|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ressi
HV kasutaja
liitunud: 21.07.2009
|
10.06.2017 11:02:13
Mobiil-ID |
|
|
Tekkis küsimus, et kas Mobiil-ID on enam vajalik nüüd peale Smart-ID kasutusele tulekut?
Olen kasutanud mobiil-id'd umbes aasta ja see on mugav, aga kui nüüd Smart-id on samuti
kasutusel, siis ma ei näe mõtet enam kasutada mobiil-id'd.
Kas on mõtet mobiil-id leping lõpetada mobiilioperaatori juures või on mobiil-id
siiski vajalik teenus vaatamata alternatiivsele Smart-ID'le?
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
10.06.2017 11:12:41
|
|
|
ei toimi veel kõigis kohtades vist see smart. lisaks olla selle töötamiseks vajalik interneti olemasolu. ma pole dubleerimise pärast omale smartid teinud, sest mobiilid töötab. maitse asi ja valikute küsimus.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
10.06.2017 13:21:44
|
|
|
ehk siis väga oluline osa id kaardi asjast on puudu. see vist oli algselt kohe selle smart-id ga, et on vaid isikutuvastuseks. Betamax, kuidas sa smartid ga pangas tehingut kinnitad? sisuliselt teed selle sama tuvastuse, millega sisse logisid? (mobiil)ID (mis sisuliselt on id kaardi pikendus) teed sisselogimiseks isikutuvastuse aga makse tegemiseks teed allkirjastamise.. smartID l on siis lastud turvalisuse arvelt tagasi?
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
10.06.2017 13:27:15
|
|
|
Tundub, et nüüd on see juurde lisatud või ajasin ma selle millegagi segamini.
| tsitaat: |
PIN-koodid kaitsevad sinu andmeid
Kõik, mida vajad Smart-ID kasutamiseks, on internetiühendus ja PIN-koodid. Smart-ID kasutab kahte erinevat PIN-koodi:
PIN1 annab ligipääsu e-teenustele, näiteks sinu internetipanga kontole.
PIN2 on vajalik digitaalseteks kinnitusteks, näiteks pangatehingu kinnitamiseks või dokumentide allkirjastamiseks.
Mõlemad PIN-koodid saad ise valida Smart-ID konto registreerimise ajal. Turvalisuse tagamiseks ei säilita me sinu PIN-koode ja nende meelespidamine on sinu ülesanne! PIN-koodidel ei ole meeldetuletusmehhanisme ja nende ununemisel on ainus võimalus olemasolev konto kustutada ning uus registreerida. Seega mõtle läbi ja vali hoolikalt, milliseid PIN-koode soovid kasutada.
Juhul kui keegi varastab sinu nutiseadme ja proovib sinu kontole sisse häkkida, aitavad PIN-koodid seda kaitsta. Esimesel katsel, kui sisestatakse PIN-koode kolm korda järjest valesti, lukustatakse sinu Smart-ID konto kolmeks tunniks. Kui kolme tunni möödudes püütakse taas PIN-koode ära arvata ja sisestatakse vale PIN-koodi uuesti kolm korda järjest, lukustatakse sinu konto juba tervelt 24 tunniks. Kolmandal korral, kui PIN-koode on taas kolm korda järjest valesti sisestatud, lukustatakse sinu konto jäädavalt. Smart-ID edasiseks kasutamiseks pead sel juhul vana konto kustutama ja uue looma. |
https://www.smart-id.com/et/turvalisus/
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ajnurm
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2002
|
10.06.2017 13:32:04
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
Tundub, et nüüd on see juurde lisatud või ajasin ma selle millegagi segamini.
| tsitaat: |
PIN-koodid kaitsevad sinu andmeid
Kõik, mida vajad Smart-ID kasutamiseks, on internetiühendus ja PIN-koodid. Smart-ID kasutab kahte erinevat PIN-koodi:
PIN1 annab ligipääsu e-teenustele, näiteks sinu internetipanga kontole.
PIN2 on vajalik digitaalseteks kinnitusteks, näiteks pangatehingu kinnitamiseks või dokumentide allkirjastamiseks.
Mõlemad PIN-koodid saad ise valida Smart-ID konto registreerimise ajal. Turvalisuse tagamiseks ei säilita me sinu PIN-koode ja nende meelespidamine on sinu ülesanne! PIN-koodidel ei ole meeldetuletusmehhanisme ja nende ununemisel on ainus võimalus olemasolev konto kustutada ning uus registreerida. Seega mõtle läbi ja vali hoolikalt, milliseid PIN-koode soovid kasutada.
Juhul kui keegi varastab sinu nutiseadme ja proovib sinu kontole sisse häkkida, aitavad PIN-koodid seda kaitsta. Esimesel katsel, kui sisestatakse PIN-koode kolm korda järjest valesti, lukustatakse sinu Smart-ID konto kolmeks tunniks. Kui kolme tunni möödudes püütakse taas PIN-koode ära arvata ja sisestatakse vale PIN-koodi uuesti kolm korda järjest, lukustatakse sinu konto juba tervelt 24 tunniks. Kolmandal korral, kui PIN-koode on taas kolm korda järjest valesti sisestatud, lukustatakse sinu konto jäädavalt. Smart-ID edasiseks kasutamiseks pead sel juhul vana konto kustutama ja uue looma. |
https://www.smart-id.com/et/turvalisus/ |
Ilmselt ajad midagi segamini, sest algusest peale nii olnud.
_________________ Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG! |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
10.06.2017 14:14:42
|
|
|
SmartID PIN2-ga antud allkirju riik siiani käsitsi kirjutatud ega ID-kaardiga antud allkirjaga samaväärseks ei pea, sest seadus SmartID-d siiani ei tunne, keegi ei saa aga eraettevõttel seda piisavalt heaks tunnistada ja pangad seda just teevadki.
http://www.err.ee/582274/ria-smart-id-ei-voimalda-anda-digiallkirja
Uudise pealkiri on selles suhtes eksitav, et allkirja võimaldab anda küll, aga seadus seda allkirjana ei tunnista.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mufferino
Kreisi kasutaja
liitunud: 12.09.2013
|
10.06.2017 14:45:13
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kuidas sa smartid ga pangas tehingut kinnitad? sisuliselt teed selle sama tuvastuse, millega sisse logisid? (mobiil)ID (mis sisuliselt on id kaardi pikendus) teed sisselogimiseks isikutuvastuse aga makse tegemiseks teed allkirjastamise.. smartID l on siis lastud turvalisuse arvelt tagasi? |
panka sisse logimiseks kasutad pin1, tehingu kinnitamiseks tahab S-ID pin2 saada
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
10.06.2017 19:23:13
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Et siis kui pilli lõhki ajada, siis juriidiliselt ei ole smart-ID kasutaja pangatehingut teinud, kuna PIN2, mille ta sisestas ei ole juriidilises võtmes võrdne allkirjaga? |
Miks ei ole tehingut teinud? Sinu allkiri on pangal juba lepingu peal olemas ja samamoodi saad/said tehinguid teha paroolikaardiga ja saad PIN-kalkulaatoriga, isegi telefonikõnega kunagi sai (ma ise pole kunagi telefonipanka küll kasutanud). SmartID on neist kolmest igatahes turvalisem, isegi kui ta juriidiliselt allkirjaga võrdne ei ole. Lepingut allkirjastada sellega ei saa, aga eelnevalt sõlmitud lepingu alusel pangatehinguid teha küll, kui pank seda piisavalt heaks autentimisvahendiks peab.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
10.06.2017 22:59:47
|
|
|
...
viimati muutis number 01.04.2019 00:48:16, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
10.06.2017 23:04:23
|
|
|
Peale smart-id väljatulekut pole kordagi seda aeglast mobiil-id kasutanud enam. Super hea kiire asi.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
10.06.2017 23:04:23
|
|
|
| number kirjutas: |
| Smart-Id on momendil elupäästja kõnekaardi kasutajatele kellel nagunii mobiil-id võimalus puudub. |
Ja samuti minulgi. Sai Telia pakett Diili vastu vahetatud. Mobiil-ID lõpetas funktsioneerimise. Pole viitsinud sim kaarti minna vahetama
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
11.06.2017 09:04:32
|
|
|
| Kuidas te dokumendile digiDOCiga allkirja panete? Selleks ikka mID või ID kaarti vaja.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
11.06.2017 09:54:38
|
|
|
...
viimati muutis number 01.04.2019 00:48:36, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
11.06.2017 16:20:26
|
|
|
Miks ma peaksin mingeid dokumente telefonis allkirjastama? Ma pole mingi kinnisvaraagent, et igapäevaselt ja "kännu otsas" mingeid lepinguid allkirjastan. Selle jaoks on kodus ja tööl arvuti ja ID-kaart.
Autentimiseks mitmel pool, sh pangas ja panga kaudu veel paljudes kohtades on mulle piisav, mul pole isegi ülekandeid telefonis teha vaja, kuigi ka see on SmartID-ga võimalik.
Mul polnud siiamaani mID-ga midagi olulist teha, SmartID sain tasuta ja lisajebimiseta, nii et kõik sellega kaasatulev on lisamugavus, mida mul väga harva on mingi ajend kasutada ja otsest vajadust üldse mitte.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.06.2017 18:10:16
|
|
|
| Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.06.2017 19:56:39
|
|
|
ID kaart ja lugejad jäägu sinna aastasse 2000 kui toimus tiigrihüpe jms. Peale seda pole eestis midagi märkimisväärset teinud
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
11.06.2017 20:24:35
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Kuidas te dokumendile digiDOCiga allkirja panete? Selleks ikka mID või ID kaarti vaja. |
M-ID ja Digidoc
| napoleon kirjutas: |
| Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav. |
Mobiil-ID-ga saab Smart-ID aktiveerida.
Kuidas kellelegi sobib. Näiteks naine lihtsalt ei jõuaks kaardiga mässata, enamasti töötab küll koolis, aga vajadusel seal, kus netti saab, kohvikus kasvõi. Nii on võimalik mugavalt igast asendist dokumentidega tegeleda.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
11.06.2017 20:25:47
|
|
|
ma selliste postulaatide peale mõtlen ikka, et mis see " märkimisväärne " olema peaks?
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.06.2017 20:31:09
|
|
|
Mobiili ID-ga saab Smart ID aktiveerida kui mobiili ID olemas on, aga selle aktiveerimiseks on jälle ID kaarti... ups isikutunnistust vaja
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pindit
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2004
|
12.06.2017 00:58:54
|
|
|
| Loobusin M-ID -st. Smart ID mugavam/kiirem ja tasuta. Sääst 12€ aastas. Minu ainus mure on e-valimised aga ehk selleks ajaks saab sedagi või pean siis viimses hädas iga 4 aasta tagant ID - kaardiga seda tegema.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ressi
HV kasutaja
liitunud: 21.07.2009
|
12.06.2017 10:59:24
|
|
|
Lõpetasin Mobiil-ID lepingu ära.
Smart-ID on samade funktsioonidega. Kui nutikas on
mobiilne nett, siis saab igal pool Smart-ID'd kasutada.
Ja kui on digiallkirja väga vaja kuskile, siis on selleks
ID-kaart. Seda digiallkirjastamist on vaja suht harva,
nii et ei näinud mõtet enam tasulisel Mobiil-ID'l.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
12.06.2017 11:11:21
|
|
|
| Ma ei saa aru kas inimesed elavad onnides et allkirjastamist vaja ei lähe. Mul on iga kuu 4-5 allkirjastamist vähemalt ja olen isegi vägagi tagasihoidlik ja kõik on e arvete peale tehtud mis vähegi võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
12.06.2017 11:30:07
|
|
|
Kuidas see idkaardiga aktiveerimine käib. Smart id ju mobiilis
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
12.06.2017 11:31:42
|
|
|
| Oliverk kirjutas: |
| Ma ei saa aru kas inimesed elavad onnides et allkirjastamist vaja ei lähe. Mul on iga kuu 4-5 allkirjastamist vähemalt ja olen isegi vägagi tagasihoidlik ja kõik on e arvete peale tehtud mis vähegi võimalik. |
Panga kaudu arvete allkirjastamised ei lähe arvesse.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
12.06.2017 11:53:14
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| Kuidas see idkaardiga aktiveerimine käib. Smart id ju mobiilis |
Arvuti (või moblaga, kui see oskab ID-kaardiga ümber käia) ja mobiiliga käibki.
https://portal.smart-id.com/register
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
12.06.2017 12:25:50
|
|
|
| madis888 kirjutas: |
Lõpetasin Mobiil-ID lepingu ära.
Smart-ID on samade funktsioonidega. Kui nutikas on
mobiilne nett, siis saab igal pool Smart-ID'd kasutada.
Ja kui on digiallkirja väga vaja kuskile, siis on selleks
ID-kaart. Seda digiallkirjastamist on vaja suht harva,
nii et ei näinud mõtet enam tasulisel Mobiil-ID'l. |
Enamikesse kohtadesse Smardiga siiski sisse logida ei saa.
Vara veel radikaalseteks tegudeks. Asja levides ja riiklikke sertr taha saades võib asja kaaluma hakata, enne mitte.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.06.2017 13:01:53
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
moblaga, kui see oskab ID-kaardiga ümber käia)
|
kusjuures olen seda mõelnud, et osad on väidetavalt suutnud ID-kaardi läbi mobla tööle panna
Mis valemiga? |
Android on ju põhimõtteliselt linux, hea tahtmise korral saab id kaardi softi ju vastava platformi jaoks kokku kompileerida ja androidile külge vägistada. Kaardilugeja saab külge OTG kaabliga. Ehk teoorias pole see võimatu, praktikas on muidugi küsimus kas sellel tegevusel sügavamat mõtet on.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.06.2017 18:11:50
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav. |
Kust otsast see sõnumi ootamine mugavam on? Mul on ID-kaardiga sisselogimisi mitu korda päevas, vahel mitu tükki tunnis, viidan jah tööaega selle peale, kui kaardiga saab hetkeliselt.
Ja tööandja mulle sõnumeid ega mID-d kinni ei maksa, enamus kaardi kasutusest on aga just tööga seoses, isiklikuks otstarbeks on ainult mõni kord kuus vaja seda.
Aga noh, igaühele oma vajaduste järgi, ma ei kritiseeri kedagi, lihtsalt ei taipa mõnda seisukohta.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.06.2017 18:49:36
|
|
|
| Kui see idioodikaart töötaks, oleks ju tore. Aga enamasti ju ei tööta, peab browserile ja smart card service-le enne restardi tegema. Mobiili ID-ga selliseid lisaliigutusi tegema ei peam
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.06.2017 21:34:07
|
|
|
| Tanel, masinaid on mul vahepeal omajagu käest läbi käinud ja no on alati selle id kaardiga probleeme. Võibolla on ikaldus selles, et FF keerab kogu OS kaardimajanduse siis tuksi, aga mingit muud browserit mida kasutada tahaks pole ka leidnud. Näiteks IE saab jah id kaardiga paremini läbi ja vahel seda siis kasutangi kui on just id kaardiga vaja kuhugi sisse logida.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
13.06.2017 07:56:15
|
|
|
FF-ga üldiselt alati hästi töötanud ja kaardiga vaid seda kasutangi, kuigi ka Chrome on olemas. Kogemus on väga eriilmeliste masinatega.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
13.06.2017 08:20:35
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Tanel, masinaid on mul vahepeal omajagu käest läbi käinud ja no on alati selle id kaardiga probleeme. Võibolla on ikaldus selles, et FF keerab kogu OS kaardimajanduse siis tuksi, aga mingit muud browserit mida kasutada tahaks pole ka leidnud. Näiteks IE saab jah id kaardiga paremini läbi ja vahel seda siis kasutangi kui on just id kaardiga vaja kuhugi sisse logida. |
Kuna IE-ga töötab ma ei mäletagi mis ajast peale normaalselt (kunagi päris algul oli mõnikord tõrkeid), siis võiks ju IE-ga piirdudagi, milleks veel muudega üldse sipelda. Saad ju mitu brauserit korraga lahti hoida ja muid tegevusi teises brauseris teha vastavalt vajadustele/meeldivustele.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
13.06.2017 10:20:26
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav. |
Kust otsast see sõnumi ootamine mugavam on? Mul on ID-kaardiga sisselogimisi mitu korda päevas, vahel mitu tükki tunnis, viidan jah tööaega selle peale, kui kaardiga saab hetkeliselt.
Ja tööandja mulle sõnumeid ega mID-d kinni ei maksa, enamus kaardi kasutusest on aga just tööga seoses, isiklikuks otstarbeks on ainult mõni kord kuus vaja seda.
Aga noh, igaühele oma vajaduste järgi, ma ei kritiseeri kedagi, lihtsalt ei taipa mõnda seisukohta. |
Just tegin Swedis 3 makset äppi kasutades, toimis sama kiiresti kui teise fööniga Smarti kasutades. Mugavus on samasugune-hüppab ette aknake, valid siis vastavalt "OK" või "Kinnita" ja järgmiseks tipidki oma PIN-i sisse. Isegi mõtlemispaus on umbes sama pikk. Vahe on vaid tehnoloogias, mitte mugavuses.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
13.06.2017 11:01:49
|
|
|
räägi veel detailsemalt, kuidas see protsess käib. Plaanin koodikaardilt liikuda üle kaasaaegsema lahenduse peale, aga valikud on mitmeid. Katsun nädala lõpuks mingi pros ja cons tabeli kokku panna ja siis otsustan.
Mitu head semu mobiil-id kasutanud, aga ütlevad, et pole ikka see õige. Ei ole nagu emotsiooni ja tunnet, kui ikka kaarti pilusse ei saa lükata.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.06.2017 11:10:39
|
|
|
Mina lasin smart id maha sest jätab sellise liiga lihtsa ja vaese mehe mulje. Mobiil id puhul on vähemalt operaatoripoolne leping millest kinni haarata ja no kindel asi
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
13.06.2017 11:11:34
|
|
|
| alati peab olema leping millele probleemide korral tugineda. Smart-ID kõlab rohkem nagu scam.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.06.2017 11:52:32
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
| Mina lasin smart id maha sest jätab sellise liiga lihtsa mulje. Mobiil id puhul on vähemalt operaatoripoolne leping millest kinni haarata |
Miks sa operaatori ori tahad olla? Sul nagunii tähtajaline leping kaelas 5 eurose soodustuse eest. |
10 eurone soodustus on 2a. Ilma kohustuseta
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|