Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Fractal Design Node 804 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2016 00:02:26 Ülevaade: Fractal Design Node 804 vasta tsitaadiga


Otsisin kõige kompaktsemat korpust oma uue koduserveri jaoks, kuhu mahuks 6+ 3.5" ketast ja mis näeks samas ka hea välja icon_smile.gif

Ostu-eelsed nõudmised korpusele
    * 6+ 3.5" kõvaketta paigaldamise võimalus. [Täidetud]
    * Väike. [Nii ja naa]
    * Mõistlikud jahutustingimused, kui kast peaks kettaid täis olema üks hetk. [Täidetud]
    * Peab hea välja nägema nagu iga teinegi isetehtud masin icon_smile.gif [Täidetud]
Ostu koht

Antud korpus maksis Arvutitargas 109.14€ 10.02.2016.

Lingid
HinnaVaatlus icon_arrow.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/Korpused/457875/
Tootja icon_arrow.gif http://www.fractal-design.com/home/product/cases/node-series/node-804
Arvutitark icon_arrow.gif http://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/Fractal-Design-Node-804-Window-124301

Tehnilist juttu
    * Kompaktne kahekambriline mATX korpus.
    ** Eestvaates vasakus kambris on emaplaat ja kõik, mis sinna külge käib. Paremas kambris on toiteplokk ja kettad. (Edaspidi kutsun neid vastavalt emaplaadi- ja kettakambriteks)
    * Kaks kettariiulit, kumbagi mahub neli ketast. Emaplaadikambrisse saab panna kaks 2.5"/3.5" ketast. Esipaneeli saab panna kaks 2.5" ketast.
    * Kaasas kolm 120mm Fractal Designi R2 ventikat ja üks ventika kontroller, kuhu saab ühendada kuni kolm ventikat.
    * Kõik jahutusavad on kaetud tolmufiltritega. Mõni on kergemini eemaldatav, kui teine.
    * Mahutab mATX ja ITX mõõdus emaplaate.
    * Võimalus paigaldada paigaldada õhuke optilise meedia lugemise/kirjutamise seade. Kaduv nähtus tänapäeval paljudel korpustel.
    * Mahutab protsessorijahutusi, mis kuni 160mm.
    * Saab kasutada tavalisi ATX toiteplokke sügavusega kuni 260mm.
    * Kui emaplaadikambri ette alla on ventikas paigaldatud mahub kuni 290mm graafikakaart, ilma selleta 320mm.
    * Velkro kinnitused mõndades kohtades kaablitega majandamiseks.
    * Aken paremal, et saaksid oma ägedat masinat seestpoolt näha.
    * Esipaneelil toimuv:
    ** 2 USB3.0 pesa.
    ** Kõlari ja mikri pesad. (Õnneks on audio kaabel väga kergesti eemaldatav ja seda ma ka tegin, kuna serveril seda funktsionaalsust mitte vaja pole mul.)
    ** Toite ja kõvaketta aktiivsust näitavad LED-id, vastavalt siis sinine ja valge. (ASRock X99M Extreme4 emaplaadil on võimalus need tulukesed välja lülitada. Võimalus, mida ma kasutasin.)
    * Korpuse/pakendi mõõdud on millimeetrites (LxKxS): 344x307x389 / 370x468x412.
    * 6kg raske korpus, pakendis olles 7.7kg. (Korpuse pakendist eemaldasin, siis ei jäänud küll mulje, et 1.7kg jama jäi korpusest maha.)
    * Jahutusvõimalused on, sõltuvalt kokku pandud konfiguratsioonist, päris head/mitmekesised:
    Spoiler Spoiler Spoiler
Mis on karbis ?
    * Üks korpus
    * Manuaal
    * Karp kõikvõimalike vajaminevate kruvidega ja jalgadega emaplaadile. Must metallist jupp, millega saad soovi korral optilise seadme paigaldada ja mõned kaablisidemed. Kõik mustad.
    ** See tõenäoliselt ei ole midagi uut, aga ma nägin esimest korda thumbscrew laadset "kruvi", millega saab emaplaadi jalgasid normaalselt külge kruvida.
    ** Enne masina kokku panemist mõtlesin just, et oleks hea, kui siuke asi olemas oleks. Ja kui hakkasin emaplaadi paigaldamisel korpuse kruviassortiid sorteerima.. oligi, tänud Fractal icon_biggrin.gif
Pildid (Pildile vajutades näeb suuremat varianti.)
Spoiler Spoiler Spoiler

Sidur, Pidur, Gaas

Sidur - Võiks pisut kitsam olla.
Pidur - Korpus näeb välja kena, väike, elegantne. Must ja valge alati sobiv kombo ja siis on justkui viimase 5 minutiga külge kruvitud ventikate kontroller, oma koledate ketšupi ja majoneesi teemalise kaablitega.
Pidur - Vähe sellest, et need kaablid näevad hirmsad välja, on need liiiiiga lühikesed. Mul on praegu 4 3.5" ketast, kuhu läheb üks toiteka SATA kaabel. Siis on mul esipaneelis üks SSD, kuhu läheb veel üks SATA kaabel. Kui ma paneks sinna veel ühe SSD, siis see kaabel poleks ülearu raiskamine.
Ja siis see saatanasigitis, mis on samuti SATA toitega, mis on iseenesest hea, asub täpselt teiselpool korpust ja mul jääb ~1cm puudu, et saaksin kasutada olemasolevat kaablit, kuid ei, pidin toiteka külge panema kolmanda SATA toitekaabli spets selle jaoks.
Pidur - Esipaneel näeb väga kena välja, minu arust.... kuni sa seda puutud. Igasugused plekid ja näpujäljed jäävad äärmiselt kergesti peale ja see ilus esipaneel võib hetkega üpris inetuks muutuda. Hoia fiiberriie ligi vms.
Gaas - Välimus.
Gaas - Kaasas kruvi, millega väga kerge emaplaadi jalgasid kinni keerata.
Gaas - Velkroribad paremaks kaablitega majandamiseks.
Gaas - Kõik avad tolmufiltritega kaetud.
Gaas - Kaasas kolm 120mm ventikat.
Gaas - Väga head jahutusvõimalused, kui õigest kokku laod.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.03.2016 15:52:49 vasta tsitaadiga

... oman seda korpust ja olen selle baasil mitmeid komplekte ka teistele koostanud. Kompaktne võib selle korpuse kohta öelda vaid kaudselt, tegemist pole tõepoolest torniga ja sisse läheb mATX või ITX, kuid igas muus mõttes mahutab korraliku toweri jagu kola. Vabalt võib sellest kokku ehitada väga korraliku NAS + mänguarvuti koosluse nagu näiteks midagi sellist https://www.youtube.com/watch?v=dpXhSrhmUXo Samuti sobib see kenasti elutoa disainiga, kui domineerimas klassikaline must. Peamine, et seda väga ei näpitaks, sest sõrmejälgi kogub esipaneel tõepoolest isegi liigagi hästi. Sisu on väga hästi läbi mõeldud, mahutab kenasti isegi vesijahutuse ja 2 täismõõdus videokaarti, kui vaja. Sellisel juhul tuleb muidugi jahutus hästi läbi mõelda ja vaikseks seda korpust siis enam ei ehita. Korpus käib kenasti skeletiks, seega on sisu kallal üsnagi hõlpus toimetada. Kaablid mind väga ei morjenda, sest neid annab vajadusel kenasti peita ja pikendada. Natuke võõristust tekitasid valged elemendid musta korpuse disainis, mis võib mõnel juhul olla ju huvitav kontrast, kuid antud korpuse puhul pigem mitte. Samuti oleks võinud olla korpuse aken nö. suitsuklaasiga, mõjuks stiilsemalt. Üldplaanis on need tegelikult pisiasjad ja kogenud ehitajale pole mingiks probleemiks ja korpus saaks minult 9 punkti 10-st thumbs_up.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Fractal Design Node 804
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.