|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
08.03.2019 09:47:41
|
|
|
warwas, Mul on kõik printeri komponendid hiinakad Need konkreetsed draiverid mul: link
SpreadCycle on jah häälekam ja mul on hybrid mode seatud nii et alates 100mm/s lükkab ümber. Ausaltöeldes kuna printer toimetab mul kohe seljataga, siis hoian pigem kiirused alla 100 ja pidevalt stealthchopil. Muidu see aeg-ajalt kiire liigutusega "pzzzzzt" häirib ikkagi.
24V peale otsustasin üle minna peale selle video vaatamist. Ei ole mingit küsimust - 24V is the way to go:
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
08.03.2019 16:27:21
|
|
|
| maxfox04 kirjutas: |
| MultiUser kirjutas: |
| maxfox04 kirjutas: |
...
Driverid mul DRV8825 2tk saadaval, neid kiidetakse ka rohkem, kui A4988. ... |
Ei maksa kõike juttu kah puhta kullana võtta.
... |
Aga vaata, mis on Arduino Mega ja DUE vahe: Mega-l on 5v toide pinge ja vastavalt ka 5v juhtsignaalid väljundites, DUE-l aga 3.3v toide ja väljundid.
See, et A4988 tööle hakkasid väiksema steppinguga ei tähenda, et DRV8825 halvad olid. Samas ei tasu ka DRV8825 kasutades piirini ajada mikrosteppingut! See ei anna täpsust, aga kaotad võimsuses oluliselt. Ma ei mäleta, mis mikrostepping mul pandud oli, aga kindlasti mitte maksimum.
Oled proovinud sama DRV8825 keskmise mikrosteppinguga?
Miks ma DRV8825 pakkusin? Sest need mul kohapeal olemas ja saan kohe anda. Teisi pole ja tellida daam kasutaja ise ju. |
Ma ei plaaninud mingit väitlusringi alustada
Lihtsalt hoiatasin oma kogemuste kohalt.
Ma olin nende 8825 draiveritega muidu suhtkoht rahul vana RAMPS-1.4 otsas. Võimalik, et kunagi proovin need ikkagi veel kasutusele võtta.
Delta peal mängib pisike samm suurt rolli.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
maxfox04
HV veteran
liitunud: 08.02.2010
|
08.03.2019 17:07:08
|
|
|
MultiUser, peace!
Delta jaoks suure rolli mängib 32-bit plaat ka
_________________ Huvid: mikrokontrollerid, DIY, IoT, CNC, 3D print. |
|
| tagasi üles |
|
 |
mighty
HV veteran

liitunud: 14.01.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
JOKKER666
HV veteran

liitunud: 21.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
14.03.2019 00:51:01
|
|
|
Kas sellistele aukudele on mingit loogilist seletust?
Ma saan aru, et mingil hetkel ei ole plasti peale tulnud. Ühe kihi puhul saaks aru aga antud trükkide puhul on see nagu süstemaatiliselt läbi mitme kihi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
14.03.2019 01:03:10
|
|
|
| Temp pole paigas/jõhv libiseb/extruder skipib.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
14.03.2019 01:18:09
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 08.04.2024 00:52:29, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
14.03.2019 10:39:04
|
|
|
hmm.. kõlab iseenesest loogiliselt.
Kunagi alguses ma vist isegi mäletan mingit sellist juhust. Siis oli üks ots RAMPS'i küljes olevast pistikust irdunud (just nii palju, et silmaga esimese hooga ei märganud). Tookord aga tegi ektruuder koledat häält ja keeldus üldse toimimast. Võibolla tõesti on nüüd mingi selline vahepealt olukord tekkinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
14.03.2019 10:46:15
|
|
|
warwas, mul on nii juhtunud ka kui materjal halva kvaliteediga. Panin täpselt sama asja printima teise kvaliteetsema materjaliga, ning neid vigu polnud. St kui eelnevad variandid probleemile lahendust ei leia, soovitan proovida mõne muu rulliga.
_________________ RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos! |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
14.03.2019 11:22:41
|
|
|
ESUN'iga pole senini nagu probleeme olnud, aga krt seda teab.
Tõsi ta on, et neid auke märkasin ma viimase kahe halli töö peal. Musta olen sealt kordades rohkem läbi lasknud aga nendega pole nagu sellist nö. ussitamist täheldanud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
idegraaf
HV kasutaja
liitunud: 24.07.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
|
| tagasi üles |
|
 |
Diginugis
HV kasutaja

liitunud: 14.05.2006
|
28.03.2019 14:08:07
|
|
|
Kas kellelgi on kogemusi Tronxy X5S printeriga?
_________________ PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯ |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
28.03.2019 19:04:48
|
|
|
| Diginugis kirjutas: |
| Kas kellelgi on kogemusi Tronxy X5S printeriga? |
Vanematel mudelitel oli probleeme plate kuumenemisega. Äkki on see parandatud, mingi täiendatud versioon peaks väljas olema.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scuall
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007
|
29.03.2019 00:59:28
|
|
|
Keegi Gembirdi must Nylonit on proovinud printida?
Ahjus ilusti kuivaks, konteineris 23% niiskust, ei praksu ei mullita.
Hotend kuni 273c (vahet pole, sama jamps ka madalamatel tempidel) bed 90c.
Esimene kiht enamvähem, kuid järgmised, ei hoia koos. Delamineerub.
Fan on väljas. Ambiet temp 24c.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
andres5380
HV vaatleja
liitunud: 06.01.2011
|
03.04.2019 21:19:34
|
|
|
| Kas keegi oskab aidata z-telje probleemiga? Olen avastanud, et erinevate kõrgustega detailidel kõigub täpsus märkimisväärselt. Selle kinnitamiseks printisin 3 torni ristlõikega 5x5mm, pikustega 20mm, 30mm ja 40mm, kõik tornid printisin ühe prindiga. Tulemuseks sain: 19,56mm, 29,82mm ja 40,23mm. Millest võib selline erinevus olla? Minu jaoks on eriti kummaline see, et kaks mõõtu on miinuses ja üks plussis. Suure tõenäosusega kui printida veel pikem torn siis läheb veel rohkem plussi. Masinaks Ender 3 Pro, printisin PLA-d, slicerina kasutasin Curat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
03.04.2019 21:50:36
|
|
|
| andres5380 kirjutas: |
| Kas keegi oskab aidata z-telje probleemiga? Olen avastanud, et erinevate kõrgustega detailidel kõigub täpsus märkimisväärselt. Selle kinnitamiseks printisin 3 torni ristlõikega 5x5mm, pikustega 20mm, 30mm ja 40mm, kõik tornid printisin ühe prindiga. Tulemuseks sain: 19,56mm, 29,82mm ja 40,23mm. Millest võib selline erinevus olla? Minu jaoks on eriti kummaline see, et kaks mõõtu on miinuses ja üks plussis. Suure tõenäosusega kui printida veel pikem torn siis läheb veel rohkem plussi. Masinaks Ender 3 Pro, printisin PLA-d, slicerina kasutasin Curat. |
Mõõda mõlemalt poolt telje kõrgust. Tüüpiline värk seda laadi printeritel, et ilma mootorita äär poob vms.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
04.04.2019 22:39:52
|
|
|
Mõtlesin, et katsetan natuke Trinamicutega (TMC2130).
Nüüd on mingi selline anomaalia, kus mingist kõrgusest alates hakkavad Y teljel kihid nihkuma.
Ja nii mitu printi järjest. Ei olnud ainult üks juhus.
Ja ei ole nii, et üks kiht nihkub ja kõik järgmised tulevad ilusti sinna otsa. Iga kiht nihkub 1..1,5mm edasi. Tekib selline väga madala astmega trepp.
Alguses mõtlesin, et äkki on mingi SteathChop'i kala. Lükkasin hübriidi peale aga ikka sama.
Siis mõtlesin, et voolu vähe. Kruttisin juurde (olen katsetanud siin nüüd 800.1100 vahemikus) aga kasu null.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
04.04.2019 23:10:59
|
|
|
warwas, alati täpselt sama kõrgus? Äkki lähevad liialt soojaks ja tahaksid jahutust saada need stepperid?
_________________ RUUMIK - 3D printeri filamendid Eesti laos! |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
05.04.2019 04:37:29
|
|
|
| warwas, aktiivne jahutus on draiveritel olemas? Trinamicud on suhteliselt kuumad tükid, passiivse jahutusega jäävad enamik inimesi hätta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
05.04.2019 09:24:38
|
|
|
miq12, sama kõrgus. Võib-olla +/- mõni kiht.
Tegin hommikul veel paar katsetust selle 5mm kuubikute trepiga - see läheb juba suht kohe alguses lappesse. 1 või 2 kaks kihti tegi ära ja siis hakkas täpselt sama moodi nihkuma. Nihkub sama sammuga ja alati samas suunas. Täiesti arusaamatu!
Stepperid lähevad vaevalt leigeks.
raitl, jahutus on olemas. Vent puhub draiveritele otse peale. Kahtlustasin korra ise ka temp probleemi aga M122 ei näita, et miskit valesti oleks.
Proovin korra õhtul veel seda, et jätan täielikult SpreadCycle'i peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
05.04.2019 15:50:39
|
|
|
Lase rihmad lõdvemaks, vaata kas annab miskit abi.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
07.04.2019 07:06:35
|
|
|
Ega kellelgi kiirabi korras ühte 24V hotendi kütteelementi (heater cartridge) ei juhtu olema? 12V'lt 24V peale uuenduse planeerimise käigus jäi see pisiasi kahe silma vahele. Jooksutasin esialgu vana 12V elementi 25% max duty cycle peal aga eluiga jäi lühikeseks.
Nüüd on 24V versioonid tellitud aga saabumisega läheb aega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
08.04.2019 13:43:52
|
|
|
pwn13, reedel sai rihm vähe lõdvemaks lastud küll... aga mitte printeril
Printeri rihmad olid suht optimaalsed. Veel lõdvemaks ja siis oleks juba sealt hakanud kihtide nihkumist tulema.
Küll aga sai selgeks, et see on mingi StealthChop'i kala. Konfisin stablliselt SpreadCycle'i peale ja probleemid kadusid. Huvitav on veel see, et stepperid ise on endiselt sama vaiksed, kui StealthChop'i all.. aga nüüd hakkasid draiverid laulma. Selline hääl, nagu kuskil tahaksid mingi laagrid/puksid korralikku õlitamist saada Hetkel veel väga närvidele ei käi aga kuna Trinamic'ute katsetamise üks tagamõtteid oli masina vaiksemaks saamine, siis väike okas jäi ikkagi hinge.
Veel täheldasin seda, et StealthChop'i all oli printeri kuidagi kole närviline. Mingid liikumised oli hirmus järsud. Aga isegi selle rapsimise juures ei tundu kuidagi loogiline see, kuidas korduvalt trükk täpselt ühe ja sama koha peal metsa kiskus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
08.04.2019 14:13:40
|
|
|
| warwas, vaata kiirenduse (acceleration/jerk) settingud üle ja lase lõdvemaks, siis pane puhtalt stealthchopi peale tagasi ja hakka tasakesi uuesti kiirendust juurde keerama. Eks see oma masina "sweet spoti" üles leidmine selline paras nokitsemine ole aga kui üks kord paika saad siis edasi on muretu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
08.04.2019 16:58:04
|
|
|
raitl, . Uurin järgi.
Nende parameetritega oli vist ka see, et EEPROM'is olevad väärtused sõidavad koodist üle? St mõistlikum on hakata neid kohe ekraanilt sättima. "Tune" menüüs olid "Acceleration" ja "Jerk" täiesti olemas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
10.04.2019 06:36:55
|
|
|
| Kas meil peale isetegija.ee veel asjalikke kohti on, kust 3D printerile tüüpilisi varuosi võiks leida?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rzmz
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2002
|
15.04.2019 10:30:39
|
|
|
Kas seda isetegijat enam kauaks ongi? Mulle tundub, et juba mitu kuud pole laoseis uuenenud... Kõik tellimused samas ilusti kohale tulnud.
EDIT: vastan ka eelmisele küsimusele, avastasin just sellise koha: https://www.ittgroup.ee/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
15.04.2019 12:12:12
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 08.04.2024 01:22:33, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
m.han
HV vaatleja
liitunud: 05.08.2016
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rzmz
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2002
|
18.04.2019 15:54:06
|
|
|
| Saatsin PS
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
18.04.2019 19:50:48
|
|
|
| Ega kellelgi 130 mm pikkust 2020 profiilitükki üle pole? Keermepuur läks ühte detaili keermestades puruks ja kätte ma teda sealt august enam ei saa.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
m.han
HV vaatleja
liitunud: 05.08.2016
|
22.04.2019 16:11:12
|
|
|
Peale kogu printimise lõpetamist sai selgeks, et arvestuses panin puusse kokku 4 rulliga. Nüüd 2 rulli veel vabanesid musta Formutura ABS-i. Kes ees see mees
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Wordmc9
HV Guru
liitunud: 09.07.2006
|
24.04.2019 11:09:41
|
|
|
| keegi seda snapmakerit ka proovinud on ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
28.04.2019 06:34:39
|
|
|
Kas keegi Prusa MK52 heated bediga ABS'i ka prindib? Kui jah, siis mis tempi kasutate? Ma olen hädas sellega, et tahaks harjumuspäraselt 110C peal tempi hoida aga 90C+ juures viskab teraslehe peal kummi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011

|
28.04.2019 13:05:27
|
|
|
Sain enda vorpali roboti lõpuks korralikult tööle. lahe vidin.
_________________ pWn |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
29.04.2019 10:01:41
|
|
|
| raitl, pead paksema terasplaadi peale panema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rzmz
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2002
|
03.05.2019 09:55:44
|
|
|
| Ega kellelgi ei juhtu olema üle või infot, kust saada kiirelt M3x5 keermestatud sisendeid (threaded inserts)?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
03.05.2019 10:50:18
|
|
|
| rzmz, Baltic boldis peaks olema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rzmz
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
haidee445
HV vaatleja
liitunud: 27.02.2006
|
09.05.2019 10:03:25
|
|
|
| rzmz, oomipoes on distantspuksid, mis peaks vastama soovitud mõõdetele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laifstaile
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
05.06.2019 00:29:30
|
|
|
Kas kellelgi on Das Filament'i (https://www.dasfilament.de) toodanguga (PLA) ka kogemusi?
JõuTuubi kõvemad printeriigurud seda materjali otseselt maha ei teinud, seega täielik jama see olla ei saa.
3DPartneri laoseisud on suht kehvaks kuivanud ja mõtlesin, et prooviks Esun'ile mingit alternatiivi leida. Vähemalt 2..3 rulli juures tuleb hind ka suht sama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Laurman
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.06.2007
|
05.06.2019 08:36:31
|
|
|
Olen Das Filamendist paar korda tellinud, kuid enamjaolt PETG-d. Kuskil aasta tagasi tahtis nende infinity blue PLA natuke rohkem nokkimist, kui oleks eeldanud aga ei midagi hullu. Ehk nüüdseks on valemit parandatud.
PETG on neil küll mäekõrguselt üle Esuni toodangust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
06.06.2019 11:56:01
|
|
|
Laurman, selge. Proovin siis vast ka ära.
Milles see nokkimise vajadus väljendus? Hakkas niiditama?
Teistel teemadel - keegi Cura 4.1 ka kasutab? Kummalisel kombel tõmbaks sealt tulev gcode mul printeril nagu hinge kinni. Iga paari liigutuse järel jääb seisma ja mõtleb mingi 10..15 sekundit. 4.0 töötab samas ilma probleemideta.
Pole veel jõunud aga peaks korra mõlema versiooni väljundit kõrvutama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
miq12
HV veteran

liitunud: 27.03.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|