|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
01.06.2019 17:54:21
|
|
|
| Spezz, DG400 ja ka Prime ise suhteliselt Premium, toimib kuni toimib ja seade rikkis pole.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
06.06.2019 17:13:40
|
|
|
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
06.06.2019 17:20:32
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda? |
Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)
lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
06.06.2019 17:25:08
|
|
|
hästi, teliat eluaeg kasutanud, viimati tuli LAN otse tuppa ja seal polnud oma seadmete kasutamine mingi probleem.
Kolisin. Siin olemas Elisa. Kuna kasutan oma domeeni ja meiliserverit ka, siis tuli väga halva üllatusena, et Elisa lihtsalt blokib port 25. Tellid omale staatilise ip ja saad blokeeritud pordi.
Tellisin siia ta Telia interneti, just tehnik lahkus ja tundub, et jällegi kasutu diil. Kui nende kahe variandi vahel valima peab, siis loobun 25 pordist. Telia enda seadmeid küll kasutama ei hakka.
Saab see DG400 vlan'idega hakkama?
| indrpo kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda? |
Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)
lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
06.06.2019 17:30:46
|
|
|
Kas sind Inteno DMZ ehk kogu suunamine serverisse ei aitaks?
Staatilise tellid nii ehk naa.
Kõik intenod on samast puust ja vdsl puhul pead siis alternetiivi otsima kui Telia seadmed ei sobi.
Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised
| keevitus kirjutas: |
hästi, teliat eluaeg kasutanud, viimati tuli LAN otse tuppa ja seal polnud oma seadmete kasutamine mingi probleem.
Kolisin. Siin olemas Elisa. Kuna kasutan oma domeeni ja meiliserverit ka, siis tuli väga halva üllatusena, et Elisa lihtsalt blokib port 25. Tellid omale staatilise ip ja saad blokeeritud pordi.
Tellisin siia ta Telia interneti, just tehnik lahkus ja tundub, et jällegi kasutu diil. Kui nende kahe variandi vahel valima peab, siis loobun 25 pordist. Telia enda seadmeid küll kasutama ei hakka.
Saab see DG400 vlan'idega hakkama?
| indrpo kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda? |
Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)
lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte. |
|
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
06.06.2019 17:37:48
|
|
|
Staatiline juba olemas.
Ma ka valin interneti järgi elukohta Hetkel ajutiselt peab leppima olemasolevaga.
Jah, niimoodi saab, et annan intenost dhcp ja selle kaudu pfsense saab neti teistele seadmetele.
Digitv juhe jääb inteno külge.
Anyway ma ei hakka oma aastaid lifitud konfi lõhkuma Leian parem võimaluse kuidas SMTP ilma port 25 kasutamata töötaks.
| indrpo kirjutas: |
Kas sind Inteno DMZ ehk kogu suunamine serverisse ei aitaks?
Staatilise tellid nii ehk naa.
Kõik intenod on samast puust ja vdsl puhul pead siis alternetiivi otsima kui Telia seadmed ei sobi.
Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised
| keevitus kirjutas: |
hästi, teliat eluaeg kasutanud, viimati tuli LAN otse tuppa ja seal polnud oma seadmete kasutamine mingi probleem.
Kolisin. Siin olemas Elisa. Kuna kasutan oma domeeni ja meiliserverit ka, siis tuli väga halva üllatusena, et Elisa lihtsalt blokib port 25. Tellid omale staatilise ip ja saad blokeeritud pordi.
Tellisin siia ta Telia interneti, just tehnik lahkus ja tundub, et jällegi kasutu diil. Kui nende kahe variandi vahel valima peab, siis loobun 25 pordist. Telia enda seadmeid küll kasutama ei hakka.
Saab see DG400 vlan'idega hakkama?
| indrpo kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
Kuidas saab dsl ühendusega võrgust otse välise ip pfsense masinasse, inteno bridge mode ei tööta?
On mingeid töötavaid dsl modemeid v inteno võimalik vastavalt konfoda? |
Inteno seda kahjuks ei võimalda.
Turul on alternetiivseid ADSL, VDSL seadmeid (ruuterid, konverterid, SFPsid isegi) millega saab seda teha.
kahtlus tekib aga kas neid ka v35b Vectoring võimelisi on mis kogu Telia võrku ära ei käkiks, kui su dsl võrk toetab 100 ja 200 kiirust siis on alternetiivi leidmine ainult katsetamise küsimus. (loe, kulukas)
lihtsam variant on Äriinternet ja AIP teenus millega saad intenost 5x avaliku staatilise ip lan pesadest kätte. |
|
|
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
06.06.2019 17:40:10
|
|
|
| tsitaat: |
Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised
|
Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
06.06.2019 17:43:55
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised
|
Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida  |
Ma vahest naeran vanemate inimeste lauset, "aga vanasti oli nii.."
Samas leidub küllaga neid inimesi kes hindavadki vaikust ja rahu ning 4G netipulgast piisab, et arveid maksta ja vabalevist, et "kriisitv'd" vaadata.
Nendest ma ei räägi kes "lollidemaa" uusarendusse tutika karbi ilma sidevõimalusteta ostsid, you get what you buy.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
06.06.2019 23:23:48
|
|
|
| Niisiis kauaoodatud tiigrihüpe sai tehtud Vdsl 35b peal (Inteno 301) ja kiiruseks 50/10. Päris välja ei anna, nii et kavatsen vist võtta 30/10, sest hetkel speedtest näitab keskmisel 32 Mbit alla. Rahalises mõttes muidugi kolmekordne võit (vana 10/2) võrreldes. Jään ootama millal Elektrilevi oma optilise alusvõrguga minuni jõuab (pidavat arendsusplaanides minu aadress sees olema). Siis saab mõelda juba sellistele kiirustele, kus Gigabit ethernetist ka kasu on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
06.06.2019 23:50:59
|
|
|
| ab79, 301 ei toeta ju 35B. Võta rendist prooviks prime ja vaatane tubane kaabeldus ka kriitiliselt üle. Kaugel oled jaamast?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
07.06.2019 00:25:07
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| ab79, 301 ei toeta ju 35B. Võta rendist prooviks prime ja vaatane tubane kaabeldus ka kriitiliselt üle. Kaugel oled jaamast? |
Ok minu viga, et 301 ei toeta 35B, aga töötab ju kõrgematel kiirustel, hetkel VDSLAnnex B. (ruuteri paneelis aktiivne 55 Mbit alla 12 üles).
Jaamast ca 400m kaugusel. Iseteenindus lubab max 100/25. ubane kaabeldus Mis mul ikka on. telefoniliin RJ11 tuleb sisse. Mudinud seda ei ole. Arvad et kontaktist ruuterini võiks uue kaabli peale mõelda?
Ma võin proovida Primet (üürida testiks). Mõtlen sellele. Tänud soovituse eest! t
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.06.2019 00:30:57
|
|
|
301 Töötab 17A peal ja kuni 100/25 aga prime ja 35B kasutamine võib parameetreid parandada.
Eeldan et oma kiiruseteste tegid ikka kaabliotsas.
Toas vanast ajast mingeid paralleel kaableid pole?
Tuppa tulev kaabel peab otse ja ainult ruuterisse minema. Igasugused hargnemised tuleb lahti ühendada isegi kui seal enam telefoni küljes pole.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
07.06.2019 00:45:54
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
301 Töötab 17A peal ja kuni 100/25 aga prime ja 35B kasutamine võib parameetreid parandada.
Eeldan et oma kiiruseteste tegid ikka kaabliotsas.
Toas vanast ajast mingeid paralleel kaableid pole?
Tuppa tulev kaabel peab otse ja ainult ruuterisse minema. Igasugused hargnemised tuleb lahti ühendada isegi kui seal enam telefoni küljes pole. |
Ah ok Tuppatuleval on tõesti tegelikult 2 pesa vahel. Vahepeal proovisin kaabliga kiirusetesti teha. Jah, tulemus vastab lubatule. Kahju, et üle Wifi nii palju kätte ei saa. Ma proovin ruuterid korruste vahel ära vahetada ja vaatan, mis siis saab, et kas siis üldpilt läheb paremaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.06.2019 00:48:40
|
|
|
Üle wifi saab kätte küll kiirused, aga lihtsalt 2.4GHz eeter on täis. Kõik kiiritivad selle peal midagi. Pole mõtet neid db numbreid ka vahtida, see ei anna mitte midagi.
Pane 5GHz wifi, seal hetkel ruumi veel on. Leviala küll väheneb aga kiirus ja stabiilsus parem.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
07.06.2019 00:55:33
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Üle wifi saab kätte küll kiirused, aga lihtsalt 2.4GHz eeter on täis. Kõik kiiritivad selle peal midagi. Pole mõtet neid db numbreid ka vahtida, see ei anna mitte midagi.
Pane 5GHz wifi, seal hetkel ruumi veel on. Leviala küll väheneb aga kiirus ja stabiilsus parem. |
5 GHz on hetkel täitsa puhas õhk. Minu naabruses kokku võib-olla 5-7 purki, mis kõik eri kanalitel 2,4 GHz peal. Praegu veel ei pane 5 GHz. Siis kui optilise majja saan kunagi, et saaks välisvõrgust otse sisevõrku stabiilse kiirusega üle kanda, siis on jumet. Seda enam, et mul läpaka Wifi on samuti 2,4 GHz bgn. Selleks, et 5 GHz läpakas kasutada, tuleb mingi ac Wifi USB kaart (õnneks on 2 porti arvutil USB3.0) osta. Aga tõenäoliselt on selleks ajaks mul juba uus arvuti (küllap jälgin, kas on ka ac standardi wifi kaardiga mudeleid). See tehnika peaks ju aja jooksul odavamaks minema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.06.2019 00:59:38
|
|
|
| Läpaka ac kaardid ei maksa enam ammu enam pmst. mitte midagi. Kasutatuna ka lademes saadaval.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
07.06.2019 08:29:50
|
|
|
Ax poole vaadata juba pigem. See jube mõnes aspektis fundamentaalselt erinev eelnevatest wifi standarditest.
| KillFrenzy kirjutas: |
| Läpaka ac kaardid ei maksa enam ammu enam pmst. mitte midagi. Kasutatuna ka lademes saadaval. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
07.06.2019 09:24:33
|
|
|
.ax ei ole aktuaalne, ametlik nimi on WIFI 6.
Erinevat pole seal aga täna midagi (kuna reaalelu kogemus veel puudub), isegi WPA3 on testide põhjal sama sitt ehk suht lihtsalt murtav, kui varasem WPA2. Kõik taandub lihtsalt inimese mugavuse aga mitte turvalisuse järgi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
07.06.2019 10:42:35
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised
|
Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida  |
Ma vahest naeran vanemate inimeste lauset, "aga vanasti oli nii.."
Samas leidub küllaga neid inimesi kes hindavadki vaikust ja rahu ning 4G netipulgast piisab, et arveid maksta ja vabalevist, et "kriisitv'd" vaadata.
Nendest ma ei räägi kes "lollidemaa" uusarendusse tutika karbi ilma sidevõimalusteta ostsid, you get what you buy. |
Ja siis loed artikleid stiilis, et "ei saa 4G ühenduse tagant riigihankeid esitada, ühendus aegub ära"
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
07.06.2019 11:04:03
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Tõsi KMI cat ja optika ont on palju paremad... tean inimesi kes valivad elukohta internetivõimaluste järgi...vesi ja wc on teisejärgulised
|
Kusjuures see on suht oluline asi. Peaks tõsised argumendid olema, et optika otsast mobiilse neti peale kolida  |
Ma vahest naeran vanemate inimeste lauset, "aga vanasti oli nii.."
Samas leidub küllaga neid inimesi kes hindavadki vaikust ja rahu ning 4G netipulgast piisab, et arveid maksta ja vabalevist, et "kriisitv'd" vaadata.
Nendest ma ei räägi kes "lollidemaa" uusarendusse tutika karbi ilma sidevõimalusteta ostsid, you get what you buy. |
Ja siis loed artikleid stiilis, et "ei saa 4G ühenduse tagant riigihankeid esitada, ühendus aegub ära"  |
see on lihtsalt "jututoa auliikmete" uusim relv soovimatu konkurentsi väljalülitamiseks
(meie it-banaanivabariigis käib ikka asi peenemalt, mitte nagu pankurid Essexi rongis koos reisides ikka oskasidi jälje maha jätta)
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
08.06.2019 11:02:59
|
|
|
See on väga fundamentaalselt erinev osas kuidas edastatakse signaali korraga mitme kasutaja vahel. Varasem wifi töötas ainult järjekorra põhimõttel, et iga klient saab oma päringu/vastuse kui eelnevad paketid on läbi lastud. Nüüd saab iga klient omale nn oma kanali, kus info liigub olenemata sellest kuidas teised seadmed purgiga suhtlevad.
| jägaja kirjutas: |
.ax ei ole aktuaalne, ametlik nimi on WIFI 6.
Erinevat pole seal aga täna midagi (kuna reaalelu kogemus veel puudub), isegi WPA3 on testide põhjal sama sitt ehk suht lihtsalt murtav, kui varasem WPA2. Kõik taandub lihtsalt inimese mugavuse aga mitte turvalisuse järgi. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.06.2019 11:09:37
|
|
|
keevitus, selle asja nimi on MU-MIMO ja see on olemas juba aastaid tänaste ac ruuterite juures.
Aga see pole lihtsalt laialt levinud.
Küll aga arvatakse, et wifi6 teeb selle tehnoloogia laiemalt levinuks.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.06.2019 15:06:29
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
keevitus, selle asja nimi on MU-MIMO ja see on olemas juba aastaid tänaste ac ruuterite juures.
Aga see pole lihtsalt laialt levinud.
Küll aga arvatakse, et wifi6 teeb selle tehnoloogia laiemalt levinuks. |
ei, seal on põhimõtteline tehnoloogia muutus, mis võimaldab ühe antenniga ja saatjaga paralleelselt erinevate seadmetega suhelda, kusjuures kanalite laiused on vastavalt seadmele erinevad
Lisaks on ka muid uuendusi, nt koordineeritakse, millal andmeid saata, et ei tekiks kollisioone ja uuesti saatmisi (ehk siis suur-üritustel muutub wifi reaalselt kasutatavaks)
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
08.06.2019 17:34:06
|
|
|
| Kõik on jumalast õige jutt, aga võtaks hoogu maha ja tuletaks meelde, et kõigi nende ägedate uute standardite nautimiseks peavad seda oskama nii ruuter kui ka KLIENTSEADE. Isegi kui uued ruuterid juba pigem toetavad 802.11AC standardit, siis klientseadmetes on olukord alles fifty-sixty. Küll ja veel näen viimase aasta sees ostetud “soodsaid” nutitelefonile, mis isegi 5GHz ei toeta, AC-st rääkimata. MU-MIMOga sama lugu, AC-ruuteritest mõned paremad oskavad, aga kliendid? 802.11ax pole mõtet enne paari aastat üldse jahuda, hetkel ainult paar ruuterit väljas, kliente mitte. Praegu on juba väga hästi, kui saab 2.4GHz ära kinni lülitada või vähemalt 802.11N only režiimi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.06.2019 17:45:42
|
|
|
| jaakjaak22 kirjutas: |
| Kõik on jumalast õige jutt, aga võtaks hoogu maha ja tuletaks meelde, et kõigi nende ägedate uute standardite nautimiseks peavad seda oskama nii ruuter kui ka KLIENTSEADE. Isegi kui uued ruuterid juba pigem toetavad 802.11AC standardit, siis klientseadmetes on olukord alles fifty-sixty. Küll ja veel näen viimase aasta sees ostetud “soodsaid” nutitelefonile, mis isegi 5GHz ei toeta, AC-st rääkimata. MU-MIMOga sama lugu, AC-ruuteritest mõned paremad oskavad, aga kliendid? 802.11ax pole mõtet enne paari aastat üldse jahuda, hetkel ainult paar ruuterit väljas, kliente mitte. Praegu on juba väga hästi, kui saab 2.4GHz ära kinni lülitada või vähemalt 802.11N only režiimi. |
AC on kodus kasutusel juba aastaid*. See, et tädi Kapa-Kohilas N-i kasutab, mind ei kõiguta, küll ka Wifi6 klientseadmed üsna varsti ilmuma hakkavad. Suursündmustel on AC niikuinii kasutamatu, seega võib sama hästi juba Wifi6 võrgu püsti panna.
* - igasuguste seda mittetoetavate seadmete jaoks on paralleelvõrk 2.4GHz peal :)
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.06.2019 19:40:36
|
|
|
miks siinkandis mingite suursündmuste raames üldse wifi´t kasutatakse, kui igalmehel on nutitelefon suht 10 aastat taskus olnud koos mobiilse netiga?
Ja muidugi, rahvarohkes kohas pole ka sellel tehnoloogial klientide teenindamiseks ressurssi olnud. Seda on proovitud küll kunstlikult püsti hoida tugijaamade ajutise lisamisega telekomide poolt.
Muidugi, see pole enam telia koduinternti teema.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
08.06.2019 22:06:41
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
AC on kodus kasutusel juba aastaid*. See, et tädi Kapa-Kohilas N-i kasutab, mind ei kõiguta, küll ka Wifi6 klientseadmed üsna varsti ilmuma hakkavad. Suursündmustel on AC niikuinii kasutamatu, seega võib sama hästi juba Wifi6 võrgu püsti panna.
|
Mul pole endiselt ühtegi AC WIFI seadet kodus, kuigi AP alates 2a tagasi AC võimelise. Isegi töö läpakas, mille vahel koju kaasa võtsin, töötab N peal...
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.06.2019 22:58:35
|
|
|
Mul on, Telia ruuteriga tuli kaks kuud tagasi. Küll aga pole klientseadmetel seda AC tuge, mõnel telefonil ja ühel arvutil vähemasti on. Delfi ja postimees kiiremini ei avane ning uudiseid loen ikka sama kiirelt kui vanasti, n ruuteriga.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakjaak22
HV kasutaja
liitunud: 28.02.2012
|
08.06.2019 23:41:12
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Delfi ja postimees kiiremini ei avane ning uudiseid loen ikka sama kiirelt kui vanasti, n ruuteriga.  |
Aga täpselt nii ongi: kui teenusest piisab ja spetsiifiline huvi puudub, siis polegi vahet ja tuleb nagu tuleb. Veerand eestimaalastest doseerivad endale Facebooki, Youtube'i ja Netflixi üle IPv6, aga tõenäoliselt imevähesed seda endale teadvustavad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
09.06.2019 12:09:21
|
|
|
ac ja mu-mimmu on kasutusel linkide ehitamisel, tädile piisab täiesti a-st või b-st , N oleks ka juba ilmselge raiskamine. - kui tädil ei ole plaanis muidugi rakendada oma telos seda va missioonikriitilist netti - 100gigased lingid nagu eenet nüüd omale sai.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SndyBrdge
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2016
|
11.06.2019 18:12:13
|
|
|
| RCC kirjutas: |
| ac ja mu-mimmu on kasutusel linkide ehitamisel, tädile piisab täiesti a-st või b-st , N oleks ka juba ilmselge raiskamine. - kui tädil ei ole plaanis muidugi rakendada oma telos seda va missioonikriitilist netti - 100gigased lingid nagu eenet nüüd omale sai. |
Võin omast kogemusest öelda, et isegi G ei suuda 10/10 väga korralikult läbi lasta. Ainult siis kui oled ruuteri kõrval saad umbes 25 kätte.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
13.06.2019 13:56:39
|
|
|
| Äike käis üle tlnas. Eramaja, vask tuleb tuppa. Vask oli väljas, aga vool oli veel sees ruuteris. Pauk käis õues ja kilbist peakaitsme lõi välja. 301 ruuteril nüüd esipaneelil kõik tuled korraga teevad kiiret värvimuusikat. Sai pihta ja kutu nüüd?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
13.06.2019 18:44:46
|
|
|
| olafsand, mitte ilmtingimata. Tee ruuterile restart ja vaata mis juhtub. Mul oli kunagi ühe ST780WL'ga sama asi; peale restarti töötas edasi, välja arvatud üks RJ45 port. Teeb mul siiani WiFi AP'd.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
13.06.2019 21:06:53
|
|
|
Zuumbox, too on ikka kutu. Restardid ja resetid proovitud. Vool sappa, siis esipaneelil vilgub wps tuli taktis taga olevate kõikide lan pesade tuledega. Ja kuulda on ka klõps-klõps kiiret tiksumist kestast vilkumise taktis. Aga ple lugu, võtsin kiirelt esindusest 400p kaenlusse ja asi korras. Muidugi hetkel on väljas, sest uued sähvid tulevad jälle peale täpselt
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
13.06.2019 21:23:43
|
|
|
| olafsand, no siis on puuks jah. Äike on ettearvamatu, paraku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
14.06.2019 21:00:32
|
|
|
| Zuumbox, saatuslikuks sai siis ülepinge vooluvõrgus.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
14.06.2019 22:42:51
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Zuumbox, saatuslikuks sai siis ülepinge vooluvõrgus. |
Kui piirdus vaid sellega, siis isegi hästi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
15.06.2019 19:05:37
|
|
|
jeesus188, vase juhe oli väljas, aga ruuter ise vooluvõrgus. Kui litakas käis, siis maja peakaitse lõi välja. Muud kui ülepinget ei oska pakkuda
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KrikU
HV veteran
liitunud: 14.12.2001
|
17.06.2019 16:19:25
|
|
|
Tähelepanekuid suviselt kodumaalt
Koht: Abruka saar
Nähtus: Mitte alaliselt elatavasse majapidamisse on tekkinud õhuliinid tuttavate kastidega posti otsas ja toas tuttav pasiivkopsik
Pole paha
|
|
| Kommentaarid: 129 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
119 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
17.06.2019 17:49:56
|
|
|
| Kuidas DG400P seadistuse varukoopia saab teha?
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Traf
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.12.2007
|
18.06.2019 13:02:17
|
|
|
Õnn jõudis lõpuks ka minu õuele ja saadavale tuli kiirem 200/50 vaseühendus. Otsustasin seekord Telia karbi uuenduse vahele jätta ja võtsin ligi VDSL2 35b toega DrayTek Vigor165 modemi. Telia klienditugi oli üllatavalt mõistlik selle jutu peale, et ma enda seadmega tulen. Küll aga kõneta ei saanud, sest süsteem ei tunnistanud seadet sobivaks ja Telia poolt pidi teenust käsitsi sisse lülitama. Konfimist ja aega läks veidi rohkem kui ametliku ruuteriga aga tulemus sellevõrra parem ja topelt-NATist lahti.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
18.06.2019 14:10:57
|
|
|
Traf,
Kui võimalik, võiksid olulised konfitavad parameetrid ka siia tekitada, kindlasti on neist kellelegi suur abi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.06.2019 17:52:40
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Traf,
Kui võimalik, võiksid olulised konfitavad parameetrid ka siia tekitada, kindlasti on neist kellelegi suur abi. |
Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.
peale seda omas ruuteris vlanid vastavasse porti või iptv nat lahendusena.
Neti osa on ilmselgelt by default toimiv ja ei vaja näppimist.
uurisin ka varem vdsl 35b modemite kohta, arris teeb ühte ja ka teine tootja SFPd oma ruuterile mis on varsti tulemas, viimane huvitaks väga.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
18.06.2019 19:00:22
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.
|
VPI ja VCI on ainult ADSL jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.06.2019 19:11:10
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.
|
VPI ja VCI on ainult ADSL jaoks. |
Seega IPTV ja Neti lahendamise osa jääb ruuterile mis on peale modemit... ilmselt.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
18.06.2019 19:43:35
|
|
|
Ühendus VDSL (PTM) tehnoloogial
VDSL ühenduse puhul seadistatakse ruuterisse kaks IP liidest: üks internetiühenduse jaoks ning teine Telia TV teenuse jaoks.
Interneti IP liidese parameetrid:
untagged (native) VLAN
Telia TV IP liidese parameetrid:
VLAN ID 4 (IEEE 802.1Q). 'tag 4' eemaldatakse ruuteris ning saadetakse edasi kohtvõrgu poole ilma tag-ta.
|
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PlayFriik
HV vaatleja

liitunud: 18.02.2015
|
18.06.2019 20:49:26
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| KillFrenzy kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
Mõnes mõttes õige küsimus, kas saab konfida modemil VPI ja VCI neti ja iptv vlan osa
vastavalt 0.100 ja 0.101 vms.
|
VPI ja VCI on ainult ADSL jaoks. |
Seega IPTV ja Neti lahendamise osa jääb ruuterile mis on peale modemit... ilmselt. |
Nii on, endal DrayTek Vigor 130 kasutusel ja kõik toimib 17a profile-il
Kuna optika jutud käivad, siis praegu modemit uuendama ei kipu
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timo1337
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.10.2008
|
18.06.2019 21:53:56
|
|
|
Ei tea kui õige teema on aga mina ei pääse juba 2-3nädalat Chrome'ga Telia iseteenindusse, kellelgi veel sama jama?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|