|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
02.11.2010 20:44:57
Eestis valmib järjekordne e-lahendus: e-kviitung |
|
|
link :: E24
Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) töötab koos partnerorganisatsioonidega välja e-kviitungi ehk elektroonilise ostutšeki lahendust.
ITLi juhatuse liikme Rain Laane sõnul on asja mõte selles, et kui inimene ostab endale mõne toote (olgu selleks siis teler või piimapakk), ei väljastata talle enam pabertšekki, vaid elektrooniline tšekk, mis on võimalik salvestada spetsiaalses andmepangas.
Loe edasi ..
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
02.11.2010 21:48:50
|
|
|
Väga tore oleks, kui kaubad ka kategoriseeritaks ja alkohol ning tubakatooted eraldi lahtritesse löödaks. Kuu lõpus oleks ilus vaadata kogusummasid
Kui nüüd tõsiseks minna, siis mõningates aspektides on see jubedalt privaatsust hävitav aga noh.. tänapäeva infoühiskonnas pole privaatsust nii või naa enam olemas. Seega sellises paratamatuses on idee positiivne - hea endal ise jälgida pärast kuna poest nagunii tšekke kaasa ei viitsi võtta, küll kaovad ära, küll paksendavad rahakotti jne.
EDIT:"Näiteks muutub osa tarbijaid paranoiliseks selle suhtes, et pärast e-kviitungi kasutamist on kaupmeestel hea ülevaade nende ostuharjumustest."
Pangakaardiga makstes peaksid nad suutma väga kenasti ju logi pidada salaja ost ju seostatakse nagunii kaardimaksega ja sealjuures kaardi numbriga..
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
02.11.2010 22:30:31
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
Pangakaardiga makstes peaksid nad suutma väga kenasti ju logi pidada salaja ost ju seostatakse nagunii kaardimaksega ja sealjuures kaardi numbriga.. |
Sellist statistika saavad kaupmehed teha ainult oma kliendikaartide abil.
Pangakaartide numbreid ei tohi sedasi kassasüsteemis talletada. Pealegi on kaardimakserakendus reeglina muust kassasüsteemist ikkagi eraldi.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
03.11.2010 06:06:18
|
|
|
Sellist e-tšekisüsteemi ei saa ikka kuidagi luua ilma tšekke konkreetsete isikutega sidumata, sest muidu puuduks ju igasugune võimalus oma tšekke kunagi näha ehk võiks neist üldse siis juba loobuda! Kuidas nüüd see isikuga sidumine realiseeritakse, kas viiaks sisse kõikides poodides kohustuslikud kliendikaardid, luuakse juurde uus üldkasutatav e-tšekikaart või kasutatakse siiski pangakaarti on juba tehniline ja kokkulepete küsimus, samuti ei tasuks ka ära unustada sularahamakseid mis puhul hakatakse ilmselt isikut tõendavat dokumenti nõudma ! Ühesõnaga ootab neid kes seda ideed realiseerima asuvad ees üks paras probleemipundar!
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ra*
HV Guru

liitunud: 19.04.2003
|
03.11.2010 06:13:58
|
|
|
SEB tuli uue neti pangaga välja, kus kenad graafikud jne?
Paneks nad õla alla ja mingigi periood " SEB kaardiga makstes, etsekk ja kenad graafikud netipangast" - väga suur võit.
|
|
| Kommentaarid: 135 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
03.11.2010 07:31:28
|
|
|
Oleks ju tore, kui kviitung väljastatakse pangale ja neid saaks sealt hallata, kuid üldiselt ei eruta.
Mul ei ole soovi, et veel lisaks kolmas osapool saaks võimaluse minu andmeid töödelda.. paranoia.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
03.11.2010 09:47:40
|
|
|
| tsitaat: |
Väga tore oleks, kui kaubad ka kategoriseeritaks ja alkohol ning tubakatooted eraldi lahtritesse löödaks. Kuu lõpus oleks ilus vaadata kogusummasid
|
SEB'i Rahapäevik teeb vist midagi sarnast.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.11.2010 09:52:07
|
|
|
Tõenäoliselt tuleb hoopis tulemusena "kahekordne tšekk", et elektrooniline ja selle paberkoopia.
Tüüpnäide - teen oma ostud ühes poes, siis lähen midagi muud ostma teise poodi, kus müüakse ka sama kaupa, mis esimeses poes. Turvamees lendab peale - "mis sul kotis on". Ja kui pole ostutšekki ette näidata, nii läheb käteväänamiseks, et miks poest kaupa pihta paned.
------------------------------
Lisaks veel kasvõi kohesed aruanded, et mis ostudeks raha on kulutatud jms, mis kõik nõuavad pabertšeki olemasolu.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
03.11.2010 10:03:12
|
|
|
Olen ka väga paranoiline.
Tema sõnul vähendaks e-kviitungi kasutuselevõtt ühest küljest paberi kasutamist, teisalt läheks inimeste elu kergemaks.
Ettekääne on see, et vähendaks paberi kasutamist? Teisalt läheks inimeste elu kergemaks... !? Kuidas minu elu sellest kergemaks läheb?
Nii suurel projektil on kindlasti hoopis suurem motivatsioon taga kui paberi säästmine. Kui plaan on loodust säästa, siis sama raha eest saaks seda veidi efektiivsemalt teha.
Ma näen siin palju mustemaid võimalusi sellise uue süsteemi ära kasutamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
03.11.2010 11:26:26
|
|
|
Ma arvan, et see on väga hea idee ja võiks täitsa kasutusele tulla. Ja sellist jama, et käin ühes poes ja lähen teise poodi ning turva mind vargaks tembeldab, ei juhtu kindlasti. Ei saa juhtuda. Vastasel juhul ei ole süsteem kasutuskõlblik.
Mina viskan oma tsekid alati minema.. ja nii teevad paljud teisedki. Mõttetu paberi raiskamine. Mulle sobib e-tsekk ideaalselt. Või tegelt poleks üldse mingeid tsekke vaja, aga kui on selline valik, siis ikka e-tsekk.
Ja kui keegi põeb oma privaatsuse pärast, siis igasuguseid asju, mida praegu ette kujutate, et sellega nüüd kaasneda võib, saab teha ka juba praegusel ajal .
Ning kauplus ei saa mitte midagi teie pangakaardist peale raha ning panga nime ja osa pangakaardi tuvastusnumbrist. Kõige enam saaksid nad teha statistikat, kui tihti te poes käite Aga see nõuab lisa väljaminekut, et lasta teha programm, mis kaardimakse logidest selle info välja võtab ja selle kasutatavaks graafikuks teeks. Ja kuna inimesi käib läbi tuhandeid ning teie nime ei teata, siis umbes ei ole mõtet neil mingit jama korraldama hakata
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
03.11.2010 12:11:40
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
Ning kauplus ei saa mitte midagi teie pangakaardist peale raha ning panga nime ja osa pangakaardi tuvastusnumbrist. Kõige enam saaksid nad teha statistikat, kui tihti te poes käite Aga see nõuab lisa väljaminekut, et lasta teha programm, mis kaardimakse logidest selle info välja võtab ja selle kasutatavaks graafikuks teeks. Ja kuna inimesi käib läbi tuhandeid ning teie nime ei teata, siis umbes ei ole mõtet neil mingit jama korraldama hakata  |
Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
03.11.2010 12:32:03
|
|
|
Ei tea, kas kukub sama hästi välja kui digiretsept?
_________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
03.11.2010 14:11:59
|
|
|
| warwas kirjutas: |
Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline. |
Aga kas reaalselt ka mingeid piiranguid on, mis takistab poel kaardinumbrite kogumist? Ning kui nad salvestavad MD5/SHA hashe numbritest, kas see ka keelatud?
Vaatasin huvi pärast ühte selveri kaardimaksekviitungit, seal on kirjas pank koos kaardi tüübiga (electron), kaardi 4 viimast numbrit ja ka kehtivuse kuu/aasta. Juhul kui ainult selliseid andmeid koguda saab, võib küll erinevate kaartide osas mõningaid kattuvusi olla, aga see tõenäosus enam väga suur ei olegi.
Kui nüüd aga uudise juurde tulla, siis minuarust on see küll pigem positiivne.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
03.11.2010 14:13:34
|
|
|
| iFlop kirjutas: |
| warwas kirjutas: |
Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline. |
Aga kas reaalselt ka mingeid piiranguid on, mis takistab poel kaardinumbrite kogumist? Ning kui nad salvestavad MD5/SHA hashe numbritest, kas see ka keelatud?
Vaatasin huvi pärast ühte selveri kaardimaksekviitungit, seal on kirjas pank koos kaardi tüübiga (electron), kaardi 4 viimast numbrit ja ka kehtivuse kuu/aasta. Juhul kui ainult selliseid andmeid koguda saab, võib küll erinevate kaartide osas mõningaid kattuvusi olla, aga see tõenäosus enam väga suur ei olegi.
Kui nüüd aga uudise juurde tulla, siis minuarust on see küll pigem positiivne. |
suur osa selveris käijaid kasutab nagunii partnerkaarti - arvad, et selle alusel ei saa statistikat kokku panna või?
sama kehtib ka teiste kliendikaartide ja kettide kohta.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
03.11.2010 14:20:00
|
|
|
oliver., kasutan partnerkaarti isegi ja tean, et nad saavad selle põhjal statistikat kokku panna..
Aga seda sama statistikat saaks vast kaardimaksete põhjal täpsemini teha. Võib-olla panen puuse, aga mulle tundub, et enamik ostjaid ei kasuta kliendikaarti. Samas sularahas maksjate hulk on igal juhul väiksem kui kaardiga maksjate hulk..
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
03.11.2010 14:22:03
|
|
|
| warwas kirjutas: |
| sirius4k kirjutas: |
Ning kauplus ei saa mitte midagi teie pangakaardist peale raha ning panga nime ja osa pangakaardi tuvastusnumbrist. Kõige enam saaksid nad teha statistikat, kui tihti te poes käite Aga see nõuab lisa väljaminekut, et lasta teha programm, mis kaardimakse logidest selle info välja võtab ja selle kasutatavaks graafikuks teeks. Ja kuna inimesi käib läbi tuhandeid ning teie nime ei teata, siis umbes ei ole mõtet neil mingit jama korraldama hakata  |
Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline. |
Ma ei öelnudki ju, et terve numbri sealt saad
Muidugi ei ole võimatu igasuguste toredat infot kätte saada, aga ükski kaubanduskett ei taha mingit kohtukeissi endale. Ja riistvara ostetakse ausatelt (loodetavasti) POS süsteemide müüjatelt, kes ei tegele sellise riistvara väljatöötamisega, arenduse, müügiga (ka loodetavasti ).
Paranoiaks pole alust nagu
| iFlop kirjutas: |
oliver., kasutan partnerkaarti isegi ja tean, et nad saavad selle põhjal statistikat kokku panna..
Aga seda sama statistikat saaks vast kaardimaksete põhjal täpsemini teha. Võib-olla panen puuse, aga mulle tundub, et enamik ostjaid ei kasuta kliendikaarti. Samas sularahas maksjate hulk on igal juhul väiksem kui kaardiga maksjate hulk.. |
Ei kasuta kliendikaarti, kasutan 99% juhtudel pangakaarti.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
03.11.2010 14:43:47
|
|
|
Krt küll, tehke mõni asi ükskord lõpuni valmis ja töötavaks ning hakake alles siis midagi uut arendama. Meie e-Eesti koosnebki pmst mingitest pooletoobistest e-lahendustest, mis lonkavad mõlemat jalga. Nüüd tehakse üks veel juurde.
Pakun, et kaupmehed ajavad sellele e-kviitungi asjale sõrad vastu. IT tüübid treivad jälle mingi lonkava rakenduse valmis ja kaupmeestele, kes seda kasutusele võtavad, jäävad kanda kõik kulud, et seda oma poodides rakendada (tehnika, töötajate väljaõpe, klientide informeerimine jms).
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omisoro
HV vaatleja
liitunud: 01.05.2005
|
03.11.2010 18:47:19
|
|
|
Minule igatahes e-kviitungi idee meeldib.Kuna peamiselt maksan kaardiga aga kviitungeid hoian ikka rahakottis siis on üsna tüütu kui raha kott läheb paksuks kviitungitest.Pangad, e-kviitung ja mingi webi põhine raamatupidamis tarkvara oma vahel ära siduda oleks ju hea ja mugav ülevaade oma asjadest.
Olgu see süsteem siis panga või ID kaardi või nimelise kliendi kaardi läbi.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
audi555
HV vaatleja
liitunud: 06.06.2005
|
03.11.2010 22:19:25
|
|
|
Inimesega vast siduda on seda raske, kuid pangakaardiga saaks siduda küll. Mulle väga meeldiks, kui lisaks hetke statistikale kontol, et see pood ja too summa, saaks ka näha, mida ma selle summa eest sain. Ja ka garantii jaoks on see hea lahendus, sest tavaliselt siis kui miskit katki läheb on tsekk just kadunud. Nii et mina pooldan.
ja kui paranoia päevad ja jälitusmaania, siis kasutan sularaha
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
03.11.2010 22:40:52
|
|
|
Mis selles ikka nii väga uut on. Mitmed kaupmehed väljastavad ise maksekaarte ja saadavad kuu kohta koondarve, kus ostudetailid näha.
Pangakaartidega sidumiseks oleks võimalused olemas küll, kuid see eeldaks selliseid muudatusi, mida e-kviitungi tegijad never-ever teha ei suuda.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.11.2010 22:54:36
|
|
|
sirius4k: Järelikult oled ikka väga vähe korraga mitmes kaupluses käinud.
Mul on küll mitu kogemust olemas, kus ostad eri poodidest eri asju ja siis saad väljumisel turvamehele või turvanaisele kauba koos ostutšekiga ette näidata.
- Ning on isegi olemas lausa poode, kus on kiri üleval ,et mujalt ostetud, samasuguse, kaubaga palume poodi mitte külastada.
-----------------------
Ja kui see nii poleks, siis hakatakse suvalistes kaplustes suvalisi asju kotti loopima ja keegi ei suuda kindlaks teha, et mis on sellest poest pärit ja mis mujalt.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
04.11.2010 00:24:15
|
|
|
No kuidagi peavad nad selle asja ära lahendama, kui nad tahavad paberivaba tsekisüsteemi.
Ei saa ju nii olla, et edaspidi käiksid inimesed ainult ühes poes korraga, et mingit jama ära hoida Sellisel juhul see süsteem lihtsalt ei jõua kuhugile
Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli. Ma ei kujuta ette, kes seda tegema ainult hakkaks QR kood näiteks. Turvadele selline moodsam telefonikäkk, mis loeb QR koodi ja kui on kahtlus, siis laseb üle ja näeb, mis keiss on Infoks kaupluse lühinimi, ostuaeg, toote nimi. Et siis, kui on sama kaup, mis hetkel silma all ja teise kaupluse nimi, siis on turval täiesti savi ja laseb minema
Iga süsteemiga tekib mingeid osavaid käsitöölisi.. kui turval tekib kahtlus, et element on toote peale kleebitud, või on silmaga näha, et mingi jama on, siis jääb talle õigus tegelane kinni pidada ajutiselt
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
04.11.2010 00:57:23
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
| Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli. |
Ja kuhu jääks siis sedasi lubatud loodussääst kokkuhoitud paberi näol, kui senised tšekid lihtsalt sisuliselt kleepsudeks muudetaks?
Arvan, et nagu ka algsest artiklist eeldada võib jäävad lihtsalt paralleelselt kehtima nii praegune kui ka tulevane e-tšeki süsteem ja igaüks lihtsalt valib kumb talle rohkem meeldib. Ehk sisuliselt sama olukord nagu praegu tavaliste ja e-arvetega.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.11.2010 01:03:57
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
| Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli. |
see oleks tehtav kui kasutada 2d "ribakoodi", kui kasutada harilikku ühemõõtmelist vöötkoodi siis sellele saab vastavusse panna ühe ~13 kohalise numbri mille järgi tuleks konkreetse arve info kätte saada vastava poe serverist.
Ise tahaks väga näha kuidas tolle uue SEB rahaarvestuse süsteemiga asi automaatselt seotud saaks
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
04.11.2010 10:04:33
|
|
|
| Pikkkõrv kirjutas: |
| sirius4k kirjutas: |
| Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli. |
Ja kuhu jääks siis sedasi lubatud loodussääst kokkuhoitud paberi näol, kui senised tšekid lihtsalt sisuliselt kleepsudeks muudetaks?
Arvan, et nagu ka algsest artiklist eeldada võib jäävad lihtsalt paralleelselt kehtima nii praegune kui ka tulevane e-tšeki süsteem ja igaüks lihtsalt valib kumb talle rohkem meeldib. Ehk sisuliselt sama olukord nagu praegu tavaliste ja e-arvetega. |
Ma ei usu, et see süsteem kauaks nii jääb Et on paber ja e-paber. Mingist hetkest läheb ikka vast e variandile üle Kuidagi peavad nad need väiksed "ebameeldivused" lahendama . Täpselt nagu enamus kasutab pangakaarti, mitte sula Aeg läheb edasi ja inimesed muutuvad mugavamaks .
Ja väike sääst oleks ikka ju Kas on mingi hull lint, kus on poe rekvisiidid, kauba nimekiri, mingid viisakussõnad (tere tulemast, head aega, kohtumise, mis iganes), muu jura, või on iga toote peal väike tuvastuskleepsuke
Ho Ho: Ma pakkusin ju välja QR koodi, mitte EAN-13 Kui esimene suudab hoida endas mistahes infot, ka täpitähti , siis viimane on lihtsalt 13 kohaline numbrijada, mis tuleb tõesti vastavusse viia kuskil serveris, mis oleks jama.
Kõiki ju ei kontrollita Kui turval tekib kahtlus, võtab tegelase rajalt maha, skännib moblaga toote peal oleva QR koodi. Kui QR info ütleb, et tegemist on Colgate hambapastaga, mis on ostetud X Selveris 15:00:00, kuid klient on momendil Y Selveris 15:50:00, siis on suht selge, et tegemist ei ole vargusega. Vähemalt lihtsamal tasemel.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
04.11.2010 12:08:32
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
Ja väike sääst oleks ikka ju Kas on mingi hull lint, kus on poe rekvisiidid, kauba nimekiri, mingid viisakussõnad (tere tulemast, head aega, kohtumise, mis iganes), muu jura, või on iga toote peal väike tuvastuskleepsuke  |
Noh kuidas võtta. Kleepsuke tuleb panna igale tooteühikule, tšekk ehkki mahult suurem, trükitakse tavaliselt üks terve ostukorvi või käru kohta ! Samuti kaasneksid kleepsudega veel ka täiendavad tööjõukulud jne. Ning igasuguste kleepsuga veel ka see häda, et nende hilisem eemaldamine toodetelt mille puhul asja väline külg tähtis on ikka üks tõeline nuhtlus! Aga see selleks, eks aeg näita milliseks see tulevik tegelikult kujuneb, meie käest vaevalt keegi nõu küsima hakkab !
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
04.11.2010 13:48:17
|
|
|
sirius4k, suht jama süsteem see, kuna siis peab ju kassir igale tootele eraldi selle koodi välja printima ja peale kleepima. Kassajärjekorrad muutuvad oluliselt uimasemaks sel juhul
Seesamune statistika pidamine miski niisama toidukaupade kohta näiteks või alko/tubaka kohta imho suht haiglane. Olgu, saan aru, et ilus vaadata miskit graafikut, aga praktilist väärtust sellel ju pole. Kes ilma enese majandamisega hakkama ei saa, ei saa ka selle graafiku abil hakkama ja kes saab, see saab ka ilma vägagi edukalt. Firma/FIE jms., kus raamatupidamist vaja, on selline TOIMIV süsteem loomulikult suureks abiks. Lihtsurelikule suht mõttetu.
Mis garantiiga toodetesse puutub, siis on selleks ju hea, kui on miski papka kindlas kohas, kuhu vajalikud tšekid kokku koguda. Endal selline süsteem täitsa toimib ja ära pole siiani ükski vajalik tšekk ära kadund.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.11.2010 13:55:07
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
Ho Ho: Ma pakkusin ju välja QR koodi, mitte EAN-13 Kui esimene suudab hoida endas mistahes infot, ka täpitähti , siis viimane on lihtsalt 13 kohaline numbrijada, mis tuleb tõesti vastavusse viia kuskil serveris, mis oleks jama. |
QR on aga suhteliselt piiratud mahutades kõigest ~4kb teksti-numbreid. Eks ta oleks parem jah kui triipkood kuid vähegi pikema arve puhul poleks seda piisavalt.
| sirius4k kirjutas: |
Kõiki ju ei kontrollita Kui turval tekib kahtlus, võtab tegelase rajalt maha, skännib moblaga toote peal oleva QR koodi. Kui QR info ütleb, et tegemist on Colgate hambapastaga, mis on ostetud X Selveris 15:00:00, kuid klient on momendil Y Selveris 15:50:00, siis on suht selge, et tegemist ei ole vargusega. Vähemalt lihtsamal tasemel. |
Iga toote peale eraldi koodi küll sulle keegi kirjutama ei hakka kassas.
Mina isiklikult ütleks, et eriti muud varianti pole piisava infohulga piisava täpsusega teada saamiseks kui kviitungil (pangamaksel) oleva (triip)koodi kaudu poe serverist pärida täpselt mida osteti.
| NATAS999 kirjutas: |
| Seesamune statistika pidamine miski niisama toidukaupade kohta näiteks või alko/tubaka kohta imho suht haiglane. Olgu, saan aru, et ilus vaadata miskit graafikut, aga praktilist väärtust sellel ju pole. Kes ilma enese majandamisega hakkama ei saa, ei saa ka selle graafiku abil hakkama ja kes saab, see saab ka ilma vägagi edukalt. |
Point on selles, et valdav osa inimesi ei viitsi manuaalselt oma raha seisukorral nii detailselt silma peal hoida ning kui neile värviline pilt ette visata kus täpselt näha millele kulub siis võibolla hakkab mõni veidi mõtlema
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
04.11.2010 14:11:36
|
|
|
Ho Ho, tuletame meelde Võlast Vabaks saadet võluva Krista Lensini juhtimisel. Kel ikka endal vähegi mõistust peas oli, see läks otsis omale tööd ja suhtles laenuandajaga. Kes ikka täis loll oli, sellele ei mõjund see tabel ega leebem või karmim jutt ka mitte tuhkagi. Aga see vb minus rohkem kinni, et üle võimete ei kuluta. Pidevad väljaminekud on teada, kuipalju mille peale läheb umbes kuulõikes ja kui midagi fancit hakkab soetama, siis toimib valem vabajääk miinus püsivad kulud miinus ca. 2k buhver ja kui vastuseks tuleb suurem number, kui see fancy jubin, siis läheb ostuks, kui tuleb puudu, siis lükkub edasi.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
04.11.2010 17:41:15
|
|
|
Eiei.. Klienditeenindaja hakkab mingit jublakat välja printima ja kleepima See ei tule kõne allagi See peaks ideaalis juba kassasse jõudes peal olema
Selles ongi probleem, et kes hakkab seda jura kauba peale kleepima, sest tootjad ise ei hakka kindlasti igale kliendile eraldi kleebiseid peale peksma
QR pakkusin sellepärast välja, et seda on hea lihtne mobiiliga skännida. Turvad ei hakka ju ribakoodiskännerit kaasas kandma Pealegi on juhtmeta selline skänner kõvasti kallim, kui mõni mobiiltelefon.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
04.11.2010 18:31:51
|
|
|
sirius4k, kui kassiir seda ise kassas peale ei kleebi, siis ütle, mis imemoodi see ostuaeg ja koht sinna QR sisse ilmuma peaks? Ootan huviga vastust sellele küsimusele.
Miks pärast ribakoodi keerulisem ja kallim lugeda on, kui QR? Mu telefon saab mõlemaga suurepäraselt hakkama ja pole isegi mitut programmi selleks vaja.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
05.11.2010 10:44:31
|
|
|
Ups.. nüüd panin päris korralikult ämbrisse . No kassas see igatahes toimuma ei peaks. Pakkuge siis midagi paremat välja, mis töötaks ka reaalselt Nii, et teeb kaubal vahet, kus poest ostetud ja võib julgelt kasvõi kõik linna poed jutti läbi käia
Elame e-riigis ju Võimatu see kindlasti ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
05.11.2010 12:17:41
|
|
|
Digipakend näiteks. Pakendile kasvõi miski nagu see pangakaardi magnetriba, kus on info, mis asjaga tegu, toote kood, millal pakendatud, parim enne ja siis kassiir käib lugeja/kirjutajaga üle ja lisab kassast läbilöömise aja ning koha. Selline asi aga eeldab rahvusvahelist pakendi standardiseerimist. Muidugi siis tekib jälle see probleem, kuidas turvad seda riba kontrollima hakkavad. Eks nagunii viiakse kahtlusalune kuhugi puuri ja seal võib olla selline lugeja olemas täiesti.
See magnetriba on lihtsalt näiteks toodud, võib vabalt olla ka hoopis midagi muud, kiip näiteks vms.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
05.11.2010 12:31:31
|
|
|
| Tulge nüüd maa peale tagasi oma ideedega
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
05.11.2010 12:33:56
|
|
|
Seda peaks koostöös pankadega tegema ning kviitungi panka saatma. Panga internetipangast saad siis neid kategoriseerida ja eksportida jne. Sry kui juba selline lahendus ongi, aga ei hakanud siin pikalt uudisesse süüvima. Muidugi see toimiks siis kui maksad kaardiga.
_________________ PSN: weaselEST |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
05.11.2010 12:33:58
|
|
|
| Kuidas sa sularaha tehingud pangaga seod?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
05.11.2010 12:34:44
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| Kuidas sa sularaha tehingud pangaga seod? |
Jah, see ongi paha, aga kui sa oled juba "paberlahenduse" valinud, siis tuleb paberimajandusega tegeleda.
_________________ PSN: weaselEST |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.11.2010 12:48:30
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| Kuidas sa sularaha tehingud pangaga seod? |
Kui on olemas mingi kliendi/partnerkaart vmt siis pole mingit probleemi. Kui ka too puudub siis loomulikult ei ole see teostatav.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
05.11.2010 13:10:32
|
|
|
Mind huvitab nende dokumentide edasine haldus. Kui selle jaoks on vaja eraldi programmi (kulutuste grupeerimine/sorteerimine, liitmine nt.) siis pole mul sellesse usku. Isegi raamatupidajad (kes peaksid tshekimajandust hästi jagama) ei ole enamaltjaolt suutnud siiani kasutusele võtta e-arvet, mida me siin räägime ülejäänud "matsikarjast". E-arve mõte on ju ka, et "söödad selle raamatupidamisprogrammile ette ja see sisestab ettesöödetud arvelt andmed vajalikku kohta". Tulemus on siiani see, et tsekid prinditakse kodus/kontoris välja ja sisestatakse andmed käsitsi.
| tsitaat: |
«Lisaks saaksime maailmale näidata, et me oleme sellise asja Eestis ära teinud. Mujal maailmas seda sellisel kujul pole,» lisas ta.
|
See ei ole ming tõsiseltvõetav põhjus miks luua süsteemi, matta sinna raha ja ikkagi käib tegelikult asi vanaviisi.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
05.11.2010 17:28:37
|
|
|
Hetkel tundub see asi küll olevat mõttetu, lihtsalt kellelegi raha pumpamise auk.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
05.11.2010 20:08:36
|
|
|
| ot: |
| Chaza! kirjutas: |
| Hetkel tundub see asi küll olevat mõttetu, lihtsalt kellelegi raha pumpamise auk. |
Raha peab liikuma  |
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bigu
HV vaatleja
liitunud: 07.11.2006
|
11.05.2011 12:12:09
|
|
|
Väidetavalt hakkab asi juba sügisel tööle
link
Ootame-näeme.
Kes tahab saab praegu käsitsi oma tšekke sisestada ja natuke statistikat vaadata siin: http://nupi.ee/
Nagu alati on probleem kriitilise massi saavutamisega. Saan aru, et see e-kviitung hakkab ka ju tööle siis kui eraisik kuskil nö linnukese paneb. Palju neid võiks olla.
Mina isiklikult kasutaks...
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauripoiss
HV kasutaja
liitunud: 09.12.2004
|
08.04.2013 23:01:57
|
|
|
Niipalju tean, et riiklikul tasandil on see e-kviitungi projekt varjusurmas ja pikka aega seisab. Küll aga juhtusin peale Ajujahi saatele, kus on sarnane projekt poolfinaalis.
Reklaamiklipp - http://www.youtube.com/watch?v=leLbQhb9BXQ
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
08.04.2013 23:50:24
|
|
|
Ideel on jumet, aga mil moel tekib andmebaas näiteks minu ostudest, see nõuab lahendamist. Igas poes ei saa kaardiga maksta, mismoodi ost siis kuskile andmebaasi liiguks ja minu nimele, kardan, et see käib üle jõu.
Pakun, et selline ostude nimekiri on võimalik ainult kaardiga tasumisel, kus tuvastatakse isik automaatselt ja ka andmete ülekanne toimub automaatselt. Muul juhul jääb siiski paber ...
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
08.04.2013 23:55:17
|
|
|
LiivaneLord, ma olen aru saanud, et mingi täiendav terminal pannakse kassasse, libistad sealt mingi kaardi läbi (vist id-kaardi isegi) ja sulle saadetakse kuhugi elektrooniline tšekk
ehk siis kassas peab olema kolm kaarti - esiteks kliendikaart, mille libistab läbi kassapidaja, siis panga maksekaart, millega maksad, ja siis id-kaart, millega saad tšeki. igati "korralik" eesti asi ju. kuigi alguses räägiti, et kõigi teiste kaartide funktsioone saab kergesti liita id-kaardiga, aga no näed siis, kuhugi pole me jõudnud jälle
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
08.04.2013 23:58:29
|
|
|
| dvd vader, jah, alustada tuleks sellest, et kõik kaardid tuleb koondada ID-kaardi taha. Paberimajanduse pornot on vähendatud, nüüd tuleks ka kaardid üle vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauripoiss
HV kasutaja
liitunud: 09.12.2004
|
09.04.2013 11:04:15
|
|
|
Tean et tüüpidel on idee sondeerimiseks ja katsetamiseks kasutusel hetkel ID-kaart. Uuematel ID-kaartidel on taga ka triipkood neid uuemaid ID-kaarte ei pea E-kviitungi terminali panema vaid piuksutad läbi aparaadi millega piuksutatakse ka kassas tooteid. Lisaks on nad alternatiivi toonud nendele inimestele kellel puudub ID-kaart. Neil on võimalik tellida E-kviitungi kliendikaart kus taga on triipkood. Ja lähiajal kui NFC levima hakkab siis ilmselt ka see.
Mina isiklikult hoian pöialt neile!
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
15.04.2013 10:47:34
|
|
|
Normaalne toimiv telefoniga bussipileti otsmise süsteem rikuti kah ära.
"Seoses e-pileti süsteemile üleminekuga Tallinnas ja Harjumaal kehtivad ID-piletid 30. aprillini 2013 ning alates 1. aprillist tuleb ID-pileti asemel osta e-pilet"
Tunnipiletit vist üldse enam osta ei saa.
Graafikus on vaid ühe päeva pilet - 3€.
Oli väga tervitatav, et näiteks ForumCinemas kliendikaart oli ID kaart. Nüüd aga tehakse jälle mingeid tagurlikke samme. Lõhutakse ära süsteem, mis toimib ja on moodne ning asendatakse mingi kaardipakiga.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|