Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  KÕVAKETASTE OSTUABI märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
andyco
HV kasutaja
andyco

liitunud: 15.10.2004




sõnum 06.02.2023 18:35:38 vasta tsitaadiga

Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2023 08:57:23 vasta tsitaadiga

andyco kirjutas:
Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang.
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andyco
HV kasutaja
andyco

liitunud: 15.10.2004




sõnum 11.02.2023 15:03:16 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
andyco kirjutas:
Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang.
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi.
Tüüpiline eestlane vastab küsimusele ikka pudrumudru-küsimusega. Kui konstruktiivset arutelu tekitada ei mõista, ei ole mõtet oma pastakat käima pannagi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2023 19:31:56 vasta tsitaadiga

andyco kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
andyco kirjutas:
Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang.
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi.
Tüüpiline eestlane vastab küsimusele ikka pudrumudru-küsimusega. Kui konstruktiivset arutelu tekitada ei mõista, ei ole mõtet oma pastakat käima pannagi.
Su enda algne postitus "pidavat sisuks olema" annab juba lotost aimu. Tegelikult ka - nii on.

ot:
Kui soovid isiklikuks ja madalalaubaliseks minna, siis soovitan parem sedasorti jutt privaatsõnumina saata. Äkki leiame sellele probleemile lahenduse.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andyco
HV kasutaja
andyco

liitunud: 15.10.2004




sõnum 12.02.2023 08:46:51 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
andyco kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
andyco kirjutas:
Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang.
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi.
Tüüpiline eestlane vastab küsimusele ikka pudrumudru-küsimusega. Kui konstruktiivset arutelu tekitada ei mõista, ei ole mõtet oma pastakat käima pannagi.
Su enda algne postitus "pidavat sisuks olema" annab juba lotost aimu. Tegelikult ka - nii on.

ot:
Kui soovid isiklikuks ja madalalaubaliseks minna, siis soovitan parem sedasorti jutt privaatsõnumina saata. Äkki leiame sellele probleemile lahenduse.

Ei otsi kirjasõpru. Aga võid iseendale kirjutada nagu Muhv tegi.
Ja veel vähem sain vastuse oma küsimusele. Ma ei mõista inimeste vajadust risustada teemat mitte midagi ütlevate kommentaaridega.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 20:19:14 vasta tsitaadiga

Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 20:50:57 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD? :roll:
Ma ei saa lihtsa inimesena aru, mis kaablid üldse neile kaasa tulevad. Vägisi tundub, et vanem USB-A, mis on vähe veider arvestades kaasaja tehnikat.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 21:01:10 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD? icon_rolleyes.gif

Kindlasti Seagate, sest sel on sees standard 2.5" SATA ketas thumbs_up.gif
WD on trükiplaadile joodetud USB pesa thumbs_down.gif
Spoiler Spoiler Spoiler




Dirty Harry, välistel kõvakestastel enamasti Micro B <-> Male A
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 21:04:41 vasta tsitaadiga

Eks oleneb jah, mis on oluline, kas näiteks vajadus (tulevikus) kettakarpi lammutada, et seest HDD kätte saada või siis jooksvalt vähe uuemate arvutite külge ühendamine. Ma valiks üldse selle järgi, et USB-C ots oleks.

EDIT: jäin mõtlema, et äkki siis hoopis võiks vaadata välise 2,5'' kettakarbi (nendel on tihtipeale lausa mitmed kaablid/liidesed kohe olemas) + sinna sisse sobiva suurusega HDD järgi? Kuigi see projekt läheks kallimaks ilmselt kui need valmislahendused.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 21:05:39 vasta tsitaadiga

Kui see USB pesa saba annab, siis palju õnne uue jootmisel. SATA ketta puhul lihtsalt vahetad karbi ära.
3 aastat tagasi ostsin isegi selle Seagate 2TB, töötab siiani.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2023 21:12:08 vasta tsitaadiga

SKG, selge, tänud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2023 14:05:01 vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
woozy kirjutas:
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD? icon_rolleyes.gif
Ma ei saa lihtsa inimesena aru, mis kaablid üldse neile kaasa tulevad. Vägisi tundub, et vanem USB-A, mis on vähe veider arvestades kaasaja tehnikat.


Neid masinad on vist vähe, millel ühtegi USB-A porti pole, samas neid on ikka veel hulgem kasutusel, millel USB-C porti pole.
Näiteks Synology DS920+ polegi nii vana, aga USB-C porti sellel pole icon_wink.gif Teistpidi ei kujuta ette, mis vajadus mul peaks olema väline ketas telefoni külge ühendada, millel ainult USB-C ongi.
Alati on hea igasuguseid kaableid ja üleminekuid ise omada juhuks kui seadme endaga kaasas olev kaabel millegipärast mõne konkreetse seadme jaoks ebasobiv on.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jh_
HV vaatleja

liitunud: 04.09.2021




sõnum 06.06.2023 14:10:52 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Neid masinad on vist vähe, millel ühtegi USB-A porti pole

Kõik üsna mitme viimase aasta MacBookid, aga ka paljud pisemad Windowsi masinad
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2023 20:41:35 vasta tsitaadiga

No kuna ma ing keelt väga ei valda siis küsin siit abi. Plaan on osta teiseks kettaks m2.nvme kui mul ketta lugemiskiirus ja kirjutamiskiirus suurem kui põhikettal kus win peal on kas see siis miskit mõjutab ka?
Oskab keegi palun lahti seletada mida see info tähendab?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2023 22:14:25 vasta tsitaadiga

See info näitab, kuidas kumbagi M.2 slotti asetatav SSD teisi nö "siine" mõjutab. Ehk alguses tee selgeks, kuidas sul praegune ketas ühendatud on... vajadusel ühenda ümber.
Kiiruse vahe ketastel ei mõjuta mitte midagi.
Keegi targem võiks ka sõna sekka öelda. Hea oleks teada, mis emaplaat sul on, siis on kindlam öelda, mis sobib, mis ei sobi. (Mul kogemust nende M.2 ketastega pole. Kasutan tavalist SATA SSD'd kahe juhtmega. Ma ei tea, kas NVMe on toetatud igal emaplaadil.)

https://www.kingston.com/en/blog/pc-performance/two-types-m2-vs-ssd
https://www.crucial.com/articles/about-ssd/m2-with-pcie-or-sata

_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xtr
HV Guru
xtr

liitunud: 20.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2023 16:51:40 vasta tsitaadiga

M.2 NVMe ketta lisamise puhul pole midagi vaja ümber ühendada. See jutt, et mingid SATA pordid on "unavailable", käib M.2 SATA ketaste kohta.
_________________
M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD
Kommentaarid: 330 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2023 15:09:44 vasta tsitaadiga

Kas neist võiks olla miskit, mis on NASi(RAID1) OK või miskit, millest peaks kaarega mööda käima?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Kõvakettad/37bb1bb836d282a6f14a415cb6988af5/
WD Red Pro oleks ilmselt hea valik, samas on neist ka kõige kallim ja praegu mõtlengi, et võib-olla natuke veeretaks senti kuna ideaalis peaks neid 20TB kettaid 4tk ostma - 2tk RAID1-e, üks riiulisse tagavaraks et oleks kohe asemele panna kui üks RAID-s suremise märke näitab ja üks välisesse boxi offline backup jaoks.

Võib mõnda muud Eesti poodi ka soovitada, kellel on valikus miskit mida HV ei anna. Aga ikka enamvähem tuntud ja usaldusväärset poodi mitte mees ja koer oü.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 13.08.2023 15:59:45 vasta tsitaadiga

Ise olen siiani NAS-ides suht eranditult Red (vanemad CMR-id, enne Pro tulekut) ja Red Pro'd kasutanud ning midagi katastroofilist pole veel juhtunud (paar ketast on viimase 10 a jooksul küll surnud, aga üldarvu arvestades ei saa sellest erilist numbrit teha). Olen kuulnud, et suht võrreldava edukusega pidi toimima ka Gold. Seagatest (sh IronWolfist) pole eriti head räägitud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2023 21:39:10 vasta tsitaadiga

Kas WD Ultrastar oleks ka kehv valik? Lärmi natuke rohkem teeb, aga kui see pole probleemiks, siis kas veel miskit?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ritsard
HV kasutaja

liitunud: 20.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 12:01:19 vasta tsitaadiga

Tere

palun nõu, ise ei saa aru (ei loe manuaalist õiget infot välja). Mul on emaplaat Asus Z97M-plus (manual https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97M-PLUS/E9678_z97m-plus_guide_V2_web_only.pdf) ja soov on uus m2 ketas sisse panna. Kas mulle sobivad praegu müügis olevad m.2 Nvme kettad, nt Samsung 970 Evo või 980 Pro? Kui ei sobi, palun soovitusi, milline panna.

Teine küsimus, kas tavakasutajal on vahet evo ja pro puhul, kas on pro märkimisväärselt kiirem või on kiirus mõõdetav 0,0.. sekundites?

Tänud ette

Riho
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 12:50:58 vasta tsitaadiga

Ritsard kirjutas:
Tere

palun nõu, ise ei saa aru (ei loe manuaalist õiget infot välja). Mul on emaplaat Asus Z97M-plus (manual https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97M-PLUS/E9678_z97m-plus_guide_V2_web_only.pdf) ja soov on uus m2 ketas sisse panna. Kas mulle sobivad praegu müügis olevad m.2 Nvme kettad, nt Samsung 970 Evo või 980 Pro? Kui ei sobi, palun soovitusi, milline panna.

Teine küsimus, kas tavakasutajal on vahet evo ja pro puhul, kas on pro märkimisväärselt kiirem või on kiirus mõõdetav 0,0.. sekundites?

Tänud ette

Riho

Tundub, et sellele plaadile sobivad ainult M.2 SATA SSD-d ja mitte M.2 NVMe SSD-d
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97M-PLUS/Z97M-PLUS_Device_report.pdf?model=Z97M-PLUS
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freestyler
Kreisi kasutaja


liitunud: 30.03.2002




sõnum 16.11.2023 12:57:54 vasta tsitaadiga

https://www.asus.com/supportonly/z97m-plus/helpdesk_bios/

Z97M-PLUS BIOS 2801
Version 2801
5.42 MB
2015/04/22
...
*Support NVMe
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2023 13:16:27 vasta tsitaadiga

BIOS uuendusega NVMe tugi hiljem siiski lisatud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 16.11.2023 13:41:38 vasta tsitaadiga

Seega sobivad kõik NVMe SSD-d, ka 970 Evo Plus, 980 Pro ja 990 Pro, aga sel plaadil on kirjade järgi PCI-E 3.0 X2, seega järjestiklugemise ja -kirjutamise kiirus saab olla kuni 2 GB/s.
Uuemat ja kiiremat on mõtet osta siis kui sel ka väikeste failide lugemine/kirjutamine (4K QD32, 4KQD1 jne) ka kiirem on. Või kui plaanid lähiajal emaplaati vahetada.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warkriss
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2024 20:32:29 vasta tsitaadiga

Otsin emale uut välist kõvaketast.
Hetkel tal on 10-15 a vana jurakas, mis ca 250 GB, ilge kobakas ja tahab pistikupesa toidet.

Mida soovitaksite, kui mõelda peamiselt töökindluse ja mahu peale, et kallid perepildid ikka ajalookroonikatest kaduma ei läheks?

Hind võiks olla ca 50 € ja mahtu 0,7-1 TB.

Kas see oleks hea valik?
https://www.hinnavaatlus.ee/324606/western-digital-elements-portable-1tb-usb-30/

tal küll natuke veider ühenduskaabel, aga tegelikult ise enda tarbeks on mul ka täpselt samasugune kaabel Toshiba kettal.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2024 21:58:02 vasta tsitaadiga

Mitte kunagi ei soovita kriitilist materjali ühe ketta peal hoida, sealjuures ei ole mingit vahet, mis on ketta mudeliks või brändiks.. Alati on vaja varundada.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.03.2024 09:30:12 vasta tsitaadiga

warkriss kirjutas:
Kas see oleks hea valik?
https://www.hinnavaatlus.ee/324606/western-digital-elements-portable-1tb-usb-30/


Sellel on vist USB pesa otse ketta külge joodetud. Kui pesa pekki läheb, ei saa andmetele ligi.
Pigem hangi karp ja ketas eraldi.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2024 14:02:55 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Mitte kunagi ei soovita kriitilist materjali ühe ketta peal hoida, sealjuures ei ole mingit vahet, mis on ketta mudeliks või brändiks.. Alati on vaja varundada.


Täpselt nii. Mitte ühtegi 1 koopia pommikiindlat lahendit pole. Kui ainult offline variant siis halvimal juhul kasvõi 1 välise ketta ja siis lisaks mälupulga peal. Paremal juhul võiks olla ka pilves aga suuremate mahtude puhul tuleb siis maksta.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2024 15:26:21 vasta tsitaadiga

Kahes füüsilises kohas + pilv + micoSD käevõru. Huvitav fakt on veel see, et data läheb ketalt ise ka kaduma mingi ajapärast. Ehk tuleb aegajalt ümber kopida.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 07.03.2024 17:51:09 vasta tsitaadiga

Mälupulgad ja mälukaardid on üsna ebakindlad.
Kiireks salvestamiseks (väline) SSD, arhiivikoopiate jaoks pilv ja mõni suurem kõvaketas (HDD) eri kohtades,
tähtsamad asjad lisaks optilistel ketastel. HTL/M-Disc Blu-Ray.

Kui praegu on 250 GB materjali, siis piisab hetkel kõigest 5-st Blu-Ray plaadist. Tuleb arvestada, et 5-10 aasta pärast võib-olla vaja ümber kirjutada.
https://arvutitark.ee/tarvikud-ja-lisad/kulumaterjalid/cd-dvd-toorikud/verbatim-43748-blank-blu-ray-disc-bd-r-50-gb-5-pcs-1048258
Google ütleb, et on HTL, aga tasub üle kontrollida (teine variant on LTH, mis on saast, andmed kaovad kiiresti).

M-Disc logoga 2x rohkem mahtu 4x kallimalt:
https://arvutitark.ee/tarvikud-ja-lisad/kulumaterjalid/cd-dvd-toorikud/verbatim-43834-blank-blu-ray-disc-bdxl-100-gb-5-pcs-1127054

M-Disc DVD kestvuseks lubatakse mitusada aastat, aga Blu-Rayga pole kiirendatud teste tehtud.
DVD-sid praegu müügis ei näinud.
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 08.03.2024 05:36:51 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
DVD-sid praegu müügis ei näinud.

Jah, M-Disc DVD kuidagi äkki ära kadusid, isegi Amazonist vaadates pole nagu. Mingi nõned kuud tagasi vaatasin.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 08.03.2024 15:59:47 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas chkdsk /f või /r või Optimize Drives (trim) aitab välise SSD peal andmed värskena hoida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2024 16:03:10 vasta tsitaadiga

Mingit vaba tarkvara selleks ei ole?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vigurvänt
HV kasutaja

liitunud: 04.08.2022




sõnum 08.03.2024 20:28:53 vasta tsitaadiga

Leidsin sellise huvitava arutelu: https://www.reddit.com/r/DataHoarder/comments/mgevg0/how_to_prevent_an_ssd_from_losing_data_over_time/?rdt=46933

Mul seisis kasutult üks tühi 1 TB hdd (ps4 pro originaalketas) koos Orico karbiga. Tegin sellest igaks juhuks veel ühe backup ketta. Varem olid varukoopiad ainult arvutis ja välise SSD (Crucial BX500 240 GB) peal. Ükskord juba oli selle välise SSD'ga mingi jama, nüüd väheke kindlam tunne. Optiliste ketastega ei viitsi jamada, pole neid mitu aastat vaja läinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 04.02.2025 11:19:26 vasta tsitaadiga

Tere
Vaja oleks head töökindlat välist kõvaketast (statsionaarset).
Igasugu mudru hoidmiseks.
Vaja arvuti puhtaks teha. Prügi minema ja vajalik kuskile kettale.

Mul 2TB väline ketas ajast ja arust, see täis.
Vaja oleks kõvasti rohkem, et oleks varuga.

Millist (mis firma) ketast võiks osta?
Millist olete ise kasutamas aktiivselt ja rahul olete?

Võiks olla ostetav kohalikest poodidest eestis.
Aga võin ka tellida kaugemalt.
Tänan
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2025 11:50:59 vasta tsitaadiga

Ise kasutan 2 arvuti backupiks seda https://www.hinnavaatlus.ee/1594936/western-digital-wd-elements-portable-4tb-usb/ mis on stabiilselt pooltühi. Backupi teen keskmiselt kord kuus.
_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 05.02.2025 12:38:50 vasta tsitaadiga

Vaatan, et paljudel probleemid WD ketastega.
"Kiiluvad" kinni lambist, kaablid jamad, üle aasta ei kesta jne.

Kahtlane.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2025 17:27:21 vasta tsitaadiga

Ma kasutan Seagate Exos 16Tb ketast. 2,5aastat ja pole etteheiteid. Ketas 80% täis.
_________________
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
204810
HV vaatleja
204810

liitunud: 02.10.2004




sõnum 10.02.2025 19:15:55 vasta tsitaadiga

Peale seda uudist Seagate kettaid ei julge osta.
https://www.forbes.com/sites/tomcoughlin/2025/02/08/seagate-responds-to-misrepresented-used-hard-disk-drive-sales/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2025 02:52:07 vasta tsitaadiga

204810 kirjutas:
Peale seda uudist Seagate kettaid ei julge osta.
https://www.forbes.com/sites/tomcoughlin/2025/02/08/seagate-responds-to-misrepresented-used-hard-disk-drive-sales/

Kaks viimati ostetud tutikat WD HC550 18TB olid "power on count"-iga ja "power on hours" -iga. Saatsin müüjale tagasi ja sain refundi. Võtsin Toshiba MC09.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bush
Kreisi kasutaja
bush

liitunud: 14.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 13:30:13 vasta tsitaadiga

Selline mure:

https://imgur.com/MxVlV3v

Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha.

_________________
>OSTA ÕLUT
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 14:03:53 vasta tsitaadiga

bush kirjutas:
Selline mure:

https://imgur.com/MxVlV3v

Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha.
Clonezilla või kui uus ssd on samsungi oma, siis Samsung Magician on väga lihtne.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 14:17:00 vasta tsitaadiga

Snaxez kirjutas:
bush kirjutas:
Selline mure:

https://imgur.com/MxVlV3v

Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha.
Clonezilla või kui uus ssd on samsungi oma, siis Samsung Magician on väga lihtne.


See pole nii lihtne kui ta ei soovi uut ketast osta.
Gparted abil saaks põmst mõne muu ketta algusesse piisavalt ruumi tekitada ja selle vana SSD partitsioonid sinna kopeerida.
Alguses shrink ja siis liigutad partitsiooni(d) ketta lõppu. Seejärel kopeerid vana ketta pealt partitsioonid. Ja seejärel vanale partisioonile grow.
Tehtav, aga natuke riskantne muidugi, kui kuskil näpuka teed oled andmetest ilma.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.04.2025 14:23:43 vasta tsitaadiga

kui oluline sulle on , et see info seal peal oleks reaalajas adekvaatne ning käideldav? kui sul on vaja vaid andmete liigutamiseks ja alati on mingi varukoopia kuskil siis jumala pärast võta suvaline kettakarp ja sinna sisse siis vastavalt sümpaatiale mingi kandja. kui tahaks , et see ketas oleks veidi ägedam - andmed kahel või rohkemal kettal, oskaks jagada jms siis peab juba mingi NAS / synology poole vaatama. kiirus on sul kas usb 3.x või võrgu võimekus edastada..
lihtsalt kopeerimiseks kasutan ma suvalist aliekspressi kas usb 2 - 2,5" junni koos mingi suvalise 2,5 kettaga või mingit nvme asja koos suvalise kettaga.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 14:30:40 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Snaxez kirjutas:
bush kirjutas:
Selline mure:

https://imgur.com/MxVlV3v

Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha.
Clonezilla või kui uus ssd on samsungi oma, siis Samsung Magician on väga lihtne.


See pole nii lihtne kui ta ei soovi uut ketast osta.
Gparted abil saaks põmst mõne muu ketta algusesse piisavalt ruumi tekitada ja selle vana SSD partitsioonid sinna kopeerida.
Alguses shrink ja siis liigutad partitsiooni(d) ketta lõppu. Seejärel kopeerid vana ketta pealt partitsioonid. Ja seejärel vanale partisioonile grow.
Tehtav, aga natuke riskantne muidugi, kui kuskil näpuka teed oled andmetest ilma.
Oletan, et tal see OS ketas on hetkel "Corsair Force 3 120GB", mis tal profiilis kirjas on. Tore ketas, mul oli ka selline 13a tagasi. Kui seal midagi vähegi olulist, siis uus 240GB 2,5" sata SSD on 15-20€. (natuke juurde ja saad juba 480gb või 512gb oma)
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 14:34:29 vasta tsitaadiga

Snaxez, no mina ei viitsiks ka jaurama hakata, pigem ostaks miski uue suurema ketta ja klooniks vana sinna.
Aga kui oli öeldud, et ei taha uusi kettaid osta, siis on variant mõnda olemasolevat ka kasutada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bush
Kreisi kasutaja
bush

liitunud: 14.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2025 22:52:24 vasta tsitaadiga

[quote="Snaxez"][quote="napoleon"]
Snaxez kirjutas:
bush kirjutas:
Selline mure:
Oletan, et tal see OS ketas on hetkel "Corsair Force 3 120GB", mis tal profiilis kirjas on. Tore ketas, mul oli ka selline 13a tagasi. Kui seal midagi vähegi olulist, siis uus 240GB 2,5" sata SSD on 15-20€. (natuke juurde ja saad juba 480gb või 512gb oma)


Täiesti õiget juttu räägid. Mul on seal peal ainult "windows" ja veel mõned programmid aga ehk tõesti kõige lihtsam uus NVME soetada.

_________________
>OSTA ÕLUT
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 14.06.2025 23:06:08 vasta tsitaadiga

Kas keegi on kunagi ostnud Refurbished/remonditud HDD. Keegi nagu ütles, et ei maksa karta väga. Vastab tõele icon_rolleyes.gif?
Kui suur võiks olla tõenäosus, et läheb uuesti nahka? Ma ise olen pidanud sellist ostu, nagu loto ost?

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2025 12:06:42 vasta tsitaadiga

Toshiba MG10 20TB hind tuli 347 koos transaga Saksamaalt.

Läbi SATA->USB adapteri.


Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  KÕVAKETASTE OSTUABI mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.