Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
taurib
HV vaatleja
liitunud: 26.08.2010
|
21.03.2013 12:28:38
Serveri ligikaudne maksumus? Kooli äriplaani tarbeks. |
|
|
Tere Hinnavaatlejad
Mul on vaja kooli tarbeks teha äriplaan ning mu teema hõlmab päris suures mahus serverite olemasolu. Kuid nende kokkupanemistega või õigemini hindade määramisega on mul natuke probleeme. Nimelt ma ei oska väga server arvuteid kokku panna :/
Mille hindasid ma tahaks kindlasti teada oleks:
Server arvuti (samuti, palju sinna sisse on võimalik kõvakettaid panna)
Kõvakettad, ise leidsin sellise variandi
Tegemist on mul pilve teenusega ja oleks suureks abiks, kui keegi aidata tahab ja oskab
|
|
tagasi üles |
|
 |
Oliver112
HV veteran
liitunud: 13.01.2004
|
|
tagasi üles |
|
 |
taurib
HV vaatleja
liitunud: 26.08.2010
|
21.03.2013 13:05:49
|
|
|
Hmm, see kalkulaator on päris huvitav asi. Kuid samas seal on enamvähem need ülalhoidmiskulud. Samas mul uleks vaja ka teada selle tehnika soetamis kulusid.
Kuna ma olen suureks eeskujuks võtnud Dropbox teenuse, siis tegelt huvitab mind ka see, kuidas see seal toimib.
Ma olen kuulnud, et neil on olemas seal oma serverid, kuid kuidas neil selle ISP'ga on? Kas nad ostavad seda kelleltki sisse või on neil oma tehnikaga see üles pandud? Võrgu koormused on suured ja mind huvitab, kuidas ma peaks omale sellise teenuse hankima, kes suudaks tagada info piisava liikumise.
|
|
tagasi üles |
|
 |
Raptorious
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2005
|
21.03.2013 13:26:33
|
|
|
PS!
|
|
tagasi üles |
|
 |
rocki
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.01.2003
|
21.03.2013 13:49:38
|
|
|
taurib, mismõttes kuidas dropbox toimib? Hunnik servereid üle US'i läbi amazon'i. ega täpset infot ei anna sulle keegi, see on ärisaladus. https://www.dropbox.com/help/7/en
Google kaudu leiad ka serverite/data centerite hinnad. Võtad ühe serveri hinna ja korrutad sajaga näiteks. Proovi mõne eesti iSP käest teada saada, palju maksab korralik ühendus kuus. Kooli äriplaani jaoks näiteks võib ka suva nr olla ju. näiteks 3000 eur/kuu. äriplaani teed näiteks 5 aasta peale. Lisaks ära unusta inimesi , kes selle asja püsti ajavad ja seda haldavad. väike helpdesk + adminnid jne.
Ehk paraku pead tegema korraliku kodutööd netis
_________________ Asju saab kah teisiti teha! |
|
tagasi üles |
|
 |
taurib
HV vaatleja
liitunud: 26.08.2010
|
21.03.2013 14:13:46
|
|
|
Ma saan siis are, et Dropboxil polegi oma servereid. Olgu.
Aga see äriplaan peab siiski suht tõsiseltvõetav olema. 3000 €/kuu tundub kuidagi väga suur summa olevat sellise asja jaoks
Uhh, võibolla on isegi lihtsam panna oma teenus kusagile Amazoni serveritesse üles.
Samas, palju võib maksta üks selline serveri torn ja palju sinna kõvakettaid võiks sisse mahtuda? Umbes.
Ma ise küll leidsin midagi 800$ kandis, kuid mulle tundub, et see võis olla lihtsalt korpus enamvähem ilma igasuguse sisuta.
|
|
tagasi üles |
|
 |
Raptorious
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2005
|
21.03.2013 14:21:56
|
|
|
Pigem on 3000€ väga vähe arvestatud. Eeldusel,et kui pilve hakata pakkuma,siis softi ja tööjõudu ning jooksvaid majutus ja voolukulusid mitte arvestades,
peaks seda eelarvet olema minimaalselt 45000€.
Et sellepeale küsiks,et kui "sellise asja jaoks väga palju" siis mis Teie arvetes veel kulukam saab olla kui oma klastri omamine???
Kirjutasin PS-i , võta ühendust.
|
|
tagasi üles |
|
 |
pyromaan
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2002
|
21.03.2013 16:54:40
|
|
|
Kõige lihtsam variant mingi raua hind teada saada on Max123 lehel:
http://pood.max.ee/page/serverid__varundus_ja_vorguseadmed/dell_poweredge_serverid
Andmesideühenduse hind arvesta jämedalt 1EUR/1Mbit/s.
No ja siis peaks serverit majutama ka kuskil, oma laua all on pisut riskantne värk.
Samas võib vaadata ka hetzner.de lehel serverite rendihindu.
Iseasi, kas tänapäeval üldse enam ise rauda ostma peaks.
|
|
tagasi üles |
|
 |
2ndalpha
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2004
|
21.03.2013 17:04:05
|
|
|
Kui teed äriplaani, siis Amazoni kasutamine on kindlasti kõige mõistlikum lahendus.
Riistvarasse investeerimise kulu on 0.
Amazoni kulud kasvavad võrdeliselt kasutajate arvuga.
Kõik failid salvestad Amazon S3-e (nagu lõpmata suur kõvaketas. Maksad ruumi ja allalaadimise eest).
Andmebaasiks kasutad Amazon RDS-i kus hoiad infot kus kohas S3-s kellegi failid asuvad.
Amazon EC2 on siis virtuaalserver, mis suhtleb kliendi, RDS baasi ja S3-ga.
Hinnad saad AWS kalkulaatoriga arvutada ja kui kasutad reserved instance (ostad 1-3 aastaks serveri ette), siis saad veel odavamalt kui jooksev tund.
See on ka pmst stack, mida Dropbox kasutab. Loomulikult on seal kõvasti maagiat kuidas S3-e võimalikult efektiivselt ära kasutada ilma faile iga kord üle kirjutamata.
|
|
tagasi üles |
|
 |
taurib
HV vaatleja
liitunud: 26.08.2010
|
21.03.2013 23:01:45
|
|
|
Ma arutasin seda asja natukene Raptorious'ega ning ma jõudsin järeldusele, et ma pean oma plaani siiski natukene ümber tegema, kuna selline asi läheb lihtsalt liiga keerukaks reaalselt.
Aga tänud teile, kes te siin mind abistanud olete, kõigest on abi olnud. Eks ma vaatan, kui tekib mingeid küsimusi, siis pöördun taas teie poole
|
|
tagasi üles |
|
 |
|
lisa lemmikuks |
|
|
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
|
|