Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.04.2019 20:25:23 vasta tsitaadiga

upgradesin pisut vokki
mõni nädal tagasi läks vana 11-32 kassett 11-25 vastu, viimasel on mõnus sujuv üleminek hammasrataste vahel 7 väiksemat hammakat on kõik ühe hamba erinevusega thumbs_up.gif
Uued rehvid läksid ka alla, aga need raisad veerevad nii hästi, et trassil sõitsin tihti raskeima käigu peale ning viimane käik nagu ikka, ei tahtnud eriti peale minna

seega sai esihammakas 46T vahetatud 52T vastu.
esimene on talveks täitsa okei ja ilmselt läheb vana kassett ka talveks uuesti peale, kuigi ka talvel häiris üleminek 14 hambalt 16 hamba peale

kuna meil siin laskumisi ei ole, siis ehk 52T esihammakas on piisav - õnneks tagumise kassetiga sobitus kenasti - paigalt minema lähen tagant 3nda või 4ndaga ja alates 5ndast on vahetus juba sujuv thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 13:23:49 vasta tsitaadiga

Sai Paldiskis rattatiir tehtud. Müts maha selle poolsaare ees. Pole ma seal elus varem käinud ja vaatasin kuhu rada viib kui nii öelda saab. Äärmiselt mitmekesine maastik ja kunagi ei tea, mis ees ootab. Strava ja Endomondo töötasid + google maps, sest vahepeal oli päris sürr, et kuhu edasi thumbs_up.gif icon_cool.gif
Täielikult tiiru peale ei teinud, sest oli ajaline piirang, aga lähen kindlasti tagasi, sest avastamist on piisavalt.

Kellel häid emotsionaalseid trippe jagada, siis pange aga infot juurde või tripp oma sõidust, annab ideid teistele kuhu võiks minna icon_smile.gif

Lisaks sai Tallinnast Laulasmaale sõidetud. Distants lühike - 35 km. Samas leidsin end korduvalt mõttelt, et võiks olla hea rakendus, mis oleks rattasõitjale mugav kasutada, mis puudutab kergliiklusteid. Osa distantsist pidin sõitma maantee peal ja no ma ei tea, mitu korda risti ette lõin, et ellu jäin. On autojuhte, kes mööduvad nii lähedalt, et reaalselt hirm hakkab. Isegi kui hoian nii tee serva kui saab.

Klõps Paldiski tipust:

Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2019 14:03:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Osa distantsist pidin sõitma maantee peal ja no ma ei tea, mitu korda risti ette lõin, et ellu jäin. On autojuhte, kes mööduvad nii lähedalt, et reaalselt hirm hakkab. Isegi kui hoian nii tee serva kui saab.

Siin Võrus pead rekadega võistlema mis lähevad Venemaale, eesti nriga masin sõidab normaalselt mööda ja isegi veidi läheb üle tee keskjoone vahel. Muu maa numbrimärkidega sõidavad meelega vist veel lähemalt mööda.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 25.04.2019 22:08:24 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
On autojuhte, kes mööduvad nii lähedalt, et reaalselt hirm hakkab. Isegi kui hoian nii tee serva kui saab.

Ihastest Luunja peale sõites oli sama tunne...isegi go bus sõitis ülilähedalt mööda thumbs_down.gif
sõitsin viimase 20cm asfalti peal.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 07:46:16 vasta tsitaadiga

Panen korra õhku sellise küsimuse, et kui mu MTB on ostetud 2013.a ja vahepeal pole käiguvahetuses mingeid upgrade teinud. Peaks olema basic Shimano Acera vms käiguvahetajad ja sooviks sujuvamat üleminekut, mille poole võiks vaadata ja milliseks võiks selline vahetamine rahaliselt minna ?
MTB-st pole plaani loobuda, aga käiguvahetaja osas koguks küll ideid beer_yum.gif

Ratad ise selline (google translate abiks) https://veloimperia.ru/velosiped-merida-matts-20-v-2013/
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 26.04.2019 09:35:10 vasta tsitaadiga

XT on väga hea, aga sellele nüüd ka soodsamaid alternatiive.
Aga muidu mõte õige...ise lasin ka viimasel remondil lati alla ja tegelikult täpsus häirib. Ometi ju paika pannud väga pika kogemusega tegelane.
Sisuliselt mängisime rahalise eelarve läbi ja nii see läks...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 10:05:23 vasta tsitaadiga

Magic, tänud!
Mis muudatused tegid ja kus ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.04.2019 10:48:01 vasta tsitaadiga

miga, endal kõik sellest satsist: https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deorext-m8000.html
tagasi üles
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 10:57:55 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
miga, endal kõik sellest satsist: https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/deorext-m8000.html


Vaatasin just sama, et kui muudatus teha, siis Deore XT peale. Ma muidugi tehniliselt olen nõrk, et mõista, milline mu rattale ette ja milline taha sobib icon_smile.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.04.2019 10:58:58 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
Uued rehvid läksid ka alla, aga need raisad veerevad nii hästi, et trassil sõitsin tihti raskeima käigu peale


Mis rehvid on?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.04.2019 11:06:03 vasta tsitaadiga

miga, kogu käigu osa on tungivalt soovitav võtta ühest satsist. muidu tulevad probleemid sobivusega. erinevat mõõtu raamide jaoks on üleminekud olemas.

pidurid võib midagi muud panna mul on SLX pidurid
tagasi üles
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 18:33:40 vasta tsitaadiga

miga, vii ratas parem poodi ja lase ära teha. Kui sa tahad XT peale minnes käiguvahetuse paremat täpsust, siis lisaks käikaritele tuleb vahetada ka lenksul olevad shifterid. Mina soovitaks vahetada ka trossid-kõrid. mehaanik võib veel diagnoosida, et vahetamist vajavad ka kett ja kassett ning halvemal juhul veel käpp koos esihammakate ja keskjooksuga.
Shifterid pead vahetama ka seetõttu, et su praegune Acera on 3x9 süsteem kuid siin soovitatud XT M8000 on 3/2/1x11 süsteem.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.04.2019 18:40:11 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
miga, vii ratas parem poodi ja lase ära teha. Kui sa tahad XT peale minnes käiguvahetuse paremat täpsust, siis lisaks käikaritele tuleb vahetada ka lenksul olevad shifterid. Mina soovitaks vahetada ka trossid-kõrid. mehaanik võib veel diagnoosida, et vahetamist vajavad ka kett ja kassett ning halvemal juhul veel käpp koos esihammakate ja keskjooksuga.
Shifterid pead vahetama ka seetõttu, et su praegune Acera on 3x9 süsteem kuid siin soovitatud XT M8000 on 3/2/1x11 süsteem.
alates 2012 on XT seeria juba 10 hambaga olnud
ja vanemat xt'd ei ole mõtet isegi proovida

xt seerial on kett kitsam ja seetõttu on tõenäoline, et tuleb ka kõik hammasrattad välja vahetada

üldse tunudb sedasorti vahetamise puhul juba olemasolev ratas müüki panna ja omale teine peetud ratas sobivate komponentidega osta

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.04.2019 18:45:23 vasta tsitaadiga

ja siis veel see pull ka, et uue taga rummu peab ka panema, küsitav kas too 11 käigulise kasseti jaoks sobiv rumm vahele läheb.... need tahavad, et hargivahe oleks 135mm.
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 19:16:34 vasta tsitaadiga

Tuli ehitamise tuhin ja ma proovisin triatlonilenksu ise valmis teha. Hetkel on puudu veel käetoed,
katsesõitudel toetan käed lenksule.

Spoiler Spoiler Spoiler


Põhiosaks on vanakooli stemmid. Nende klambrid hoiavad korralikult. Roolikannus paigale fiksimiseks
mõeldud poldiga kiilud hoiavad nüüd pikendusi, mille sain üht sirget lenksu pooleks lõigates. Nendele panin
sarved. Liigsed toruotsad ma heameelega jätaksin alles, mul on mõttes neile rakendus leida. Neid saaks
kasutada esipakika koorma stabiliseerimiseks, tahvelarvuti hoidmiseks...

Spoiler Spoiler Spoiler


Eelarve siiani 0 euri.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.04.2019 19:30:38 vasta tsitaadiga

Kassmees, eeem,, küünarnuki karkusid lõhkudes oleks vist parema tulemuse saanud.....
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 19:47:57 vasta tsitaadiga

Kallid teised, ei hakka lõhkumiseks ostma. Nendele karkudele oleks mul keeruline leida või installida lenksuklambreid. Mul ei ole tuttavaid, kelle juurde ma saaks iga kell joosta keevitamist nuruma. Mul ei ole õnnestunud leida parmuhinnaga (kuni 5 euri tükk) trikiratta stemme, mis võiksid mind nende karkude ärakasutamisel aidata. Nende karkudega jändamine viib eelarve nii üles, et mugavam on poest valmistoode osta.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.04.2019 20:00:34 vasta tsitaadiga

ja kogu see energia, mis sa kulutad selleks, et seda dragi ja massi edasi viia
joomajoo icon_lol.gif
kui selle okastaraga ennast surnuks ei sõida, siis kellegi ikka

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2019 21:25:19 vasta tsitaadiga

Massi lisandus kilojagu. Palju need odava otsa tehasetooted kaaluvad? Kas neid saab installida kruiiseri lenksudele?
Olen ilmselt ohutum, kui super-hüper-mega-blingid "madallendurid". Sõidustiil on palju rahulikum. Rattal on 3 käiku rummu sees ja sealsamas ka jalgpidur, seega ei pea käed pidevalt kangide vahet siblima. Panen maanteel kolmanda peale, annan talda ja vajadusel ka pidurdan jalaga.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 26.04.2019 21:46:40 vasta tsitaadiga

Kassmees kirjutas:
Massi lisandus kilojagu. Palju need odava otsa tehasetooted kaaluvad? Kas neid saab installida kruiiseri lenksudele?
Olen ilmselt ohutum, kui super-hüper-mega-blingid "madallendurid". Sõidustiil on palju rahulikum. Rattal on 3 käiku rummu sees ja sealsamas ka jalgpidur, seega ei pea käed pidevalt kangide vahet siblima. Panen maanteel kolmanda peale, annan talda ja vajadusel ka pidurdan jalaga.
milleks sulle kõik need sarved?
kui on ühes asendis pisut lihasvalu, siis lihas kasvab ja pole vaja seda kola sinna ratta külge

minu jaoks on see napakas, võibolla leiad selle jaoks ka praktilisust - narr näeb välja igaljuhul

viidatud lahendus https://www.bike-discount.de/en/buy/matrix-triathlon-aerobar-hb13-514676
mass on välja toodud, lisaks pehmendused käsivartele

samuti on ka diameetrid välja toodud, millele sobitub

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2019 03:59:09 vasta tsitaadiga

Pool kilo siia-sinna pole määrav. Ma ei sõida spordi eesmärgil.
Mu lemmikasend on püstine ja kätele on parim kruiiseri lenks, mis mul seni sellel rattal oligi. Tuulevaikuses suudan soovi korral kuni 30 km/h veereda. Kuid vastutuules trügides on madalam asend abiks ja seda tahaks hoida käte jaoks mugavalt. Idee on jah, et kui õnnestub raha leida ja tehasetoode ära osta, panen selle kruiiserilenksule külge ja saan just selle, mida vajan. Praegune aretis on testimiseks. Ja juba on selge, et valitud suund on mu jaoks õige. Põhilenksu otstelt võin ettepoole sihtivad sarved maha võtta, need ei anna mulle midagi juurde. Jääbki see siis kruiiseri sarnaseks.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.04.2019 22:18:02 vasta tsitaadiga

täna oli vägev kirdetuul, mingi 9m/s

kodunt keilasse kulus kõigest 43 minutit icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2019 10:26:38 vasta tsitaadiga

libe, korralik keskmine kiirus beer_yum.gif ...ma saan oma MTB-ga keskmiseks 25km/h kui 90-105 km sõita. Kuklas ikka tiksub nii tugevalt, et tahaks teada, mis tunne oleks cyclokat omada, sest ma usun, et saaks keskmise üle 30 km/h küll...

EDIT: Olen rattapükste otsingul, sest olemasolevad on ikka väga lihtsakoelised. Ülevaateid lugedes silma jäänud need: https://www.castelli-cycling.com/hu/free-aero-race-4-bib-short/p/402900619P-010
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.04.2019 21:37:28 vasta tsitaadiga

vokk hakkab juba järgi andma - nädal tagasi oli tagajooksus kummaline lõtk, täna hommikul tundsin taas, et õrn lõtk oli tagasi tulnud
midagi 2100km on sõidetud
eks nädala pärast paista vms

täna kogemata leidsin poest rattakindad, millel ei olnudki krõpsuga kinnitust, vaid lihtsalt tehtud sobituvaks
lisaks suurus ka sobis ja pidin ostma icon_biggrin.gif
vanad kindad selle velcroga ikaldasid sajaga ja olid ka täiega läbi thumbs_down.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2019 22:01:48 vasta tsitaadiga

mismoodi see lõtk tunda annab?

ma tõmbasin ka täna üle tüki aja rattakindad kätte - sooja hoidmiseks icon_lol.gif (kodust minnes oli 5C ringis). kuni näpud ümber käepideme (ehk harjumatu asend tiheasutuses) oli kena, aga igal ristil tõmbas kuidagi automaatselt näpud ikka piduritele, valmisolekusse. ilmselt sellest, et ükskord prügiauto tõmbas kõrvaltänavalt peatänavale, julmalt. juht ilmselt tuledepaari ei näinud ja põrutas otse üle...
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.04.2019 22:05:54 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
mismoodi see lõtk tunda annab?

ma tõmbasin ka täna üle tüki aja rattakindad kätte - sooja hoidmiseks icon_lol.gif (kodust minnes oli 5C ringis). kuni näpud ümber käepideme (ehk harjumatu asend tiheasutuses) oli kena, aga igal ristil tõmbas kuidagi automaatselt näpud ikka piduritele, valmisolekusse. ilmselt sellest, et ükskord prügiauto tõmbas kõrvaltänavalt peatänavale, julmalt. juht ilmselt tuledepaari ei näinud ja põrutas otse üle...
ratas lõtkub külgsuunal icon_rolleyes.gif

aga ilma kinnasteta ma ei sõida enam, kuna olen täiesti mõttetutes olukordades suutnud käpa maha panna ja ilma kinnasteta on peopesa kohe puruks - paraneb aeglasti ja on ebameeldiv

lisaks kinnastel pehmendused, mis pisut aitavad kompenseerida põrutust

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2019 22:40:32 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
arm2004 kirjutas:
mismoodi see lõtk tunda annab?

ma tõmbasin ka täna üle tüki aja rattakindad kätte - sooja hoidmiseks icon_lol.gif (kodust minnes oli 5C ringis). kuni näpud ümber käepideme (ehk harjumatu asend tiheasutuses) oli kena, aga igal ristil tõmbas kuidagi automaatselt näpud ikka piduritele, valmisolekusse. ilmselt sellest, et ükskord prügiauto tõmbas kõrvaltänavalt peatänavale, julmalt. juht ilmselt tuledepaari ei näinud ja põrutas otse üle...
ratas lõtkub külgsuunal icon_rolleyes.gif

aga ilma kinnasteta ma ei sõida enam, kuna olen täiesti mõttetutes olukordades suutnud käpa maha panna ja ilma kinnasteta on peopesa kohe puruks - paraneb aeglasti ja on ebameeldiv

lisaks kinnastel pehmendused, mis pisut aitavad kompenseerida põrutust

külgsuunal? mkay, see on siis mingi karmi muljumise teema.

lapsepõlves olen käpa maha pannud (ei olnud siis hea, poolpenskarina vaevalt parem icon_lol.gif ). täna üks tädi otsustamatusega peaaegu oleks ka seda sundinud tegema (oleks amort lukus olnud, oleks parimal juhul küliti käinud, s!temal juhul üle visanud). pole varem sellist drift-pidurdust teinud, v.a lapseeas kui see oli esilekutsutud värskel asfaldil. igatahes amort põhjaligi ja tagaratas lohisemas ning õhku tõusmas. tuleb vist taha ikka uut rehvi vaatamata hakata....
minu viga ilmselt ka, kihutasin kus poleks pidanud icon_redface.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2019 08:23:25 vasta tsitaadiga

Eile sai pikalt Cyclokaid vaadatud ja mida rohkem vaatasin, seda enam rumalam tunne tekkis icon_lol.gif ...vahest on mõni siin hiljuti samas olukorras olnud. Paneks hinnapiiriks kuni 1500 € ja selle raha eest võtaks turult, mis parim saada on.
Mul on raske mingeid ootuseid seada:

* käike võiks palju olla icon_lol.gif
* Käiguvahetaja Shimano tipu lähedane
* Nö tundmatud tootjad välistaks

Ideaalis läheks vast selle teed: Merida Mission CX 600, aga ületab hinnapiiri. Igalpool letis 1899 €.
Täpselt hinnapiiri lõikab Merida Mission CX 400 - miinuseks vast, et pidurdus on mehaaniline mitte hüdrauliline.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2019 11:09:55 vasta tsitaadiga

miga, palju pikkust on? Ehk piilud ka velo.clubbers.ee rataste ostu-müügi foorumisse. Seal on sageli häid vokke müügis.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2019 11:29:59 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
miga, palju pikkust on? Ehk piilud ka velo.clubbers.ee rataste ostu-müügi foorumisse. Seal on sageli häid vokke müügis.


Pikkust 195 ja velo.clubbersis hoian ka silma peal icon_smile.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.05.2019 13:37:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

külgsuunal? mkay, see on siis mingi karmi muljumise teema.




koonused vajavad kontrollimist esimese paarisaja järel, ja rihtija juures tuleks ka käia.
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 01.05.2019 15:04:32 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Eile sai pikalt Cyclokaid vaadatud ja mida rohkem vaatasin, seda enam rumalam tunne tekkis icon_lol.gif ...vahest on mõni siin hiljuti samas olukorras olnud. Paneks hinnapiiriks kuni 1500 € ja selle raha eest võtaks turult, mis parim saada on.
Mul on raske mingeid ootuseid seada:

* käike võiks palju olla icon_lol.gif
* Käiguvahetaja Shimano tipu lähedane
* Nö tundmatud tootjad välistaks

Ideaalis läheks vast selle teed: Merida Mission CX 600, aga ületab hinnapiiri. Igalpool letis 1899 €.
Täpselt hinnapiiri lõikab Merida Mission CX 400 - miinuseks vast, et pidurdus on mehaaniline mitte hüdrauliline.
mina valisin stevensi just selle, et parima raha eest täis ultegra laks ja selle komplektsuse juures veel poritiiva kinnitused thumbs_up.gif

hiljem selgus veel, et ettetellimisel sain 20% soodukat, ehk uus vokk oli 1600€

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.05.2019 18:20:13 vasta tsitaadiga

Mis täna leidus... kohas: 59°29'45.16"N 24°50'33.63"E varemete taha peidetult...



selline laste Scott Voltage 24 EN 14766. keskjooks ja kett olid lootusetult hukas, ülejäänud asjad piiripeal..

ratas oli seal imselt mitu aastat vedelenud. hooldust pole see sõidurist näinud kordagi, kõik jupid on tehase omad.
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2019 18:40:22 vasta tsitaadiga

Varemete taha... Huvitav. Kui tavaline kodanik tahab rattast loobuda, aga ei viitsi seda ise kuskile vedada ja ei viitsi kuskil kuulutada, siis ta jätab ratta avalikult käidavasse kohta, tavaliselt prügikasti kõrvale või aia najale.

Võibolla sinu leid on kunagi pandud mõne kodu panipaika seisma mõttega see korda teha. Või jäetigi see kuskile äraandmise eesmärgil. Mingi primaat ajas selle sealt tuuri ja peitis ära, et kasvõi metallikokkuostu viia. Peale peitmist omandas kusagilt veel midagi, sai kätte oma alko või narko annuse. Ja siis "ebareaalsuses" viibides unustas peidetud aarde ära.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 01.05.2019 18:56:33 vasta tsitaadiga

Tundub jah, et varastatud asja olen leidnud, sest raudteepeale see koht ei paista ja suurematest ülekäikudest on piisavalt kaugel.

viimati muutis olavsu1 04.05.2019 15:58:59, muudetud 1 kord
tagasi üles
Hirff
HV kasutaja
Hirff

liitunud: 26.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2019 13:48:50 vasta tsitaadiga

Kas keegi jalgratta ostuga oskaks aidata? Tahaks nädalas paar korda 45-60 minutit sõita, et enda aeroobset võimekust normaalsel tasemel hoida. Võib olla uus ratas, kuid ilmselt ka kasutatud variant ajaks asja ära. Olen juba endale selgeks teinud, et jalgrattad on üsna kallid, kuid äkki ikka leidub midagi sellist, mille hind ei ületaks 300-400€. Tähtis on see, et raami suurus oleks XL või XXL.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 02.05.2019 14:07:42 vasta tsitaadiga

MarttiX0 kirjutas:
Kas keegi jalgratta ostuga oskaks aidata? Tahaks nädalas paar korda 45-60 minutit sõita, et enda aeroobset võimekust normaalsel tasemel hoida. Võib olla uus ratas, kuid ilmselt ka kasutatud variant ajaks asja ära. Olen juba endale selgeks teinud, et jalgrattad on üsna kallid, kuid äkki ikka leidub midagi sellist, mille hind ei ületaks 300-400€. Tähtis on see, et raami suurus oleks XL või XXL.


see limiit on liiga väike uue rattajaoks.

see ainult https://www.osta.ee/jalgratas-turist-122067190.html
tagasi üles
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2019 16:33:56 vasta tsitaadiga

MarttiX0 kirjutas:
Kas keegi jalgratta ostuga oskaks aidata? Tahaks nädalas paar korda 45-60 minutit sõita, et enda aeroobset võimekust normaalsel tasemel hoida. Võib olla uus ratas, kuid ilmselt ka kasutatud variant ajaks asja ära. Olen juba endale selgeks teinud, et jalgrattad on üsna kallid, kuid äkki ikka leidub midagi sellist, mille hind ei ületaks 300-400€. Tähtis on see, et raami suurus oleks XL või XXL.

Näh, just oli üks müügis kuid tänaseks juba läinud: velo.clubbers.ee
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 03.05.2019 00:01:59 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
MarttiX0 kirjutas:
Kas keegi jalgratta ostuga oskaks aidata? Tahaks nädalas paar korda 45-60 minutit sõita, et enda aeroobset võimekust normaalsel tasemel hoida. Võib olla uus ratas, kuid ilmselt ka kasutatud variant ajaks asja ära. Olen juba endale selgeks teinud, et jalgrattad on üsna kallid, kuid äkki ikka leidub midagi sellist, mille hind ei ületaks 300-400€. Tähtis on see, et raami suurus oleks XL või XXL.


see limiit on liiga väike uue rattajaoks.


Ei ole liiga väike. Kas või see: http://www.author.ee/compact.htm
Kuigi kui vähe sõidad, siis on vast mõttekam kuni 200€ eest kasutatud ratas osta.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 03.05.2019 15:47:28 vasta tsitaadiga

MarttiX0 kirjutas:
Kas keegi jalgratta ostuga oskaks aidata? Tahaks nädalas paar korda 45-60 minutit sõita, et enda aeroobset võimekust normaalsel tasemel hoida. Võib olla uus ratas, kuid ilmselt ka kasutatud variant ajaks asja ära. Olen juba endale selgeks teinud, et jalgrattad on üsna kallid, kuid äkki ikka leidub midagi sellist, mille hind ei ületaks 300-400€. Tähtis on see, et raami suurus oleks XL või XXL.
Poest küll ära selle raha eest osta, saad kõige odavamate komponentidega raske kolaka. Mida üldse otsid - kas maantee-, maastiku- või tsüklokrossiratast? Või suvalist meestekat? Veloclubbersi foorumis oli just ühe MNT pakkumine sellise hinnaga, vist Rakveres. Ei jõua enam üles otsida. Pakkumisi tuleb iga päev, aga suure raamiga vähem...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
valter4
HV kasutaja
valter4

liitunud: 11.01.2009




sõnum 05.05.2019 15:09:26 vasta tsitaadiga

Ostsin ka alles jalgratta Scott Aspect 960. Sai sõidetud 20km ja lõpus oli vaja mäest üles minna. Panin esimese käigu sisse ja üsna aeglases tempos läksin. Järsku tundsin, et väntamine läks maru kergeks ja hakkasin tagasi alla vaikselt veerema. Tulin rattaseljast maha ja lükkasin käekõrval üles. Mäe otsas hakkasin katsetama ja ei hakkagi väntamise peale taguratas pöörlema. Vändates kett ajab asju ilusti ringi ja käike saab vahetada, aga ratas ise ei pöörle. Kui tagaratas on maast lennus, siis hakkab see ka pöörlema, aga kui miskit vastu on, siis enam ei pöörle.
Äkki pandi poes midagi kehvasti kokku ja ei ole ühenduses omavahel? Äkki keegi oskab soovitada milles viga. Aga eks kindlam on asi tagasi poodi viia ja vaadaku ise üle, ratas alles 3 päeva vana. 😀
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 05.05.2019 15:50:43 vasta tsitaadiga

valter4, see vii poodi tagasi, ilmselt said karastamatta kutsikatega rummu
tagasi üles
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2019 18:15:24 vasta tsitaadiga

Silma jäänud Scott Speedster Gravel 20

Hawaiis hetkel alega 1341 €. Komponendid Shimano 105 seeria omad...Tundub nagu mõistlik või on mõni nõrk lüli sellel rattal, millega võiks arvestada ? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lightbluefox
HV Guru

liitunud: 30.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2019 20:43:25 vasta tsitaadiga

200 tuuri saab täiesti okei uue ratta.
https://ee.sportsdirect.com/muddyfox-tempo-200-hybrid-bike-938428?colcode=93842845

Is ostsin mitu aastat tagasi selle vanema versiooni ja siiani kõik ok commute sõitudeks jne. Üks teises teemas tegi isegi elektriratta sellest.

Komponentide puhul on valus tunnistada, aga enamik hinnast ikkagi õhk, töötavad hästi ka odavamad. Kaalu ei tasu ka ületähtustada (kuigi see Muddyfox ratas on päris kerge). Meil siin teemas on kindlasti maailma tippässad kes ütlevad, et alla 1000€ ei saa midagi, aga see pole päris must-valge icon_razz.gif


viimati muutis lightbluefox 05.05.2019 20:49:43, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2019 20:45:38 vasta tsitaadiga

kui ei võistle siis kaal savi ju. trenni teed ka raskema rattaga
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.05.2019 22:07:19 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Silma jäänud Scott Speedster Gravel 20

Hawaiis hetkel alega 1341 €. Komponendid Shimano 105 seeria omad...Tundub nagu mõistlik või on mõni nõrk lüli sellel rattal, millega võiks arvestada ? icon_rolleyes.gif
105 on ilmselt okei, arvestades, et 7000 seeria omad juba
nõrk lüli on need pastlad icon_biggrin.gif
lugesin nende kohta ja kõik kurdavad torkekindluse üle

endal olid samad mantlid ostes all ja sain 1km - poest koju sõidul torke thumbs_down.gif icon_lol.gif

aa kurat, need on g-one, mule olid one-x vms

_________________
☠


viimati muutis libe 05.05.2019 22:12:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2019 22:10:05 vasta tsitaadiga

Vahepeal tegelesin enda lenksuteemaga. Ikka see isetehtud "triatlonilenks".

Nüüd on selline:

Spoiler Spoiler Spoiler


Katsetasin asendeid. Küünarnukkidele toetudes on mugav, aga kui toetuspunktid asuvad põhilenksu kohal,
kannatab juhitavus. Mingist kiirusepiirist allpool kaob juhitavus täiesti. Kuskilt netist lugesin trennihundi
soovitust: "tule aero-asendist ära, kui lased kiiruse alla 20 km/h".
Mõni äss sõidab nii, et patjadele toetuvad küünarvarte keskmised osad. Minu jaoks ebamugav,
juhitavus ei parane.
Nüüd töin küünarnukitoed stemmi pöördetelje kohale. Vot seda mul vaja oligi. On mugav sõita ja juhitavus paranes väga palju. Saab selles asendis isegi startida ja peatuda. Tõsi küll, selleks pole praktilist vajadust, lihtsalt las olla juhitavust varuga icon_cool.gif
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 05.05.2019 22:39:20 vasta tsitaadiga

killer icon_lol.gif
Loodetavasti linnas ei sõida icon_razz.gif
//
Jään ka uuel nädalal auto juurde...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2019 23:06:55 vasta tsitaadiga

Oleks mul plönni auto ostuks, ma selliseid nalju ei üritaks icon_smile.gif

Eesmärk on rohkem maanteel tuulise ilmaga mugavamalt liikuda. Samuti aitab madal asend tõusudel, kuidagi annab see koibadele auru juurde. Mõnikord linnaski vajalik.
Nagu juba mainisin - ma ei harrasta madallendu. On 3 käiku, jalgpidur. Saan sõita käsi kenasti paigal hoides. Linnas ma eriti üle 15 km/h ei suru ja maanteel on piiriks umbes 30 km/h.
Noh, kunagi ühe Tśehhi maanteerattaga (Favorit) lasin mõnikord maanteel isegi 40 km/h ja ajasin Tartu-Jõgeva vahet 1,5 tunniga. Kuid praegu olen juba vanaks jäämas, enam ei viitsi.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 06.05.2019 08:21:58 vasta tsitaadiga

Kassmees, vaheta vokk mõne Turisti või Start'i vastu välja...
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 165, 166, 167 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.