Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit kavatseb keelata wifi ruuterite ja nutitelefonide modimise märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2019 22:37:47 Euroopa Liit kavatseb keelata wifi ruuterite ja nutitelefonide modimise vasta tsitaadiga


Hiljuti tuli välja, et Euroopa Liit kavatseb direktiiviga 2014/53/EU keelata kõigi raadiokiirgust emiteerivate seadmete nagu WiFi ruuterite ja nutitelefonide omavolilise muutmise.

tsitaat:
In the EU Radio Equipment Directive (2014/53/EU) contains one highly dangerous article will cause many issues if implemented: Article 3(3)(i). It requires hardware manufacturers of most devices sending and receiving radio signals to implement a barrier that disallows installing software which has not been certified by the manufacturer. That means, that for installing an alternative operating system on a router, mobile phone or any other radio-capable device, the manufacturer of this device has to assess its conformity.


Loe edasi: https://blog.mehl.mx/2019/protect-freedom-on-radio-devices-raise-your-voice-today/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2019 22:40:16 vasta tsitaadiga

kopp.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2019 23:42:45 vasta tsitaadiga

Telefonide ja tahvlite osas hea võimalus tootjatel seadmed enda soovi järgi kasutuskõlbmatuks muuta. Mul veel koduses kasutuses üks esimese põlve Sony Tablet Z, mille uuemad Android kenasti peale flashitud ja töötab seni normaalselt, aga siis sellistel asjadel lõpp thumbs_down.gif
_________________
Geek it til it MHz
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 09:21:59 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
kopp.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

Seda vanameest on küll kohatu tuua välja, tema kiidab kõik sellised asjad heaks thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
190318
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2018




sõnum 05.03.2019 10:03:00 vasta tsitaadiga

Arusaamatu on see, kuidas mingitel inimestel on ülim tahtmine ennast igale poole vahele segada ja kõiges asjades enda suva järgi maailma valitseda.

Vaimupimedusega valgustatud õnnetud vanamehed on meil seal "üleval".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mahno
HV kasutaja

liitunud: 25.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 10:07:11 vasta tsitaadiga

Ega nad ise selle peale tule, tootjate lobby on see, millest asi algab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 10:11:31 vasta tsitaadiga

Moditaks anyway , nii nagu praegu ja enne tehti

jailbrake ja mis iganes muukimised on ju ka praegu keelatud ja katkestavad seadme garantii

_________________
ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 10:15:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Moditaks anyway , nii nagu praegu ja enne tehti

kui ma direktiivi õigesti tõlgendan, siis tootjatele seatakse ülesandeks see täielikult välistada (võib-olla isegi mingi sanktsiooni või trahvi ähvardusel)

tsitaat:
It requires hardware manufacturers of most devices sending and receiving radio signals to implement a barrier that disallows installing software which has not been certified by the manufacturer. That means, that for installing an alternative operating system on a router, mobile phone or any other radio-capable device, the manufacturer of this device has to assess its conformity.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 10:50:20 vasta tsitaadiga

Ja kuidas sa seda tootja poole pealt teed?

neid entusiaste on pool hiinat ja venemaad täis, kellel see pakub huvitavat väljakutset.

Nagu kuskil kuuldud: kui soov on ära häkkida pole küsimus "kas" seda on võimalik teha, vaid "kui kiiresti" tulemus saavutatakse

_________________
ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2019 11:29:34 vasta tsitaadiga

Ikka täitsa lolliks läinud see dinosauruste kari seal.
Teeme nüüd aga kõik nii nagu tootjad tahavad ja situme rahvale pähe, eks ole. Pihta hakkasid meediatootjatest - artikkel 13.
Järgmiseks õpivad telefonide ja võrguseadmete tootjate pilli järgi tantsimise ära - alternatiivtarkvara kasutamise keelame, täpselt nagu tootjad tahavad.
Loomulikuks järjeks on kohe alternatiivsete toonerite/tintide kasutamise keelamine, sest tootjad just seda tahavad.

Jne jne. Robocopi düstoopia marsib täiel sammul peale. Teeme aga kõik mida korporatsioonid tahavad, kunagi kehtestatud demokraatlikud põhimõtted ei loe enam midagi, kui valitsejatele suured korporatiivse raha mäed silmapiiril terendavad.
Kahju, et Eestis piraadipartei vedu ei võtnud, sest praegu ei näe ma üheski teises mingit kompetentsi kaasaegse tehnoloogiaga seotud otsuste tegemiseks. Isegi energiamajanduse puhul ei kuulata teadlasi ega energeetikuid - ja see on XX sajandi tehnoloogia suures osas. Mida siis veel XXI sajandi omast oodata.
Koopainimesed valitsevad meid.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 11:38:07 vasta tsitaadiga

... veider jah, ühelt poolt võideldakse tarbija õiguste eest oma asju remontida vms. jne. ja siis tulevad sellised plaanid ja ideed. Isegi, kui algsel ideel võib mingi adekvaatne põhjus küljes olla, siis kokkuvõttes kukub kahjuks välja nagu ikka, sest seaduseloome eest vastutavatel inimestel puudub igasugune pädevus asja tuumast aru saada ja tulemuseks on taaskord kirvega kure püüdmine ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 11:45:56 vasta tsitaadiga

oi sellele on väga lihtne lahendus - kapitalist kardab seda väga hirmsasti - jäta lihtsalt ostmata.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 11:47:22 vasta tsitaadiga

RCC, ja mida sa 10 aasta pärast siis ostad? Ilmselt CE märgisega tooted peavad tulevikus "mitte-moditavad" olema.
Hakkad väljastpoolt EL-i tooma CE märgistuseta tooteid?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 05.03.2019 12:32:45 vasta tsitaadiga

Kui palju kasutajaid üldse telefone modib või kasutavad custom softi? Ilmselgelt väga väike osa kasutajatest. Ei näe probleemi asjas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 12:43:56 vasta tsitaadiga

Janis, väga egoistlik lähenemine, täpselt niimoodi neid totrusi läbi surutaksegi. Praegu ei pane sina seda tähele ega hooli sellest, kuid vähehaaval piiranguid seades ei pane sa tähelegi, kui ükshetk ei tohi sa telefoni enam vales käeski hoida, kui tootja nii ütleb ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2019 12:46:17 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kui palju kasutajaid üldse telefone modib või kasutavad custom softi? Ilmselgelt väga väike osa kasutajatest. Ei näe probleemi asjas.

Inimkonda edasiviiv osa on alati olnud see väike osa, ülejäänu on hall mass sabassörkijaid. Ilma nende progressiivsete väikeste osadeta oleksime endiselt koopas ja sööksime toorest toitu. Ja oleksime kõik sitaks rahul ka veel sellega.
Suur osa hädast selles ongi, et hall mass ei näe milleski probleemi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 05.03.2019 13:09:26 Re: Euroopa Liit kavatseb keelata wifi ruuterite ja nutitelefonide modimise vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Hiljuti tuli välja, et Euroopa Liit kavatseb direktiiviga 2014/53/EU keelata kõigi raadiokiirgust emiteerivate seadmete nagu WiFi ruuterite ja nutitelefonide omavolilise muutmise.

tsitaat:
In the EU Radio Equipment Directive (2014/53/EU) contains one highly dangerous article will cause many issues if implemented: Article 3(3)(i). It requires hardware manufacturers of most devices sending and receiving radio signals to implement a barrier that disallows installing software which has not been certified by the manufacturer. That means, that for installing an alternative operating system on a router, mobile phone or any other radio-capable device, the manufacturer of this device has to assess its conformity.


Loe edasi: https://blog.mehl.mx/2019/protect-freedom-on-radio-devices-raise-your-voice-today/

Tuleb tuttav ette, N.liidu ajal olid ka kõik raadioseadmed range järelvalve all. Jääme ootama järgmisi direktiive, mis käsivad kõik raadioseadmed registreerida teatud asutuses.
Kahtlen, kas see üldse ongi tootjate lobi tulemus.
Tegelikult üsna loogiline järjestus: kõigepealt paneme internetile tsensuuri peale, edasi võtame raadioseadmed kontrolli alla, et ei saaks hakata alternatiivseid sidepidamise viise arendama.
Või püüad oma raadioseadmeid äkki pealtkuulamise vastu kaitsta?![/list]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raynor
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2005




sõnum 05.03.2019 13:30:28 vasta tsitaadiga

Wi-Fi või 4G modemiga arvuti, millel jookseb Linux on sisuliselt "any other radio-capable device"
Selles kontekstis ei tohiks ka tehasetarkvara (ehk Windowsi) asendada millegi muuga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.03.2019 13:39:09 vasta tsitaadiga

Ma väga süveneda ei viitsi, on keegi kursis, mis on sellise piirangu kehtestamise põhjus.

Järele mõelda, on vist riikidel raadioeetri temaatika nagunii suhteliselt rangelt reguleeritud. Kas põhjus ei või olla selles, kus igasugu juhtmevabad tehnoloogiad on massides ja mistahes seadme omavoliline "parendamine", (nt saatja võimsusnäitajate põhja keeramine, et saavutada maksimaalsem ja kvaliteetsem levi) tähendab päriselus teistele eetrihäireid, kus näpitud seadmed ei tarvitse vastata kokkulepitud reeglitele ja reegleid jälgivad seadmed nö "kannatavad".
Kuna selliseid seadmeid on kasutuses massiliselt ning seadmed ise võivad olla mobiilsed, on ka riiklikul järelvalvel (tehnilise järelvalve amet, kes käib oma raadiobussiga häire-anomaalia põhjuseid peilimas) ei ole enam võimet teemat ohjata.
Praktikas võib see tähendada, kus paljud kasutajad, kes laadinud alternatiivse tarkvara (tarkvara, mis ei vasta kehtestatud normidele), mis raadioeetrit rikub, ei tarvitse isegi sellest teadlikud olla, sest tarkavara näppinud huvilised reklaamivad lihtsalt seadme paremat sooritusvõimet, seda seadistatud tehaseseadeid ehk kokkulepitud reegleid rikkudes.
Kui vaadata tulevikku, kus räägitakse asjade internetist, isesõitvate autode võrgustumisest jne, mis kõik on juhtmevabad tehnoloogiad, võib tänane anarhia pärssida tehnoloogia kasutusele võttu. Anarhia võib juba täna tähendada ka ohutustemaatikat, kus eetrit ülekarjuv seade võib segada korras seadmete tööd ja nendest seadmetest tulenevat ohutust.

Samamoodi kui autode puhul samuti ei ole paljudes sõlmedes auto omavoliline modifitseerimine ja "parendamine" lubatud, ent ikka teatud seltskond eemaldab autolt heitmesüsteeme ja modifitseerib auto tarkvara, mis praktikas tähendab saastavamat autot. Palju hukkamõistjaid paistis autoteemas sarnasele isetegevusele...

Kunagi siin foorumis kirjeldasin oma kunagist sati panniga internetiühendust, mille entusiastid mulle müüsid ja paigaldasid, et ma üldse saaks internetti kasutada - üllatuseks sain negatiivset tagasisidet, sest tegemist pidi olema nn "tuumapanniga", mis tavalist wifi signaali üle võimendab ja mis olla lausa seaduse vastane. Kui mu ülevõimendatud signaali teele jäänuks sama sagedust kasutanud rahvast, rikkunuks minu seadme ülevõimendus nende eetrit ja võimalusi.

Seni kuni antud regulatsiooni osas aluspõhjusi ei tea, ei tormaks ma automaatselt plaani hukka mõistma. Lõpuks ju kõikidel tehnilistel kokkulepetel on oma põhjused ja kui rahvas neid kokkuleppeid omavoliliselt rikub, on sellel arvatvalt ka negatiivsed järelmid.
Ka siin teemas on minu küsimus, kuidas lahendaksid sina probleemi, kui selline omavoliine seadmete näppimine põhjustab ja aina enam hakkab probleeme põhjustama. Üks adekvaatne ja odav variant tunduks tõepoolest, teha tootjatele kohustuseks seadmete modifitseerimine võimalikult keeruliseks, ideaalis võimatuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2019 13:51:11 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
oi sellele on väga lihtne lahendus - kapitalist kardab seda väga hirmsasti - jäta lihtsalt ostmata.
See lahendus on kasutatav praegu, kui on võimalik valida erineva poliitikaga tootjate vahel. Plaanitav direktiiv on selle lahenduse äravõtmiseks. Kuidas sa tänapäeval näiteks ilma telefonita ära elad? Ja plaanitav direktiiv kehtestatakse kõigile telefonidele.

H_K kirjutas:
Ma väga süveneda ei viitsi, on keegi kursis, mis on sellise piirangu kehtestamise põhjus.

Järele mõelda, on vist riikidel raadioeetri temaatika nagunii suhteliselt rangelt reguleeritud. Kas põhjus ei või olla selles, kus igasugu juhtmevabad tehnoloogiad on massides ja mistahes seadme omavoliline "parendamine", (nt saatja võimsusnäitajate põhja keeramine, et saavutada maksimaalsem ja kvaliteetsem levi) tähendab päriselus teistele eetrihäireid, kus näpitud seadmed ei tarvitse vastata kokkulepitud reeglitele ja reegleid jälgivad seadmed nö "kannatavad".
Kuna selliseid seadmeid on kasutuses massiliselt ning seadmed ise võivad olla mobiilsed, on ka riiklikul järelvalvel (tehnilise järelvalve amet, kes käib oma raadiobussiga häire-anomaalia põhjuseid peilimas) ei ole enam võimet teemat ohjata.
Praktikas võib see tähendada, kus paljud kasutajad, kes laadinud alternatiivse tarkvara (tarkvara, mis ei vasta kehtestatud normidele), mis raadioeetrit rikub, ei tarvitse isegi sellest teadlikud olla, sest tarkavara näppinud huvilised reklaamivad lihtsalt seadme paremat sooritusvõimet, seda seadistatud tehaseseadeid ehk kokkulepitud reegleid rikkudes.
Kui vaadata tulevikku, kus räägitakse asjade internetist, isesõitvate autode võrgustumisest jne, mis kõik on juhtmevabad tehnoloogiad, võib tänane anarhia pärssida tehnoloogia kasutusele võttu. Anarhia võib juba täna tähendada ka ohutustemaatikat, kus eetrit ülekarjuv seade võib segada korras seadmete tööd ja nendest seadmetest tulenevat ohutust.

Samamoodi kui autode puhul samuti ei ole paljudes sõlmedes auto omavoliline modifitseerimine ja "parendamine" lubatud, ent ikka teatud seltskond eemaldab autolt heitmesüsteeme ja modifitseerib auto tarkvara, mis praktikas tähendab saastavamat autot. Palju hukkamõistjaid paistis autoteemas sarnasele isetegevusele...

Kunagi siin foorumis kirjeldasin oma kunagist sati panniga internetiühendust, mille entusiastid mulle müüsid ja paigaldasid, et ma üldse saaks internetti kasutada - üllatuseks sain negatiivset tagasisidet, sest tegemist pidi olema nn "tuumapanniga", mis tavalist wifi signaali üle võimendab ja mis olla lausa seaduse vastane. Kui mu ülevõimendatud signaali teele jäänuks sama sagedust kasutanud rahvast, rikkunuks minu seadme ülevõimendus nende eetrit ja võimalusi.

Seni kuni antud regulatsiooni osas aluspõhjusi ei tea, ei tormaks ma automaatselt plaani hukka mõistma. Lõpuks ju kõikidel tehnilistel kokkulepetel on oma põhjused ja kui rahvas neid kokkuleppeid omavoliliselt rikub, on sellel arvatvalt ka negatiivsed järelmid.
Ka siin teemas on minu küsimus, kuidas lahendaksid sina probleemi, kui selline omavoliine seadmete näppimine põhjustab ja aina enam hakkab probleeme põhjustama. Üks adekvaatne ja odav variant tunduks tõepoolest, teha tootjatele kohustuseks seadmete modifitseerimine võimalikult keeruliseks, ideaalis võimatuks.

Sel juhul peaks direktiiv väga spetsiifiliselt käsitlema ainult seadmete raadiosidega seotud lisaseadmete (raadio- ja wifi kaardid, mobiilside modemid, BT kaardid) firmware'i, mitte seadmeid, millele need lisaseadmed on külge poogitud. Samas tekitab isegi ka suletud firmware raskeks turvaaukude leidmise ja parandamise ning hea võimaluse spioneerimiseks, nagu see ka siiani on olnud.
Praegusel kujul, kui uskuda artiklis kirjeldatut, on tegemist kirurgilise operatsiooni läbiviimisega tuumapommi abil, mitte skalpelliga.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 13:53:49 vasta tsitaadiga

CnZ kirjutas:
HPN kirjutas:
kopp.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

Seda vanameest on küll kohatu tuua välja, tema kiidab kõik sellised asjad heaks thumbs_up.gif


See videoke oligi irooniaga valitud, sest suuresti selle tüübi pärast toimubki see ajuvabadus siin praegu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.03.2019 14:02:53 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Sel juhul peaks direktiiv väga spetsiifiliselt käsitlema ainult seadmete raadiosidega seotud lisaseadmete (raadio- ja wifi kaardid, mobiilside modemid, BT kaardid) firmware'i, mitte seadmeid, millele need lisaseadmed on külge poogitud. Samas tekitab isegi ka suletud firmware raskeks turvaaukude leidmise ja parandamise ning hea võimaluse spioneerimiseks, nagu see ka siiani on olnud.
Praegusel kujul, kui uskuda artiklis kirjeldatut, on tegemist kirurgilise operatsiooni läbiviimisega tuumapommi abil, mitte skalpelliga.
Mu piiratud tehnikalased teadmised ei võimalda nii spetsiifiliselt kaasa rääkida, aga üritan siiski icon_biggrin.gif
Kas keskmisel nutitelefonil üldse on igal jubinal oma firmware, või aina enam jubinad on võimalikult kompaktseks disanitud ja reguleeritud ühe firmwarega. Mõned seadmed, näiteks nutikellad/prillid jm lähevad pisikeseks, et seal ei tarvitse füüsiliselt igale riistvara jubinale oma kiipi oma firmwarega olla mõistlik disainida.
Oma esimest nutitelefoni "parendades" alternatiivse tarkvaraga, oli sellel otsene mõju ka wifile, kahjuks küll negatiivne ehk ebastabiilsuse sümptom.
Võimalik, et skalpelliga lähenemine oleks veel keerulisem-kulukam, sest sunniks tootjaid ümber disainima ka riistvara, koos kõige kaasnevaga nagu ruumisääst ja kiipide kokku integreerimise keelulisemaks osutumise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2019 14:11:42 vasta tsitaadiga

Ka mul on tunne, et asi läks tunduvalt hullemaks pärast seda kui Ansip oma karvased käpad digimaailma reguleerivate direktiivide loomesse sisse pistis. Algust tegi ju sellega, et geograafiliste piirangute kaotamise asemel (mida rahvas = tarbijad) ootasid, kehtestas hoopis digitaalse kinnismaisuse nagu mõisa-ajal, st et kord oma sünnikoha ori ei saa vabaks ka kodukohast füüsiliselt põgenedes. Ja ikkagi nimetas seda tarbija õiguste eest võitlemiseks ja geograafilistest piirangutest vabastamiseks. Täpselt nagu venemaa poliitilises sõnastikus demokraatia = totalitarism.

Ilmselt võttis euroopa komisjon sellest ideest vaimustusega kinni ja nüüd töötab hoolega uute "vabaduste" kehtestamise nimel. Nagu "vabadus" edaspidi kasutada ainult riistvarale kinnistatud tarkvaraga (loe: OS-iga) raadioside-võimelisi seadmeid. Microsofti, Apple'i, Samsungi ja ehk veel mõne suurkorporatsiooni märg unenägu saab teoks.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:15:03 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Kui palju kasutajaid üldse telefone modib või kasutavad custom softi? Ilmselgelt väga väike osa kasutajatest. Ei näe probleemi asjas.

Kohati tootja ei toeta enam seadmeid ja turvapaike, süsteeme tööl hoidvaid jm softi pakuvad aktiivsemad kasutajad ise. Või tahad riistvara ennast muuks tarveks kasutada.

EDIT (teine pool sääraste seaduste kohta):

Link

_________________
VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus


viimati muutis entr0cks 11.03.2019 12:50:29, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:17:49 vasta tsitaadiga

Mul on tunne, et Ansipi puhul on 2 asjaolu:

a) Kättemaks ACTA eest
b) Ansipi naine tahtis Kanal 2 seebikat vaadata Brüsselis

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:19:35 vasta tsitaadiga

... üks aspekt võib olla ka riiklik luuramine icon_rolleyes.gif tehnoloogia areneb ja levik kordistub praktiliselt reaalajas tohutu kiirusega, seega ei taheta võimalust, et keegi end võimude eest peidaks. Sama teema, nagu soovitakse tagauksi seadmetesse, et riik ikka ligi pääseks ja otse loomulikult ei meeldi võimudele, kui need ukse suletakse ...
_________________


viimati muutis DigeBeni 05.03.2019 15:35:55, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2019 14:22:02 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mul on tunne, et Ansipi puhul on 2 asjaolu:

a) Kättemaks ACTA eest
b) Ansipi naine tahtis Kanal 2 seebikat vaadata Brüsselis

Aga tundub et teised võtsid eeskuju temast icon_rolleyes.gif Hakatakse vabadusi jm ümber defineerima, kui seni kehtinud arusaam ei klapi korporatiivsete või poliitiliste huvidega.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:25:03 vasta tsitaadiga

Ansip on neile korporatsioonidele kasulik idioot.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 05.03.2019 14:35:17, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:26:13 vasta tsitaadiga

Tanel, ärme nüüd iga teemat Ansipi ooperiks pööra, see on juba lame icon_rolleyes.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.03.2019 14:26:35 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mul on tunne, et Ansipi puhul on 2 asjaolu:

a) Kättemaks ACTA eest
b) Ansipi naine tahtis Kanal 2 seebikat vaadata Brüsselis

või c) Ansip on pärit eesrindlikust digiriigist Eestist icon_biggrin.gif

mis võib omakorda viia alampunktideni, kus Ansip peab teemat pressima, sest tema ongi EL-i digitiigri vedaja, ja seda kõik teised temalt ka ootavad. Kes ikka julgeks Ansipile, kui otse Eesti digieduloost tulnud endisele peaministrile vastu vaielda icon_smile.gif ja Ansip omakorda ei vaidle, sest ta ei valda teemat tehniliste peensusteni, ja vaidlemine võib paljastada teadmiste puudumist - ja see tähendaks juba bläkki kogu Eesti digiriigi kuvandile.
Seepärast Eesti poliitikud peavadki digiteemadel käima rind kummis - see lisab digiriigi kuvandile usutavust.

Alahinnata ei saa ka direktiivi julgeolekuvektorit, kus seadmete tarkavara omavoliline muutmine võib tähendada ka julgeolkuriski.
Näiteks pakub internetiavarustes entusiastide kommuun telefonile, ruuterile vm parendatud tarkvara, mis ka päriselt avab mimtmed tooja poolt kinnikeeratud võimaluse, võimaldab vältida/eemaldata tootja saastvara, mis asjatult mälu koormab, kuni wifi levi pikendamiseni.
Loomulikult iga usin IT vend tahab oma hallatavale riistvarae parimat, ja kui veel alternatiivne riistvara pakub lisavõimalusi ka, võib selline tarkvara leida tee mitte ainult isikliku nutitelefoni, ruuterisse, vaid ka firma ja asutuse seadmetesse.
Spekuleerida need alternatiivset tatkvara levitavad andekad entusiastid on juhuslikult Venemaalt ja Hiinast, kes täeisti juhuslikult teevad koostööd oma FSB-GRU-dega - võimaldab tehasetarkvara asendamine modifitseeritud tarkvaraga avada uksi. Kui juba ruuteri uks on lahti, avaneavd sealt juba uued rünnaku vektorid.
Direktiiv võib üritada pärssida ka seda olukorda, kus ühtepidi on nagu sertifitseeridu ja ohutuks kuulutatud seadmed, millest osa võib kasutaja poolse tarkvaravahetusega tahtmatult luua uusi ja suuri turvariske.
Eestis me IT eduriigina oleme küberturbe teemale süvendatult tähelepanu pööranud, osalt ka pronksiöö küberrünnaku tõttu, aga Euroopa Liidu enamikus riikides võib küberjulgeoleku raamidesse surumine kõige lihtsam ja kiirem tee lihtsalt võimalikult välistada tarkvara näppmise võimalust.
Ka USA NSA eeskuju võib olla nakkav, kus USA on suutnud üleilmselt turuosa omavad riist- ja tarkvarafirmad allutanud NSA-ga koostööle ning see avab täiesti uued dimensioonid "terrorismivastases võitluses" kuni tööstusluureni välja.


viimati muutis H_K 05.03.2019 14:28:32, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:27:22 vasta tsitaadiga

DigeBeni, no aga vaata seda videoklippi.
See ei ole normaalne, mida ta digimaailmaga teeb icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:34:42 vasta tsitaadiga

... ei ole, kuid igasse teemasse selle spämmimine ei ole kah normaalne icon_neutral.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 14:35:08 vasta tsitaadiga

ok ok
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 05.03.2019 15:25:22 vasta tsitaadiga

Alles see nädalavahetus sain Telias sõimata. Nimelt tahtis Telia 4G ruuterit 200 € müüa, vihastasin ja ütlesin, et 30€ maksev 4G pulk + 30 € moditav ruuter teeb sama asja ära ja siis tuligi vihane möla müügimehelt et kurat peaks ikka seaduslik keeld neile moditavate ruuterite müüjatele tulema!!!
No näed vaid 3 päeva võttiski aega...

Tegelt on seda varem juba ammu soovitud. Kui ma otsisin eesti turult moditavaid ruutereid siis avastasin, et tavaruutereid müüakse üle 200 erineva mudeli aga moditavaid võib lugeda sõrmedel ülesse (väljapool eestist netimaailmast muidugi saaks palju rohkem). HinnaVaatluse otsimootor va jube kehva, ei saa panna ju sellist sätet. No siis ma kerisingi kõik ruuterid ükshaaval läbi ja teisest listist vaatasin kokkulangemist. Jube tüütu töö oli. Aga netis moditavate ruuterite foorumist muidugi tuli välja, et pea kõik mittemoditavate ruuterite müüjad pidid ka maruvihased olema nende kollaste näppude tootjate peale, et need üldse julgevad selliseid ruutereid toota, turusolkijad ja muud viited olid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.03.2019 16:56:10 vasta tsitaadiga

Iga firma (sala)unistus on turgu kontrollida ja teiste tootjate tooted sealt tõrjuda ning enda oma eest küsida siis just nii palju kui pähe tuleb. Lihtsalt kõigil pole raha vastava seadusandluse ostmiseks.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 05.03.2019 17:21:39 vasta tsitaadiga

Hmm, no saan aru kui üritatakse raadioeetrit puhtana hoida aga mis seos on wifi/cellular kividel mobiilil (ja tihti ka ruuteril) asetseval operatsioonisüsteemil? Tänapäeval on enamus raadiokivid ju arvutid ise ja peal jookseb oma operatsioonisüsteem täiesti eraldatud seadme põhi OS'st. Sealt asi kinni keerata oleks palju loogilisem (tihti juba on ka kui me räägime raadio eetriparameetritest)

Lisaks raadioeetrit segavad igasugused muud eletroonilised käkid palju rohkem kui need üksikud wifi ruuterid, mis valjemini karjuma on pandud. Keelame mikrouunid ka ära? Või varsti peab tellima iga aasta omale spetsialisti külla kes mõõdab kõikide majapidamisseadmete raadiosignaale ja annab loa neid kasutada kui kõik okei on?

_________________
Mess with the best, die like the rest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 05.03.2019 17:35:11 vasta tsitaadiga

suurkorporatsioonide ja lobistide mõju süüdistamine kõlab veidralt, sest see on kapitalistliku majanduskorralduse loomulik osa - kapitalism tähendab raha ehk kapitali võimu, mida suurem ja rahakam, seda suurem võime mõjutada omakasuks võimu ja reegleid. See on loomulik kapitalismi olemus, mujal ilmas, kui ka meil.
Võime ju oma Eesti näiteid tuua, kes on ministeeriumite ümarlaudade erialased koostööpartnerid kellega koostöös uusi reegleid ja seadusandlust ette valmistatakse - ikka ja ainult turu suurosalised. Näiteks üllas kiire interneti igasse metsatallu vedamise projekt nagu seda reklaamiti, osutus suurte telekomiettevõtetele maksumaksja toetusega võrgu ehitamiseks, sealjuures suured ei unustanud ära kärpida projektist maha kaabel enne Läti piiri, mis võimaldanuks Läti operaatoritel Eesti turule konkurentsi pakkuma tulla. Samu kärpeid tehti väiksemate telekomifirmade pärssimiseks, jättes kiire võrgu nende juurde vedamata, sest see oleks samuti ohustanud suuri, kui väike saanuks liiga lihtsalt ligipääsu kiirele üleriigilisele võrgule.
Sama teema energeetikasektoris, kes seal niite tõmbab kas pisike päikses-tuulepargi omanik, või 1-2 suurt kes igal võimalusel panevad väiksematele mistahes jandiga kaika kodaratesse ja seda täitsa seaduslikult nö riigiga koostöös.

See on ka tõsi, et turuosalisi ostetakse tihti üles mitte suurest huvist-usust väiksema konkurendi äri vastu, vaid konkurendi likvideerimise mõttega. Üheksakümnendatel meie omamaine tubakavabrik Leek osteti rootslaste poolt ära just sarnasel põhjusel, et kõrvaldada Baltikumi regioonist kohalik tootja, mõne aastataga tehas likvideeriti, kaubamärgid vahetasid omanikke kuni kadusid lõplikult ajalukku - poed vallutas võõramaine tubakakaup, juba võõrfirma dikteeritud hinnapoliitikaga.
Sama skeemi on läbi teinud ka meediaväljaanded, kus väljaannete paljususe asemel on aja jooksul paari omaniku kätte üles ostetud, kuulutuse portaalid veel pealekauba.
Apteegiäri konkurentsist ei hakka rääkimagi, ühe tegija äri ja väga tulus äri, nii tulus, et isegi riigi kui regulaatori käed jäävad lühikeseks tahtes ravimite kättesaadavust üle riigi parandada.

Seni kuni meile kapitalistlik korraldus meeldib, tuleb suurkorporatsioonide mõjujõuga leppida. Suured on suured, sest nad on olnud teistest töökamad-nutikamad, reformierakondlikku mantrat meenutada - edukust ei tohi karistada icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2019 18:35:35 vasta tsitaadiga

Pigem soovitakse säilitada ligipääsu seadmetele, seetõttu ka custom lahendused keelata/piirata.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.03.2019 12:13:07 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Mu piiratud tehnikalased teadmised ei võimalda nii spetsiifiliselt kaasa rääkida, aga üritan siiski icon_biggrin.gif
Kas keskmisel nutitelefonil üldse on igal jubinal oma firmware, või aina enam jubinad on võimalikult kompaktseks disanitud ja reguleeritud ühe firmwarega. Mõned seadmed, näiteks nutikellad/prillid jm lähevad pisikeseks, et seal ei tarvitse füüsiliselt igale riistvara jubinale oma kiipi oma firmwarega olla mõistlik disainida.
Oma esimest nutitelefoni "parendades" alternatiivse tarkvaraga, oli sellel otsene mõju ka wifile, kahjuks küll negatiivne ehk ebastabiilsuse sümptom.
Võimalik, et skalpelliga lähenemine oleks veel keerulisem-kulukam, sest sunniks tootjaid ümber disainima ka riistvara, koos kõige kaasnevaga nagu ruumisääst ja kiipide kokku integreerimise keelulisemaks osutumise.

Vastupidi - nüüd on ka nutikelladel (rääkimata juba telefonisuurusest "kolakast") peal täismõõdus OS, mis suhtleb vaid lisaseadmete firmwarega ega tea kiibistike sisemisest hingeelust suuremat midagil.
Need ajad kui käekella sees olevas kontrolleris tiksus vaid väga spetsiifiline ja ainult sellel kontrolleril toimiv binaarkood üksikute lihtsate funktsioonidega, jääb järjest kaugemasse minevikku. Pigem toimub just vastupidine - OS-id kolivad põhiseadmest elama lisaseadmetesse.

Kui direktiivi eesmärgiks oleks sinu kirjeldatud raadioseadmete "ülekellamise" piiramine, siis on sellega aastakümneid hiljaks jäädud ja praeguses arenguetapis jääb see vaid progressi pidurdama.

Üldse tundub, et ludiidid on võimu enda kätte haaranud, aga tegelikult on seal taga ilmselgelt üksikute suurkorpotatsioonide majandushuvid kõigi teiste ettevõtjate arengu pidurdamiseks ja enda arendustegevuse vajaduste ja kulutuste vähendamiseks. Aga raha ei haise, eks ole.

H_K kirjutas:

Seni kuni meile kapitalistlik korraldus meeldib, tuleb suurkorporatsioonide mõjujõuga leppida. Suured on suured, sest nad on olnud teistest töökamad-nutikamad, reformierakondlikku mantrat meenutada - edukust ei tohi karistada icon_biggrin.gif


Ei tule.
Sa räägid siin nn röövkapitalismist - reguleerimatust ja kontrollimatust kapitali võimust (mida ka Eestis esialgu ülistati) või selle vabal kontrollimatul vohamisel paratamatult tekkivast korporatiivsest totalitarismist - düstoopiast, kus riigivõim on põimunud suurkorporatsioonidega ja töötab otseselt nende huvides.

Tsiviliseeritud riikides on aga riigivõimu üheks oluliseks ülesandeks hoida tasakaalu kapitali võimu ja riigi kodanike vabaduste vahel. Veel hiljuti oli tasakaal üsna rahuldavas punktis, aga viimasel ajal kipub raha võim kodanike vabaduste peal väga valusalt talluma hakkama ja seda läbi suruvad poliitikud varjutavad seda puhta demagoogiaga, nii et rumalamad ei taipagi, kuidas neid tegelikult tasapisi orjastatakse ja suumulku väiksemaks õmmeldakse.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 12:39:12 vasta tsitaadiga

H_K, mõistmine ja leppimine on erinevad asjad ja ma ei nõustuks leppimisega. EL ja muud sarnased instantsid ongi loodud eesmärgil, et erinevaid huve kombineerides jõuda võimalikult laiapõhjalise tulemuseni kogu reguleeritava ühiskonnamudeli, mitte vaid üksikute huvigruppide, jaoks. Juhul, kui riigiaparaat vajub liialt mingi huvigrupi poole kreeni, siis tuleks just suu lahti teha ja küsida, mis toimub!? Liigagi tihti on tegemist korruptiivse mõjuga, kuid enamjaolt on tegemist lihtsalt piisava kompetentsi puudumisega, mis on tohutult kiiresti areneva elektroonilise maailma puhul üsna valdav.
Antud teema puhul on aga erapoolikute huvide ülemäärane mõju üsna ilmne, sest kui seadus on suunatud nii kitsalt kindla tootegrupi ja omaduste pihta, siis see ei jäta väga palju ruumi millekski muuks. Mina pakuks, et antud juhul üritatakse luua ärihuvide ja võimustruktuuride huvide kombinatsiooni tarbijate arvelt. Ühelt poolt antakse tootjatele suuremad õigused oma toodete üle ja teiselt poolt saadakse vastu ilmselt võimalus tagauksi kasutada. Tarbija aga ilmselgelt kaotab, sest välistatakse võimalus seadmeid kasutada viisil, mis pole tootja poolt ette nähtud ja jäetakse valla võimalus, et võimuorganitel on kerge su privaatsust eirata ...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 06.03.2019 14:06:46 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Tsiviliseeritud riikides on aga riigivõimu üheks oluliseks ülesandeks hoida tasakaalu kapitali võimu ja riigi kodanike vabaduste vahel. Veel hiljuti oli tasakaal üsna rahuldavas punktis, aga viimasel ajal kipub raha võim kodanike vabaduste peal väga valusalt talluma hakkama ja seda läbi suruvad poliitikud varjutavad seda puhta demagoogiaga, nii et rumalamad ei taipagi, kuidas neid tegelikult tasapisi orjastatakse ja suumulku väiksemaks õmmeldakse.

Väga hästi sõnastatud! thumbs_up.gif
Sellest, kuidas raha abil võimu teostatakse ja milleni see lõpuks välja viib, annab hea ülevaate raamat "Bilderbergi grupi tõeline lugu".
Autor: Daniel Estulin
Kirjastus: Ersen
Eesti keeles ilminud: 2013
See raamat on ammu läbi müüdud ja millegipärast juurde trükkida ei taheta, aga raamatukogudest saab praegu veel laenutada.
Soovitan kindlasti lugeda, kel huvi ühiskonnas toimuvate protsesside vastu laiemalt.
Siinne teema raadioseadmete modimise keelamisest on üks pisike näide sellest, mis juhtub, kui raha abil võimu teostatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 14:23:20 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:

Tarbija aga ilmselgelt kaotab, sest välistatakse võimalus seadmeid kasutada viisil, mis pole tootja poolt ette nähtud ja jäetakse valla võimalus, et võimuorganitel on kerge su privaatsust eirata ...


Tavatarbijat tõenäoliselt kotib ainult see, et saaks asja odavalt kätte ja muu on juba teisejärguline kui üldse mingi järguline.

_________________
Geek it til it MHz
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 14:41:37 vasta tsitaadiga

Lotharius, kordame iseennast:
DigeBeni kirjutas:
Janis, väga egoistlik lähenemine, täpselt niimoodi neid totrusi läbi surutaksegi. Praegu ei pane sina seda tähele ega hooli sellest, kuid vähehaaval piiranguid seades ei pane sa tähelegi, kui ükshetk ei tohi sa telefoni enam vales käeski hoida, kui tootja nii ütleb ...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 15:01:50 vasta tsitaadiga

Related

https://www.wired.com/2016/03/way-go-fcc-now-manufacturers-locking-routers/

https://hackaday.com/2015/08/31/fcc-introduces-rules-banning-wifi-router-firmware-modification/

_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 16:33:19 vasta tsitaadiga

Lugesin selle pika teksti läbi: https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX:32014L0053
Päris huvitav, kuidas ühest lõigust on selline kära ja vandenõu tehtud ning isegi Ansip mängu toodud.

Isiklikult loen sellest tekstist välja, et kõik tootjad, kes soovivad oma seadmeid Euroopa Liidus müüa, peavad riistvaraliselt takistama seadmete modifitseerimist sellisel viisil, mis takistaks kasutada neid seadmeid väljaspool ettenähtud standardeid. Tundub, et selle seadusega tahetakse reguleerida Made in China rämpsu levikut, millel puudub CE sertifikatsioon ja mille raadiolained risustavad ning segavad teiste seadmete tööd. Ehk siis tahetakse kuidagi see raadiosageduste spekter kontrolli alla saada, sest, nagu kõik teavad, õhk on paks kõiksugu lainetest ja kaugel pole aeg, kus asi jookseb umbe.

Iseasi, kui hästi või halvasti see neil välja kukub.

Selle blogipostituse autor on ise samale järeldusele jõudnud. Kahjuks kisub pärast seda lõiku asi jälle vandenõuteooriate poole (mingid kellegi miskit märjad unenäod).
tsitaat:
RED does not make it illegal for users to unlock their devices, so that’s not relevant. It makes manufacturers responsible if you were able to upload a software which breaks applicable radio regulations, and thereby forces them to set up certain filters and locks to prevent that.

The worst-case scenario (and wet dream of some regulators) I see: radio devices which are aware of their location and issue time-limited certificates to operate with tightly-defined radio settings, so a central database of radio devices. As long as that isn’t possible, an online signature check of all software running on such devices, comparable with Secure Boot – only this time, manufacturers are resposible if someone circumvented these hurdles. That’s not doom-mongering, you can find it in a few papers by ETSI and some regulating bodies.

I think the hacker communities will still find ways how to upload some software, but it will be much harder for normal users to control their technology. It would be a huge step back for our way to a free digital society. So to be honest, I don’t care about whether it applies in the UK or not, as long as ~500 million people (and probably also users from Africa and the Middle East) suffer from their freedom being revoked.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 16:38:38 vasta tsitaadiga

... ja nagu ütleb vanasõna - tee põrgu on palistatud heade kavatsustega icon_rolleyes.gif ka kõik need muud lühendid, mis käesolevat alafoorumit ilmestavad on seotud sarnaste legendidega ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 16:54:33 vasta tsitaadiga

Kõike saab kurjasti ära kasutada, pole vastupidist väitnudki, aga mingeid tonte ma hetkel siin väga ei näe, eriti veel Ansipi kättemaksu ja tema naisega seoses.
Aga jah, oht on alati iga seaduse vastuvõtmisega olemas. Tänapäeva IT maailmas sisuliselt iga piirang tähendabki paljude jaoks Orwelli stsenaariumit ja inimõiguste piiramisi. Teisest küljest kuidagi peab antud valdkonda reguleerima. Need China Exporti asjade vastu mõeldud piirangud pole ainult kaubanduslikud (siin on oma tõetera sees), vaid reaalselt inimeste tervise kaitsmiseks ja tehnoloogilise poole töökindluse ning kvaliteedi tagamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 17:05:39 vasta tsitaadiga

... kas ikka peab? Juba praegu on olemas standardid ja neist tulenevad piirangud, miks peab neid veel eraldi rõhutama/laiendama? Viitab ikka asjatundmatusele või pigem erapoolikutele huvidele, sest tootjatele jääb võimalus seda tõlgenda oma huvidest lähtuvalt ja nagu siin teemas on juba korduvalt tõdetud, ärimaailm ei jäta kunagi võimalust kasutamata endale eeliste loomisel, kui see veel ka nii kenasti kandikul kätte tuuakse. Ma ei väida, et siin poleks vaja natuke peenhäälestada, kuid seda võiks teha mitte nagu elevant portselanipoes ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 06.03.2019 17:23:49 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... kas ikka peab? Juba praegu on olemas standardid ja neist tulenevad piirangud, miks peab neid veel eraldi rõhutama/laiendama? Viitab ikka asjatundmatusele või pigem erapoolikutele huvidele, sest tootjatele jääb võimalus seda tõlgenda oma huvidest lähtuvalt ...
Aga nii see ju täpselt käib alati, ka meil Eestis e-riigi teemades - ega poliitikud ei mõtle tehnilisi lahendusi välja, kuidas probleeme lahendada, poliitikud küsivad ekspertide käest ja parim ekspertiisi saab turu liidritelt.
Kes Eesti e-riigi andmebaasid, risteed, digiretsepti jm taga on, kas entusiastid ja väiketegijad või pigem suur ja veel suurem. Kas suured kauplevad kahjudega, vist mitte, loomulikult oma taskuid ja huvisid ei unustata ära.
See käib igalpool nii, nii ehituses, teedeehituses, kuni suvaliste kutsestandriteni välja - suured turuliidrid dikteerivad ja on riigi jaoks partneritena usalduväärsemad, kui suvalised kükametsa kahemehe OÜ-d.
Pardoksaalselt ka tarbijate esimene eelistus just tuntud bränd ja mida suurem seda usaldusväärsem, iga kell Apple, Samsung, Lenovo kui suvaline sadade Hiina alternatiivides vahel, ning see ei kehti ainult tehnika kohta, mõtle ise mis hambapastat, pesupulbrit eelistad, kuni poliitilise partei valikuni välja - valdav enamus eelistab suuri icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2019 17:34:59 vasta tsitaadiga

H_K, jah, selle tõdemuseni olema juba ammu jõudnud, et nii neid asju aetaksegi, lihtsalt vahe teeb sisse, kuidas sellesse suhtuda. Ma pole nõus väitega, et ainuke hea allikas pädevuse teemasse toomiseks on firmade palgal olevad spetsialistid. Riigil on miskipärast halb komme olla kanapime enda hallatavate ressursside suhtes. Teadus ja haridussüsteem omab tohutud ajutrusti praktiliselt milleks iganes, kuid väga harva võetakse nö. mõistuse häält kuulda ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Liit kavatseb keelata wifi ruuterite ja nutitelefonide modimise mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.