Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kloonimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
akk
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2006




sõnum 24.12.2013 18:15:04 Kõvaketta kloonimine vasta tsitaadiga

Probleem järgmine:
Võtsin uuest läpakast välja kordagi käima tõmbamata ketta, millel oli peal OEM Win8 ja tegin sellest laua arvuti peal klooni teisele sama suurele kettale (hd->sshd). Nüüd aga viskab uus ketas läpakas "error 0xc0000001'e" ja mõistus on otsas. Ainus liigutus, mille kloonimise käigus lisaks tegin oli see, et Device Manageris muutsin uue ketta GPT'ks sest kloonitaval kettal oli üle 3 partitsiooni.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 25.12.2013 01:46:57 vasta tsitaadiga

GPT kettalt bootimine ei käi samamoodi kui MSDOS tabeliga kettalt (vaja on FAT32 partitsiooni ja selle peal vastavat süsteemi bootiv efi fail).
Mis pagana päralt sa ta GPT-ks tegid? MBR kettal võib olla kuni neli primaarset partitsiooni, millest üks võib olla extended partitsioon ja selle sees nii palju loogilisi partitsioone, kui sul just parajasti pähe tuleb neid teha. GPT-d on vaja teha siis, kui ketas on suurem kui 2TB või kui on mingil väga erilisel põhjusel vaja rohkem kui 4 primaarset partitsiooni. Või kui sulle GPT rohkem meeldib. Või tahad EFI booti tingimata. Aga sel juhul peab see olema GPT enne süsteemi paigaldust, et boot loader vastavalt seadistataks ja oleks olemas efi partitsioon ja fail. Kui sul on juba valmis süsteem MBR kettal, siis täpselt sama süsteem GPT kettalt loomulikult bootima ei hakka.

Küllap seda oleks võimalik ka offline modifitseerida, et ta siiski hakkaks bootima, aga ma ise ei ole seda kunagi üritanud ja pole vastavat infot otsinud. Ilmselt tuleb lisada EFI partitsioon ja Windowsi efi fail ning ühtlasi modifitseerida boot loaderi seadistust.

Lihtsam on sul see uuesti kloonida.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
akk
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2006




sõnum 25.12.2013 04:01:29 vasta tsitaadiga

Kloonimissoft väitis, et kloonitav ketas on ka GTP ja seepärast sai ka puhas ketas kõigepealt GTPks muudetud... GTP to GTP. (originaalketal näitas koos igasugu recoveryte ja muude jaotustega viit partitsiooni, kui mu mälu ei peta).
Kuna mul enam originaalketast käepärast pole, siis pean vist clean installi proovima (Windows key peaks uutel masinatel BIOSis olema, kleebist ma igatahes masinalt koodiga ei leidnud), kui just keegi ei oska soovitada mõnda põhjust või trikki, kuidas olemasolev ketas tööle saada.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FR3AK
HV kasutaja
FR3AK

liitunud: 21.12.2006




sõnum 25.12.2013 04:10:08 vasta tsitaadiga

Mida kloonimiseks kasutasid? Tõenäoliselt OEM win8 peale lastud GPT'le ja sellega vanemad kloonimistööriistad (ghost nt) hakkama ei saa. Soovitaks tõmmata clonezilla ja sellega full ketta kloon ühelt teisele teha, kopeerib kõik vajaliku ümber (sh bootloader jms) niiet pärast kloonimist ei pea midagi muutma ja asi töötab.
Samas kui tegu kordagi kasutamata win'iga, siis ehk oleks mõttekam lihtsalt ketas ära vahetada ja clean install teha?

Igaljuhul nagu Dogbert juba ütles, siis lihtsam uuesti teha, kui hakata muutma olemasolevat klooni.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
akk
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2006




sõnum 25.12.2013 14:20:08 vasta tsitaadiga

Kloonisin AOMEI Backupperiga http://www.backup-utility.com/free-backup-software.html ja teoorias peaks ju kõik ilma probleemideta töötama, aga krt ei tööta ja nüüd olen väikse portsu otsas, sest originaalketast pole enam. Ega vist muud üle ei jää jah, kui clean install (MS on selle muidugi väga "mugavaks" teinud OEM toodete omanikele). Eriti hullukas ajab, et ei saa aru, millest see kala tekkis või miks kloonimine minu olukorras ei töötanud "nagu reklaamitud".
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2013 15:32:40 vasta tsitaadiga

tööriista kala. kunagi sai ghosti uuendatu selle pärast, et van ahea ghost 8, kes kenasti xp d kloonis ei suutnud enam w7 jaoks seda sajamegast partitsiooni kloonida ja masin andis buudil sinist. ghost 14 oli juba targem.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 26.12.2013 00:02:33 vasta tsitaadiga

Ega ma nüüd hästi aru küll ei saa, mida sa seal tegid. Kui originaal oli GPT ja siis kloonisid, ja siis muutsid MBR-i GPT-ks, siis mina saan sellest aru sedasi, et kloonimise tarkvara tegi GPT-st ikkagi MBR-i ja kuna algselt oli kettal 5 primaarset partitsiooni, siis MBR kettale üks neist ei mahtunud loomulikult.
Pagan teab, mis segapudru seal ketta peal on nüüd lisaks ühe partitsiooni puudumisele, kui seda on GPT-st MBR-iks ja tagasi loksutatud ilma partitsioone ja datat uuesti kopeerimata. Ma isiklikult küll ei riskiks sellist koogelmoogelit kasutada, keegi ei tea ennnustada, millal see haisema võib minna. Kui on GPT, siis olgu algusest peale ja kui on MBR, siis olgu algusest peale. Igasugu konvertimised on enam kui kahtlane tegevus, mille käigus võib midagi valesti minna.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
akk
HV kasutaja

liitunud: 10.07.2006




sõnum 02.01.2014 01:49:59 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Ega ma nüüd hästi aru küll ei saa, mida sa seal tegid. Kui originaal oli GPT ja siis kloonisid, ja siis muutsid MBR-i GPT-ks, siis mina saan sellest aru sedasi, et kloonimise tarkvara tegi GPT-st ikkagi MBR-i ja kuna algselt oli kettal 5 primaarset partitsiooni, siis MBR kettale üks neist ei mahtunud loomulikult.
Pagan teab, mis segapudru seal ketta peal on nüüd lisaks ühe partitsiooni puudumisele, kui seda on GPT-st MBR-iks ja tagasi loksutatud ilma partitsioone ja datat uuesti kopeerimata. Ma isiklikult küll ei riskiks sellist koogelmoogelit kasutada, keegi ei tea ennnustada, millal see haisema võib minna. Kui on GPT, siis olgu algusest peale ja kui on MBR, siis olgu algusest peale. Igasugu konvertimised on enam kui kahtlane tegevus, mille käigus võib midagi valesti minna.


Konvertimist ei toimunud. Lihtsalt uus ketas sai ennem kloonimist samuti GPT'ks tehtud. Kloonimise protsess oli ikkagi GTP'lt GTP'le.
Tänaseks päevaks on masinale clean install tehtud. Kloonimist ma igal juhul enam lihtsaks või ohutuks viisika ketaste vaheliseks andmete vahetuseks ei pea ja tulevikus sellele enam ei looda või siis varun vähemalt heaga mitu päeva aega, mis sest, et kõik tutorial'id 10 mintased on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 02.01.2014 10:54:30 vasta tsitaadiga

Senini on kloonitud ikka ilma partideta ja formattimata ketastele ja toimib, miks ülearu mässata?
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 02.01.2014 11:52:41 vasta tsitaadiga

akk kirjutas:
Dogbert kirjutas:
Ega ma nüüd hästi aru küll ei saa, mida sa seal tegid. Kui originaal oli GPT ja siis kloonisid, ja siis muutsid MBR-i GPT-ks, siis mina saan sellest aru sedasi, et kloonimise tarkvara tegi GPT-st ikkagi MBR-i ja kuna algselt oli kettal 5 primaarset partitsiooni, siis MBR kettale üks neist ei mahtunud loomulikult.
Pagan teab, mis segapudru seal ketta peal on nüüd lisaks ühe partitsiooni puudumisele, kui seda on GPT-st MBR-iks ja tagasi loksutatud ilma partitsioone ja datat uuesti kopeerimata. Ma isiklikult küll ei riskiks sellist koogelmoogelit kasutada, keegi ei tea ennnustada, millal see haisema võib minna. Kui on GPT, siis olgu algusest peale ja kui on MBR, siis olgu algusest peale. Igasugu konvertimised on enam kui kahtlane tegevus, mille käigus võib midagi valesti minna.


Konvertimist ei toimunud. Lihtsalt uus ketas sai ennem kloonimist samuti GPT'ks tehtud. Kloonimise protsess oli ikkagi GTP'lt GTP'le.
Tänaseks päevaks on masinale clean install tehtud. Kloonimist ma igal juhul enam lihtsaks või ohutuks viisika ketaste vaheliseks andmete vahetuseks ei pea ja tulevikus sellele enam ei looda või siis varun vähemalt heaga mitu päeva aega, mis sest, et kõik tutorial'id 10 mintased on icon_biggrin.gif
Esialgsest postitusest mina lugesin, et muutsid ketta tabeli GPT-ks ja järeldasin sellest, et muutsid selle pärast kloonimist. Enne kloonimist, kui ikka tõepoolest kloonimise ja mitte failide kopeerimisega tegelesid (kloonimine = kopeerimine koos failisüsteemi ja partitsioonitabeliga, vajadusel modifikatsioonidega; kopeerimine = failide ja kaustade kopeerimine, sh koos õigustega), ei oma partitsioonitabel mingit tähtsust, sest see kirjutatakse nagunii üle.
Kloonimine on põhimõtteliselt 1:1 koopia originaalkettast, äärmisel juhul muudetakse vaid partitsioonide suurusi ja/või asukohta, vajadusel ka tüüpi ja äärmisel juhul partitsioonitabeli tüüpi. Seega on kloonimine just see kõige kindlam viis vanast süsteemist 1:1 koopia saada. Tundub, et kasutasid lihtsalt mingit suvalist, selleks tööks kõlbmatut tarkvara või tegid midagi valesti selle kasutamisel.

NB! GPT = GUID Partition Table, ei ole GTP

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 03.01.2014 14:11:42 vasta tsitaadiga

Kõvakettalt tavainimese jaoks saab andmeid kahte moodi kopeerida - otse LBA aadressidega ja failisüsteemi kaasabil. Kui on partitsioonide kloonimine siis enamusprogrammid kopeerivad partitsiooni LBA aadressid 1:1 ühele ümber. Intelligentsemad oskavad ka partitsiooni muuta, st. nad näpivad kas MBR või GTP kirjeid. Näiteks kui algkettal on 50 GB andmeid ja need asuvad ilusasti alguses siis saab neid 1:1 ühele ümber tõsta ka 100 GB kettale, kusjuures on vaja vaid muuta üht kirjet partitsiooni tabelis. Veel intelligentsemad oskavad väga palju - peidetud info nii ümber tõsta, et kõik toimib.
Kuid andmeid saab kopeerida ka failisüsteemi kaudu. Failisüsteemis leitakse failide LBA aadressid, kopeeritakse nendelt sisu puhvrisse ja kirjutatakse teise ketta tühjadele LBA aadressidele. Seejuures on tagatud failide sisu täielik kopeerimine. Kõik oleks ülihea, kuid on üks aga, op.süsteem kasutab teatuid süsteemseid faili otse kindlate LBA aadressidega (neid ei lotagi faili kataloogi kirjes olevate LBA aadressidega). Tavakopeerimine ei taga nende asukoha säilimist ja siis on puuks - esimene sellise faili poole pöördumine lõpeb veateatega. Sellised failid on süsteemsed failid, eriti kõik alglaadimisega seotud ja mitmed peidetud failisüsteemi tagavarakoopiad. Ka siin on olemas turul mitmeid programme, mis oskavad partitsioone kloonida failisüsteemi kaudu, kusjuures tagatakse ka töötamine. Failisüsteemi kaudu saab mitu head kärbest korraga - tehakse kettale defragment, failidele checksum (või siis veaparanduskontroll) jne. ja samas saab üsna hästi partitsiooni kopeerida op.süsteemi töötamise ajal. Kuid on väga tõsine aga eriti M$ op.süsteemides - kloonimissoft peab teadma kõiki peidetud süsteemseid asja ja nendega seotut. Kuna M$ seda infot ei jaga siis on just failisüsteemiga kopeerijad vastupidises seisus - loodud partitsioonid on reeglina vigased.
Ainus kindel meetod on otse LBA aadressidega kopeerimine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2014 00:50:25 vasta tsitaadiga

norton ghost. thumbs_up.gif
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 08.01.2014 13:31:10 vasta tsitaadiga

Norton Ghost on peavalu. Hoopis etem on saksmannide Paragon Hard Disk Manager
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 08.01.2014 20:03:03 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
norton ghost. thumbs_up.gif


Kahjuks ei suutnud Ghost Ide Flash diskil olevat Linuxit kloonida samas Linuxi enda dd tegi töö ilusti ära.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2014 22:26:57 vasta tsitaadiga

part24, see vigur võrgus ka kloonida oskab?
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 11.01.2014 08:17:59 vasta tsitaadiga

Linuxit kui winni oskab võrgus kloonida Clonezilla koos paljude lisavõimalustega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 12.01.2014 12:19:44 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
part24, see vigur võrgus ka kloonida oskab?


Selsinatsel viguril on igasuguste migratsioonisihtkohtade ja -viiside kohal kõigest üks tagasihoidlik märge: ANY
Pmst tee mida tahad, pääasi et mõistus üle käiks. Mu oma niikaugele ei käi, kasutan kõige lollikindlamaid võimalusi.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2014 01:05:07 vasta tsitaadiga

ma olen ghostiga võrgus kloonind korraga 30 masinat.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Kõvaketta kloonimine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.