Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Monitori asemel projektor märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 09.02.2014 20:42:59 Monitori asemel projektor vasta tsitaadiga

Kas kodus saaks monitori asemel projektori pilti kasutada? Projekteeritud pilt võiks olla nt 30 tolli. Monitorid kiirgavad sinu silmadesse, aga projektoriga tuleks pilt tagant ette. Kui töötad arvutiga pikalt, siis hakkab ikka silmadele küll. Kas kellelgil on kogemusi?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 09.02.2014 21:03:48 Re: Monitori asemel projektor vasta tsitaadiga

real kirjutas:
Kui töötad arvutiga pikalt, siis hakkab ikka silmadele küll.

Olen üsna kindel, et projektori pilt on silmadele väsitavam kui hästi seadistatud monitori pilt. (veidi udune, vähe kontrasti jne.) Silmade väsimuse vastu soovitatakse siin tihti arvutiprille aga ise ei oska nende kohta midagi öelda. Ise olin ka kunagi pidevalt hädas silmade väsimise jms. pika arvuti taga töötamisega seotud muredega, lisan siia mõned näpunäited mida ise kasutasin ja edukalt pikapeale ka sellest probleemist lahti sain. See pole kaugeltki kindel, et sinul see sama toimib aga abiks oleks ehk ikka.

*Monitori heledus keera madalamaks ja valgusta monitori tagune sein lambi vms. valgusallikaga, eesmärk oleks kogu vaateväli saada suht sarnase heledusega. (Endal on heledus üldse 10% peal sest tuba suht hämar enamus ajast ja üle selle teeb silmad kiirelt haigeks)
*Väldi LED monitore. See punkt on tähtis just siis, kui kasutad madalaid heledusastmeid, LED taustavalguse heleduse määramine käib mingsugusel lollil põhjusel alati läbi PWM süsteemi ja madalatel heledustel on selgelt näha taustavalguse vilkumine (nagu CRT ekraanid)
*Kasuta võimalusel kvaliteetsema otsa TN paneeliga monitori või isegi IPS monitori. Ise vähemalt ei suutnud kunagi kaua neid odavaid "mänguri" TN paneele vaadata, sest pilt on liiga kontrastivaene, viletsate värvide ja ebaühtlase tooniga, viimane käib just sülearvutite kohta kus peab musta värvi nägemiseks monitori ülaservas ja alaservas väga täpse positsiooni leidma.
*Eelmisele punktile lisaks: ära kasuta pikaajalisel töötamisel sülearvuti ekraani. Matid ekraanid on kõige hullemad aga läikivad ei ole ka kindlasti probleemivabad.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
real
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2007




sõnum 09.02.2014 21:19:48 vasta tsitaadiga

Njh mul endal tavaline Benq 24 tolline led. Brightness täiesti nulli timmitud, kasutan fluxi ja veel eraldi brightnessi filtrit. Olen mõelnud ka monitorit lahti muukida, et kuidagi eredust veel paremaks timmida. Kas sinu profiilis on siis korralik monitor?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 09.02.2014 22:17:29 vasta tsitaadiga

U2311H on siiani mulle kõige rohkem sobinud. (Ma ei ole väga paljusi erinevaid monitore kasutanud, st ma ei väida et see monitor on üks ja ainus hea.)
U2412M ostmisega panin puusse kuna ei mõistnud vaadata, et see on LED. Väga tõsine sellel monitoril asi pole aga 10% heleduse peal ja valget pilti vaadates on virvendus ikka märgatav (õnneks piisavalt tagasihoidlik, et harjusin paari tunniga aga päris ideaalne ikka ei ole) Mõni targem võiks korra vahele segada ja öelda kui keeruline võiks olla nendele LEDidele potekas või takisti vahele panna et heledust ilma PWM-ta vähendada. Lisaks veel, et selle monitori taustavalgus ei lähegi nii madalale kui tahaks sest 10% on veel talutav aga alla selle vilgub ikka päris jubedalt juba.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011




sõnum 09.02.2014 22:58:47 vasta tsitaadiga

woox2k, olemas on ka Flicker-Free ehk virvendusvaba monitore. Need on igas asendis pwm vabad. Ise äsja just soetasin ühe flicker-free monitori.
http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm --- Siin on äratoodud kõik PWM vabad monitorid.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 10.02.2014 01:42:18 vasta tsitaadiga

Väga huvitav sait, sain tükk maad targemaks nii tuleviku kui ka praeguste monitoride koha pealt. Uurisin huvipärast kaameratrikiga, mis sagedusel see U2412M LED siis vilgutab, et siiski märgatav on ja tulemuseks tuli 350hz. Sealt saidilt lugedes oleks võinud palju hullemini minna ja veel kaameraga klõpsides tuleb välja, et sellel vist ei vilgu kõik LEDid korraga vaid mitmes osas kordamööda, arvatavasti madala sageduse kompenseerimiseks. See isegi seletaks miks mul õnnestus seda kasutama jääda, kuigi enamus teisi LED monitore ei kannatanud isegi kaugelt vaadata.
_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KoldK
HV veteran
KoldK

liitunud: 05.07.2011




sõnum 10.02.2014 16:41:37 vasta tsitaadiga

woox2k, eks nende PWM monitoridega on jah suht selline jamamine. PWM vabad sellest hea, et olgu sul heledus mis asendis tahes, ei virvenda miskit.
Enamus LED monitoridel kaob maksimaalse heleduse peal PWM ära, aga no ega naljalt siis seda pilti vaadata ei taha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.02.2014 21:37:51 vasta tsitaadiga

projektorit saab monitorina samuti kasutada, kuid asja paneb paika ruumi valgusmaht. muudest "allikatest" rohkem kui vaid vägaväga kergelt valgustatud toas (õigemini loeb küll vaid valgus, mis jõuab projektori ekraanile) on projektori (kusjuures täiesti ükskõik kui hea või kalli masina) pilt ikka väga kehva kontrastiga. ing.keeles washed out picture. samas, vaid 30 tollist pilti soovides saaks idee poolest kasutada praktiliselt tumehalli ekraani, mis neelab suurema osa proje valgusest kuid ka suurema osa muust ruumi ambient valgusest. kokkuvõttes ehk polegi asi väga hull.
variant projektoriga küllaltki head pilti näidata on veel selline kui kasutada laiade mustade äärtega ekraani, mille taha küljele on paigaldatud enamvähem ühtlast, kerget ja sobiva K väärtusega valgust kiirgav element (näiteks siis mingid led-elemendid).

see jutt, et proje pilt ei ole terav või et seal on by default vähe kontrasti on muidugi täielik jura ja absoluutne vale. lihtsalt projektor töötab ja näitab oma parimat pilti väga piiratud tingimustes.

iseenesest tekkis siit huvitav idee, peaks proovima isegi mingit 50" pilti kuvada projega, selle jaoks tuleb muidugi teha spetsiaalne ekraan, kuid see pole kuigi keeruline thumbs_up.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Monitori asemel projektor
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.