Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Mobiil-ID märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ressi
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 11:02:13 Mobiil-ID vasta tsitaadiga

Tekkis küsimus, et kas Mobiil-ID on enam vajalik nüüd peale Smart-ID kasutusele tulekut?
Olen kasutanud mobiil-id'd umbes aasta ja see on mugav, aga kui nüüd Smart-id on samuti
kasutusel, siis ma ei näe mõtet enam kasutada mobiil-id'd.
Kas on mõtet mobiil-id leping lõpetada mobiilioperaatori juures või on mobiil-id
siiski vajalik teenus vaatamata alternatiivsele Smart-ID'le?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 11:12:41 vasta tsitaadiga

ei toimi veel kõigis kohtades vist see smart. lisaks olla selle töötamiseks vajalik interneti olemasolu. ma pole dubleerimise pärast omale smartid teinud, sest mobiilid töötab. maitse asi ja valikute küsimus.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 13:10:51 vasta tsitaadiga

Smart-ID ei võimalda allkirjastada.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 13:21:44 vasta tsitaadiga

ehk siis väga oluline osa id kaardi asjast on puudu. see vist oli algselt kohe selle smart-id ga, et on vaid isikutuvastuseks. Betamax, kuidas sa smartid ga pangas tehingut kinnitad? sisuliselt teed selle sama tuvastuse, millega sisse logisid? (mobiil)ID (mis sisuliselt on id kaardi pikendus) teed sisselogimiseks isikutuvastuse aga makse tegemiseks teed allkirjastamise.. smartID l on siis lastud turvalisuse arvelt tagasi?
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 13:27:15 vasta tsitaadiga

Tundub, et nüüd on see juurde lisatud või ajasin ma selle millegagi segamini.
tsitaat:
PIN-koodid kaitsevad sinu andmeid

Kõik, mida vajad Smart-ID kasutamiseks, on internetiühendus ja PIN-koodid. Smart-ID kasutab kahte erinevat PIN-koodi:

PIN1 annab ligipääsu e-teenustele, näiteks sinu internetipanga kontole.
PIN2 on vajalik digitaalseteks kinnitusteks, näiteks pangatehingu kinnitamiseks või dokumentide allkirjastamiseks.
Mõlemad PIN-koodid saad ise valida Smart-ID konto registreerimise ajal. Turvalisuse tagamiseks ei säilita me sinu PIN-koode ja nende meelespidamine on sinu ülesanne! PIN-koodidel ei ole meeldetuletusmehhanisme ja nende ununemisel on ainus võimalus olemasolev konto kustutada ning uus registreerida. Seega mõtle läbi ja vali hoolikalt, milliseid PIN-koode soovid kasutada.

Juhul kui keegi varastab sinu nutiseadme ja proovib sinu kontole sisse häkkida, aitavad PIN-koodid seda kaitsta. Esimesel katsel, kui sisestatakse PIN-koode kolm korda järjest valesti, lukustatakse sinu Smart-ID konto kolmeks tunniks. Kui kolme tunni möödudes püütakse taas PIN-koode ära arvata ja sisestatakse vale PIN-koodi uuesti kolm korda järjest, lukustatakse sinu konto juba tervelt 24 tunniks. Kolmandal korral, kui PIN-koode on taas kolm korda järjest valesti sisestatud, lukustatakse sinu konto jäädavalt. Smart-ID edasiseks kasutamiseks pead sel juhul vana konto kustutama ja uue looma.
https://www.smart-id.com/et/turvalisus/
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 13:32:04 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Tundub, et nüüd on see juurde lisatud või ajasin ma selle millegagi segamini.
tsitaat:
PIN-koodid kaitsevad sinu andmeid

Kõik, mida vajad Smart-ID kasutamiseks, on internetiühendus ja PIN-koodid. Smart-ID kasutab kahte erinevat PIN-koodi:

PIN1 annab ligipääsu e-teenustele, näiteks sinu internetipanga kontole.
PIN2 on vajalik digitaalseteks kinnitusteks, näiteks pangatehingu kinnitamiseks või dokumentide allkirjastamiseks.
Mõlemad PIN-koodid saad ise valida Smart-ID konto registreerimise ajal. Turvalisuse tagamiseks ei säilita me sinu PIN-koode ja nende meelespidamine on sinu ülesanne! PIN-koodidel ei ole meeldetuletusmehhanisme ja nende ununemisel on ainus võimalus olemasolev konto kustutada ning uus registreerida. Seega mõtle läbi ja vali hoolikalt, milliseid PIN-koode soovid kasutada.

Juhul kui keegi varastab sinu nutiseadme ja proovib sinu kontole sisse häkkida, aitavad PIN-koodid seda kaitsta. Esimesel katsel, kui sisestatakse PIN-koode kolm korda järjest valesti, lukustatakse sinu Smart-ID konto kolmeks tunniks. Kui kolme tunni möödudes püütakse taas PIN-koode ära arvata ja sisestatakse vale PIN-koodi uuesti kolm korda järjest, lukustatakse sinu konto juba tervelt 24 tunniks. Kolmandal korral, kui PIN-koode on taas kolm korda järjest valesti sisestatud, lukustatakse sinu konto jäädavalt. Smart-ID edasiseks kasutamiseks pead sel juhul vana konto kustutama ja uue looma.
https://www.smart-id.com/et/turvalisus/

Ilmselt ajad midagi segamini, sest algusest peale nii olnud.

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 13:37:41 vasta tsitaadiga

Kas see oli siis see eID vms jubin? Masendav, neid variante on nii palju tekkinud, et ei jõua enam järge pidada.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 13:51:56 vasta tsitaadiga

Mõlemal plussid miinused.

Mobiil-ID on SIM-kaardi põhine, saad tõsta ühest telefonist teise, kui midagi peaks juhtuma.

Smart-ID on tasuta ja kiirem (välismaal kasutamisel väga oluline).

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 14:14:42 vasta tsitaadiga

SmartID PIN2-ga antud allkirju riik siiani käsitsi kirjutatud ega ID-kaardiga antud allkirjaga samaväärseks ei pea, sest seadus SmartID-d siiani ei tunne, keegi ei saa aga eraettevõttel seda piisavalt heaks tunnistada ja pangad seda just teevadki.

http://www.err.ee/582274/ria-smart-id-ei-voimalda-anda-digiallkirja

Uudise pealkiri on selles suhtes eksitav, et allkirja võimaldab anda küll, aga seadus seda allkirjana ei tunnista.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 14:16:41 vasta tsitaadiga

Oijah, see veel puudus. Hakka nüüd lihtsurelikele veel selgitama, miks see allkiri dokumendil pole juriidiliselt aktsepteeritav thumbs_down.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mufferino
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.09.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 14:45:13 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kuidas sa smartid ga pangas tehingut kinnitad? sisuliselt teed selle sama tuvastuse, millega sisse logisid? (mobiil)ID (mis sisuliselt on id kaardi pikendus) teed sisselogimiseks isikutuvastuse aga makse tegemiseks teed allkirjastamise.. smartID l on siis lastud turvalisuse arvelt tagasi?

panka sisse logimiseks kasutad pin1, tehingu kinnitamiseks tahab S-ID pin2 saada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 14:58:57 vasta tsitaadiga

Et siis kui pilli lõhki ajada, siis juriidiliselt ei ole smart-ID kasutaja pangatehingut teinud, kuna PIN2, mille ta sisestas ei ole juriidilises võtmes võrdne allkirjaga?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 19:23:13 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Et siis kui pilli lõhki ajada, siis juriidiliselt ei ole smart-ID kasutaja pangatehingut teinud, kuna PIN2, mille ta sisestas ei ole juriidilises võtmes võrdne allkirjaga?

Miks ei ole tehingut teinud? Sinu allkiri on pangal juba lepingu peal olemas ja samamoodi saad/said tehinguid teha paroolikaardiga ja saad PIN-kalkulaatoriga, isegi telefonikõnega kunagi sai (ma ise pole kunagi telefonipanka küll kasutanud). SmartID on neist kolmest igatahes turvalisem, isegi kui ta juriidiliselt allkirjaga võrdne ei ole. Lepingut allkirjastada sellega ei saa, aga eelnevalt sõlmitud lepingu alusel pangatehinguid teha küll, kui pank seda piisavalt heaks autentimisvahendiks peab.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 10.06.2017 22:59:47 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 01.04.2019 00:48:16, muudetud 1 kord
tagasi üles
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 23:04:23 vasta tsitaadiga

Peale smart-id väljatulekut pole kordagi seda aeglast mobiil-id kasutanud enam. Super hea kiire asi.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2017 23:04:23 vasta tsitaadiga

number kirjutas:
Smart-Id on momendil elupäästja kõnekaardi kasutajatele kellel nagunii mobiil-id võimalus puudub.
Ja samuti minulgi. Sai Telia pakett Diili vastu vahetatud. Mobiil-ID lõpetas funktsioneerimise. Pole viitsinud sim kaarti minna vahetama icon_cool.gif
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 09:04:32 vasta tsitaadiga

Kuidas te dokumendile digiDOCiga allkirja panete? Selleks ikka mID või ID kaarti vaja.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 11.06.2017 09:54:38 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis number 01.04.2019 00:48:36, muudetud 1 kord
tagasi üles
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 16:20:26 vasta tsitaadiga

Miks ma peaksin mingeid dokumente telefonis allkirjastama? Ma pole mingi kinnisvaraagent, et igapäevaselt ja "kännu otsas" mingeid lepinguid allkirjastan. Selle jaoks on kodus ja tööl arvuti ja ID-kaart.
Autentimiseks mitmel pool, sh pangas ja panga kaudu veel paljudes kohtades on mulle piisav, mul pole isegi ülekandeid telefonis teha vaja, kuigi ka see on SmartID-ga võimalik.
Mul polnud siiamaani mID-ga midagi olulist teha, SmartID sain tasuta ja lisajebimiseta, nii et kõik sellega kaasatulev on lisamugavus, mida mul väga harva on mingi ajend kasutada ja otsest vajadust üldse mitte.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 18:10:16 vasta tsitaadiga

Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 19:56:39 vasta tsitaadiga

ID kaart ja lugejad jäägu sinna aastasse 2000 kui toimus tiigrihüpe jms. Peale seda pole eestis midagi märkimisväärset teinud
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 20:24:35 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Kuidas te dokumendile digiDOCiga allkirja panete? Selleks ikka mID või ID kaarti vaja.


M-ID ja Digidoc

napoleon kirjutas:
Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav.


Mobiil-ID-ga saab Smart-ID aktiveerida.

Kuidas kellelegi sobib. Näiteks naine lihtsalt ei jõuaks kaardiga mässata, enamasti töötab küll koolis, aga vajadusel seal, kus netti saab, kohvikus kasvõi. Nii on võimalik mugavalt igast asendist dokumentidega tegeleda.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 20:25:47 vasta tsitaadiga

ma selliste postulaatide peale mõtlen ikka, et mis see " märkimisväärne " olema peaks?
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2017 20:31:09 vasta tsitaadiga

Mobiili ID-ga saab Smart ID aktiveerida kui mobiili ID olemas on, aga selle aktiveerimiseks on jälle ID kaarti... ups isikutunnistust vaja icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pindit
HV vaatleja

liitunud: 04.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 00:58:54 vasta tsitaadiga

Loobusin M-ID -st. Smart ID mugavam/kiirem ja tasuta. Sääst 12€ aastas. Minu ainus mure on e-valimised aga ehk selleks ajaks saab sedagi või pean siis viimses hädas iga 4 aasta tagant ID - kaardiga seda tegema.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ressi
HV kasutaja

liitunud: 21.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 10:59:24 vasta tsitaadiga

Lõpetasin Mobiil-ID lepingu ära.
Smart-ID on samade funktsioonidega. Kui nutikas on
mobiilne nett, siis saab igal pool Smart-ID'd kasutada.
Ja kui on digiallkirja väga vaja kuskile, siis on selleks
ID-kaart. Seda digiallkirjastamist on vaja suht harva,
nii et ei näinud mõtet enam tasulisel Mobiil-ID'l.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:11:21 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru kas inimesed elavad onnides et allkirjastamist vaja ei lähe. Mul on iga kuu 4-5 allkirjastamist vähemalt ja olen isegi vägagi tagasihoidlik ja kõik on e arvete peale tehtud mis vähegi võimalik.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:16:26 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mobiili ID-ga saab Smart ID aktiveerida kui mobiili ID olemas on, aga selle aktiveerimiseks on jälle ID kaarti... ups isikutunnistust vaja icon_wink.gif

Smart-ID saad aktiveerida ka ID-kaardi või digi-ID-ga.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:30:07 vasta tsitaadiga

Kuidas see idkaardiga aktiveerimine käib. Smart id ju mobiilis
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:31:42 vasta tsitaadiga

Oliverk kirjutas:
Ma ei saa aru kas inimesed elavad onnides et allkirjastamist vaja ei lähe. Mul on iga kuu 4-5 allkirjastamist vähemalt ja olen isegi vägagi tagasihoidlik ja kõik on e arvete peale tehtud mis vähegi võimalik.

Panga kaudu arvete allkirjastamised ei lähe arvesse.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:47:08 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Kuidas see idkaardiga aktiveerimine käib. Smart id ju mobiilis

https://portal.smart-id.com/ tavalise brauseriga, Smart-ID PIN autentimiskoodide kinnitused jne. Sealt näed ka kõiki tehinguid.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:53:14 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Kuidas see idkaardiga aktiveerimine käib. Smart id ju mobiilis
Arvuti (või moblaga, kui see oskab ID-kaardiga ümber käia) ja mobiiliga käibki.

https://portal.smart-id.com/register
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 11:54:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

moblaga, kui see oskab ID-kaardiga ümber käia)

kusjuures olen seda mõelnud, et osad on väidetavalt suutnud ID-kaardi läbi mobla tööle panna icon_eek.gif
Mis valemiga?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 12:25:50 vasta tsitaadiga

madis888 kirjutas:
Lõpetasin Mobiil-ID lepingu ära.
Smart-ID on samade funktsioonidega. Kui nutikas on
mobiilne nett, siis saab igal pool Smart-ID'd kasutada.
Ja kui on digiallkirja väga vaja kuskile, siis on selleks
ID-kaart. Seda digiallkirjastamist on vaja suht harva,
nii et ei näinud mõtet enam tasulisel Mobiil-ID'l.


Enamikesse kohtadesse Smardiga siiski sisse logida ei saa.
Vara veel radikaalseteks tegudeks. Asja levides ja riiklikke sertr taha saades võib asja kaaluma hakata, enne mitte.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 13:01:53 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

moblaga, kui see oskab ID-kaardiga ümber käia)

kusjuures olen seda mõelnud, et osad on väidetavalt suutnud ID-kaardi läbi mobla tööle panna icon_eek.gif
Mis valemiga?


Android on ju põhimõtteliselt linux, hea tahtmise korral saab id kaardi softi ju vastava platformi jaoks kokku kompileerida ja androidile külge vägistada. Kaardilugeja saab külge OTG kaabliga. Ehk teoorias pole see võimatu, praktikas on muidugi küsimus kas sellel tegevusel sügavamat mõtet on.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 13:17:20 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ehk teoorias pole see võimatu, praktikas on muidugi küsimus kas sellel tegevusel sügavamat mõtet on.

Enne Smart-ID tulekut oleks sellel olnud mõtet välismaal olles (kuna Mobiil-ID on välismaal tasuline (PIN kinnitus = SMS hind)), nüüd enam jah mõtet mitte.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 18:11:50 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav.

Kust otsast see sõnumi ootamine mugavam on? Mul on ID-kaardiga sisselogimisi mitu korda päevas, vahel mitu tükki tunnis, viidan jah tööaega selle peale, kui kaardiga saab hetkeliselt. icon_lol.gif
Ja tööandja mulle sõnumeid ega mID-d kinni ei maksa, enamus kaardi kasutusest on aga just tööga seoses, isiklikuks otstarbeks on ainult mõni kord kuus vaja seda.

Aga noh, igaühele oma vajaduste järgi, ma ei kritiseeri kedagi, lihtsalt ei taipa mõnda seisukohta.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 18:49:36 vasta tsitaadiga

Kui see idioodikaart töötaks, oleks ju tore. Aga enamasti ju ei tööta, peab browserile ja smart card service-le enne restardi tegema. Mobiili ID-ga selliseid lisaliigutusi tegema ei peam
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 21:27:00 vasta tsitaadiga

napoleon, mul töötab igast asendisti kenasti, nii ID-kaart kui digi-ID. Mis me nüüd teeme? icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 21:34:07 vasta tsitaadiga

Tanel, masinaid on mul vahepeal omajagu käest läbi käinud ja no on alati selle id kaardiga probleeme. Võibolla on ikaldus selles, et FF keerab kogu OS kaardimajanduse siis tuksi, aga mingit muud browserit mida kasutada tahaks pole ka leidnud. Näiteks IE saab jah id kaardiga paremini läbi ja vahel seda siis kasutangi kui on just id kaardiga vaja kuhugi sisse logida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2017 21:37:20 vasta tsitaadiga

Nojah, FF pole jälle mulle kunagi istunud, alatasa mingid jamad sellega olnud. icon_biggrin.gif
Chrome FTW.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 07:56:15 vasta tsitaadiga

FF-ga üldiselt alati hästi töötanud ja kaardiga vaid seda kasutangi, kuigi ka Chrome on olemas. Kogemus on väga eriilmeliste masinatega.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 13.06.2017 08:20:35 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Tanel, masinaid on mul vahepeal omajagu käest läbi käinud ja no on alati selle id kaardiga probleeme. Võibolla on ikaldus selles, et FF keerab kogu OS kaardimajanduse siis tuksi, aga mingit muud browserit mida kasutada tahaks pole ka leidnud. Näiteks IE saab jah id kaardiga paremini läbi ja vahel seda siis kasutangi kui on just id kaardiga vaja kuhugi sisse logida.
Kuna IE-ga töötab ma ei mäletagi mis ajast peale normaalselt (kunagi päris algul oli mõnikord tõrkeid), siis võiks ju IE-ga piirdudagi, milleks veel muudega üldse sipelda. Saad ju mitu brauserit korraga lahti hoida ja muid tegevusi teises brauseris teha vastavalt vajadustele/meeldivustele.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 10:20:26 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
napoleon kirjutas:
Mobiili ID-ga saab sama edukalt arvutis dokumente allkirjastada. Oluliselt mugavam kui ID kaardiga mässata. ID kaart on mõeldud mobiili ID ja smart id aktiveerimiseks, igapäevaseks kasutamiseks on see liiga ebamugav.

Kust otsast see sõnumi ootamine mugavam on? Mul on ID-kaardiga sisselogimisi mitu korda päevas, vahel mitu tükki tunnis, viidan jah tööaega selle peale, kui kaardiga saab hetkeliselt. icon_lol.gif
Ja tööandja mulle sõnumeid ega mID-d kinni ei maksa, enamus kaardi kasutusest on aga just tööga seoses, isiklikuks otstarbeks on ainult mõni kord kuus vaja seda.

Aga noh, igaühele oma vajaduste järgi, ma ei kritiseeri kedagi, lihtsalt ei taipa mõnda seisukohta.


Just tegin Swedis 3 makset äppi kasutades, toimis sama kiiresti kui teise fööniga Smarti kasutades. Mugavus on samasugune-hüppab ette aknake, valid siis vastavalt "OK" või "Kinnita" ja järgmiseks tipidki oma PIN-i sisse. Isegi mõtlemispaus on umbes sama pikk. Vahe on vaid tehnoloogias, mitte mugavuses.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 11:01:49 vasta tsitaadiga

räägi veel detailsemalt, kuidas see protsess käib. Plaanin koodikaardilt liikuda üle kaasaaegsema lahenduse peale, aga valikud on mitmeid. Katsun nädala lõpuks mingi pros ja cons tabeli kokku panna ja siis otsustan.

Mitu head semu mobiil-id kasutanud, aga ütlevad, et pole ikka see õige. Ei ole nagu emotsiooni ja tunnet, kui ikka kaarti pilusse ei saa lükata.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 11:10:39 vasta tsitaadiga

Mina lasin smart id maha sest jätab sellise liiga lihtsa ja vaese mehe mulje. Mobiil id puhul on vähemalt operaatoripoolne leping millest kinni haarata ja no kindel asi
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 11:10:52 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Mina lasin smart id maha sest jätab sellise liiga lihtsa mulje. Mobiil id puhul on vähemalt operaatoripoolne leping millest kinni haarata

Miks sa operaatori ori tahad olla? Sul nagunii tähtajaline leping kaelas 5 eurose soodustuse eest.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 11:11:34 vasta tsitaadiga

alati peab olema leping millele probleemide korral tugineda. Smart-ID kõlab rohkem nagu scam.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2017 11:52:32 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Mina lasin smart id maha sest jätab sellise liiga lihtsa mulje. Mobiil id puhul on vähemalt operaatoripoolne leping millest kinni haarata

Miks sa operaatori ori tahad olla? Sul nagunii tähtajaline leping kaelas 5 eurose soodustuse eest.


10 eurone soodustus on 2a. Ilma kohustuseta

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Mobiil-ID
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.