Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 14:05:12 vasta tsitaadiga

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/fotod-tallinna-bussi-stepsel-pisteti-pistikupessa?id=84962817
Kaua seda bussi vaja laadida sellise juhtmega, et akud saaks täis ? icon_rolleyes.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 08.01.2019 14:09:32 vasta tsitaadiga

Mingi show pärast tehtud tingel-tangel on see väike jubin. Bussis olevalt ekraanilt on näha päris juhet, mis õigesse kohta ühendatud.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 14:13:23 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Mingi show pärast tehtud tingel-tangel on see väike jubin. Bussis olevalt ekraanilt on näha päris juhet, mis õigesse kohta ühendatud.

No nüüd märkasin ka seda.....Raske oli siis kellelgi normaalne pilt ekraanist teha icon_confused.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 08.01.2019 14:32:55 vasta tsitaadiga

Suur aku sellel hübriidbussil üldse on, väikse aku puhul ei ole väga jämedat juhet vaja. See bussi sees ekraanipilt paistab olevat ilu-reklaampilt, kas sealgi õige juhe üldse on.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 14:49:12 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib viis kuidas Tesla (või siis Musk, vist pigem tema otsustusõigus asja juures on määrav) julgeb riskida. Keegi ei garanteeri, et risk ära tasub, kuid enda õnneks on Tesla turusegmendis ennast kinnistanud ja tänu investeeringutele mis tehtud (laadimisvõrgustik, akutehas) saavad hinnaga palju suuremas osas mängida kui teised.

Hea näide on hinnalangetused Model3 osas katmaks riikliku toetuse vähenemist. Kui lähtuda Munroe analüüsist siis oleks Tesla rohelises/mustas ka terve selle riikliku toetuse kadumisel, teenides per auto ikka rohkem kasumit kui sisepõlemismootoritega konkurendid/ülejäänud autotootjad suudavad.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 15:36:09 vasta tsitaadiga

Arusaamatu, et TLT testis mingivahe elektribusse ja otsustas, et need ei päde meil hetkel ning nüüd hakatakse rõõmuga üle kolima?
Ma olen 100% elektribusside poolt, ent need peaksid oma primaarfunktsiooni ideaalselt täitma, mitte a'la talvel seisma jääma, jne.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 15:48:19 vasta tsitaadiga

https://novaator.err.ee/895919/analuus-elektriauto-eelistamine-tuleb-tavaautoga-soitmisest-poole-odavam

tsitaat:
Elektrisõidukiga sai ja saab galloni ehk umbes 4,5 liitriga võrreldava vahemaa läbida vaid 1,2 dollari eest. Lihtsamalt ümberöelduna on elektrisõiduki kasutamise kulu poole väiksem.

Milles siis probleem on? Tähelepanelik vaatleja on kindlasti märganud, et elektrisõiduk sõidab tavaautodega samadel teedel. Teedel, mille hoolduse ja arendamise kulud kogutakse kütusehinna maksudest. See on probleem. Isegi kui hetkel lubavad tossutorudega autojuhid piltlikult öeldes n lahkusest elektriautodel ende ostetud teed jagada, siis tulevikus poleks see jätkusuutlik, kui elektrisõidukite arv suureneb ja sisepõlemismootorite oma taandub.


Kristjan Port on vist HV foorumit lugenud thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 16:50:22 vasta tsitaadiga

Kas teede hoolduse ja arendamise kulud kogutakse kütusehinna maksudest? See on BS ju icon_smile.gif.
Ühtlasi ei ole see ka õige. Samahästi võiks ju alkoaktsiisi eest rajada alkoholi tarbimise võimalusi.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 16:53:50 vasta tsitaadiga

rmc, mis mõttes BS, suuresti kütuseaktsiisist ju makstaksegi.
Kui sa panid tähele, siis jutt ka USA-st.

Ning vist ei ole mõeldud sellele, et kui kütuseaktsiisi laekumine peaks drastiliselt vähenema (näiteks kõik loobuksid ICE autodest ja läheksid elektriautodele üle), siis kuidagi muud moodi tuleb elektriautode omanikelt see puuduolev kütuseaktsiisi raha kätte saada, kas siis auto- või teedemaksu näol.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 08.01.2019 16:55:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 16:54:41 vasta tsitaadiga

Tanel, kas sa räägid USA'st või Eestist?
Alumine lause kõlbab universaalselt.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 16:55:32 vasta tsitaadiga

rmc, täiendasin postitust.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 08.01.2019 17:05:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Ning vist ei ole mõeldud sellele, et kui kütuseaktsiisi laekumine peaks drastiliselt vähenema (näiteks kõik loobuksid ICE autodest ja läheksid elektriautodele üle), siis kuidagi muud moodi tuleb elektriautode omanikelt see puuduolev kütuseaktsiisi raha kätte saada, kas siis auto- või teedemaksu näol.
See, et kõik lähevad ootamatult elektriautodele üle on samasugune hüpotees, kui kõik hobustelt päevapealt autodele oleks üle läinud, Venemaa kostitaks Eestit tuumapommiga, hakkame homme äkki kõik elama null-energiahoonetes või Eesti e-riik kohe-kohe viib iga metsataluni kiire interneti - no ei juhtu need asjad ka usina utsitamise ja loitsude toel kiiresti.

Maksude puhul ei ma ei muretseks üldse - riik ei jäta end kunagi nälga, kui kiiresti see "ajutine" käibemaksu tõus meil viimases eelarve kitsikuses ära tehti. Teistpidi öeldes, mistahes maksude kergitamine ja uute väljamõtlemine toimib arvatavalt oluliselt kiiremini, kui elektriautode võidukäik.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:17:52 vasta tsitaadiga

Käibemaksu või muude maksude tõstmine lööks kõiki tarbijaid, k.a mitte-autoomanikke.
Räägime Eestist. Kütuseaktsiisi maksavad ICE omanikud iga-aastaselt ümmarguselt 500 miljonit eurot (2017 aasta 534 miljonit).

Alljärgnevad read on spekulatsioonid:
Isegi kui vaid pool sellest läheb teedesse, on see ikkagi 250 miljonit eurot (ehk teisisõnu, kui pool, siis ICE omanikud maksavad praegu kinni ka riigieelarve muid kulutusi summas 250 miljonit)
Kui see summa nüüd poole võrra väheneb, on puuduolev summa 125 miljonit eurot, mis tuleb elektriautode omanikelt saada.
Kui see summa peaks 100% vähenema ja kõik läheks elektrikatele üle, tuleb 275 miljonit teede hooldus- ja ehitusraha saada kõikide elektriautode omanike taskust.
Ja seda kõike eeldusel, et teede-ehitusse mittesuunatud 250 miljonit kuskilt mujalt laekub. Kokku 500 miljonit eurot. Kõikide teie taskust. Sest ICE omanikke enam pole.

Arvamus või eeldus, et paneme ICE omanikud kõike kinni maksma ja elektrikate omanikud ei peaks teedehoidu sentigi panustama, on pehmelt öeldes lühinägelik.
Lisaks eeldatavad mitmed, et riik, st. maksumaksjad (ka ICE omanikud) peaksid kinni maksma elektriautode doteerimise.
Nii et rohkem pragmaatilist ja pikaajalist mõtlemist. icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:38:09 vasta tsitaadiga

Kuna kütuseaktsiis ei ole teeehituse/hooldusega kuidagi seotud siis ei saa neid makse mitte kuidagi selliselt vaadata. ICE omanikud ei maksa elektrikate omanike eest sentigi rohkem teedehoidu. Kunagi küll oli seos kütuseaktsiisi ja teedehoiu vahel kuid reaalsuses see vist ei toiminud kunagi. See raha kulutatakse lihtsalt mujale ära kuhu parajasti vaja on.

Sama hästi võiks väita, et kuna inimesed käivad rohkem Lätis alkot ostmas nüüd siis need kes oma raha sinna viivad ei ole ülejäänutega solidaarsed ja ei rahasta tervishoidu (või vali midaiganes muu sektor mida soovid) ja neid tuleks kuidagi eraldi maksustama hakata.

Või siis, et hasartmängurid maksavad hetkel kinni Eesti kultuuri heakäigu. Need kes ei mängu lotosid jmt tarbivad kultuuri ebaproportsionaalselt soodsamalt. Kusjuures hasartmängu maksu puhul on reaalne otsene seos olemas laekumise sihtkohaga.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:47:37 vasta tsitaadiga

Jep, lahti on seotud küll, aga teada on ikkagi, palju teedehoidu suunati ja see on umbes pool kütuseaktsiisist. icon_biggrin.gif

tsitaat:
2014. aasta lõpuni oli teeseaduses põhimõte, mille järgi vastas teehoiu rahastamise suurus vähemalt 75 protsendile kütuseaktsiisi (va erimärgistatud kütuste ja maagaasi aktsiisi) ning 25 protsendile erimärgistatud kütuste aktsiisi kavandatavast laekumisest. Sellest põhimõttest loobuti 2015. aastal. Tookord kinnitati, et muudatusega ei muudeta teehoiu rahastamise mahtu.

Aastatel 2014-2016 suunati riigiteede hooldusesse umbes 240 miljonit eurot aastas. See tähendab, et pärast teehoiu rahastamise põhimõtete muutmist ei ole riigiteede teehoiu rahastamine suurenenud. Samal ajal on märkimisväärselt kasvanud kütuseaktsiisi laekumine riigieelarvesse. Kütuseaktsiisi laekumise kasv jätkub tänu kütuse aktsiisimäärade tõstmisele ka järgnevatel aastatel.

Näiteks prognoositakse 2017. aasta riigieelarves kütuseaktsiisi laekumiseks 556,4 miljonit eurot, riigiteede teehoiukava kohaselt on 2017. aastal teehoiukulud 258 miljonit eurot.


Allikas: https://www.koda.ee/et/uudised/koda-kutuseaktsiis-tuleb-uuesti-suunata-teedehoidu

2018. aasta andmeid ei viitsinud kaevata.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:54:39 vasta tsitaadiga

No see tähendab siis ju, et pooled ICE masinad võib julgelt elektrikate vastu vahetada ilma, et midagi muutuks. Kui selliselt tahta neid numbreid võrrelda.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:57:00 vasta tsitaadiga

Jep, aga kuskilt tuleks see ülejäänud 250 miljonit ka leida siis kõigi taskust, kuna ICE-kad seda enam ju ei maksaks.
Ja seda iga aasta, mitte ühekordselt. icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:58:02 vasta tsitaadiga

Aga nii ongi, et tuleb leida kõigi taskust. Riigieelarve siiski ju - sealt pakutakse teenuseid kõigile. Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.

Muidugi on alati see võimalus ka, et lihtsalt ei kuluta seda 250 miljonit kui seda ei ole. Riik ei pea käituma põhimõttest, et iga hinna eest tuleb kulutada kõik ära ja natukene pealegi.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 08.01.2019 17:59:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 17:58:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.

just seda ma tahtsingi öelda. Et elektrimehed unustavad selle pisidetaili ära.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:00:36 vasta tsitaadiga

Tanel, a) kütuseaktsiisist ei ehitata meil teid - osaliselt küll, ent see raha ei lähe tegelikult teedesse
b) kütuseaktsiisi väiksem laekumine on positiivne, sest tähendab ka väiksemaid kahjusid, mille pealt aktsiisi maksta
c) kütuseaktsiis ei tohiks ÜLDSE teedeehituseks minna, vaid peaks minema otstarbeliseks kasutamiseks... kütuse kasutamisest tulenevate neg. mõjude vähendamiseks ja kütuse tarvitamiselt ärakolimiseks, st. nt. EV'de soodustamiseks icon_wink.gif

Sisuliselt on su kommentaar õhulosside ehitamine. Proovi natukene teemasse konkreetsust tuua, lihtsalt nämmutada pole iga natukese aja tagant ju mõtet.

Aga ma ei saa eriti hästi aru.. sa tahad jälle ja jälle ja jälle sedasama teemat arutama hakata?
Toon jälle välja mõistliku stsenaariumi: autode omanikud ja nendega sõitjad maksavad automaksu, mille eest rajatakse ja hoitakse korras teid. Maksavad kõikide autode omanikud.
Kütuseaktsiis jääb lisakoormusena vastavate kütuste tarbijatele alles ja seda kasutatakse keskkonna ja muude kütuse tarvitamisest tulenevate negatiivsete mõjude leevendamiseks + aktsiisiga maksustatavast kütusest võõrutamiseks.

Nüüd järgneb sellele jälle su hangude ja tõrvikutega vibutamise kommentaar, ent see on ju objektiivselt vaadeldav asjade seis. Aktsiisi makstakse ikka selle eest, et tekitatakse kahjusid & tegelikult tuleks aktsiisitulusid kasutada kahjude leevendamiseks. Alkoaktsiisi ei maksa sa ju selleks, et tekitataks juurde alkopoode või tarbimise kohti + tarbimisvahendeid, jms. Võõrutamise peale on aga õigustatud kulutada. Või alternatiivsete rekreatiivtegevuste peale.

Miks sa arvad muidu, et elektrimehed kütuseaktsiisi ära unustvad? Millel su arvamus põhineb?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:02:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kütuseaktsiis ei tohiks ÜLDSE teedeehituseks minna, vaid peaks minema otstarbeliseks kasutamiseks... kütuse kasutamisest tulenevate neg. mõjude vähendamiseks ja kütuse tarvitamiselt ärakolimiseks, st. nt. EV'de soodustamiseks

huvitav seisukoht. Millest siis teid ehitataks ja hooldataks, millel sa sõita tahaks? icon_rolleyes.gif
ICE meeste surnuksmakstustamise kohta (mis kangesti õhkub teie seisukohtadest) teete endale vaid karuteene.
Õnneks parlamentipürgivatel erakondadel on oidu seda vältida, kui nad ei taha just marginaliseeruda.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 08.01.2019 18:04:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:04:26 vasta tsitaadiga

Tanel, auto ja/või teedemaksust muidugi.
Viitsid, defineeri mulle kütuseaktsiisi eesmärk, olemus ja funktsioon-otstarve?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:14:16 vasta tsitaadiga

Eks ikka riigieelarvest. Teed ja muu infrastruktuur on see teenus mida riik peab rahvale pakkuma. Tagasi teenitakse see raha majanduse toimimise pealt.

Kütuse aktsiis ei ole teehooldustasu. Seda ei Eestis ega minuteada ka kusagil mujal maailmas. See on lihtsalt üks mehhanism inimesi mõjutada vähem fossiilset kütust tarbima ja nagu aktsiisidele kohane siis muidugi tuleb sealt ka eelarvesse raha. See kui kütus jääb müümata ja selle pealt ka aktsiis laekumata on riigile ja majandusele ainult hea. Sest kütuse peale kulutatud raha liigub otse meie riigist välja. Läbi erinevate vahendajate kuid lõpuks nii meie idanaabri kui saudide jne taskusse.

Kujutame nüüd ette, et fossiilset kütust enam ei tarbita ja see 500 miljonit aktsiisi jääb laekumata. See tähendab siis omakorda, et umbes teist samapalju raha jääb meie riigist välja voolamata. Kokku siis 1 miljard eurot aastas mis jääb tarbijatele rohkem kätte (tegelikult on ka KM jmt maksud seal veel lisaks potis). Ma leian, et see tarbijate käes olev lisa miljard oleks meie riigi jaoks palju parem kui saamata jäänud 500 miljonit. Ühest otsast kulutatakse osa sellest summast sisetarbimise peale. Mingi osa läheb investeeringuteks. Kui räägime elektriautode kontekstis siis osa sellest rahast läheb elektri soetamiseks (elektriaktsiis siis omakorda). Lõpuks kulutavad tarbijad selle summa ikka ära ja KM jmt maksude näol saab ka riik oma osa kätte. Positiivsest küljest aga jääb 500 miljonit otse riigist välja voolamata.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 08.01.2019 18:15:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:15:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Viitsid, defineeri mulle kütuseaktsiisi eesmärk, olemus ja funktsioon-otstarve?

Kütuseaktsiisi on ajalooliselt maksnud ICE omanikud, kuna nad tarbivad teenust (teedevõrgustik). Ja on täiesti õiglane ja loogiline, et maksavad teenuse tarbijad.
Oleks ebaõiglane teede-ehitust ja hooldust kõikide tarbijate kraesse ajada. Maksab ikka automanik.
Ja kütuseaktsiis sõltub autode kütusejanust, V8 omanikud maksavad sama läbisõidu korral rohkem kui R4 omanikud. Ehk siin on loomulikult ka oma keskkonna aspekt.
Muude riikide näitel, teetasu kehtestamine ei tähenda kütuseaktsiisi langetamist. Kui langeks kütuseaktsiis, toetaks ehk isegi teedemaksu, kuid kindlasti mitte automaksu.
Praegune olukord on suhteliselt optimaalne, kuid aktsiisi edasine tõstmine oleks hukatuslik, piirikaubandus Lätiga suureneks veelgi.

Tegelikult tuleks teede ehituse- ja hoolduse rahastust hoopis suurendada. Koja lehelt: https://www.koda.ee/et/uudised/koda-kutuseaktsiis-tuleb-uuesti-suunata-teedehoidu
tsitaat:
Teehoiu rahastamise suurendamine otseselt vajalik samm, et tõsta Eesti majanduse konkurentsivõimet ning tagada ja ühtlustada regionaalset konkurentsivõimet.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:17:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Positiivsest küljest aga jääb 500 miljonit otse riigist välja voolamata.

ei jää, sest elektrit tuleb sisse osta ja uued liinid ehitada, meil omal sellised ressurssid puuduvad ja põlevkivi on ju pähh icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:21:32 vasta tsitaadiga

Kas põlevkivi on halvem ressurss kui fossiilsed vedelkütused?

Miks me peame elektrit sisse ostma? Saab ju tootmisvõimekust tõsta.
Liinide ehitamine on infra kulu ja seda peab nagunii tegema. Selle töö eest makstavast summast suur osa jääb meie majandusse edasi (kui toormaterjal jmt väljast sisse ostetav välja arvata).

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:27:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Kas põlevkivi on halvem ressurss kui fossiilsed vedelkütused?

oota vaid rmc postitust või loe varasemaid icon_lol.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 18:37:19 vasta tsitaadiga

Põlevkivi on pähh, sest tegu on ikkagi ju fossili põletamisega.
Ja kõiksuguseid teid ja nende korrashoidu, soovivad ja kasutavad ka need inimesed, kes autot ei oma.
Ka maksude pärast pole vaja ülearu muretseda, küll riik neid piisavalt kehtestab ja nii või naapidi seitse nahka koorib.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 20:34:41 vasta tsitaadiga

Tanel, KÜTUSEaktsiis on siiski kahjuliku kütuse kasutamise tasu ja seda makstakse selle eest. Kütuseaktsiis ei ole teede- ega automaks. Kust su arusaam pärineb? Ajaloolisuse osas kaks asja: 1) too palun andmeid selle kohta kui palju see raha siiski sinna suundunud on 2) kõik, mis ajalooline, ei pruugi tõsi olla - ilmselgelt on aktsiisirahasid valesti kasutatud, tegelikult

"Oleks ebaõiglane teede-ehitust ja hooldust kõikide tarbijate kraesse ajada. Maksab ikka automanik."
Autoomanikud maksaksidki seda läbi automaksu või teedemaksu. Ükskõik, mida nad ka ei tarbiks kütusena.
KODA on lobbyrühm ja nende argumentatsioon on selgelt huvidest lähtuv. Teede seisu peab parandama jah, ent aktsiiside osa võiks üleüldiselt ümber vaadata ja nende osa sihtotstarbeliseks-eesmärgipäraseks kujundada.

Edasise osas võiksime pigem räpasesse energiasse mineva raha suunata puhtasse energiasse minevasse & seejärel seda CO2 tasude allesjäämise arvelt uuesti teha.
Uute liinide jm. osas võiks ka andmeid lisada, mitte õhust ennustada-lahmida. Pessimismikülvamisega võime koopasse tagasi kolida, ent sisulise asja kohta see palju ei räägi.

Renka, põlevkivi osas tasub lugeda varasemaid postitusi tõesti. Täiesti ogar tegevus on seegi. Fossiilide põletamine tuleb üleüldse lõpetada. Või minimaalseks ajada.
Muarust tuleks põlevkivisektor tugevalt ümber vaadata & hinnata kogukulukust.

SSD, jah ja maksavad maksu läbi bussipiletite, jne. Ühtlasi peavad nt. kergliiklejad kogu saaste võtma, seega juba eos peaks neile tasuta teid pakkuma + kergliiklemise soodustamine on eesmärgipärane aktsiisiraha kasutamine. Tegelikult on ka ühistranspordi soodustamine aktsiisiraha eesmärgipärane kasutamine.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 20:37:31 vasta tsitaadiga

Halb on see kindlasti. Aga kas see on hullem kui vedelkütus?

Küsimus just selles, et kui vedelkütust me impordime siia mujalt maailmas, andes vastu suured rahasumma (500+ miljonit aastas peaks see olema - täpselt ei tea), kuid sellega kaasnevad probleemid e. heitgaasid jmt jätame oma riiki siis kas elektrile üle minnes ja põlevkivi põletades me teekisme asja oma riigis hullemaks või paremaks?

Ma millegipärast arvan, et kokkuvõttes oleks meie jaoks tegu positiivsema tulemusega. Kui heitgaaside arv jääb samaks siis oleme juba võitnud sellega, et saaste kaob riigi peale laiali jaotatult pigem tsentraalsesse kohta e. elektrijaama kus on selle neutraliseerimine ka lihtsam (lõplikult kahjuks mitte). Teiseks jääks raha meie majandusse edasi ringlema.

Seda kõike hetkel eeldusel, et asendame kõik ICE masinad elektrimasinatega ja vajaliku elektri toodame põlevkivist.


Reaalsus on aga see, et ehitatakse aina rohkem taastuvelektri jaamasid jne. Seega võit on ajas edasi minnes aina suurem meie jaoks.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 20:55:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ajaloolisuse osas kaks asja: 1) too palun andmeid selle kohta kui palju see raha siiski sinna suundunud on

2014. aasta lõpuni oli vähemalt kolmveerand kütuseaktsiisist, nüüd umbes pool.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 21:09:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

andes vastu suured rahasumma (500+ miljonit aastas peaks see olema - täpselt ei tea)

Maksude (kütuseaktsiis + käibemaks) moodustab kütuse jaehinnast robustselt 2/3. Ehk kütusele läheb vähem raha välja, kui maksudest riigile koguneb.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:21:12 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.

just seda ma tahtsingi öelda. Et elektrimehed unustavad selle pisidetaili ära.
Ei unusta.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:25:59 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Hetkel ICE omanikud doteerivad ülejäänud inimesi selles mahus.

just seda ma tahtsingi öelda. Et elektrimehed unustavad selle pisidetaili ära.
Ei unusta.

Isegi kui unustaks, siis riik ei unusta. Kui elektrikaid piisavalt, tulevad ka maksud.
Hetkel on elektrikad suht marginaalne nähtus.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:27:31 vasta tsitaadiga

Unustavad selles mõttes, et tahavad topeltmaksustamise (kütuseaktsiis + auto/teedemaks) ICE meeste peale lükata. icon_smile.gif
Kui ka selles mõttes, et kui ICE meeste kütusega seotud maksud peaksid vähenema (vahet pole, kas maksud lähevad Lätti või väheneb tarbimine), tuleb see raha leida mujalt.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:30:21 vasta tsitaadiga

Tanel, Ja leitaksegi. Selles pole mingit kahtlust. Võib-olla lausa mitmekordsed maksud. Automaks, teemaks, mingid aksiisid annaks ka ehk leiutada, vmi. Ega riik jäta, kui vähegi võimalust näeb.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:34:15 vasta tsitaadiga

Selles, et võetakse, ma ei kahtlegi thumbs_up.gif
Ainult, et kui isikliku transpordi (99,999% on ICE mootoriga) omamine misiganes kujul ülikalliks tehakse (eriti just maapiirkonna inimestele, kus ühistransport on nagu on), siis toimub veelgi suurem autode rondistumine ja ääremaastumine.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:38:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ajaloolisuse osas kaks asja: 1) too palun andmeid selle kohta kui palju see raha siiski sinna suundunud on

2014. aasta lõpuni oli vähemalt kolmveerand kütuseaktsiisist, nüüd umbes pool.

Too konkreetsed andmed välja, koos viidetega.

Tanel kirjutas:
tsitaat:

andes vastu suured rahasumma (500+ miljonit aastas peaks see olema - täpselt ei tea)

Maksude (kütuseaktsiis + käibemaks) moodustab kütuse jaehinnast robustselt 2/3. Ehk kütusele läheb vähem raha välja, kui maksudest riigile koguneb.

KM sissetoomine tundub demagoogiavõttena, sellest ei ole mõtet rääkida.

Tanel kirjutas:
Unustavad selles mõttes, et tahavad topeltmaksustamise (kütuseaktsiis + auto/teedemaks) ICE meeste peale lükata. icon_smile.gif
Kui ka selles mõttes, et kui ICE meeste kütusega seotud maksud peaksid vähenema (vahet pole, kas maksud lähevad Lätti või väheneb tarbimine), tuleb see raha leida mujalt.

a) kuidas on topeltmaksustamise puhul tegemist unustamisega?
b) tegemist ei ole ka topeltmaksustamisega, sest maksustakse eri asju.. maksustatakse sõitmist ja maksustatakse seda, et sõidetakse kohutava kütusega

Kas sa saad aru, mis on kütuseaktsiisi mõte ja kuidas see on põhjendatud ICE-kütustel?
Mul on tunne, et sa vaatad seda asja puhtalt emotsionaalselt ja subjektiivselt, mistõttu hakkavad hangud "kurja riigi" ja "mõtlematute EV-tüüpide" poole tõusma, tõrvikud lähevad põlema... saamata aru, et tegelikult on selline asjade käik põhjendatud ja objektiivselt mõistlik.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:40:08 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Tanel, KÜTUSEaktsiis on siiski kahjuliku kütuse kasutamise tasu ja seda makstakse selle eest. Kütuseaktsiis ei ole teede- ega automaks. Kust su arusaam pärineb?


Kui aktsiis kehtestati siis olukord oli selline et teed olid päris sitas seisus ja riik suht püksata ja kehtestati kasutuspõhine maks aktsiisi näol ja lubati 100% teedesse panna ja algul vist pandi ka. See ei olnud karistusmaks saastamise eest. Kust su arusaam pärineb?

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:44:40 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Unustavad selles mõttes, et tahavad topeltmaksustamise (kütuseaktsiis + auto/teedemaks) ICE meeste peale lükata. :)
Kui ka selles mõttes, et kui ICE meeste kütusega seotud maksud peaksid vähenema (vahet pole, kas maksud lähevad Lätti või väheneb tarbimine), tuleb see raha leida mujalt.
Sinu ja teiste arvamus topeltmaksustamisest on lihtsalt erinev.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:50:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sinu ja teiste arvamus topeltmaksustamisest on lihtsalt erinev.

Võib-olla tõesti, aga isiklikult tunnetan, et mõned siin tahaksid minu kui ICE mehe taskusse kätt sügavamale pista, et saaksid elektrikaid soodsamalt muretseda, samas headel teedel sõita.
Noh, õnneks foorum ongi eri arvamuste avaldamise plats, reaalsus võib midagi muud olla thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

tsitaat:

Too konkreetsed andmed välja, koos viidetega.

kolmandat korda, tollest samast viitelt
https://www.koda.ee/et/uudised/koda-kutuseaktsiis-tuleb-uuesti-suunata-teedehoidu
Või noh, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja viited ja artiklid sulle vist ei sobi? icon_rolleyes.gif
Kui soovid sendi täpsusega, peaksid vist MKM või Rahandusminni lehelt otsima.

Aga suurusjärgud peaks umbes sellised olema, nagu www.koda.ee lehel toodud ja see kattub ka varem ajakirjandusest loetuga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 08.01.2019 23:50:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:50:19 vasta tsitaadiga

Bensiiniautod maksavad bensiiniaktsiisi, gaasiautod gaasiaktsiisi, diisliautod diisliaktsiisi, elektriautod elektriaktsiisi, ma ei näe probleemi icon_cool.gif
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:51:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

elektriautod elektriaktsiisi, ma ei näe probleemi

elektriaktsiis on õnneks või kahjuks meeldivalt olematu icon_biggrin.gif
Suurt pilti tuleks ikka vaadata, mis tulevikus saama hakkab.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:54:41 vasta tsitaadiga

Samuti maksavad elektriautode omanikud palju võrgutasusid, hoiavad Eesti elektritaristut heas korras icon_cool.gif

Neid maksuküsimusi tuleks lahendada siis, kui meil reaalselt a'la 10% elektriautosid on. Seda lähema paari aasta jooksul ei juhtu.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.01.2019 23:58:19 vasta tsitaadiga

Jah, väga hea. Lisaks öösel laadimine aitab koormust ühtlasemalt jaotada thumbs_up.gif
Selles mõttes on Norra elektriautode kohalt ideaalne koht, et kodune hüdroenergia sisuliselt tasuta käes, kuid muud maksud (k.a kütuseaktsiis) kõrged, millega rahastatakse infrastruktuuri.
Praegu küsimus oli ju Eesti teede infrastruktuuris, kuidas selle rahastamine tulevikus peaks toimuma, kui kütuseaktsiis peaks oluliselt vähenema.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.01.2019 00:11:46 vasta tsitaadiga

Küllap see ole järgmise generatsiooni valitsuse jaoks lahendada.
Võimalused leiab alati.

_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 00:15:17 vasta tsitaadiga

Muutujaid on liiga palju, et seda 10+a pärast tekkivat hüpoteetilist probleemi hetkel lahendada.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 01:07:28 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
rmc kirjutas:
Tanel, KÜTUSEaktsiis on siiski kahjuliku kütuse kasutamise tasu ja seda makstakse selle eest. Kütuseaktsiis ei ole teede- ega automaks. Kust su arusaam pärineb?


Kui aktsiis kehtestati siis olukord oli selline et teed olid päris sitas seisus ja riik suht püksata ja kehtestati kasutuspõhine maks aktsiisi näol ja lubati 100% teedesse panna ja algul vist pandi ka. See ei olnud karistusmaks saastamise eest. Kust su arusaam pärineb?


Vaata, mis tooted aktsiisi all on. Proovi selgitada nende aktsiiside põhjendust, arvestades kaupade iseloomu-mõju. Aktsiisi point on tegelikult muuta inimeste käitumist ja see mõjub ka selgelt. Meil sõidaks kõik 5L sakslastega kui kütus maksuvaba oleks icon_razz.gif.
Vt. ka: "Aktsiisidel on lisaks tavapärasele fiskaalsele eesmärgile märgatav tarbimist piirav ja turgu reguleeriv iseloom[3]. Aktsiisidega piiratakse tervisele või keskkonnale ohtlike kaupade tarbimist. Aktsiisi kogumist võib põhjendada ka näiteks vajadusega koguda täiendavat raha maksustatavate kaupade tarvitamisest tingitud kulutuste katteks (nt alkoholismist põhjustatud haiguste ravi, teede ehitus). Aktsiiside kaudu püütakse mõjutada tarbijate eelistusi, näiteks eelistama lahjemaid alkohoolseid jooke või keskkonnale ohutumat kütust."
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=588
ja [3] See põhimõte oli väga selgelt fikseeritud 01.07.1990 jõustunud Eesti Vabariigi aktsiisimaksu seaduse §-s 1: „Aktsiisimaks on kaudne maks, mida rakendatakse tarbimise reguleerimiseks ja riigieelarve tulude saamiseks.” Uuemates maksuseadustes ei kasutata enam selliseid üldharivaid definitsioone.
http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=588#_ftn3

Seal räägitakse asjadest ka põhjalikumalt, sh. ka: "Teeseaduse § 16 lg 2 (01.01.2005 kehtivas redaktsioonis) näeb ette, et teehoiu rahastamiseks nähakse riigieelarves ette kulud üldsummas, mille suurus vastab vähemalt 75%-le kütuseaktsiisi (välja arvatud erimärgistatud kütused) ja 25%-le erimärgistatud kütuste aktsiisi kavandatavast laekumisest. Esmapilgul võib sellest teha järelduse, justkui kulukski 75% kütuseaktsiisi laekumisest teehoiule. Tegelikult see nii ei ole, sest eelarve kulude hulka kuulub ka Euroopa Liidult saadud abi eest rahastatav kulu[7]."
Ilmselt oli EL rahastuse tugev suurenemine ka põhjuseks, miks "sai" aktsiisiosa väiksemaks võtta.

Aktsiiside põhimõtte osas tasub lugeda ka edasist: "Laekunud pakendiaktsiisist loetakse 50% keskkonnatasuks ning seda kasutatakse sihtotstarbeliselt keskkonnaseisundi hoidmiseks, loodusvarade taastootmiseks ja keskkonnakahjustuste heastamiseks vastavalt keskkonnatasude seadusele (RT I 2005, 67, 512; 2006, 29, 220).".

Ehk sisuliselt kehtestati aktsiis ja maksu õigustus võeti justkui sealt, ent ei kehtestatud aktsiisile vastavat kasutuspõhimõtet, vaid hakati selle najal teid ehitama. Polnud halb variant, sest teed olid kohutavad, ent nüüd tuleks asju ehk ümber mõelda. (Mitte praeguses, riigieelarvesse sumbumise mõttes, siiski).

Tanel, LOL @ ICE-mehe taskusse elektrikate ostuks käe sirutamise jutu peale.
Ehk siis su mure ei ole mitte maksude väiksema laekumise & teede seisundi jm. suhtes, vaid puhtalt see, et "ma ei taha teiste autosid kinni maksta" (olgu see summa kuitahes tühine ja tulemus seejuures positiivne). Pigem väiklane teema?

Kolmandat korda, jah, sest esimest korda tõid viitelt välja muud, teist korda ei viidanud, et uus tekst sealt icon_wink.gif.
Aga sisu ei olnud sesmõttes otseselt oluline, et see ei muuda jutu pointi, lihtsalt hea teada konteksti, milles mõtled.

See topeltmaksustamise jutt on ka naljakas.. samahästi võiks kurta, et alkoholi sisaldav siider on topeltmaksustatud. On mitme maksuga koormatud ja peabki olema, sest toote iseloom on vastav.

Elektriaktsiis võib olla olematu, vb. peaks ka seda tõstma, olenevalt liigist?

Suurt pilti tuleb vaadata, jah ja mõelda objektiivselt mõistlikult, mitte subjektiivselt lahmida. Kui ICE-autod hakkavad välja surema, siis automaks, kuigi ideeliselt võiks selle ka varem kehtestada.
Mida sa täpsemalt seal suures pildis näed? Et tekib põhjus hakata tee/automaksu küsima ja julm ebaõiglus on kui EV omanikud lisaks KÜTUSEaktsiisi maksma ei pea?

Küsimust, kuidas rahastada teede korrashoidu-parendust ju ei ole? Võinoh, võib olla, ent selle vastus on sisuliselt kohe ka olemas. Sihtotstarbeline maks. Lihtne.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 01:12:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ma ei taha teiste autosid kinni maksta

aga ma ei tahagi, miks ma peaksin maksma? icon_rolleyes.gif
Ja ma ei taha ka, et keegi minu autot kinni maksaks thumbs_up.gif
tsitaat:

Kolmandat korda, jah, sest esimest korda tõid viitelt välja muud, teist korda ei viidanud, et uus tekst sealt

sa vist alguses pandud viitelt üldse infot ei lugenud, kõike peab sulle viitama? icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.01.2019 01:15:44 vasta tsitaadiga

Ma ka ei taha, et bensiiniõgardite tõttu planeet hukka saaks, kõik soovid ei ole määratud täituma icon_cool.gif
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.