Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Üldine arutelu ja krüptorahadega seotud uudised märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 105, 106, 107  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
luhtaru
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2008




sõnum 04.02.2019 04:57:00 vasta tsitaadiga

https://gizmodo.com/crypto-exchange-says-it-cant-repay-190-million-to-clie-1832309454 icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2019 10:35:11 vasta tsitaadiga

luhtaru kirjutas:
https://gizmodo.com/crypto-exchange-says-it-cant-repay-190-million-to-clie-1832309454 icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


heh veider küll pandi kinni ja raha võeti omale päris korralik summa. Põhjenduseks ei saa tagasi maksta kuna omanik surnud lol

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2019 14:47:26 vasta tsitaadiga

https://bitcoinist.com/joe-rogan-bitcoin-twitter-jack-dorsey/
"Appearing on the Joe Rogan Experience podcast, Twitter and Square CEO, Jack Dorsey, stated that the Internet will eventually have a currency, which he thinks will likely be Bitcoin."

Suht nõus sellega aga ma ei tea kas just Bitcoin selleks olema saab

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2019 10:32:21 vasta tsitaadiga

https://arstechnica.com/information-technology/2019/02/researcher-counts-the-reasons-he-wants-cryptocurrency-burned-with-fire

tsitaat:

In conclusion, it is a dismal space. Private and permissioned blockchains are an old idea—a good idea—just with a new buzzword on it. The public blockchains are grossly inefficient. The cryptocurrencies don't work to provide anything against drugs and ransoms and stuff like that. Smart contracts are an unmitigated disaster unless you like comedy gold. And the field is just recapitulating 500 years of failures. So in the end, the only winning move is not to play—unless you like playing with flamethrowers.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.02.2019 12:02:47 vasta tsitaadiga

LTCEUR just hüppas 16% mõne minutiga icon_eek.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
525i
HV vaatleja
525i

liitunud: 28.04.2016




sõnum 09.02.2019 13:34:41 vasta tsitaadiga

kuulsin, et WTC peaks lähiajal julmalt boomima
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bastard
HV kasutaja

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2019 14:01:01 vasta tsitaadiga

Miks peaks?
Mingit täpsemat infot on jagada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
homm
HV kasutaja

liitunud: 28.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2019 11:37:09 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Väga viis ettevõttmine thumbs_up.gif
Kahju, et nii väike etteteatamise aeg.


Järgmine meetup 22 veebruar, kell 19:00. (Spring Hub coworking space)

Esinejaks on Ilya Batcherikov, Ambrosus projekti tiimist ning räägib kuidas IoT ja blockchain tehnoloogiaid omavahel siduda.

https://www.meetup.com/Blockchain-Ethereum-Tallinn/events/257958695/
https://www.facebook.com/events/372154933577100/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2019 13:13:29 vasta tsitaadiga

AMD kraam materdab Lyra2v3 algot päris kenasti. Vertcoini näiteks. Täitsa saab plussi jääda tänases päevas.

2080Ti - 108mh @ 205w
1080Ti - 74mh @ 195w
Vega 56 - 82mh @ 200w
RX470 - 45 mh @ 120w
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2019 00:20:55 vasta tsitaadiga

Kalk ütleb et eile veel sai, täna juba jääb eetrile alla.

Kas mingi uus jääaeg on tulemas? https://etherscan.io/chart/ethersupply
Selle järgi võiks pakkuda et eetri hind võib tõusuteele minna nagu praegu juba puksib.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2019 05:53:16 vasta tsitaadiga

jep https://www.trustnodes.com/2019/01/17/ethereums-ice-age-has-kicked-in-new-issuance-is-going-down
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yexo
HV vaatleja

liitunud: 25.02.2019




sõnum 25.02.2019 03:54:36 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
No BCH on ka shitcoin aga 4. kohal icon_rolleyes.gif



bch on hea koin sest odavamad üle kande tasud.
ning kiirem kui btc üldiselt.
shit coin võib ta olla aga volüüm loeb.
coini puhul on väga oluline see kas keegi seda reaalselt kasutab või mitte.

etc ei saa bch võrreldagi bch on boss icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 18:26:14 vasta tsitaadiga

ETN'i tegelastelt oma telefon?
https://electroneum.com/m1/

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2019 21:54:23 vasta tsitaadiga

https://engt.co/2ENQs5E

tsitaat:
US law enforcement has arrested Konstantin Ignatov over a fraud charge relating to OneCoin, the cryptocurrency he helped found. Ignatov, his sister Ruja Ignatova (also charged, but hiding) and others allegedly orchestrated a "multibillion-dollar pyramid scheme" where people received commissions for persuading people to buy OneCoin packages that themselves were junk. OneCoin reportedly rigged prices, sold people non-existent coins and didn't even have a true blockchain to manage the currency.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2019 12:47:45 vasta tsitaadiga

Lõpuks thumbs_up.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2019 14:31:25 vasta tsitaadiga

Asi mida paljud kahelnud on nüüd lõpuks saanud kinnituse. Tether vaikselt teinud muudatuse sõnastuses ja ametlikult tunnistab, et USDT pole 100% USD-ga kaetud.
Link: https://www.theblockcrypto.com/tiny/tether-quietly-updates-its-collateral-breakdown-which-includes-cash-equivalents-and-third-party-loans/

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.03.2019 20:41:25 vasta tsitaadiga

0% feega treidimise lõbu saab nüüd Coinbase Pros läbi thumbs_down.gif
https://blog.coinbase.com/coinbase-pro-market-structure-update-fbd9d49f43d7
Praegu on: 0% maker ja 0.3% taker
22. märtsist hakkab olema: 0,15% maker ja 0.25% taker
Nüüd tuleb täielikult üle minna Binancei, kuna seal on 0,075% mõlematpidi. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2019 20:54:58 vasta tsitaadiga

paras aeg siis omadega coinbasest väljuda jah thumbs_up.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2019 21:04:28 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
0% feega treidimise lõbu saab nüüd Coinbase Pros läbi thumbs_down.gif
https://blog.coinbase.com/coinbase-pro-market-structure-update-fbd9d49f43d7
Praegu on: 0% maker ja 0.3% taker
22. märtsist hakkab olema: 0,15% maker ja 0.25% taker
Nüüd tuleb täielikult üle minna Binancei, kuna seal on 0,075% mõlematpidi. thumbs_up.gif


Nope. Tuleb leida koht, kus on väljakanne ei maksa 100.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.03.2019 23:27:16 vasta tsitaadiga

Mis 100? Teenustasu sõltuvalt coinist fikseeritud ja ei sõltu summast.
Näiteks LTC ülekanne ~5 eurosenti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 00:14:02 vasta tsitaadiga

Mu vajadused katab waves dx ka ära, kuna ma suht väikseste summadega ja harva ühest teise liigutan. Lisaks ei ole muret sellega, et mu mündid kuskil külapeal asuvad.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 02:33:38 vasta tsitaadiga

DVDRW, kunagi uurisin, siis oli vaid lambicoinide väljakanne odav, muud märkimisväärsed. Agajah, hetkel tundub ok. Eks hinnad muudavad asja :].
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 16:56:38 vasta tsitaadiga

https://www.cryptocompare.com/coins/btc/analysis/USD

Tetheri osa Bitcoini volüümist 84%, ja kasvab. Lühidalt, kui krüptosse enam fiati sisse ei panda, pole sealt varsti enam kellelgi ka midagi välja võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2019 23:07:40 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
https://www.cryptocompare.com/coins/btc/analysis/USD

Tetheri osa Bitcoini volüümist 84%, ja kasvab. Lühidalt, kui krüptosse enam fiati sisse ei panda, pole sealt varsti enam kellelgi ka midagi välja võtta.


Vabandust, aga kus tuleb andmestik, et ma ostan vana hea sularaha või kanamunade eest endale bitconnecte siis kuidas see nüüd täpselt kajastub lauses "Lühidalt, kui krüptosse enam fiati sisse ei panda, pole sealt varsti enam kellelgi ka midagi välja võtta."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 00:30:16 vasta tsitaadiga

"Kui pole enam taksojuhte pimesi pappi süsteemi sisse pressimas, et kuule sõita, siis ei ole ka lootust, et kuule sõidab miskit."

Krüptohuvilised omavahel võivad ju rääkida, kuid raha neist keegi ju mängu ei pane. Kaevavad midagi pigem või istuvad ja arutavad omavahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 09:49:05 vasta tsitaadiga

Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filx
HV kasutaja
filx

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 11:45:34 vasta tsitaadiga

Elu oli enne Tehterit ja on pärast ka. Selle põhjal miskeid tulemusi on teha eee naljakas?

Vb tõesti tetheri kadumine viib ka sõidjujagajad süsteemist välja ja saabki plats puhtaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 11:47:28 vasta tsitaadiga

filx kirjutas:
Elu oli enne Tehterit ja on pärast ka. Selle põhjal miskeid tulemusi on teha eee naljakas?

Vb tõesti tetheri kadumine viib ka sõidjujagajad süsteemist välja ja saabki plats puhtaks.


Puhas plats on natukene niru variant spekulantidele. Läbu täis platsil ja sogases vees tulevad suured kalad paremini ligi. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 12:46:18 vasta tsitaadiga

Krüptoturul kehtib lihtne põhimõte, et iga võitja kohta keegi ka kaotama. Kui kaotajad ei taha enam juurde kaotada, pole kellelgi ka enam midagi võita. Suure tõenäosusega ei jää varsti enam muud midagi üle kui Tetheri "trükkimisega" uus fomo tekitada. Vastasel juhul kukub kaardimaja kokku. Ja ongi teretulemast fraktsionaal reserv pangandus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 12:47:34 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
Krüptoturul kehtib lihtne põhimõte, et iga võitja kohta keegi ka kaotama. Kui kaotajad ei taha enam juurde kaotada, pole kellelgi ka enam midagi võita. Suure tõenäosusega ei jää varsti enam muud midagi üle kui Tetheri "trükkimisega" uus fomo tekitada. Vastasel juhul kukub kaardimaja kokku. Ja ongi teretulemast fraktsionaal reserv pangandus.


FIAT - krüpto on tõesti nullsumma mäng kokkuvõttes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 12:50:21 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis.


Mis likviidsuskriisi jutt? Krüptol on turuhind, täpselt selline millega saab osta ja müüa ja välja võtta.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:12:59 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
infarkt kirjutas:
Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis.


Mis likviidsuskriisi jutt? Krüptol on turuhind, täpselt selline millega saab osta ja müüa ja välja võtta.


Välja võtta mida? 83% BTC kauplemisest toimub täna Tetheri abil, ja see osakaal kasvab. BTC/fiat osakaal järjest kahaneb. Ehk kui fiati krüptosse sisse ei panda, ei ole midagi ka välja võtta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:22:40 vasta tsitaadiga

Tetherit jagatakse tasuta kuskil?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:36:27 vasta tsitaadiga

Tehteri osakaal kauplmises ei suurene mitte seetõttu, et seda krüptosse rohkem sisse pannakse, vaid seetõttu, et ühte ühikut Tetherit kaubeldakse päevas lihtsalt rohkem kordi läbi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:38:01 vasta tsitaadiga

infarkt kirjutas:
elukaz kirjutas:
infarkt kirjutas:
Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis.


Mis likviidsuskriisi jutt? Krüptol on turuhind, täpselt selline millega saab osta ja müüa ja välja võtta.


Välja võtta mida? 83% BTC kauplemisest toimub täna Tetheri abil, ja see osakaal kasvab. BTC/fiat osakaal järjest kahaneb. Ehk kui fiati krüptosse sisse ei panda, ei ole midagi ka välja võtta.


Välja võtad täpselt seda mida tahad. Võtad oma 100 bitcoini ja müüd avalikul börsil avatud ostupakkumiste eest dollariks ja võtad dollari välja. Täna ostetakse iga su btc $4000 eest ära. See on turuhind.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:43:37 vasta tsitaadiga

BTC turuhind on täpselt selline, sest iga Tether kaubeldakse BTC suhtes päevas neljakordselt läbi. Ah, ei viitsi rohkem seletada, aru niikuinii ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
coolmode
HV kasutaja
coolmode

liitunud: 24.12.2003




sõnum 18.03.2019 13:45:55 vasta tsitaadiga

Mul jääb kahtlane mulje praegu, et sa ei saa ise hetkel aru, mida üritad selgeks teha icon_lol.gif . Ega seda Tetheri sees olevat raha kusagilt õhust juurde ei teki.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 13:50:34 vasta tsitaadiga

Kui nüüd eelmise kodaniku viimaste lauset tõena võtta, siis ega ta tõesti ise ka aru ei saa, mida ta seletab. icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 11:15:52 vasta tsitaadiga

Mis juurde? Ringluses olevat Tehterit jääb vähemaks, aga mitte väljastata USD alusel juurde. Osakaal kauplemises aga suureneb.

Jutust on näha, et härrased krüptoentusiastid ei saa aru, mis on market cap, ja kuidas seda arvutatakse.

Oletame, et isik A ostis kaevurilt B 1 BTC 1 euroga. BTC market cap on sellise tehingu puhul 1€. Kui aga kaevur B ostab saadud 1 euro eest omakorda 1 BTC kaevurilt C, siis on BTC market cap juba 2 eurot, kuigi algselt on krüptosse sisse pandud ainult 1 euro.

Seega, korrektne market capi arvutamise valem on:

Market cap = sissepandud raha * raha ringluskiirus

Niisiis on võimalik market cap'i kergitada ilma krüptosse rohkem raha sisse panemata juba seesoleva raha ringluskiirust tõstes.


viimati muutis infarkt 20.03.2019 11:19:50, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 11:18:50 vasta tsitaadiga

Sellist market capi valemit näen küll esimest korda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 11:29:19 vasta tsitaadiga

infarkt, aktsiaturult:
https://www.eestipank.ee/turukapitalisatsioon

Valem:
Turukapitalisatsioon (turukapital) = Aktsia hind x Aktsiate kogus

Miks peaks krüptorahade puhul asi erinema? Kas ettevõtte turukapital muutub sellest, kui aktsiatega tehakse mitu tehingut päevas/nädalas/kuus? Ei muutu.

Ole hea, anna oma jutule-valemile ka mõni viide. Eriti huvitaks see koht, kuidas arvutatakse raha ringluskiirust.

Mul on tunne, et härrastel krüptoentusiastidel on arusaamisega hästi. Erinevalt Sinust.

EDIT by MOD: ärge palun tsiteerige täispikkuses pikka lähipostitust. Viidake nimega inimesele (vajutades nimele tekib see automaatselt lahtrisse) ja vastake - on arusaadav. Pole mõtet lehti piiiiikaks venitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 12:59:28 vasta tsitaadiga

BTC kapitalisatsioon ongi BTC turuhind * BTC kogus. Kui aga BTC market cap on näiteks 1000 eurot, ei tähenda see seda, et BTC-sse ka reaalselt 1000 eurot sisse pandud on.

https://www.investopedia.com/terms/v/velocity.asp

tsitaat:
Consider an economy consisting of two individuals, A and B, who have $100 each. A buys a car from B for $100. Then B purchases a home from A for $90. B has kids and enlists A's help in adding new construction to his home. For his efforts, B pays A $100. A also sells the car he bought from B back to him for $90. Thus, both parties in the economy have made transactions worth $400, even though they only possessed $100 each. This multiplication in the value of goods and services exchanged is made possible through the velocity of money in an economy.


V = PQ/M

V = velocity of money
PQ = Nominal GDP, which measures the goods and services purchased
M = total, average amount of money in circulation in the economy

Ehk kui tuua paralleele reaalmajandusega, siis nominaalne SKP (kaupade turuhind * kogus) ei võrdu ringluses oleva raha hulgaga, vaid võrdub ringluses oleva raha hulga * raha ringluskiirusega.

Aga tõesti, ei viitsi rohkem seletada, aru niikuinii ei saa.

Läks tunne üle või?


EDIT by MOD: ärge palun tsiteerige eelmist postitust, seda enam kui see on pikk. Viidake nimega inimesele (vajutades nimele tekib see automaatselt lahtrisse) või vastake tekstile niisama - on arusaadav. Pole mõtet lehti piiiiikaks venitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 13:05:53 vasta tsitaadiga

BTC jms market capi võiks arvestada USDTs, mitte USDs. Siis oleks number korrektne.

Lihtsalt USDT != USD. See detail jääb inimestel tähelepanuta.

USDT oli väidetavalt 1-1 USDga kaetud ja selliselt oleks otsekonversioon lubatud, kuid olukorras kus suurema osa BTC ostudest-müükidest tehakse virtuaalse ja ilma katteta USDTga ei saa BTC ega ühegi teise sarnaselt kaubeldava ühiku hinda reaalsesse FIATi tegelikult kanda. (Eriti kui exchanged saavad USDTd endale vajalikus koguses tühjast kohast juurde trükkida ja tegelevad läbi wash tradingu turumanipulatsioonidega.) icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 13:07:06 vasta tsitaadiga

Pigem võiks USDT lihtsalt välja surra.
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 13:09:16 vasta tsitaadiga

Praeguse seisuga võtaks ta exchanged endaga kaasa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 13:30:29 vasta tsitaadiga

Vb. on need exchanged väärt üht head hitti saasta levitamise eest?
Osadele vb. saatuslik, paljudele või olulisematele kindlasti mitte. Mõistlik oleks exchangedel endil väljuda USDT'ga tegelemisest, ent eks kaardimaja kukukski ruttu kokku vast peale esimeste tegutsemist :].

Krüptole tervikuna oleks see vaid positiivne ja see on see, mis oluline. Ka osad "investorid" võtaks see ilmselt kaasa, ent selgelt on teada, et see on kaardimaja - oma risk.

infarkt kirjutas:
BTC kapitalisatsioon ongi BTC turuhind * BTC kogus. Kui aga BTC market cap on näiteks 1000 eurot, ei tähenda see seda, et BTC-sse ka reaalselt 1000 eurot sisse pandud on.

Ei tähenda, muidugi - see valem on ikka palju keerulisem kui kõik siin esitatu, sisaldab palju tegureid.... aga USDT osa on seal vaid ikka puhtalt vaid emiteeritud USDT jagu - iseasi palju USDT taga dollareid on ja nende "tagamine" ei ole ju tähendanud kunagi selle raha turule toomist. Küll, aga, on turule toodud raha, mille eest USDT ostetud, jne.
Kokkuvõtvalt võib öelda sedasama, mida siin palju juba öeldud on - USDT manipuleerib turgu ja võiks surra.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 14:03:10 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ei tähenda, muidugi - see valem on ikka palju keerulisem kui kõik siin esitatu, sisaldab palju tegureid.... aga USDT osa on seal vaid ikka puhtalt vaid emiteeritud USDT jagu - iseasi palju USDT taga dollareid on ja nende "tagamine" ei ole ju tähendanud kunagi selle raha turule toomist. Küll, aga, on turule toodud raha, mille eest USDT ostetud, jne.


USDT osa on 4,4 korda suurem USDT tegelikust supply'st, sest päevane volume ületab supply'd 4,4 korda.

Ehk velocity on 4,4.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 14:08:33 vasta tsitaadiga

Turukapitali arvestatakse ju dollarites, mitte tetherite või pagan teab mis ühikutes.
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
infarkt
HV kasutaja

liitunud: 26.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 14:17:05 vasta tsitaadiga

Veelkord siis puust ja punaseks:

Krüpto market cap = (USDT * Velocity) + (USD * Velocity)

Ja tulemus ongi dollarites. Ehk dollar on lihtsalt mõõtühik, mitte samaväärne hunnik raha panga varasalves. Täpselt nagu SKP-d arvutades.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 14:19:10 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
BTC jms market capi võiks arvestada USDTs, mitte USDs. Siis oleks number korrektne.

Lihtsalt USDT != USD. See detail jääb inimestel tähelepanuta.

USDT oli väidetavalt 1-1 USDga kaetud ja selliselt oleks otsekonversioon lubatud, kuid olukorras kus suurema osa BTC ostudest-müükidest tehakse virtuaalse ja ilma katteta USDTga ei saa BTC ega ühegi teise sarnaselt kaubeldava ühiku hinda reaalsesse FIATi tegelikult kanda. (Eriti kui exchanged saavad USDTd endale vajalikus koguses tühjast kohast juurde trükkida ja tegelevad läbi wash tradingu turumanipulatsioonidega.) icon_wink.gif


Vahe pole mis valuutas maketkäppi näidata kõik on õiged. Mis aga ei seostu kuidagi reaalse rahakogusega mis on sisse pandud. Kui isegi oleks kogu tether tagatud ei muudaks see asja.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Bitcoin ja muud krüptorahad »  Üldine arutelu ja krüptorahadega seotud uudised mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 105, 106, 107  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.