|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
08.01.2019 14:09:32
|
|
|
Mingi show pärast tehtud tingel-tangel on see väike jubin. Bussis olevalt ekraanilt on näha päris juhet, mis õigesse kohta ühendatud.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
08.01.2019 14:13:23
|
|
|
| softis kirjutas: |
| Mingi show pärast tehtud tingel-tangel on see väike jubin. Bussis olevalt ekraanilt on näha päris juhet, mis õigesse kohta ühendatud. |
No nüüd märkasin ka seda.....Raske oli siis kellelgi normaalne pilt ekraanist teha
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
08.01.2019 14:32:55
|
|
|
| Suur aku sellel hübriidbussil üldse on, väikse aku puhul ei ole väga jämedat juhet vaja. See bussi sees ekraanipilt paistab olevat ilu-reklaampilt, kas sealgi õige juhe üldse on.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
08.01.2019 14:49:12
|
|
|
Mulle meeldib viis kuidas Tesla (või siis Musk, vist pigem tema otsustusõigus asja juures on määrav) julgeb riskida. Keegi ei garanteeri, et risk ära tasub, kuid enda õnneks on Tesla turusegmendis ennast kinnistanud ja tänu investeeringutele mis tehtud (laadimisvõrgustik, akutehas) saavad hinnaga palju suuremas osas mängida kui teised.
Hea näide on hinnalangetused Model3 osas katmaks riikliku toetuse vähenemist. Kui lähtuda Munroe analüüsist siis oleks Tesla rohelises/mustas ka terve selle riikliku toetuse kadumisel, teenides per auto ikka rohkem kasumit kui sisepõlemismootoritega konkurendid/ülejäänud autotootjad suudavad.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 15:36:09
|
|
|
Arusaamatu, et TLT testis mingivahe elektribusse ja otsustas, et need ei päde meil hetkel ning nüüd hakatakse rõõmuga üle kolima?
Ma olen 100% elektribusside poolt, ent need peaksid oma primaarfunktsiooni ideaalselt täitma, mitte a'la talvel seisma jääma, jne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 16:50:22
|
|
|
Kas teede hoolduse ja arendamise kulud kogutakse kütusehinna maksudest? See on BS ju .
Ühtlasi ei ole see ka õige. Samahästi võiks ju alkoaktsiisi eest rajada alkoholi tarbimise võimalusi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.01.2019 16:53:50
|
|
|
rmc, mis mõttes BS, suuresti kütuseaktsiisist ju makstaksegi.
Kui sa panid tähele, siis jutt ka USA-st.
Ning vist ei ole mõeldud sellele, et kui kütuseaktsiisi laekumine peaks drastiliselt vähenema (näiteks kõik loobuksid ICE autodest ja läheksid elektriautodele üle), siis kuidagi muud moodi tuleb elektriautode omanikelt see puuduolev kütuseaktsiisi raha kätte saada, kas siis auto- või teedemaksu näol.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 08.01.2019 16:55:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 16:54:41
|
|
|
Tanel, kas sa räägid USA'st või Eestist?
Alumine lause kõlbab universaalselt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
08.01.2019 17:05:41
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Ning vist ei ole mõeldud sellele, et kui kütuseaktsiisi laekumine peaks drastiliselt vähenema (näiteks kõik loobuksid ICE autodest ja läheksid elektriautodele üle), siis kuidagi muud moodi tuleb elektriautode omanikelt see puuduolev kütuseaktsiisi raha kätte saada, kas siis auto- või teedemaksu näol. |
See, et kõik lähevad ootamatult elektriautodele üle on samasugune hüpotees, kui kõik hobustelt päevapealt autodele oleks üle läinud, Venemaa kostitaks Eestit tuumapommiga, hakkame homme äkki kõik elama null-energiahoonetes või Eesti e-riik kohe-kohe viib iga metsataluni kiire interneti - no ei juhtu need asjad ka usina utsitamise ja loitsude toel kiiresti.
Maksude puhul ei ma ei muretseks üldse - riik ei jäta end kunagi nälga, kui kiiresti see "ajutine" käibemaksu tõus meil viimases eelarve kitsikuses ära tehti. Teistpidi öeldes, mistahes maksude kergitamine ja uute väljamõtlemine toimib arvatavalt oluliselt kiiremini, kui elektriautode võidukäik.
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.01.2019 17:17:52
|
|
|
Käibemaksu või muude maksude tõstmine lööks kõiki tarbijaid, k.a mitte-autoomanikke.
Räägime Eestist. Kütuseaktsiisi maksavad ICE omanikud iga-aastaselt ümmarguselt 500 miljonit eurot (2017 aasta 534 miljonit).
Alljärgnevad read on spekulatsioonid:
Isegi kui vaid pool sellest läheb teedesse, on see ikkagi 250 miljonit eurot (ehk teisisõnu, kui pool, siis ICE omanikud maksavad praegu kinni ka riigieelarve muid kulutusi summas 250 miljonit)
Kui see summa nüüd poole võrra väheneb, on puuduolev summa 125 miljonit eurot, mis tuleb elektriautode omanikelt saada.
Kui see summa peaks 100% vähenema ja kõik läheks elektrikatele üle, tuleb 275 miljonit teede hooldus- ja ehitusraha saada kõikide elektriautode omanike taskust.
Ja seda kõike eeldusel, et teede-ehitusse mittesuunatud 250 miljonit kuskilt mujalt laekub. Kokku 500 miljonit eurot. Kõikide teie taskust. Sest ICE omanikke enam pole.
Arvamus või eeldus, et paneme ICE omanikud kõike kinni maksma ja elektrikate omanikud ei peaks teedehoidu sentigi panustama, on pehmelt öeldes lühinägelik.
Lisaks eeldatavad mitmed, et riik, st. maksumaksjad (ka ICE omanikud) peaksid kinni maksma elektriautode doteerimise.
Nii et rohkem pragmaatilist ja pikaajalist mõtlemist.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
08.01.2019 17:38:09
|
|
|
Kuna kütuseaktsiis ei ole teeehituse/hooldusega kuidagi seotud siis ei saa neid makse mitte kuidagi selliselt vaadata. ICE omanikud ei maksa elektrikate omanike eest sentigi rohkem teedehoidu. Kunagi küll oli seos kütuseaktsiisi ja teedehoiu vahel kuid reaalsuses see vist ei toiminud kunagi. See raha kulutatakse lihtsalt mujale ära kuhu parajasti vaja on.
Sama hästi võiks väita, et kuna inimesed käivad rohkem Lätis alkot ostmas nüüd siis need kes oma raha sinna viivad ei ole ülejäänutega solidaarsed ja ei rahasta tervishoidu (või vali midaiganes muu sektor mida soovid) ja neid tuleks kuidagi eraldi maksustama hakata.
Või siis, et hasartmängurid maksavad hetkel kinni Eesti kultuuri heakäigu. Need kes ei mängu lotosid jmt tarbivad kultuuri ebaproportsionaalselt soodsamalt. Kusjuures hasartmängu maksu puhul on reaalne otsene seos olemas laekumise sihtkohaga.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.01.2019 17:47:37
|
|
|
Jep, lahti on seotud küll, aga teada on ikkagi, palju teedehoidu suunati ja see on umbes pool kütuseaktsiisist.
| tsitaat: |
2014. aasta lõpuni oli teeseaduses põhimõte, mille järgi vastas teehoiu rahastamise suurus vähemalt 75 protsendile kütuseaktsiisi (va erimärgistatud kütuste ja maagaasi aktsiisi) ning 25 protsendile erimärgistatud kütuste aktsiisi kavandatavast laekumisest. Sellest põhimõttest loobuti 2015. aastal. Tookord kinnitati, et muudatusega ei muudeta teehoiu rahastamise mahtu.
Aastatel 2014-2016 suunati riigiteede hooldusesse umbes 240 miljonit eurot aastas. See tähendab, et pärast teehoiu rahastamise põhimõtete muutmist ei ole riigiteede teehoiu rahastamine suurenenud. Samal ajal on märkimisväärselt kasvanud kütuseaktsiisi laekumine riigieelarvesse. Kütuseaktsiisi laekumise kasv jätkub tänu kütuse aktsiisimäärade tõstmisele ka järgnevatel aastatel.
Näiteks prognoositakse 2017. aasta riigieelarves kütuseaktsiisi laekumiseks 556,4 miljonit eurot, riigiteede teehoiukava kohaselt on 2017. aastal teehoiukulud 258 miljonit eurot. |
Allikas: https://www.koda.ee/et/uudised/koda-kutuseaktsiis-tuleb-uuesti-suunata-teedehoidu
2018. aasta andmeid ei viitsinud kaevata.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
08.01.2019 17:54:39
|
|
|
No see tähendab siis ju, et pooled ICE masinad võib julgelt elektrikate vastu vahetada ilma, et midagi muutuks. Kui selliselt tahta neid numbreid võrrelda.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
08.01.2019 17:58:02
|
|
|
Aga nii ongi, et tuleb leida kõigi taskust. Riigieelarve siiski ju - sealt pakutakse teenuseid kõigile. Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.
Muidugi on alati see võimalus ka, et lihtsalt ei kuluta seda 250 miljonit kui seda ei ole. Riik ei pea käituma põhimõttest, et iga hinna eest tuleb kulutada kõik ära ja natukene pealegi.
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 08.01.2019 17:59:48, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 18:00:36
|
|
|
Tanel, a) kütuseaktsiisist ei ehitata meil teid - osaliselt küll, ent see raha ei lähe tegelikult teedesse
b) kütuseaktsiisi väiksem laekumine on positiivne, sest tähendab ka väiksemaid kahjusid, mille pealt aktsiisi maksta
c) kütuseaktsiis ei tohiks ÜLDSE teedeehituseks minna, vaid peaks minema otstarbeliseks kasutamiseks... kütuse kasutamisest tulenevate neg. mõjude vähendamiseks ja kütuse tarvitamiselt ärakolimiseks, st. nt. EV'de soodustamiseks
Sisuliselt on su kommentaar õhulosside ehitamine. Proovi natukene teemasse konkreetsust tuua, lihtsalt nämmutada pole iga natukese aja tagant ju mõtet.
Aga ma ei saa eriti hästi aru.. sa tahad jälle ja jälle ja jälle sedasama teemat arutama hakata?
Toon jälle välja mõistliku stsenaariumi: autode omanikud ja nendega sõitjad maksavad automaksu, mille eest rajatakse ja hoitakse korras teid. Maksavad kõikide autode omanikud.
Kütuseaktsiis jääb lisakoormusena vastavate kütuste tarbijatele alles ja seda kasutatakse keskkonna ja muude kütuse tarvitamisest tulenevate negatiivsete mõjude leevendamiseks + aktsiisiga maksustatavast kütusest võõrutamiseks.
Nüüd järgneb sellele jälle su hangude ja tõrvikutega vibutamise kommentaar, ent see on ju objektiivselt vaadeldav asjade seis. Aktsiisi makstakse ikka selle eest, et tekitatakse kahjusid & tegelikult tuleks aktsiisitulusid kasutada kahjude leevendamiseks. Alkoaktsiisi ei maksa sa ju selleks, et tekitataks juurde alkopoode või tarbimise kohti + tarbimisvahendeid, jms. Võõrutamise peale on aga õigustatud kulutada. Või alternatiivsete rekreatiivtegevuste peale.
Miks sa arvad muidu, et elektrimehed kütuseaktsiisi ära unustvad? Millel su arvamus põhineb?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.01.2019 18:02:34
|
|
|
| tsitaat: |
kütuseaktsiis ei tohiks ÜLDSE teedeehituseks minna, vaid peaks minema otstarbeliseks kasutamiseks... kütuse kasutamisest tulenevate neg. mõjude vähendamiseks ja kütuse tarvitamiselt ärakolimiseks, st. nt. EV'de soodustamiseks
|
huvitav seisukoht. Millest siis teid ehitataks ja hooldataks, millel sa sõita tahaks?
ICE meeste surnuksmakstustamise kohta (mis kangesti õhkub teie seisukohtadest) teete endale vaid karuteene.
Õnneks parlamentipürgivatel erakondadel on oidu seda vältida, kui nad ei taha just marginaliseeruda.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 08.01.2019 18:04:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 18:04:26
|
|
|
Tanel, auto ja/või teedemaksust muidugi.
Viitsid, defineeri mulle kütuseaktsiisi eesmärk, olemus ja funktsioon-otstarve?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
08.01.2019 18:14:16
|
|
|
Eks ikka riigieelarvest. Teed ja muu infrastruktuur on see teenus mida riik peab rahvale pakkuma. Tagasi teenitakse see raha majanduse toimimise pealt.
Kütuse aktsiis ei ole teehooldustasu. Seda ei Eestis ega minuteada ka kusagil mujal maailmas. See on lihtsalt üks mehhanism inimesi mõjutada vähem fossiilset kütust tarbima ja nagu aktsiisidele kohane siis muidugi tuleb sealt ka eelarvesse raha. See kui kütus jääb müümata ja selle pealt ka aktsiis laekumata on riigile ja majandusele ainult hea. Sest kütuse peale kulutatud raha liigub otse meie riigist välja. Läbi erinevate vahendajate kuid lõpuks nii meie idanaabri kui saudide jne taskusse.
Kujutame nüüd ette, et fossiilset kütust enam ei tarbita ja see 500 miljonit aktsiisi jääb laekumata. See tähendab siis omakorda, et umbes teist samapalju raha jääb meie riigist välja voolamata. Kokku siis 1 miljard eurot aastas mis jääb tarbijatele rohkem kätte (tegelikult on ka KM jmt maksud seal veel lisaks potis). Ma leian, et see tarbijate käes olev lisa miljard oleks meie riigi jaoks palju parem kui saamata jäänud 500 miljonit. Ühest otsast kulutatakse osa sellest summast sisetarbimise peale. Mingi osa läheb investeeringuteks. Kui räägime elektriautode kontekstis siis osa sellest rahast läheb elektri soetamiseks (elektriaktsiis siis omakorda). Lõpuks kulutavad tarbijad selle summa ikka ära ja KM jmt maksude näol saab ka riik oma osa kätte. Positiivsest küljest aga jääb 500 miljonit otse riigist välja voolamata.
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 08.01.2019 18:15:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.01.2019 18:15:21
|
|
|
| tsitaat: |
Viitsid, defineeri mulle kütuseaktsiisi eesmärk, olemus ja funktsioon-otstarve?
|
Kütuseaktsiisi on ajalooliselt maksnud ICE omanikud, kuna nad tarbivad teenust (teedevõrgustik). Ja on täiesti õiglane ja loogiline, et maksavad teenuse tarbijad.
Oleks ebaõiglane teede-ehitust ja hooldust kõikide tarbijate kraesse ajada. Maksab ikka automanik.
Ja kütuseaktsiis sõltub autode kütusejanust, V8 omanikud maksavad sama läbisõidu korral rohkem kui R4 omanikud. Ehk siin on loomulikult ka oma keskkonna aspekt.
Muude riikide näitel, teetasu kehtestamine ei tähenda kütuseaktsiisi langetamist. Kui langeks kütuseaktsiis, toetaks ehk isegi teedemaksu, kuid kindlasti mitte automaksu.
Praegune olukord on suhteliselt optimaalne, kuid aktsiisi edasine tõstmine oleks hukatuslik, piirikaubandus Lätiga suureneks veelgi.
Tegelikult tuleks teede ehituse- ja hoolduse rahastust hoopis suurendada. Koja lehelt: https://www.koda.ee/et/uudised/koda-kutuseaktsiis-tuleb-uuesti-suunata-teedehoidu
| tsitaat: |
| Teehoiu rahastamise suurendamine otseselt vajalik samm, et tõsta Eesti majanduse konkurentsivõimet ning tagada ja ühtlustada regionaalset konkurentsivõimet. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
08.01.2019 18:21:32
|
|
|
Kas põlevkivi on halvem ressurss kui fossiilsed vedelkütused?
Miks me peame elektrit sisse ostma? Saab ju tootmisvõimekust tõsta.
Liinide ehitamine on infra kulu ja seda peab nagunii tegema. Selle töö eest makstavast summast suur osa jääb meie majandusse edasi (kui toormaterjal jmt väljast sisse ostetav välja arvata).
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
08.01.2019 18:37:19
|
|
|
Põlevkivi on pähh, sest tegu on ikkagi ju fossili põletamisega.
Ja kõiksuguseid teid ja nende korrashoidu, soovivad ja kasutavad ka need inimesed, kes autot ei oma.
Ka maksude pärast pole vaja ülearu muretseda, küll riik neid piisavalt kehtestab ja nii või naapidi seitse nahka koorib.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 20:34:41
|
|
|
Tanel, KÜTUSEaktsiis on siiski kahjuliku kütuse kasutamise tasu ja seda makstakse selle eest. Kütuseaktsiis ei ole teede- ega automaks. Kust su arusaam pärineb? Ajaloolisuse osas kaks asja: 1) too palun andmeid selle kohta kui palju see raha siiski sinna suundunud on 2) kõik, mis ajalooline, ei pruugi tõsi olla - ilmselgelt on aktsiisirahasid valesti kasutatud, tegelikult
"Oleks ebaõiglane teede-ehitust ja hooldust kõikide tarbijate kraesse ajada. Maksab ikka automanik."
Autoomanikud maksaksidki seda läbi automaksu või teedemaksu. Ükskõik, mida nad ka ei tarbiks kütusena.
KODA on lobbyrühm ja nende argumentatsioon on selgelt huvidest lähtuv. Teede seisu peab parandama jah, ent aktsiiside osa võiks üleüldiselt ümber vaadata ja nende osa sihtotstarbeliseks-eesmärgipäraseks kujundada.
Edasise osas võiksime pigem räpasesse energiasse mineva raha suunata puhtasse energiasse minevasse & seejärel seda CO2 tasude allesjäämise arvelt uuesti teha.
Uute liinide jm. osas võiks ka andmeid lisada, mitte õhust ennustada-lahmida. Pessimismikülvamisega võime koopasse tagasi kolida, ent sisulise asja kohta see palju ei räägi.
Renka, põlevkivi osas tasub lugeda varasemaid postitusi tõesti. Täiesti ogar tegevus on seegi. Fossiilide põletamine tuleb üleüldse lõpetada. Või minimaalseks ajada.
Muarust tuleks põlevkivisektor tugevalt ümber vaadata & hinnata kogukulukust.
SSD, jah ja maksavad maksu läbi bussipiletite, jne. Ühtlasi peavad nt. kergliiklejad kogu saaste võtma, seega juba eos peaks neile tasuta teid pakkuma + kergliiklemise soodustamine on eesmärgipärane aktsiisiraha kasutamine. Tegelikult on ka ühistranspordi soodustamine aktsiisiraha eesmärgipärane kasutamine.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
08.01.2019 20:37:31
|
|
|
Halb on see kindlasti. Aga kas see on hullem kui vedelkütus?
Küsimus just selles, et kui vedelkütust me impordime siia mujalt maailmas, andes vastu suured rahasumma (500+ miljonit aastas peaks see olema - täpselt ei tea), kuid sellega kaasnevad probleemid e. heitgaasid jmt jätame oma riiki siis kas elektrile üle minnes ja põlevkivi põletades me teekisme asja oma riigis hullemaks või paremaks?
Ma millegipärast arvan, et kokkuvõttes oleks meie jaoks tegu positiivsema tulemusega. Kui heitgaaside arv jääb samaks siis oleme juba võitnud sellega, et saaste kaob riigi peale laiali jaotatult pigem tsentraalsesse kohta e. elektrijaama kus on selle neutraliseerimine ka lihtsam (lõplikult kahjuks mitte). Teiseks jääks raha meie majandusse edasi ringlema.
Seda kõike hetkel eeldusel, et asendame kõik ICE masinad elektrimasinatega ja vajaliku elektri toodame põlevkivist.
Reaalsus on aga see, et ehitatakse aina rohkem taastuvelektri jaamasid jne. Seega võit on ajas edasi minnes aina suurem meie jaoks.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.01.2019 23:21:12
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.
|
just seda ma tahtsingi öelda. Et elektrimehed unustavad selle pisidetaili ära. |
Ei unusta.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
08.01.2019 23:25:59
|
|
|
| sakinaga kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.
|
just seda ma tahtsingi öelda. Et elektrimehed unustavad selle pisidetaili ära. |
Ei unusta. |
Isegi kui unustaks, siis riik ei unusta. Kui elektrikaid piisavalt, tulevad ka maksud.
Hetkel on elektrikad suht marginaalne nähtus.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
08.01.2019 23:30:21
|
|
|
| Tanel, Ja leitaksegi. Selles pole mingit kahtlust. Võib-olla lausa mitmekordsed maksud. Automaks, teemaks, mingid aksiisid annaks ka ehk leiutada, vmi. Ega riik jäta, kui vähegi võimalust näeb.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
08.01.2019 23:38:42
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Ajaloolisuse osas kaks asja: 1) too palun andmeid selle kohta kui palju see raha siiski sinna suundunud on
|
2014. aasta lõpuni oli vähemalt kolmveerand kütuseaktsiisist, nüüd umbes pool. |
Too konkreetsed andmed välja, koos viidetega.
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
andes vastu suured rahasumma (500+ miljonit aastas peaks see olema - täpselt ei tea)
|
Maksude (kütuseaktsiis + käibemaks) moodustab kütuse jaehinnast robustselt 2/3. Ehk kütusele läheb vähem raha välja, kui maksudest riigile koguneb. |
KM sissetoomine tundub demagoogiavõttena, sellest ei ole mõtet rääkida.
| Tanel kirjutas: |
Unustavad selles mõttes, et tahavad topeltmaksustamise (kütuseaktsiis + auto/teedemaks) ICE meeste peale lükata.
Kui ka selles mõttes, et kui ICE meeste kütusega seotud maksud peaksid vähenema (vahet pole, kas maksud lähevad Lätti või väheneb tarbimine), tuleb see raha leida mujalt. |
a) kuidas on topeltmaksustamise puhul tegemist unustamisega?
b) tegemist ei ole ka topeltmaksustamisega, sest maksustakse eri asju.. maksustatakse sõitmist ja maksustatakse seda, et sõidetakse kohutava kütusega
Kas sa saad aru, mis on kütuseaktsiisi mõte ja kuidas see on põhjendatud ICE-kütustel?
Mul on tunne, et sa vaatad seda asja puhtalt emotsionaalselt ja subjektiivselt, mistõttu hakkavad hangud "kurja riigi" ja "mõtlematute EV-tüüpide" poole tõusma, tõrvikud lähevad põlema... saamata aru, et tegelikult on selline asjade käik põhjendatud ja objektiivselt mõistlik.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
08.01.2019 23:40:08
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Tanel, KÜTUSEaktsiis on siiski kahjuliku kütuse kasutamise tasu ja seda makstakse selle eest. Kütuseaktsiis ei ole teede- ega automaks. Kust su arusaam pärineb? |
Kui aktsiis kehtestati siis olukord oli selline et teed olid päris sitas seisus ja riik suht püksata ja kehtestati kasutuspõhine maks aktsiisi näol ja lubati 100% teedesse panna ja algul vist pandi ka. See ei olnud karistusmaks saastamise eest. Kust su arusaam pärineb?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.01.2019 23:44:40
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Unustavad selles mõttes, et tahavad topeltmaksustamise (kütuseaktsiis + auto/teedemaks) ICE meeste peale lükata. :)
Kui ka selles mõttes, et kui ICE meeste kütusega seotud maksud peaksid vähenema (vahet pole, kas maksud lähevad Lätti või väheneb tarbimine), tuleb see raha leida mujalt. |
Sinu ja teiste arvamus topeltmaksustamisest on lihtsalt erinev.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
08.01.2019 23:50:01
|
|
|
| tsitaat: |
Sinu ja teiste arvamus topeltmaksustamisest on lihtsalt erinev.
|
Võib-olla tõesti, aga isiklikult tunnetan, et mõned siin tahaksid minu kui ICE mehe taskusse kätt sügavamale pista, et saaksid elektrikaid soodsamalt muretseda, samas headel teedel sõita.
Noh, õnneks foorum ongi eri arvamuste avaldamise plats, reaalsus võib midagi muud olla
| tsitaat: |
Too konkreetsed andmed välja, koos viidetega.
|
kolmandat korda, tollest samast viitelt
https://www.koda.ee/et/uudised/koda-kutuseaktsiis-tuleb-uuesti-suunata-teedehoidu
Või noh, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja viited ja artiklid sulle vist ei sobi?
Kui soovid sendi täpsusega, peaksid vist MKM või Rahandusminni lehelt otsima.
Aga suurusjärgud peaks umbes sellised olema, nagu www.koda.ee lehel toodud ja see kattub ka varem ajakirjandusest loetuga.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 08.01.2019 23:50:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.01.2019 23:50:19
|
|
|
Bensiiniautod maksavad bensiiniaktsiisi, gaasiautod gaasiaktsiisi, diisliautod diisliaktsiisi, elektriautod elektriaktsiisi, ma ei näe probleemi
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
08.01.2019 23:54:41
|
|
|
Samuti maksavad elektriautode omanikud palju võrgutasusid, hoiavad Eesti elektritaristut heas korras
Neid maksuküsimusi tuleks lahendada siis, kui meil reaalselt a'la 10% elektriautosid on. Seda lähema paari aasta jooksul ei juhtu.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tbit
HV Guru
liitunud: 27.04.2004

|
09.01.2019 00:11:46
|
|
|
Küllap see ole järgmise generatsiooni valitsuse jaoks lahendada.
Võimalused leiab alati.
_________________ DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus |
|
| Kommentaarid: 265 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
230 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
09.01.2019 00:15:17
|
|
|
| Muutujaid on liiga palju, et seda 10+a pärast tekkivat hüpoteetilist probleemi hetkel lahendada.
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.01.2019 01:07:28
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
| Tanel, KÜTUSEaktsiis on siiski kahjuliku kütuse kasutamise tasu ja seda makstakse selle eest. Kütuseaktsiis ei ole teede- ega automaks. Kust su arusaam pärineb? |
Kui aktsiis kehtestati siis olukord oli selline et teed olid päris sitas seisus ja riik suht püksata ja kehtestati kasutuspõhine maks aktsiisi näol ja lubati 100% teedesse panna ja algul vist pandi ka. See ei olnud karistusmaks saastamise eest. Kust su arusaam pärineb? |
Vaata, mis tooted aktsiisi all on. Proovi selgitada nende aktsiiside põhjendust, arvestades kaupade iseloomu-mõju. Aktsiisi point on tegelikult muuta inimeste käitumist ja see mõjub ka selgelt. Meil sõidaks kõik 5L sakslastega kui kütus maksuvaba oleks .
Vt. ka: "Aktsiisidel on lisaks tavapärasele fiskaalsele eesmärgile märgatav tarbimist piirav ja turgu reguleeriv iseloom[3]. Aktsiisidega piiratakse tervisele või keskkonnale ohtlike kaupade tarbimist. Aktsiisi kogumist võib põhjendada ka näiteks vajadusega koguda täiendavat raha maksustatavate kaupade tarvitamisest tingitud kulutuste katteks (nt alkoholismist põhjustatud haiguste ravi, teede ehitus). Aktsiiside kaudu püütakse mõjutada tarbijate eelistusi, näiteks eelistama lahjemaid alkohoolseid jooke või keskkonnale ohutumat kütust."
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=588
ja [3] See põhimõte oli väga selgelt fikseeritud 01.07.1990 jõustunud Eesti Vabariigi aktsiisimaksu seaduse §-s 1: „Aktsiisimaks on kaudne maks, mida rakendatakse tarbimise reguleerimiseks ja riigieelarve tulude saamiseks.” Uuemates maksuseadustes ei kasutata enam selliseid üldharivaid definitsioone.
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=588#_ftn3
Seal räägitakse asjadest ka põhjalikumalt, sh. ka: "Teeseaduse § 16 lg 2 (01.01.2005 kehtivas redaktsioonis) näeb ette, et teehoiu rahastamiseks nähakse riigieelarves ette kulud üldsummas, mille suurus vastab vähemalt 75%-le kütuseaktsiisi (välja arvatud erimärgistatud kütused) ja 25%-le erimärgistatud kütuste aktsiisi kavandatavast laekumisest. Esmapilgul võib sellest teha järelduse, justkui kulukski 75% kütuseaktsiisi laekumisest teehoiule. Tegelikult see nii ei ole, sest eelarve kulude hulka kuulub ka Euroopa Liidult saadud abi eest rahastatav kulu[7]."
Ilmselt oli EL rahastuse tugev suurenemine ka põhjuseks, miks "sai" aktsiisiosa väiksemaks võtta.
Aktsiiside põhimõtte osas tasub lugeda ka edasist: "Laekunud pakendiaktsiisist loetakse 50% keskkonnatasuks ning seda kasutatakse sihtotstarbeliselt keskkonnaseisundi hoidmiseks, loodusvarade taastootmiseks ja keskkonnakahjustuste heastamiseks vastavalt keskkonnatasude seadusele (RT I 2005, 67, 512; 2006, 29, 220).".
Ehk sisuliselt kehtestati aktsiis ja maksu õigustus võeti justkui sealt, ent ei kehtestatud aktsiisile vastavat kasutuspõhimõtet, vaid hakati selle najal teid ehitama. Polnud halb variant, sest teed olid kohutavad, ent nüüd tuleks asju ehk ümber mõelda. (Mitte praeguses, riigieelarvesse sumbumise mõttes, siiski).
Tanel, LOL @ ICE-mehe taskusse elektrikate ostuks käe sirutamise jutu peale.
Ehk siis su mure ei ole mitte maksude väiksema laekumise & teede seisundi jm. suhtes, vaid puhtalt see, et "ma ei taha teiste autosid kinni maksta" (olgu see summa kuitahes tühine ja tulemus seejuures positiivne). Pigem väiklane teema?
Kolmandat korda, jah, sest esimest korda tõid viitelt välja muud, teist korda ei viidanud, et uus tekst sealt .
Aga sisu ei olnud sesmõttes otseselt oluline, et see ei muuda jutu pointi, lihtsalt hea teada konteksti, milles mõtled.
See topeltmaksustamise jutt on ka naljakas.. samahästi võiks kurta, et alkoholi sisaldav siider on topeltmaksustatud. On mitme maksuga koormatud ja peabki olema, sest toote iseloom on vastav.
Elektriaktsiis võib olla olematu, vb. peaks ka seda tõstma, olenevalt liigist?
Suurt pilti tuleb vaadata, jah ja mõelda objektiivselt mõistlikult, mitte subjektiivselt lahmida. Kui ICE-autod hakkavad välja surema, siis automaks, kuigi ideeliselt võiks selle ka varem kehtestada.
Mida sa täpsemalt seal suures pildis näed? Et tekib põhjus hakata tee/automaksu küsima ja julm ebaõiglus on kui EV omanikud lisaks KÜTUSEaktsiisi maksma ei pea?
Küsimust, kuidas rahastada teede korrashoidu-parendust ju ei ole? Võinoh, võib olla, ent selle vastus on sisuliselt kohe ka olemas. Sihtotstarbeline maks. Lihtne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
09.01.2019 01:15:44
|
|
|
Ma ka ei taha, et bensiiniõgardite tõttu planeet hukka saaks, kõik soovid ei ole määratud täituma
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|