Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 19:34:57 vasta tsitaadiga

Magic, Aga kui on teada kust kuhu hakkab auto käima, siis on lihtsam. Vaatad lihtsalt kas ulatub või ei.
Ise ootan nagu paljud, elektrikate hinnasula. Pmtl. vana Leaf sobib ka täitsa, aga peab olema aastast 2013 ja edasi. Mingi aku teema oli. Ja hind peaks tal kindlasti alla 10k jääma. Mul on lühikesed otsad, pmtl. mööda linna keerutamine. Ja auto pole ka mu töövahend.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 19:37:07 vasta tsitaadiga

Ainuke koht kuhu need võiks kõlvata. Neil alati teada kindel lühike marsruut thumbs_up.gif
Korralik Leaf oli vahepeal Auto24-s 6000€. Läks ära küll. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 19:42:52 vasta tsitaadiga

6k on jah suht kiirmüük. Ma pean enne planeerima ja tegelema autoasjadega. See aasta lõppeb liising. Kuna jääkväärtus on väiksem kui turuhind, siis pigem müün ise, või ostan välja. Aga sellega on õnneks veel aega ja praegu ei viitsi sellega tegeleda. Usun et aeg, elektrikate osas, tiksub pigem minu kasuks ja aega mul on. icon_cool.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 23.03.2019 19:44:19 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Korralik Leaf oli vahepeal Auto24-s 6000€. Läks ära küll. thumbs_up.gif
Vaatan ka üle nädala vähemalt Auto24 Leafid üle ja mina pole seal kunagi odavat Leafi näinud, alati 10k+ € hinnad, tavaliselt 12-16k.
Võimalik, et turuhinnast kõvasti soodsam auto läheb tundidega ära, ja ei imestaks, kui see 6000€ Leaf ilmub mõne päeva pärast müüki tagasi, aga juba hinnaga 11 900€ icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 20:10:10 vasta tsitaadiga

Eelmine aasta oli, Tartus. Väitis ise ka, et turuhinnast allpool. Ilus punane ka veel, Tõenäoliselt läks uue ostuks ja tahtis vanast ruttu lahti saada. icon_razz.gif
~10k Leafid seisavad seal tavaliselt kuid.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 21:25:00 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Eelmine aasta oli, Tartus. Väitis ise ka, et turuhinnast allpool. Ilus punane ka veel, Tõenäoliselt läks uue ostuks ja tahtis vanast ruttu lahti saada. icon_razz.gif
~10k Leafid seisavad seal tavaliselt kuid.

Need odavad Leafid olid Elektritakso omad icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 21:34:54 vasta tsitaadiga

Tux, Need on valged! Punaseid taksosi pole näinud.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 21:38:07 vasta tsitaadiga

SSD, kleebitud ei võinud olla?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 21:40:02 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
SSD, kleebitud ei võinud olla?

Võib ikka. Üldiselt ongi. Aga punast taksot ei tea. Uksepakud on enamasti kleepimata.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 00:14:29 vasta tsitaadiga

BTW. 90% transpordi heitest tuleb Eestis maanteetranspordist, millest omakorda 65% on sõiduautod ning ca 30% veokid ja kaubikud, ülejäänu bussid.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 17:37:49 vasta tsitaadiga

Tartu peal tuli ükspäev Audi e-tron vastu, täitsa viisakas ja disainilt üsna eristamatu Q-seeria Audidest.
Numbrimärgiks muidugi etron2. Registrisse on ka etron1 ja etron3 tekkinud.
Aga päris muljetavaldavad kaalunumbrid: tühimass 2656kg ja täismass 3130kg.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 18:06:11 vasta tsitaadiga

Kas see kaal on koos akudega?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 18:43:11 vasta tsitaadiga

Miks peaks ilma olema?
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 18:58:38 vasta tsitaadiga

Korralik tank.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 21:07:42 vasta tsitaadiga

oliver. kirjutas:
Tartu peal tuli ükspäev Audi e-tron vastu, täitsa viisakas ja disainilt üsna eristamatu Q-seeria Audidest.
Numbrimärgiks muidugi etron2. Registrisse on ka etron1 ja etron3 tekkinud.
Aga päris muljetavaldavad kaalunumbrid: tühimass 2656kg ja täismass 3130kg.


C-kategooriat vaja et tuua ehituspoest vineeri icon_eek.gif Läheb juba liigseks.
Audi peaks veidi pekipõletust tegema icon_confused.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.03.2019 21:17:04 vasta tsitaadiga

C-kategooria täismass on üle 3500kg.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 21:18:34 vasta tsitaadiga

Vineer katusele siis pole vaja jah.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 23:18:10 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
oliver. kirjutas:
Tartu peal tuli ükspäev Audi e-tron vastu, täitsa viisakas ja disainilt üsna eristamatu Q-seeria Audidest.
Numbrimärgiks muidugi etron2. Registrisse on ka etron1 ja etron3 tekkinud.
Aga päris muljetavaldavad kaalunumbrid: tühimass 2656kg ja täismass 3130kg.


C-kategooriat vaja et tuua ehituspoest vineeri icon_eek.gif Läheb juba liigseks.
Audi peaks veidi pekipõletust tegema icon_confused.gif

Mõtled 1800 kg haagise vedu?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 23:51:19 vasta tsitaadiga

750kg'st kerghaagist ei saa kõige tavalisema juhiloaga kasutusele võtta.
_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.03.2019 23:51:57 vasta tsitaadiga

BE-kategooriat on vaja, mitte C
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 00:48:46 vasta tsitaadiga

arnis, von Wu, mõlemad võite autokooli tagasi minna.

3) B – auto, mille lubatud täismass ei ületa 3500 kilogrammi ja mis on kavandatud ja valmistatud vedama lisaks juhile veel kuni kaheksat sõitjat; sama auto koos kerghaagisega;
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 07:16:49 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, asi pole ju nii lihtne, arvutus käib täismassi alusel (3500 on auto+haagise täismass kokku). Seaduses näpuga järge ajada, tuleks teha juhiloale kood B96 juurde, mis lubab täismassiks kokku 4250kg.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 10:09:47 vasta tsitaadiga

oliver., pead ka autokooli minema. Selgelt on kirjas, sama auto koos kerghaagisega. 3500+750. Siin oli juttu kerghaagistest. Autorongi täismassi tuleb siis arvestada kui tegu ei ole kerghaagisega.

Auto täismass 2800 + kerghaagis 750 kg on B katiga on
Auto täismass 2800 + haagis täismassiga 800kg ei ole enam B katiga ok, oleks vaja kood 96 või BE
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.04.2019 10:42:06 vasta tsitaadiga

96 on kuni 4250 koos haagisega mis ei ole kerghaagis.
B-kat tohib üle 3500 minna ainult kerghaagisega.

Viimati oli vähemasti nii...

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 10:46:48 vasta tsitaadiga

Tbit, on siiani.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 11:00:17 vasta tsitaadiga

Selge, mäletasin valesti, tänud parandamast. Ei sõida ise 3t autodega.
Aga oleks kena, kui teiste korrigeerimisel ei vehiks autokoolide ja asjadega, jätad intelligentsema mulje thumbs_up.gif
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 14:01:10 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 17:24:12 vasta tsitaadiga

Lähme kõik korraga kooli tagasi ja tulistame paberikuule pastakatorust üksteisele kuklasse icon_biggrin.gif



Ikkagi on vaja minna oma lubasid värskendama, kui tahad vineeri vedada e-troniga.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 17:51:07 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Lähme kõik korraga kooli tagasi ja tulistame paberikuule pastakatorust üksteisele kuklasse icon_biggrin.gif



Ikkagi on vaja minna oma lubasid värskendama, kui tahad vineeri vedada e-troniga.


Mis asja sa ajad? Paned veel väga hästi tehtud skeemi ka juurde ja ikka ei saa aru?

Rääkisid audi e tronist ja kerghaagisest.
Audi e-tron 3130kg + 750kg kerghaagis = B kategooria luba, ei ole vaja kood 96 ega BE.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 18:39:27 vasta tsitaadiga

"tühimass 2656kg ja täismass 3130kg"

Tegelik autorongi mass ei tohi olla üle 3500kg tavalise B loaga.
Seega raskust palju käruga vedada võib sõltub auto enda hetke massist 2656kg-3130kg
Kui E-tron ise ka on pilgeni kaupa ja inimesi täis (474kg) siis nt 250kg järelkäruga saad vedada max 120kg kaupa = kokku 3500kg
Kui E-tron on tühi ainult juhiga (80kg?) siis saad vedada 250kg kärus 500kg kaupa.

Jälgima peab ka auto reg passis olevat max lubatud haagise massi. Mul nt 400kg icon_razz1.gif

"B-kategooria juhiluba lubab sõiduautoga vedada kerghaagist, so haagist registrimassiga alla 750 kg (haagise kategooria O1) ja samuti mitte-kerghaagist (O2) tingimusel, et vedava auto ja veetava haagise (autorong) lubatud täismasside summa ei ületa 3500 kilogrammi."
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 18:52:27 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

Seega raskust palju käruga vedada võib sõltub auto enda hetke massist 2656kg-3130kg
Kui E-tron ise ka on pilgeni kaupa ja inimesi täis (474kg) siis nt 250kg järelkäruga saad vedada max 120kg kaupa = kokku 3500kg
Kui E-tron on tühi ainult juhiga (80kg?) siis saad vedada 250kg kärus 500kg kaupa.


Vale! Autorongi mass ei tohi olla üle 3500kg kui tegemist pole kerghaagisega, ehk kui haagise täismass on 751+kg.
Mingid täismassid, tühimassid, päriskaalud ei mängi kerghaagise puhul mitte mingit rolli. Ainuke oluline nr on maksimaalne täismass 750kg.
Vaata ka eelnevalt lisatud pilti, kerghaagise puhul on see lahter tühjaks jäetud kuhu on kirjutatud auto + haagise mass.
DVDRW kirjutas:


Jälgima peab ka auto reg passis olevat max lubatud haagise massi. Mul nt 400kg icon_razz1.gif


Seda peab jälgima jah, tavaliselt kergemate autode teema.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 19:16:55 vasta tsitaadiga

Selge, sain lausest valesti aru siis.
Kui 3500kg kaaluv auto + taga kerghaagis täismassiga 750kg sh passis kirjas.
Siis võin muretult tavalise B loaga sõita thumbs_up.gif

Üle 4250kg autorongiga või üle 3500kg autoga ei lähe siis mingi valemiga tavalise B-ga teele.
Nt kui elektriauto kaalub 3501kg siis vaja C lube icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 19:24:34 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Selge, sain lausest valesti aru siis.
Kui 3500kg kaaluv auto + taga kerghaagis täismassiga 750kg sh passis kirjas.
Siis võin muretult tavalise B loaga sõita thumbs_up.gif


Just nii.

Näited.
B-kategooria 3500kg auto + 750kg KERGhaagis = max. 4250kg
B-kategooria 2250kg auto + 1250kg pärishaagis = max. 3500kg
B96 kategooriga 2250kg auto + 2000kg pärishaagis = max. 4250kg
Edasi on juba BE
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2019 00:12:35 vasta tsitaadiga

Huvitav huvitav, minu autokoolis sellest kerghaagise erandist ei räägitud.
Oli õpetatud, et autorongi summaarne mass ei tohi ületada 3500kg.
Aga tõesti, kerghaagis kuni 750kg puhul võib autorongi mass minna märksa kõrgemale.
Seega saab e-troniga nii vineeri kui viinereid tuua poest, seda samaaegselt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2019 00:38:38 vasta tsitaadiga

Nagu näha on sõnastus asjal halb, kui nii paljudele see segadust tekitab.

Inglise keeles on asi üheselt mõistetav.


1) drive a car or van up to 3,500kg maximum authorised mass (MAM) towing a trailer of up to 750kg MAM
2) tow a trailer over 750kg MAM as long as the combined MAM of the trailer and towing vehicle is no more than 3,500kg
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2019 09:56:40 vasta tsitaadiga

Norra elektriautode turg. Märtsis anti üle üle 5300 Tesla 3 auto icon_eek.gif 26. märtsil registreeriti 551 Tesla 3 autot icon_eek.gif
https://www.tek.no/artikler/tesla-knuste-rekorden-leverte-over-5-300-model-3-i-mars/461870

Statistika märts 2019. Märtsis müüdud autode CO2 keskmine eritus on 42 g/100 km kohta.
https://vegnett.no/2019/03/mer-enn-50-prosent-elbil-andel-for-forste-gang/

1 500 000 elektriautot 2030. aastaks Norras on reaalne icon_eek.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2019 11:22:08 vasta tsitaadiga

https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2019-04-03/tesla-closes-in-on-porsche-in-germany-as-model-3-sales-jump

Edit: https://www.carmagazine.co.uk/car-news/tech/toyota-patent-sharing/

tsitaat:
Toyota has released almost 24,000 patents into the wild for other car manufacturers to use, royalty-free.
Those patents surround electrification and fuel cell technology and include componentry like motors and battery designs, control ECUs and more.


edit:


Link
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2019 18:51:31 vasta tsitaadiga

Norras loodetakse 200 000 NOK maksva Skoda Citigo peale. Odav, kuni 260 km sõiduulatusega.
https://www.elbil24.no/biler/ny-elbil-til-under-200000/70959681
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2019 23:25:01 vasta tsitaadiga

Tesla pakub nüüd kauaoodatud CCS adapterit.
Sellega lõpeb ära kogu kiirlaadimisliideste kammajaa Euroopas.
Ainukene standard mis arenema jääb on CCS, ehk kombo - sealhulgas Tesla poolt.
Kõik vanemate Tesla S ja X kasutajad saavad vastava jublaka endale soetada.
Need kes auto praegu ostavad, saavad jublaka tasuta kaasa.
Uuemad Model 3 ja Y juba omavad CCS pesa. Ja kui tuleb välja S ja X uuendused,
siis ka nemad lähevad CCS peale üle.
Ehk teisisõnu, alates nüüdsest kõik Teslad laevad KÕIGIS kiirlaadijates.
Meie vana võrgu jaoks tarvis ChaDeMo adapterit, mis on aastaid juba olemas.

Jääb ainult Nissan, kes veel viimasena punnitab ChaDeMot.
Ma arvan, et nad jäävad väga kiiresti maha. KÕIK teised panustavad CCS peale.
Nissanil ei jätku nutsu ja ei jaksa nad ka teisi motiveerida ChaDeMo püssi lisamiseks.

Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2019 23:30:46 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif

Mida kiiremini ühele pistikule seda parem.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 14:55:30 vasta tsitaadiga

Tehnika TV - Hyundai Kona Electric
Spoiler Spoiler Spoiler

~20 aastat peaksin sõitma, et ära tasuks icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 17:09:04 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:

~20 aastat peaksin sõitma, et ära tasuks icon_rolleyes.gif


Kui auto raha sisse ei too (takso näiteks), siis ei tasu auto ost mitte kunagi ennast ära.
Küll aga käib vaidlus selle üle, millal üks auto teisest odavamaks saab.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 19:04:50 vasta tsitaadiga

Auto toob aega sisse. Kui aeg pole raha siis ehk ei tasugi.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 22:26:23 vasta tsitaadiga

Kui ma võtan juba arvesse, et autoga tööle sõites säästan iga päev 1+1h, siis aastas teeks see ligi 10k € väärtuses töötunde icon_wink.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 22:30:08 vasta tsitaadiga

Allrait kirjutas:
Kui ma võtan juba arvesse, et autoga tööle sõites säästan iga päev 1+1h, siis aastas teeks see ligi 10k € väärtuses töötunde icon_wink.gif

No näed, võtaksid viieks aastaks 50k euk maksva masina, siis tuleks null, või pigem mugav elu sama raha eest.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 22:36:29 vasta tsitaadiga

Siis oleks mõistlikum elu nii sättida, et ei peakski tööle sõitma.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 22:39:24 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Siis oleks mõistlikum elu nii sättida, et ei peakski tööle sõitma.

Ei saa alati. Või kui saab, siis mis on ajavahe? Enamasti saab autoga kiiremini.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 22:43:08 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Siis oleks mõistlikum elu nii sättida, et ei peakski tööle sõitma.

Ei saa alati. Või kui saab, siis mis on ajavahe? Enamasti saab autoga kiiremini.

Et liikumine magamistoast kodukontorisse võtab rohkem aega kui autoga kodunt tööle? icon_biggrin.gif

_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 22:46:47 vasta tsitaadiga

Allrait kirjutas:
SSD kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Siis oleks mõistlikum elu nii sättida, et ei peakski tööle sõitma.

Ei saa alati. Või kui saab, siis mis on ajavahe? Enamasti saab autoga kiiremini.

Et liikumine magamistoast kodukontorisse võtab rohkem aega kui autoga kodunt tööle? icon_biggrin.gif

Ei. Kõik ei tööta kontoris. Mõni näiteks ehitab maja vms.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2019 23:41:55 vasta tsitaadiga


Link


icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.