Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Välisluureamet: Tiktok pakub Hiinale tohutut võimekust andmeid koguda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2024 13:25:56 Välisluureamet: Tiktok pakub Hiinale tohutut võimekust andmeid koguda vasta tsitaadiga


Videorakendus Tiktok, mille omanikfirma on seotud Hiina kommunistliku parteiga, võimaldab Pekingil luua globaalse võimekusega täiuslikku tehisintellekti ning samas koguda rakenduse kasutajate kohta teavet, mida saab ära kasutada luures või küberrünnakute korraldamiseks, öeldakse teisipäeval avaldatud välisluureameti (VLA) aastaraamatus.

Loe edasi: https://www.err.ee/1609251033/valisluureamet-tiktok-pakub-hiinale-tohutut-voimekust-andmeid-koguda

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2024 14:15:45 vasta tsitaadiga

Hea ise kulusid maksev, end uuendav, ülalhoidev ja laiendav hajutatud arvutusklaster igal juhul. Lisaks mitmekülgne input.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2024 17:03:03 vasta tsitaadiga

Sama vana hala. Aga eks me saame sellest uue loo teha, kui tehisintellekti jutu vahele poogime.
See miks Hiina peale pahased ollakse TikToki juures, ei ole see, et nad teevad, vaid see, et nad arvavad, et nemad ka võivad teha.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002
sõnum 13.02.2024 19:59:27 vasta tsitaadiga

Mille poolest on TikToki poolt massiline andmete kogumine parem või halvem kui Meta, Alphabeti, Microsofti ja teiste suurte luureorganisatsioonide poolt tehtav jälitustegevus ja andmete kogumine? Ma tean, ilmselt hakkab pihta see jutt, et Hiina jne.
Kas keegi julgeb kaks jalga maha panna ja rusikaga rinnale lüües öelda, et ta on kindel ja teab, kuidas teised luurajad/andmete kogujad neid andmeid tegelikkuses töötlevad ja kuhu need andmed lõpuks välja jõuavad? Mina küll ei julgeks. Ei imestaks mitte grammigi, kui ka paljud nendest andmetest otsapidi Hiina või pagan teab kuhu jõuavad.

Halamise asemel tuleks ise hoopis midagi ette võtta, et ei saaks jälitada ja mitte oma andmeid kandikul ette kanda. Mitte keegi ei sunni kasutama TikToki, Facebooki, Messengeri jne. See on vaba valik. Kui vaba ajaga midagi targemat pihta pole hakata ja vabatahtlikult nuhkvara oma arvutisse/telefon installida, siis jääb küll üle ainult iseennast süüdistada. Mitte TikTok ei paku Hiinale tohutut võimalust andmeid koguda, vaid miljonid oma peaga mõelda mittesuutvad inimesed teevad seda. TikTok on vaid konks, mille otsa kalad meelitatakse.

_________________
www.meybo.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002
sõnum 14.02.2024 00:30:52 vasta tsitaadiga

Mida ta niiväga ikka jälgib kui tiktok veebilehte brauseriga vaadata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
HV kasutaja

liitunud: 08.12.2004
sõnum 14.02.2024 10:15:48 vasta tsitaadiga

Koll peab koguaeg majas olema, kellega saaks rahvast hirmutada ja enda (luureorganisatsiooni) vajadust mängida. Hirm on see mis rahvast juhib.
Nagu eile ka luureboss ütles, et suur koll on meid kohe lähiaastail ründamas (mitte et ise oma Nursipaluga seda ei noritaks täiega) ja nii hea on jälle mõnel see suur piiritagune koll oma valimisvankri ette rakendada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SOS
Kreisi kasutaja
SOS

liitunud: 02.12.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 10:43:47 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Mida ta niiväga ikka jälgib kui tiktok veebilehte brauseriga vaadata.
Sedapidi ei jälgigi (väga). Aga vastupidi on palju põnevam. Kui avad tiktokis lingi äpisise browseriga ja seejärel külastad mingeid teisi lehte kuhu ka näiteks sisse logid, siis kogu see info on nüüd keyloggeri meetodil salvestatud ja keskserveris hiina võimudele vaadatav (koostöökohustus).
https://www.nytimes.com/2022/08/19/technology/tiktok-browser-tracking.html
tsitaat:
In the web browser used within the TikTok app, supplementary code lets the company track every character typed by users. The company said the capability was for troubleshooting.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prillpapa
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2022
sõnum 14.02.2024 12:00:28 vasta tsitaadiga

Eesti välisluureameti aastaraamat on sisuliselt USA välispoliitika kajakamber. Kui USA jaoks on oht-pinged Põhja-Korea, on see ka "Eesti välisluure" palavaim teema, kui USA-l on ristisõda bännida Huawei seadmeid, on ka Eesti suurim oht Huawei seadmed, on USA-l teemaks TikTok kõrvaldada, ei ole meitel suuremat ohtu siin kamaral kui TikTok icon_lol.gif

Eks muidugi USA vaatest ongi probleem, kus USA senine globaalne tehnoloogiline ja infokogumise üleolek põhineb USA päritolu tehnoloogiagigantidel, kellel ei tarvitse olla neid Hiina firmadele etteheidetavaid pahasid "otsesidemeid" võimudega, aga kes on kohustatud oma riigi luureteenistustega tegema "julgeolekualast koostööd", ehk nagu hr Snowdeni paljastused näitasid, USA luureteenistustel on reaalajas ligipääs kogu sotsiaalmeedia paketile ehk kõik kes kasutavad USA Apple, Google, Microsofti, Meta, Intel, AMD jt platvorme - teie elu on võõrriigi luure käsutuses, nutitelefoni kasutamisel reaalajas kuni teie asukoha ja telefoni mikrofoni kuuldeulatuses vestlusteni välja.
Muideks ka Eesti ettevõtted on kohustatud riigi julgeolekuteenistustega koostööd tegema, kui selline "palve" tuleb, selline koostöö on kaetud riigisaladusega ehk selle reetmine tähendaks süüdistust riigireetmises, USA-s olla veel hullem, kus terve salajane seadusandlus, kuni salajaste kohtupidamisteni välja, kus koostöö reetnud süüalune ei tohi isegi oma abikaasale reeta, milles teda süüdistatakse-karistatakse.
Ka riistvara ei ole tagaustest puutumatu, Snowdeni vihjete peale pea korraga maailmas erinevad turvaeksperdid raporteerisid, kuidas pikki aastaid arvuti protsessori eelpuhver olla koht, kuskohast saab kätte nii krüpteerimisvõtmed ja muud kuitahes kõvad paroolid - paljastus oli niivõrd ebameeldiv, et NSA oli sunnitud tegema eraldi üleskutse "tagaukse" lappimiseks. Tagauste suurim risk, kui sellest saab keegi teine teada, on kõik seda tagauksi kasutavad seadmed ebaturvalised sh ka sinu ja sinu enda riigi ja asutuste kasutatavad.

USA jaoks Hiina tehnoloogiline edu probleemne mitmes suunas.
- teoreetiline oht, Hiina võib samamoodi nagu USA ise, oma tehnoloogiafirmasid ära kasutada luuramiseks.
- USA-l on keeruline enda luurehuvi läbi Hiina seadmete teostada.
nt seni kuni mobiili ja interneti tuumikvõrgud kasutavad USA või USA liitlaste päritolu riistvara, on rutiin sinna sokutada nii riistvaralisi tagauksi, kui tarkvaralist ligipääsu, aga kuidas seda "paluda" Hiina tootjalt, eriti veel selliselt, kellel on sidemed Hiina võimudega.
Seepärast võib mõista USA pingutust Huawei hävitamiseks, sest Huawei oli/on suurim 5G mobiiliseadmete tootja ja arendaja (patendid), kui lähimate kümnendite jooksul mobiilsideseadmed asendunuks Hiina tehnoloogiaga, kaotanuks USA&lääs olulise luurevektori ja lisandunuks oht, et Hiina võib osutuda sama mölakas kui lääs ise, nuhkida mastaapselt kõigi ja kõige järel, mille abil maailmas oma mõjuvõimu laiendada ja huve edendada.
Kuidas see USA praaliski, et Venemaa ja Hiina tegemised on neil peopeal kõik näha, aga vot Põhja-Korea olla suurim probleem - miks küll, kas ei või põhjuseks olla, seal mahajäänud riigis lihtsalt ei ole neid USA tehnoloogiavidinaid masskasutuses, mis võimaldaks jälgida kasvõi isiku täpsusega, kus liigub, kellega suhtleb, jne.

Võrrandisse veel USA eestvedamisel kiibisõja, mille eesmärk on USA vaenlas või konkurentriigid jätta ilma uusimatest kiibitehnoloogiatest, sh muuta võimatuks ka nende tootmine, kus USA on survestanud kolmandaid riike, et need ei müüks Hiinale kiibi valmistamise seadmeid, disainimise tarkvara ega valmistamiseks puhtaid kemikaale, kus USA ja nende liitlaste kodanikud ei tohi teha sektoris koostööd.
Senine globaalne majandusmudel kehtis vaid niikaua kui see teenis USA huve, niipea kui Hiina jt riigid arenesid piisavalt edukaks, haarates tehnoloogia arendamises juhtrolli (Hiina esitatud teaduspatentide arv ületas paar aastat tagasi USA oma, lüües pool sajandit USA käes olnud tehnoloogilise arengu monopoli) - on USA valmis oma juhtpositsiooni säilitamiseks kogu globaalse majandusmudeli hävitama, et füüsiliselt pidurdada Hiina edasist arengut.

Elame mõneti huvitaval ajal, kus aastakümneid üks retoorikas levitatud lääne vabadusi, kapitali, turgude, tööstuse jm globaalne levik-koostöö kestis ainult seni kuni see teenis USA ja laiemalt lääne huve, niipea kui selles globaalses lääne seatud-deklareeritud reeglitega majandusmudelis USA hakkas konkurentsis alla jääma, sai sellest globaalsest mudelist "oht", "julgeoleku oht", mida USA usinalt lammutab ja nõuab sama diktaadi järgimist ka oma "liitlastelt ja sõprdaelt" ehk nt Eesti kelle riiklus läbi NATO Venemaale vastandumisel on seatud USA suvast rippuma - ehk kõik mida USA Hiina suunal vaenab, on Eestile kohustuseks - ei ole valida kas USA ootab meilt hüpata, vaid kui kiiresti ja kõrgele me suudame hüpata icon_wink.gif
Ega ilmaasjata üks Eesti raadioajakirjanik tabavalt Huawei teemal ei märkinud, et selle üle arutelu tühi soojaõhu võngutamine, sest Eesti riik peab tegema nii nagu USA ootab-tahab - ja nii ka läks, ja läheb ka TikTok-iga.
TikTok-i suurim häda vist selles, et see platvormi kõige laiem kasutajaskond lapsed ja kuidas riik peaks lapsele selgeks tegema, et see kõige köitvam mänguasi on mingite salaonude jutu järgi "oht" icon_razz.gif
Riigi strateegilises kommunikatsioonise ehk proparetoorikas olla see kõik meie suure vabaduse ja suveräänsuse tunnus.. lihtsalt puhas juhus, et "me saame maailma asjadest samamoodi aru nagu USA" icon_lol.gif

_________________
---


viimati muutis Prillpapa 14.02.2024 12:02:00, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 12:01:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:
"Hiinal on vaja juurdepääsu erineva päritoluga inimeste visuaalsetele ja käitumuslikele andmetele, et seeläbi arendada globaalse võimekusega täiuslikku tehisintellekti. Hiinast kogutud andmed sellist võimalust ei pakuks, sest inimeste väljanägemine ning kultuurilisest taustast tingitud käitumismuster erinevad suurest osast muust maailmast oluliselt," tõdes välisluureamet.

See vist on kõige olulisem sellest kõigest. Dokumendikoopiate ja isikuandmete vabatahtlikust saatmisest enam ei piisa ja sellest pole ka eriti kasu. Vaja biomeetrilisi andmeid kätte saada. See on järgmine tase isikuandmete kogumisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002
sõnum 14.02.2024 13:57:30 vasta tsitaadiga

SOS kirjutas:
degreal kirjutas:
Mida ta niiväga ikka jälgib kui tiktok veebilehte brauseriga vaadata.
Sedapidi ei jälgigi (väga). Aga vastupidi on palju põnevam. Kui avad tiktokis lingi äpisise browseriga ja seejärel külastad mingeid teisi lehte kuhu ka näiteks sisse logid, siis kogu see info on nüüd keyloggeri meetodil salvestatud ja keskserveris hiina võimudele vaadatav (koostöökohustus).
https://www.nytimes.com/2022/08/19/technology/tiktok-browser-tracking.html
tsitaat:
In the web browser used within the TikTok app, supplementary code lets the company track every character typed by users. The company said the capability was for troubleshooting.

See on vastupidine. Tiktoki sisene brauser. Ma kasutan brauseri sisest tiktokki.
Paranoiline olen küll, tiktoki jaoks eraldi profiil, loodetavasti küpsised ei leki profiilide vahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005
sõnum 14.02.2024 13:58:48 vasta tsitaadiga

Miks seda üldse kasutama peab nagu? Eriti veel täiskasvanud inimene
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002
sõnum 14.02.2024 14:12:13 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Miks seda üldse kasutama peab nagu? Eriti veel täiskasvanud inimene

Põhimõtteliselt "Võsareporter on steroids". 24/7 käib politseikroonika sketsi meenutav live stream
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005
sõnum 14.02.2024 14:19:00 vasta tsitaadiga

See ei anna kuidagi vastust mu küsimusele
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002
sõnum 14.02.2024 14:25:47 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
See ei anna kuidagi vastust mu küsimusele

Et miks täiskasvanud inimesed loevad kollast ajakirjandust ja vaatavad mida kolmas eesti korraldab? Leian et see on pigem täiskasvanutele mõeldud, ei soovita lastel sellist jubedust vaadata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diginugis
HV kasutaja
Diginugis

liitunud: 14.05.2006Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2024 14:35:49 vasta tsitaadiga

Kommunistlikule parteile sobiv sihtgrupp icon_biggrin.gif Äppi ei kasuta aga paraku redditis levivad klipid annavad juba aimu, millega seal tegeletakse. Treenitavale AI-le tunnen kaasa icon_biggrin.gif
_________________
PORTFOLIO
¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005
sõnum 14.02.2024 14:36:47 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Janis kirjutas:
See ei anna kuidagi vastust mu küsimusele

Et miks täiskasvanud inimesed loevad kollast ajakirjandust ja vaatavad mida kolmas eesti korraldab? Leian et see on pigem täiskasvanutele mõeldud, ei soovita lastel sellist jubedust vaadata.

Endal vist hakkas ka imelik kui sellised ümmargused vastused juba tulevad icon_biggrin.gif
Seda sitta ei pea ju vaatama tegelikult, eriti veel sellisest august.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 01:40:47 vasta tsitaadiga

https://www.delfi.ee/artikkel/120270352/riigikogu-aseesimees-neelas-alla-hiina-spinni-ja-seadis-kahtluse-alla-eesti-jouametite-hoiatused

Ärge siis spinni alla neelake.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 09:16:10 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et see spinni neelamine on hea näide. Ükskõik kui palju minu andmeid Hiinlased ka koguvad, mulle ei juhtu sellest mitte midagi. Aga piisab, et sa meie oma kodumaal populaarses arvamuses kahtled, ja sind mõnitatakse terve vabariigi ees. Lase ühiskonnal edasi minna selles suunas, kuhu ta minemas on, ja hakkab peksa saama ja vangi minema ka. Teisisõnu, miks on meie elu selline, et ohtu kujutab kodanikule mitte välisvaenlane, vaid kodumaa?
Ma olen piisavalt vana, et mäletada aega, mil arvamuste paljusus ja vaba kõigile kättesaadav avalik debatt oli demokraatia ja progressi hädavajalik alustala. Eesti oli selline umbes 1990-2010, pärast seda hakkas asi kiiva kiskuma. Aga kui me tahame, et midagi võiks paremaks minna, peab olema lubatud, ja soovitatud, et kõike tuleb lahata, analüüsida ja kritiseerida. Selle asemel oleme tagasi(!) jõudnud ajastusse, kus pukis olev seltskond meid kõiki järjest sügavamale sisse kaevab, aga proovi sa midagi öelda, ja meie oma vennad ja õed annavad meile üle tahi, et teiste ees eputada, kui tublid ja õigemeelsed nad on.
See läheb veel palju hullemaks, enne kui ta paremaks minema hakkab.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.02.2024 16:12:14 vasta tsitaadiga

https://epl.delfi.ee/artikkel/120270529/intervjuu-tiktok-eitab-valisluureameti-suudistusi-hiina-seose-kohta-seal-on-palju-ebatapsusi

Sellise silmavaatega moorile ei usaldaks oma poekorvi ajalugugi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2024 15:00:30 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
https://www.delfi.ee/artikkel/120270352/riigikogu-aseesimees-neelas-alla-hiina-spinni-ja-seadis-kahtluse-alla-eesti-jouametite-hoiatused

Ärge siis spinni alla neelake.

See tüüp ei saa ju hammustada kätt, mis teda toidab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Välisluureamet: Tiktok pakub Hiinale tohutut võimekust andmeid koguda
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumisHinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.