|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
andyco
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
06.02.2023 18:35:38
|
|
|
| Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
07.02.2023 08:57:23
|
|
|
| andyco kirjutas: |
| Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang. |
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andyco
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
11.02.2023 15:03:16
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| andyco kirjutas: |
| Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang. |
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi. |
Tüüpiline eestlane vastab küsimusele ikka pudrumudru-küsimusega. Kui konstruktiivset arutelu tekitada ei mõista, ei ole mõtet oma pastakat käima pannagi.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.02.2023 19:31:56
|
|
|
| andyco kirjutas: |
| Dirty Harry kirjutas: |
| andyco kirjutas: |
| Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang. |
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi. |
Tüüpiline eestlane vastab küsimusele ikka pudrumudru-küsimusega. Kui konstruktiivset arutelu tekitada ei mõista, ei ole mõtet oma pastakat käima pannagi. |
Su enda algne postitus "pidavat sisuks olema" annab juba lotost aimu. Tegelikult ka - nii on.
| ot: |
| Kui soovid isiklikuks ja madalalaubaliseks minna, siis soovitan parem sedasorti jutt privaatsõnumina saata. Äkki leiame sellele probleemile lahenduse. |
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andyco
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2004
|
12.02.2023 08:46:51
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| andyco kirjutas: |
| Dirty Harry kirjutas: |
| andyco kirjutas: |
| Kas Silicon Power Armor A60/A66 või WESTERN DIGITAL My Passport? Esimesel pidavat sisuks olema Samsungi toodang. |
On üldse kindlustunnet, mis mille sees on? Need on vahel ikka vahetunud, võid saada mis iganes kettaga isendi. |
Tüüpiline eestlane vastab küsimusele ikka pudrumudru-küsimusega. Kui konstruktiivset arutelu tekitada ei mõista, ei ole mõtet oma pastakat käima pannagi. |
Su enda algne postitus "pidavat sisuks olema" annab juba lotost aimu. Tegelikult ka - nii on.
| ot: |
| Kui soovid isiklikuks ja madalalaubaliseks minna, siis soovitan parem sedasorti jutt privaatsõnumina saata. Äkki leiame sellele probleemile lahenduse. |
|
Ei otsi kirjasõpru. Aga võid iseendale kirjutada nagu Muhv tegi.
Ja veel vähem sain vastuse oma küsimusele. Ma ei mõista inimeste vajadust risustada teemat mitte midagi ütlevate kommentaaridega.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
17.05.2023 20:19:14
|
|
|
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD?
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.05.2023 20:50:57
|
|
|
| woozy kirjutas: |
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD? :roll: |
Ma ei saa lihtsa inimesena aru, mis kaablid üldse neile kaasa tulevad. Vägisi tundub, et vanem USB-A, mis on vähe veider arvestades kaasaja tehnikat.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.05.2023 21:01:10
|
|
|
| woozy kirjutas: |
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD?  |
Kindlasti Seagate, sest sel on sees standard 2.5" SATA ketas
WD on trükiplaadile joodetud USB pesa
Spoiler 
Dirty Harry, välistel kõvakestastel enamasti Micro B <-> Male A
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.05.2023 21:04:41
|
|
|
Eks oleneb jah, mis on oluline, kas näiteks vajadus (tulevikus) kettakarpi lammutada, et seest HDD kätte saada või siis jooksvalt vähe uuemate arvutite külge ühendamine. Ma valiks üldse selle järgi, et USB-C ots oleks.
EDIT: jäin mõtlema, et äkki siis hoopis võiks vaadata välise 2,5'' kettakarbi (nendel on tihtipeale lausa mitmed kaablid/liidesed kohe olemas) + sinna sisse sobiva suurusega HDD järgi? Kuigi see projekt läheks kallimaks ilmselt kui need valmislahendused.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.05.2023 21:05:39
|
|
|
Kui see USB pesa saba annab, siis palju õnne uue jootmisel. SATA ketta puhul lihtsalt vahetad karbi ära.
3 aastat tagasi ostsin isegi selle Seagate 2TB, töötab siiani.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
woozy
HV Guru

liitunud: 09.01.2003
|
17.05.2023 21:12:08
|
|
|
SKG, selge, tänud
|
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
06.06.2023 14:05:01
|
|
|
| Dirty Harry kirjutas: |
| woozy kirjutas: |
Väline kõvaketas Seagate Basic STJL4000400 4TB või väline kõvaketas WESTERN DIGITAL|My Passport|4TB|USB 2.0|USB 3.0|USB 3.2|Colour Black|WDBPKJ0040BBK-WESN
Kumb võtta? WD?  |
Ma ei saa lihtsa inimesena aru, mis kaablid üldse neile kaasa tulevad. Vägisi tundub, et vanem USB-A, mis on vähe veider arvestades kaasaja tehnikat. |
Neid masinad on vist vähe, millel ühtegi USB-A porti pole, samas neid on ikka veel hulgem kasutusel, millel USB-C porti pole.
Näiteks Synology DS920+ polegi nii vana, aga USB-C porti sellel pole Teistpidi ei kujuta ette, mis vajadus mul peaks olema väline ketas telefoni külge ühendada, millel ainult USB-C ongi.
Alati on hea igasuguseid kaableid ja üleminekuid ise omada juhuks kui seadme endaga kaasas olev kaabel millegipärast mõne konkreetse seadme jaoks ebasobiv on.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jh_
HV vaatleja
liitunud: 04.09.2021
|
06.06.2023 14:10:52
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Neid masinad on vist vähe, millel ühtegi USB-A porti pole |
Kõik üsna mitme viimase aasta MacBookid, aga ka paljud pisemad Windowsi masinad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Muhekas
HV Guru

liitunud: 29.10.2011
|
08.06.2023 20:41:35
|
|
|
No kuna ma ing keelt väga ei valda siis küsin siit abi. Plaan on osta teiseks kettaks m2.nvme kui mul ketta lugemiskiirus ja kirjutamiskiirus suurem kui põhikettal kus win peal on kas see siis miskit mõjutab ka?
Oskab keegi palun lahti seletada mida see info tähendab?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
labidas
HV veteran

liitunud: 24.05.2009
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
11.06.2023 16:51:40
|
|
|
M.2 NVMe ketta lisamise puhul pole midagi vaja ümber ühendada. See jutt, et mingid SATA pordid on "unavailable", käib M.2 SATA ketaste kohta.
_________________ M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD |
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.08.2023 15:09:44
|
|
|
Kas neist võiks olla miskit, mis on NASi(RAID1) OK või miskit, millest peaks kaarega mööda käima?
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Kõvakettad/37bb1bb836d282a6f14a415cb6988af5/
WD Red Pro oleks ilmselt hea valik, samas on neist ka kõige kallim ja praegu mõtlengi, et võib-olla natuke veeretaks senti kuna ideaalis peaks neid 20TB kettaid 4tk ostma - 2tk RAID1-e, üks riiulisse tagavaraks et oleks kohe asemele panna kui üks RAID-s suremise märke näitab ja üks välisesse boxi offline backup jaoks.
Võib mõnda muud Eesti poodi ka soovitada, kellel on valikus miskit mida HV ei anna. Aga ikka enamvähem tuntud ja usaldusväärset poodi mitte mees ja koer oü.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
13.08.2023 15:59:45
|
|
|
| Ise olen siiani NAS-ides suht eranditult Red (vanemad CMR-id, enne Pro tulekut) ja Red Pro'd kasutanud ning midagi katastroofilist pole veel juhtunud (paar ketast on viimase 10 a jooksul küll surnud, aga üldarvu arvestades ei saa sellest erilist numbrit teha). Olen kuulnud, et suht võrreldava edukusega pidi toimima ka Gold. Seagatest (sh IronWolfist) pole eriti head räägitud.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.08.2023 21:39:10
|
|
|
| Kas WD Ultrastar oleks ka kehv valik? Lärmi natuke rohkem teeb, aga kui see pole probleemiks, siis kas veel miskit?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ritsard
HV kasutaja
liitunud: 20.02.2006
|
16.11.2023 12:01:19
|
|
|
Tere
palun nõu, ise ei saa aru (ei loe manuaalist õiget infot välja). Mul on emaplaat Asus Z97M-plus (manual https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/Z97M-PLUS/E9678_z97m-plus_guide_V2_web_only.pdf) ja soov on uus m2 ketas sisse panna. Kas mulle sobivad praegu müügis olevad m.2 Nvme kettad, nt Samsung 970 Evo või 980 Pro? Kui ei sobi, palun soovitusi, milline panna.
Teine küsimus, kas tavakasutajal on vahet evo ja pro puhul, kas on pro märkimisväärselt kiirem või on kiirus mõõdetav 0,0.. sekundites?
Tänud ette
Riho
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
freestyler
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
16.11.2023 13:16:27
|
|
|
BIOS uuendusega NVMe tugi hiljem siiski lisatud
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
16.11.2023 13:41:38
|
|
|
Seega sobivad kõik NVMe SSD-d, ka 970 Evo Plus, 980 Pro ja 990 Pro, aga sel plaadil on kirjade järgi PCI-E 3.0 X2, seega järjestiklugemise ja -kirjutamise kiirus saab olla kuni 2 GB/s.
Uuemat ja kiiremat on mõtet osta siis kui sel ka väikeste failide lugemine/kirjutamine (4K QD32, 4KQD1 jne) ka kiirem on. Või kui plaanid lähiajal emaplaati vahetada.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warkriss
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.05.2007
|
06.03.2024 20:32:29
|
|
|
Otsin emale uut välist kõvaketast.
Hetkel tal on 10-15 a vana jurakas, mis ca 250 GB, ilge kobakas ja tahab pistikupesa toidet.
Mida soovitaksite, kui mõelda peamiselt töökindluse ja mahu peale, et kallid perepildid ikka ajalookroonikatest kaduma ei läheks?
Hind võiks olla ca 50 € ja mahtu 0,7-1 TB.
Kas see oleks hea valik?
https://www.hinnavaatlus.ee/324606/western-digital-elements-portable-1tb-usb-30/
tal küll natuke veider ühenduskaabel, aga tegelikult ise enda tarbeks on mul ka täpselt samasugune kaabel Toshiba kettal.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
07.03.2024 09:30:12
|
|
|
Sellel on vist USB pesa otse ketta külge joodetud. Kui pesa pekki läheb, ei saa andmetele ligi.
Pigem hangi karp ja ketas eraldi.
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
07.03.2024 14:02:55
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Mitte kunagi ei soovita kriitilist materjali ühe ketta peal hoida, sealjuures ei ole mingit vahet, mis on ketta mudeliks või brändiks.. Alati on vaja varundada. |
Täpselt nii. Mitte ühtegi 1 koopia pommikiindlat lahendit pole. Kui ainult offline variant siis halvimal juhul kasvõi 1 välise ketta ja siis lisaks mälupulga peal. Paremal juhul võiks olla ka pilves aga suuremate mahtude puhul tuleb siis maksta.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
07.03.2024 15:26:21
|
|
|
Kahes füüsilises kohas + pilv + micoSD käevõru. Huvitav fakt on veel see, et data läheb ketalt ise ka kaduma mingi ajapärast. Ehk tuleb aegajalt ümber kopida.
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007

|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
08.03.2024 05:36:51
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| DVD-sid praegu müügis ei näinud. |
Jah, M-Disc DVD kuidagi äkki ära kadusid, isegi Amazonist vaadates pole nagu. Mingi nõned kuud tagasi vaatasin.
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
08.03.2024 15:59:47
|
|
|
| Huvitav, kas chkdsk /f või /r või Optimize Drives (trim) aitab välise SSD peal andmed värskena hoida?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
08.03.2024 16:03:10
|
|
|
| Mingit vaba tarkvara selleks ei ole?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vigurvänt
HV kasutaja
liitunud: 04.08.2022
|
|
| tagasi üles |
|
 |
204810
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2004
|
04.02.2025 11:19:26
|
|
|
Tere
Vaja oleks head töökindlat välist kõvaketast (statsionaarset).
Igasugu mudru hoidmiseks.
Vaja arvuti puhtaks teha. Prügi minema ja vajalik kuskile kettale.
Mul 2TB väline ketas ajast ja arust, see täis.
Vaja oleks kõvasti rohkem, et oleks varuga.
Millist (mis firma) ketast võiks osta?
Millist olete ise kasutamas aktiivselt ja rahul olete?
Võiks olla ostetav kohalikest poodidest eestis.
Aga võin ka tellida kaugemalt.
Tänan
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajnurm
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
204810
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2004
|
05.02.2025 12:38:50
|
|
|
Vaatan, et paljudel probleemid WD ketastega.
"Kiiluvad" kinni lambist, kaablid jamad, üle aasta ei kesta jne.
Kahtlane.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
labidas
HV veteran

liitunud: 24.05.2009
|
05.02.2025 17:27:21
|
|
|
Ma kasutan Seagate Exos 16Tb ketast. 2,5aastat ja pole etteheiteid. Ketas 80% täis.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
204810
HV vaatleja

liitunud: 02.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
11.02.2025 02:52:07
|
|
|
Kaks viimati ostetud tutikat WD HC550 18TB olid "power on count"-iga ja "power on hours" -iga. Saatsin müüjale tagasi ja sain refundi. Võtsin Toshiba MC09.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bush
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2002
|
03.04.2025 13:30:13
|
|
|
Selline mure:
https://imgur.com/MxVlV3v
Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha.
_________________ >OSTA ÕLUT |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
03.04.2025 14:03:53
|
|
|
| bush kirjutas: |
Selline mure:
https://imgur.com/MxVlV3v
Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha. |
Clonezilla või kui uus ssd on samsungi oma, siis Samsung Magician on väga lihtne.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
03.04.2025 14:17:00
|
|
|
| Snaxez kirjutas: |
| bush kirjutas: |
Selline mure:
https://imgur.com/MxVlV3v
Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha. |
Clonezilla või kui uus ssd on samsungi oma, siis Samsung Magician on väga lihtne. |
See pole nii lihtne kui ta ei soovi uut ketast osta.
Gparted abil saaks põmst mõne muu ketta algusesse piisavalt ruumi tekitada ja selle vana SSD partitsioonid sinna kopeerida.
Alguses shrink ja siis liigutad partitsiooni(d) ketta lõppu. Seejärel kopeerid vana ketta pealt partitsioonid. Ja seejärel vanale partisioonile grow.
Tehtav, aga natuke riskantne muidugi, kui kuskil näpuka teed oled andmetest ilma.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
03.04.2025 14:23:43
|
|
|
kui oluline sulle on , et see info seal peal oleks reaalajas adekvaatne ning käideldav? kui sul on vaja vaid andmete liigutamiseks ja alati on mingi varukoopia kuskil siis jumala pärast võta suvaline kettakarp ja sinna sisse siis vastavalt sümpaatiale mingi kandja. kui tahaks , et see ketas oleks veidi ägedam - andmed kahel või rohkemal kettal, oskaks jagada jms siis peab juba mingi NAS / synology poole vaatama. kiirus on sul kas usb 3.x või võrgu võimekus edastada..
lihtsalt kopeerimiseks kasutan ma suvalist aliekspressi kas usb 2 - 2,5" junni koos mingi suvalise 2,5 kettaga või mingit nvme asja koos suvalise kettaga.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snaxez
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
03.04.2025 14:30:40
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Snaxez kirjutas: |
| bush kirjutas: |
Selline mure:
https://imgur.com/MxVlV3v
Windows 11 asub vanema SSD ketta peal. Probleem on selles, et see ketas saab koguaeg nö täis. Kas on mingeid nippe kuidas kogu kõvaketas liigutada kuhugi teisele kettale ja jätta see vana SSD nö tühjaks? EI tahaks ka osta neid kõvakettaid juurde, iseenesest saaks mõne NVME ketta tühjemaks teha. |
Clonezilla või kui uus ssd on samsungi oma, siis Samsung Magician on väga lihtne. |
See pole nii lihtne kui ta ei soovi uut ketast osta.
Gparted abil saaks põmst mõne muu ketta algusesse piisavalt ruumi tekitada ja selle vana SSD partitsioonid sinna kopeerida.
Alguses shrink ja siis liigutad partitsiooni(d) ketta lõppu. Seejärel kopeerid vana ketta pealt partitsioonid. Ja seejärel vanale partisioonile grow.
Tehtav, aga natuke riskantne muidugi, kui kuskil näpuka teed oled andmetest ilma. |
Oletan, et tal see OS ketas on hetkel "Corsair Force 3 120GB", mis tal profiilis kirjas on. Tore ketas, mul oli ka selline 13a tagasi. Kui seal midagi vähegi olulist, siis uus 240GB 2,5" sata SSD on 15-20€. (natuke juurde ja saad juba 480gb või 512gb oma)
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
03.04.2025 14:34:29
|
|
|
Snaxez, no mina ei viitsiks ka jaurama hakata, pigem ostaks miski uue suurema ketta ja klooniks vana sinna.
Aga kui oli öeldud, et ei taha uusi kettaid osta, siis on variant mõnda olemasolevat ka kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bush
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2002
|
03.04.2025 22:52:24
|
|
|
[quote="Snaxez"][quote="napoleon"]
| Snaxez kirjutas: |
| bush kirjutas: |
Selline mure:
|
Oletan, et tal see OS ketas on hetkel "Corsair Force 3 120GB", mis tal profiilis kirjas on. Tore ketas, mul oli ka selline 13a tagasi. Kui seal midagi vähegi olulist, siis uus 240GB 2,5" sata SSD on 15-20€. (natuke juurde ja saad juba 480gb või 512gb oma) |
Täiesti õiget juttu räägid. Mul on seal peal ainult "windows" ja veel mõned programmid aga ehk tõesti kõige lihtsam uus NVME soetada.
_________________ >OSTA ÕLUT |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Longero
HV veteran
liitunud: 04.02.2011
|
14.06.2025 23:06:08
|
|
|
Kas keegi on kunagi ostnud Refurbished/remonditud HDD. Keegi nagu ütles, et ei maksa karta väga. Vastab tõele ?
Kui suur võiks olla tõenäosus, et läheb uuesti nahka? Ma ise olen pidanud sellist ostu, nagu loto ost?
_________________ Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.06.2025 12:06:42
|
|
|
Toshiba MG10 20TB hind tuli 347 koos transaga Saksamaalt.
Läbi SATA->USB adapteri.
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|