|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
18.03.2019 20:18:19
|
|
|
| Ikka suur reaktiivlennuk oli mitte mingi moosiriiul
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.03.2019 20:19:17
|
|
|
pujeng max?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
18.03.2019 20:42:49
|
|
|
| Mis te kiunute - võtke flightradar24.com või adsbexchange.com lahti, kui keegi "ülemäära tiirutab".
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
18.03.2019 20:55:06
|
|
|
Kahalast Rakvere poole vaadates
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
18.03.2019 21:36:32
|
|
|
| Noored piloodid harjutavad.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
19.03.2019 19:57:23
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| piraat262, militaarlennukeid see ei näita |
adsbexchange näitab nii mõnegi lennu, mis fr24st välja filtreeritud. B52 oli see päev selgelt nähtav, hävitajaid tõesti enamasti ei näe.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
19.03.2019 20:19:57
|
|
|
piraat262, täna Tapa kandis hävitajad tiirutasid.....vähemalt heli järgi oli kuulda. Välja ei viitsinud ronida
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.03.2019 23:00:31
|
|
|
Ega lennurünnaku ajal pole tark tõesti varjendist välja ronida.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
19.03.2019 23:21:52
|
|
|
Küsimus.
Mul viskas video koormuse all pildi tasku ja mingi kerge plaks kais ka.
Leidain et ühe voltregulaatori killu välja on visanud aga see ei tohiks ju kuidagi kahjustada volt regulaatorit ise?
R19 ja on vist volt regulaator ?
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele. |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
19.03.2019 23:30:11
|
|
|
| piraat262 kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| piraat262, militaarlennukeid see ei näita |
adsbexchange näitab nii mõnegi lennu, mis fr24st välja filtreeritud. B52 oli see päev selgelt nähtav, hävitajaid tõesti enamasti ei näe. |
See on suhteline, mingit kindlat reeglit ei ole, sõltub piirkonnast ja lennumasina transponderi tüübist.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
19.03.2019 23:44:56
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
Küsimus.
Mul viskas video koormuse all pildi tasku ja mingi kerge plaks kais ka.
Leidain et ühe voltregulaatori killu välja on visanud aga see ei tohiks ju kuidagi kahjustada volt regulaatorit ise?
R19 ja on vist volt regulaator ? |
Minemalennanud kild tõepoolest ei kahjusta. Aga mis seal regulaatori sees toimus?
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
19.03.2019 23:53:43
|
|
|
| Valvejoodik kirjutas: |
| Wusses kirjutas: |
Küsimus.
Mul viskas video koormuse all pildi tasku ja mingi kerge plaks kais ka.
Leidain et ühe voltregulaatori killu välja on visanud aga see ei tohiks ju kuidagi kahjustada volt regulaatorit ise?
R19 ja on vist volt regulaator ? |
Minemalennanud kild tõepoolest ei kahjusta. Aga mis seal regulaatori sees toimus? |
Jah, imelik. Need ise pmst ei tohiks välja ka surra kui jsut lühis ei ole (mis tekitab kuumenemist ja mille tagajärel viskas killu välja)
See toimus Furmarki testi aja lkui oli 3-5s testi saanud
Oskab keegi leida mulle ebayst vms uue magic R19 regulaatori?
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele.
viimati muutis Wusses 19.03.2019 23:57:21, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
19.03.2019 23:54:09
|
|
|
Mul ühel kaalul käivad 2 cr2032 patakad sisse, iga paari kuu tagant on vaja neid vahetada, sest näitab patakad tühjad....
Samas voltmeetriga mõõtes näitab akude pingeks 3V ja teisel 2,99.
Need akud tunduvad ju täis olevat
Kas sitt kaal ja liiga tundlik pinge langusele või mis case on?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
20.03.2019 00:09:06
|
|
|
| jeesus188, mõõda siis kui koormus taga. Sama asi telioni värdpultidega, mõõtes 3 volti, nuppu vajutades kukub maha.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.03.2019 00:19:15
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| jeesus188, mõõda siis kui koormus taga. Sama asi telioni värdpultidega, mõõtes 3 volti, nuppu vajutades kukub maha. |
Ei pääse mõõtma, üks klemm on pataka all
E
Panen telia pult ja mõõdan siis sealt kui saab
E2
Telia puldis olid tyhjad patakat (telekas juba ammu karjus, 2,3v mõõtsin just)
panin kaalu omad sinna.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
viimati muutis jeesus188 20.03.2019 00:25:44, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
20.03.2019 00:25:14
|
|
|
| jeesus188, ei saa. Või sai nii, et võtad teise patarei välja ja mõõdad sealt, peaks olema paralleelis. Või kasuta tükki fooliumit ja teipi vms, et patarei alt välja tuua ots.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
20.03.2019 00:29:57
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| jeesus188, ei saa. Või sai nii, et võtad teise patarei välja ja mõõdad sealt, peaks olema paralleelis. Või kasuta tükki fooliumit ja teipi vms, et patarei alt välja tuua ots. |
Panin patakad üksteise peale, 5,98v pealt langes nupu vajutuse all 5.9v peale....see kaal on järelikult shit
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scott
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.08.2016
|
20.03.2019 00:31:31
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
Mul viskas video koormuse all pildi tasku ja mingi kerge plaks kais ka.
Leidain et ühe voltregulaatori killu välja on visanud aga see ei tohiks ju kuidagi kahjustada volt regulaatorit ise?
R19 ja on vist volt regulaator ? |
See 'R19' on pingeregulaatori induktiivpool ja pildilt on näha, et jalg on kuumast tumesiniseks tõmbunud. See on tagajärg, mitte põhjus. Vaata, mis on toimunud Q710 ja 711 transistorite all ja ümbruses, seal tundub tahmajälgi olema.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
20.03.2019 00:34:13
|
|
|
| Wusses kirjutas: |
| Valvejoodik kirjutas: |
| Wusses kirjutas: |
Küsimus.
Mul viskas video koormuse all pildi tasku ja mingi kerge plaks kais ka.
Leidain et ühe voltregulaatori killu välja on visanud aga see ei tohiks ju kuidagi kahjustada volt regulaatorit ise?
R19 ja on vist volt regulaator ? |
Minemalennanud kild tõepoolest ei kahjusta. Aga mis seal regulaatori sees toimus? |
Jah, imelik. Need ise pmst ei tohiks välja ka surra kui jsut lühis ei ole (mis tekitab kuumenemist ja mille tagajärel viskas killu välja)
See toimus Furmarki testi aja lkui oli 3-5s testi saanud
Oskab keegi leida mulle ebayst vms uue magic R19 regulaatori? |
Tegemist on induktiivpooliga minu arust
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
20.03.2019 00:50:24
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| piraat262 kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| piraat262, militaarlennukeid see ei näita |
adsbexchange näitab nii mõnegi lennu, mis fr24st välja filtreeritud. B52 oli see päev selgelt nähtav, hävitajaid tõesti enamasti ei näe. |
See on suhteline, mingit kindlat reeglit ei ole, sõltub piirkonnast ja lennumasina transponderi tüübist. |
Täiesti kursis. Mina hõikan sulle aeg-ajalt raadiosides vastu Lihtsale kõrvaltvaatajale on keeruline selgitada niiehknaa kuidas taevaruumis asjad toimuvad, sealt need "delfi murelik lugeja" lennuteemad tulevad.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.03.2019 00:50:30
|
|
|
Q550 ja Q560 tundub et on maha põlenud. Kui edasi töötab siis seal ahelas katkestus ja polegi vaja midagi näppida. Kui edasi suitseb siis kanguta see L607 lihtsalt maha või lõika läbi kuidas lihtsam on. Seal neid hunnikus paralleelis, kui üks vähem siis überclockingu piirid madalamal, tavakasutust ei tohiks segada.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wusses
mehine eesti muffin

liitunud: 31.03.2008
|
20.03.2019 01:30:57
|
|
|
Q550/q560 tunduvad korras visuaalselt. Seal peal lihtsalt termopadja tükid.
Ja see "tahm" on vana tolm. Sellist seinud tolmu oli suhtkoht igalpool.
Vaatan, homme võtan voltmeetri kätte ja hakkan tarka mängima:)
_________________ Tegelen tööriistade hoolduse ja remondiga ning pakun 3D skaneerimise ja 3D printimise teenust. Valmistan prototüüpe, varuosi ja erilahendusi vastavalt kliendi vajadustele. |
|
| Kommentaarid: 345 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
282 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
20.03.2019 08:41:58
|
|
|
| tsitaat: |
tunduvad korras visuaalselt.
|
see on muidugi väga täpne viis hindamaks elektroonikakomponendi töökorda.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hirff
HV kasutaja

liitunud: 26.05.2011
|
20.03.2019 10:28:09
|
|
|
| MarttiX0 kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| MarttiX0 kirjutas: |
| Kuidas on kõige targem korterit "ümber kirjutada"? Tegemist nö peresisese diiliga. Netist lugedes jääb mulje, et kõige parem ja odavaim moodus on kinkeleping. |
Jah. Notaritasuga pead arvestama. Ja riigilõiv. |
Tänud, vara väärtus ca 35 000€, seega pean arvestama kuskil 150 euroga? |
Tagasi juba korra tõstatud teema juurde. Kinkelepinguga (ütlesin korteri väärtuseks 20 000€) tahab notaribüroo lõivu+notaritasusid ca 200€. Ei ole mingit huvi nii suurt summat maksta, sest tegemist on lihtlabase "ühelt pereliikmelt teisele pereliikmele" diiliga. Keegi ei maksa reaalselt mingit raha jne. Kas müügilepinguga oleks äkki parem asja ajada? Mäletan, et sama korterit on "liigutatud" ühelt omanikult teisele ca 3 aastat tagasi ning siis läksid kulud kokku ca 60-70€.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
20.03.2019 14:21:40
|
|
|
kellelgi kokkupuudet odavate hiina wireless telefonilaadijatega?
Vaatan, et päris olematu raha eest müüakse, tea, kas ikka töötavad ka?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
20.03.2019 15:44:21
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| tsitaat: |
tunduvad korras visuaalselt.
|
see on muidugi väga täpne viis hindamaks elektroonikakomponendi töökorda. |
No muidugi, siin ikka räägitakse, et kruvi kaas maha ja vaata, kas on punnis. Miks siis kild ära ei kvalifitseeru
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
20.03.2019 16:03:52
|
|
|
| MarttiX0 kirjutas: |
| MarttiX0 kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| MarttiX0 kirjutas: |
| Kuidas on kõige targem korterit "ümber kirjutada"? Tegemist nö peresisese diiliga. Netist lugedes jääb mulje, et kõige parem ja odavaim moodus on kinkeleping. |
Jah. Notaritasuga pead arvestama. Ja riigilõiv. |
Tänud, vara väärtus ca 35 000€, seega pean arvestama kuskil 150 euroga? |
Tagasi juba korra tõstatud teema juurde. Kinkelepinguga (ütlesin korteri väärtuseks 20 000€) tahab notaribüroo lõivu+notaritasusid ca 200€. Ei ole mingit huvi nii suurt summat maksta, sest tegemist on lihtlabase "ühelt pereliikmelt teisele pereliikmele" diiliga. Keegi ei maksa reaalselt mingit raha jne. Kas müügilepinguga oleks äkki parem asja ajada? Mäletan, et sama korterit on "liigutatud" ühelt omanikult teisele ca 3 aastat tagasi ning siis läksid kulud kokku ca 60-70€. |
Võid ju põhimõtteliselt selle korteri 1€ eest müüa ka. Notar võib muidugi jonnima hakata, samas seadus seda ei ütle, mis hinnaga inimene oma vara müüa tohib kui tegemist just ilmselge kantimisega pole st. korteri praegune omanik teab, et varsti on kohtutäitur kaelas ja tahab vara kellegi teise nimele kantida vms.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
20.03.2019 16:07:16
|
|
|
| Killer85 kirjutas: |
kellelgi kokkupuudet odavate hiina wireless telefonilaadijatega?
Vaatan, et päris olematu raha eest müüakse, tea, kas ikka töötavad ka? |
praegu midagi sellist: link
laadinud igasuguste ümbristega. enne oli väiksem ümmargune aga sellele paigutamine tahtis täpsust, et laadima hakkaks ja praegust telefoni ei lae üldse.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diginugis
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2006
|
20.03.2019 21:19:39
|
|
|
Mingeid vanu veidraid münte leidsin. Hetkel tuvastan selle järgi, tundub asjalik. Millisest foorumist võiks uurida inimestelt müntide kohta? Selle leidsin, aga kas oskate veel midagi soovitada?
_________________ PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
viimati muutis Diginugis 20.03.2019 21:23:19, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
20.03.2019 21:22:17
|
|
|
| Diginugis kirjutas: |
| Mingeid vanu veidraid münte leidsin. Millisest foorumist võiks uurida müntide kohta? Selle leidsin, aga kas oskate veel midagi soovitada? |
pane pilt
_________________ |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
22.03.2019 08:10:27
|
|
|
kas teile ka korra päevas selline spämm postkasti potsatab ja kuidas sellest lahti saaks?
| tsitaat: |
Hea Eesti inimene!
Kas oled mõelnud, kuidas saad hakkama, kui Eestit tabab ootamatu õnnetus või looduskatastroof? On Sul koju varutud piisavalt toitu, tikke, patareisid, ravimeid ja muud esmavajalikku, et üle elada nädalane kriis?
Eesti on turvaline koht, kus elada. Paraku juhtub ka kõige turvalisemates kohtades vahel ootamatuid kriise, mis võivad kesta tunde, päevi või isegi nädalaid. Hädaolukorras vajavad väga paljud inimesed abi kiiresti ja samal ajal. Sellises olukorras võib abi Sinuni jõuda palju aeglasemalt kui tavaliselt. Igaüks meist saab teha ettevalmistusi, et abi oodates mitte hätta jääda.
Eesti inimestel on kõige suurem tõenäosus leida end kriisist, mille on põhjustanud erakordselt halb ilm. Nii juhtus 2005. aastal, kui Pärnut tabas ulatuslik üleujutus või kui Padaorus jäid 2010. aastal sajad inimesed mitmeks päevaks autodesse lumevangi. Kriisiolukorra võib tekitada ka ulatuslik tehniline rike. Näiteks, tänavu jaanuaris jäi kogu Saaremaa tundideks elektrita – katkes telefoniside ja internet, pangaautomaadid ei töötanud, poes ei saanud kaardiga maksta ning paljud inimesed jäid kütte ja veeta.
Meil on hea meel teatada, et tänasest on igale Eesti inimesele kättesaadav käsiraamat „Käitumisjuhised kriisiolukordadeks“. Sealt leiad lihtsad juhised, kuidas end ja oma peret ette valmistada vähemalt ühe nädala kestvaks kriisiolukorraks.
Info on eesti, vene ja inglise keeles.
Paberil käsiraamat on olemas kõigis raamatukogudes üle Eesti ja peagi jõuab ka enamikesse koolidesse.
Internetist leiad juhised aadressil www.kriis.ee ja kasulikke näpunäiteid saad ka Naiskodukaitse tasuta mobiiliäpist „Ole valmis!“.
Palume, et võtaksid vähemalt 10 minutit juhistega tutvumiseks. See info võib päästa Sinu ja su lähedaste elu |
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
22.03.2019 08:14:05
|
|
|
| ise pole saanud, aga ema ütles, et talle oli tulnud eile. huvitav kust andmebaasist need aadressid on võetud ka?
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
22.03.2019 08:18:43
|
|
|
Mis te hädaldate? Parem olge hädaolukorraks valmis
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
22.03.2019 09:40:51
|
|
|
Jah, kas kõigil on minimaalselt 260€ maksvad ellejäämispakikesed juba kodus olemas?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
22.03.2019 14:54:47
|
|
|
Ega tuleb varuma hakata varsti jah, kui põlevkivi-elektrijaam kinni pannakse, võrk venemaast lahti ühendatakse ja peaks pärast seda pakasene või kuumalaine nädal või paar tulema, kui naabritel endalgi elektrit ei jagu piisavalt. Pole Venemaa militaarjõudu vajagi enam Eestimaa inimestest tühjendamiseks, saame täitsa ise hakkama oma rahva mahatapmisega oma nutikate poliitikute juhtimisel. Planeet Maa muidugi saab hulga rohelisemaks sellega.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
22.03.2019 14:58:53
|
|
|
| Ma isiklikult ei saa sellest venemaast lahtiühendmaise mõttest üldse aru. See kui valmidus on olemas, ei tähenda ju automaatselt seda, et peab sealt ostma. Samas hea kui see võimalus siiski vajadusel olemas on
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
22.03.2019 15:27:00
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Ma isiklikult ei saa sellest venemaast lahtiühendmaise mõttest üldse aru. See kui valmidus on olemas, ei tähenda ju automaatselt seda, et peab sealt ostma. Samas hea kui see võimalus siiski vajadusel olemas on |
See pole nii lihtne. Sünkroniseerida saab kas Venemaa võrguga või kesk-euroopa võrguga. Mõlemaga korraga sünkroniseerida ei saa :)
Desünkroniseerimine ei välista iseenesest sealt elektri ostmist, lihtsalt vahepeal peab elektri alalisvooluks ja siis tagasi vahelduvvooluks muundama.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
22.03.2019 17:56:23
|
|
|
| Kus hooldatakse Hansaposti HpG kaubamärgi muruniidukeid? Helistasin Hansaposti klienditeenindusse ja seal ei osatud midagi pakkuda, paluti e-mail saata. Tädi imestas, et muruniiduk pole katki vaid ma tahan pigem katki minemist ennetada, enne polevat keegi sellise küsimusega tema poole pöördunud. Eelmise muruniidukiga käisin Saestuudios, aga sealt öeldi, et nemad seda marki masinaid ei teeninda. Et kui midagi vaja vahetada, siis neil pole osi.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.03.2019 18:02:15
|
|
|
| alpha kirjutas: |
| Kus hooldatakse Hansaposti HpG kaubamärgi muruniidukeid? Helistasin Hansaposti klienditeenindusse ja seal ei osatud midagi pakkuda, paluti e-mail saata. Tädi imestas, et muruniiduk pole katki vaid ma tahan pigem katki minemist ennetada, enne polevat keegi sellise küsimusega tema poole pöördunud. Eelmise muruniidukiga käisin Saestuudios, aga sealt öeldi, et nemad seda marki masinaid ei teeninda. Et kui midagi vaja vahetada, siis neil pole osi. |
Siin on kirjas
https://www.hansapost.ee/e-poest-ostmise-info/garantii-ja-hooldustingimused/hooldusettevotted/
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
22.03.2019 18:05:15
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| alpha kirjutas: |
| Kus hooldatakse Hansaposti HpG kaubamärgi muruniidukeid? Helistasin Hansaposti klienditeenindusse ja seal ei osatud midagi pakkuda, paluti e-mail saata. Tädi imestas, et muruniiduk pole katki vaid ma tahan pigem katki minemist ennetada, enne polevat keegi sellise küsimusega tema poole pöördunud. Eelmise muruniidukiga käisin Saestuudios, aga sealt öeldi, et nemad seda marki masinaid ei teeninda. Et kui midagi vaja vahetada, siis neil pole osi. |
Siin on kirjas
https://www.hansapost.ee/e-poest-ostmise-info/garantii-ja-hooldustingimused/hooldusettevotted/
 |
Ok Saatsin ka kirja, vaatan mida vastavad.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
22.03.2019 18:14:39
|
|
|
alpha, tundub sama hiina prügi mida bauhof clint nime all müüb. Mitte et see väga aitaks
Sõber otsis varuosa, bauhof laiutas käsi. Ali express aitas hädast välja.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alpha
HV veteran

liitunud: 04.12.2002
|
22.03.2019 18:22:31
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
alpha, tundub sama hiina prügi mida bauhof clint nime all müüb. Mitte et see väga aitaks
Sõber otsis varuosa, bauhof laiutas käsi. Ali express aitas hädast välja. |
Kui nad enda Hansaposti kaubamärgi all müüvad, siis võiks ju hooldust ka pakkuda. Garantiid nad pakuvad ise. Odav oli ja hästi töötab, ei kurda.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
22.03.2019 19:14:09
|
|
|
| Mis hooldust sa seal teha tahad? Õli saab ise ka vahetada, küünal võta näppu ja mine saepoodi, küll leitakse uus sobiv. Filtreid ka vast leiab kuskilt.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
23.03.2019 10:53:16
|
|
|
| Ennnemuiste telliti kambakesi kuskilt poest riidekraami. On see tänapäeval veel moes ? Ei jäänud silma. Pakub hetkel SD hivi.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
23.03.2019 11:10:14
|
|
|
Nüüd on SD ju kohapeal olemas, ei pea kambaga tellima
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
23.03.2019 17:54:59
|
|
|
Plaan minna elus esmakordselt Ikeasse sisseoste tegema, kas on midagi, mida sealt ilmtingimata mõistlik osta oleks?
Majapidamisse igasugu kraami vaja, ehk midagi kahe silma vahele jäänud. Omale tundusid need targad pirnid täitsa huvitavad.
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|