Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Nvidia Geforce 8600M GT 512MB probleem. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
matux
HV kasutaja
matux

liitunud: 07.04.2003




sõnum 22.01.2013 18:55:26 Nvidia Geforce 8600M GT 512MB probleem. vasta tsitaadiga

Tervitus!

Kurdaks muret ja otsiks abi sülearvuti (arvatava)videokaardi probleemi lahendamisel.

Arvutiks on Ordi Enduro 9392BF Plus, ehk siis Compal FL90 / JFL92, järgnevate specs'idega:

CPU: Intel Core 2 Duo T9300 2,5GHz 6MB
GPU: Nvidia Geforce 8600M GT 512MB
HDD: 320GB Samsung S-ATA 8MB (Nüüdseks vahetatud erineva vastu, garantiikorras. Aga see ei oma tähtsust hetkel.)
RAM: 4GB @ 667Mhz
MB: Intel PM965 + ICH8M
15,4" WXGA+

Paar päeva tagasi arvutit sisse lülitades ei võtnud monitor pilti ette. Kõik muu töötas. HDD bootis ilusti ennast üles, ning Windows'i welcome music jms oli kõik kuulda. Kogu riistvaraline pool n-ö undas samuti nii nagu alati, ning pimesi volume control'i näppides sain ka heli ja Windows'i enda üldist funktsioneerimist testida. Lühidalt, kõik nagu töötaks, kuid arvuti pilti ette ei mana.

Proovisin mitut soovitatud varianti, et olukorda parandada:
- Alguses lihtsalt läppari kaant paar korda kinni-lahti teha ja natuke õrnalt kangutada siia-sinna, et äkki kuskil mingi ühendus jupsib. Ei töötanud.
- BIOS'i reset'i teha, ehk siis voolujuhe ja aku järelt ära võtta, ning ~60 sekundit power nuppu peal hoida. Pärast mõlemad uuesti järgi ja proovida. Ei töötanud.
- Läbi VGA juhtme ühendada arvuti välise monitoriga ja video outputi vahetuse hotkey'd kasutades pilti sellele ette saada. Ei töötanud.
- RAM'i ühendused üle kontrollida (Ükskõik kui ebatõenaoline see probleemi tekitajana tundus.). Ei töötanud.


Emaplaadis ei saa asi olla, kuna Windows'isse ta logib ja kõik töötab. Kõik viitaks nagu sellele, et videokaart on arvatavasti üle kuumenenud ja/või lihtsalt omadega läbi. Mis poleks ka ime, sest ma olen olnud sellega väga laisk ja lohakas. Arvuti sai soetatud 2008. aastal, ning sellest ajast kuni tänaseni pole ma näiteks termopastat vahetanud. Suruõhuga olen natuke asjatanud, kuid seda ka vähe - Olen kindlasti kõik selle kohta tuleva kriitika ära teeninud, kuid paluks siiski rohkem probleemi lahendamisele keskenduda icon_smile.gif. Lisaks pidid just antud Ordi Endurode videokaardid olema kurikuulsalt problemaatilised.

Nüüd küsingi nõu, kuidas edasi toimida.
Kas otsida mõni muu videokaart asemele, kui samasuguseid ja/või ühilduvaid üldse leidub?
Kas lasta kaarti n-ö küpsetada, et mõneks lühidaks ajaks veel temast elu välja pigistada?
Sellest variandist oleksin kusjuures väga huvitatud, kuna oleks soov kõik failid just familiaarses ja mugavas keskkonnas välisele kõvakettale kopeerida, ilma, et peaks pärast uue läppari taha vana kõvaketast karbikesega külge ühendama ja siis sealt alles välisele kõvakettale kopeerima. Kas leidub HV's mõni väga vilunud ja hea mainega kasutaja, kes selle asja peale spets on?
Või äkki on veel mõni lihtsam variant, mille olen kahe silma vahele jätnud?

Nagu alati, suured tänud ette konstruktiivsete ja abistavate vastuste eest! beer_yum.gif
Vastan nii tihti, kui võimalik. Hetkel olen töö juures arvutis, ning hiljem saan kodus telefoniga vast ka hakkama.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris1301
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2010




sõnum 26.01.2013 00:46:52 vasta tsitaadiga

Tere
Endal on täpselt samasugune sülearvuti millel videokaart lõpetas töötamise peale kolmandat aastat kasutuses olemist.
Sai siis seda sama videokaarti ahjus "küpsetatud" ja peale seda on videokaart töötanud juba natuke rohkem kui aasta aega.
Arvuti on kasutuses igapäevaselt, samuti saab ka ressurssi rohkem nõudvaid mänge tihti mängitud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Nvidia Geforce 8600M GT 512MB probleem.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.