|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
04.02.2019 10:35:11
|
|
|
heh veider küll pandi kinni ja raha võeti omale päris korralik summa. Põhjenduseks ei saa tagasi maksta kuna omanik surnud lol
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
04.02.2019 14:47:26
|
|
|
https://bitcoinist.com/joe-rogan-bitcoin-twitter-jack-dorsey/
"Appearing on the Joe Rogan Experience podcast, Twitter and Square CEO, Jack Dorsey, stated that the Internet will eventually have a currency, which he thinks will likely be Bitcoin."
Suht nõus sellega aga ma ei tea kas just Bitcoin selleks olema saab
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.02.2019 10:32:21
|
|
|
https://arstechnica.com/information-technology/2019/02/researcher-counts-the-reasons-he-wants-cryptocurrency-burned-with-fire
| tsitaat: |
In conclusion, it is a dismal space. Private and permissioned blockchains are an old idea—a good idea—just with a new buzzword on it. The public blockchains are grossly inefficient. The cryptocurrencies don't work to provide anything against drugs and ransoms and stuff like that. Smart contracts are an unmitigated disaster unless you like comedy gold. And the field is just recapitulating 500 years of failures. So in the end, the only winning move is not to play—unless you like playing with flamethrowers.
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.02.2019 12:02:47
|
|
|
LTCEUR just hüppas 16% mõne minutiga
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
525i
HV vaatleja

liitunud: 28.04.2016
|
09.02.2019 13:34:41
|
|
|
| kuulsin, et WTC peaks lähiajal julmalt boomima
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bastard
HV kasutaja
liitunud: 16.02.2004
|
09.02.2019 14:01:01
|
|
|
Miks peaks?
Mingit täpsemat infot on jagada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
homm
HV kasutaja
liitunud: 28.10.2011
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
17.02.2019 13:13:29
|
|
|
AMD kraam materdab Lyra2v3 algot päris kenasti. Vertcoini näiteks. Täitsa saab plussi jääda tänases päevas.
2080Ti - 108mh @ 205w
1080Ti - 74mh @ 195w
Vega 56 - 82mh @ 200w
RX470 - 45 mh @ 120w
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.02.2019 00:20:55
|
|
|
Kalk ütleb et eile veel sai, täna juba jääb eetrile alla.
Kas mingi uus jääaeg on tulemas? https://etherscan.io/chart/ethersupply
Selle järgi võiks pakkuda et eetri hind võib tõusuteele minna nagu praegu juba puksib.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yexo
HV vaatleja
liitunud: 25.02.2019
|
25.02.2019 03:54:36
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
No BCH on ka shitcoin aga 4. kohal  |
bch on hea koin sest odavamad üle kande tasud.
ning kiirem kui btc üldiselt.
shit coin võib ta olla aga volüüm loeb.
coini puhul on väga oluline see kas keegi seda reaalselt kasutab või mitte.
etc ei saa bch võrreldagi bch on boss
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.03.2019 21:54:23
|
|
|
https://engt.co/2ENQs5E
| tsitaat: |
| US law enforcement has arrested Konstantin Ignatov over a fraud charge relating to OneCoin, the cryptocurrency he helped found. Ignatov, his sister Ruja Ignatova (also charged, but hiding) and others allegedly orchestrated a "multibillion-dollar pyramid scheme" where people received commissions for persuading people to buy OneCoin packages that themselves were junk. OneCoin reportedly rigged prices, sold people non-existent coins and didn't even have a true blockchain to manage the currency. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Equinox
HV veteran

liitunud: 05.04.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wiltz
HV Guru
liitunud: 28.01.2002
|
16.03.2019 20:54:58
|
|
|
paras aeg siis omadega coinbasest väljuda jah
_________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins." |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
16.03.2019 21:04:28
|
|
|
Nope. Tuleb leida koht, kus on väljakanne ei maksa 100.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.03.2019 23:27:16
|
|
|
Mis 100? Teenustasu sõltuvalt coinist fikseeritud ja ei sõltu summast.
Näiteks LTC ülekanne ~5 eurosenti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006

|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
17.03.2019 02:33:38
|
|
|
DVDRW, kunagi uurisin, siis oli vaid lambicoinide väljakanne odav, muud märkimisväärsed. Agajah, hetkel tundub ok. Eks hinnad muudavad asja :].
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
17.03.2019 23:07:40
|
|
|
Vabandust, aga kus tuleb andmestik, et ma ostan vana hea sularaha või kanamunade eest endale bitconnecte siis kuidas see nüüd täpselt kajastub lauses "Lühidalt, kui krüptosse enam fiati sisse ei panda, pole sealt varsti enam kellelgi ka midagi välja võtta."
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
18.03.2019 00:30:16
|
|
|
"Kui pole enam taksojuhte pimesi pappi süsteemi sisse pressimas, et kuule sõita, siis ei ole ka lootust, et kuule sõidab miskit."
Krüptohuvilised omavahel võivad ju rääkida, kuid raha neist keegi ju mängu ei pane. Kaevavad midagi pigem või istuvad ja arutavad omavahel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
18.03.2019 09:49:05
|
|
|
| Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
filx
HV kasutaja

liitunud: 12.09.2006
|
18.03.2019 11:45:34
|
|
|
Elu oli enne Tehterit ja on pärast ka. Selle põhjal miskeid tulemusi on teha eee naljakas?
Vb tõesti tetheri kadumine viib ka sõidjujagajad süsteemist välja ja saabki plats puhtaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
18.03.2019 11:47:28
|
|
|
| filx kirjutas: |
Elu oli enne Tehterit ja on pärast ka. Selle põhjal miskeid tulemusi on teha eee naljakas?
Vb tõesti tetheri kadumine viib ka sõidjujagajad süsteemist välja ja saabki plats puhtaks. |
Puhas plats on natukene niru variant spekulantidele. Läbu täis platsil ja sogases vees tulevad suured kalad paremini ligi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
18.03.2019 12:46:18
|
|
|
| Krüptoturul kehtib lihtne põhimõte, et iga võitja kohta keegi ka kaotama. Kui kaotajad ei taha enam juurde kaotada, pole kellelgi ka enam midagi võita. Suure tõenäosusega ei jää varsti enam muud midagi üle kui Tetheri "trükkimisega" uus fomo tekitada. Vastasel juhul kukub kaardimaja kokku. Ja ongi teretulemast fraktsionaal reserv pangandus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
18.03.2019 12:47:34
|
|
|
| infarkt kirjutas: |
| Krüptoturul kehtib lihtne põhimõte, et iga võitja kohta keegi ka kaotama. Kui kaotajad ei taha enam juurde kaotada, pole kellelgi ka enam midagi võita. Suure tõenäosusega ei jää varsti enam muud midagi üle kui Tetheri "trükkimisega" uus fomo tekitada. Vastasel juhul kukub kaardimaja kokku. Ja ongi teretulemast fraktsionaal reserv pangandus. |
FIAT - krüpto on tõesti nullsumma mäng kokkuvõttes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.03.2019 12:50:21
|
|
|
| infarkt kirjutas: |
| Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis. |
Mis likviidsuskriisi jutt? Krüptol on turuhind, täpselt selline millega saab osta ja müüa ja välja võtta.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
18.03.2019 13:12:59
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| infarkt kirjutas: |
| Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis. |
Mis likviidsuskriisi jutt? Krüptol on turuhind, täpselt selline millega saab osta ja müüa ja välja võtta. |
Välja võtta mida? 83% BTC kauplemisest toimub täna Tetheri abil, ja see osakaal kasvab. BTC/fiat osakaal järjest kahaneb. Ehk kui fiati krüptosse sisse ei panda, ei ole midagi ka välja võtta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
18.03.2019 13:22:40
|
|
|
| Tetherit jagatakse tasuta kuskil?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
18.03.2019 13:36:27
|
|
|
| Tehteri osakaal kauplmises ei suurene mitte seetõttu, et seda krüptosse rohkem sisse pannakse, vaid seetõttu, et ühte ühikut Tetherit kaubeldakse päevas lihtsalt rohkem kordi läbi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
18.03.2019 13:38:01
|
|
|
| infarkt kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
| infarkt kirjutas: |
| Mis täpsemalt arusaamatuks jäi? Tetherit võib krüptoturul ringi keerutada kuitahes agaralt, aga kui fiati investeeringud krüptosse kokku kuivavad, pole näiteks kaevuritel võimalik eurosid, dollareid, jeene jne elektriarvete maksmiseks krüptost ka välja võtta. Ühesõnaga - likviidsuskriis. |
Mis likviidsuskriisi jutt? Krüptol on turuhind, täpselt selline millega saab osta ja müüa ja välja võtta. |
Välja võtta mida? 83% BTC kauplemisest toimub täna Tetheri abil, ja see osakaal kasvab. BTC/fiat osakaal järjest kahaneb. Ehk kui fiati krüptosse sisse ei panda, ei ole midagi ka välja võtta. |
Välja võtad täpselt seda mida tahad. Võtad oma 100 bitcoini ja müüd avalikul börsil avatud ostupakkumiste eest dollariks ja võtad dollari välja. Täna ostetakse iga su btc $4000 eest ära. See on turuhind.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
18.03.2019 13:43:37
|
|
|
| BTC turuhind on täpselt selline, sest iga Tether kaubeldakse BTC suhtes päevas neljakordselt läbi. Ah, ei viitsi rohkem seletada, aru niikuinii ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
coolmode
HV kasutaja

liitunud: 24.12.2003
|
18.03.2019 13:45:55
|
|
|
Mul jääb kahtlane mulje praegu, et sa ei saa ise hetkel aru, mida üritad selgeks teha . Ega seda Tetheri sees olevat raha kusagilt õhust juurde ei teki.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
18.03.2019 13:50:34
|
|
|
Kui nüüd eelmise kodaniku viimaste lauset tõena võtta, siis ega ta tõesti ise ka aru ei saa, mida ta seletab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
20.03.2019 11:15:52
|
|
|
Mis juurde? Ringluses olevat Tehterit jääb vähemaks, aga mitte väljastata USD alusel juurde. Osakaal kauplemises aga suureneb.
Jutust on näha, et härrased krüptoentusiastid ei saa aru, mis on market cap, ja kuidas seda arvutatakse.
Oletame, et isik A ostis kaevurilt B 1 BTC 1 euroga. BTC market cap on sellise tehingu puhul 1€. Kui aga kaevur B ostab saadud 1 euro eest omakorda 1 BTC kaevurilt C, siis on BTC market cap juba 2 eurot, kuigi algselt on krüptosse sisse pandud ainult 1 euro.
Seega, korrektne market capi arvutamise valem on:
Market cap = sissepandud raha * raha ringluskiirus
Niisiis on võimalik market cap'i kergitada ilma krüptosse rohkem raha sisse panemata juba seesoleva raha ringluskiirust tõstes.
viimati muutis infarkt 20.03.2019 11:19:50, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
degreal
HV veteran
liitunud: 07.01.2002
|
20.03.2019 11:18:50
|
|
|
| Sellist market capi valemit näen küll esimest korda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
20.03.2019 11:29:19
|
|
|
infarkt, aktsiaturult:
https://www.eestipank.ee/turukapitalisatsioon
Valem:
Turukapitalisatsioon (turukapital) = Aktsia hind x Aktsiate kogus
Miks peaks krüptorahade puhul asi erinema? Kas ettevõtte turukapital muutub sellest, kui aktsiatega tehakse mitu tehingut päevas/nädalas/kuus? Ei muutu.
Ole hea, anna oma jutule-valemile ka mõni viide. Eriti huvitaks see koht, kuidas arvutatakse raha ringluskiirust.
Mul on tunne, et härrastel krüptoentusiastidel on arusaamisega hästi. Erinevalt Sinust.
EDIT by MOD: ärge palun tsiteerige täispikkuses pikka lähipostitust. Viidake nimega inimesele (vajutades nimele tekib see automaatselt lahtrisse) ja vastake - on arusaadav. Pole mõtet lehti piiiiikaks venitada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
20.03.2019 12:59:28
|
|
|
BTC kapitalisatsioon ongi BTC turuhind * BTC kogus. Kui aga BTC market cap on näiteks 1000 eurot, ei tähenda see seda, et BTC-sse ka reaalselt 1000 eurot sisse pandud on.
https://www.investopedia.com/terms/v/velocity.asp
| tsitaat: |
| Consider an economy consisting of two individuals, A and B, who have $100 each. A buys a car from B for $100. Then B purchases a home from A for $90. B has kids and enlists A's help in adding new construction to his home. For his efforts, B pays A $100. A also sells the car he bought from B back to him for $90. Thus, both parties in the economy have made transactions worth $400, even though they only possessed $100 each. This multiplication in the value of goods and services exchanged is made possible through the velocity of money in an economy. |
V = PQ/M
V = velocity of money
PQ = Nominal GDP, which measures the goods and services purchased
M = total, average amount of money in circulation in the economy
Ehk kui tuua paralleele reaalmajandusega, siis nominaalne SKP (kaupade turuhind * kogus) ei võrdu ringluses oleva raha hulgaga, vaid võrdub ringluses oleva raha hulga * raha ringluskiirusega.
Aga tõesti, ei viitsi rohkem seletada, aru niikuinii ei saa.
Läks tunne üle või?
EDIT by MOD: ärge palun tsiteerige eelmist postitust, seda enam kui see on pikk. Viidake nimega inimesele (vajutades nimele tekib see automaatselt lahtrisse) või vastake tekstile niisama - on arusaadav. Pole mõtet lehti piiiiikaks venitada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
20.03.2019 13:05:53
|
|
|
BTC jms market capi võiks arvestada USDTs, mitte USDs. Siis oleks number korrektne.
Lihtsalt USDT != USD. See detail jääb inimestel tähelepanuta.
USDT oli väidetavalt 1-1 USDga kaetud ja selliselt oleks otsekonversioon lubatud, kuid olukorras kus suurema osa BTC ostudest-müükidest tehakse virtuaalse ja ilma katteta USDTga ei saa BTC ega ühegi teise sarnaselt kaubeldava ühiku hinda reaalsesse FIATi tegelikult kanda. (Eriti kui exchanged saavad USDTd endale vajalikus koguses tühjast kohast juurde trükkida ja tegelevad läbi wash tradingu turumanipulatsioonidega.)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
20.03.2019 13:07:06
|
|
|
Pigem võiks USDT lihtsalt välja surra.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
20.03.2019 13:09:16
|
|
|
| Praeguse seisuga võtaks ta exchanged endaga kaasa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
20.03.2019 13:30:29
|
|
|
Vb. on need exchanged väärt üht head hitti saasta levitamise eest?
Osadele vb. saatuslik, paljudele või olulisematele kindlasti mitte. Mõistlik oleks exchangedel endil väljuda USDT'ga tegelemisest, ent eks kaardimaja kukukski ruttu kokku vast peale esimeste tegutsemist :].
Krüptole tervikuna oleks see vaid positiivne ja see on see, mis oluline. Ka osad "investorid" võtaks see ilmselt kaasa, ent selgelt on teada, et see on kaardimaja - oma risk.
| infarkt kirjutas: |
| BTC kapitalisatsioon ongi BTC turuhind * BTC kogus. Kui aga BTC market cap on näiteks 1000 eurot, ei tähenda see seda, et BTC-sse ka reaalselt 1000 eurot sisse pandud on. |
Ei tähenda, muidugi - see valem on ikka palju keerulisem kui kõik siin esitatu, sisaldab palju tegureid.... aga USDT osa on seal vaid ikka puhtalt vaid emiteeritud USDT jagu - iseasi palju USDT taga dollareid on ja nende "tagamine" ei ole ju tähendanud kunagi selle raha turule toomist. Küll, aga, on turule toodud raha, mille eest USDT ostetud, jne.
Kokkuvõtvalt võib öelda sedasama, mida siin palju juba öeldud on - USDT manipuleerib turgu ja võiks surra.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
20.03.2019 14:03:10
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Ei tähenda, muidugi - see valem on ikka palju keerulisem kui kõik siin esitatu, sisaldab palju tegureid.... aga USDT osa on seal vaid ikka puhtalt vaid emiteeritud USDT jagu - iseasi palju USDT taga dollareid on ja nende "tagamine" ei ole ju tähendanud kunagi selle raha turule toomist. Küll, aga, on turule toodud raha, mille eest USDT ostetud, jne. |
USDT osa on 4,4 korda suurem USDT tegelikust supply'st, sest päevane volume ületab supply'd 4,4 korda.
Ehk velocity on 4,4.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
20.03.2019 14:08:33
|
|
|
Turukapitali arvestatakse ju dollarites, mitte tetherite või pagan teab mis ühikutes.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
infarkt
HV kasutaja
liitunud: 26.10.2009
|
20.03.2019 14:17:05
|
|
|
Veelkord siis puust ja punaseks:
Krüpto market cap = (USDT * Velocity) + (USD * Velocity)
Ja tulemus ongi dollarites. Ehk dollar on lihtsalt mõõtühik, mitte samaväärne hunnik raha panga varasalves. Täpselt nagu SKP-d arvutades.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
20.03.2019 14:19:10
|
|
|
| anubis kirjutas: |
BTC jms market capi võiks arvestada USDTs, mitte USDs. Siis oleks number korrektne.
Lihtsalt USDT != USD. See detail jääb inimestel tähelepanuta.
USDT oli väidetavalt 1-1 USDga kaetud ja selliselt oleks otsekonversioon lubatud, kuid olukorras kus suurema osa BTC ostudest-müükidest tehakse virtuaalse ja ilma katteta USDTga ei saa BTC ega ühegi teise sarnaselt kaubeldava ühiku hinda reaalsesse FIATi tegelikult kanda. (Eriti kui exchanged saavad USDTd endale vajalikus koguses tühjast kohast juurde trükkida ja tegelevad läbi wash tradingu turumanipulatsioonidega.)  |
Vahe pole mis valuutas maketkäppi näidata kõik on õiged. Mis aga ei seostu kuidagi reaalse rahakogusega mis on sisse pandud. Kui isegi oleks kogu tether tagatud ei muudaks see asja.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
|