26.03.2019 17:15:40
Euroopa Parlament toetas EL-i autoriõiguse reformi
Euroopa Parlament kiitis teisipäeval heaks vastuolulise Euroopa Liidu autoriõiguste reformi, mis asetab meediaorganisatsioonidele suurema vastutuse nende platvormidel avaldatava sisu eest.
Hääletusele eelnenud tulisest debatist ja ägedast lobitööst hoolimata toetas Strasbourg'is istungjärku pidav europarlament autoriõiguste reformi 348 poolt- ja 274 vastuhäälega, 36 saadikut jäi erapooletuks.
Reformivastase liikumise keskus oli Saksamaa, kus seda juhtis Piraadipartei eurosaadik Julia Reda, kes tõi välja uute reeglite kaks punkti, mis kujunesid vaidluse keskmeks.
Reda ütles, et hääletus "on sünge päev internetivabadusele", ja kirus parlamendisaadikuid, kes keeldusid napi enamusega muudatuste teksti enne viimast hääletust muutmast.
Uute reeglite suurimaks tüliõunaks on Artikkel 13 millega nõutakse, et Google'ile kuuluv Youtube ja muud platvormid nagu Facebook ja Soundcloud eemaldaks automaatsete filtrite abil autoriõigusi rikkuva sisu. Vastasel juhul ootaks neid kopsakas trahv.
Reda ja tema toetajad hoiatasid, et Artikkel 13 nõuab platvormidelt filtreid, mis kustutaksid automaatselt ja tihti ekslikult veebist sisu. Reformi toetajad, nende seas Euroopa Parlamendi liige Axel Voss, on aga teatanud, et selliseid filtreid otseselt ei nõuta, ehkki nad ei ole seletanud, kuidas firmad ilma nendeta reegleid jõustaksid.
"Ma tean, et on palju hirme selle pärast, mida kasutajad võivad või ei või teha. Nüüd on meil selge garantii sõnavabadusele, õpetamisele ja veebi loomingulisusele," ütles Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip hääletuse järel.
"Ma tean, et on palju hirme selle pärast, mida kasutajad võivad või ei või teha. Nüüd on meil selge garantii sõnavabadusele, õpetamisele ja veebi loomingulisusele," ütles Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip hääletuse järel.
No täpselt nagu Nõukogude Liidus. Eks ta igatseb selle aja "sõnavabadust" taga. Väljaütlemised on tol ajal valmiskirjutatud lehtedelt loetud ju.
Spoiler
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 26.03.2019 19:33:28, muudetud 1 kord
Kui võrrelda nüüd seda A13 vastast kaampaaniat eelnevate ACTA jms omadega on ilmselge miks asi feilis. Tavainimesele ei ütle mingi direktiivi mingi artikkel mitte midagi. Uudisportaalide esilehtedel pole midagi õhtustes saadetes nagu ringvaade pole ka midagi. Võite kiruda seda Tarandit palju tahate aga vähemalt mees teab kuidas oma ideedega pildile saada.
See on lihtsalt näide kuidas oma ideedele kampaaniat teha. Sama lugu näiteks Trumpi müüriga, see kas tara ehitatakse või mitte ei oma enam mingit tähtsust, oma töö on kogu see komejant teinud iga vent kuskil hondurase slummis teab et Trump saadab ta tagasi.
ANISIPI käitumis muster kordub:
pange googlisse: ansip üliõpilased tartu rahutused _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Karta oli et läbi läheb. Nagu aru saan tuleb hakata vana klassikat lindistama enne kui kõik maha korjatakse netist?
Ise kuulan netis surfates taustal youtubest musa: https://www.youtube.com/watch?v=qYwgG2oyUbA
Edit: kas selline post on (lähi)tulevikus legaalne enam kus ma lingin posti sisse video näiteks youtubes? _________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kuna vaba internet veel töötab, siis jätame siia ka märgi maha ärimogulist, kel on antud vastuvõetud seduse üle hea meel...
********************************************************************************************************
frippar
26.03.2019 14:27:49
Peamine see et Yana Toom ja HinnaVaatluse Tanel ühel üritusel, pisar tuli lausa silma. Nii südantsoojendav.
frippar
26.03.2019 14:28:13
Paras sulle, pane oma putka kinni ära!
********************************************************************************************************
Kommentaarid siis delfist pärit...'
Nii palju kui olen täna ja eelnevatel päevadel rääkinud telefonitsi inimestega, pole enamik isegi kuulnud sellest seadusandlusest ja mida see üldse kaasa toob.
Peavoolumeedial on ikka tohutu jõud inimkonda maha rahustada...pole vaja mingeid arstirohtusid selleks puhuks määrata... piisab lihtsalt puudulikust ja kallutatud infost, et valdav enamik seda usuks!
Peavoolumeedial on ikka tohutu jõud inimkonda maha rahustada...pole vaja mingeid arstirohtusid selleks puhuks määrata... piisab lihtsalt puudulikust ja kallutatud infost, et valdav enamik seda usuks!
nii ta on, nii see elu käib. sellega on veel see värk, et niikaua kui peavoolu meedia arvamus juhuslikult lugejaga kattub on maru muhe tunne.. a kui tuleb fundamentaalne lahkarvamus, sis on päris karm
teisalt pole halba ilma heata. Tore kui siinses foorumis ka lõpuks see point natuke rohkemate iniesteni jõudis - varasemalt pole sellest eriti aru kiputud saama ja igasugustel muudel teemadel läks propaganda
peale nagu soe sai.. vähemalt ajal kui ma veel vaba mikrit lugeda viitsisin
Aga ilmselt pole kokkusattumus, et postimees avaldas antud teema kohta vaid sümboolse nupu pigem eksitava pealkirjaga "youtubei suurreform läks läbi" ja avalehel püsis see vaid mõne tunni
samal ajal kui juba hommikust saati ilutseb lehekülje laiuse fotoga uudis mingist lambitüübist kelle võttis politsei joobes sõitmise eest kinni - tõepoolest oluline info kõigile.
Uute reeglite suurimaks tüliõunaks on Artikkel 13 millega nõutakse, et Google'ile kuuluv Youtube ja muud platvormid nagu Facebook ja Soundcloud eemaldaks automaatsete filtrite abil autoriõigusi rikkuva sisu. Vastasel juhul ootaks neid kopsakas trahv.
soundcloud korjab ammu juba mingi robotiga stuffi ära. omal nahal kogend seda jama. telefoni mikriga salvestatud üsna pasasti mängitud plärisev bass cover koos aimatava backing trackiga filtrist läbi ei mahu igatahes. isegi kui vahepealt tühjad kohad sisse kleepida ja sahinaid/krõbinaid/kriginaid panna, ka siis tunneb ära, mis lugu on ja võtab kohe maha, kui jälile saab.
Õige, sovetiliidu tsensorile võis õige veenmisoskuse korral ka musta valgeks seletada ja sinimustvalge punaseks, aga robotfiltrile ei seleta sa midagi. Computer says NO ja kõik.
mäksivana kirjutas:
Nii palju kui olen täna ja eelnevatel päevadel rääkinud telefonitsi inimestega, pole enamik isegi kuulnud sellest seadusandlusest ja mida see üldse kaasa toob.
Peavoolumeedial on ikka tohutu jõud inimkonda maha rahustada
Asi ei olegi rahustamises. Kedagi pole vaja rahustada, sest a) nad ei teagi sellest teemast midagi ja b) kui neile hakata sellest teemast rääkima, siis nad ei huvitu sellest. Keskmine inimene ei huvitu kunagi mingist regulatsioonist või seadusandlusest, kuni see teda ennast p*st ei hammusta. Kooseluseadus on millegipärast ainus erand, mis ei puuduta praktiliselt mitte kedagi, aga huvitab kõiki, kel sellega mingit pistmist pole
klge, äkki lõpetaks võrdlused nõukogude liiduga? selliste võrdlustega on kogu see arutelu kohe täiesti ebapädev
Vabandust väga, aga kas te olete teadliku elu elanud N-Liidu ajal? Mina olen, ja seetõttu näen ma liiga selgeid paralleele tollase N.Liidu ja praeguse E.Liidu toimimise printsiipide ja juhtimisvõtete vahel. Mis pole ka mingi ime, sest E.Liit ju toetab avalikult marksismi mis oli ka N.Liidu üks olulisim juhtsuund. Seetõttu tunnevad ka vanad ja praegused kommunistid end väga vabalt E.Liidu asjade ajamises.
Ma soovitan tõsiselt mõttega jälgida seda infot, mida soovitas otsida dohc-48v12 ja seda just perspektiivis marksistliku E.Liidu juhtimisstiiliga (näiteks Kataloonia sündmused, näiteks sõjaväe vastandamine FRA kollavestidele jms.) Sellest kõigest kumab läbi vana tuttav süsteem, millest me nagu tahtsime vabaneda 27 aastat tagasi aga tegelikult nagu ikka ei saanud ka.
kohe raadio kahes saates achtung, lobjakas hakatakse seda teemat käsitlema. _________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
klge, äkki lõpetaks võrdlused nõukogude liiduga? selliste võrdlustega on kogu see arutelu kohe täiesti ebapädev
Vabandust väga, aga kas te olete teadliku elu elanud N-Liidu ajal? Mina olen, ja seetõttu näen ma liiga selgeid paralleele tollase N.Liidu ja praeguse E.Liidu toimimise printsiipide ja juhtimisvõtete vahel. Mis pole ka mingi ime, sest E.Liit ju toetab avalikult marksismi mis oli ka N.Liidu üks olulisim juhtsuund. Seetõttu tunnevad ka vanad ja praegused kommunistid end väga vabalt E.Liidu asjade ajamises.
Ma soovitan tõsiselt mõttega jälgida seda infot, mida soovitas otsida dohc-48v12 ja seda just perspektiivis marksistliku E.Liidu juhtimisstiiliga (näiteks Kataloonia sündmused, näiteks sõjaväe vastandamine FRA kollavestidele jms.) Sellest kõigest kumab läbi vana tuttav süsteem, millest me nagu tahtsime vabaneda 27 aastat tagasi aga tegelikult nagu ikka ei saanud ka.
ausalt, mul pole vähimatki tahtmist otsida ühiseid pidepuntke kaubanduspoliitilise liidu ja anastava riigikorra, mis mõrvas miljoneid, vahel. mis ei tähenda, et sa ei võiks seda teha. ja mind ei pea teietama.
Freeman, selle pildi panin mina uudisesse.
Mina hääletasin Euroopa Liidu poolt, aga kindlasti mitte sellise föderaalse moodustise poolt, kus prantslased kirjutavad meile ette meie netivabaduse.
Näen sellest teravat ohtu rahvusriikide suveräänsusele. Kui praegu toimuks hääletus Euroopa Liiduga liitumise osas, hääletaksin vastu.
"kirjutavad meile ette", okei. arvan, et võime selle debati siin siis toimunuks lugeda.
Mis see direktiiv siis on? Enamus poolthääletajaid Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Kuna Brüsselis on direktiiv vastuvõetud, peame nüüd oma seadusandluse paari aasta jooksul kohandama vastavalt direktiivile.
Ja antud juhul (kui vastav seadus peaks jõustuma) tähendab see 3 ja enama aasta vanuste portaalide jaoks kas masintsensuurifiltri paigaldust (mida me põhimõtteliselt pole nõus tegema), uste kinnipanekut, või välismaale kolimist.
Minu ja ilmselt tuhandete HV kasutajate jaoks no-go. Sellest ka see võitlus selle direktiivi (ja sellise Euroopa liidu vastu, kes surub läbi direktiive, mis on vastuolus Euroopa Liidu põhiõiguste hartaga).
Mis see direktiiv siis on? Enamus poolthääletajaid Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Kuna Brüsselis on direktiiv vastuvõetud, peame nüüd oma seadusandluse paari aasta jooksul kohandama vastavalt direktiivile.
Ja antud juhul (kui vastav seadus peaks jõustuma) tähendab see 3 ja enama aasta vanuste portaalide jaoks kas masintsensuurifiltri paigaldust (mida me põhimõtteliselt pole nõus tegema), uste kinnipanekut, või välismaale kolimist.
Minu ja ilmselt tuhandete HV kasutajate jaoks no-go. Sellest ka see võitlus selle direktiivi (ja sellise Euroopa liidu vastu, kes surub läbi direktiive, mis on vastuolus Euroopa Liidu põhiõiguste hartaga).
Et mõista su positsiooni, võiksid enda tegevusala või ametit kirjeldada. Ja kas era- või avalik sektor?
täiesti suva ju kes ma olen. minu probleem on see, et sedasi sõnastades "uudiseid" ja "sõnavõtte" levitades teeb see rohkem kahju kui head. selge see, et artikkel 11 ja 13 on väga vastuolulised ja pooletoobised lahendused aga kui sa räägid sellest läbi mingite väljamõeldud prismade (sh võrdlus nõukogude liiduga), siis paratamatult sa poogid külge mingid muud tähendused, mis asjaga kaasas ei käi.
Freeman, oluline ikka, mõistmaks tausta.
Ja no kui HV tänu Euroopa Liidule maha tapetakse, mis hoosiannat ma Euroopa Liidule ikka enam laulan?
Euroopa Liit võis ju kunagi olla inimeste, kaupade ja teenuste vaba liikumise liit. Ja hääletasin kui majandusliidu poolt.
Aga see mis praegu toimub (suund föderaalse liidu poole), pole enam normaalne, kui see sõidab üle rahvusriikide suveräänsusest. _________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine Hinnavaatlus.ee - leia parim hind! HV-s ID-kaardiga autentimine
Freeman, oluline ikka, mõistmaks tausta.
Ja no kui HV tänu Euroopa Liidule maha tapetakse, mis hoosiannat ma Euroopa Liidule ikka enam laulan?
Euroopa Liit võis ju kunagi olla inimeste, kaupade ja teenuste vaba liikumise liit. Ja hääletasin kui majandusliidu poolt.
Aga see mis praegu toimub (suund föderaalse liidu poole), pole enam normaalne, kui see sõidab üle rahvusriikide suveräänsusest.
aga palun, EU parlamendi valimised tulemas. jõudu.
Erinevus on EU ja NSVL vahel radikaalne, Euroopa Liit (kapitalistlik ) / Nõukogude liit(sotsialistlik ) ja see on nagu öö ja päev.
EU jutt oli algusaastatel tõesti üsnagi lojaalne ja leebe, sest kirjutati, et meie direktiivid on teistele liikmesriikidele soovituslikud.
Kuid soovituslikust kohustuseni on ainult üks samm. Kes teab mida homme meile kaela määritakse.
Ja järgmine kord see MEM on juba tsensuuriga ära võetud, ning see liigutus tsensori poolt ei saa olema mitte odav:
Erinevus on EU ja NSVL vahel radikaalne, Euroopa Liit (kapitalistlik ) / Nõukogude liit(sotsialistlik ) ja see on nagu öö ja päev.
EU jutt oli algusaastatel tõesti üsnagi lojaalne ja leebe, sest kirjutati, et meie direktiivid on teistele liikmesriikidele soovituslikud.
Kuid soovituslikust kohustuseni on ainult üks samm. Kes teab mida homme meile kaela määritakse.
Ja järgmine kord see MEM on juba tsensuuriga ära võetud, ning see liigutus tsensori poolt ei saa olema mitte odav:
põhimõtteline vahe kas ehitatakse düstoopiat utoopia varjus, või ehitatakse düstoopiat utoopia varjus. ühe perse kaks kannikat. algusest peale olen selle euro jura vastu olnud. euro rahaga sama moodi, ei euro hinda ei tõsta. läks mõni kuu mööda ja pool oli otsa pandud. pluss pupu'ga keerati veel omakorda pool sissetulekust maha. nüüd ostavad neegreid siia sisse, vaadake mis inglismaast, soomest, rootsist saand on, prantsusmaast ei räägigi. ja nüüd tagatipuks keeravad neti kinni. strasspuuri ja prüsseli küljest oleks üldse mõistlik juhtmed küljest lahti ühendada, vaadaku kuidas siis ise saavad. niikaua on lõbus, kuniks gonni jätkub, edasi... siis saavad aru, vist keerasid veidike sitta kokku oma lipsude ja lollide lõustadega.
ausalt, mul pole vähimatki tahtmist otsida ühiseid pidepuntke kaubanduspoliitilise liidu ja anastava riigikorra, mis mõrvas miljoneid, vahel. mis ei tähenda, et sa ei võiks seda teha. ja mind ei pea teietama.
E.Liit oli majadusühendus umbes siis kui UK sellega liitus. Sealt edasi on see Liit aga kaugenenud kahe kümnendiga niivõrd, et näiteks 1990 Kanada rahamagnaat Conrad Black hoiatas Briti konservatiive "Ühendatud Euroopa" eest, mis võib kergesti sotsialistlikuks muutuda, sest Ühisturumaade peakorter olevat täis sotsialismimeelseid bürokraate, kes edutavad kasutut "Euroopa plaanimajandust". Meie siin teadsime tollal heal juhul ainult mingit (meile) abstraktset Euroopa Majandusühendust - mis selle taha peitus, saame teada nüüd, tagantjärele.
Mis puutub "teietamisse", siis pole parata - ma ei tunne teid ja seega "teietan", samamoodi on minu lastetoa osa ka lausete suure tähega kirjutamine.
sakinaga kirjutas:
Euroopa Liidu Nõukogude liiduga võrdlemine on lihtsalt mage.
Kuna seda (mage) ütleb põhimõtteline uusmarksist, siis pole ka ootata mingit magedast erinevat käsitlust.
rahvas, pakime kohvrid ja liigume vaikselt us and a poole?
tea kas PriceWatch.com on vaba?
popsiks seal head paremat, sõidaks route66 peal oma v8 mootoriga, tangiks muretult mõistliku hinnaga kütet, ei muretseks läti alko ega keskkonna saastamise pärast ja naudiks tööka eestlase head palka.
Vikerraadios ka reporteritunni alguses käib ka teema selle üle...
Kaitsemine käib....
Padar õige mees
Tarand tahab oma meemide eest raha
Kelam wtf...A11 ja A13 keegi ei öelnud kindlas kõneviisis, et on kahjulikud...nagu mida
Euroopa Liidu Nõukogude liiduga võrdlemine on lihtsalt mage.
Kuna seda (mage) ütleb põhimõtteline uusmarksist, siis pole ka ootata mingit magedast erinevat käsitlust.
Ajate mind ilmselt kellegagi segamini.
Kahju muidugi, et HVF-s on arutelu asemel normiks saanud sildistamine üha vägevamate tiitlitega. Alles olin Reformierakonna hääletoru, nüüd juba uusmarksist. Mis järgmiseks? Endal ei hakka juba imelik?
Tegemist pole sildistamisega, vaid konstanteeringuga, mis põhineb mitmete aastate Vaba Mikrofoni eri teemade jälgimisel. Ja mul pole mingit põhjust välistada, et näiteks RE hääletoru ei saaks olla uusmarksist. Üks ei välista teist, kuid arvestage et ma pole teid seostanud RE'ga.
Moment, mis seob RE marksismiga, on globalism. Meil nimetati N.Liidu ajal gobaliste internatsionaalideks ehk internatsideks, viimast rohkem venemeelsete padukommunistide puhul. Nii internatsionaalid, globalistid kui (uus)marksistid näevad meelsasti rahvuste kadu, seda sama on väljendanud ka sm. Verhofstad juba 2013 oma Euroopa Manifestis. Liberaal nagu ta väidab end olevat...
Nimetage kuidas tahate - ei ole midagi uut siin päikese all.
Imelik ei hakka, tänan et muret tunnete. Aga kurb hakkab küll, et inimesed ei suuda ikka veel õppida aru saama ümbritsevast ja lasevad endil igasugustel asipitel pidevalt mütsi silmile tõmmata, nagu seekord "internetivabadustega".
Kui keegi arvab et need kommud tunnevad tõesti muret kodanike pärast, siis peate pettuma.
Inimesed ajavad taga sõnavabadust ja netivabadust jms, aga olgem ausad. Vaadake, millist jama uudisteportaalid ajavad, vaadake millist rumalat juttu siin aetakse vahepeal, mingist maha laskmisest kui oled vales erakonnas jne. Kõik moonutatakse just tänu sõnavabadusele. Seda peabki reguleerima ja piirama, sest inimene on üks kade ja kibestunud ning isekas liik. Ja loomulikult peab sisu eest vastutama haldaja, kes siis veel? Kui korraldad kodus peo, siis vastutad ju ka ise et kõik oleks seaduspärane ja et ei häiriks teisi kodanikke. Ja kui sa pead poodi, siis sa ka ei müü ju mingit varastatud kraami. Mina näen siin küll, et pigem Youtube ja Soundcloudi jms sisu muutub kvaliteetsemaks ja kättesaadavamaks saab ka väiketootja sisu, mis hetkel otsingus kuskil 20ndal lehel on. Lootust on isegi kunagi taaskord Postimeest lugeda ilma et 90% sisu oleks vaenu õhutamine või suures osas moonutatud. Ja siis need netikommentaatorid......
ja siin ka, te lihtsalt ässitate üksteist üles. No milleks? Kas siis tõesti on nii hull lugu kui enam varastada ja tuimalt lahmida ei või foorumis?
Inimesed ajavad taga sõnavabadust ja netivabadust jms, aga olgem ausad. Vaadake, millist jama uudisteportaalid ajavad, vaadake millist rumalat juttu siin aetakse vahepeal, mingist maha laskmisest kui oled vales erakonnas jne. Kõik moonutatakse just tänu sõnavabadusele. Seda peabki reguleerima ja piirama, sest inimene on üks kade ja kibestunud ning isekas liik. Ja loomulikult peab sisu eest vastutama haldaja, kes siis veel? Kui korraldad kodus peo, siis vastutad ju ka ise et kõik oleks seaduspärane ja et ei häiriks teisi kodanikke. Ja kui sa pead poodi, siis sa ka ei müü ju mingit varastatud kraami. Mina näen siin küll, et pigem Youtube ja Soundcloudi jms sisu muutub kvaliteetsemaks ja kättesaadavamaks saab ka väiketootja sisu, mis hetkel otsingus kuskil 20ndal lehel on. Lootust on isegi kunagi taaskord Postimeest lugeda ilma et 90% sisu oleks vaenu õhutamine või suures osas moonutatud. Ja siis need netikommentaatorid......
ja siin ka, te lihtsalt ässitate üksteist üles. No milleks? Kas siis tõesti on nii hull lugu kui enam varastada ja tuimalt lahmida ei või foorumis?
kuidas on parodeerimine ja lugude coverdamine ja linkide jagamine ja tsiteerimine varastamine ja vaenu õhutamine ja vale info edastamine? kasuta veidike ajusid või midagi.
Priido, esiteks, piraatlus on algusest peale karmilt keelatud siin foorumis.
See on registreerumistingimustesse ja reeglitesse kirjutatud ning moded teevad oma tööd.
Lisaks kui keegi on ka tahtlikult või tahtmatult midagi postitanud ja jäänud vahele, siis on järgnenud kohene postituse eemaldamine + kasutaja karistamine Aeg Maha postitusõiguse piiramise kuni bännini välja.
Isegi ilma mingi autoriõiguseorganisatsiooni vms teavituseta. Ausalt öeldes meil pole kordagi sellelaadset probleemi esinenud.
Siiani kehtib Euroopas mõistlikkuse printsiip, et vastava illegaalse sisu avastamisel ja teavitamisel võtab platvorm sisu koheselt maha, ja vastutajaks on postitaja.
Samamoodi ei tehta telefonifirmat vastutavaks pommiähvarduste eest. Kui telefonifirma tehtaks vastutavaks pommiähvarduste eest, tähendaks see absoluutselt kõige anonüümse kaotamist (kõnekaardid, VPN lahenduste jms keelamist) ning kõik kodanikud peavad olema jälgitavad igal ajahetkel. Telefonifirma või platvorm ei saa iseenesestmõistetavalt olla vastutaja. Ta on vahend, mitte sisu autor. Praegu tehakse sisu eest vastutavaks platvorm ja see ongi kurja juur.
Kuna vähegi suuremates platvormides oleks kõige postitatu sisu käsitsi ülevaatamine praktiliselt võimatu, siis trahvide hirmus peakski juurutama masinfiltri süsteemi absoluutselt kõigele üleslaetavale.
Ja neid filtreid kontrollivad mingid autoriõiguseorganisatsioonid, kes saaksid põhimõtteliselt kõik ära keelata, mis nad tahaksid. Elaksime autorikaitseõiguse firmade diktaadi ja meele järgi.
Linkide maksustamine ja masintsensuur? Tõesti pooldad seda?
Esiteks niisama lambist platvormile tsensuurifiltri litsents maksab ca 1000 € kuus, mille eest autor ei saa mitte midagi. Küll aga tapab see mitmed väiksemad platvormid, mida hobikorras peetakse.
Teiseks on see direktiiv vastuolus Euroopa Liidu põhiõiguste hartaga ja see rikub sõnumisaladust (privaatsõnumid!) ja eneseväljendusoskust.
Filtritetootjad ja autorid saaksid kõike lugeda ja kontrollida, mida me avalikult või privaatselt kirjutame (või ei saa kirjutada).
Kolmandaks seoses arengutega Euroopas, kus kõike vihakõneks saab tituleerida, saab see olema ideaalseks tööriistaks kodanike represseerimiseks.
Neljandaks, nõrgeneb Euroopa IT-sektor tervikuna.
Kuna vaba internet on tapetud ja kõik peapeale pööratud, tähendab see Euroopas üldisemalt vähikäiku arengus ja innovatsioonis.
Viiendaks, suurenevad false-positive juhtumid. On matemaatiliselt ja empiiriliselt tõestatud, et lisaks võimalikule illegaalsele sisule tapetakse nende filtritega maha ka täiesti legaalset sisu.
Kuuendaks, lisaks privaatsuse rikkumisele on siin ka julgeolekurisk - kes kontrolliks filtreid ja kes kontrolliks omakorda filtrite kontrollijaid?
Kokkuvõttes leian, et direktiiv on suurkorporatsioone soosiv ja paneb ebaproportsionaalselt suure vastutuse ja rahalise koormuse väiksematele ja erialastele portaalidele.
Igaüks näeb seda kõike enda silmade läbi ja igal kodanikul tekib erinev ettekujutus sellest asjast. Kõik see, mida me siin kirjutame on niikuinii juba praegugi loetav kõigi poolt, kes seda soovivad. Selge on see, et üks inimene loeb midagi, räägib teisele, kolmandale, ning igaüks paneb veidi juurde ja saab teistmoodi aru, ja siis lõpuks unustame me ära, milliste probleemide lahendamiseks need asjad üldse välja mõeldi.
Jep, aga probleem on kahetsusväärselt tekitatud ja Euroopa platvormid peavad hakkama nüüd seda lahendama.
a) Võtta tsensuurifilter kasutusele (maksta mingile räkitile 1000 € /kuu litsentsi eest, siia juurde teadmata mahus implementeerimis- ja arenduskulud), autorid ei saa sentigi
b) Keelduda filtri paigaldamisest, sulgeda platvorm, autorid ei saa sentigi
c) Keelduda filtri paigaldamisest, kolida väljaspoole Euroopa Liitu, autorid ei saa sentigi _________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine Hinnavaatlus.ee - leia parim hind! HV-s ID-kaardiga autentimine
Igaüks näeb seda kõike enda silmade läbi ja igal kodanikul tekib erinev ettekujutus sellest asjast. Kõik see, mida me siin kirjutame on niikuinii juba praegugi loetav kõigi poolt, kes seda soovivad. Selge on see, et üks inimene loeb midagi, räägib teisele, kolmandale, ning igaüks paneb veidi juurde ja saab teistmoodi aru, ja siis lõpuks unustame me ära, milliste probleemide lahendamiseks need asjad üldse välja mõeldi.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.