Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eestis valmib järjekordne e-lahendus: e-kviitung märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 20:44:57 Eestis valmib järjekordne e-lahendus: e-kviitung vasta tsitaadiga

link :: E24


Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) töötab koos partnerorganisatsioonidega välja e-kviitungi ehk elektroonilise ostutšeki lahendust.

ITLi juhatuse liikme Rain Laane sõnul on asja mõte selles, et kui inimene ostab endale mõne toote (olgu selleks siis teler või piimapakk), ei väljastata talle enam pabertšekki, vaid elektrooniline tšekk, mis on võimalik salvestada spetsiaalses andmepangas.


Loe edasi ..
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 21:48:50 vasta tsitaadiga

Väga tore oleks, kui kaubad ka kategoriseeritaks ja alkohol ning tubakatooted eraldi lahtritesse löödaks. Kuu lõpus oleks ilus vaadata kogusummasid icon_biggrin.gif

Kui nüüd tõsiseks minna, siis mõningates aspektides on see jubedalt privaatsust hävitav aga noh.. tänapäeva infoühiskonnas pole privaatsust nii või naa enam olemas. Seega sellises paratamatuses on idee positiivne - hea endal ise jälgida pärast kuna poest nagunii tšekke kaasa ei viitsi võtta, küll kaovad ära, küll paksendavad rahakotti jne.

EDIT:"Näiteks muutub osa tarbijaid paranoiliseks selle suhtes, et pärast e-kviitungi kasutamist on kaupmeestel hea ülevaade nende ostuharjumustest."
Pangakaardiga makstes peaksid nad suutma väga kenasti ju logi pidada salaja icon_razz.gif ost ju seostatakse nagunii kaardimaksega ja sealjuures kaardi numbriga..
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.11.2010 22:30:31 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
Pangakaardiga makstes peaksid nad suutma väga kenasti ju logi pidada salaja icon_razz.gif ost ju seostatakse nagunii kaardimaksega ja sealjuures kaardi numbriga..

Sellist statistika saavad kaupmehed teha ainult oma kliendikaartide abil.
Pangakaartide numbreid ei tohi sedasi kassasüsteemis talletada. Pealegi on kaardimakserakendus reeglina muust kassasüsteemist ikkagi eraldi.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 03.11.2010 06:06:18 vasta tsitaadiga

Sellist e-tšekisüsteemi ei saa ikka kuidagi luua ilma tšekke konkreetsete isikutega sidumata, sest muidu puuduks ju igasugune võimalus oma tšekke kunagi näha ehk võiks neist üldse siis juba loobuda! Kuidas nüüd see isikuga sidumine realiseeritakse, kas viiaks sisse kõikides poodides kohustuslikud kliendikaardid, luuakse juurde uus üldkasutatav e-tšekikaart või kasutatakse siiski pangakaarti on juba tehniline ja kokkulepete küsimus, samuti ei tasuks ka ära unustada sularahamakseid mis puhul hakatakse ilmselt isikut tõendavat dokumenti nõudma icon_biggrin.gif ! Ühesõnaga ootab neid kes seda ideed realiseerima asuvad ees üks paras probleemipundar!
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 03.11.2010 06:13:58 vasta tsitaadiga

SEB tuli uue neti pangaga välja, kus kenad graafikud jne?

Paneks nad õla alla ja mingigi periood " SEB kaardiga makstes, etsekk ja kenad graafikud netipangast" - väga suur võit.
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 07:31:28 vasta tsitaadiga

Oleks ju tore, kui kviitung väljastatakse pangale ja neid saaks sealt hallata, kuid üldiselt ei eruta.
Mul ei ole soovi, et veel lisaks kolmas osapool saaks võimaluse minu andmeid töödelda.. paranoia.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 09:47:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Väga tore oleks, kui kaubad ka kategoriseeritaks ja alkohol ning tubakatooted eraldi lahtritesse löödaks. Kuu lõpus oleks ilus vaadata kogusummasid

SEB'i Rahapäevik teeb vist midagi sarnast.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2010 09:52:07 vasta tsitaadiga

Tõenäoliselt tuleb hoopis tulemusena "kahekordne tšekk", et elektrooniline ja selle paberkoopia. icon_smile.gif

Tüüpnäide - teen oma ostud ühes poes, siis lähen midagi muud ostma teise poodi, kus müüakse ka sama kaupa, mis esimeses poes. Turvamees lendab peale - "mis sul kotis on". Ja kui pole ostutšekki ette näidata, nii läheb käteväänamiseks, et miks poest kaupa pihta paned. icon_smile.gif
------------------------------
Lisaks veel kasvõi kohesed aruanded, et mis ostudeks raha on kulutatud jms, mis kõik nõuavad pabertšeki olemasolu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 03.11.2010 10:03:12 vasta tsitaadiga

Olen ka väga paranoiline.
Tema sõnul vähendaks e-kviitungi kasutuselevõtt ühest küljest paberi kasutamist, teisalt läheks inimeste elu kergemaks.
Ettekääne on see, et vähendaks paberi kasutamist? Teisalt läheks inimeste elu kergemaks... !? Kuidas minu elu sellest kergemaks läheb?

Nii suurel projektil on kindlasti hoopis suurem motivatsioon taga kui paberi säästmine. Kui plaan on loodust säästa, siis sama raha eest saaks seda veidi efektiivsemalt teha.
Ma näen siin palju mustemaid võimalusi sellise uue süsteemi ära kasutamiseks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 11:26:26 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et see on väga hea idee ja võiks täitsa kasutusele tulla. Ja sellist jama, et käin ühes poes ja lähen teise poodi ning turva mind vargaks tembeldab, ei juhtu kindlasti. Ei saa juhtuda. Vastasel juhul ei ole süsteem kasutuskõlblik.
Mina viskan oma tsekid alati minema.. ja nii teevad paljud teisedki. Mõttetu paberi raiskamine. Mulle sobib e-tsekk ideaalselt. Või tegelt poleks üldse mingeid tsekke vaja, aga kui on selline valik, siis ikka e-tsekk.

Ja kui keegi põeb oma privaatsuse pärast, siis igasuguseid asju, mida praegu ette kujutate, et sellega nüüd kaasneda võib, saab teha ka juba praegusel ajal icon_razz1.gif.

Ning kauplus ei saa mitte midagi teie pangakaardist peale raha ning panga nime ja osa pangakaardi tuvastusnumbrist. Kõige enam saaksid nad teha statistikat, kui tihti te poes käite icon_biggrin.gif Aga see nõuab lisa väljaminekut, et lasta teha programm, mis kaardimakse logidest selle info välja võtab ja selle kasutatavaks graafikuks teeks. Ja kuna inimesi käib läbi tuhandeid ning teie nime ei teata, siis umbes ei ole mõtet neil mingit jama korraldama hakata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 12:11:40 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Ning kauplus ei saa mitte midagi teie pangakaardist peale raha ning panga nime ja osa pangakaardi tuvastusnumbrist. Kõige enam saaksid nad teha statistikat, kui tihti te poes käite icon_biggrin.gif Aga see nõuab lisa väljaminekut, et lasta teha programm, mis kaardimakse logidest selle info välja võtab ja selle kasutatavaks graafikuks teeks. Ja kuna inimesi käib läbi tuhandeid ning teie nime ei teata, siis umbes ei ole mõtet neil mingit jama korraldama hakata icon_biggrin.gif

Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 03.11.2010 12:32:03 vasta tsitaadiga

Ei tea, kas kukub sama hästi välja kui digiretsept?
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 14:11:59 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline.

Aga kas reaalselt ka mingeid piiranguid on, mis takistab poel kaardinumbrite kogumist? Ning kui nad salvestavad MD5/SHA hashe numbritest, kas see ka keelatud?
Vaatasin huvi pärast ühte selveri kaardimaksekviitungit, seal on kirjas pank koos kaardi tüübiga (electron), kaardi 4 viimast numbrit ja ka kehtivuse kuu/aasta. Juhul kui ainult selliseid andmeid koguda saab, võib küll erinevate kaartide osas mõningaid kattuvusi olla, aga see tõenäosus enam väga suur ei olegi.

Kui nüüd aga uudise juurde tulla, siis minuarust on see küll pigem positiivne.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 14:13:34 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
warwas kirjutas:
Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline.

Aga kas reaalselt ka mingeid piiranguid on, mis takistab poel kaardinumbrite kogumist? Ning kui nad salvestavad MD5/SHA hashe numbritest, kas see ka keelatud?
Vaatasin huvi pärast ühte selveri kaardimaksekviitungit, seal on kirjas pank koos kaardi tüübiga (electron), kaardi 4 viimast numbrit ja ka kehtivuse kuu/aasta. Juhul kui ainult selliseid andmeid koguda saab, võib küll erinevate kaartide osas mõningaid kattuvusi olla, aga see tõenäosus enam väga suur ei olegi.

Kui nüüd aga uudise juurde tulla, siis minuarust on see küll pigem positiivne.


suur osa selveris käijaid kasutab nagunii partnerkaarti - arvad, et selle alusel ei saa statistikat kokku panna või? icon_smile.gif
sama kehtib ka teiste kliendikaartide ja kettide kohta.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 14:20:00 vasta tsitaadiga

oliver., kasutan partnerkaarti isegi ja tean, et nad saavad selle põhjal statistikat kokku panna..
Aga seda sama statistikat saaks vast kaardimaksete põhjal täpsemini teha. Võib-olla panen puuse, aga mulle tundub, et enamik ostjaid ei kasuta kliendikaarti. Samas sularahas maksjate hulk on igal juhul väiksem kui kaardiga maksjate hulk..
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 14:22:03 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
sirius4k kirjutas:
Ning kauplus ei saa mitte midagi teie pangakaardist peale raha ning panga nime ja osa pangakaardi tuvastusnumbrist. Kõige enam saaksid nad teha statistikat, kui tihti te poes käite icon_biggrin.gif Aga see nõuab lisa väljaminekut, et lasta teha programm, mis kaardimakse logidest selle info välja võtab ja selle kasutatavaks graafikuks teeks. Ja kuna inimesi käib läbi tuhandeid ning teie nime ei teata, siis umbes ei ole mõtet neil mingit jama korraldama hakata icon_biggrin.gif

Ka logidesse ei tohi tervet kaardinumbrit kirjutada. See on üks EMV nõudeid.
Äärmisel juhul saad ehk kõrvale panna 4 viimast numbrit, aga tõenäosus, et sul need numbrid kellegi teisega kattuvad, on suht suur.
Kui nüüd detailidesse laskuda, siis tegelikult saad sa kaardi magnetriba pealt ka inimese nime kätte (ei mäleta praegu mitmendal track'il see info oli). Õnneks aga tänu kiipkaartide suurele levikule on seda kaudu andmete korjamine suht vähetõenäoline.

Ma ei öelnudki ju, et terve numbri sealt saad icon_biggrin.gif
Muidugi ei ole võimatu igasuguste toredat infot kätte saada, aga ükski kaubanduskett ei taha mingit kohtukeissi endale. Ja riistvara ostetakse ausatelt (loodetavasti) POS süsteemide müüjatelt, kes ei tegele sellise riistvara väljatöötamisega, arenduse, müügiga (ka loodetavasti icon_biggrin.gif).

Paranoiaks pole alust nagu icon_wink.gif

iFlop kirjutas:
oliver., kasutan partnerkaarti isegi ja tean, et nad saavad selle põhjal statistikat kokku panna..
Aga seda sama statistikat saaks vast kaardimaksete põhjal täpsemini teha. Võib-olla panen puuse, aga mulle tundub, et enamik ostjaid ei kasuta kliendikaarti. Samas sularahas maksjate hulk on igal juhul väiksem kui kaardiga maksjate hulk..

Ei kasuta kliendikaarti, kasutan 99% juhtudel pangakaarti.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 14:43:47 vasta tsitaadiga

Krt küll, tehke mõni asi ükskord lõpuni valmis ja töötavaks ning hakake alles siis midagi uut arendama. Meie e-Eesti koosnebki pmst mingitest pooletoobistest e-lahendustest, mis lonkavad mõlemat jalga. Nüüd tehakse üks veel juurde.

Pakun, et kaupmehed ajavad sellele e-kviitungi asjale sõrad vastu. IT tüübid treivad jälle mingi lonkava rakenduse valmis ja kaupmeestele, kes seda kasutusele võtavad, jäävad kanda kõik kulud, et seda oma poodides rakendada (tehnika, töötajate väljaõpe, klientide informeerimine jms).

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omisoro
HV vaatleja

liitunud: 01.05.2005




sõnum 03.11.2010 18:47:19 vasta tsitaadiga

Minule igatahes e-kviitungi idee meeldib.Kuna peamiselt maksan kaardiga aga kviitungeid hoian ikka rahakottis siis on üsna tüütu kui raha kott läheb paksuks kviitungitest.Pangad, e-kviitung ja mingi webi põhine raamatupidamis tarkvara oma vahel ära siduda oleks ju hea ja mugav ülevaade oma asjadest.
Olgu see süsteem siis panga või ID kaardi või nimelise kliendi kaardi läbi.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
audi555
HV vaatleja

liitunud: 06.06.2005




sõnum 03.11.2010 22:19:25 vasta tsitaadiga

Inimesega vast siduda on seda raske, kuid pangakaardiga saaks siduda küll. Mulle väga meeldiks, kui lisaks hetke statistikale kontol, et see pood ja too summa, saaks ka näha, mida ma selle summa eest sain. Ja ka garantii jaoks on see hea lahendus, sest tavaliselt siis kui miskit katki läheb on tsekk just kadunud. Nii et mina pooldan.


icon_biggrin.gif ja kui paranoia päevad ja jälitusmaania, siis kasutan sularaha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2010 22:40:52 vasta tsitaadiga

Mis selles ikka nii väga uut on. Mitmed kaupmehed väljastavad ise maksekaarte ja saadavad kuu kohta koondarve, kus ostudetailid näha.

Pangakaartidega sidumiseks oleks võimalused olemas küll, kuid see eeldaks selliseid muudatusi, mida e-kviitungi tegijad never-ever teha ei suuda.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2010 22:54:36 vasta tsitaadiga

sirius4k: Järelikult oled ikka väga vähe korraga mitmes kaupluses käinud. icon_smile.gif

Mul on küll mitu kogemust olemas, kus ostad eri poodidest eri asju ja siis saad väljumisel turvamehele või turvanaisele kauba koos ostutšekiga ette näidata.
- Ning on isegi olemas lausa poode, kus on kiri üleval ,et mujalt ostetud, samasuguse, kaubaga palume poodi mitte külastada.
-----------------------
Ja kui see nii poleks, siis hakatakse suvalistes kaplustes suvalisi asju kotti loopima ja keegi ei suuda kindlaks teha, et mis on sellest poest pärit ja mis mujalt.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2010 00:24:15 vasta tsitaadiga

No kuidagi peavad nad selle asja ära lahendama, kui nad tahavad paberivaba tsekisüsteemi.
Ei saa ju nii olla, et edaspidi käiksid inimesed ainult ühes poes korraga, et mingit jama ära hoida icon_razz1.gif Sellisel juhul see süsteem lihtsalt ei jõua kuhugile icon_smile.gif

Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli. Ma ei kujuta ette, kes seda tegema ainult hakkaks icon_biggrin.gif QR kood näiteks. Turvadele selline moodsam telefonikäkk, mis loeb QR koodi ja kui on kahtlus, siis laseb üle ja näeb, mis keiss on icon_biggrin.gif Infoks kaupluse lühinimi, ostuaeg, toote nimi. Et siis, kui on sama kaup, mis hetkel silma all ja teise kaupluse nimi, siis on turval täiesti savi ja laseb minema icon_biggrin.gif
Iga süsteemiga tekib mingeid osavaid käsitöölisi.. kui turval tekib kahtlus, et element on toote peale kleebitud, või on silmaga näha, et mingi jama on, siis jääb talle õigus tegelane kinni pidada ajutiselt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 04.11.2010 00:57:23 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli.

Ja kuhu jääks siis sedasi lubatud loodussääst kokkuhoitud paberi näol, kui senised tšekid lihtsalt sisuliselt kleepsudeks muudetaks? icon_biggrin.gif
Arvan, et nagu ka algsest artiklist eeldada võib jäävad lihtsalt paralleelselt kehtima nii praegune kui ka tulevane e-tšeki süsteem ja igaüks lihtsalt valib kumb talle rohkem meeldib. Ehk sisuliselt sama olukord nagu praegu tavaliste ja e-arvetega.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.11.2010 01:03:57 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli.
see oleks tehtav kui kasutada 2d "ribakoodi", kui kasutada harilikku ühemõõtmelist vöötkoodi siis sellele saab vastavusse panna ühe ~13 kohalise numbri mille järgi tuleks konkreetse arve info kätte saada vastava poe serverist.

Ise tahaks väga näha kuidas tolle uue SEB rahaarvestuse süsteemiga asi automaatselt seotud saaks icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2010 10:04:33 vasta tsitaadiga

Pikkkõrv kirjutas:
sirius4k kirjutas:
Üks võimalus on kaubale lisada ribakood, mingi muu masinloetav element, kus loeks välja, mis kauplusest kraam ostetud oli.

Ja kuhu jääks siis sedasi lubatud loodussääst kokkuhoitud paberi näol, kui senised tšekid lihtsalt sisuliselt kleepsudeks muudetaks? icon_biggrin.gif
Arvan, et nagu ka algsest artiklist eeldada võib jäävad lihtsalt paralleelselt kehtima nii praegune kui ka tulevane e-tšeki süsteem ja igaüks lihtsalt valib kumb talle rohkem meeldib. Ehk sisuliselt sama olukord nagu praegu tavaliste ja e-arvetega.

Ma ei usu, et see süsteem kauaks nii jääb icon_razz1.gif Et on paber ja e-paber. Mingist hetkest läheb ikka vast e variandile üle icon_biggrin.gif Kuidagi peavad nad need väiksed "ebameeldivused" lahendama icon_rolleyes.gif. Täpselt nagu enamus kasutab pangakaarti, mitte sula icon_biggrin.gif Aeg läheb edasi ja inimesed muutuvad mugavamaks icon_razz1.gif.

Ja väike sääst oleks ikka ju icon_biggrin.gif Kas on mingi hull lint, kus on poe rekvisiidid, kauba nimekiri, mingid viisakussõnad (tere tulemast, head aega, kohtumise, mis iganes), muu jura, või on iga toote peal väike tuvastuskleepsuke icon_biggrin.gif

Ho Ho: Ma pakkusin ju välja QR koodi, mitte EAN-13 icon_biggrin.gif Kui esimene suudab hoida endas mistahes infot, ka täpitähti icon_wink.gif, siis viimane on lihtsalt 13 kohaline numbrijada, mis tuleb tõesti vastavusse viia kuskil serveris, mis oleks jama.
Kõiki ju ei kontrollita icon_razz1.gif Kui turval tekib kahtlus, võtab tegelase rajalt maha, skännib moblaga toote peal oleva QR koodi. Kui QR info ütleb, et tegemist on Colgate hambapastaga, mis on ostetud X Selveris 15:00:00, kuid klient on momendil Y Selveris 15:50:00, siis on suht selge, et tegemist ei ole vargusega. Vähemalt lihtsamal tasemel.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 04.11.2010 12:08:32 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Ja väike sääst oleks ikka ju icon_biggrin.gif Kas on mingi hull lint, kus on poe rekvisiidid, kauba nimekiri, mingid viisakussõnad (tere tulemast, head aega, kohtumise, mis iganes), muu jura, või on iga toote peal väike tuvastuskleepsuke icon_biggrin.gif

Noh kuidas võtta. Kleepsuke tuleb panna igale tooteühikule, tšekk ehkki mahult suurem, trükitakse tavaliselt üks terve ostukorvi või käru kohta icon_smile.gif! Samuti kaasneksid kleepsudega veel ka täiendavad tööjõukulud jne. Ning igasuguste kleepsuga veel ka see häda, et nende hilisem eemaldamine toodetelt mille puhul asja väline külg tähtis on ikka üks tõeline nuhtlus! Aga see selleks, eks aeg näita milliseks see tulevik tegelikult kujuneb, meie käest vaevalt keegi nõu küsima hakkab icon_biggrin.gif !
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.11.2010 13:48:17 vasta tsitaadiga

sirius4k, suht jama süsteem see, kuna siis peab ju kassir igale tootele eraldi selle koodi välja printima ja peale kleepima. Kassajärjekorrad muutuvad oluliselt uimasemaks sel juhul thumbs_down.gif

Seesamune statistika pidamine miski niisama toidukaupade kohta näiteks või alko/tubaka kohta imho suht haiglane. Olgu, saan aru, et ilus vaadata miskit graafikut, aga praktilist väärtust sellel ju pole. Kes ilma enese majandamisega hakkama ei saa, ei saa ka selle graafiku abil hakkama ja kes saab, see saab ka ilma vägagi edukalt. Firma/FIE jms., kus raamatupidamist vaja, on selline TOIMIV süsteem loomulikult suureks abiks. Lihtsurelikule suht mõttetu.

Mis garantiiga toodetesse puutub, siis on selleks ju hea, kui on miski papka kindlas kohas, kuhu vajalikud tšekid kokku koguda. Endal selline süsteem täitsa toimib ja ära pole siiani ükski vajalik tšekk ära kadund.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.11.2010 13:55:07 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Ho Ho: Ma pakkusin ju välja QR koodi, mitte EAN-13 icon_biggrin.gif Kui esimene suudab hoida endas mistahes infot, ka täpitähti icon_wink.gif, siis viimane on lihtsalt 13 kohaline numbrijada, mis tuleb tõesti vastavusse viia kuskil serveris, mis oleks jama.
QR on aga suhteliselt piiratud mahutades kõigest ~4kb teksti-numbreid. Eks ta oleks parem jah kui triipkood kuid vähegi pikema arve puhul poleks seda piisavalt.
sirius4k kirjutas:
Kõiki ju ei kontrollita icon_razz1.gif Kui turval tekib kahtlus, võtab tegelase rajalt maha, skännib moblaga toote peal oleva QR koodi. Kui QR info ütleb, et tegemist on Colgate hambapastaga, mis on ostetud X Selveris 15:00:00, kuid klient on momendil Y Selveris 15:50:00, siis on suht selge, et tegemist ei ole vargusega. Vähemalt lihtsamal tasemel.
Iga toote peale eraldi koodi küll sulle keegi kirjutama ei hakka kassas.

Mina isiklikult ütleks, et eriti muud varianti pole piisava infohulga piisava täpsusega teada saamiseks kui kviitungil (pangamaksel) oleva (triip)koodi kaudu poe serverist pärida täpselt mida osteti.
NATAS999 kirjutas:
Seesamune statistika pidamine miski niisama toidukaupade kohta näiteks või alko/tubaka kohta imho suht haiglane. Olgu, saan aru, et ilus vaadata miskit graafikut, aga praktilist väärtust sellel ju pole. Kes ilma enese majandamisega hakkama ei saa, ei saa ka selle graafiku abil hakkama ja kes saab, see saab ka ilma vägagi edukalt.
Point on selles, et valdav osa inimesi ei viitsi manuaalselt oma raha seisukorral nii detailselt silma peal hoida ning kui neile värviline pilt ette visata kus täpselt näha millele kulub siis võibolla hakkab mõni veidi mõtlema
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.11.2010 14:11:36 vasta tsitaadiga

Ho Ho, tuletame meelde Võlast Vabaks saadet võluva Krista Lensini juhtimisel. Kel ikka endal vähegi mõistust peas oli, see läks otsis omale tööd ja suhtles laenuandajaga. Kes ikka täis loll oli, sellele ei mõjund see tabel ega leebem või karmim jutt ka mitte tuhkagi. Aga see vb minus rohkem kinni, et üle võimete ei kuluta. Pidevad väljaminekud on teada, kuipalju mille peale läheb umbes kuulõikes ja kui midagi fancit hakkab soetama, siis toimib valem vabajääk miinus püsivad kulud miinus ca. 2k buhver ja kui vastuseks tuleb suurem number, kui see fancy jubin, siis läheb ostuks, kui tuleb puudu, siis lükkub edasi.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2010 17:41:15 vasta tsitaadiga

Eiei.. Klienditeenindaja hakkab mingit jublakat välja printima ja kleepima icon_eek.gif See ei tule kõne allagi icon_razz1.gif See peaks ideaalis juba kassasse jõudes peal olema icon_biggrin.gif
Selles ongi probleem, et kes hakkab seda jura kauba peale kleepima, sest tootjad ise ei hakka kindlasti igale kliendile eraldi kleebiseid peale peksma icon_biggrin.gif

QR pakkusin sellepärast välja, et seda on hea lihtne mobiiliga skännida. Turvad ei hakka ju ribakoodiskännerit kaasas kandma icon_razz1.gif Pealegi on juhtmeta selline skänner kõvasti kallim, kui mõni mobiiltelefon.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.11.2010 18:31:51 vasta tsitaadiga

sirius4k, kui kassiir seda ise kassas peale ei kleebi, siis ütle, mis imemoodi see ostuaeg ja koht sinna QR sisse ilmuma peaks? Ootan huviga vastust sellele küsimusele.

Miks pärast ribakoodi keerulisem ja kallim lugeda on, kui QR? Mu telefon saab mõlemaga suurepäraselt hakkama ja pole isegi mitut programmi selleks vaja.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2010 10:44:31 vasta tsitaadiga

icon_lol.gif Ups.. nüüd panin päris korralikult ämbrisse icon_redface.gif. No kassas see igatahes toimuma ei peaks. Pakkuge siis midagi paremat välja, mis töötaks ka reaalselt icon_biggrin.gif Nii, et teeb kaubal vahet, kus poest ostetud ja võib julgelt kasvõi kõik linna poed jutti läbi käia icon_razz1.gif
Elame e-riigis ju icon_biggrin.gif Võimatu see kindlasti ei ole.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 05.11.2010 12:17:41 vasta tsitaadiga

Digipakend näiteks. Pakendile kasvõi miski nagu see pangakaardi magnetriba, kus on info, mis asjaga tegu, toote kood, millal pakendatud, parim enne ja siis kassiir käib lugeja/kirjutajaga üle ja lisab kassast läbilöömise aja ning koha. Selline asi aga eeldab rahvusvahelist pakendi standardiseerimist. Muidugi siis tekib jälle see probleem, kuidas turvad seda riba kontrollima hakkavad. Eks nagunii viiakse kahtlusalune kuhugi puuri ja seal võib olla selline lugeja olemas täiesti.

See magnetriba on lihtsalt näiteks toodud, võib vabalt olla ka hoopis midagi muud, kiip näiteks vms.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2010 12:31:31 vasta tsitaadiga

Tulge nüüd maa peale tagasi oma ideedega
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 05.11.2010 12:33:56 vasta tsitaadiga

Seda peaks koostöös pankadega tegema ning kviitungi panka saatma. Panga internetipangast saad siis neid kategoriseerida ja eksportida jne. Sry kui juba selline lahendus ongi, aga ei hakanud siin pikalt uudisesse süüvima. Muidugi see toimiks siis kui maksad kaardiga.
_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2010 12:33:58 vasta tsitaadiga

Kuidas sa sularaha tehingud pangaga seod?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
weasel
HV Guru
weasel

liitunud: 27.08.2003




sõnum 05.11.2010 12:34:44 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Kuidas sa sularaha tehingud pangaga seod?


Jah, see ongi paha, aga kui sa oled juba "paberlahenduse" valinud, siis tuleb paberimajandusega tegeleda.

_________________
PSN: weaselEST
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.11.2010 12:48:30 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Kuidas sa sularaha tehingud pangaga seod?
Kui on olemas mingi kliendi/partnerkaart vmt siis pole mingit probleemi. Kui ka too puudub siis loomulikult ei ole see teostatav.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2010 13:10:32 vasta tsitaadiga

Mind huvitab nende dokumentide edasine haldus. Kui selle jaoks on vaja eraldi programmi (kulutuste grupeerimine/sorteerimine, liitmine nt.) siis pole mul sellesse usku. Isegi raamatupidajad (kes peaksid tshekimajandust hästi jagama) ei ole enamaltjaolt suutnud siiani kasutusele võtta e-arvet, mida me siin räägime ülejäänud "matsikarjast". E-arve mõte on ju ka, et "söödad selle raamatupidamisprogrammile ette ja see sisestab ettesöödetud arvelt andmed vajalikku kohta". Tulemus on siiani see, et tsekid prinditakse kodus/kontoris välja ja sisestatakse andmed käsitsi.
tsitaat:

«Lisaks saaksime maailmale näidata, et me oleme sellise asja Eestis ära teinud. Mujal maailmas seda sellisel kujul pole,» lisas ta.

See ei ole ming tõsiseltvõetav põhjus miks luua süsteemi, matta sinna raha ja ikkagi käib tegelikult asi vanaviisi.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chaza!
HV veteran
Chaza!

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2010 17:28:37 vasta tsitaadiga

Hetkel tundub see asi küll olevat mõttetu, lihtsalt kellelegi raha pumpamise auk.
_________________
Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.11.2010 20:08:36 vasta tsitaadiga

ot:
Chaza! kirjutas:
Hetkel tundub see asi küll olevat mõttetu, lihtsalt kellelegi raha pumpamise auk.

Raha peab liikuma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigu
HV vaatleja

liitunud: 07.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2011 12:12:09 vasta tsitaadiga

Väidetavalt hakkab asi juba sügisel tööle icon_smile.gif
link

Ootame-näeme.

Kes tahab saab praegu käsitsi oma tšekke sisestada ja natuke statistikat vaadata siin: http://nupi.ee/

Nagu alati on probleem kriitilise massi saavutamisega. Saan aru, et see e-kviitung hakkab ka ju tööle siis kui eraisik kuskil nö linnukese paneb. Palju neid võiks olla.
Mina isiklikult kasutaks...
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauripoiss
HV kasutaja

liitunud: 09.12.2004




sõnum 08.04.2013 23:01:57 vasta tsitaadiga

Niipalju tean, et riiklikul tasandil on see e-kviitungi projekt varjusurmas ja pikka aega seisab. Küll aga juhtusin peale Ajujahi saatele, kus on sarnane projekt poolfinaalis.
Reklaamiklipp - http://www.youtube.com/watch?v=leLbQhb9BXQ
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2013 23:50:24 vasta tsitaadiga

Ideel on jumet, aga mil moel tekib andmebaas näiteks minu ostudest, see nõuab lahendamist. Igas poes ei saa kaardiga maksta, mismoodi ost siis kuskile andmebaasi liiguks ja minu nimele, kardan, et see käib üle jõu.

Pakun, et selline ostude nimekiri on võimalik ainult kaardiga tasumisel, kus tuvastatakse isik automaatselt ja ka andmete ülekanne toimub automaatselt. Muul juhul jääb siiski paber ...
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2013 23:55:17 vasta tsitaadiga

LiivaneLord, ma olen aru saanud, et mingi täiendav terminal pannakse kassasse, libistad sealt mingi kaardi läbi (vist id-kaardi isegi) ja sulle saadetakse kuhugi elektrooniline tšekk

ehk siis kassas peab olema kolm kaarti - esiteks kliendikaart, mille libistab läbi kassapidaja, siis panga maksekaart, millega maksad, ja siis id-kaart, millega saad tšeki. igati "korralik" eesti asi ju. kuigi alguses räägiti, et kõigi teiste kaartide funktsioone saab kergesti liita id-kaardiga, aga no näed siis, kuhugi pole me jõudnud jälle
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2013 23:58:29 vasta tsitaadiga

dvd vader, jah, alustada tuleks sellest, et kõik kaardid tuleb koondada ID-kaardi taha. Paberimajanduse pornot on vähendatud, nüüd tuleks ka kaardid üle vaadata.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauripoiss
HV kasutaja

liitunud: 09.12.2004




sõnum 09.04.2013 11:04:15 vasta tsitaadiga

Tean et tüüpidel on idee sondeerimiseks ja katsetamiseks kasutusel hetkel ID-kaart. Uuematel ID-kaartidel on taga ka triipkood neid uuemaid ID-kaarte ei pea E-kviitungi terminali panema vaid piuksutad läbi aparaadi millega piuksutatakse ka kassas tooteid. Lisaks on nad alternatiivi toonud nendele inimestele kellel puudub ID-kaart. Neil on võimalik tellida E-kviitungi kliendikaart kus taga on triipkood. Ja lähiajal kui NFC levima hakkab siis ilmselt ka see.

Mina isiklikult hoian pöialt neile! icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 15.04.2013 10:47:34 vasta tsitaadiga

Normaalne toimiv telefoniga bussipileti otsmise süsteem rikuti kah ära.
"Seoses e-pileti süsteemile üleminekuga Tallinnas ja Harjumaal kehtivad ID-piletid 30. aprillini 2013 ning alates 1. aprillist tuleb ID-pileti asemel osta e-pilet"

Tunnipiletit vist üldse enam osta ei saa.
Graafikus on vaid ühe päeva pilet - 3€.

Oli väga tervitatav, et näiteks ForumCinemas kliendikaart oli ID kaart. Nüüd aga tehakse jälle mingeid tagurlikke samme. Lõhutakse ära süsteem, mis toimib ja on moodne ning asendatakse mingi kaardipakiga.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eestis valmib järjekordne e-lahendus: e-kviitung
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.