendus VDSL (PTM) tehnoloogial

VDSL ühenduse puhul seadistatakse ruuterisse kaks IP liidest: üks internetiühenduse jaoks ning teine Telia TV teenuse jaoks.
Interneti IP liidese parameetrid:

    untagged (native) VLAN

Telia TV IP liidese parameetrid:

    VLAN ID 4 (IEEE 802.1Q). 'tag 4' eemaldatakse ruuteris ning saadetakse edasi kohtvõrgu poole ilma tag-ta.

Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PlayFriik
HV vaatleja
PlayFriik

liitunud: 18.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2019 20:49:26 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
KillFrenzy kirjutas:
indrpo kirjutas:

Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.


VPI ja VCI on ainult ADSL jaoks.


Seega IPTV ja Neti lahendamise osa jääb ruuterile mis on peale modemit... ilmselt.

Nii on, endal DrayTek Vigor 130 kasutusel ja kõik toimib 17a profile-il thumbs_up.gif
Kuna optika jutud käivad, siis praegu modemit uuendama ei kipu
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timo1337
Kreisi kasutaja
Timo1337

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2019 21:53:56 vasta tsitaadiga

Ei tea kui õige teema on aga mina ei pääse juba 2-3nädalat Chrome'ga Telia iseteenindusse, kellelgi veel sama jama?

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 319, 320, 321 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.