Magic, Aga kui on teada kust kuhu hakkab auto käima, siis on lihtsam. Vaatad lihtsalt kas ulatub või ei.
Ise ootan nagu paljud, elektrikate hinnasula. Pmtl. vana Leaf sobib ka täitsa, aga peab olema aastast 2013 ja edasi. Mingi aku teema oli. Ja hind peaks tal kindlasti alla 10k jääma. Mul on lühikesed otsad, pmtl. mööda linna keerutamine. Ja auto pole ka mu töövahend.
6k on jah suht kiirmüük. Ma pean enne planeerima ja tegelema autoasjadega. See aasta lõppeb liising. Kuna jääkväärtus on väiksem kui turuhind, siis pigem müün ise, või ostan välja. Aga sellega on õnneks veel aega ja praegu ei viitsi sellega tegeleda. Usun et aeg, elektrikate osas, tiksub pigem minu kasuks ja aega mul on.
Korralik Leaf oli vahepeal Auto24-s 6000€. Läks ära küll.
Vaatan ka üle nädala vähemalt Auto24 Leafid üle ja mina pole seal kunagi odavat Leafi näinud, alati 10k+ € hinnad, tavaliselt 12-16k.
Võimalik, et turuhinnast kõvasti soodsam auto läheb tundidega ära, ja ei imestaks, kui see 6000€ Leaf ilmub mõne päeva pärast müüki tagasi, aga juba hinnaga 11 900€
Eelmine aasta oli, Tartus. Väitis ise ka, et turuhinnast allpool. Ilus punane ka veel, Tõenäoliselt läks uue ostuks ja tahtis vanast ruttu lahti saada.
~10k Leafid seisavad seal tavaliselt kuid.
Eelmine aasta oli, Tartus. Väitis ise ka, et turuhinnast allpool. Ilus punane ka veel, Tõenäoliselt läks uue ostuks ja tahtis vanast ruttu lahti saada.
~10k Leafid seisavad seal tavaliselt kuid.
Need odavad Leafid olid Elektritakso omad _________________
BTW. 90% transpordi heitest tuleb Eestis maanteetranspordist, millest omakorda 65% on sõiduautod ning ca 30% veokid ja kaubikud, ülejäänu bussid. _________________
Tartu peal tuli ükspäev Audi e-tron vastu, täitsa viisakas ja disainilt üsna eristamatu Q-seeria Audidest.
Numbrimärgiks muidugi etron2. Registrisse on ka etron1 ja etron3 tekkinud.
Aga päris muljetavaldavad kaalunumbrid: tühimass 2656kg ja täismass 3130kg.
Tartu peal tuli ükspäev Audi e-tron vastu, täitsa viisakas ja disainilt üsna eristamatu Q-seeria Audidest.
Numbrimärgiks muidugi etron2. Registrisse on ka etron1 ja etron3 tekkinud.
Aga päris muljetavaldavad kaalunumbrid: tühimass 2656kg ja täismass 3130kg.
C-kategooriat vaja et tuua ehituspoest vineeri Läheb juba liigseks.
Audi peaks veidi pekipõletust tegema
Tartu peal tuli ükspäev Audi e-tron vastu, täitsa viisakas ja disainilt üsna eristamatu Q-seeria Audidest.
Numbrimärgiks muidugi etron2. Registrisse on ka etron1 ja etron3 tekkinud.
Aga päris muljetavaldavad kaalunumbrid: tühimass 2656kg ja täismass 3130kg.
C-kategooriat vaja et tuua ehituspoest vineeri Läheb juba liigseks.
Audi peaks veidi pekipõletust tegema
750kg'st kerghaagist ei saa kõige tavalisema juhiloaga kasutusele võtta. _________________ Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
arnis, von Wu, mõlemad võite autokooli tagasi minna.
3) B – auto, mille lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja mis on kavandatud ja valmistatud vedama lisaks juhile veel kuni kaheksat sõitjat; sama auto koos kerghaagisega;
KillFrenzy, asi pole ju nii lihtne, arvutus käib täismassi alusel (3500 on auto+haagise täismass kokku). Seaduses näpuga järge ajada, tuleks teha juhiloale kood B96 juurde, mis lubab täismassiks kokku 4250kg.
oliver., pead ka autokooli minema. Selgelt on kirjas, sama auto koos kerghaagisega. 3500+750. Siin oli juttu kerghaagistest. Autorongi täismassi tuleb siis arvestada kui tegu ei ole kerghaagisega.
Auto täismass 2800 + kerghaagis 750 kg on B katiga on
Auto täismass 2800 + haagis täismassiga 800kg ei ole enam B katiga ok, oleks vaja kood 96 või BE
Selge, mäletasin valesti, tänud parandamast. Ei sõida ise 3t autodega.
Aga oleks kena, kui teiste korrigeerimisel ei vehiks autokoolide ja asjadega, jätad intelligentsema mulje
Tegelik autorongi mass ei tohi olla üle 3500kg tavalise B loaga.
Seega raskust palju käruga vedada võib sõltub auto enda hetke massist 2656kg-3130kg
Kui E-tron ise ka on pilgeni kaupa ja inimesi täis (474kg) siis nt 250kg järelkäruga saad vedada max 120kg kaupa = kokku 3500kg
Kui E-tron on tühi ainult juhiga (80kg?) siis saad vedada 250kg kärus 500kg kaupa.
Jälgima peab ka auto reg passis olevat max lubatud haagise massi. Mul nt 400kg
"B-kategooria juhiluba lubab sõiduautoga vedada kerghaagist, so haagist registrimassiga alla 750 kg (haagise kategooria O1) ja samuti mitte-kerghaagist (O2) tingimusel, et vedava auto ja veetava haagise (autorong) lubatud täismasside summa ei ületa 3500 kilogrammi."
Seega raskust palju käruga vedada võib sõltub auto enda hetke massist 2656kg-3130kg
Kui E-tron ise ka on pilgeni kaupa ja inimesi täis (474kg) siis nt 250kg järelkäruga saad vedada max 120kg kaupa = kokku 3500kg
Kui E-tron on tühi ainult juhiga (80kg?) siis saad vedada 250kg kärus 500kg kaupa.
Vale! Autorongi mass ei tohi olla üle 3500kg kui tegemist pole kerghaagisega, ehk kui haagise täismass on 751+kg.
Mingid täismassid, tühimassid, päriskaalud ei mängi kerghaagise puhul mitte mingit rolli. Ainuke oluline nr on maksimaalne täismass 750kg.
Vaata ka eelnevalt lisatud pilti, kerghaagise puhul on see lahter tühjaks jäetud kuhu on kirjutatud auto + haagise mass.
DVDRW kirjutas:
Jälgima peab ka auto reg passis olevat max lubatud haagise massi. Mul nt 400kg
Seda peab jälgima jah, tavaliselt kergemate autode teema.
Selge, sain lausest valesti aru siis.
Kui 3500kg kaaluv auto + taga kerghaagis täismassiga 750kg sh passis kirjas.
Siis võin muretult tavalise B loaga sõita
Üle 4250kg autorongiga või üle 3500kg autoga ei lähe siis mingi valemiga tavalise B-ga teele.
Nt kui elektriauto kaalub 3501kg siis vaja C lube
Selge, sain lausest valesti aru siis.
Kui 3500kg kaaluv auto + taga kerghaagis täismassiga 750kg sh passis kirjas.
Siis võin muretult tavalise B loaga sõita
Just nii.
Näited.
B-kategooria 3500kg auto + 750kg KERGhaagis = max. 4250kg
B-kategooria 2250kg auto + 1250kg pärishaagis = max. 3500kg
B96 kategooriga 2250kg auto + 2000kg pärishaagis = max. 4250kg
Edasi on juba BE
Huvitav huvitav, minu autokoolis sellest kerghaagise erandist ei räägitud.
Oli õpetatud, et autorongi summaarne mass ei tohi ületada 3500kg.
Aga tõesti, kerghaagis kuni 750kg puhul võib autorongi mass minna märksa kõrgemale.
Seega saab e-troniga nii vineeri kui viinereid tuua poest, seda samaaegselt
Nagu näha on sõnastus asjal halb, kui nii paljudele see segadust tekitab.
Inglise keeles on asi üheselt mõistetav.
1) drive a car or van up to 3,500kg maximum authorised mass (MAM) towing a trailer of up to 750kg MAM
2) tow a trailer over 750kg MAM as long as the combined MAM of the trailer and towing vehicle is no more than 3,500kg
Toyota has released almost 24,000 patents into the wild for other car manufacturers to use, royalty-free.
Those patents surround electrification and fuel cell technology and include componentry like motors and battery designs, control ECUs and more.
Tesla pakub nüüd kauaoodatud CCS adapterit.
Sellega lõpeb ära kogu kiirlaadimisliideste kammajaa Euroopas.
Ainukene standard mis arenema jääb on CCS, ehk kombo - sealhulgas Tesla poolt.
Kõik vanemate Tesla S ja X kasutajad saavad vastava jublaka endale soetada.
Need kes auto praegu ostavad, saavad jublaka tasuta kaasa.
Uuemad Model 3 ja Y juba omavad CCS pesa. Ja kui tuleb välja S ja X uuendused,
siis ka nemad lähevad CCS peale üle.
Ehk teisisõnu, alates nüüdsest kõik Teslad laevad KÕIGIS kiirlaadijates.
Meie vana võrgu jaoks tarvis ChaDeMo adapterit, mis on aastaid juba olemas.
Jääb ainult Nissan, kes veel viimasena punnitab ChaDeMot.
Ma arvan, et nad jäävad väga kiiresti maha. KÕIK teised panustavad CCS peale.
Nissanil ei jätku nutsu ja ei jaksa nad ka teisi motiveerida ChaDeMo püssi lisamiseks.
Kui auto raha sisse ei too (takso näiteks), siis ei tasu auto ost mitte kunagi ennast ära.
Küll aga käib vaidlus selle üle, millal üks auto teisest odavamaks saab.
Kui ma võtan juba arvesse, et autoga tööle sõites säästan iga päev 1+1h, siis aastas teeks see ligi 10k € väärtuses töötunde _________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Siis oleks mõistlikum elu nii sättida, et ei peakski tööle sõitma.
Ei saa alati. Või kui saab, siis mis on ajavahe? Enamasti saab autoga kiiremini.
Et liikumine magamistoast kodukontorisse võtab rohkem aega kui autoga kodunt tööle? _________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.