Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 147, 148, 149 ... 290, 291, 292  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 12:35:02 vasta tsitaadiga

Pelleti või gaasiga küttes lähevad ka kiiremini laiali. Eriti kui talv on selline, et päeval pluss ja öösel miinus. Vesi poeb ja jää surub.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.04.2019 18:14:16 vasta tsitaadiga

Kui ise lollid ollakse ja tavalisse telliskorstnasse gaas, pellet, bullerjan või muu madalatemperatuuriline küttekolle ühendatakse, siis tuleb ainult ennast süüdistada.
Korsten tuleb hülssida, et sinna saaks sellise küttealllika probleemideta üheandada.

laurx kirjutas:
selle aja kivi kvaliteet oligi varieeruv. tuli teha mütsid / katted peale. plekist katted tehakse muidu selle pärast, et vihmavesi seda pigi alla põhja klimbiks või kuskilt vahelt tuppa ei kannaks.


Jällegi, kui ise lollid ollakse ja igasugu sitta põletatakse, siis mõeldaksegi igasugu rumalusi välja, arvates et see pigitumise vastu aitab. 70+ aastat vana maja tellisekorstnal pole mingeid pigitumise probleeme täheldatud. Korstnapits ise o paraku renoveerimise ootel.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 20:06:36 vasta tsitaadiga

Niiskema aastaga on puit märjem ja natu pigitab. Paaris kohas kus magamisasemed pööningul, on kohati näha olnud
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 28.04.2019 21:19:41 vasta tsitaadiga

laurx, arusaadav, et puit ei pruugi alati kõige kuivem olla ja ikka põletatakse, sest on ju vaja sooja saada.
Kipub ikka nii olema, et üritatakse kevadel saetud (olgu ta pealegi metsakuiv) puit sügisel ahju ajada. Paraku kuivab sama aasta puit sügiseks ainult puidukuivatis kuivaks.

Koduhoovis aga peaks kaks suve kuivama vähemalt.
2018 kevadel riita aetud vaher ei kuivanud möödunud kuuma suvega mitte grammigi, kuigi pealtnäha paistis kuivanuna.
Ahjus hakkas testimiseks süüdatud sületäis ikka visisema ja liigniiskus paistis välja. Mul õnneks kuuris ka 10 aastat kuivanud puud olemas.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 21:57:33 vasta tsitaadiga

vihmasel suvel tõmbab eelnevalt kenasti kuiv olnud puit ennast õhuniiskusest uuesti niiskemaks nn mängib. loomulik. edasine on koldes ja korstnas kinni: kui hästi tõmbab, kuidas hapnikku peale saab jms.. igatahes saime sõbra saunas sel niiskel suvel neli korda saunaahju toru, mis korstnasse läheb, traatharjaga läbi lükata.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 22:31:24 vasta tsitaadiga

Puit ja tema niiskus on lõppematu teema. Kuidas hea ja õige oleks, seda teavad enamasti kõik. Aga raha tahaks pidevalt. Seega võetakse metsa kevad-suvi. Muidugi vett täis ja tegelikult halb puit. Ahju ajamiseks muidugi hea. Aga kuivama peab kaua. Aga kui kütmisega rutt, siis seda metsamärga osta ei tasu.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 22:54:17 vasta tsitaadiga

Kuivab see kaks aastat omal kuskil.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 23:07:09 vasta tsitaadiga

Kevadel tuleks metsaraie keelata. Aja suhtes peaks zooloogidega suhtlema. Kevad-suvine puit on tegelikult halb ka. Metsa tuleks võtta ikka sügisest varakevadini, hiljem on halb. Puit halb ja kõik halb.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2019 23:37:44 vasta tsitaadiga

Zooloogid niigi tahavad lindude pesitsemise ajaks kõikjal raie paariks kuuks peatada.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 29.04.2019 00:12:27 vasta tsitaadiga

Kindel, et zooloogid puude kohta nii täpselt teavad? Ehk ikka dendroloogid? icon_razz.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 29.04.2019 07:12:14 vasta tsitaadiga

Zooloogid teavad lindude kohta seda, et nad dendroloogile uurimisobjektide otsas pesitsevad.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2019 13:42:42 vasta tsitaadiga

Vannitoa sundvent krigiseb aeg-ajalt käima pannes - kas vendi vahetusest piisab või peab hakkama midagi ka ümber ehitama? Toru vannitoast pmst otse õue, väljas rest, seespool pööratav klapp.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 29.04.2019 13:49:19 vasta tsitaadiga

Enda sundvendi häälekuse vastu aitas hooldus, kruvisin vendi maha ja laua taga kruttisin korpuse lahti, plastosad pesin puhtaks ja mootorivõllile kummasegi otsa pool tilka õli - ventikas jälle nagu uus. Meenub, et esimesel korral polnud õli käepärast, päris toiduõli ei tahtnud kasutada ja asja ajas ära auto mootori õlimõõduvarda küljes olev õli icon_smile.gif
Laias laastus minu ventikas tahtis 4-5 aasta takka tähelepanu, kuni sai kogu maja ventagregaadile üle mindud.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.04.2019 16:53:59 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
kuni sai kogu maja ventagregaadile üle mindud.


Kuidas sul see asi kulges, ostsid poest ja panid ise kuidagi paika, või tehti projekt, paigaldati, seadistati?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 29.04.2019 17:40:43 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
H_K kirjutas:
kuni sai kogu maja ventagregaadile üle mindud.


Kuidas sul see asi kulges, ostsid poest ja panid ise kuidagi paika, või tehti projekt, paigaldati, seadistati?
Kõik pusserdasin ise, polnud neid eurosid nii lahedalt kulutada..
Tubadesse puhub sisse ja mõlema korruse wc-pesemisruumist tõmbab välja. Köögis pliidikubu jätsin nii nagu oli - otse läbi seina õue.
Kolmas aasta läheb, toimib, olen rahul - akende higistamine lakkas, vannitoa lae hallitamine lakkas, naine kiidab, et pärast põrandapesu kuivavad põrandad kiiremini. Ise olen õhu suhtes tundlik, kui varasemalt kinnise magamistoa uksega öö tähendas ärkamist pohmas tunde ja peavaluga, pärast vendi ehitamist seda muret ei ole enam kogenud.

Torude paigaldus oli oluliselt lihtsam kui arvasin, pööningule jäävate torude isoleerimine-soojustamine oli palju rõvedam, kui arvasin icon_smile.gif Tegelikult oleks veel natuke isoleerida, aga no ei isuta icon_smile.gif
Mürasummutusmoodulite pealt kokku ei hoidnud ja vendi müraprobleem puudub, torujubinad tulid kõige soodsamalt Lätist.
vent agregaat läks 1525€ + torustiku värgid&isolatsioonimaterjal ~700€, polnud vaja 5-6k hakkama panna nagu keskmise eramu ventilatsiooni eelarve maksumuseks räägiti.

Seadistada polnud nagu midagi, ise määran vendi kiiruse ja kuna rõhuandurid agregaadil sisse ehitatud, oskab ta ise sisse-väljapuhke tasakaalust aru saada. Lisaks agregaadil niiskusandur sees ja dushi all käies ventileerib rohkem.
Seadme müüjalt sai seda reguleerimise ja wifitamise teemat ka uuritud, aga ka tema valdkonna spetsina ei saanud aru, miks tänapäeval seda nuti-plutit pressitakse ja peaks ventilatsioonil igapäevaselt kätt pulsil hoidma.

Ainuke miinus, kuna sai valitud plaatsoojusvahetiga agregaat ja mingit eel- ja järelkütte lisa ei võtnud, siis pakasega külmub seade ära, selle tarbeks on õnneks tarkus sisse ehitatud ja saab ise sulatamisega hakkama - sulatab toast võetava "musta" sooja õhuga ja töötab normaalselt kuni järgmise külmumiseni, kuskil -12..-15C ja madalamatel temperatuuridel hakkab külmumine seadme tööd mõjutama.

Üks lisatöö oli veel, lävepakud tubade vahel likvideerisin ära, et kinnise ukse korral õhk saaks ukse alt liikuda ja ventilatsioon toimiks.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 29.04.2019 17:55:49 vasta tsitaadiga

H_K, tänud kirjeldamast, mul oleks ka venti suht hädasti vaja. Need müüjaid on ka enamasti sellised, et tuleme ja paigaldame, mis sest projektist.
Ilma projektita oskan ise ka paigaldada, kui aega leiaks.

Selle seadistamise all mõtlesin, et plafoonid oleks vaja kuidagi mõistlikult kokku keerata, et lähimates punktides agregaadile üle ei ventileeriks ega mujalt tubadest jälle õhku samas puudu jääks seetõttu. Egas põhiline ongi, et soovituslik kolmekordne õhuvahetus oleks tagatud ja kui kodus pole siis CO andur võiks ise hinnata vajadust ventileerimiseks. Vannitoat tulev niiskus peaks panema agregaadi tõhusamalt tööle, kuniks niiskus välja ventileeritud.

Mul põhiliselt magamistubades ongi probleem, et uksed kinni ja seega pole õhku. Ma tahaks koera pärast need uksed kinni hoida, ilma et õhuvahetus kannataks. Selleks lõigatakse ka ukse allserva see vent. rest näiteks.
Saab ka keerulisemalt muidugi, sisse ja väljapuhkega samas ruumis.

Agregaadi leidsid siis eestist (milline valituks osutus?) ja muud asjad Depost väi millisest soodsast läti poest?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 29.04.2019 18:27:24 vasta tsitaadiga

Mäletasin valesti, toruvärgi tellisin ikka Eestist aga Eesti vahendaja tellis need Lätist ja õuele tõi otse Lätist lätlasest kuller, kelle telefonitsi maapiirkonda kohale juhatamine oli paras väljakutse, sest kumbki meist ei vallanud vene ega inglise keelt selleks piisavalt hästi icon_biggrin.gif www.ventilatsioonimaterjalid.ee

Ventagregaat Vent-Axia Kinetic BH + juhtmega pult, http://www.vent-axia.ee/
Meenus veel, et agregaati sai tellida erineva torude asetusega, ja nagu ikka kui paigaldama hakkasin, sobinuks teistpidi asetus paremini, aga õnneks seade oli nii unifitseeritult ehitatud, et sai seest elektroonika-ekraani teistpidi ümber tõsta ja seade muutus "teise käeliseks" ja sain kõik klappima nagu tahtsin.

_________________
---------------
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2019 12:20:45 vasta tsitaadiga

Vaja üks 2400x600mm lauaplaat/töötasapind tekitada. Kust kõige parema hinnaga 38-40mm paksu lehtpuu liimpuitu saab? Otsest vahet pole, kas kask, pöök, tamm vms. Võib ka 620 laiusega olla.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.05.2019 13:19:37 vasta tsitaadiga

Küsisin hiljuti sarnase küsimuse. Tsiteerin vastuse siia

Janar! kirjutas:
Igaksjuhuks mõni link veel;

https://stragendo.ee/et
https://www.plaadiladu.ee/
http://www.liimpuit.ee/liimkilbid/


stks kirjutas:
Ertai kirjutas:
stks kirjutas:
Kust leiaks suuremat täispuidust plaati kontorilauaks? Tammest näiteks võiks olla.
Suurus pole täpselt määratud aga nii umbes 2m x 1m.
On kusagilt saada või peab ise hakkama kokku liimima?


www.mass.ee saab ehk aidata.

ma olen sealt endale kodukontori lauaplaadi võtnud tammest.


Tundub, et seal leidub mis vaja. thumbs_up.gif

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.05.2019 23:55:53 vasta tsitaadiga

Millega kännujuurikaid lõigata mulla sees? Igast puiduasjad saavad kiirelt otsa ja kivi ja metalli omad põletavad rohkem kui lõikavad. Midagi relaka otsa või tiigersaele?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2019 00:13:19 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 08.04.2024 01:57:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 14.05.2019 00:31:59 vasta tsitaadiga

Kirves on suht universaalne selle jaoks. Hoia relakat juures ja lase muudkui teravaks kui ära nüristub.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.05.2019 12:41:05 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Millega kännujuurikaid lõigata mulla sees?


_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2019 18:51:23 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Millega kännujuurikaid lõigata mulla sees? Igast puiduasjad saavad kiirelt otsa ja kivi ja metalli omad põletavad rohkem kui lõikavad. Midagi relaka otsa või tiigersaele?
mu naabrimees rendib kännufreesi. Uuri agraarkeskus.ee. viljandi mnt asuvad...
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 07:40:39 vasta tsitaadiga

Meil ka freesid. Nii bobcati külge käiv kui ka eraldi seadmena. Aga ei rendi - tööd neil kuuks ajaks juba ees
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.05.2019 08:11:09 vasta tsitaadiga

pyrollas või? Endal ka üks paras känd õuel, kas vaja freesida või välja kaevata.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 08:11:53 vasta tsitaadiga

Seal on ka. Aga ma ei tea mis nad nendega teevad, icon_biggrin.gif

Pole enam kohalik elanik

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 18:40:00 vasta tsitaadiga

Tervitus

Selline küsimus, et kas juba ees olevaid suuri aknaid on võimalik toonida? Kes sellega tegeleb Eestis? Ja kindlasti ei tohiks olla peegel vaid tumepruun/must.

Number ja/või koduleht oleks väga suureks abiks.

Interneedumist ma väga midagi ei leia. Tekib küsimus, et kas selline teenus üldse on olemas?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 18:41:21 vasta tsitaadiga

kimi, https://toonimine.eu/majaklaaside-toonimine/
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.05.2019 22:11:52 vasta tsitaadiga

Toonida on võimalik küll, ka töö juures pandi osadele akendele toonkile peale, kuna päike paistis liiga palju valesse kohta.
Aga kui suuri klaase saab toonida, teavad toonijad ise hinnata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kimi
HV vaatleja

liitunud: 02.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2019 15:16:05 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
kimi, https://toonimine.eu/majaklaaside-toonimine/


Tõsiselt suured tänud! Uurin edasi icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2019 18:59:31 vasta tsitaadiga

Oleks ühel 2mm paksusel metallkorpuse esipaneelil vaja 8CMx4CM ava täita. Ideid?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2019 19:02:16 vasta tsitaadiga

Paras jupp sisse ja keevitad kinni. icon_wink.gif
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 17.05.2019 06:18:25 vasta tsitaadiga

2mm sulab ära vist keevitades?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 07:44:13 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
2mm sulab ära vist keevitades?

Kõik autod sulavad ära keevitades. 2mm maa ja ilm keevitamiseks.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 07:46:15 vasta tsitaadiga

Oleneb jah, kui osav keevitaja oled...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 11:11:48 vasta tsitaadiga

5cm lai teip peale.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 12:07:49 vasta tsitaadiga

SirVorkars kirjutas:
Oleneb jah, kui osav keevitaja oled...
Õige seadmega ja -seadistuses tuleb keevitada loomulikult. Millimeetri-paariseid plekke traadiga keevitada CO2 või veel parem - argooni sees on lope.
Samas ei ole jälle vajadust keevituseks, kui mehaaniline tugevus pole oluline. Võib ju tüki plekki liimida epoksiidiga (puudub üldse vajadus kuumutamiseks).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 12:34:34 vasta tsitaadiga

teine plekitükk neediga taha ülekattega ja välja poole täpselt samasuure auguga tükk peale needidega.. kaheksa needi minimaalselt võiks kuluda.

kaks plekitükki, needipuur, 8 needi, needitangid.. viimistluseks mingi silikoon, mida värvida kannatab ja värv..

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 21:20:00 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 08.04.2024 01:56:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 21:29:18 vasta tsitaadiga

Valvejoodik kirjutas:
2mm sulab ära vist keevitades?
Ei sula paberõhuke hiina arvutikorpuse plekk ka ära kui keevitusel ampreid maha keerata.
Oli vaha EVO212 suvalisse korpusesse ära mahutada, ei viitsinud küll neetidega mässama hakata. Relakaga küljeplekile auk sisse ja keevitasin jahuti koha pealt laiemaks.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 17.05.2019 21:30:20 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
rmc kirjutas:
Oleks ühel 2mm paksusel metallkorpuse esipaneelil vaja 8CMx4CM ava täita. Ideid?


Säherdune kõrvadega tükk paneeli augule ette ja unustatud teema.







Dont dead open inside. WTF icon_confused.gif

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 21:35:33 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 08.04.2024 01:56:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 22:17:18 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
radist87 kirjutas:
rmc kirjutas:
Oleks ühel 2mm paksusel metallkorpuse esipaneelil vaja 8CMx4CM ava täita. Ideid?


Säherdune kõrvadega tükk paneeli augule ette ja unustatud teema.







Dont dead open inside. WTF icon_confused.gif
AUKUTÄITE. WTF icon_confused.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2019 22:59:38 vasta tsitaadiga

..
_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...


viimati muutis NightStriker 08.04.2024 01:56:36, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 17.05.2019 23:01:41 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
AUKUTÄITE. WTF icon_confused.gif

Soomlane vist.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.05.2019 12:11:47 vasta tsitaadiga

Kui keevitada ei viitsi: http://www.gerd.ee/e_pood/MOTIP-PRESTO_pahtlid/polyestervaik_kinniti_klaasriie_paranduskomplekt
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2019 09:37:00 vasta tsitaadiga

Panin lampi lakke ja avastasin, et maanduse juhtmes on vool sees aga ainult siis kui lamp lülitist sisse lülitada. Elekter endale suhteliselt võõras teema, lambi ühendamisest väga kaugemale ei kipu.
Keegi oskab pakkuda mis seal tehtud on ja kas peaks muretsema?
Ise suutsin välja mõelda, et äkki on kasutatud maanduse kiudu icon_question.gif, et tulevikus vajadusel 2 nupuga lülitit panna.

Elektritööd on eelmise omaniku poolt tehtud. Testisin selle kruvikas-indikaatoriga.

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.05.2019 09:38:54 vasta tsitaadiga

Juhe vahetuses lülitist
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.05.2019 09:40:13 vasta tsitaadiga

Täpsustan, et õiges kius oli ka vool sees. Lambi sain ühendatud ja toimib.
Hetkel ainult maandus pole ühendatud

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Remondi- ja ehitusteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 147, 148, 149 ... 290, 291, 292  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.